نتایج نـــــهایی کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سهمیه رتبه اولا جدا از ظرفیت کنکوره....مطمئن باش سهمیه رتبه اولی دانشگاه تهران و... با همون بچه هایی که کارشناسیشونو تهران خوندن پر میشه...مگه اینکه ظرفیت خالی بمونه .... دوستتون کجا قبول شدن؟ آخه مدیریت امسال تو پردیس و مجازی هم پذیرش کرده گویا....ایشون کجا قبولیدن؟
نه من رفیقم 3 سال پیش مکانیک رتبه اش 800 شد با سهمیه شاگرد او.لی امیر کبیر قبول شد رتبه اش شد 84

mehmari

عضو جدید
سهمیه رتبه اولا جدا از ظرفیت کنکوره....مطمئن باش سهمیه رتبه اولی دانشگاه تهران و... با همون بچه هایی که کارشناسیشونو تهران خوندن پر میشه...مگه اینکه ظرفیت خالی بمونه .... دوستتون کجا قبول شدن؟ آخه مدیریت امسال تو پردیس و مجازی هم پذیرش کرده گویا....ایشون کجا قبولیدن؟

بله درسته بدون کنکور نرفته که.
دانشگاه تهران قبول شده.
بخاطر امتیاز استعداد درخشان رتبش شده 10 و قبول شده.
رتبه ضربدر یک ششم. همیشه اینطوریه.

معمارباشی

عضو جدید
یکی از ترم بالاییامون به نام آقا بهزاد (کارشناسیش محقق اردبیلی) با رتبه 60 مدیریت قبول شده (سهمیه شاگرد اولی داشته) دلیلش همینه!

نخیر !
دلیلش این نیست چون شاگرد اولا مازاد بر ظرفیت حساب می شن !
ولی ممکنه این وسط یکی معدلش رو کم و زیاد کرده باشه و همین باعث شده که رتبه جابهجا بشه ...
10 خیلی دم مرزیه !

shiva2009

کاربر بیش فعال
نخیر !
دلیلش این نیست چون شاگرد اولا مازاد بر ظرفیت حساب می شن !
ولی ممکنه این وسط یکی معدلش رو کم و زیاد کرده باشه و همین باعث شده که رتبه جابهجا بشه ...
10 خیلی دم مرزیه !
اونچه من دیدم اینه که سهمیه شاگرد اولای بدون کنکور مازاد بر ظرفیت و شاگرد اولایی که کنکور میدن و رزمندگان از همون ظرفیت کسر میشه.

qazal.

عضو جدید
نه من رفیقم 3 سال پیش مکانیک رتبه اش 800 شد با سهمیه شاگرد او.لی امیر کبیر قبول شد رتبه اش شد 84

کوروووش ..........الان خون من بجوش اومده:biggrin:....خوب من هم خیلیارو میشناسم که رتبه 1 بودن هم کاردانی هم کارشناسی.... اطلاعاتشونم عالی بوده ولی حقشون خورده شده....به همین راحتی....
دوستت کدوم دانشگاه بود و واسه کجا قبول شد؟هوم؟:huh:
برم درسمو بخونم....نشستم دارم بحث میکنم ......بخوام صبح تا شب بشینم به جوابا رسیدگی کنم کنکور امسال از دست رفته که هیچ ..... بعدش باید واسه این فرصت هم حسرت بخورم.... اصلا رتبه 1 ها ساندیس مفتی میخورندی...ایاب و ذهاب مفتی.....ناهار شام صبحانه به همراه دسر، برایشان به رایگان تهیه شده....از همه گونه گاو بالدار ، پلنگ خالدار و جانوران گوناگون در چنگ اندازی بر روی سایر دانشجویان و اساتید محترم و محترمه استفاده کرده و محدودیتی در استفاده از این قبیل وسایل ندارند.......................... دانشگاه هر روز برایشان نامه ی فدایت شوم نوشته و به پاس مخی که سوزانیده اند در ره علم و دانش، کسب نشان های (پارا المپیاد ، نیمه المپیاد، المپیاد از چپ، المپیاد با اشانتیون هندونه زیر بغل....) را تبریک گفته و.....
گفتنی است این موجودات در خوردن حق سایر دانشجویان سابقه های خبیثی داشته بگونه ای که به هیچ وجه راضی به واگذار کردن این رتبه به سایر دانشجویان 30 الی 40 نفره کلاس نیستند تا اندکی آنها نیز ازین مزایا بهره مند گشته و طعم آش خاله را بچشند....بدین گونه شکایت ازین موجودات را فقط به درگاه حق تعالی برده و اشد مجازات را برایشان خواهانیم....باشد روح سایر دانشجویان خنک گردیده و دیگر رتبه بندی در کلاس از شماره 4 شروع شود....
خوبه؟ دلتون خنک شد؟ :biggrin:

پ: این اعداد بالاخره باید از یه جا شروع بشه....بالاخره یکی اوله یکی دومه یکی .....الی آخر.......

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه اول مازاد برظرفیت میاد سرکلاس میشینه و جای کسی رو تنگ نمیکنه و تازه خیلی ازین جاها خالی میمونه یهنی توی یه کلاس اگه 3نفر باید از شاگرد اولا باشن ممکنه یه نفر باشه و شایدم اصلا نباشه چون شاگد اولا معمولا دانشگاه خودشون میرن یاا پذیرش بدون کنکور میگیرن ... اینکه رتبه 10 مدیریت قبول نشده به این خاطره که سهمیه رزمندگان جزو ظرفیت حساب میشه و یکی با سهمیه رزمنه جاش رو گرفته
من که برا ثبت نام رفتم دانشگاه تهران از 16-17 نفر کلاسمون 4نفر باسهمیه رزمنده قبول شده بودن

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه اول مازاد برظرفیت میاد سرکلاس میشینه و جای کسی رو تنگ نمیکنه و تازه خیلی ازین جاها خالی میمونه یهنی توی یه کلاس اگه 3نفر باید از شاگرد اولا باشن ممکنه یه نفر باشه و شایدم اصلا نباشه چون شاگد اولا معمولا دانشگاه خودشون میرن یاا پذیرش بدون کنکور میگیرن ... اینکه رتبه 10 مدیریت قبول نشده به این خاطره که سهمیه رزمندگان جزو ظرفیت حساب میشه و یکی با سهمیه رزمنه جاش رو گرفته
من که برا ثبت نام رفتم دانشگاه تهران از 16-17 نفر کلاسمون 4نفر باسهمیه رزمنده قبول شده بودن
سهمیه رزمندگان مازاد سهمیس 20 درصد ظرفیت هر کلاس سهمیه رزمندگانه که به کلاس اضافه میشه ینی کلاس 10 نفره میشه 12 نفر نه اینکه 8 نفر با کنکور 2 نفر سهمیه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سهمیه رزمندگان مازاد سهمیس 20 درصد ظرفیت هر کلاس سهمیه رزمندگانه که به کلاس اضافه میشه ینی کلاس 10 نفره میشه 12 نفر نه اینکه 8 نفر با کنکور 2 نفر سهمیه

نه 20 درصد از همون ظرفیت مال رزمندگانه تا جایی که میدونم چون دیدم از ظرفیت کلاس ما که 8-9 نفر روزانه بودن 2نفرش رزمنده بود و 2نفر هم از شبانه ها با سهمیه رزمنده بودن

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخواستم اینو بگم اما میگم تا بی انصافی واستون ثابت بشه من با رتبه ی 134 مردود شدم همه میدونن فقط 8 تا انتخاب داشتم اول گفتم شاید رتبم به نزدبکای 200 رسیده این انتخابارو قبول نشدم گفتم بزار برم سنجش ببینم درصد اسکیسم چند هست فکر میکنید چند شدم ؟ (خدا شاهده من تمام مدارک رو کشیدم با کلی دتایل خلاصه کار خوبی شده بود به نظر خودم تنها اشتباهم این بود که گفتم اینجای کارم اقتباس از فلان جای یکی از کارای کالاتراواست ) به من دادن 9.8
من به خاطر نام کالاتراوا کارم 9.8 میشه بعد اونایی که سوال رعایت نکردن و مقیاس 1:100 کشیدن واسشون اهمیت نداره ؟ این واقعا انصاف هست ؟
من اگه میگم مثلا 1200 بهشتی قبول شده نمیخوام زحمت 1200 رو بیارم پایین میگم نا عدالتی داوری اسکیس مشهود هست
به طور مثال از من میپرسن سی و سه پل کجاست میگم مشهد خوب نمره اون سوال رو نمیگیرم اما چطور کسی که کلا مقیاس سوال رو زیر سوال میبره نتیجه میگیره

