کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

maral jon

عضو جدید
سلام من هم شرکت کردم . نخونده بودم زیاد . اما باز مجاز شدم. ولی خب قبول نشدم بعدش. سوالا نسبت به جزوات و سوالای کنکور های قبل اسون بود . سوال تکراری هم داشت. هر کی خوب میخوند راحت قبول بود امسال. منم سال دیگه شرکت میکنم. خوش حال میشم به هم کمک کنیم که ایشالله موفق باشیم...

faum

عضو جدید
سلام من هم رتبه 90 اوردم و فقط کتابهای علوی رو خوندم و حتی از کتابهای علوی الاستومر و زبانش رو هم نخوندم
چون کلا زبان نزدم و الاستومر علوی خیلی سخت و نا مفهومه و بهتره از روی جزوه امیرکبیر خونده بشه و تستای علوی رو بزنید
و فقط همین جزوه از جزوات امیرکبیر کافیه،دیگه لازم نیست همه رو بگیرید،چون برای کسی که دانشجوی امیرکبیر نبوده واقعا سخته خوندنش و نا مفهومه و بیخودی وقتتون رو تلف نکنید.
ماه آخر هم از بانک سوالات از خودتون آزمون بگیرید.موفق باشید.

Fatima.engineer

عضو جدید
کنکور

کنکور

به نظرتون واسه کنکور ارشد باید از کلاس های کنکور استفاده کرد؟؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif

ztaherkhani

عضو جدید
با سلام
این مسئله به شما بستگی داره که ایا در دوران تحصیل مطالب رو به خوبی مطالعه کردید یا نه؟
در صورتیکه احساس میکینید خودتون میتونید از پی درسها بربیایید نیازی نیست.
اما شاید برای درسهای مهم مثل ریاضی مهندسی که تاثیر زیادی هم بر نتیجه داره کلاس بد نباشه
موفق باشید

mona-polymer

عضو جدید
سلام
من پلیمر رنگ 35 شدم با این درصدها
زبان 20
ریاضی 6.6
رنگرزی38
واسطه 56
روکش 15
سیالات و انتقال 0.0
امیدوارم کمکتون بکنه،مخصوصا بچه های رنگ

واقعا دستتون درد نکنه.یعنی برای ارشد همینا رو بخونیم بسه.میشه منابع ارش رو بگید وبگید شما از روی چه منابعی خوندید

SERFINA

عضو جدید
سلام. از چه نظر برای بودن در ایران پلیمر رو پیشنهاد می دید؟منظورم اینکه با توجه به اینکه مهندسی پزشکی می خوندید(برداشته من از نوشته شما این بود که اول مهندسی پزشکی خوندید،بعد در ادامه پلیمر رو بهتر دیدید)چه آینده شغلی برای پلیمر فراروی خودتون دیدین که رشته تون رو تغییر دادید؟چرا که من معتقدم توی ایران پلیمر در جایگاهی که باید باشه نیست.(اون انتظاری که از یک رشته روز دنیا داشتم توی ایران برام محقق نشد)لطفا با راهنماییتون منو از اشتباه خارج کنید.ممنون می شم پاسخ بدید

VaLeH1993

عضو جدید
سلام ....

منم تازه وارد رشته مهندسی پلیمر شدم ، خواش میکنم این تاپیک رو بیشتر آپدیت کنید واقعا خیلی مفیده ...ممنون ...

« من واله ؛

همین حوالی ،

سلام می کنم ...

سلام ...»

محمد1404

عضو جدید
نیاز به مشاوره برای ارشد

نیاز به مشاوره برای ارشد

سلام
بچه ها من برای ارشد امسال نیاز به مشاوره دارم چون به خاطر مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم تا الان درست بخونم و واقعا موندم چی کار کنم الان درصدهام تو شبیه سازی ها بین 150 تا 250 هست پارسال هم 500 شدم که افتضاح واقعا حالا میخوام بدونم از هر سرفصل چند تا سوال میاد و اگه فقط تخصصی های پلیمر + زبان رو خوب بخونم میتونم قبول شم یا نه
ممنون میشم راهنمایی کنین

محمد1404

عضو جدید
بچه ها من فقط میخوام پلاستیک ، کامپوزیت ، خواص فیزیکی و مکانیکی، الاستومر ، سینتیک ، شیمی فیزیک و زبان رو بخونم تو بقیه درساهم هرچی میخونم گیج میزنم نمیدونم چرا هیچی نمی فهمم اگه بهم بگین از هر فصل چندتا سوال میاد شاید اونا رو هم گلچن کنم و بتونم چندتا تست از بقیش هم بزنم

