مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

sara azadi

عضو جدید
گفتنش خیلی قشنگه ، اما برای من و امثال من که ریز به ریز این مبحث و مبحثهای دیگه رو توی طرحم رعایت کردیم و افتادیم باز ، همچین زیاد دلچسب نیست

به آقای نورمحمدی هم گفتم من اگر 10 سال دیگه هم امتحان بدم همینجوری میکشم ، طبق ضوابطی که شما اعلام کردین ، اما شما جوری صحیح نمیکنین که خودتون اعلام کردین
حرفاتون کاملا درسته من یه کسایی رو می شناسم که باورم نمیشه نتونستن این آزمون رو پاس کنن کسایی که تو مسابقات بین المللی رتبه آوردن !!! اما من می خواستم به یه نکته دیگه اشاره کنم که به نظرم تو بحث ها کمرنگ بود اونم موضوع کیفیت طرح ارائه شدست . ببینید درسته که باید تمام ضوابط رو عینا رعایت کرد اما آنچه که نهایتا قراره مورد قضاوت بگیره طراحی شماست . چون ممکن نیست شما تو اون تایم کم بخواهید هم طراحی کنید و 8 تا شیت رو کامل کنید اونوقت کارتون اشکال نداشته باشه همه کارها مشکل داره اما نظر شخصی من اینه که مصحح ها وقتی بخوان قضاوت کنن ( که همین جا بگم که دل پری ازشون دارم) بین رعایت مو به موی ظوابط و طراحی ضعیف یا طراحی قوی و کمی ( تاکید می کنم کمی) عدم رعایت ضوابط ، دومی رو ترجیح میدن البته این نظر شخصی منه

shiva_adibi

عضو جدید
قبلا هم گفتم تو تاپیک امتحان طراحی اسفند 91 حالا هم میگم اصلا خوب کشیدن مهم نیست تمیزی زیاد مهم نیست اشل زیاد مهم نیست چون کسی که تصحیح میکنه هیچ کدومه خط کش نمیزاره رعایت کردن ضوابط اگه ننویسیشون اصلا به درد نمیخوره من پارسال به چندتا از دوستام گفتم همشون قبول شدند با اینکه یکیشون 3 تا شیتو نرسیده بود بکشه و یکی دیگه 2 تا شیتو ولی باز قبول شدند نکته ها را بنویسید تو کارتون با رنگ قرمز جوری که تو چشم بزنه مثلا بنویسد اینجا درز انقطاع 10 سانت یا بزنید شیب رمپ برای معلولین مثلا 3% بنویسید وقتی کسی که تصحیح میکنه اینا رو ببینه متوجه میشه که شما همه چیزو در نظر گرفتی یکی از دوستام سرجلسه پارسال بغل دستیش همه شیت هارو کشیده بود با مقیاس شیک و تمیز شمارشو دوستم گرفته بوده حالا که بهش زنگ زد گفته با 23 ردش کردند حالا خودتون دیگه قضاوت کنید

yaghoobb

عضو جدید
salam

salam

قبلا هم گفتم تو تاپیک امتحان طراحی اسفند 91 حالا هم میگم اصلا خوب کشیدن مهم نیست تمیزی زیاد مهم نیست اشل زیاد مهم نیست چون کسی که تصحیح میکنه هیچ کدومه خط کش نمیزاره رعایت کردن ضوابط اگه ننویسیشون اصلا به درد نمیخوره من پارسال به چندتا از دوستام گفتم همشون قبول شدند با اینکه یکیشون 3 تا شیتو نرسیده بود بکشه و یکی دیگه 2 تا شیتو ولی باز قبول شدند نکته ها را بنویسید تو کارتون با رنگ قرمز جوری که تو چشم بزنه مثلا بنویسد اینجا درز انقطاع 10 سانت یا بزنید شیب رمپ برای معلولین مثلا 3% بنویسید وقتی کسی که تصحیح میکنه اینا رو ببینه متوجه میشه که شما همه چیزو در نظر گرفتی یکی از دوستام سرجلسه پارسال بغل دستیش همه شیت هارو کشیده بود با مقیاس شیک و تمیز شمارشو دوستم گرفته بوده حالا که بهش زنگ زد گفته با 23 ردش کردند حالا خودتون دیگه قضاوت کنید

