مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

relife

عضو جدید
سلام دوستان
من رسته کارشناسیم مهندسی مدیریت اجرایی بوده و به خاطر ساختار رشته و اینکه کل چیز زیادی دستگیرم نشد و تو بازار کار خیلی مشکل پیدا کردم ،میخوام برای ارشد دچار همچین اشتباهی نشم.
من برای کارشناسی ارشد میخوام بخونم.بین اجرایی و ام بی ای و بازرگانی دودل هستم.
ام بی ای رو به خاطر اینکه مشاور کفت سطح بچه های کنکورش خیلی بالاست و از دانشگاههای تاپی هستم گذاشتم کنار اما بین بازرگانی و اجرایی واقعا گیر کردم.
برای مشاوره اجرایی رفتم اما بازم برام خیلی مشخص نیست که بازار کارش کجاست و چه طوریه.
برای بازرگانی نرفتم،حتی کتاب برا اجرایی گرفتم اما به خاطر دودل بودنم نمیتونم بخونم.
میخوام بدونم دروس منابع بازرگانی چیه؟من اصلا کتابهاشو ندیدم. سخته؟میتونم خودم بدون کلاس رفتن بخونم؟من آمارم ضعیفه و ریاضیم هم نمیشه گفت خوبه.جفتشو تو دانشگاه(ریاضی عمومی و آمارمهندسی رو با12-13پاسیدم.)
با این وضع به نظرت میشه خوند؟از الن تا بهمن.سرکارم که فعلا نمیرم دیگه.
تفاوت بازرگانی و اجرایی چیه؟یعنی چی تو بعضی سایتها نوشته بازرگانی کلیه اجرایی نه؟نمیخوام اجرایی بخونم بعد مثل کارشناسی که از هر مهندسی یه کم توش داشت آخرش از هیچ کدوم چیزی یاد نگرفتم بشه.
لطفا هر کی میتونه کامل برام بگه.تونتم هرچی میزنم یه صفحه رو کپی کردن .
ممنون میشم راهنماییم کنید.وقتم بیخود داره هدر میشه.سلام دوستان
من رسته کارشناسیم مهندسی مدیریت اجرایی بوده و به خاطر ساختار رشته و اینکه کل چیز زیادی دستگیرم نشد و تو بازار کار خیلی مشکل پیدا کردم ،میخوام برای ارشد دچار همچین اشتباهی نشم.
من برای کارشناسی ارشد میخوام بخونم.بین اجرایی و ام بی ای و بازرگانی دودل هستم.
ام بی ای رو به خاطر اینکه مشاور کفت سطح بچه های کنکورش خیلی بالاست و از دانشگاههای تاپی هستم گذاشتم کنار اما بین بازرگانی و اجرایی واقعا گیر کردم.
برای مشاوره اجرایی رفتم اما بازم برام خیلی مشخص نیست که بازار کارش کجاست و چه طوریه.
برای بازرگانی نرفتم،حتی کتاب برا اجرایی گرفتم اما به خاطر دودل بودنم نمیتونم بخونم.
میخوام بدونم دروس منابع بازرگانی چیه؟من اصلا کتابهاشو ندیدم. سخته؟میتونم خودم بدون کلاس رفتن بخونم؟من آمارم ضعیفه و ریاضیم هم نمیشه گفت خوبه.جفتشو تو دانشگاه(ریاضی عمومی و آمارمهندسی رو با12-13پاسیدم.)
با این وضع به نظرت میشه خوند؟از الن تا بهمن.سرکارم که فعلا نمیرم دیگه.
تفاوت بازرگانی و اجرایی چیه؟یعنی چی تو بعضی سایتها نوشته بازرگانی کلیه اجرایی نه؟نمیخوام اجرایی بخونم بعد مثل کارشناسی که از هر مهندسی یه کم توش داشت آخرش از هیچ کدوم چیزی یاد نگرفتم بشه.
لطفا هر کی میتونه کامل برام بگه.تونتم هرچی میزنم یه صفحه رو کپی کردن .
ممنون میشم راهنماییم کنید.وقتم بیخود داره هدر میشه خیلیم استرس دارم.

ana_1989

عضو جدید
سلام دوستان..من رشته ی لیسانسم فیزیکه(گرایش لیزر) و سال دیگه تابستون تمومه..برای ارشد میخوام مدیریت بازرگانی بخونم..منابع ریاضی هم تا اونجایی که میدونم رنجبران یا محمودیانه..الان برای منی که 4 سال همش ریاضی خوندم.. شنیدم این 2تا کتاب مطالبه اضافی که بدرد من نخوره زیاد داره...یه کتابی که خلاصه تر باشه بیشتر برای بچه های مهندسی و فیزیک باشه سراغ ندارین؟؟
سلام اره کلا کتابایی که واسه کنکور مدیریت هست همش همینطوریه...بهنظر من شما باید اول تستای کنکور سراسری رو بزنید بعد برید سراغ درسنامه هاش وهموننکاتی که توی تستا بکار برده شده رو بخونید نه بیشتر و نه کمتر چون این کتاباعلاوه بر رشته مدیریت رشته های حسابداری و اقتصاد رو هم شامل میشه و خوندن اینمطالب وقت هدر دادن.من خودم دارم واسه کنکور میخونم ولی اصلا درسنامه هاشونمیخونم...محض اطلاعتون ریاضی مدیریت همون ریاضی دبیرستان با یکم مطالب بیشتر پس واسه شما که فیزیک رشتتون بوده نباید زیاد جای نگرانی باشه.موفق باشین:smile:

blue_ifel

عضو جدید
با سلام از دوستان مدیریتی یه راهنمایی می خوام بنده کارشناسیه مهندسی شیمی دارم ولی می خوام ارشد رو مدیریت انتخاب کنم میشه یکم بهم راهنمایی بدین یا حداقل جاییو معرفی گنین که بطونم اطلاعات جامعی درباره ی رشته های موجود (حتی المقدور در سراسری و پیام نور )بدست بیارم
ممنون

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
با سلام از دوستان مدیریتی یه راهنمایی می خوام بنده کارشناسیه مهندسی شیمی دارم ولی می خوام ارشد رو مدیریت انتخاب کنم میشه یکم بهم راهنمایی بدین یا حداقل جاییو معرفی گنین که بطونم اطلاعات جامعی درباره ی رشته های موجود (حتی المقدور در سراسری و پیام نور )بدست بیارم
ممنون

سلااااااااااااام
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/708-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C
modir.ir
به این بخشها مراجعه کنید کمکتون میکنه
موفق باشید

sanup2006

عضو جدید
سلام دوستان
من هیچ اطلاعی از رشته مدیریت ندارم ولیسانس الکترونیک دارم.
در ابتدا به ساکن اصن تغییر رشته کمکم میکنه ؟
1: میخوام استخدامی بانک ها شرکت کنم.چه گرایشی از مدیریت شرکت کنم ؟
2: در کل چه گرایشی از مدیریت بیشتر بازار کار داره؟
3: منابع مدیریت چیه واسه آماده شدن کنکور ارشد امسال ؟ میتونم برسم به این آزمون ؟

پیشاپیش از کمک دوستان ممنون.

سجاد حبیبی

عضو جدید
سلام میشه یکی منابع کامل ارشد مدیزیت اجرایی رو بگه

زبان عمومی-تخصصی: مجموعه تافل مدرسان
استعداد و آمادگی تحصیلی: جیمت مدرسان

دانش و مسائل روز:معلومات عمومی مدیریت کیوانلو

نظریه های عمومی مدیریت: تستهای مدیریت ونوس و پرچ
زبان فارسی:پنج استاد
من این منابع رو میدونستم امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم

m.hgh

عضو جدید
سلام
منم می خوام شرکت کنم ولی هنوز بین دولتی و بازرگانی موندم.واسم فقط ارشد مدیریت گرفتن مهمه (بخطر موقعیت کاریم) نمی خوام آزاد شرکت کنم.نمیدونم با وقت کمی که دارم میرسم یا نه. پیام نور قبول بشم خیلی خوبه.کسی می دونه با چه رتبه ای می شه پیام نور قبول شد؟
در ضمن من رشته کارشناسی و ارشدم شیمی بود و هیچ آشنایی با مدیریت ندارم.میشه بدون کلاس رفتن چیزی از مطالب سر در آور؟؟؟.آخه زیاد از اقتصاد خرد سردر نیوردم.

ramin 69

عضو جدید
سلام..من متاسفانه تقریبا تازه میخوام شروع کنم به خوندن برای مدیریت بازرگانی..(به جز زبان که از قبل شروع کردم به خوندن) برای درسی مثله تئوری مدیریت که حجمشم زیاده من میخوام فقط فلش کارتای dlm بگیرمو یه کتاب تست..چون هم باید دانشگاه برم هم سرکار..این فلش کارتا پوشش میده همه منابعو یا باید یه کتابی مثله سلامی یا مدرسانم بخونم؟؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام..من متاسفانه تقریبا تازه میخوام شروع کنم به خوندن برای مدیریت بازرگانی..(به جز زبان که از قبل شروع کردم به خوندن) برای درسی مثله تئوری مدیریت که حجمشم زیاده من میخوام فقط فلش کارتای dlm بگیرمو یه کتاب تست..چون هم باید دانشگاه برم هم سرکار..این فلش کارتا پوشش میده همه منابعو یا باید یه کتابی مثله سلامی یا مدرسانم بخونم؟؟
سلام دوست من نگران نباشید پکیج تئوریهای مدیریت dlm کامله خصوصا با یه کتاب تست پرچ دیگه عالی میشه.
تو شرایطی که شما دارین من کتاب دیگه ای رو در کنار dlm مناسب نمیدونم! خصوصا با توجه به زمان 5 ماهه تا کنکور و اینکه شما هم شاغلید هم باید دانشگاه برید. پس با تعدد منابع فشار استرس رو به خودتون وارد نکنید. مطمئن باشید باشید اگه خوب رو dlm و تست های پرچ مسلط بشید درصد خوبی رو میتونید به این درس اختصاص بدید. در ضمن شما تو محل کارتون هم میتونید یه جورایی تو وقت های استراحت فلش کارت ها رو مطالعه کنید. راجع به پکیج dlm هم من تو تاپیک صندلی داغ توضیح دادم. واسه کسایی تو موقعیت شما منبع عالی ای محسوب میشه.

ramin 69

عضو جدید
سلام دوست من نگران نباشید پکیج تئوریهای مدیریت dlm کامله خصوصا با یه کتاب تست پرچ دیگه عالی میشه.
تو شرایطی که شما دارین من کتاب دیگه ای رو در کنار dlm مناسب نمیدونم! خصوصا با توجه به زمان 5 ماهه تا کنکور و اینکه شما هم شاغلید هم باید دانشگاه برید. پس با تعدد منابع فشار استرس رو به خودتون وارد نکنید. مطمئن باشید باشید اگه خوب رو dlm و تست های پرچ مسلط بشید درصد خوبی رو میتونید به این درس اختصاص بدید. در ضمن شما تو محل کارتون هم میتونید یه جورایی تو وقت های استراحت فلش کارت ها رو مطالعه کنید. راجع به پکیج dlm هم من تو تاپیک صندلی داغ توضیح دادم. واسه کسایی تو موقعیت شما منبع عالی ای محسوب میشه.

مرسی از کمکتون..فقط برای درسای دیگه مثل پژوهش عملیاتی و بازاریابی منابع خلاصه تری وجود نداره؟ چون میخواستم یرای این دوتا درس کتابای فدوی و مناجاتی بگیرم ولی خیلی حجمشون زیاده..از طرفیم dlm هزینه اش خیلی زیاده:smile:...

hesam_jabbariyan

عضو جدید
مرسی از کمکتون..فقط برای درسای دیگه مثل پژوهش عملیاتی و بازاریابی منابع خلاصه تری وجود نداره؟ چون میخواستم یرای این دوتا درس کتابای فدوی و مناجاتی بگیرم ولی خیلی حجمشون زیاده..از طرفیم dlm هزینه اش خیلی زیاده:smile:...
در خصوص dlm که حق با شماست واقعا شورشو در آوردن با این قیمت های بالا! واسه بازاریابی کتاب مناجاتی عالیه! اما سوالای بازاریابی امسال اکثرا باز از 3استاد اومده بود! به نظرم واسه یه درصد بالایی تو بازاریابی هردو این کتاب هارو باید بخونید. کتاب مناجاتی و 3 استاد هم که اونقدر حجم ندارن! دیگه باید تحملشون کرد! اما واسه پژوهش من زیاد کتاب فدوی رو مناسب نمیدونم تستاش البته عالیه اما درسنامش اصلا جالب نیست! کتاب مهرگان و کتاب مهندس یگانه کلا روانترن! اما واسه مالی dlm فوق العادست! به نظرم اگه dlm خریدش با توجه به قیمتش تو 2تا مورد مناسب باشه یکی پکیج تئوریهای مدیریتش هست اونیکی هم پکیج مالیش!

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام دوستان
من هیچ اطلاعی از رشته مدیریت ندارم ولیسانس الکترونیک دارم.
در ابتدا به ساکن اصن تغییر رشته کمکم میکنه ؟
1: میخوام استخدامی بانک ها شرکت کنم.چه گرایشی از مدیریت شرکت کنم ؟
2: در کل چه گرایشی از مدیریت بیشتر بازار کار داره؟
3: منابع مدیریت چیه واسه آماده شدن کنکور ارشد امسال ؟ میتونم برسم به این آزمون ؟

پیشاپیش از کمک دوستان ممنون.

استخدامی بانک ها، تقریبا بیشتر گرایش های مدیریت رو می گیره. ولی بازم هر بانکی متفاوت از بانک های دیگه هست. بازرگانی، مالی، دولتی، صنعتی، بیمه و ...

در کل بازار کارش بد نیست. به نظر من بازرگانی، مالی، اجرایی.

چه گرایش میخواید شرکت کنید؟
http://www.modir.ir/Arshad/Arshad.aspx

ramin 69

عضو جدید
در خصوص dlm که حق با شماست واقعا شورشو در آوردن با این قیمت های بالا! واسه بازاریابی کتاب مناجاتی عالیه! اما سوالای بازاریابی امسال اکثرا باز از 3استاد اومده بود! به نظرم واسه یه درصد بالایی تو بازاریابی هردو این کتاب هارو باید بخونید. کتاب مناجاتی و 3 استاد هم که اونقدر حجم ندارن! دیگه باید تحملشون کرد! اما واسه پژوهش من زیاد کتاب فدوی رو مناسب نمیدونم تستاش البته عالیه اما درسنامش اصلا جالب نیست! کتاب مهرگان و کتاب مهندس یگانه کلا روانترن! اما واسه مالی dlm فوق العادست! به نظرم اگه dlm خریدش با توجه به قیمتش تو 2تا مورد مناسب باشه یکی پکیج تئوریهای مدیریتش هست اونیکی هم پکیج مالیش!

بازم مرسی..فقط یه سوال دیگه..برای درس آمار کتاب عادل آذر(فقط جلد1) کافیه؟؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

با اجازه جواب میدم.
جلد دوم اصلا به خوبی جلد اول نوشته نشده. و فک کنم معمولا کلا یه سوال از آزمون فرض و اینا میاد. پس نمی ارزه روش وقت گذاشت! یعنی من که نمیخونمش!

hesam_jabbariyan

عضو جدید
با اجازه جواب میدم.
جلد دوم اصلا به خوبی جلد اول نوشته نشده. و فک کنم معمولا کلا یه سوال از آزمون فرض و اینا میاد. پس نمی ارزه روش وقت گذاشت! یعنی من که نمیخونمش!
به نظر منم غزاله خانم کاملا درست گفتن سوالات از جلد 2 بسیار کمه از تخمین که به ندرت سوال میاد اما از بین آزمون فرض و رگرسیون 2تا سوال معمولا تو ارشد میاد که من برعکس خیلی از دوستان معتقدم وقت گذاشتن رو این دوتا مبحث خوب جواب میده از طرفی آزمون فرض هم چند تا مرحله ساده (مثل تعیین فرض h صفر و h یک و تعیین آماره آزمون و رسم نمودار) داره که یکیشو یاد بگیرید بقیه کلشون رو همون منواله یعنی گام ها و مراحل یکیه و فقط برای محاسبه آماره فرمول هاش متفاوت هستش (شاید یکم حجمی زیاد باشه اما به راحتی با وقت گذاشتن روش میتونید یادش بگیرید و توش مسلط شید) و رگرسیون هم واقعا چیز خاصی نداره که نشه یادش گرفت. به نظر من آمار 2 رو کامل حذف نکنید! مثلا مبحث تخمین ها مثل تخمین میانگین و واریانس و نسبت و... حذف کنید چون واقعا فرمولاش خیلی زیاد و ظولانی اند اما رو آزمون فرض و رگرسیون یه سرمایه گزاری کوچیک بکنید و نقدی 2تا سوالشو بزنید (سوالای این دو مبحث هم تقریبا آسون میاد) پس از دستش ندید بهتره. اما راجع به کتاب من خودم آمار و از کتاب رنجبران خوندم راضی بودم البته تو طول دانشگاه درس آمار 1 و 2 رو با کتاب آقای عادل آذر پاس کردیم اما در مجموع نظر شخصی من این بود که برای من رنجبران بهتر بوده تا عادل آذر. (البته این نظر شخصیمه)

arisa textile

عضو جدید
هدف
هدف از این رشته عبارت است از آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات متخذه.

تاریخچه
این گرایش از قدیمی ترین گرایش های مدیریت است که کار خود را در سال 1333 به موجب عقد قرارداد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمانهای دولتی و خصوصی، در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری گروهی از اساتید آمریکایی آغاز کرد. سپس این رشته در مقاطع و گرایش های مختلف و در دانشگاههای گوناگون کشور گسترش یافته و همینک در غالب دانشگاههای دولتی، آزاد و پیام نور ارائه می گردد.

گرایشهای مختلف
این رشته دارای گرایش‌های مختلفی می باشد که عبارتند از: بازاریابی، بازاریابی بین الملل، مدیریت تحول، مالی، بیمه، بازرگانی بین الملل و ...

واحدهای درسی در دانشگاه
جمع تعداد واحدهای درسی این رشته 32 واحد بوده و 4 واحد از آن مربوط به پایان نامه می باشد. تمامی درسهای این گرایش دو واحدی بوده و دانشجو باید 14 درس دانشگاهی را بگذراند. از مجموع درسهای این رشته 4 واحد درس مدیریت پیشرفته، 4 واحد تحلیل آماری و تحقیق در عملیات و مابقی آن دروس اختصاصی این رشته در زمینه آشنایی با تجارت و کسب و کار، مباحث استراتژیک سازمانی و مدیریت بازار می باشند.

آینده شغلی
فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژیهای سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمانها را داشته و نسبت به سایر گرایش های مدیریت با توجه به نبود رشته ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.
فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند.

سلام ميشه راهنماييم كنيد من ميخوام ارشد مديريت شركت كنم اما سردرگم شدم نميدونم كدوم گرايش بازاركار بهتري داره و آينده شغلي و تحصيلي بهتر.لطف ميكني راهنمايي كني؟بين بازرگاني و MBAبيشتر مرددم.ممنون

setayesh noori

عضو جدید

کتابه عادل آذر کتابه دانشگاهیه و کتابه خوبیه منم از اون کتاب پاس کردم ولی برای کنکور دارم مدرسانو میخونم و واقعأراضیم.

setayesh noori

عضو جدید
به نظر منم غزاله خانم کاملا درست گفتن سوالات از جلد 2 بسیار کمه از تخمین که به ندرت سوال میاد اما از بین آزمون فرض و رگرسیون 2تا سوال معمولا تو ارشد میاد که من برعکس خیلی از دوستان معتقدم وقت گذاشتن رو این دوتا مبحث خوب جواب میده از طرفی آزمون فرض هم چند تا مرحله ساده (مثل تعیین فرض h صفر و h یک و تعیین آماره آزمون و رسم نمودار) داره که یکیشو یاد بگیرید بقیه کلشون رو همون منواله یعنی گام ها و مراحل یکیه و فقط برای محاسبه آماره فرمول هاش متفاوت هستش (شاید یکم حجمی زیاد باشه اما به راحتی با وقت گذاشتن روش میتونید یادش بگیرید و توش مسلط شید) و رگرسیون هم واقعا چیز خاصی نداره که نشه یادش گرفت. به نظر من آمار 2 رو کامل حذف نکنید! مثلا مبحث تخمین ها مثل تخمین میانگین و واریانس و نسبت و... حذف کنید چون واقعا فرمولاش خیلی زیاد و ظولانی اند اما رو آزمون فرض و رگرسیون یه سرمایه گزاری کوچیک بکنید و نقدی 2تا سوالشو بزنید (سوالای این دو مبحث هم تقریبا آسون میاد) پس از دستش ندید بهتره. اما راجع به کتاب من خودم آمار و از کتاب رنجبران خوندم راضی بودم البته تو طول دانشگاه درس آمار 1 و 2 رو با کتاب آقای عادل آذر پاس کردیم اما در مجموع نظر شخصی من این بود که برای من رنجبران بهتر بوده تا عادل آذر. (البته این نظر شخصیمه)

جناب جباریان مثله همیشه ممنون و خسته نباشید :smile:

سجاد حبیبی

عضو جدید

dlmهم خیلی گرونه هم اینکه به نظرم اصلأ بدرد نمیخوره خیلی گنگه نظرتون راجع به کتابه مدرسان شریف چیه حسام جان؟ من کتابه مدرسانو دارم به نظرم خیلی جمع و جو و کامله وهمه تست هارو هم داره نظر شما چیه؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
dlmهم خیلی گرونه هم اینکه به نظرم اصلأ بدرد نمیخوره خیلی گنگه نظرتون راجع به کتابه مدرسان شریف چیه حسام جان؟ من کتابه مدرسانو دارم به نظرم خیلی جمع و جو و کامله وهمه تست هارو هم داره نظر شما چیه؟
کتاب های مدرسان کتاب های نسبتا خوبی هستن اما این کتاب ها واسه درسایی مثل تئوری و ریاضی و... که مطالب منابع بسیار گسترده ان استفاده بشه بهتره. (چون به درس یه چارچوب خاصی میدن) نه درسی مثل بازاریابی که خوندن اون دو کتاب (3استاد و مناجاتی) هم وقت زیادی ازتون نمیگیره. اما بازاریابی مدرسان چون مباحث مهم بازاریابی کتاب کاتلر رو توش آورده هم خیلی مناسبه. به نظر من تو درس بازاریابی هم مدرسان جواب میده اما متاسفانه باز باخبر شدم که مدرسان امسال هم باز کتاباشو گرونتر کرده! واقعا هزینه هارو این موسسات خیلی غیر منطقی بالا میبرند! کار به جایی رسیده که ماهان میاد کتاب تئوریشو امسال 42000تومن میزاره!! یا مدرسان اکثر کتاباشو امسال مثل ریاضی و آمار و تئوری و زبان عمومی و... شنیدم رسونده به مرز هرکدوم 30000 تومن! واقعا وجدانم خوب چیزیه! قبوله هزینه کاغذ هم گرونه اما آخه چطور ممکنه پس کتابای انتشاراتی مثل سمت نگاه دانش و ... با همون حجم و تعداد کاغذ و چاپ ; قیمت کتاباشو زیر 20000 تومن دارن میفروشن! اون وقت این موسساتی ها....

سجاد حبیبی

عضو جدید
کتاب های مدرسان کتاب های نسبتا خوبی هستن اما این کتاب ها واسه درسایی مثل تئوری و ریاضی و... که مطالب منابع بسیار گسترده ان استفاده بشه بهتره. (چون به درس یه چارچوب خاصی میدن) نه درسی مثل بازاریابی که خوندن اون دو کتاب (3استاد و مناجاتی) هم وقت زیادی ازتون نمیگیره. اما بازاریابی مدرسان چون مباحث مهم بازاریابی کتاب کاتلر رو توش آورده هم خیلی مناسبه. به نظر من تو درس بازاریابی هم مدرسان جواب میده اما متاسفانه باز باخبر شدم که مدرسان امسال هم باز کتاباشو گرونتر کرده! واقعا هزینه هارو این موسسات خیلی غیر منطقی بالا میبرند! کار به جایی رسیده که ماهان میاد کتاب تئوریشو امسال 42000تومن میزاره!! یا مدرسان اکثر کتاباشو امسال مثل ریاضی و آمار و تئوری و زبان عمومی و... شنیدم رسونده به مرز هرکدوم 30000 تومن! واقعا وجدانم خوب چیزیه! قبوله هزینه کاغذ هم گرونه اما آخه چطور ممکنه پس کتابای انتشاراتی مثل سمت نگاه دانش و ... با همون حجم و تعداد کاغذ و چاپ ; قیمت کتاباشو زیر 20000 تومن دارن میفروشن! اون وقت این موسساتی ها....

حسام جان حرفه دله منو زدی ماهان که بی رویه کتاباش گرونه باز مدرسان حداقل کتاباش 1.5برابر نگاه دانشه هر چند تو این اوضای اقتصادی برامون سخته که بخریم کاش ارزونتر بود:(

hesam_jabbariyan

عضو جدید
حسام جان حرفه دله منو زدی ماهان که بی رویه کتاباش گرونه باز مدرسان حداقل کتاباش 1.5برابر نگاه دانشه هر چند تو این اوضای اقتصادی برامون سخته که بخریم کاش ارزونتر بود:(
واقعا هم همینطوره فرقی نمیکنه یکی از یکی بی انصاف ترن!!! واقعا اینا بر خلاف شعارشون که میگن "ما به دنبال ارتقای سطح آموزشی و کمک به دانش پژوهان هستیم" عمل میکنن و اصلا با انصاف رو هزینه های کتاباشون نرخ گزاری نمیکنن! واقعا خیلی زور آدم آدم بابت 8-9 تا کتاب بیشتر از 270000 تومن هزینه کنه! خدا کنه لااقل سال آینده دیگه قیمت هارو بالاتر از این نبرن. هرچند بعید میدونم! خداییش این موسسات سودهای کلانی به جیب زدند متاسفانه هیچ نهادی هم رو قیمت گزاری کتاباشون نظارت نمیکنه! مثلا همین dlm که یه چیز خنده دار تو سایتش خوندم که محتواش این بود "چون سیاست ما همواره کمک به داوطلبین بوده ما اصلا راضی به افزایش قیمت پکیج ها نبودیم اما به ناچار....!!!" متاسفانه حتی یه نهاد نیومده از این گروه آموزشی بپرسه که شما بر چه مبنایی قیمت گزاری کردین که قیمت پکیج دروس مدیریت بازرگانیتون بیش از 750000 تومن میشه!!! کاش یکم هم انصاف بود!

hesam_jabbariyan

عضو جدید
دروسی ک واسه دولتی گفتید منابع هم میشه بگید لطفا حسام خان

واسه اون دوتا درس حسابداری دولتی و مالیه عمومی و بودجه چون اطلاعاتی نداشتم واسه این دو تا درس منابعی رو که سایت مدیر اعلام کرده رو تو پیغام خصوصی واستون نوشتم

arisa textile

عضو جدید
جالبه كه اهالي وادي مديريت مهمان نواز نيستن كه جواب بدن. ممنون از اين همه لطفي كه واسه جواب دادن به سوالم داشتين

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام ميشه راهنماييم كنيد من ميخوام ارشد مديريت شركت كنم اما سردرگم شدم نميدونم كدوم گرايش بازاركار بهتري داره و آينده شغلي و تحصيلي بهتر.لطف ميكني راهنمايي كني؟بين بازرگاني و MBAبيشتر مرددم.ممنون

جالبه كه اهالي وادي مديريت مهمان نواز نيستن كه جواب بدن. ممنون از اين همه لطفي كه واسه جواب دادن به سوالم داشتين

سلام. اولا فک میکنم شما سوالتون رو جای دیگه ای مطرح کردید که به اینجا انتقال داده شده، و من پستتون رو ندیده بودم. ضمن اینکه دوستان خیلی لطف می کنن که پاسخ میدن، حالا چون سوال شما بی پاسخ مونده نشانه ی غیر مهمان نواز بودن نیست!

به نظر من بستگی به دانشگاهش داره. ام بی ای دانشگاه های خوب به بازرگانی ترجیح داره و بازرگانی اکثر دانشگاه ها به ام بی ای های متوسط و پایین ترجیح داره..

• Like
واکنش ها: 1del
بالا