خیلی استرس دارم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به شما دوست عزیز
اینم مشاوره:
1-اگه واقعا وقت میکنی زبان رو بخونی که بخون،وگرنه بی خیالش بشو
2-پلاستیک فقط قسمتهای تشریحیش رو بخون و اصلا مسائل و فرمولا رو نخون(مسائل تشریحی مثل اکستروژن و فرایندهای قالب گیری و...)
3-کامپوزیت هم کتاب علوی رو بخون.مخصوصا قسمت مکانیکش که فصل چهار کتاب هست خیلی مهمه.تستهای هر فصل رو هم حتما بخون و حل کن.البته دقت کن که این شیوه درست نیست که فک کنی چون حالا دو تا فرمول یاد گرفتی میتونی بری راحت تستا رو بزنی.اگه دیدی نمیتونی تستو بفهمی برو جوابشو ببین.بعدا مسلط تر خواهی شد ان شاء الله
4-خواص هم کتاب علوی خوبه.اونم مثل کامپوزیت فصلا رو بخون و تستای اخر هر فصل رو هم حتما بخون.شش تا فصله من خودم به احتمال زیاد فصل شیشش رو نمیخونم و تا الان هم نخوندم
5-برای الاستومر جزوه دکتر کتباب رو اگه بخونی خوبه.اگه نداریش همون جزوه استادتون رو بخون بعد برو سراغ تستای علوی یا هر کتاب تست تشریحی دیگه ای.
6-برای سینتیک جزوه استادتون رو بخون.جزوه افشار طارمی هم اگه گیر بیاری خیلی خوبه.کلا سنتیک تستاش اسونه و گاها تکراری.حتما تستای سالای پیشش رو بخون.کتاب علوی هم خوبه
7-شیمی فیزیک رو از جزوه استادتون اول بفهم و بعد هم کتاب دکتر محمدی(آبی رنگ) رو بخون.
شاید نشه گفت دقیقا از هر فصل چند تا تست میاد.بهترین راه اینه که هر چی میتونی بیشتر بخونی.برو تستای سالای پیش درسا رو ببین و خودت نگاه کن میفهمی چه بخشایی مهمن و تست زیاد داشتن.خودت حساب کار دستت میاد
در ضمن اصلا به خودت استرس راه نده.هنوز خیلی وقت هست.حدود سه ماه وقت داری.میتونی راحت این درسایی رو که گفتی بخونی.ضمنا اگه ریاضی و مکانیک رو هم بخونی که دیگه خیلی خوب میشه.خصوصا ریاضی که ضریبش 3 هست.پیشنهاد بهت میکنم حتی اگه نخواستی بخونی ی مرور فقط کتاب رفیع زاده رو ولو در حدود روخونی بکن.
موفق باشی

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ی چند تا مصاحبه هم هست با نفرات برتر پلیمر که مال وبلاگ بچه های علوم تحقیقات هست

