همه اعضای باشگاه بیایین پاسخ دهند............

وضعیت
موضوع بسته شده است.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان كه مجبورم برم ولي فردا بهت ميگم كه ازدواج سنتي الان هم خيلي زياده اونم وحشتناكش

بله قبول دارم که خیلی سنتی ممکنه وحشتناک باشه :|

خب منظورتون رو از صدمه بگید شاید قبول کردم(اصولا" آدم منطقیی هستم);)

اومدیم و نبودید ، اونوخ چی ؟
:D (مزاح بود ! )

ببینید اگه این دوستیا زیادی عمیق باشه و به ازدواج هم ختم نشه ... فقط باعث مقایسه ی اون فرد با شریک زندگی طرف میشه ... حتی باعث برگشت به رابطه و خیانت میشه ...

این پست منو
#12 بخونید تا من برم ناهار و بیام :d

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
قابل نداشت. طرف مقابل باید خودش متوجه عشقت بشه نه اینکه تا دیدی بری درخواست ازدواج یا مثلا دوستی بدی. بعدشم براش چه چه کنی!
اون وقت این پروانه که خودش رو فدا کرد هیچ کاری نکرده دیگه خود شمع فهمید که این عاشقش؟:|:d
برای اینکه نشون بدی عاشقی باید اثبات کنی تا حرکتی نکنی طرف مقابلت متوجه ی عشق نمیشه

J.AVID

عضو جدید
اون وقت این پروانه که خودش رو فدا کرد هیچ کاری نکرده دیگه خود شمع فهمید که این عاشقش؟:|:d
برای اینکه نشون بدی عاشقی باید اثبات کنی تا حرکتی نکنی طرف مقابلت متوجه ی عشق نمیشه

نخیر. این اشعار در اصل در مورد عشق حقیقی که عشق مطلق خداست سروده شدن. تو الان می تونی وضعیت اون پروانه و شمع رو نسبت به خودت و خدا تصور کنی؟!!
عشق به انسان درجه پایین تری از اونه (البته عشق واقعی) یعنی فداکاری باطنی نه فقط ریا حتی اگه لازم شد برای نجاتش جانت رو بدی. این حرفای رو باید حس کنی تا بفهمی
با منطق ریاضی خیلی قابل فهم نیست.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بله قبول دارم که خیلی سنتی ممکنه وحشتناک باشه :|

اومدیم و نبودید ، اونوخ چی ؟
:D (مزاح بود ! )

ببینید اگه این دوستیا زیادی عمیق باشه و به ازدواج هم ختم نشه ... فقط باعث مقایسه ی اون فرد با شریک زندگی طرف میشه ... حتی باعث برگشت به رابطه و خیانت میشه ...

این پست منو
#12 بخونید تا من برم ناهار و بیام :d
پستت قفل بود یه کپی میگیرم بچه ها هم ببینن
ببین مینا جان ؛ کسی که قبل از ازدواج با n نفر دوست بوده آدم تنوع طلبی میشه ، چطوری میخواد بعد ازدواج با یه نفر یه عمر زندگی کنه ؟

بارها دیدم دوستام میگن من 1 ساله با فلانی دوستم ، خیلی طولانی شده خسته شدم میخوام کات کنم ! این آدم بعدا میتونه یه عمر با یکی سر کنه ؟

مقایسه ای که بین دوستای قدیمیش و همسرش رخ میده چی ؟

چهره ، اخلاق و ... اون خوشگلتره ، این اجتماعی تره ، اون پولدارتره ، این مهربونتره ! تا حالا این مقایسه هارو ندیدین ؟ حالا اگه قبلی نسبت به همسرتون سر باشه چی ؟ باعث دلزدگی و سرخوردگی نمیشه ؟ باعث نمیشه احساس کنی که اشتباه کردی؟

یه مدت پیش یکی از آشناهامون که خیلی هم شوهرشو دوست داره و یه مدتم قبل ازدواج دوست بودن ، توی فیس بوک یه متنی برای سالگرد آشناییش با شوهرش نوشته بود ، که خیلی طولانیه حسم نمیاد بنویسم :دی
ولی از شوخی گذشته تو اون متن یه جمله بود که مارو این شکلی کرد :surprised:
نوشته بود : من قبل از اینکه با این ( اسم شوهرشه )دوست شم ، چند تا دوست پسره دیگه هم داشتم ولی این یه چیزه دیگه بود البته هنوزم گاهی دلم واسه اونا تنگ میشه ....
یه خانومی هم زیرش کامنت گذاشته بود که مطمئناً شوهرتم دلش واسه دوست دخترای سابقش تنگ میشه ...:d
شوهرشم هر دو رو لایک کرده بود :|

این یه حقیقته که خاطرشون پاک نمیشه ...