خوب معلوم هست با این درصد اسکیس من جایی توی تکمیل ظرفیت هم ندارم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چه تیزی بابا تیماج ....:eek:

من که اصلا اسم بچه‌های کلاسمونم نمیدونم تو چطوری فهمیدی ۴ تاشون سهمیه رزمنده دارن....البته من روز دوم رفتم خلوت بود به من میگه چرا دیر اومدی....کلا برخورد بی‌ ادبانه همراه با طنز بی‌ مزه شون منو به این نتیجه رسوند که ... (ولش کن) ....البته من که خندیدم بالاخره کارم بهشون گیره ولی‌ خدایی یه کم بفرمایید شام و آکادمی موسیقی نگاه میکردن واسه اصلاح رفتارشون خوب بود... دیگه اونور میز نمیشستن هر رفتاری ازشون سر بزنه...

اون گروه خونی تو فرم دوم منو کشته بود... تو این هاگیر واگیر رفتم خون دادم ریا نشه...نیس سادم:razz:

آخرین ویرایش:

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن نامه تقاضای جمعیت تجمع کننده و مدارک مربوط به تقاضای آنها به شرح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس در خانه ملت:

با سلام؛ احتراماً اینجانبان فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات اعم از افرادی که دارای کد عضویت نظام مهندسی هستند و کسانی که در سال جاری اقدام به عضویت خواهند نمود. (اسامی در پیوست نامه) پس از ابلاغ بخش نامه جدید وزارت مسکن مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی به علت ذکر واژه علمی کاربردی در مدرک فارغ التحصیلی و ایجاد شبهه در عنوان مدرک تحصیلی و زیر سوال بردن توانایی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و قرار گرفتن مدرک در زیر گروه مدارک مرتبط با رشته معماری قادر به اخذ پروانه اصلی اشتغال به حرفه مهندسی معماری نمی باشیم. خواهشمندیم با توجه به موارد قید شده در ذیل نسبت به رفع این نقص در بخشنامه مذکور اقدام نمایید.

1. کلیه فارغ التحصیلان تا این تاریخ از این امر که قادر به کسب پروانه اصلی نخواهند بود اطلاعی نداشتند و مدرک تحصیلی شان طبق روال با عنوان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ارائه گردیده (در صورتی که دانشگاه محل تحصیل علمی-کاربردی نبوده ومدرک از دانشگاههای سراسری یا آزاد صادر شده است) با توجه به اینکه قوانین صادر شده باید عطف به ماسبق نشود، در این بخشنامه این امر در نظر گرفته نشده است.

2. طبق نامه به شماره 38394/430 مورخه29/9/88 مصوبات کمسیون ماده7 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری، رشته اصلی محسوب شده و بر اساس این مصوبه در سال های گذشته تمامی کدهای عضویت، کد اصلی صادر گردیده و پروانه طراحی نیز در صورت قبولی ارائه میگردید و از زمان شروع به تحصیل اینجانبان تا زمان صدور بخشنامه جدید به شماره90/430/8890 مورخه 11/3/90 (در طول مدت 9سال) هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

از تمامی مسولین امر استدعا داریم در بازنگری بر این مصوبات زحمات چندین ساله تحصیلی و ارزش علمی مدرک تحصیلی (کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی) اینجانبان را نادیده نگیرند.

در پایان از اینکه نسبت به احقاق حق فارغ التحصیلان معماری و جامعه مهندسی اقدام می نمایید، صمیمانه سپاسگذاریم.

جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری
......................................................
گفتم شاید بتونه کمک کنه
http://memarinews.com/Pages/News-7719.aspx
هر کجای این سایت رو گشتم جایی پیدا نکردم نامه خودمون رو به ثبت برسونم توش
شما اگه تونستین این کار نامه رو بفرستید.:)
..........................................................
اینم نتیجه نهایی اعتراض....کمی میشه دلگرم شد
http://peymoon.blogfa.com/post-191.aspx

آخرین ویرایش:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن نامه تقاضای جمعیت تجمع کننده و مدارک مربوط به تقاضای آنها به شرح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس در خانه ملت:

با سلام؛ احتراماً اینجانبان فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات اعم از افرادی که دارای کد عضویت نظام مهندسی هستند و کسانی که در سال جاری اقدام به عضویت خواهند نمود. (اسامی در پیوست نامه) پس از ابلاغ بخش نامه جدید وزارت مسکن مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی به علت ذکر واژه علمی کاربردی در مدرک فارغ التحصیلی و ایجاد شبهه در عنوان مدرک تحصیلی و زیر سوال بردن توانایی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و قرار گرفتن مدرک در زیر گروه مدارک مرتبط با رشته معماری قادر به اخذ پروانه اصلی اشتغال به حرفه مهندسی معماری نمی باشیم. خواهشمندیم با توجه به موارد قید شده در ذیل نسبت به رفع این نقص در بخشنامه مذکور اقدام نمایید.

1. کلیه فارغ التحصیلان تا این تاریخ از این امر که قادر به کسب پروانه اصلی نخواهند بود اطلاعی نداشتند و مدرک تحصیلی شان طبق روال با عنوان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ارائه گردیده (در صورتی که دانشگاه محل تحصیل علمی-کاربردی نبوده ومدرک از دانشگاههای سراسری یا آزاد صادر شده است) با توجه به اینکه قوانین صادر شده باید عطف به ماسبق نشود، در این بخشنامه این امر در نظر گرفته نشده است.

2. طبق نامه به شماره 38394/430 مورخه29/9/88 مصوبات کمسیون ماده7 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری، رشته اصلی محسوب شده و بر اساس این مصوبه در سال های گذشته تمامی کدهای عضویت، کد اصلی صادر گردیده و پروانه طراحی نیز در صورت قبولی ارائه میگردید و از زمان شروع به تحصیل اینجانبان تا زمان صدور بخشنامه جدید به شماره90/430/8890 مورخه 11/3/90 (در طول مدت 9سال) هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

از تمامی مسولین امر استدعا داریم در بازنگری بر این مصوبات زحمات چندین ساله تحصیلی و ارزش علمی مدرک تحصیلی (کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی) اینجانبان را نادیده نگیرند.

در پایان از اینکه نسبت به احقاق حق فارغ التحصیلان معماری و جامعه مهندسی اقدام می نمایید، صمیمانه سپاسگذاریم.

جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری
......................................................
گفتم شاید بتونه کمک کنه
http://memarinews.com/Pages/News-7719.aspx
هر کجای این سایت رو گشتم جایی پیدا نکردم نامه خودمون رو به ثبت برسونم توش
شما اگه تونستین این کار نامه رو بفرستید.:)

ممنون از تلاشت :)
والا من با سایتشون یه صحبت اولیه کردم،جواب اولیه شون منفی نبود، منتها منتظر جواب بعدیشون هستم... مسلما افزایش تعداد امضاها میتونه روی انتشار حرف ما اثر مثبت بذاره. دیدن این نامه هم کمک میکنه بشه بهتر باهاشون مکاتبه کنیم، ممنون :)

• Like
واکنش ها: HOTT

qazal.

عضو جدید
نه 20 درصد از همون ظرفیت مال رزمندگانه تا جایی که میدونم چون دیدم از ظرفیت کلاس ما که 8-9 نفر روزانه بودن 2نفرش رزمنده بود و 2نفر هم از شبانه ها با سهمیه رزمنده بودن

پس اگه کسی واسه هر رتبه ای میخونه لابد باید نصف یا یک سوم این رتبه رو بیخیال شه یعنی؟ تو دفترچه هم 8-9 نفر بودین؟ حالا دفعه ی بعد که رفتی ببین چند نفر هستین، ببین بازم کسی اضافه میشه به کلاستون...آخه بعضی دانشجوها دیرتر میان ....

آخرین ویرایش:

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اگه کسی واسه رتبه ی زیر 50 میخونه لابد باید نصف یا یک سوم این پنجاه رو بیخیال شه یعنی؟ تو دفترچه هم 8-9 نفر بودین؟ حالا دفعه ی بعد که رفتی ببین چند نفر هستین، ببین بازم کسی اضافه میشه به کلاستون...آخه بعضی دانشجوها دیرتر میان ....