جواب های اقای محسن قاضی زاده رتبه 4 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
1- لطفا درصدهای کسب کرده در کنکور خود را ذکر بفرمایید.
درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
10
شیمی پلیمر (سینتیک و اصول)
41.67
ریاضی مهندسی
74.36
تکنولوژی پلیمر (الاستومر، کامپوزیت و پلاستیک)
37.5
شیمی فیزیک پلیمرها و خواص مکانیکی
43.33
پدیده های انتقال (رئولوژی، انتقال جرم و انتقال حرارت)
28.33
کنترل فرایند
80
مکانیک سیالات
62.96
2- در دروس گوناگون از چه منابعی استفاده کردید؟ از چه کتابهایی یا جزواتی استفاده کردید؟
منابع درسی که استفاده کردم:
نام درس
جزوه
کتاب تست
ریاضی
کلاس جهاد دانشگاهی امیرکبیر+کتاب کاربرد ریاضیات دکتر رفیع زاده
انتشارات علوی
کنترل
کلاس جهاد دانشگاهی امیرکبیر +کتاب کنترل فرایند دکتر رفیع زاده
انتشارات علوی
مکانیک سیالات
راهیان ارشد
راهیان ارشد
انتقال جرم
راهیان ارشد
راهیان ارشد
انتقال حرارت
راهیان ارشد
راهیان ارشد
رئولوژی
انتشارات علوی
انتشارات علوی
شیمی فیزیک پلیمرها
انتشارات علوی
انتشارات علوی
خواص فیزیکی مکانیکی پلیمرها
انتشارات علوی
انتشارات علوی
سینتیک پلیمریزاسون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی
انتشارات علوی
اصول مهندسی پلیمریزاسیون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی
انتشارات علوی
الاستومر
جزوه ی کلاسی دکتر کتباب
راهیان ارشد (کنکور جامع مهندسی پلیمر)
کامپوزیت
انتشارات علوی
انتشارات علوی
پلاستیک
نخواندم
زبان
نخواندم
به هیچ وجه خواندن جزوه های درسی بچه های امیرکبیر (به غیر از الاستومر) رو پیشنهاد نمی کنم!
3-ایا در کلاسهای امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام موسسه را ذکر بفرمایید.
بله، بنده در کلاس های ریاضی، کنترل فرایند، انتقال جرم، انتقال حرارت و سیالات جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم. اما به دوستان فقط کلاس های ریاضی و کنترل جهاد رو پیشنهاد می کنم. استاد حرارت خوب بود ولی درسنامه ی کتاب حرارت راهیان ارشد خیلی خوب و کامله، و نیاز به کلاس رفتن نداره.
درباره ی سیالات هم باید بگم که از استادش اصلا راضی نبودم! کتاب راهیان هم خیلی خوب مباحث سیالات رو توضیح داده.
4- ایا در ازمون های امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام مرکز ازمون را ذکر بفرمایید.
خیر توی هیچ آزمون آمادگی کنکور شرکت نکردم، اما ده روز آخر، تو خونه، هر روز یه کنکور از خودم می گرفتم!
5- ایا مطالعه کتابهای امیرکبیر و جزوات جهاد دانشگاهی کافی می باشد؟
خواندن جزوات بچه های امیرکبیر رو پیشنهاد نمی کنم ولی خواندن جزوات جهاد دانشگاهی، بسته به فرد، می تواند کافی باشد. مثلا آقای معماریان کلاس های جهاد دانشگاهی رو نرفتند و فقط جزوات جهاد رو مطالعه کردن و خدا رو شکر نتیجه هم گرفتند. (رتبه ی ایشون 14 شد!)
6- به نظر شما حساس ترین درس که درصد ان روی رتبه شما اثر به سزایی داشته چه درسی می باشد؟
هر کنکور، یه سری دروس تعیین کننده داره که باید روی اونها سرمایه گذاری اساسی بشه، سه درس تعیین کننده کنکور مهندسی پلیمر ریاضی، کنترل و سیالاته. اگه بتونید این سه درس رو بالای 60 درصد بزنید و بقیه ی دروس رو میانگین 20 بزنید شانس شما برای رتبه های زیر 50 و حتی 40 خیلی بالاست! (حتما درصدهای رتبه های 30 و 35 و 44 رو بگیرید و مقایسه کنید!)
7- با توجه به رتبه کسب شده و امار سالهای قبل احتمال می دهید در چه گرایش و دانشگاهی پذیرفته می شوید؟
انتخاب اولم رو صنایع امیرکبیر زدم، انشاالله قبول می شم!
8- اگر گمان می کنید موردی از قلم افتاده است که لازم است ذکر کنید تا تجربیات شما را به دیگران منتقل کند لطفا ذکر بفرمایید.
