مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saghi23

عضو جدید
فکر نمی کنم اخه اصلا سوال دادن از اون مباحث شیمی منطقی نیست ، قسمت هایی رو بخونین که نانو به معماری مربوط میشه ، من پارسال روزای اخر چند صفحه که به نظرم مهم اومد رو خوندم از همونم سوال اومد.

امکانش هست اون چند صفحه رو قرار بدین؟

چرا هیچ تایپیکی در باره گرایش معماری معماری نیست
کاش یه نفر بود یه لیست بهم میداد می گفت اینا رو بخون کافیه
من همه جزوه ها رو دانلود کردم وقتم کمه کارو بچه و زندگی ..

آخرین ویرایش:

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی تمام ثبت نام کنندگان قبولن و این امتحان فقط برای پیش نیازه درسته
یه سوال دیگه
چرا تو ازمون اقماری میتونید ارشد معماری شرکت کنید ولی تو خود پردیس ها نمیتوانید این قضیه اش چیه
معذرت از این که دیر جواب دادم..
برای پذیرش تا معدل فکر می کنم 14 پذیرش انجام میشه و بستگی به محل تحصیل و کسب مدرک کارشتاسی اگر واحد هایی مورد قبول دانشگاه نباشه برای دوره ارشد اون تعداد واحد به صورت پیش نیاز هستند.مثلا اگر دانشگاه خارج از کشور مدرک و دوره کارشناسی کسب شده باشه احتمال پیش نیاز خوردن بیشتر هستش.در مورد سوال دوم اطلاع صد در صد ندارم ولی اگه تصمیم به ثبت نام دارین بهتر با واحد دانشگاه مورد نظر تماس بگیرین و یا از سایت اون دانشگاه پیگیری کنین تا مطمئن تر باشین .امکان اختلاف در قوانین هست

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون در مورد رفتن کلاس واسه زبان چیه؟من درحد معمول هستم به نظرتون کلاس خیلی می تونه کمکم کمنه؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من فرم فضا نظم و درک رفتار سازه و سبک شناسی پیرنیارو تموم کردم..دو تا فنی میخوام و یکی تاریخ ..پیشنهادتون واسه بعدیا چیه؟؟چیو شروع کنم؟؟
سازه در معماری و مبانی سازه یا مباحث ایستایی شامل تعادل و گشتاور و..........تاریخ هم من بانی مسعود دارم میخونم پیشنهادم به شمام همینه

shima jo0on

عضو جدید
سازه در معماری و مبانی سازه یا مباحث ایستایی شامل تعادل و گشتاور و..........تاریخ هم من بانی مسعود دارم میخونم پیشنهادم به شمام همینه

من به تازگی متوجه شدم که اینجا بیشتر صحبتا و پیشنهادات برای تکنولوژیه انگار تاپیک کلا برای تکنولوژیه درسته؟؟؟من هدفم معماری - معماریه ایا تفاوتی در پیشنهادتون داره یا نه؟؟
ممنون

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به تازگی متوجه شدم که اینجا بیشتر صحبتا و پیشنهادات برای تکنولوژیه انگار تاپیک کلا برای تکنولوژیه درسته؟؟؟من هدفم معماری - معماریه ایا تفاوتی در پیشنهادتون داره یا نه؟؟
ممنون
منم معماری معماریم و همین روند رو رفتم......درک رفتار +سازه در معماری+مبانی سازه رو به نظر من باید بخونین حتما
ا

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها منابعی که میخوام بخونم رو میزارم اینجا دوست دارم نظرتونو بدونم
برای زبان :
504
Essential Words for the TOEFL

