plc فقط زیمنس !!!

mobin_m

عضو جدید
چاپ کتاب مرجع کامل LOGO!

چاپ کتاب مرجع کامل LOGO!

کتاب مرجع کامل لوگو که توسط مبین محسن زاده ترجمه و تاليف شده است توسط انتشارات علوم رايانه (به مديريت مهندس عين اله جعفرنژادقمي) چاپ و منتشر شد
در اين کتاب سعي بر آن بوده است که با ديدي کاملا کاربردي و به صورت خود آموز يکي از پرکاربردترين محصولات اتوماسيون صنعتي يعني لوگو را معرفي و آموزش دهم و از همه مهمتر خودآموز باشد.مطالب اين کتاب براساس آخرين نسل از اين محصول نسل 7 بوده که به زودي فهرست مطالب آن را در وب سايت قرار ميدهم.همچنين دوستاني که در استان مازندران زندگي ميکنند مي توانند اين کتاب را در شهر بابل کتاب فروشي پژوهش روبروي دانشگاه فني نوشيرواني و در شهر ساري از مرکز نشر هدف و علامه مجلسي خيابان فرهنگ و در ساير شهر ها از لينک ليست نمايندگي هاي فروش براي اطلاع از آدرس دقيق فروشگاه تهيه نمايند

-------------------------
http://pcsh.ir/book/images/AVR.gif

mama mia

عضو جدید
سلام
مرسي به خاطر اطلاعاتتون
ولي ميشه هرچي زودتر در مورد + Apacs اطلاعات كامل تري بدين

داریوش کبیر

عضو جدید
با سلام
APACS یکی از محصولات زیمنس هست که برای Process Automation استفاده میشه، البته این سیستم اول مال یک شرکت آمریکایی به اسم Moore بوده و تحت همین نام تولید میشده ولی بعد در سال 2002 زیمنس اون رو خرید و الان به عنوان زیمنس تولید میشه، تو ایران توی سایتهای پتروشیمی خیلی استفاده شده و همچنین فولاد مبارکه،...
دقیق بگید چه اطلاعاتی میخواید، تا براتون چک کنم

شاد و موفق باشید

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر در صنعت كنترل فعاليت كرده باشيد اولا اكثر دستگاههاي وارداتي مخصوصا چيني از زيمنس استفاده نميكنند .ثانيا به دليل مبلغ بالاي كه در ايران plc زيمنس دارد ماشينسازان داخلي را مشكل ميتوان متقاعد كرد كه زيمنس خريداري كنند .اين در حالي است كه plc دلتا با 8 ورود ديجيتال و6 خروجي فقط 65 هزار تومان و كارت ديجيتال 8 و8 فقط 60 هزار تومان وكارت ترموكوپل 4 تاي 100 هزار تومان ومنبع تغذيه 20 هزار تومان ايت .اي تجهيزات با زيمنس s7 در كلاس 300 ده برابر تمام ميشود .با اين حال از نظر قابليت قابل مقابسه نيستند.

mahdi-bts

عضو جدید
با سلام وتشكر از مطالب مفيدتون
سوالي در مورد ترموكوپل هاي متصل شده بهplc s7 داشتم
اينكه چه عاملي با عث سوختن ترموكوپل هاي متصل شده به plc مي شود؟(ناگفته نماند كه فقط 10 تا از 30ترموكوپل مي سوزند كه با تعويض آنها باز مي سوزند)

jalilianfar

عضو جدید
زیمنس حرف نداره و البته این سخن دوستمون که میگه گران هستند و بیشتر در صنایع بزرگ استفاده میشن درسته من تو سای
پا کار میکنم و اونجا هم بیشتر زیمنس هستش و البته OMRON هم زیاد استفاده شده و صنایع نفت و گاز و​
پتروشیمی هم بیشتر زیمنس هستند و اما با بالا رفتن بهای دلار هم اکنون استفاده از زیمنس بصورت چشمگیری کاهش​
پیدا کرده و در کارگاههای کوچگ به ندرت از زیمنس استفاده میشه و البته تنها دلیلش بهای گزاف اونه و در پایان باید بگم که هیچی زیمنس نمیشه​

flatliner

عضو جدید
اول اينكه با يادگيري يه سيستم كنترل مثل زيمنس زمينه ذهني در مورد كنترل در صنعت پيدا ميشه
با ياد گيري دومين سيستم كنترل مثل MOORE يا ALEN BRADLY يا ... اين آگاهي گسترده
ميشه و سومين سيستم را به راحتي ميشه فراگرفت.
دوم اينكه زيمنس به خصوص در زمينه DCS يعني همان PCS7 هيچ حرفي برا گرفتن در برابر
غولهايي مثل YOKOGAWA يا EMERSON نداره.
زيمنس توو كشور ما اينقدر بازار داره چون تحريم كمتر روي آن تاثير ميگذاره و با واسطه و دلالي
راحتتر خريداري ميشه ولي برا خريد يه كارت از سيستم يوكوگاوا بايد كد پروزه مشخصات آن داده
بشه پس اگر كد پروزه در يك كشور تحريمي باشه خريد بي خريد.