نکته ی فوق العاده مهمی که خیلی ها ازش غافل اند معجزه ی خلاصه نویسیه!! کنکور پلیمر پر از سوالات تکراری و دارای تم مشخصیه! برای مثال تا اونجایی که یادم میاد، امسال حداقل 9 یا 10 سوال عینا و حتی بدون تغییر اعداد و جای گزینه ها (!) از سوالات کنکورهای قبلی آورده شده بود! و خیلی از بچه ها اصلا متوجه این موضوع نشدند! (شاید براتون جالب باشه، نکات 60 تا 70 درصد سوالات کنکور 91 عینا تو خلاصه هام آورده بودم و برای زدن خیلی از تست ها اصلا فکر نمی کردم!! ) همچنین به دلیل گذشت زمان و از یاد رفتن مطالب، مرور خلاصه می تونه تو کمترین زمان شما رو به همون سطح آمادگی علمی موقع نوشتن خلاصه ها، برگردونه! گواه این حرفم، ساعات مطالعه ی روزانمه: توی تابستون روزی 3 ساعت و در طول ترم مهر روزانه فقط 5 ساعت مطالعه ی درسی داشتم! (باور کنید، خلاصه نویسی واقعا معجزه می کنه!)
9- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟
برای درس خوندن یک یا چند شریک علمی پیدا کنید چون بشدت انگیزه درس خواندن رو افزایش میده!
اگه به سوالی، نکته ی تستی یا آموزشی خاصی رسیدید حتما با دوستانتون درمیون بذارید (زکات علمتون رو بپردازید!). در کل به دوستان و همکلاسی هایتان به چشم رقیب نگاه نکنید!
در پایان هم باید بگم تلاشتون رو بکنید وهمیشه به خدا توکل کنید و مطمئن باشید که " إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً "
برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب های اقای سجاد سید خسروی رتبه 30 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
0
35
ریاضی مهندسی
72
0
35
19
کنترل فرایند
47
مکانیک سیالات
68
2- در دروس گوناگون از چه منابعی استفاده کردید؟ از چه کتابهایی یا جزواتی استفاده کردید؟
نام درس
جزوه و کتاب
ریاضی
جهاد دانشگاهی امیرکبیر
کنترل
جهاد دانشگاهی امیرکبیر +کتاب کنترل فرایند دکتر رفیع زاده
مکانیک سیالات
راهیان ارشد+جزوه جهاد
انتقال جرم
راهیان ارشد(البته بی فایده است)
انتقال حرارت
راهیان ارشد+جزوه ارشد
رئولوژی
انتشارات علوی
شیمی فیزیک پلیمرها
انتشارات علوی
انتشارات علوی
اصول مهندسی پلیمریزاسیون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی+تستهای کنکور
الاستومر
جزوه ی کلاسی دکتر کتباب
بله، بنده در کلاس های ریاضی، کنترل فرایند و سیالات جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم.
4- ایا در ازمون های امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام مرکز ازمون را ذکر بفرمایید.
خیر نیازی نیست
به نظرم نیازی نیست .کتابهای علوی و راهیان ارشد بر مبنای جزوه های امیرکبیر و سایر منابع نوشته شده است.
6- به نظر شما حساس ترین درس که درصد ان روی رتبه شما اثر به سزایی داشته چه درسی می باشد؟
ریاضی و سیالات
7- با توجه به رتبه کسب شده و امار سالهای قبل احتمال می دهید در چه گرایش و دانشگاهی پذیرفته می شوید؟
نمی دونم ولی امیدوارم تهران یا امیرکبیر قبول شوم.
8- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟
در این مسیر 7 ماهه پیوسته درس خواندن امری مهم است، به خصوص یکی دو ماه اخر .پس طوری برنامه ریزی کنید که بیشترین بازده را در اواخر داشته باشید.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب های اقای بهنام اسلامی رتبه 57 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
-1.1
36.67
ریاضی مهندسی
53.85
30.56
35
3.33
کنترل فرایند
60
مکانیک سیالات
18.52
نام درس
جزوه و کتاب
ریاضی
جهاد دانشگاهی امیرکبیر
کنترل
جهاد دانشگاهی امیرکبیر +جزوه دکتر جلیل
مکانیک سیالات
