یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال داشتم ؟

میخواستم ببینم سی شارپ و Asp و Sql server رو فول بلد باشم ، کار گیرم می یاد ؟ با چه درآمدی ؟ چجوری ؟ و.. .

ممنون

بابا چیزایی میگیااااااا!
معلومه گیرت میاد. اونم چه درآمدی! شما یاد بگیر ، روش پول در آوردنش یه جوری پیدا میشه.
مثلا اینترنت ، روزنامه ها، شرکتهای برنامه نویسی و.....

rezgar_roshan

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گلم. میشه بفرمائید چطوری اطلاعات دریافتی به صورت BackUp را به بانک خودمون اضافه کنیم به طوری که اطلاعات قبلی هم از بین نره. مثلا یه برنامه داریم که به چند جا دادیم بعد اطلاعات ثبت شده در آنها را جمع‌آوری می‌کنیم. ممنون

pedramyamini

عضو جدید
نوشتن برنامه مدیریت کتابخانه تحت ویندوز

نوشتن برنامه مدیریت کتابخانه تحت ویندوز

سلام دوستان من می خواستم ازتون بپرسم که به نظر شما برای نوشتن یک برنامه مدیریت کتابخانه با سی شارپ در ویژوال استودیو 2010 به چه چیزهایی نیاز هست . فکر کنم باید از دیتابیس access یا sql و crystal report و خود دستورات سی شارپ و طراحی فرم ها شروع کرد اما اگر چیزی رو جا انداختم لطفا راهنمایی کنید.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان گلم. میشه بفرمائید چطوری اطلاعات دریافتی به صورت BackUp را به بانک خودمون اضافه کنیم به طوری که اطلاعات قبلی هم از بین نره. مثلا یه برنامه داریم که به چند جا دادیم بعد اطلاعات ثبت شده در آنها را جمع‌آوری می‌کنیم. ممنون

میتوانید از Import استفاده کنید که از امکانات خود SQL Server هست و دیتا رو Append کنید :gol:

rezgar_roshan

عضو جدید
ممنون خانم negin17h. اگه لطف کنین نمونه کد را بزارین ممنون میشم. البته وقتی اطلاعات را اضافه میکنه تکلیف اطلاعات فیلد کلید چی میشه. چون اگه از auto number استفاده کنیم و همه از 1 شروع کنن وقتی آنها را یکجا جمع کنیم چی میشن. باز هم تشکر و ممنون.

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
با سلام
اطلاعات ثبت نام دانش آموزان که از اینترنت گرفته می شود با پسوند pj1 هست و وارد بانک اطلاعاتی در سیستم مدارس که دارای بانک اطلاعاتی sql server هست میشه.الان میخام این فایل اطلاعاتی رو وارد بانک اطلاعاتی برنامه در سی شارپ کنم امکان پذیره ؟ به چه صورتی؟

*** سناد به منظور سهولت کاربران گرامی، فایل خروجی تهیه دیده است که شامل تمامی اطلاعات آن مدرسه در سناد می باشد
با استفاده از این فایل، اطلاعات ثبت شده در سناد به سیستم دانش آموزی (دانا) منتقل می گردد ***

manofaria

عضو جدید
مشکل مهم لطفا دوستان پروژه پایان ترمم وقت هم ندارم

مشکل مهم لطفا دوستان پروژه پایان ترمم وقت هم ندارم

مشکل مهم لطفا دوستان پروژه پایان ترمم وقت هم ندارم کمکم کنید. من یه برنامه فست فود نوشتم که تنها مشکلم بخش گزارش گیری هست. میخوام مثلا وقتی طرف اسم غذا رو توی Textbox مینویسه همه فاکتورهای غذای فروخته شده رو نشون بده. مثلا میزنه پیتزا هر چی فاکتور مربوط به پیتزا هست رو نشون بده. حالا تو هر چی. یا report viewer یا datagridview لطفا کمکم کنید خدا خیرتون بده.:redface::redface::redface::redface:

negin17h

مدیر تالار
با سلام
اطلاعات ثبت نام دانش آموزان که از اینترنت گرفته می شود با پسوند pj1 هست و وارد بانک اطلاعاتی در سیستم مدارس که دارای بانک اطلاعاتی sql server هست میشه.الان میخام این فایل اطلاعاتی رو وارد بانک اطلاعاتی برنامه در سی شارپ کنم امکان پذیره ؟ به چه صورتی؟

*** سناد به منظور سهولت کاربران گرامی، فایل خروجی تهیه دیده است که شامل تمامی اطلاعات آن مدرسه در سناد می باشد
با استفاده از این فایل، اطلاعات ثبت شده در سناد به سیستم دانش آموزی (دانا) منتقل می گردد ***

ساختارها یکسان هست؟
از import استفاده کنید اگر میتونید بانک را attach کنید یا اگر فرمت قابل قلولی برای import داره :gol:

negin17h

مدیر تالار
ممنون خانم negin17h. اگه لطف کنین نمونه کد را بزارین ممنون میشم. البته وقتی اطلاعات را اضافه میکنه تکلیف اطلاعات فیلد کلید چی میشه. چون اگه از auto number استفاده کنیم و همه از 1 شروع کنن وقتی آنها را یکجا جمع کنیم چی میشن. باز هم تشکر و ممنون.