اگه قبلیارو خیلی دوست داشته باشه حتی امکان برگشت به رابطه قبلی هم وجود داره ...

من همه اینارو دیدم که میگم ( دوستم به خاطر دوست پسر سابقش با جدیده بهم زد این اتفاق بعد ازدواج هم ممکنه بیوفته)

حرفاتون رو قبول دارم اما همیشه چند مورد دلیل نمیشه به کل جامعه ارتباطش بدید
شما میگید آدم باید چشم گوش بسته باشه تا زندگیش دوم بیاره تا نتونه مقایسه ی داشته باشه
قرار نیست که شما کسیو که باهاش در ارتباط بودید رو فراموش نکنید مهمه اینه که در اون ارتباط تجربه ای کسب کنید و برای اادمه ی زندیگتون ازش استفاده ببرید
ببینید من نمیگم آدم باید ارتباط داشته باشه برای خیلی ارتباط داشتن نه تنها خوب نیست بلکه خیلیم بد هستش آدم باید خودش و احساساتشو بفهمه
حرف شما رو قبول دارم واسه جامعه ی ما چون فرهنگ ما اینطور ایجاب میکنه اما اون قسمتش که میتونه برگرده رو قبول ندارم زن یا مرد بخواد خیانت کنه حتی اگه قبلشم ارتباطی نداشته باشه خیانت میکنه
خیلیها بودن که قبلش با هیچ پسر یا دختری نبودن اما به همسرشون خیانت کردن

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نخیر. این اشعار در اصل در مورد عشق حقیقی که عشق مطلق خداست سروده شدن. تو الان می تونی وضعیت اون پروانه و شمع رو نسبت به خودت و خدا تصور کنی؟!!
عشق به انسان درجه پایین تری از اونه (البته عشق واقعی) یعنی فداکاری باطنی نه فقط ریا حتی اگه لازم شد برای نجاتش جانت رو بدی. این حرفای رو باید حس کنی تا بفهمی
با منطق ریاضی خیلی قابل فهم نیست.
در این تاپیک قصد نداریم گذری بر عرفان و سیرو سلوک داشته باشیم اگه تاپیک باشه در این خصوص هم بحث میکنیم
فعلا" منظورمون ارتباط زمینی و عشق زمینیه:d

J.AVID

عضو جدید
در این تاپیک قصد نداریم گذری بر عرفان و سیرو سلوک داشته باشیم اگه تاپیک باشه در این خصوص هم بحث میکنیم
فعلا" منظورمون ارتباط زمینی و عشق زمینیه:d

شما با عشق زمینیت سرگرم باش.
(قابل توجهت عشق واقعی حتی عشق به انسان از اون بالا میاد نه از این پایین)

nafas z

عضو جدید
سلام
آمارها همگی از فرجام ناخوب دوستی های میان دختر و پسر خبر می دهند؛ بیشتر دختران، با هزاران احساس و آرزو و امید با پسری دوست می شوند و با خود می اندیشند که این جوان عاشق مرا خوشبخت خواهد کرد یا می پندارند پسری که به آن ها ابراز علاقه کرده همان فرد ایده آل و رویایی آرزوهای آن هاست؛ غافل از این که در بیشتر پسران انگیزه دوستی و ارتباط، حس کنجکاوی، رقابت جویی، فخرفروشی در میان دوستان، ارضای شهوات و خوش گذرانی است. چه بسا اگر پسری هم از روی صداقت با دختری دوست شود، معلوم نیست ایا ویژگی های اخلاقی و دینی و خانوادگی مناسبی داشته باشد یا نه.