راهیان ارشد(متوسط مایل به خوب)
انتقال جرم
----------
انتقال حرارت
-----------
رئولوژی
انتشارات علوی
شیمی فیزیک پلیمرها
انتشارات علوی(خوب)
انتشارات علوی(خوب)
اصول مهندسی پلیمریزاسیون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی+علوی(جالب نیست)
الاستومر
جزوه ی کلاسی دکتر کتباب
کامپوزیت
انتشارات علوی(عالی)
بله، در کلاس های ریاضی و سیالات جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم.
خیر
در ریاضیات و کنترل بله ولی در سایر موارد اطلاعی ندارم.
قطعا ریاضیات
پژوهشگاه پلیمر –صنایع پلیمر و شبانه دانشگاه تهران صنایع پلیمر
درس خواندن را یه طور جدی و سخت از تابستان شروع نکنید زیرا سبب بی حوصلگی و به اصطلاح بریدن در دی و بهمن ماه میشود.بلکه اهسته و پیوسته از تابستان شروع کنید وطوری عمل کنید که بازده در دی و بهمن ماه بالای 80%باشد.زیرا دی و بهمن رتیه کنکور را رقم می زنند.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب های اقای جواد عابدی رتبه 47 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
0
38.33
ریاضی مهندسی
53.85
37.50
-10
11.67
کنترل فرایند
66.67
مکانیک سیالات
33.33
بنده به شخصه تنها 10 روز به طور جدی برای کنکور خوندم،خیلی وقت نکردم منبعی رو مطالعه کنم.تقریبا هر روز یک درس میخوندم.من تقریبا در 80% دروس خلاصه های اقای قاضی زاده را مطالعه کردم پس خیلی نمی شه از مطالعه من به عنوان یک روش استفاده کرد ولی در شیمی و سینتیک و اصول جزوه های خانم دکتر فاضلی رو خوندم.به بقیه هم پیشنهاد می دم جزوه ایشون رو بخونن،شاید نشه با جزوه ایشون 100 زد ولی اگر خوب بخونید و تسلط داشته باشید 80 رو شاخشه.الاستومرم جزوه دکتر کتباب البته جزوتون باید به روز باشد یعنی واسه عزیزانی که کنکور 92 شرکت می کنن باید جزوه ترم دیگه ی بچه ها رو بخونن.
بله، کلاسهای جهاد دانشگاهی،به همه هم پیشنهاد می دم در کلاس های ریاضی و کنترل و سیالات این موسسه حتما شرکت کنند واقعا این سه کلاس سکوی پرتاب به سمت ارشدند.
خیر
به نظر من اگر یه نفر یه ماه واسه کنکور بخونه 1 می شه .البته یه ماه به صورت جدی ،جزوه های امیرکبیر را من خودم نرسیدم هیچی مطالعه کنم ولی خب به نظر من ریاضی و سیالات و کنترل حتما کلاس برید.اصول و شیمی سینتیک رو از جزوه خانم دکتر بخونید –جرم و پلاستیک رها کنید-شیمی فیزیک نمی دونم چی کار میشه کرد اگر میدونسیم که 10-% نمی زدم.الاستومر جزوه دکتر کتباب-بقیه دروس رو نظر خاصی ندارم-به نظر من شیمی فیزیک و خواص هر کاری که من کردم رو برعکسشو انجام بدید حتما موفق می شوید.
قطعا ریاضی وکنترل-ریاضی و کنترل به من خیلی کمک کرد البته نباید از تکنولوژی هم بگذرم که درصدش به من کمک خوبی کرد.
من اولین انتخابم صنایع پلیمر دانشگاه تهران-دومیه صنایع پلی تکنیک و سومی صنایع پژوهشگاه-با توجه به این که ظرفیتها کم شده فکر کنم صنایع پژوهشگاه قبول بشم ان شاا...
8- اگر گمان می کنید موردی از قلم افتاده است که لازم است ذکر کنید تا تجربیات شما را به دیگران منتقل کند لطفا ذکر بفرمایید.
با هوش درس بخونید ،مهم این نیست که چقدر درس می خونید!تو درس شیمی فیزیک و خواص تستهای دو به شک را نزنید.حتما تمام تستهای کنکور 5 سال اخیر را بزنید.من خودم به شخصه این کار را انجام ندادم وضرر کردم اما تجربه نشون داده ممکنه 20%تستها تکراری باشد که در کنکور 91این طور بود.
9- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟
در اخر فقط یه شعر از سهراب :
هرکجا هستم باشم
اسمان مال من است
پنجره ،فکر،هوا،عشق،زمین مال من است
چه اهمیت دارد
گاه اگر می رویند، قارچ های غربت؟!
امیدوار و موفق باشید