salam dostan.parsal man hamoon chizaei k shoma neveshteh boodin khondam v tagriban anjam dadam v gabool shodam ja dare k az shoma kamal tashakoro dashteh basham.alave bar ona man yek seri eshel az boresh pele v panjereha ba abad estandard va parkingha ba mogava dorost kardam v bakhodam bordam eshel pelha k ali bood 3 soot boresh mizanid khyli b dard khord.inaro manam parsal neveshtam nemidonam b dard kesi khord ya na.ye nokte dige inke soalha mamolan tekrari mian say konin soalhaye salhaye gozashtaro kar konin.arezooye sarbolandi bara hame daram.

shiva_adibi

عضو جدید
salam dostan.parsal man hamoon chizaei k shoma neveshteh boodin khondam v tagriban anjam dadam v gabool shodam ja dare k az shoma kamal tashakoro dashteh basham.alave bar ona man yek seri eshel az boresh pele v panjereha ba abad estandard va parkingha ba mogava dorost kardam v bakhodam bordam eshel pelha k ali bood 3 soot boresh mizanid khyli b dard khord.inaro manam parsal neveshtam nemidonam b dard kesi khord ya na.ye nokte dige inke soalha mamolan tekrari mian say konin soalhaye salhaye gozashtaro kar konin.arezooye sarbolandi bara hame daram.

تبریک بابت قبولی ;)

ehsan_y

عضو جدید
[QUOTE=pakak;6742214]با احترام به همه دوستایی که قبول شدن و تبریک خدا پدر ادم روراست بیامرزه که میگین همه شدن 25 تو دوستام همه شدن 1 جز من که 21 بودم اخه این چه وضعیه؟به خدا زیر 10 درصد قبول داده حتی کمتر من صبح 12 شهریور ساعت 9 اعلام تجمع میکنم جلو سازمان مقررات ملی ساختمان.بالای 15 باید قبول اعلام شه جون عزیزتون بیاین حقو بگیریم/به هرکسی دارین حتی اگه ازمن نداده برای ازدحام بیشتر بگین به حمایت بیاد.جون مادرتون بیاین قدرت نشون بدیم تنهام نزازین

واقعاً نمره 1 هم دادن ؟ خيلي مسخره س!
[/QUOTE]

بله من یک شدم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif
ولی به نظرم اصلا مسخره نیست
چون پلان رو کشیدم بعد متوجه شده کل راه رو اشتباه رفتم پاکش کردم و تحویل دادم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
ببخشید بچه ها من که آزمون طراحی رو قبول نشدم .بیش از حد واسم سخته این مساله چون امتحانو خیلی خوب دادم فکر میکردم حتما با یه نمره بالا قبول میشم . حالا شما کلاسی ،دوره ای چیزی سراغ ندارید ؟اینکه کسی رفته باشه باشه و از مفید بودنش مطمعن باشه ؟

