مشاوره برای شرکت در ارشد مهندسی شیمی و تعیین گرایش

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بله من هم راهیان رو توصیه میکنم درس در کنار تسته
بله .راهیان خیلی خوبه ولی مهم تر از هر چیزی فهمیدن موضوعه که بدون کلاس رفتن کمی سخته ... که اگه برات مشکلی پیش امد تو تالار بگو بچه ها حلش میکنن..... ایشالا تو کارت موفق بشی...

MOHAMMAD.ENI

عضو جدید
تشکر و سپاس فراوان از همه دوستان

با توجه به صحبت هاتون چند نکته به ذهنم رسید

اول با توجه به اینکه من میخوام درکنار رشته اصلی خودم این دروس رو مطالعه کنم به نظرتون مطالب درسی و محتوایی کدوم نوع از کتابها منبع اصلی یا کتاب تست برای من بهتره اگه امکان داره در این مورد کمکم کنید و اینکه اگه از کتاب اصلی بخوام استفاده کنم چجوری مورد مطالعه قرار بدم تا نیازی به کلاس نباشه

و نکته دوم اینکه شیوه مطالعه به نظرتون چجوری باشه

ممنون از لطفتون........امیدوارم شما هم موفق باشین

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزیز اطلاعی از گرایش ترمودینامیک و سینتیک (اگه درست نوشته باشم) تو مقطع ارشد دارید؟
میشه یکم راهنمایی کنید
ممنونم

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
دوستان عزیز اطلاعی از گرایش ترمودینامیک و سینتیک (اگه درست نوشته باشم) تو مقطع ارشد دارید؟
میشه یکم راهنمایی کنید
ممنونم
همون گرایش ترموسینیتیك و كاتالیست​ه ...

P O U R I A

مدیر تالار
خوب چطور گرایشیه؟
نسبت به بقیه گرایشا چطوره؟
توچه زمینه ایه؟

مبحث تخصصی آن ترمودینامیك و واكنش های شیمیایی است. مبانی كاتالیست ها در مهندسی شیمی، فرایندهای الكتروشیمیایی، ترمودینامیك محلولها و ترمودینامیك آماری از دروس تخصصی این گرایش می باشند. دانشجویان علاقه مند به مباحث ترمودینامیكی با انتخاب این گرایش می توانند زمینه ای مناسب برای ادامه این مبحث را در دوره دكتری برای خود فراهم آورند. دروس مشترك این گرایش عبارتند از ریاضیات عددی پیشرفته، مكانیك سیالات پیشرفته، انتقال جرم پیشرفته و طراحی راكتور پیشرفته.

به نظر خودم هم بعد از طراحی و جداسازی مهمترین گرایش مهندسی شیمی هست ...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مبحث تخصصی آن ترمودینامیك و واكنش های شیمیایی است. مبانی كاتالیست ها در مهندسی شیمی، فرایندهای الكتروشیمیایی، ترمودینامیك محلولها و ترمودینامیك آماری از دروس تخصصی این گرایش می باشند. دانشجویان علاقه مند به مباحث ترمودینامیكی با انتخاب این گرایش می توانند زمینه ای مناسب برای ادامه این مبحث را در دوره دكتری برای خود فراهم آورند. دروس مشترك این گرایش عبارتند از ریاضیات عددی پیشرفته، مكانیك سیالات پیشرفته، انتقال جرم پیشرفته و طراحی راكتور پیشرفته.

به نظر خودم هم بعد از طراحی و جداسازی مهمترین گرایش مهندسی شیمی هست ...