این سهمیه ها خیلی بی انصافیه

هم تو ارشد هم لیسانس
هم کلاسی من تو لیسانس که الله بختکی واحد پاس میکرد الان خیلی راحت با سهمیه داره میره دانشگاه مدرس !!!!!!!! اونم با سهمیه...

النازا

عضو جدید
بچه هاتو تکمیل ظرفیت رتبه موثره یا درصد اسکیس؟تاثیرمعدل چه طوریه؟من معدلم بعدرتبه هاتغییرکرد ولی حس میکنم تغییرش اثری نزاشت.

qazal.

عضو جدید
این سهمیه ها خیلی بی انصافیه

هم تو ارشد هم لیسانس
هم کلاسی من تو لیسانس که الله بختکی واحد پاس میکرد الان خیلی راحت با سهمیه داره میره دانشگاه مدرس !!!!!!!! اونم با سهمیه...

لنا جان سهمیه رزمندگان رو پرسیدم...اون یکی رو قبول ندارم...:redface: اوناییم که قبول شدن اضافه بر ظرفیته....کلا به رتبه اولا سخت میگیرن ..... تو بعضی مواقع حتی اطلاع رسانی هم نمیشه...طرف اسمشو زدن رتبه 1.....باید کلی صحبت کنه که بفهمن تخفیف شهریه ای وجود داره....بعد از اون هم تا اون تخفیف رو کم کنن و امضا زده شه باید هر لحظه بگی کم کن آخر سر باید بگیری خفشون کنی :biggrin:خودتم ماشین حساب ببری درصد بزنی نشونشون بدی باز فکر میکنن بهشون بدهکاری...اکثر رتبه 1 ها بیخیال تخفیف شهریه های چندر غازی و سهمیه ارشد میشن.... این سهمیه این تخفیفات شرم آور چندرغازی، پیشکش خودشون و اوناییکه حسرتشو میکشن...

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تیماج عزیز بهت قول میدم از 4 نفر خیلی بیشترن چون رو نمیکنند ونمیگنند میخواند بگند خودمون درس خوندیم تونستیم خودت رو نبین با درس خوندن به تهران رسیدی وگرنه راحت 40 درصد این 16 نفرر سهمیه رزمنده هستند:razz: والا بابای ما هم جبهه رفته ولی هیچ وقت نذاشت کسی از سهمیه اش استفاده کنه میگه هرکاری کردم واسه امتیاز نبوده اینم از شانسه ما دیگه:razz:

qazal.

عضو جدید
تیماج عزیز بهت قول میدم از 4 نفر خیلی بیشترن چون رو نمیکنند ونمیگنند میخواند بگند خودمون درس خوندیم تونستیم خودت رو نبین با درس خوندن به تهران رسیدی وگرنه راحت 40 درصد این 16 نفرر سهمیه رزمنده هستند:razz: والا بابای ما هم جبهه رفته ولی هیچ وقت نذاشت کسی از سهمیه اش استفاده کنه میگه هرکاری کردم واسه امتیاز نبوده اینم از شانسه ما دیگه:razz:
آفرین به پدرت...البته به بقیه هم نمیشه خرده گرفت...قانونیه که گذاشتن...و خب هرکس شرایطش رو داره استفاده میکنه....البته امیدوارم مازاد باشه این سهمیه....
به هر حال با آرزوی موفقیت همه ی دوستان...همه و همه...هر کس که تلاش میکنه...از هر قشری...از هر رنگی

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین به پدرت...البته به بقیه هم نمیشه خرده گرفت...قانونیه که گذاشتن...و خب هرکس شرایطش رو داره استفاده میکنه....البته امیدوارم مازاد باشه این سهمیه....
به هر حال با آرزوی موفقیت همه ی دوستان...همه و همه...هر کس که تلاش میکنه...از هر قشری...از هر رنگی
نه این اشتباهه مثلا گیریم پدر من خیلی خوب باید من هم بشم خیلی خوب؟ این سهمیه ها اجحاف بزرگیه در حق بقیه اینجوری میشه طرف باباش کاری کرده بچه هاش ببره؟ خب کسایی دیگه باید چون باباشون تو جایی دیگه خدمت کرده وبرای مملکت هم موثر بوده مثل پزشکی اون نباید از این امتیاز بهره ببره؟ من میگم ما که ادعای برابری داریم باید همه برابر باشند وهیچ کسی نسبت به کسی دیگه امتیاز خاصی نداشته باشه