نمونه کد نداره دوست عزیز. از اینترفیس SQL Server استفاده کنید. در ضمن زمانی که import می کنید اگر فیلد Identit Auto Number داشته باشید، تیک insert auto number یا چیزی مشابه این رو که مربوط به درج کلید هست بزنید کار میکنه و مشکلی پیش نمیاد :gol:

rezgar_roshan

عضو جدید
نمونه کد نداره دوست عزیز. از اینترفیس SQL Server استفاده کنید. در ضمن زمانی که import می کنید اگر فیلد Identit Auto Number داشته باشید، تیک insert auto number یا چیزی مشابه این رو که مربوط به درج کلید هست بزنید کار میکنه و مشکلی پیش نمیاد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

ممنون استفاده کردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ebiramrb

عضو جدید
بابا چیزایی میگیااااااا!
معلومه گیرت میاد. اونم چه درآمدی! شما یاد بگیر ، روش پول در آوردنش یه جوری پیدا میشه.
مثلا اینترنت ، روزنامه ها، شرکتهای برنامه نویسی و.....

شما بهتره حتما حتما کلاس برید و مدرک بگیرید تا خیلی راحتر استخدام بشید
حداقل حقوق فکر می کنم 1.200.000 باشه ، البته وارد هرجا بشید ماه های اول شاید کمتر بهتون بدن ، و بهتره مسیرتون رو روشن کنید که میخواین طراحی سایت انجام بدین ، یا فقط با پایگاه داده کار کنید یا اینکه می خواین برنامه های تحت ویندوز رو بنویسید، ببینید به کدوم بیشتر علاقه دارید.
اگه این کارو بکنید ، حتما حتما موفق خواهید شد. و می فهمید که روی کدوم بیشتر وقت بذارید
اینکه توی هر 3 تای اینا بتونین بهترین باشید احتمالش کمه ، اما توی یکیش حتما می تونین حرفی واسه گفتن داشته باشید
و خوب شرکت ها هم دنبال کسانی هستند که بهترین باشند نه کسانی که همه چیز دون نا وارد باشن !

توی یک زمینه بهترین باشید ، بقیش توکل به خدا

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسان عزیز
ی سوال در مورد Entity framework دارم .
من دارم ی برنامه مینوسیم با کمک EF . وقتی اطلاعات رو از دیتابیس واکشی میکنم تو دیتا گرید ویو قرار میدم میخام اون ستونهایی که بولین هستن به جای ترو فالس چک باکس قرار بده ولی نمیشه هر کاری کردم لطفا راهنمایی کنید خواهشا

eillazer

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام... کسی می تونه توو C شارپ این برنامه رو برام بنویسه؟؟
a,b,c,d را تعریف کنید
اگر a>c+d آنگاه a*c چاپ کند
اگر a<c+d آنگاه d*c چاپ کند
اگر a=c+d آنگاه c چاپ کند​

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام... کسی می تونه توو C شارپ این برنامه رو برام بنویسه؟؟
a,b,c,d را تعریف کنید
اگر a>c+d آنگاه a*c چاپ کند
اگر a<c+d آنگاه d*c چاپ کند
اگر a=c+d آنگاه c چاپ کند​

سلام
مثل سی پلاس پلاسه
فرقی نیمکنه

ترم يكيSOOLMAZ

عضو جدید
كمك ميخام
ببخشيد مزاحم شدم براي برنامه نويسي تو محيطvisual studio

چند تا سوال دارم تا فردا ظهر بايد بنويسم نمتونم كمكم كنيد

1-برنامه اي كه عدد دودويي بگيره ده دهي بده
و با العكس
2-عدد از ورودي بگيرد تعداد ارقام بده
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
كمك كنيد ترم يكم بلد نيستم منتظرم

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
كمك ميخام

و با العكس
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
اگه وقت داشتی راهنماییت میکردم حل میکردی.تا آخر شب سعی میکنم الگوریتم هاشو بزارم هر کدومو وقت کردم (حداقل یکی ) رو برات حل میکنم

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
كمك ميخام

و با العكس
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
تعداد و مجموع ارقام
http://computer-khayyam88.blogfa.com/post-25.aspx

david777

عضو جدید
سلام به دوستان

یه سوالی داشتم: دو تا text Box داریم یکی برای گرفتن عدد سطر دیگری برای گرفتن عدد ستون بعد یه Button داریم وقتی روی دکمه فشار دادیم به تعداد اعداد وارد شده در سطر و ستون روی فرم text Box چاپ کند.
حالا من نمیدونم چطوری text Box به صورت افقی چاپ کنم؟

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
سلام به دوستان

یه سوالی داشتم: دو تا text Box داریم یکی برای گرفتن عدد سطر دیگری برای گرفتن عدد ستون بعد یه Button داریم وقتی روی دکمه فشار دادیم به تعداد اعداد وارد شده در سطر و ستون روی فرم text Box چاپ کند.
حالا من نمیدونم چطوری text Box به صورت افقی چاپ کنم؟
سلام
برای i از 1 تا n
اول یه تکست باکس چاپ کن
اینتر بزن
تکست باکس چاپ
اینتر
ok???