سئوالهای آزمونهای گذشته

برای فن :
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
جزئیات ارتقا دهنده معماری
سیستمهای ساختمانی اینده
ایستایی عصر کنکاش
تعامل تکنولوزی و معماری
معماری ارکی تایپی
طبیعت منبع الهام
نمونه موردی های استاتیک و مقاومت
نانو ، ساختمانهای بتنی ،ساختمانهی فولادی، سازه های مشبک طراحی لرزه ای ،معمار مهندس ساختار رو اعم جزوه هایی که دانلود کردم میخونم
مبانی فیزیک 1-4 به غیر از نور که جزوشو میخونم
بررسی ابنیه سنتی
مباحث 6 ، 18 و 19 از مقررات ملی ساختمان
جزوه سروش نیا
برای تاریخ:
سبک شناسی پیرنیا
معماری کیانی
معماری معاصر غرب
معماری بانی مسعود
جزوه دکتر متدین
فصل 5 از زمان و معماری
جزوه دکتر رئیسی
برای منظر هم جزوه های باشگاه +درک عمومی معماری منظر عصر کنکاش یا مرکز معماری (هنوز تصمیم نگرفتم کدومشو بخونم)
برای درک عمومی :
مشق معماری
فرم فضا نظم
درک معماری راهیان ارشد
درک معماری عصر کنکاش عسگری+1400 سئوال درک

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای زبان :
504

سئوالهای آزمونهای گذشته

برای فن :
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
سیستمهای ساختمانی اینده
ایستایی عصر کنکاش
تعامل تکنولوزی و معماری
معماری ارکی تایپی
طبیعت منبع الهام
نانو ، ساختمانهای بتنی ،ساختمانهی فولادی، سازه های مشبک طراحی لرزه ای ،معمار مهندس ساختار رو اعم جزوه هایی که دانلود کردم میخونم
بررسی ابنیه سنتی
جزوه سروش نیا
برای تاریخ:
سبک شناسی پیرنیا
معماری کیانی
معماری معاصر غرب
معماری بانی مسعود
جزوه دکتر متدین
فصل 5 از زمان و معماری
جزوه دکتر رئیسی
برای منظر هم جزوه های باشگاه +درک عمومی معماری منظر عصر کنکاش یا مرکز معماری (هنوز تصمیم نگرفتم کدومشو بخونم)
برای درک عمومی :
مشق معماری
فرم فضا نظم
درک معماری راهیان ارشد
سلام سجاد جان:D
اگه بتونه دوره کنی که به نظرم عالیه .اون دوتا کتاب گلابچی که جدید چاپ کرده و تاسیسات سلطاندوست رو نمیخوای بخونی؟

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای زبان :
504

سئوالهای آزمونهای گذشته

برای فن :
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
سیستمهای ساختمانی اینده
ایستایی عصر کنکاش
تعامل تکنولوزی و معماری
معماری ارکی تایپی
طبیعت منبع الهام
بررسی ابنیه سنتی
جزوه سروش نیا
برای تاریخ:
سبک شناسی پیرنیا
معماری کیانی
معماری معاصر غرب
معماری بانی مسعود
جزوه دکتر متدین
فصل 5 از زمان و معماری
جزوه دکتر رئیسی
برای درک عمومی :
مشق معماری
فرم فضا نظم
درک معماری راهیان ارشد
منابعی که انتخاب کردین مرجع و عالی هستند..به نظر من اگه زبان تخصصی عصر کنکاش رو هم اضافه کنین خیلی کامل تر هستش

shima jo0on

عضو جدید
برای زبان :
504

سئوالهای آزمونهای گذشته

برای فن :
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
سیستمهای ساختمانی اینده
ایستایی عصر کنکاش
تعامل تکنولوزی و معماری
معماری ارکی تایپی
طبیعت منبع الهام
بررسی ابنیه سنتی
جزوه سروش نیا
برای تاریخ:
سبک شناسی پیرنیا
معماری کیانی
معماری معاصر غرب
معماری بانی مسعود
جزوه دکتر متدین
فصل 5 از زمان و معماری
جزوه دکتر رئیسی
برای درک عمومی :
مشق معماری
فرم فضا نظم
درک معماری راهیان ارشد

تاسیسات سلطان دوست و نمیخوای بخونی؟؟؟مهمه ها

sorooshalish

عضو جدید
بجه ها کسی منابع امتحانی آزمون ارزیابی یکم مرکز معماری رو که 28 این ماه برگزار می شه داره؟از کدوم بخشا سوال میاد؟(زده به طور جامع و از آزمونی که 26 مهر برگزار میشه برطبق سیلابس شروع می شه.)یعنی چی؟:surprised:
یعنی برا آزمون 8 روز دیگه باید چیارو بخونیم؟؟؟؟؟