jalilianfar

عضو جدید
زیمنس

زیمنس

دوست گرامی این چه حرفیه که شما میزنید اگه یه نگاه به آمار فروش سیستمهای کنترل در دنیا بندازی متوجه میشی که آلن بردلی و زیمنس به تنهایی ۵۲ درصد از بازار کل دنیا را بطور مشترک در دست دارند و فروش تولیدات زیمنس در دنیا چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در سال هستش و زیمنس حتی در کشور آمریکا که بازار انحصاری آلن بردلی هستش کارهای زیادی رو انجام داده و خیلی جالبه که سیستم تله پرم زیمنس در نیروگاههای آمریکا بکار رفته و حتی با وجود اینکه سیستم کنترل تولید, توزیع و انتقال آمریکا بر پایه اسکادا است و سیستم یکپارچه مدیریتی زیمنس و اتوماسیون اون با سیتکت همخوانی زیادی نداره اما بازم بکار برده میشه سیستمهای Fail safe زیمنس حرف نخست رو میزنن و سیستمهای کنترل ترتیبی زیمنس هم بسیار پر فروش هستند و پروفیباس که ۲۵ درصد بازار شبکه های صنعتی رو در اختیار داره در اون بیشتر از تجهیزات زیمنس بخاطر طراحی کاربری مناسبش استفاده شده و البته باید بگم که تنها شرکتی که میشه با زیمنس قیاس کرد همون آلن بردلی هستش نه یوکوگاوا
و این هم بگم که زیمنس هم همانند دیگر شرکتهای بزرگ دنیا هیچ محصولی رو به ایران نمیفروشه و اگه میبینی که در ایران بسیار پرفروش هستش و هنوزم با سختی فراوان داره وارد میشه به دلیل کارکرد خوبش در سالهای گذشته در ایران و بازارهای جهانیه و حتی قیمتهای زیمنس از دیگر شرکتها بالاتره اما بازم پرفروش ترین هستش(به همراه الن بردلی) چرا؟؟؟ کنترلرهای زیمنس سیستمهای کنترل منطق فازی رو هم پشتیبانی میکنن و سیستم افزونه زیمنس ظریف در دسترس بودنش ۱۰۰ درصده اما یوکوگاوا نه و ...

jalilianfar

عضو جدید
با سلام وتشكر از مطالب مفيدتون
سوالي در مورد ترموكوپل هاي متصل شده بهplc s7 داشتم
اينكه چه عاملي با عث سوختن ترموكوپل هاي متصل شده به plc مي شود؟(ناگفته نماند كه فقط 10 تا از 30ترموكوپل مي سوزند كه با تعويض آنها باز مي سوزند)

ترموکوپل یک عنصر خود مولد هستش و نیازی به تغذیه نداره به همین دلیل از نوسانات تغذیه به دور هستش که دلیل خرابی بیشتر تجهیزات هم همینه پس اگه ترموکوپل شما میسوزه تنها چند دلیل میتونه داشته باشه:
۱-استفاده یک ترموکوپل در رنج نادرست اون برای نمونه استفاده یک ترموکوپل J در دمای بالای ۱۷۰۰ درجه
۲-اتصال ترموکوپل به کارت اشتباه برای نمونه اتصال اون به یک کارت RTD
۳-اتصال درست اما تنظیم نرم افزاری اشتباه(در زیمنس علاوه بر تنظیم سخت افزاری خود کارت نیاز به تنظیم نرم افزاری هم هست البته بجز LOGO)
۴- تنظیم اشتباه سلکتور پیج کارت آنالوگ ترموکوپل

flatliner

عضو جدید
دوست گرامی این چه حرفیه که شما میزنید اگه یه نگاه به آمار فروش سیستمهای کنترل در دنیا بندازی متوجه میشی که آلن بردلی و زیمنس به تنهایی ۵۲ درصد از بازار کل دنیا را بطور مشترک در دست دارند و فروش تولیدات زیمنس در دنیا چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در سال هستش و زیمنس حتی در کشور آمریکا که بازار انحصاری آلن بردلی هستش کارهای زیادی رو انجام داده و خیلی جالبه که سیستم تله پرم زیمنس در نیروگاههای آمریکا بکار رفته و حتی با وجود اینکه سیستم کنترل تولید, توزیع و انتقال آمریکا بر پایه اسکادا است و سیستم یکپارچه مدیریتی زیمنس و اتوماسیون اون با سیتکت همخوانی زیادی نداره اما بازم بکار برده میشه سیستمهای Fail safe زیمنس حرف نخست رو میزنن و سیستمهای کنترل ترتیبی زیمنس هم بسیار پر فروش هستند و پروفیباس که ۲۵ درصد بازار شبکه های صنعتی رو در اختیار داره در اون بیشتر از تجهیزات زیمنس بخاطر طراحی کاربری مناسبش استفاده شده و البته باید بگم که تنها شرکتی که میشه با زیمنس قیاس کرد همون آلن بردلی هستش نه یوکوگاوا
و این هم بگم که زیمنس هم همانند دیگر شرکتهای بزرگ دنیا هیچ محصولی رو به ایران نمیفروشه و اگه میبینی که در ایران بسیار پرفروش هستش و هنوزم با سختی فراوان داره وارد میشه به دلیل کارکرد خوبش در سالهای گذشته در ایران و بازارهای جهانیه و حتی قیمتهای زیمنس از دیگر شرکتها بالاتره اما بازم پرفروش ترین هستش(به همراه الن بردلی) چرا؟؟؟ کنترلرهای زیمنس سیستمهای کنترل منطق فازی رو هم پشتیبانی میکنن و سیستم افزونه زیمنس ظریف در دسترس بودنش ۱۰۰ درصده اما یوکوگاوا نه و ...

شما پست قبلي را با دقت بخوني ميبيني نوشتم "زيمنس به خصوص در زمينه DCS يعني همان PCS7 هيچ حرفي برا گرفتن در برابر
غولهايي مثل YOKOGAWA يا EMERSON نداره"
فروش داره يا نداره من خودم شخصا ترجيح ميدم با dcs yokogwa كار كنم تا pcs7 كه خيلي سنگين و كند هست ضمن اينكه در اكثر
صنايع بزرگ كشور اين ترجيح ديده ميشه.
اصلا در تعريف dcs و شاخصه هاي آن كاملا مشخصه كه pcs7 در رده هاي پايين يك سيستم dcs قرار ميگيره.
در مورد تله پرم اطلاع چنداني ندارم ولي به نظرم حرف شما صحيح باشه.
اگر moore سيستم plc خودشو توسعه ميداد به جاي اينكه به زيمنس بفروشد به نظر من moore حرف اول و اخر در زمينه plc ميزد.
به هر حال زيمنس فقط يك شركت فعال در زمينه سيستم كنترله و نه خداي plc , dcs.

hamid atarodi

عضو جدید
سلام به همه دوستان مطالبتونو خوندم بسیار مفید بود و نشون میده همتون اطلاعتتون بالاست و جای خوشحالی داره
اما در زمینه plc معتبر ترین شرکت زیمنسه مخصوصا مدلهای s 200 و s 300 البته 400 هم خوبه اما الان 300 کاربرد داره میزان اطمینان و درصد بسیار ناچیز خطا توی این plc ها نشان دهنده پیشگام بودن این شرکته درسته گرونه اما واسه شرکت های بزرگ مثل ذوب اهن و شرکت نفت که نباید هیچ خطایی باشه عالی هست من برنامه نویس plc هستم و تو این 2 3 سالی که کار میکنم بهترین برند و زیمنس دیدم البته omronهم خوبه اما از نظر امنیت و اضافه کردن رک خیلی ضعیف تره
من زیاد اینجا نمیام اگه مطلب خاصی بود برای صفحه خودم بگید

hamid atarodi

عضو جدید
سلامی دیگه دوستان من دارم یه کتاب راجب plc و نحوه کارش و برنامه نویسیش مینویسم اگه کسی مطلبی داره که خودش تجربه کرده برام بزاره این کتاب ترجمه نیست تالیف خودمه پس کسی نره کتابای دیگه رو برام کپی کنه من تجروبه یا مسله هایی که خودتون بهش بر خوردیدو میخوام کتاب راجب plc های زیمنس هست
برای صفحه خودم مطالبتونو بگید ممنونم

Hr Hd

اخراجی موقت
سلامی دیگه دوستان من دارم یه کتاب راجب plc و نحوه کارش و برنامه نویسیش مینویسم اگه کسی مطلبی داره که خودش تجربه کرده برام بزاره این کتاب ترجمه نیست تالیف خودمه پس کسی نره کتابای دیگه رو برام کپی کنه من تجروبه یا مسله هایی که خودتون بهش بر خوردیدو میخوام کتاب راجب plc های زیمنس هست
برای صفحه خودم مطالبتونو بگید ممنونم

سلام انشالله موفق باشي ....... وقتي نوسان برق به وجود مياد دستگاه درست به كار خودش ادامه نميده و تا مدتي برنامه رو اجرا نمي كنه! و يا به حالت اول برميگرده! براي جلوگيري از اين بايد چه كرد؟؟

وقتي هم جريانكشي بالا داريم محافظ برق چيز بي خود و نا كارآمدي هست!!!

چيكار بايد كرد؟؟!!

hamid atarodi

عضو جدید
سلام انشالله موفق باشي ....... وقتي نوسان برق به وجود مياد دستگاه درست به كار خودش ادامه نميده و تا مدتي برنامه رو اجرا نمي كنه! و يا به حالت اول برميگرده! براي جلوگيري از اين بايد چه كرد؟؟

وقتي هم جريانكشي بالا داريم محافظ برق چيز بي خود و نا كارآمدي هست!!!

چيكار بايد كرد؟؟!!
سلام اولا نوسان برق و باید قبل از ورود به plc با کمک محافظا بگیرید اما چنانچه هر مشکلی روی plc ها چیش اوم روشون یه شاستی هست که بالا پایین میشه اونو نگه دارید ریسیت میشه اما الان رو 400 ها سیستمی هست که اگه واسه cpu اولی مشکلی پیش بیاد یه cpu دومی هست که کارارو انجام میده

jalilianfar

عضو جدید
سلام اولا نوسان برق و باید قبل از ورود به plc با کمک محافظا بگیرید اما چنانچه هر مشکلی روی plc ها چیش اوم روشون یه شاستی هست که بالا پایین میشه اونو نگه دارید ریسیت میشه اما الان رو 400 ها سیستمی هست که اگه واسه cpu اولی مشکلی پیش بیاد یه cpu دومی هست که کارارو انجام میده

دوست گرامی سیستم افزونه(ریدن دانسی) در زیمنس تنها به S400 محدود نمیشه در ET200 M&S هم میشه افزونگی داشت که البته به شرایط خاصی هم بستگی داره از جمله توانایی رک در انتقال داده (P BUS)و جریان و CPU و البته فانکشنهای خاصی هم باید در برنامه کاربری باید بکار برده بشه و البته افزونگی تنها به CPU محدود نمیشه و کارتها رو هم میشه افزونه کرد

hamid atarodi

عضو جدید
دوست گرامی سیستم افزونه(ریدن دانسی) در زیمنس تنها به S400 محدود نمیشه در ET200 M&S هم میشه افزونگی داشت که البته به شرایط خاصی هم بستگی داره از جمله توانایی رک در انتقال داده (P BUS)و جریان و CPU و البته فانکشنهای خاصی هم باید در برنامه کاربری باید بکار برده بشه و البته افزونگی تنها به CPU محدود نمیشه و کارتها رو هم میشه افزونه کرد
دوست عزیز استفاده از کلمات سنگین به درد کسی نمیخوره من خیلی ساده جوای این دوستونو دادم شمام اگه جوابی داری ساده وار بگید که دیگرانم بفهمند من راجب plc های پر کاربرد صحبت کردم نه مدلهای اختصاصی

jalilianfar

عضو جدید
دوست عزیز استفاده از کلمات سنگین به درد کسی نمیخوره من خیلی ساده جوای این دوستونو دادم شمام اگه جوابی داری ساده وار بگید که دیگرانم بفهمند من راجب plc های پر کاربرد صحبت کردم نه مدلهای اختصاصی

دوست گرامی ET200 یک نوع کارت افزایشی هستش و تقریبا در هرجا که S400 استفاده شده باشه شبکه هم وجود داره(اترنت یا پروفیباس) و در اونجا دیگه از کارتهای S400 استفاده نمیشه و از ET200 استفاده میشه هرچند که برخی از مدلهاش میتونن به عنوان SLAVE بکار برده بشن و اینم بگم که اگه کسی دانش اندکی درباره PLC داشته باشه همه این موارد به گوشش خورده و به اینها نمیگه کلمات سنگین.

hamid atarodi

عضو جدید
دوست گرامی ET200 یک نوع کارت افزایشی هستش و تقریبا در هرجا که S400 استفاده شده باشه شبکه هم وجود داره(اترنت یا پروفیباس) و در اونجا دیگه از کارتهای S400 استفاده نمیشه و از ET200 استفاده میشه هرچند که برخی از مدلهاش میتونن به عنوان SLAVE بکار برده بشن و اینم بگم که اگه کسی دانش اندکی درباره PLC داشته باشه همه این موارد به گوشش خورده و به اینها نمیگه کلمات سنگین.
aشما هم اینو باید بدونید که الان از خانواده 300 زیاد استفاده میشه و 400 خیلی به ندرت استفاده میشه در ضمن سوال دوستمون در باره نحوه جلوگیری از هنگ بودن نه این که مدل رک ها رو بهش بگین به سوال بیشتر دقت کنید

jalilianfar

عضو جدید
aشما هم اینو باید بدونید که الان از خانواده 300 زیاد استفاده میشه و 400 خیلی به ندرت استفاده میشه در ضمن سوال دوستمون در باره نحوه جلوگیری از هنگ بودن نه این که مدل رک ها رو بهش بگین به سوال بیشتر دقت کنید
من پاسخ شما رو دام نه کس دیگه ای و اگه یه نگاه به نقل قول بندازی متوجه میشی بعدشم من چیکار به استفاده ۳۰۰ و ۴۰۰ دارم و اگه بهتره چند نکته رو به شما بگم واسه اطلاعات عمومی شما خوبه
اگر دود بالا نشیند کسر شان شعله نیست جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است
دوست گرامی پارتیشن بندی زیمنس دلیل داشته اگه میاد در ۴ گروه اونها رو جای میده نخست به دلیل رنج کاری و پس از اون بهای پرداختی اونهاست اگه کسی یه فرآیند با ۱۰ ورودی و خروجی و بدون نیاز به مانیتورینگ نیاز داره خب دلیل نمیشه که بره ۱۵ میلیون بده یه CPU415 3DP بخره میره یه logo میخره اونم با ۲۵۰ هزار تومان
شما اگه بخوای شبکه صنعتی اترنت و یا پروفیباس رو راه اندازی کنی Master شما باید ۴۰۰ باشه و نمیتونی از ۳۰۰ استفاده کنی(البته S318 4DP میتونه مستر باشه) و یا اگه شما بخوای از تاچ پنل ۱۷۱ و یا ۲۷۱ استفاده کنی نمیتونی از S200 استفاده کنی و ... اگه ۳۰۰ پرکاربردتر از ۴۰۰ هستش دلیلش اینه که نیازی به استفاده از ۴۰۰ نیست و هزینه و کارآیی هم نقش تعیین کننده ای در این مهم دارند و برای نمونه فروش LOGO از S300 بیشتره پس باید بگیم که اون بهتره و ... شما باید قابلیتها و نیاز رو ببینی نه اینکه تعصب به خرج بدی
و درباره به ندرت استفاده شدن ۴۰۰ هم بد نیست بگم که اگه شما یه سری به صنایع پتروشیمی منطقه ویژه ماهشهر و عسلویه و تمامی نیروگاههی V94 مپنا و ... بندازی متوجه میشی که اینطوری هم نیست

تورج...

عضو جدید
من PLCتدریس می کنم و تا حالا جامع تر و کامل تر از S7 300در رطبقه ی خودش پیدا نکردم

javanshir64

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه مدت دنبال یادگیریه plc وhmi هستم که باید برای موندن تو محیط کاریم حتما یادبگیرم وواقعا نمیدونم از کجا شروع کنم.به آموزشگاه های متفاوتی هم زنگ زدم که هر کسی یه چیزی میگه .لطفا منو راهنمایی کنید.اگر کسی که خودش حسابی بلده بهم معرفی کنید ممنون میشم.با نهایت تشکر وقدردانی.

s_r8786

عضو جدید
منم مدرک plc s7/300 رو دارم واقعا از کار باهاش راضیم و درک مسائل هم راحته باهاش
;)

s_r8786

عضو جدید
سلام میشه محل زندگی تونو بدونم؟ تو تبریز یک استاد با تجربه سراغ دارم شاید بتونه کمکتون کنه

alkakarimi

عضو جدید
پا ال سی ال اس

پا ال سی ال اس

باسلام خدمت همه دوستان الان شرکت ال اس با طیف گسترده ای از پی ال سی ها وارد بازاررقابت شده بقیه محصولات اتوماسیونش هم خوبه وتوایران ازش استقبال شده قیمتش هم مناسبه