شهریاری 2

کاربر ممتاز
خب اینجوری textbox ها به صورت عمودی ایجاد میشه من میخوام به صورت افقی چاپ بشه. مثل اینکه روی یک خط قرار گرفته باشند.
چون دوستمون اخراج شدن جاشون توضیح میدم.
میتونید رخداد اینتر رو overrid کنید.
منبع:
کتاب هاشمیان - آموزش سی شارپ

ترم يكيSOOLMAZ

عضو جدید
اگه وقت داشتی راهنماییت میکردم حل میکردی.تا آخر شب سعی میکنم الگوریتم هاشو بزارم هر کدومو وقت کردم (حداقل یکی ) رو برات حل میکنم

خيلي خسلس ممنون همين كه كمكم كردي عاليه
بخدا وقت فكر كردنم نداشتم

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
circular dependency error

circular dependency error

سلام
من وقتی می خوام class library رو که ساختم به عنوان رفرنس اضافه اش کنم به soloution اصلیم یه پیغامی میده
کسی می دونه علت این پیغام چیه ؟

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    17.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    7.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالار
سلام
من وقتی می خوام class library رو که ساختم به عنوان رفرنس اضافه اش کنم به soloution اصلیم یه پیغامی میده
کسی می دونه علت این پیغام چیه ؟

والا باید دید دقیق چه اتفاقی افتاده، loop ایجاد نشده؟ مثلاً در classLib شما از جای دیگری فراخوانی نشده که الان از همونجا میخواین صداش کنید؟!!!

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
والا باید دید دقیق چه اتفاقی افتاده، loop ایجاد نشده؟ مثلاً در classLib شما از جای دیگری فراخوانی نشده که الان از همونجا میخواین صداش کنید؟!!!
علت اش رو فهمیدم استادم گفت احتمالا یه رفرنس از class library به خود soloution اصلی دادی ...نیگا کردم درس بود با حذف اون درست شد !

rezarhs

عضو جدید
سلام دوستان عزیز وقتی به بانک اطلاعاتی وصل میشم توبخش ExecuteNonQueryارور میده اینم کدش OleDbConnection k = new OleDbConnection(); string con = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:/Database1.accdb"; k.ConnectionString = con; OleDbCommand com = new OleDbCommand(); string r = "delete from table1 where code=@code"; k.Open(); com.Connection = k; com.CommandText = r; com.ExecuteNonQuery(); k.Close(); MessageBox.Show("delete");

negin17h

مدیر تالار
سلام دوستان عزیز وقتی به بانک اطلاعاتی وصل میشم توبخش ExecuteNonQueryارور میده اینم کدش OleDbConnection k = new OleDbConnection(); string con = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:/Database1.accdb"; k.ConnectionString = con; OleDbCommand com = new OleDbCommand(); string r = "delete from table1 where code=@code"; k.Open(); com.Connection = k; com.CommandText = r; com.ExecuteNonQuery(); k.Close(); MessageBox.Show("delete");

خطا را در داخل بلوک کد قرار بدید، اینجوری اصلاً مشخص نیست :gol:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
خطا را در داخل بلوک کد قرار بدید، اینجوری اصلاً مشخص نیست :gol:

PHP:
OleDbConnection k = new OleDbConnection();          
  string con =  "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;
Data Source=C:/Database1.accdb";
k.ConnectionString = con;
OleDbCommand com = new  OleDbCommand();

string r = "delete from table1 where  code=@code";   
  k.Open();
 com.Connection = k;
com.CommandText = r; 
com.ExecuteNonQuery();
 k.Close();      
      MessageBox.Show("delete");

اینم برنامه دوستمون.البته ترتیب کدهاش اگر درست نیست، دیگه باید از خودشون بپرسید/

RIG

متخصص C#.net
PHP:
OleDbConnection k = new OleDbConnection();          
  string con =  "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;
Data Source=C:/Database1.accdb";
k.ConnectionString = con;
OleDbCommand com = new  OleDbCommand();

string r = "delete from table1 where  code=@code";   
  k.Open();
 com.Connection = k;
com.CommandText = r; 
com.ExecuteNonQuery();
 k.Close();      
      MessageBox.Show("delete");

اینم برنامه دوستمون.البته ترتیب کدهاش اگر درست نیست، دیگه باید از خودشون بپرسید/
این رو از کجا میگیری؟!!!!
از textbox.text و یا دستی مقدار بده ...
code=@code";