حرفتون درسته ولی دوستی پسر دختر رو نباید تو یه دسته کلی گذاشت و سرکوبش کرد....در عین اینکه ثابت شده خیلی از این رابطه ها فرجامی نداره اما گاهی پای عشق حقیقی وسطه...ولی با توجه به شرایط زندگی ازدواج به تاخیر میفته....

J.AVID

عضو جدید
حرفتون درسته ولی دوستی پسر دختر رو نباید تو یه دسته کلی گذاشت و سرکوبش کرد....در عین اینکه ثابت شده خیلی از این رابطه ها فرجامی نداره اما گاهی پای عشق حقیقی وسطه...ولی با توجه به شرایط زندگی ازدواج به تاخیر میفته....

90 درصد موارد دختر ها ضرر می دهند مگه اینکه مثلا خانواده ها از دوستی شون اطلاع داشته باشند.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
شما با عشق زمینیت سرگرم باش.
(قابل توجهت عشق واقعی حتی عشق به انسان از اون بالا میاد نه از این پایین)
دوست عزیز شما منظور پستمو نفهمیدی
من در رابطه با موضوع تاپیک حرف میزنم و دوست ندارم موضوع تاپیک رو تغییر بدم یکی از بدبختی های ما انیه که همیشه یه بحث دیگه رو با یه بحث دیگه قاطی میکنیم و هیچ نتیجه ای نمیگیریم
و همیشه در جا میزنیم
در مورد اون جمله تون هم که قرمز کردم
درخت هرچی پربار تر افتاده تر;)
برای رسیدن به عشق لایتناهی فقط حرف کافی نیست عمل هم شرطه
خوبیه عرفان به اینه هرچی تو بیشتر بری حس میکنی کمتر میفهمی و اینکه از خودنمایی جلوگیری میکنی
موفق باشی دوست عزیز امیدوارم مسیر راستین عشقت رو بیابی

J.AVID

عضو جدید
دوست عزیز شما منظور پستمو نفهمیدی
من در رابطه با موضوع تاپیک حرف میزنم و دوست ندارم موضوع تاپیک رو تغییر بدم یکی از بدبختی های ما انیه که همیشه یه بحث دیگه رو با یه بحث دیگه قاطی میکنیم و هیچ نتیجه ای نمیگیریم
و همیشه در جا میزنیم
در مورد اون جمله تون هم که قرمز کردم
درخت هرچی پربار تر افتاده تر;)
برای رسیدن به عشق لایتناهی فقط حرف کافی نیست عمل هم شرطه
خوبیه عرفان به اینه هرچی تو بیشتر بری حس میکنی کمتر میفهمی و اینکه از خودنمایی جلوگیری میکنی

تازه فهمیدی؟!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پستت قفل بود یه کپی میگیرم بچه ها هم ببینن

حرفاتون رو قبول دارم اما همیشه چند مورد دلیل نمیشه به کل جامعه ارتباطش بدید
شما میگید آدم باید چشم گوش بسته باشه تا زندگیش دوم بیاره تا نتونه مقایسه ی داشته باشه
قرار نیست که شما کسیو که باهاش در ارتباط بودید رو فراموش نکنید مهمه اینه که در اون ارتباط تجربه ای کسب کنید و برای اادمه ی زندیگتون ازش استفاده ببرید
ببینید من نمیگم آدم باید ارتباط داشته باشه برای خیلی ارتباط داشتن نه تنها خوب نیست بلکه خیلیم بد هستش آدم باید خودش و احساساتشو بفهمه
حرف شما رو قبول دارم واسه جامعه ی ما چون فرهنگ ما اینطور ایجاب میکنه اما اون قسمتش که میتونه برگرده رو قبول ندارم زن یا مرد بخواد خیانت کنه حتی اگه قبلشم ارتباطی نداشته باشه خیانت میکنه
خیلیها بودن که قبلش با هیچ پسر یا دختری نبودن اما به همسرشون خیانت کردن

چند مورد نیست ! باور کنید که این موارد زیادن به خصوص تو شهرای بزرگ ... من نگفتم آدم باید چشم و گوش بسته باشه ! الان دیگه هیشکی اینجوری نیست ! اتفاقا برعکس موافقم با ارتباط با جنس مخالف به شرط اینکه احساسی نشه ...و زیاده از حد هم نباشه ...