بچه ها تاریخ جهانو از کدوم کتاب اول شروع کنم؟(کدومو اول بخونم؟)بانی مسعود یا جهان زارعی یا اصلا جزوه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تاریخ جهانو از کدوم کتاب اول شروع کنم؟(کدومو اول بخونم؟)بانی مسعود یا جهان زارعی یا اصلا جزوه؟

اول جهان زارعی را بخون
بهت پیشنهاد می کنم که یکیش را 3 دور یا 4 دور بخونی خیلی بهتر تا هر دو تاشا 1 یا 2 دور بخونی باید مرورت تو تاریخ زیاد باشه مرور بهتر از تعداد زیاد هست
به خاطر همین از الان تصمیم بگیر که هر دوشا بخونی یا یکیشا

ba.sa

عضو جدید
دووووووستای خوبم کسی راجع به ورک شاپ های سایه و پرسپکتیو جهانشاهی توی اکادمی معماری خبر داره ک چجوریه؟خوبه؟من سایه و پرسپکتیو بلد نیستم:(

اول جهان زارعی را بخون
بهت پیشنهاد می کنم که یکیش را 3 دور یا 4 دور بخونی خیلی بهتر تا هر دو تاشا 1 یا 2 دور بخونی باید مرورت تو تاریخ زیاد باشه مرور بهتر از تعداد زیاد هست
به نظرمنم اول زارعی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sorooshalish

عضو جدید
اول جهان زارعی را بخون

بهتر نیست اول جزوه بخونیم و بعد بریم سراغ کتاب؟یا بهتره اول کامل به کتاب مسلط شد و بعد رفت سراغ جزوه؟(من 20 صفحه اول بانی مسعودو خوندم خیلی اضافات داشت.)

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر نیست اول جزوه بخونیم و بعد بریم سراغ کتاب؟یا بهتره اول کامل به کتاب مسلط شد و بعد رفت سراغ جزوه؟(من 20 صفحه اول بانی مسعودو خوندم خیلی اضافات داشت.)

تو تاریخ جزوه فایده نداره فقط کتاب
برای درسهای دیگه جزوه می تونه منبع خوبی باشه ولی تاریخ فقط کتاب

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بجه ها کسی منابع امتحانی آزمون ارزیابی یکم مرکز معماری رو که 28 این ماه برگزار می شه داره؟از کدوم بخشا سوال میاد؟(زده به طور جامع و از آزمونی که 26 مهر برگزار میشه برطبق سیلابس شروع می شه.)یعنی چی؟:surprised:
یعنی برا آزمون 8 روز دیگه باید چیارو بخونیم؟؟؟؟؟
آره ديگه. دوتاي اول جامعه و اينترنتي و رايگان. كه واسه رتبه هاي 1 تا 4 آزمون اول تخفيف دارن واسه بقيه آزمونا. آزمون دوم جامع اينترنتي 19 مهره. اين كه برگزار بشه بعد از اون ديگه خوندن طبق سيلابسا شروع ميشه.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای زبان :
504

سئوالهای آزمونهای گذشته

برای فن :
درک رفتار سازه ها
سازه در معماری
مبانی سازه برای معماران
سیستمهای ساختمانی اینده
ایستایی عصر کنکاش
تعامل تکنولوزی و معماری
معماری ارکی تایپی
طبیعت منبع الهام
بررسی ابنیه سنتی
جزوه سروش نیا
برای تاریخ:
سبک شناسی پیرنیا
معماری کیانی
معماری معاصر غرب
معماری بانی مسعود
جزوه دکتر متدین
فصل 5 از زمان و معماری
جزوه دکتر رئیسی
برای درک عمومی :
مشق معماری
فرم فضا نظم
درک معماری راهیان ارشد
جهان زارعي رو نميخوني؟ جزوات نسيم عسگري و مانا قابوسي رو چي؟ به نظرم اينا مهم تره تا يه سري جزوات و كتابايي كه اينجا نوشتي. يعني اولويت بيشتر با ايناس فك كنم. مثلا واسه جهان , زارعي مهم تر از قسمت جهان باني مسعوده. يا جزوه نسيم عسگري بهتر از خوندن كتاباي پيرنياس.

beni belazi

کاربر بیش فعال
تو تاریخ جزوه فایده نداره فقط کتاب
برای درسهای دیگه جزوه می تونه منبع خوبی باشه ولی تاریخ فقط کتاب

اینو واقعا موافقم... من خودم پارسال واسه همه درسا کلاس رفتم ولی دست آخر فقط کتابا رو خوندم...به همه هم توصیه میکنم بی خیال کتابا نشن...جزوه ها هم همه خلاصه کتاباست به خصوص تاریخ. یه بارم دیدم یکی گفت کتاب پیر نیا خوب نیست و از این حرفا که به نظر من باید بجوینش.. من پارسال تاریخ 54 زدم که تازه خودم هنوز فکر میکنم 60 زدم...تنها کتابایی هم که خوندم معماری اسلامی پیر نیا. جهان زارعی. و ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود. کتاب قبادیان و جزوه معماری معاصر مهگل مرتهب بود.

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

- یکی از ساده ترین راه های خوشبخت ماندن اینست که..چیزهایی که باعث ناراحتیتان می شود را رها کنید
-هدف اصلی ما در زندگی کمک کردن به دیگران است اگر نمی توانید کسی را یاری کنید لاقل صدمه ای به او نرسانید (دالای لاما)

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم ک یه هفته شروع کردم 7درس 504 رو کامل خوندم و ایستایی بخش نیروها و گشتاور و سازه های کششی/کابل تنسگریتی-غشا-هوافشرده توی کتاب درک رفتار سازه , هر کتابی ک مربوط به این فصول بود...البته خلاصه نویسی هم میکنم همزمان...ک جمعه یه مروری بکنم...کلا دارم با سیلابس مرکز پیش میرم...از فردا تافل و همراه تاریخ احتمالا شروع کنم

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
آزمون رایگان و جامع ایوانخانه و مرکز رو کساییکه شرکت کردن تا اینجا، لطف میکنن مثل بچه های پارسالی بزارن؟ من شرکت نکرذم متاسفانه....

معمارباشی

عضو جدید
سلام معمار باشی عسیسم.مرسی گلم فقط میشه بگی معمولا کی میشه؟:redface:

shima jo0on

عضو جدید
منم ک یه هفته شروع کردم 7درس 504 رو کامل خوندم و ایستایی بخش نیروها و گشتاور و سازه های کششی/کابل تنسگریتی-غشا-هوافشرده توی کتاب درک رفتار سازه , هر کتابی ک مربوط به این فصول بود...البته خلاصه نویسی هم میکنم همزمان...ک جمعه یه مروری بکنم...کلا دارم با سیلابس مرکز پیش میرم...از فردا تافل و همراه تاریخ احتمالا شروع کنم
عارفه جان مرور شبانه رو هم داشته باش خلاصه ها رو که داری با یه ساعت وقت گذاشتن هر شب میتونی تمام مطالب روزتو مرور کنی یه دورم که جمعه مرور میکنی یه مرور ماهانه هم بذار اینطوری مطالب بهتر تو ذهنت جا میگیره و میتونی مطمئنتر پیش بری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه جان مرور شبانه رو هم داشته باش خلاصه ها رو که داری با یه ساعت وقت گذاشتن هر شب میتونی تمام مطالب روزتو مرور کنی یه دورم که جمعه مرور میکنی یه مرور ماهانه هم بذار اینطوری مطالب بهتر تو ذهنت جا میگیره و میتونی مطمئنتر پیش بری

عزیزم حتما اما مرور من یه ساعت طول نمیکشه متاسفانه بیشتر طول میکشه...اما اینو راست میگید ک هر چی مرور باشه بیشتر تو حافظه بلند مدت میره:)

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی راجع به کتاب معماری مدرن 1900 (انتشارات سمت ) چیزی شنیده؟
کتاب خوبی ؟
جزء منابع تاریخ هست آیا؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم حتما اما مرور من یه ساعت طول نمیکشه متاسفانه بیشتر طول میکشه...اما اینو راست میگید ک هر چی مرور باشه بیشتر تو حافظه بلند مدت میره:)
عارفه جان میشه بگی زبان 504 رو چه جوری میخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟منظورم اینه کل تمرین و ایناشو میخونی؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.