آخه اسمشو نشنیده بودم و فکر کردم یه گرایشه جدیده
چون تازه دانشگاه شهرمون تصویبش کرده
منم به مهندسی شیمی علاقه دارم
اگه مهندسی شیمی پیشرفته بود بهتر میشد
فکر نکنم بازار خوبی داشته باشه

نظر دوستان چیه؟

P O U R I A

مدیر تالار
آخه اسمشو نشنیده بودم و فکر کردم یه گرایشه جدیده
چون تازه دانشگاه شهرمون تصویبش کرده
منم به مهندسی شیمی علاقه دارم
اگه مهندسی شیمی پیشرفته بود بهتر میشد
فکر نکنم بازار خوبی داشته باشه

نظر دوستان چیه؟

همون طور که گفتم تو ایران بعد از طراحی و جداسازی مهمترین گرایشه و بازار کار نسبتا خوبی داره اما مسلماً به بازار کار طراحی و جداسازی نمبرسه ... البته کلا برای مهندسی شیمی کار نیست .. تو رشته خودتون خیلی راحت تر می تونید کار پیدا کنید ...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون طور که گفتم تو ایران بعد از طراحی و جداسازی مهمترین گرایشه و بازار کار نسبتا خوبی داره اما مسلماً به بازار کار طراحی و جداسازی نمبرسه ... البته کلا برای مهندسی شیمی کار نیست .. تو رشته خودتون خیلی راحت تر می تونید کار پیدا کنید ...

به نظر شما این همه گرایش خوبه؟
به نظر من بیشتر سردرگم میکنه دانشجوهارو
بابت راهنمایی ممنونم:gol:

P O U R I A

مدیر تالار
به نظر شما این همه گرایش خوبه؟
به نظر من بیشتر سردرگم میکنه دانشجوهارو
بابت راهنمایی ممنونم:gol:

هم خوبه هم بد ....
خوبه برای اینکه حوزه کاری افرادو مشخص میکنه ولی بده به همون دلیل شما یا حتی برای اینکه تو ارشد بیشتر کلاسای همه گرایشا یکسانه و فقط تو تعریف پروژه با هم فرق دارن ...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هم خوبه هم بد ....
خوبه برای اینکه حوزه کاری افرادو مشخص میکنه ولی بده به همون دلیل شما یا حتی برای اینکه تو ارشد بیشتر کلاسای همه گرایشا یکسانه و فقط تو تعریف پروژه با هم فرق دارن ...

واسه تخصصی شدن رو هر مقوله گرایشای زیاد چیز خوبیه
اما توی ایران این کار بیشترین ضربه رو به بازار کار میزنه
میبینی گرایشی رو میخونی که جایی بهش نیاز نداره
اما اگه گرایش اصلی و عمومی رو بخونی خیلی راحت تری

P O U R I A

مدیر تالار
واسه تخصصی شدن رو هر مقوله گرایشای زیاد چیز خوبیه
اما توی ایران این کار بیشترین ضربه رو به بازار کار میزنه
میبینی گرایشی رو میخونی که جایی بهش نیاز نداره
اما اگه گرایش اصلی و عمومی رو بخونی خیلی راحت تری

حرف شما رو قبول دارم ... تو ایران تو این شرایط بهترین چیز گرایش های کلی هست و تمام گرایش های دیگه همشون الکی هستن و فقظ یه اسم هستن که تو مدرک آدم می خوره ...

Shadmesh

عضو جدید
Salam
Be nazaram nabayad aslan az ketabhaye test o konkoor shooroo konid. Chon mafAhim o yad nemidan.
Baraye Thermodynamics ketabe " Introduction to chemical engineering thermodynamics by Van Ness and Smith " ro pishnahad mikonam.
Baraye Jerm va Amaliat ham Ketabe " Mass Transfer Operation" by Treybal va " chemical engineering unit operation by McCabe gozine haye khoobi hastan. Albate barate Mass transfer ketabe Enteghale jerme Dr.Bahmanyar ke jelde AB dare ham kheyli khoobe va eynan az rooye Treybal neveshte shode.
Dar morede shiveye Motalee rastesh nemidoonam vali hamoontori ke darshaye khodetoon ro mikhoonid va mirid daneshgah Mtehan midid. Aslan konkoori o testi nakhoonid felan. Tebghe tajrobeye man faghat 5 hAhe Akhar ta konkoor bayad testi khoond.
Omidvaram komaketoon karde basham. BAzam agar soali dashtid dar khedmatam.
Ozr mikham Pinglish neveshtam. Majboor shoda,

نفیسه ب

عضو جدید
سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 مهندسی برق هستم اما علاقه زیادی به مهندسی شیمی دارم و میخوام برای ارشد تو این رشته تحصیل کنم

هدفمم شرکت در آزمون سال 94 (که میشه بهمن 93) هست اما میخوام از تابستون امسال کم کم شروع کنم به خوندن دروس مهندسی شیمی در آزمون ارشد

دروسی که میخوام امسال بخونم : انتقال حرارت-انتقال جرم و عملیات - مکانیک سیالات - ترمودینامیک هستن که ضرایب بالاتری دارن و مطمئنا از اهمیت و سختی بیشتری برخوردارن

تقاضام ازتون اینه که برای مطالعه این دروس و سایر دروس باقیمانده بهترین منبع مطالعاتی رو بهم پیشنهاد کنید (منابعی که مفاهیم رو متوجه بشم و جنبه یادگیری داشته باشن) و راهنمایی کنید که چجوری مطالعه کنم که درکنار رشته اصلی خودم این دروس رو هم مطالعه کنم و مشکلی برام پیش نیاد

با تشکر........منتظر راهنمایی هاتون هستم.

سلام.من از صحبتهاتون احتمال میدم هنوز فارغ التحصیل نشدی.پس از کلاسای اساتید مهندسی شیمی استفاده کن.مخصوصا درس عملیات و جرم.شاید بقیه اش رو بتونی خودتون بخونید.البته برای شروع حرارت و سیالات مناسب ترند.

ئدز

عضو جدید
سلام من تو تالار معماری و شهر سازی دیدم که برای بچه های کنکوری مشاوره و راهنمایی گذاشتن اما شیمی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟من تا اخر این ماه درگیره پروژه ام اما از اول شهریور میخوام شروع کنم این که از چه درسی یا روزی چند ساعت باید بخونم و اطلاعاتم در مورد این ازمون و منابعش چه جوری به روز بشه؟در ضمن من تو درس حرارت و مکانیک ضعف دارم چیکار کنم؟

S.HASANZADE

عضو جدید
گرایش ارشد

گرایش ارشد

من دانشگاه ازاد تهران شمال پدیده های انتقال قبول شدم می ارزه برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

P O U R I A

مدیر تالار
من دانشگاه ازاد تهران شمال پدیده های انتقال قبول شدم می ارزه برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

سلام دوست من ...
منظورتون از اینکه میگید ارزش داره یعنی چی ؟ یعنی می خواهید دوباره کنکور بدید ؟ یا کلا تحصیل رو بذارید کنار ؟ الان وضعیتتون چطوریه ؟!

S.HASANZADE

عضو جدید
گرایش ارشد

گرایش ارشد

من در حال حاضر بیکارم.راستش حوصله واسه کنکور خوندنو ندارم.ولی میخوام اگرم ارشد میخونم رشته خوبی باشه با توجه به اینکه هزینه ازادم زیاده.حالا به نظرتون چطوره؟

P O U R I A

مدیر تالار
من در حال حاضر بیکارم.راستش حوصله واسه کنکور خوندنو ندارم.ولی میخوام اگرم ارشد میخونم رشته خوبی باشه با توجه به اینکه هزینه ازادم زیاده.حالا به نظرتون چطوره؟

خب اگر کنکور بخونید و یه دانشگاه دولتی برید هم هزینه کمتری داره و هم مدرک خیلی معتبر تری خواهید داشت ... همچی بستگی به این داره که آیا واقعا برای کنکور می خونید یا نه ؟ چون اگر دانشگاهتون رو نرید و بعدش هم کنکور قبول نشید خیلی بد میشه ...

S.HASANZADE

عضو جدید
خب اگر کنکور بخونید و یه دانشگاه دولتی برید هم هزینه کمتری داره و هم مدرک خیلی معتبر تری خواهید داشت ... همچی بستگی به این داره که آیا واقعا برای کنکور می خونید یا نه ؟ چون اگر دانشگاهتون رو نرید و بعدش هم کنکور قبول نشید خیلی بد میشه ...
حالا به نظرتون اینو برم یا نه؟

P O U R I A

مدیر تالار
حالا به نظرتون اینو برم یا نه؟

من میخوام بدونم این رشته تو این دانشگاه ارزش خوندن داره یا نه؟

همون طور که گفتم اگر می تونید جای خیلی بهتری قبول بشید که ارزش یک سال دیگه درس خوندن رو داره .. کنکور بخونید ...
ولی به نظرم جای خوبی هست و گرایش خوبی .. و صددرصد ارزش خوندن رو داره ...

ئدز

عضو جدید
اقا دقیقا مشکل منم هست من دو هفتس برای کنکور شروع به خوندن کردم اما هنوز دستم نیومده از اون طرف بیوتکنولوژی علوم و تحقیقات قبول شدم اطلاعی از استاداش ندارم پرداخت شهریه هم برام سخت اما غیر ممکن نیست حالا به نظرتون چیکار کنم؟(به نظرتون اصلا بیو میارزه که براش هزینه کنم؟)

ئدز

عضو جدید
کسی میدونه تو ارشد استادای علوم تحقیقات استادای سراسریند یا هیئت علمی ازاد اخه برای کارشناسی میدونم از استادای سراسری گلچین کرده بودن

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میدونه تو ارشد استادای علوم تحقیقات استادای سراسریند یا هیئت علمی ازاد اخه برای کارشناسی میدونم از استادای سراسری گلچین کرده بودن
...ببینید اگه دارین میخونید اینو بدونید که سال ایندم ازاد رو قبول میشید واسه همین به نظرم میارزه که شانس خودتون رو برای سراسری امتحان کنید

S.HASANZADE

عضو جدید
...ببینید اگه دارین میخونید اینو بدونید که سال ایندم ازاد رو قبول میشید واسه همین به نظرم میارزه که شانس خودتون رو برای سراسری امتحان کنید
موضوع اینه که این رشته ها خوبن یا نه اصلا ازاد می ارزه یا نه.من میذونم هرچیم بخونم باز روزانه قبول نمیشم

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع اینه که این رشته ها خوبن یا نه اصلا ازاد می ارزه یا نه.من میذونم هرچیم بخونم باز روزانه قبول نمیشم
...من خودم ازاد بودم ..راستش واسه ارشد من نمیخواستم ازاد بخونم بستگی به هدفتون هم داره البته

P O U R I A

مدیر تالار

همون طور که گفتم بهتره که برید ... هم دانشگاه خوبیه و گرایش خوبی ... و اینطور نیست که فکر کنید اگر برید ضرر می کنید ...

S.HASANZADE

عضو جدید
اخه من میدونم هرکاریم بکنم روزانه قبول نمیشم.اگه امسالم از دست بره خیلی بده.من پارسال خوندمو قبول نشدم.میخوام بدونم این رشته یعنی پدیده های انتقال تو دانشگاه ازاد ارزش داره بخونم یا نه.چون اگه بخام واسه کنکور دوباره بخونم میخوام تغییر رشته بدم

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه من میدونم هرکاریم بکنم روزانه قبول نمیشم.اگه امسالم از دست بره خیلی بده.من پارسال خوندمو قبول نشدم.میخوام بدونم این رشته یعنی پدیده های انتقال تو دانشگاه ازاد ارزش داره بخونم یا نه.چون اگه بخام واسه کنکور دوباره بخونم میخوام تغییر رشته بدم
...چرا فکر میکنی قبول نمیشی روزانه؟؟

بالا