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب های اقای علی بدیع پور رتبه 90 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
3.33
31.67
ریاضی مهندسی
15.36
23.61
68.33
6.67
کنترل فرایند
50
مکانیک سیالات
18.52
نام درس
جزوه و کتاب
ریاضی
راهیان ارشد
کنترل
انتشارات علوی
مکانیک سیالات
راهیان ارشد
انتقال جرم
راهیان ارشد
انتقال حرارت
راهیان ارشد
شیمی فیزیک پلیمرها
کتاب دکتر محمدی + تستهای کتاب تکنولوژی پلیمرها (حدادی اصل)
سینتیک
جزوه خانم دکتر فاضلی + تستهای کتاب تکنولوژی پلیمرها (حدادی اصل)جلد2
اصول مهندسی پلیمریزاسیون
جزوه خانم دکتر فاضلی + تستهای کتاب تکنولوژی پلیمرها (حدادی اصل)
الاستومر
جزوه ی کلاسی دکتر کتباب
کامپوزیت
جزوه دکتر غفاری + انتشارات علوی
پلاستیک
جزوه دکتر نازک دست
خبر .در هیچ کلاسی شرکت نکرده ام.
خیر
فکر می کنم اگر تمرکز بیشتری روی تستهای کنکور گذاشته شود خیلی بهتر از مطالعه جزوات متعدد باشد جواب بده و نتیجه مطلوب تری ایجاد بشه.
کنترل فرایند و شاید هم شیمی فیزیک تاثیر گذار تر بوده باشد.
اگر به سال قبل برگردم به جای کار کردن بر روی پلاستیک و شیمی فیزیک بیشتر وقتم را صرف مطالعه سیالات و ریاضیات خواهم کرد.
ان شاا... شبانه امیر کبیر گرایش نانو و یا صنایع
خلاصه نویسی و دوره های مرتب انها هر شب حدود چند دقیقه تاثیر بسیار زیادی روی شیوه مطالعه من داشت.
اگر قرار باشد دوباره برای کنکور درس بخوانم بیشتر وقتم را صرف تست زدن در زمینه درسهای تخصصی خواهم گذاشت.
همواره موفق باشید.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=times new roman, times, serif]های اقای محمدعلی فتحی زاده رتبه 35 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]1- لطفا درصدهای کسب کرده در کنکور خود را ذکر بفرمایید.[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]درصد دروس در کنکور:[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]زبان تخصصی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]0[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]شیمی پلیمر (سینتیک و اصول)[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]23.33[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ریاضی مهندسی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]43.59[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]تکنولوژی پلیمر (الاستومر، کامپوزیت و پلاستیک)[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]36.11[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]شیمی فیزیک پلیمرها و خواص مکانیکی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]21.67[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]پدیده های انتقال (رئولوژی، انتقال جرم و انتقال حرارت)[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]8.33[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]کنترل فرایند[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]56.67[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]مکانیک سیالات[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]66.67[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif] [/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]2- در دروس گوناگون از چه منابعی استفاده کردید؟ از چه کتابهایی یا جزواتی استفاده کردید؟[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]نام درس[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جزوه و کتاب[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]ریاضی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جهاد دانشگاهی امیرکبیر+ کتاب دکتر رفیع زاده[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]کنترل[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جهاد دانشگاهی امیرکبیر +کتاب کنترل فرایند دکتر رفیع زاده[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]مکانیک سیالات[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]راهیان ارشد[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]انتقال جرم[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]خوانده نشده[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]انتقال حرارت[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]رئولوژی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]انتشارات علوی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]شیمی فیزیک پلیمرها[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]خواص فیزیکی مکانیکی پلیمرها[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]انتشارات علوی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]اصول مهندسی پلیمریزاسیون[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]الاستومر[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]جزوه ی کلاسی دکتر کتباب[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif] پلاستیک[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]زبان[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]سینتیک[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی+کتاب علوی[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]کامپوزیت[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]جزوه دکتر بازگیر[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]3-ایا در کلاسهای امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام موسسه را ذکر بفرمایید[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif] بله، بنده در کلاس های ریاضی و سیالات جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم.[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]4- ایا در ازمون های امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام مرکز ازمون را ذکر بفرمایید.[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]خیر ،می خواستم قلم چی ثبت نام کنم ولی دیر اقدام کردم و پر شد متاسفانه!!![/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]5- ایا مطالعه کتابهای امیرکبیر و جزوات جهاد دانشگاهی کافی می باشد؟[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]در ریاضیات و کنترل کتابهای امیرکبیر خوب است و جزوات جهاد هم همانطور که قبلا گفته شد در درسهایی مثل ریاضی و کنترل و ...خوب است.[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif]6- به نظر شما حساس ترین درس که درصد ان روی رتبه شما اثر به سزایی داشته چه درسی می باشد؟[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]قطعا ریاضی و سیالات و کنترل و تکنولوژی که موثرترین انها فکر میکنم سیالات باشد.[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]7- با توجه به رتبه کسب شده و امار سالهای قبل احتمال می دهید در چه گرایش و دانشگاهی پذیرفته می شوید؟[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]باور کنید نمی دانم.[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif]8- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟[/FONT]​
[FONT=times new roman, times, serif] پیشنهاد که نه ولی امیدوارم سال دیگر پست محک در وبلاگ تعداد بالایی را به خود اختصاص دهد.[/FONT]
[FONT=times new roman, times, serif] و مطمئنم همه دوستان با توکل به خدا و بدون استرس موفق خواهند شد.[/FONT]

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب های خانم زهرا ایزدی رتبه 34 کنکور ارشد به پرسشنامه محک ارشد
1- لطفا درصدهای کسب کرده در کنکور خود را ذکر بفرمایید.درصد دروس در کنکور:
زبان تخصصی
15.56
55
ریاضی مهندسی
48.72
25
40
23.33
کنترل فرایند
56.67
مکانیک سیالات
11.11
2- در دروس گوناگون از چه منابعی استفاده کردید؟ از چه کتابهایی یا جزواتی استفاده کردید؟ ریاضی جزوه جهاد . کتاب دکتر رفیع پور
کنترل جزوه جهاد . کتاب دکتر رفیع پور . کتاب دکتر نیک آذر
سیالات جزوه جهاد . کتاب پوران پژوهش
جرم جزوه جهاد
حرارت کتاب پوران پژوهش
شیمی فیزیک جزوه جهاد . کتاب علوی(این کتاب به نظر من خوب نبود)
خواص کتاب علوی
اصول جزوه خانم دکتر فاضلی
سینتیک(شیمی پلیمر) جزوه خانم دکتر فاضلی . جزوه دکتر افشار طارمی
الاستومر جزوه دکتر کتباب
کامپوزیت جزوه دکتر بازگیر . جزوه دکتر غفاریان
3-ایا در کلاسهای امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام موسسه را ذکر بفرمایید.بله من در کلاس های جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم. کلاس های ریاضیات مهندسی ، کنترل ، انتقال جرم ، سیالات . البته کلاس های ریاضی و کنترل از بقیه بهتر و مفیدتر بود4- ایا در ازمون های امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام مرکز ازمون را ذکر بفرمایید.خیر 5- ایا مطالعه کتابهای امیرکبیر و جزوات جهاد دانشگاهی کافی می باشد؟جزوه های جهاد درمورد بعضی درس ها مثل ریاضی و کنترل خیلی خیلی مفید بود. درمورد جزوه های اساتید امیرکبیر هم من تفاوت چندانی بین اون جزوه ها و جزوه اساتید خودمون ندیدم. من فکر می کنم اگر جزوه های خودمون(بخصوص درمورد درس هایی مثل سینتیک و اصول و کامپوزیت) با دقت خونده بشه و بعد تست های کنکور سال های گذشته رو بزنید نتیجه بهتری بدست بیاد.6- به نظر شما حساس ترین درس که درصد ان روی رتبه شما اثر به سزایی داشته چه درسی می باشد؟برای من ریاضی و کنترل خیلی موثر بود و البته شیمی پلیمر هم همینطور.7- با توجه به رتبه کسب شده و امار سالهای قبل احتمال می دهید در چه گرایش و دانشگاهی پذیرفته می شوید؟راستش نمیدونم8- اگر گمان می کنید موردی از قلم افتاده است که لازم است ذکر کنید تا تجربیات شما را به دیگران منتقل کند لطفا ذکر بفرمایید.درس خوندن برای کنکور رو از پاییز شروع کنید و البته با سرعت کم. و هرچه به بهمن ماه نزدیک تر میشید وقت و انرژی بیشتری بذارید.
حجم درس های رشته ی ما بخصوص فرمول ها (مخصوصا درس هایی مثل اصول و کامپوزیت و سیالات) خیلی زیاده. پیشنهاد من اینه که از همون اول که شروع به خوندن هر درس می کنید نکات مهم و فرمول ها رو توی یه دفتر جدا خلاصه نویسی و یادداشت کنید. اینطوری میتونید تا روز کنکور فقط همون دفتر خلاصه ها چندبار مرور کنید و دیگه نیاز به خوندن چندباره جزوه های حجیم نیست و موقع نیاز هم می تونید به سرعت فرمول ها و نکات موردنظر رو پیدا کنید.
تست های سال های گذشته رو حتما حتما چندین بار حل کنید و مطمئن بشید که به همه تست ها تسلط دارید.9- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟«زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست / آنقدر سیر بخند که غم از رو برود»
کنکور رو خیلی سخت نگیرید، اونقدرها هم غول بزرگی نیست. با آرامش و توکل به خدا پیش برید حتما موفق میشید ایشالا :)
برای همه تون آرزو می کنم هم در درس هم در زندگی همیشه موفق باشید. امیدوارم سال دیگه اسامی همه دوستای گل 87 رو جزو برترین های کنکور ببینیم

محمد1404

عضو جدید
سلام
ممنون دوست عزیز که کمک کردین راستش واقعا گیج و کلافه شده بودم چون درسای کنترل و رئولوژی و ... رو نمی فهمیدم و واقعا داشتم نا امید میشدم از الان میخوام شروع کنم بخونم از بقه کتابها هم اوناییش که آسون هست رو میخونم که اگه اومد لااقل جواب بدم امید وارم که به دعای دوستان بتونم قبول بشم انشا ا...

روزای خوبی داشته باشین التماس دعا

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشجوی مهندسی پلیمر هستم برای آزمون ارشد میخوام در دو رشته مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر (شناور) شرکت کنم....میخواستم ببینم اول اینکارم به نظرتون درسته چون علاقه خاصی به شیمی دارم و از طرفی نمیخوام از رشته خودم دور بشم ینی در ارشد مهندسی شیمی هم گرایش های پلیمر و نانو رو بزنم......دوم با توجه به اینکه تقریبا دروسی ک در آزمون ارشد مهندسی شیمی میاد در مهندسی پلیمر هم میخونیم چه درسهایی رو بیشتر وقت بذارم براش و از کدوم منابع استفاده کنم و در مورد آزمون آزمایشی هم کمکم کنید

مهندس بابا

عضو جدید
کمک

کمک

سلام من سحرم مهندسی شیمی خوندم ولی میخوام ارشد پلیمر بخونم . پارسال کتابای علوی رو خوندم ولی قبول نشدم. اگه جزوه یا کتابی دارید واسم بفرستید که به شدت محتاجم. هیچ جزوه ای ندارم خصوصا الاستومر و رئولوزی و . . . خلاصه هرچی باشه به دیده منت میذارم. میشه بهم بگید چه درسایی رو بخونم بهتره . خواهش میکنم کمکم کنید . خواهش میکنم. ممنون :gol:

hamid6565

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
اگه کسی خواست واسه دکتری اقدام کنه و جزوه خواست میتونه به این سایت سر بزنه جزوه ها رو هم به صورت جدا میفروشند
www.iransama.org
موفق باشید

mah_aut

عضو جدید
salam reshteye avale man polymer boode o reshteye dovomam mohandesi pezeshgi.
Polymer to iran reshteye khubiye. amma baraye kharej raftan man m.pezeshgi roo pishnahad mikonam.

سلام. از چه نظر برای بودن در ایران پلیمر رو پیشنهاد می دید؟منظورم اینکه با توجه به اینکه مهندسی پزشکی می خوندید(برداشته من از نوشته شما این بود که اول مهندسی پزشکی خوندید،بعد در ادامه پلیمر رو بهتر دیدید)چه آینده شغلی برای پلیمر فراروی خودتون دیدین که رشته تون رو تغییر دادید؟چرا که من معتقدم توی ایران پلیمر در جایگاهی که باید باشه نیست.(اون انتظاری که از یک رشته روز دنیا داشتم توی ایران برام محقق نشد)لطفا با راهنماییتون منو از اشتباه خارج کنید.ممنون می شم پاسخ بدید

jungle bird

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نظر دوستان محترمه اما من فکر می کنم در هر صورت مهندسی پلیمر انتخاب بهتریه!
چون خودتو محدود نمی کنی! خدا رو شکر تو ایران موقعیت خوبی داره و برای خانم ها هم رشته ی مناسبیه!
در ضمن mah_aut عزیز ممنون میشم اگر پست هاتونو فارسی بذارید!

maral jon

عضو جدید
سلام به همگی. من برای کنکور ارشد 92 از جزوات سنجش تکمیلی امیر کبیر استفاده کردم برای رشته پلیمر. اون درسایی که خونده بودم و سوالاتی که توی کنکور اومده بود می تونم بگم یکی بودن. از نظر من جزوات سنجش تکمیلی امیر کبیر کامل هست.. این تاپیک مربوط به خیلی وقته اما باز من اینو گفتم برای بقیه افرادی که سر میزنن به این تاپیک. موفق باشید...