اینی که میفرمایید خیلی ایده آله ولی امکانش خیلی کمه که ملت فقط تجربه بگیرن ... اون مقایسه ها هست .. اون علاقه هم ممکنه بمونه ...

درسته که احتمال خیانت برای همه هست ولی برای این گروه بیشتره .. به خصوص اگه اون دوستشون از همسر فعلیشون بهتر باشه :|

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
تازه فهمیدی؟!
همیشه آدم خودش رو به کوچه ی علی چپ بزنه خوب نیست
یه وقتایی باید دید کجای راهی و چی هستی
کوچه ای که داری میری توش آخرش بن بسته :cool:

J.AVID

عضو جدید
همیشه آدم خودش رو به کوچه ی علی چپ بزنه خوب نیست
یه وقتایی باید دید کجای راهی و چی هستی
کوچه ای که داری میری توش آخرش بن بسته :cool:

تو کوچه علی چپ به قول خودت نرو کاری به من نداشته باش.

nafas z

عضو جدید
90 درصد موارد دختر ها ضرر می دهند مگه اینکه مثلا خانواده ها از دوستی شون اطلاع داشته باشند.

بله به خاطر عاطفی بودن دختران خب ضرر بیشتری میکنن....منم معتقدم خانواده ها باید مطلع باشن...ولی بعضی از خانواده های جامعه ما راحت با این موضوع کنار نمیان...

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کسی که بدون هیچ رابطه ای می ره سر خونه زندگیش خیلی از مسائلی که باید تجربه کنه و نمی کنه!

یه سری بحث ها و مسائل بین پسر و دختر پیش می آد که اگه اونا رو قبل از ازدواج تجربه نکنی نمی تونی بعدا خوب از عهدش در بیای

مثه اینه که آیین نامه بخونی نری تمرین رانندگی بخوای راننده ی خوب بشی!(این قابل توجه کسایی که می گن از دیگران می شنویم و یاد می گیریم یا کتاب می خونیم)

ضمنا،این روابط در سرشت همه هست! هر کسی این روابطو امتحان نکنه مطمعنم دچار کمبودی می شه که نه هیچکی بلکه فقط خودش می تونه متوجه اش بشه!

نگین همه چی خوب و عالیه! همه ی اونایی که با دوست نمی شن با کسی یا عاشق نمی شن یه جورایی مشکل دارن!

اصن جوونی که عاشق نشده باشه تا حالا،جوون نیست! پیره،ولی فک می کنه که جوونه

J.AVID

عضو جدید
بله به خاطر عاطفی بودن دختران خب ضرر بیشتری میکنن....منم معتقدم خانواده ها باید مطلع باشن...ولی بعضی از خانواده های جامعه ما راحت با این موضوع کنار نمیان...

منظورم نامزدی یا دوستی به قصد ازدواج واقعی (نه از این وعده وعیدی ها!) هست. خانواده هم احتمالا مشکلی ندارند.
دختر خانم ها با یکی که دوست میشن خیلی زود از نظر روحی بهش وابسته میشن، درسته؟ ولی پسرها در 90 درصد موارد خیر و توی اکثر دوستی های ظاهری به دنبال مسائل جنسی هستند (البته هیچوقت به این اعتراف نمی کنن!).

سرسخت

عضو جدید
نداشتم ک حالا بخوام چیزیم ازش یاد بگیرم :w12: وقتی میدونم اخرش ضرره چرا برم دنبالش؟!! بابا خداوکیلی این چیزا رو بیخیال چون غیر غمو غصه. نگرانی. استرس. فشار و.... چیز دیگه ای نداره اخه دوستام داشتن دیدم چ اسکول شدن والااااااااااااااا :smile:

nafas z

عضو جدید
منظورم نامزدی یا دوستی به قصد ازدواج واقعی (نه از این وعده وعیدی ها!) هست. خانواده هم احتمالا مشکلی ندارند.دختر خانم ها با یکی که دوست میشن خیلی زود از نظر روحی بهش وابسته میشن، درسته؟ ولی پسرها در 90 درصد موارد خیر و توی اکثر دوستی های ظاهری به دنبال مسائل جنسی هستند (البته هیچوقت به این اعتراف نمی کنن!).
حرفاتون کاملا صحیحه...ولی در هر سنی نمیشه ازدواج کرد شما خودتون هم میدونید تا یک پسر فارغ التحصیل بشه و کار پیدا کنه و بتونه مستقل بشه کلی از جوونیش رفته...پس تکلیف کسایی که دوست دارن کنار هم باشن ولی با این مشکلات نمیتونن چی میشه؟؟؟!!!

m.khos

عضو جدید
من بر خلاف نظر دوستان این دوستی ها برایم مفید بود.یاد گرفتم چه جوری با جنس مخالفم رفتار کنم

آخرین ویرایش:

J.AVID

عضو جدید
حرفاتون کاملا صحیحه...ولی در هر سنی نمیشه ازدواج کرد شما خودتون هم میدونید تا یک پسر فارغ التحصیل بشه و کار پیدا کنه و بتونه مستقل بشه کلی از جوونیش رفته...پس تکلیف کسایی که دوست دارن کنار هم باشن ولی با این مشکلات نمیتونن چی میشه؟؟؟!!!

واقعا چی میشه؟؟
این رابطه ها اغلب برای پسرها خیلی هزینه سنگینی ندارند (معمولا فقط هزینه مالی) پس خیلی ها، به راحتی با هر دختری دوست میشن.
ولی دخترها با یک انتخاب نادرست (انتخاب ناخواسته یک شهوت باز) آینده خود رو نابود خواهند کرد (90 درصد موارد همینه مگه اینکه همونطور که گفتم قضیه نامزدی و شناخت و قصد ازدواج واقعی و با اطلاع خانواده ها باشه)

الان باید برم بعدا خواستی در موردش صحبت می کنیم :gol:

nafas z

عضو جدید
واقعا چی میشه؟؟این رابطه ها اغلب برای پسرها خیلی هزینه سنگینی ندارند (معمولا فقط هزینه مالی) پس خیلی ها، به راحتی با هر دختری دوست میشن.ولی دخترها با یک انتخاب نادرست (انتخاب ناخواسته یک شهوت باز) آینده خود رو نابود خواهند کرد (90 درصد موارد همینه مگه اینکه همونطور که گفتم قضیه نامزدی و شناخت و قصد ازدواج واقعی و با اطلاع خانواده ها باشه)الان باید برم بعدا خواستی در موردش صحبت می کنیم :gol:
من میفهمم شما چی میگید...ولی بحثه من اینه که دو نفر همو میخوان ولی به دلایل مشکلاتی که گفتم(کار و شغل و خونه) تا چن مدت نمیتونن ازدواج کنن یا نامزد شن ولی باهم درارتباطن....من فکر میکنم اگه شناخت طرفین از هم درست باشه این رابطه مشکلی ایجاد نکنه....منم باید برم بعدا برمیگردم...

پری جوون

عضو جدید
من ازاین دوستی ها یاد گرفتم که همه قابل اعتمادنیستن.
یادم گرفتم که نباید احساسی برخورد کرد هیچ چیز بهتر از عقلانیت نیست .
یاد گرفتم که بیشتر پسرا به دوستی ها به چشم هوس نگاه میکنن.پس مانباید بازیچه بشیم.و خیلی چیزهای دیگه.........

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ازاین دوستی ها یاد گرفتم که همه قابل اعتمادنیستن.
یادم گرفتم که نباید احساسی برخورد کرد هیچ چیز بهتر از عقلانیت نیست .
یاد گرفتم که بیشتر پسرا به دوستی ها به چشم هوس نگاه میکنن.پس مانباید بازیچه بشیم.و خیلی چیزهای دیگه.........

;)...:gol::gol::gol:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نه دوست پسر داشتم نه دارم و نه خواهم داشت
بیشتر دوستام رو که دیدم ی چیزی رو یاد گرفتن که چه اشتباه بزرگی کردن که با پسرا دوست شدن چون اخرش همه شکست عشقی خوردن

m.khos

عضو جدید
من نه دوست پسر داشتم نه دارم و نه خواهم داشت
بیشتر دوستام رو که دیدم ی چیزی رو یاد گرفتن که چه اشتباه بزرگی کردن که با پسرا دوست شدن چون اخرش همه شکست عشقی خوردن
چه جالب با این تفاسیر هیچکی دوست پسر نداشته......خیلی جالبه:eek:

azita kh

عضو جدید
به قران بدون دوست دختر و پسرم میشه زندگی کرد .
تمام دوستای من از این رابطه ضربه هایی خوردن که جبرانش هیچ جوری امکان نداره.
اگه عشق مادری ،پدری،برادری و خواهری و از همه مهم تر عشق خدا تو دلتون ریشه کنه دیگه جایی برای عشق های الکی که فقط نابودتون می کنه نیس.
باور کنید حداقل شما به حرف هام فکر کنید من زبونم مو در آورد بس به 3 تا از دوستام گفتم نکنید ،اونام فکر کردن چون من تجربه این جور رابطه ها رو ندارم چیزی حالیم نیس به قرآن هر سه تا شون به حرف من رسیدن،هر 3 تا طرفشون تو اون چند سال ازدواج کرده بودن و اونو هم اسکول شده بودن.
باورتون نمیشه یکی شون به همین خاطر ام اس گرفته الان ماهی چقدر داره پول میده فقط سر پا باشه.
تو رو به خدا این کارو نکنید فقط دارین به خودتون خیانت می کنید.
وای خدا ........................................
باهات موافقم کاملا ولی وقتی پیش دانشگاهی بودم دبیر شیمی من از قول ی روانپزشک گفت دختر و پسر باید قبل ازدواج با جنس مخالفشون دوست بشن ، حرف بزنن برای اینکه تا اولین بار یکی رو دیدن کورکورانه بدون هیچ شناختی صرفا بدلیل اینکه جنس مخالفشون باهاش ازدواج نکنن .
ولی خودم میگم نمیشه به کسی حتی برای دوستی ساده اعتماد کرد شاید تو کشور ما....

shadowwalker

عضو جدید
من میفهمم شما چی میگید...ولی بحثه من اینه که دو نفر همو میخوان ولی به دلایل مشکلاتی که گفتم(کار و شغل و خونه) تا چن مدت نمیتونن ازدواج کنن یا نامزد شن ولی باهم درارتباطن....من فکر میکنم اگه شناخت طرفین از هم درست باشه این رابطه مشکلی ایجاد نکنه....منم باید برم بعدا برمیگردم...

مسئله اینه که تا چه مدتی طرفین راضین؟در بسیاری از موارد این چنینی دختر تو این مدت خواستگاراشو به خاطر پسره رد می کنه یا مثلا تو دانشگاه تابلو میشن و پسرهاییم که اون دخترو واقعا می خوان و شرایط ازدواج دارن دیگه نمیان سمت دختره.پسره هم تو این مدت اخلاقهای بدش بروز پیدا می کنه و بخشی از ذاتش هویدا میشه.اون وقته که دختر می مونه باید چیکار کنه.بی خیال شه؟اگر آره پس عشق و احساس و زمانی که واسه این رابطه گذاشته چی می شه؟چه طوری دل پسری رو که عاشقشه بشکنه؟از طرفی اگر رابطه اش رو تموم نکنه و وفادار بمونه چه تضمینی هست که پسره واقعا پا پیش بذاره؟با اخلاقهای بد پسره که دلشو زده چی کار کنه؟

من بارها و بارها شنیدم و به عینه مشاهده کردم که وقتی یه آقا پسر،خانوم دختری رو می خواد صرف نظر از تمام مشکلاتی که تو زندگیش داره به خواستگاری دختر میره و با کمک شخص دختر و خانواده ها،رابطه ی صحیح و به دور از استرس جدایی و عواقبش شکل می گیره.
در مقابل پسرهایی هستند که فقط دم از عشق می زنن و عملا به خاطر طرفشون هیچ کاری حاضر نیستن انجام بدن.به وضوح در این نوع روابط،دختره که آسیب می بینه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا