حذف‌ شعر‌ جنجالی‌ از کتاب ابتدایی + عکس

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
نه اینکه هرکسی هر زبان و اعتقادی داره خودش رو در محدوده ای که هست ببینه ....مثلا چه کرد چه لر چه ترک همه واسه ایران هستند ....پس وقتی یکی میگه ایران نمیگه نژاد مشخص .....میگه همه مردمی که توی این محدوده جغرافیایی هستند .....

هر انسانی اول مر بوط به خانوادشه بعد مربوط به شهر و استان و طایفه و زبانشه و بعد کشور و جهانه ؟؟؟؟
یا
اول متعلق به جهانه بعد متعلق به کشور بعد استان و زبان و شهر و محله و خانواده؟؟؟

ببین اینجوری ریز اش نکن .... الان تو شهر من 3 قوم مختلف هستش ....هرکدوم باید به زبون خودشون حرف بزنند و سر و صدا کنند ؟؟؟ پس اتحاد چی میشه ؟؟؟ چطور میشه اتحاد برقرار کرد .... زبان ترکی بسیار عالی و قشنگ و در محدوده باید رعایت بشه ...اما زبان رسمی کشور برای پیوند باید آموزش داده بشه و یاد گرفته بشه و باید مورد احترام قرار بگیره ...
مثل اقلیت و اکثریت های دینی مذهبی ..... الان تو جامعه ما مسلمون هست ، مسیحی هست و زدشت هم هست اما رفتار کلی جامعه بر اساس اتحاد شده اسلام ....
یا مثلا این همه فیلم چینی نشون داده که هرکدوم یک منطقه بوده و جنگ داشته ..این که داستان نیست واقعیته ....همه اون ها در نهایت به این نتیجه رسیدند که با حفظ خودشون یک کشور بشند ...
یعنی حذف 2تا کلمه از یه بیت توی یه کتاب درسی از کتاب های درسی اینقد مهمه که باید این همه بحث بشه !!!
کل انرژی و پول ایران بر سر این بگو مگوها هدر میره

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم همه ایرانی هستیم و همه هم وطن نباید بخاطر این چیزا با هم اختلاف پیدا کنیم. زبان فارسی هم زبان رسمی کشور هست. زبان یک کشور یکی از سمبل های اتحاد اون کشور هست. هر کس هم میخواد ترکی ,لری, شمالی, عربی و ... یاد بگیره یا صحبت کنه ایرادی نداره.

shadowwalker

عضو جدید
ملت خودشون کنار اومدن.تابلوئه صرفا بعضی جنابان برای تفرقه افکنی میان هرچند وقت یه بار به یه قومیتی گیر میدن.این بار اول نیست که بشه باور کرد.
یعنی تو تبریز هیچ کس فارسی صحبت نمی کنه؟اگر به بچه های اون خطه فارسی درس نمی دادن اون وقت حذف این بیت به جا بود.

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
من گفتم همه ایرانی هستیم و همه هم وطن نباید بخاطر این چیزا با هم اختلاف پیدا کنیم. زبان فارسی هم زبان رسمی کشور هست. زبان یک کشور یکی از سمبل های اتحاد اون کشور هست. هر کس هم میخواد ترکی ,لری, شمالی, عربی و ... یاد بگیره یا صحبت کنه ایرادی نداره.
کی خلاف این حرف شما و گفت؟ همه داریم یه حرف میزنیم بعد تو سر و کله ی هم میزنیم.این هم عدم شناخت بحث و مباحثه هست که باشگاه داره!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شعر جنجالی واسه کی هست؟
من تا حالا نشنیده بودم...همون بهتر که حذف شد..حدادم واسه ما شده شاعر!!!
:cool:

shadowwalker

عضو جدید
دکتر حداد عادل سالهاست از ادیبان برجسته ی کشورند و رئیس فرهنگستان ادب فارسی بودن.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر حداد عادل سالهاست از ادیبان برجسته ی کشورند و رئیس فرهنگستان ادب فارسی بودن.

ایشون رئیس فرهنگستان بودن؟!!
دو کلمه تو تلویزیون نتونست حرف بزنه اونوقت رئیس فرهنگستان بود!!!
از این ادیبا خدا بیشتر بده!!

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که بحث شعر تموم شد.اومدید سراغ بحث شاعر!!!
بحث بعدی چیه؟؟
ناشر کتاب :D
باباجان حداد تنها کسیه که سرجاش بوده....
باور کن

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت

نوشتن رییس
ننوشتن که سخنران هست
ادیب هستن ولی شاید سخنران و شاعر خوبی نباشن
چه ربطی به هم دارن
مثلا" خودت اسپمر خوبی هستی ولی شاید شاعر خوبی نباشی:w07:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

حداد که خیلی قشنگ سخنرانی می کنه ....اصلا میدونی حداد عادل کیه ؟؟؟؟ وجدانی تا حالا عکسش دیدی؟؟؟؟؟
جون من ؟؟؟؟
یا نه فقط اومدی مخالفت کنی ؟؟؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشتن رییس
ننوشتن که سخنران هست
چه ربطی به هم دارن

یه رئیس باید سخنران ماهری باشه نه اینکه صدا و دستش مدارم بلرزه!!!
من تو کاری که تبحر ندارم دخالت نمیکنم مثه عادل آقا!!
:D

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشتن رییس
ننوشتن که سخنران هست
چه ربطی به هم دارن
شاعر خوبی هم هست ....
سر جاش کجاست؟!
جای من و تو رو نگرفته ..... ادیب و سخنران خوبی هم هست ....به انگلیسی و عربی هم مسلط و تنها کسیه که می تونه حوزه های این زبان ها رو تشخیص بده البته در اون رئیس های قبلی موجود ...

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاعر خوبی هم هست ....

جای من و تو رو نگرفته ..... ادیب و سخنران خوبی هم هست ....به انگلیسی و عربی هم مسلط و تنها کسیه که می تونه حوزه های این زبان ها رو تشخیص بده البته در اون رئیس های قبلی موجود ...

بازم میگه سخنران خوبی هست!!
اون هیچی نیست...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
به این میگن اسپمر نمیشناسیش مگه:w07:
نه هنوز به خوبی بچه گی های من نشده ....با همه چی مخالفت می کنه ....باور نمیکنی الان یه تاپیک بزن ماست سفیده فوری میاد میگه نه ماست سیاهه ...

بازم میگه سخنران خوبی هست!!
اون هیچی نیست...
من این همه سخنرانی هاش شنیدم و تمام مناظره ها و گفتگو هاش رو گوش دادم چیزی رو که شما میگی ندیدیم ....
خدایی از لحاظ تو آدم خوب هم وجود داره ؟؟؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هنوز به خوبی بچه گی های من نشده ....با همه چی مخالفت می کنه ....باور نمیکنی الان یه تاپیک بزن ماست سفیده فوری میاد میگه نه ماست سیاهه ...

من این همه سخنرانی هاش شنیدم و تمام مناظره ها و گفتگو هاش رو گوش دادم چیزی رو که شما میگی ندیدیم ....
خدایی از لحاظ تو آدم خوب هم وجود داره ؟؟؟
من که اصلا حیف وقتم بشینم سخنرانیهای اینارو گوش کنم..امسال تو مناظره ها دیدم چطوری مثه بلبل سخنرانی میکرد!!!باهاش دشمنی ندارم که کسی که خوب نیس خوب نسی نمیتونم مردمو گول بزنم بگم خوبه..
بچه بودی چطوری بودی؟!!
در ضمن تو ماست سفید زغال بریزی میشه ماست سیاه..

آره چرا نداره...خودم یه نمونه بارزش....:D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به زودی حدادخان عادل ؛ عادلانه سرت رو سینت میزاره میفرستت.........................................:biggrin:
روضت رو خودم میسرایم .......فقط قبل مرگت تصفیش کن:D

عادلانه رو خوب اومدی....
من با کسی تصفیه حسابی ندارم...حتی شما دوست لذیذ!
:D

SH.Aghighi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد هر چی تاپیک زده بشه یکی میاد میگه مشکل کشور اینه !!!
از حجاب و مشکلات اقتصادی گرفته تا مشکلات فرهنگی و هنری و ....
همش مشکلات کشور هستند
ممنون از شما دوست عزیز...اینها همه بخشی از مشکلات جامعه ما هستن که کنار هم قرارشون بدی
به یه معضل بزرگ تبدیل شدن....

• Like
واکنش ها: EYES
بالا