dar be dar

عضو جدید
با سلام و احترام
موضوع:اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نمرات ازمون معماری نظام مهندسی اسفند 91
اینجانبان شرکت کنندگان در آزمون فوق پس تحمل شرایط سخت و غیر حرفه این آزمون غیر استاندارد نسبت به برگزاری و اعلام نمرات مربوطه
اعتراض داریم.خواهشمندم در این خصوص پیگیریهای مستمر صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین ظلمی به جامعه مهندسی کشور در این خصوص نباشیم.
ازمون فوق در سال 90 با یک سوال کاملا اشتباه برگزار شد که باعث شد زمان برگزاری ازمون از 8 ساعت طاقت فرسا به 11 ساعت تبدیل شود و حتی ابعاد نقشه پیش فرض اشتباه بوده و در تمامی استانها با لاک تصحیح شد.این در حالیست که در برخی استانها حتی میز مناسب در اختیار داوطلبان قرار ندارد و این خود گویای عدم بازدهی یک انسان میباشد.مستندات این ازمون موجود و قابل بررسی میباشد.
دراسفند ماه 91 ازمون بار دیگر برگزار شد و بر خلاف انتظارات جواب آزمون طراحی با تاخیر 3 ماه نسبت به گروههای دیگر با نمره هایی عجیب اعلام شد به گونه ای که تعداد کثیری از داوطلبان نمره 1 از 50 داده شد و به این معنی میباشد که داوطلب حتی یک مربع ساده ترسیم ننموده است در حالی که بسیاری از این عزیزان سالها در دفاتر مشغول به کار بوده و طراحی ان در سازمانهای مربوطه تایید میشود و این نمرات بسیار دور از ذهن میباشد.به این مهم نیز اشاره شود که پذیرفته شدگان در برخی از استانها از تعداد انگشتان یک دست کمتر بوده و شورای ازمون حتی حاضر به زیر نمودار بردن نمرات نیست.با توجه به تعداد نامه های اعتراض رسمی به صندوق پستی به شماره573-19935 مطعلق به سازمان مقررات ملی میتوان نارضایتی بیش از 90 درصدی داوطلبان را دید.اگر هدف پایین اوردن مهندسین طراح بوده چگونه است که در برخی از شهرها حتی یک دفتر طراحی معماری موجود نیست اما به تعداد خیابانها دفاتر مهندسی موجود میباشد که بدون در نظر گرفتن کوچکترین دید زیبا شناسی در حوزه طراحی دست به قلم برده و حاصل ان ساختمانهایی بدون هویت ایرانی و اسلامی و زیبایی شهریست.این نمرات در حالیست که در هیچ سایتی و نشریه ای تحت نظارت سازمان ظوابط مربوط به این امتحان چاپ نمیشود و ملاک تصحیح تا حد زیادی سلیقه اساتید محترم میباشد و حتی کتابهای مقررات ملی ساختمان که خود ملاک ازمون میباشند هر سال در دست تغییر میباشند و جای هیچ گونه اعتراضی برای داوطلب باقی نمیگذارد که این به دور از شان و منزلت جامعه جوان معماری کشور و در دراز مدت باعث دلسردی از مسولان محترم میشود.
آزمون طراحی معماری به گونه ای است که قابلیت های یک مهندس به درستی سنجیده نمیشود.در ضمن با تماس های مکرری که در این دو دوره اخیر آزمون برای اعتراض به دفتر مقررات ملی (جناب آقای دکتر هوایی ) و سازمان سنجش داشتیم ، هیچ کدام از دو ارگان مربوطه پاسخگوی اعتراضات ما نبوده و تقصیر را به گردن دیگری می انداختند.بی تردید با توجه به سطح پایین نمرات اعلام شده که مستندات ان از طریق سازمان مربوطه قابل پیگیری میباشد در درجه اول باز بینی مجدد آزمون وزیر نمودار بردن نمرات جهت احقاق حقوق از دست رفته اینجانبان و در درجه دوم تصحیح نحوه برگزاری ازمون فوق جهت اعتلای فرهنگ اصیل معماری کشور مورد نظر میباشد.
حال از جنابعالی به عنوان مقام بلند پایه اجرایی کشور با توجه به موارد مطروحه خواستار پیگیری این موضوع از مراجع ضیصلاح و اعلام نتیجه رسمی در سایت رسمی سازمان نظام مهندسی کل کشور میباشیم .پیشاپیش از بذل توجه جنابعالی کمال تشکر را داریم توفیق روزافزون شما را از درگاه ایزد منان خواستاریم
از طرف جامعه معماری و معماران باشگاه مهندسان ایران.
با تشکر و سپاس

info@khabaronline.ir
advertise@khabaronline.ir
editorial@khabaronline.ir
polotics@khabaronline.ir
culture@khabaronline.ir

بفرستید به

اقتصادی سایت خبرگزاری دانشجو شماره تماس :
+9821 - 88824006 | +9821 - 88381521 | +9821 - 88381524
+9821 - 88825091 | +9821 - 88846083 | +9821 - 88846088

economic@snn.ir

ارسال به سایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) subject@isna.ir
تلفنخانه : 61972000-021
نمابر: 66950177-021

گروه اقتصادي
22012644
22166326​

باشگاه خبرنگاران جوان
Commercial@yjc.ir

dar be dar

عضو جدید
با سلام و احترام
موضوع:اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نمرات ازمون معماری نظام مهندسی اسفند 91
اینجانبان شرکت کنندگان در آزمون فوق پس تحمل شرایط سخت و غیر حرفه این آزمون غیر استاندارد نسبت به برگزاری و اعلام نمرات مربوطه
اعتراض داریم.خواهشمندم در این خصوص پیگیریهای مستمر صورت گیرد تا دیگر شاهد چنین ظلمی به جامعه مهندسی کشور در این خصوص نباشیم.
ازمون فوق در سال 90 با یک سوال کاملا اشتباه برگزار شد که باعث شد زمان برگزاری ازمون از 8 ساعت طاقت فرسا به 11 ساعت تبدیل شود و حتی ابعاد نقشه پیش فرض اشتباه بوده و در تمامی استانها با لاک تصحیح شد.این در حالیست که در برخی استانها حتی میز مناسب در اختیار داوطلبان قرار ندارد و این خود گویای عدم بازدهی یک انسان میباشد.مستندات این ازمون موجود و قابل بررسی میباشد.
دراسفند ماه 91 ازمون بار دیگر برگزار شد و بر خلاف انتظارات جواب آزمون طراحی با تاخیر 3 ماه نسبت به گروههای دیگر با نمره هایی عجیب اعلام شد به گونه ای که تعداد کثیری از داوطلبان نمره 1 از 50 داده شد و به این معنی میباشد که داوطلب حتی یک مربع ساده ترسیم ننموده است در حالی که بسیاری از این عزیزان سالها در دفاتر مشغول به کار بوده و طراحی ان در سازمانهای مربوطه تایید میشود و این نمرات بسیار دور از ذهن میباشد.به این مهم نیز اشاره شود که پذیرفته شدگان در برخی از استانها از تعداد انگشتان یک دست کمتر بوده و شورای ازمون حتی حاضر به زیر نمودار بردن نمرات نیست.با توجه به تعداد نامه های اعتراض رسمی به صندوق پستی به شماره573-19935 مطعلق به سازمان مقررات ملی میتوان نارضایتی بیش از 90 درصدی داوطلبان را دید.اگر هدف پایین اوردن مهندسین طراح بوده چگونه است که در برخی از شهرها حتی یک دفتر طراحی معماری موجود نیست اما به تعداد خیابانها دفاتر مهندسی موجود میباشد که بدون در نظر گرفتن کوچکترین دید زیبا شناسی در حوزه طراحی دست به قلم برده و حاصل ان ساختمانهایی بدون هویت ایرانی و اسلامی و زیبایی شهریست.این نمرات در حالیست که در هیچ سایتی و نشریه ای تحت نظارت سازمان ظوابط مربوط به این امتحان چاپ نمیشود و ملاک تصحیح تا حد زیادی سلیقه اساتید محترم میباشد و حتی کتابهای مقررات ملی ساختمان که خود ملاک ازمون میباشند هر سال در دست تغییر میباشند و جای هیچ گونه اعتراضی برای داوطلب باقی نمیگذارد که این به دور از شان و منزلت جامعه جوان معماری کشور و در دراز مدت باعث دلسردی از مسولان محترم میشود.
آزمون طراحی معماری به گونه ای است که قابلیت های یک مهندس به درستی سنجیده نمیشود.در ضمن با تماس های مکرری که در این دو دوره اخیر آزمون برای اعتراض به دفتر مقررات ملی (جناب آقای دکتر هوایی ) و سازمان سنجش داشتیم ، هیچ کدام از دو ارگان مربوطه پاسخگوی اعتراضات ما نبوده و تقصیر را به گردن دیگری می انداختند.بی تردید با توجه به سطح پایین نمرات اعلام شده که مستندات ان از طریق سازمان مربوطه قابل پیگیری میباشد در درجه اول باز بینی مجدد آزمون وزیر نمودار بردن نمرات جهت احقاق حقوق از دست رفته اینجانبان و در درجه دوم تصحیح نحوه برگزاری ازمون فوق جهت اعتلای فرهنگ اصیل معماری کشور مورد نظر میباشد.
حال از جنابعالی به عنوان مقام بلند پایه اجرایی کشور با توجه به موارد مطروحه خواستار پیگیری این موضوع از مراجع ضیصلاح و اعلام نتیجه رسمی در سایت رسمی سازمان نظام مهندسی کل کشور میباشیم .پیشاپیش از بذل توجه جنابعالی کمال تشکر را داریم توفیق روزافزون شما را از درگاه ایزد منان خواستاریم
از طرف جامعه معماری و معماران باشگاه مهندسان ایران.
با تشکر و سپاس

info@khabaronline.ir
advertise@khabaronline.ir
editorial@khabaronline.ir
polotics@khabaronline.ir
culture@khabaronline.ir

بفرستید به

اقتصادی سایت خبرگزاری دانشجو شماره تماس :
+9821 - 88824006 | +9821 - 88381521 | +9821 - 88381524
+9821 - 88825091 | +9821 - 88846083 | +9821 - 88846088

economic@snn.ir

ارسال به سایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) subject@isna.ir
تلفنخانه : 61972000-021
نمابر: 66950177-021

گروه اقتصادي
22012644
22166326​
باشگاه خبرنگاران جوان
Commercial@yjc.ir

arame1

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون میشم
راهنمایی­ام کنید، البته در این زمینه از شیواجان راهنمایی گرفتم، و می­خواهم نظر شماها را هم بپرسم برای طراحی نیاز به کلاس نیست؟ یعنی خودم ضوابط را بخونم وتمرین چند طراحی در خانه با گرفتن زمان کفایت می­کند؟ یعنی اگر برم کلاس یه سری ضوابط مهمتر و راهکارهای سریعتر برای رسیدن به اون ضوابط در طراحی را یاد نمی­دهند؟ ممنون بابت راهنمایی.

khaffafi

عضو جدید
سلام
متني كه نوشتيد خوبه!شما اين متن رو كجا فرستادين؟
ما برا تاييد چي كار ميتونيم بكنيم؟

roham12

عضو جدید
من آزمون اسفند 91 با نمره 23 رد شدم . از بچه هايي كه دارن براي آزمون آذر 92 آماده مي شن خواهش مي كنم بياين اينجا تا به كمك همديگه بتونيم امسال موفق بشيم.
سلام اگه امکانش هست بیایید آزمون 91 رو برسی کنیم ببینیم ایراد کار کجا بوده که اکثرا قبول نشدن من 14 شدم ولی مطمئن بودم قبول میشم چون پلانهایی که کشیده بودم کامل بود

ehsan_y

عضو جدید
سلام اگه امکانش هست بیایید آزمون 91 رو برسی کنیم ببینیم ایراد کار کجا بوده که اکثرا قبول نشدن من 14 شدم ولی مطمئن بودم قبول میشم چون پلانهایی که کشیده بودم کامل بود

رعایت ضوابط خیلی مهمتر از کامل بودن نقشه هاست

chafgir

عضو جدید
بنظر من فقط مباحث رو بخونین و طراحی تمرین کنین بهتره . کلاسها فقط جنبه تجاری دارند

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اکثر کساییکه اینجا هستن با تفاوت کمی از امتحان افتادن
چرا هیچ کدوم هیچ کاری نمیکنین؟بازم میخواین امتحان بدین درحالیکه نمیدونیم آذر هم باز همین وضعیته

کدومتون میدونین اگر فوق العاده بخونین و تمرین کنین باز نمی افتین؟کی میدونه قبول میشه؟
چرا حاضرین به این شرایط تن بدین؟
من و دوستام توی تاپیک
[h=3]تجمع و اعتراض به آزمون طراحی معماری اسفند 91[/h]پوستمون کنده شده شماها میاین اونجا میبینین چه خبره و باز حاضرین ساکت بشینین و به رویه خودتون ادامه بدین ؟؟؟
چرا پشت دوستاتون نیستین ؟مگر شرایط همه یکی نیست؟
همتون میگین میدونستم قبولم اما افتادم
پس چرا به این شرایط راضی میشین تا باز سرتون بیاد؟

dar be dar

عضو جدید
اکثر کساییکه اینجا هستن با تفاوت کمی از امتحان افتادن
چرا هیچ کدوم هیچ کاری نمیکنین؟بازم میخواین امتحان بدین درحالیکه نمیدونیم آذر هم باز همین وضعیته

کدومتون میدونین اگر فوق العاده بخونین و تمرین کنین باز نمی افتین؟کی میدونه قبول میشه؟
چرا حاضرین به این شرایط تن بدین؟
من و دوستام توی تاپیک
تجمع و اعتراض به آزمون طراحی معماری اسفند 91

پوستمون کنده شده شماها میاین اونجا میبینین چه خبره و باز حاضرین ساکت بشینین و به رویه خودتون ادامه بدین ؟؟؟
چرا پشت دوستاتون نیستین ؟مگر شرایط همه یکی نیست؟
همتون میگین میدونستم قبولم اما افتادم
پس چرا به این شرایط راضی میشین تا باز سرتون بیاد؟

سلام
agin عزیز بیخیال
این دوستان هنوز داغ هستن فک میکنن که حتما یه جای کارشون ایراد داشته
نمیدونن کسی قبول شده که درز انقطاع نکشیده
کسی که رامپ پارکینگش ایراد داشته
کسی که برش و نما نکشیده
کسی که راهرو جلو اسانسورش زیر 1.5 متر بوده
دوستان هنوز باور ندارن حق خوری شده
وعده ما با این عزیزان فردای اعلام نتایج اذر 92
که هممون همین جای قبلی واستادیم
نرود میخ اهنین در سنگ

یا حق

yaghoobb

عضو جدید
نمونه کار برای امتحان طراحی

نمونه کار برای امتحان طراحی

با سلام لطفا هر کسی میتونه هر چی داره اینجا بزاره تا بچه ها تو این تاپیک ببینن

faeze1366

عضو جدید
سلام اتفاقا منم خیلی دنبال پلان هستم چند تا نمونه تو همین سایت پیدا کردم که تو آزمون شرکت کرده بودن و قبول شده بودن ولی نمونه های بیشتری می خوام ترجیحا کد بچه ها اگه دارین بزارین DSC_0240.jpgDSC_0241.jpg

آخرین ویرایش:

yaghoobb

عضو جدید
آخرین ویرایش:

yaghoobb

عضو جدید
file aks

پیوست ها

• tarahi-Model_Page_1.jpg
    tarahi-Model_Page_1.jpg
    8.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • nezam89 Model (1).pdf
    47.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

faeze1366

عضو جدید
سلام قبول شدین یا نه
نه بیخیال نمیشم صحبت 100 تومن نیست چرا باید حقمون اینجوری ضایع بشه من کلی پیگیری کردم واسه همین اعتراضات بیشتر دوستام بیخیال بودند چرا همه ما فقط میشنیم و منتظر میشیم که معجزه بشه باید حقتو بگیری نمیخوام بگم من خیلی کار کردم ولی میدونی چقدر رفتیم نظام مهندسی اعتراض کردیم تا این نمره ها درست شد اگه شما برات مهم نیست اشکال نداره اما من نمیزارم حقم پایمال بشه

ELMIRA666

عضو جدید
دوستان ببخشید سوال نابجا میپرسم ...لطف میکنین جواب بدین،، واسه عضو شدن در نظام مهنسی حتما باید گواهی به اشتغال داشت؟

بالا