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه این اشتباهه مثلا گیریم پدر من خیلی خوب باید من هم بشم خیلی خوب؟ این سهمیه ها اجحاف بزرگیه در حق بقیه اینجوری میشه طرف باباش کاری کرده بچه هاش ببره؟ خب کسایی دیگه باید چون باباشون تو جایی دیگه خدمت کرده وبرای مملکت هم موثر بوده مثل پزشکی اون نباید از این امتیاز بهره ببره؟ من میگم ما که ادعای برابری داریم باید همه برابر باشند وهیچ کسی نسبت به کسی دیگه امتیاز خاصی نداشته باشه

ای بابا کجای کارید من خیلی هارو دیدم ک الان نوه و نتیجشونو دارن استفاده می کنند از سهمیه...یا برادره رفته اسیر شده 1 سال اسیر بوده از اون موقع تا الان هنوز ک هنوزه مادر و پدرشو خواهراشو برادراش و یچه شو زنش داره استفاده میکنه....آخه تا کی این سهمیه ادامه داره؟؟پدر منم جوونیش پاسدار بود و یه مدتم جبهه رفت اما ما رنگ سهمیه رو هو ندیدیدم....
راستی بخوایم بریم پیگیرش باشیم باید چ کنیم؟؟اینجوریه حداقل برا ارشدم یه استفاده ای بکنم دلم خنک شه...:D

معمارباشی

عضو جدید
ای بابا کجای کارید من خیلی هارو دیدم ک الان نوه و نتیجشونو دارن استفاده می کنند از سهمیه...یا برادره رفته اسیر شده 1 سال اسیر بوده از اون موقع تا الان هنوز ک هنوزه مادر و پدرشو خواهراشو برادراش و یچه شو زنش داره استفاده میکنه....آخه تا کی این سهمیه ادامه داره؟؟پدر منم جوونیش پاسدار بود و یه مدتم جبهه رفت اما ما رنگ سهمیه رو هو ندیدیدم....
راستی بخوایم بریم پیگیرش باشیم باید چ کنیم؟؟اینجوریه حداقل برا ارشدم یه استفاده ای بکنم دلم خنک شه...:D

ماشاالله انواع و اقسام سهمیه هم داریم
سهمیه خانواده شهید و جانباز
سهمیه رزمندگان
سهمیه بسیج
سهمیه فرزندان هیئت علمی
سهمیه اموزش پرورش ...
و ............

همه سهمیه ها یه طرف ... سهمیه بچه های هیئت علمی هم یه طرف ! (البته خدا رو شکر فقط تو لیسانس می تونستن استفاده کنن)
اخه بابات هیئت علمی ... بچشون رو سَنَنَ ؟؟

منو خیلی از دوستام این سهمیه رو داشتیم ...
یادمه زمان ما هر جا قبول می شدن سه سوته باباشون می اوردشون دانشگاه خودش !
فقط کافی بود قبول بشن !
حتی برای ازاد هم این سهمیه برقرار بود ...
طوری که خیلی از بچه ها معماری ازاد زاهدان زدن ولی حتی برای دادن ازمون هم به اونجا سر نزدن و مستقیم رفتن بهترین دانشگاه های ازاد (مثل خوراستگان) ثبت نام کردن ...

حتی کسایی رو می شناسم که دامپزشکی قبول شد (همون زاهدان فکر کنم) بعد منتقل شد یکی از شهر های بزرگ و الان هم سال های اخر پزشکیه !!! یعنی نه تنها جابجا شده ... تغییر رشته هم داده !!!

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشاالله انواع و اقسام سهمیه هم داریم
سهمیه خانواده شهید و جانباز
سهمیه رزمندگان
سهمیه بسیج
سهمیه فرزندان هیئت علمی
سهمیه اموزش پرورش ...
و ............

همه سهمیه ها یه طرف ... سهمیه بچه های هیئت علمی هم یه طرف ! (البته خدا رو شکر فقط تو لیسانس می تونستن استفاده کنن)
اخه بابات هیئت علمی ... بچشون رو سَنَنَ ؟؟

منو خیلی از دوستام این سهمیه رو داشتیم ...
یادمه زمان ما هر جا قبول می شدن سه سوته باباشون می اوردشون دانشگاه خودش !
فقط کافی بود قبول بشن !
حتی برای ازاد هم این سهمیه برقرار بود ...
طوری که خیلی از بچه ها معماری ازاد زاهدان زدن ولی حتی برای دادن ازمون هم به اونجا سر نزدن و مستقیم رفتن بهترین دانشگاه های ازاد (مثل خوراستگان) ثبت نام کردن ...

حتی کسایی رو می شناسم که دامپزشکی قبول شد (همون زاهدان فکر کنم) بعد منتقل شد یکی از شهر های بزرگ و الان هم سال های اخر پزشکیه !!! یعنی نه تنها جابجا شده ... تغییر رشته هم داده !!!

سهمیه هیئت علمی!!!!!
یکی از دوستای من دامپزشکی قبول شده بود.به خاطر اینکه باباش هیئت علمی بود عوضش کردن،شد پزشکی....
الا پزشکی میخونه کلیم پز میده:((

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد سهمیه ها همین بس که شاعر فرموده:
پسر باید که خود ملاح باشد/ پدر ملاح در دریا بماند
:D
البته الان صدق نمیکنه چون همه ی پدر ملاحا رفتن تو دریا و دست پر هم برگشتن:D

mahdooneh

عضو جدید
این حرفتون رو اصلا قبول ندارم هیچ میدونی اکثر اونهایی که تهران قبول میشند از شهرستان هستند؟ میدونی چرا چون اکثر تهرانی ها باید برن شهرستان شهرستانی ها برند تهران برند شهر دیگه این اصل آموزشیه

منم راجع به این حرفتون اطلاع دقیق ندارم اما به نظرم یکم غیر منطقیه که دانشگاه و شهر بچه ها از قبل برنامه ریزی شده باشه.دوست تهرانی من بعد از 5 سال فارغ التحصیلی از کارشناسیش با اطلاعات صفر رفت مرکز معماری و ایوانخانه جزوه های اساتید برتر رو خوند(که شهرستانی ها به این جزوه ها و کلاس ها دسترسی ندارن)رتبش شد 250 بعد اسکیس کار کرد(با استادای مرکز)و الان علم و صنعت قبول شده.این یعنی اینکه با اطلاعات صفر و با امکانات کلاس کنکور های تهران دانشگاه های تهران تضمینه.

معمارباشی

عضو جدید
منم راجع به این حرفتون اطلاع دقیق ندارم اما به نظرم یکم غیر منطقیه که دانشگاه و شهر بچه ها از قبل برنامه ریزی شده باشه.دوست تهرانی من بعد از 5 سال فارغ التحصیلی از کارشناسیش با اطلاعات صفر رفت مرکز معماری و ایوانخانه جزوه های اساتید برتر رو خوند(که شهرستانی ها به این جزوه ها و کلاس ها دسترسی ندارن)رتبش شد 250 بعد اسکیس کار کرد(با استادای مرکز)و الان علم و صنعت قبول شده.این یعنی اینکه با اطلاعات صفر و با امکانات کلاس کنکور های تهران دانشگاه های تهران تضمینه.
منم قبل کنکور اطلاعاتم صفر بود ... مخصوصا تو ایستایی ... ولی خداییش اساتید خوبی داره ایوان خانه ... اونجا واقعا بهت درسا رو یادت می دن !!! با فیلم و ابزار های کمک اموزشی ... بعد این قدر درگیر جو کنکور می شی که واقعا خودتو می کشی بالا ... شاید دوستت تا قبلش نمی خونده ... ولی مسال از امکانات استفاده کرده + تلاش خودش و نتیجه هم گرفته ...
من سر کلاس خیلی ها رو می دیدم که فقط میان کلاس و میرن ... حتی سر کلاس هم توجه نمی کردن ... کلاس ها که معجزه نمی کنه ! باید خوند و تلاش کرد ... قبول دارم بی انصافیه که کلاس ها فقط در تهران باشه ... ولی خدا رو شکر داره به همه ی استانها میرسه ... الان اصفهان مشهد یزد و گیلان تیم اساتید ایوان خانه تهران رو دارند واین اساتید هر روز در سفرن برای این که به حداکثر افرادی که می تونن درس بدن و فقط نشه مختص تهران ...
قبول دارم پول خوبی هم می گیرن ولی مجبور که نبودن ... اگه همون تهران می موندن ما مجبور بودیم 2 برابر هزینه کنیم و خودمونو به کلاساشون برسونیم ...

مشکل اصلی از روند اموزش در دانشگاه هاست !!
متاسفانه اصلا موارد تدریس شده در دانشگاه ها با موارد کنکور همخوانی نداره !
مثلا اکثر درس ایستایی رو پاس کردیم ولی خداییش چقدر به ایستایی کنکور نزدیک بوده ؟
اکثر دانشگاه ها درس ایستایی رو اساتید عمران تدریس می کنن و کلا محاسباتی کار می کنند ... کجای کنکور ما اون محاسبات بدرد می خوره ؟؟؟

presante

عضو جدید
منم قبل کنکور اطلاعاتم صفر بود ... مخصوصا تو ایستایی ... ولی خداییش اساتید خوبی داره ایوان خانه ... اونجا واقعا بهت درسا رو یادت می دن !!! با فیلم و ابزار های کمک اموزشی ... بعد این قدر درگیر جو کنکور می شی که واقعا خودتو می کشی بالا ... شاید دوستت تا قبلش نمی خونده ... ولی مسال از امکانات استفاده کرده + تلاش خودش و نتیجه هم گرفته ...
من سر کلاس خیلی ها رو می دیدم که فقط میان کلاس و میرن ... حتی سر کلاس هم توجه نمی کردن ... کلاس ها که معجزه نمی کنه ! باید خوند و تلاش کرد ... قبول دارم بی انصافیه که کلاس ها فقط در تهران باشه ... ولی خدا رو شکر داره به همه ی استانها میرسه ... الان اصفهان مشهد یزد و گیلان تیم اساتید ایوان خانه تهران رو دارند واین اساتید هر روز در سفرن برای این که به حداکثر افرادی که می تونن درس بدن و فقط نشه مختص تهران ...
قبول دارم پول خوبی هم می گیرن ولی مجبور که نبودن ... اگه همون تهران می موندن ما مجبور بودیم 2 برابر هزینه کنیم و خودمونو به کلاساشون برسونیم ...

مثلا اکثر درس ایستایی رو پاس کردیم ولی خداییش چقدر به ایستایی کنکور نزدیک بوده ؟
اکثر دانشگاه ها درس ایستایی رو اساتید عمران تدریس می کنن و کلا محاسباتی کار می کنند ... کجای کنکور ما اون محاسبات بدرد می خوره ؟؟؟

دوست گلم اسم این شهر هایی رو گفتی, همشون کلانشهر هستن....برای مثال کدوم استادی اومده خوزستان, ایلام,کرمانشاه و....؟؟؟؟؟ ما اینجا عملا هییییچ امکاناتی نداریم, باز مشهد و اصفهان و.. 100 پله از اینجا بهترن

mahdooneh

عضو جدید

بله خب منم با شما موافقم.اما خب توی ایران استادا فقط این چندتا شهر میرن و درس میدن و بچه های بقیه شهرها.................یا باید برن تهران یا خودشون بخونن که خوندنشونم شانسیه که آیا از اون منابع سوال بیاد یا نه.من خودم برای وورکشاپای اسکیس به زحمت رفتم تهران اما برای مرحله اول خودم خوندم و کلی هم به حال بچه های تهران غبطه می خوردم که الان اونا از من جلو ترن و منابعشون به روز تره و همین کلی انرژی منفی بهم داد توی اون زمان!
اینم بگم که قبول دارم که روند آموزش دانشگاه ها نسبتا توی کل ایران مشکل داره اما خداییش دانشگاه ما(بوعلی)استادای پر باری داشت که اطلاعات به روزشون رو به بچه ها هم انتقال می دادن و توی کنکور هم به دردمون خورد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا