معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام من مهسا هستم .ترم اول گرايش شيمي نساجي و علوم الياف دانشگاه امير كبير. اين رشته واقعا قشنگه. من خيلي به شيمي علاقه داشتم اصلا به خاطر شيميش اين رشترو انتخاب كردم و الان هم راضي ام. ميخواستم منو راهنمايي كنيد چه جوري تو اين رشته موفق شم.

سلام
خیلی خوش اومدی ....
با توجه به اینکه ترم اول هستید خیلی اطلاعات مفید و کاربردی میتونید از تالار کسب کنید
اینجا دوستان با تجربه و بامعلومات زیادی هستند
موفق باشید

nama12

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواهم ارشد نساجی دانشگاه آزادشرکت کنم
ممنون میشم منابع کنکور را بگوید

ghazalmarjan

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواهم ارشد نساجی دانشگاه آزادشرکت کنم
ممنون میشم منابع کنکور را بگوید
سلام
کتاب چاپ دکتر نجفی
تکنولوژی تولید و منسوجات نبافته دکتر حبیبی
معادلات دیفرانسیل تدریس شده در دانشگاه معمولا جواب می ده
مدیریت در نساجی
البته دوست ام بستگی به گرایشی داره که شرکت می کنی ام داره

آخرین ویرایش:

meysoon_rz

عضو جدید
با سلام من میسون هستم.دانشجوی شیمی نساجی سال سوم دانشگاه صنعتی اصفهان

ma6497186

عضو جدید
با سلام
من هاشمی هستم دانشگاه صنعتی اصفهان گرایش شیمی نساجی.
بستگی به این داره که توقع فرد تا چه حد باشه !!!!!!!!! طبق فرمایش استاد ما اگه بخوای مهندس 400تومنی بشی کار زیاده ولی اینکه در حد یه مهندس باشه...بماند.
به نظر من رشته نساجی جایی به درد میخوره که مسئولای اونجا بهش اهمیت بدن و جایی باشه که ایده های نو را بشه عملی کرد نه مثل صنعت ما که تعداد کارخونه های به روزش انگشت شمارن .در غیر اینصورت بهتره کسی ادامه نده من ترم آخرم و اصلا تصمیم ندارم ارشد را در این رشته ادامه بدم ولی اگه کسی علاقه داره و جایی برای پیشرفت نسبت به اونچه که الان هست را داره بهتره ادامه بده.

آخرین ویرایش:

farshad5

عضو جدید
[h=1]سلام به همه من دوباره اومدم
امیدوارم از این پس مفید باشم
نخست معرفی مهندسی پوشاک[/h]
مهندسی پوشاک گرایشی از نساجی در مقطع کارشناسیه که تاریخی دیرینه در آکادمی جهان دارد، اما متأسفانه در کشور عزیزمان اندکی دیر مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل نوپا بودن مهندسی پوشاک در دانشگاههای ایران، این گرایش هنوز نتوانسته جایگاه خود را به طور کامل برای بسیاری از صنعتگران و حتی دانشگاهیان مشخص کند.تولید پوشاک در ایران اغلب به شکل کارگاهی صورت می­گیرد و تولید در سطح صنعتی کمتر مطرح می­گردد. چرا که در سطح صنعتی مسئله بسیار متفاوت است. در سطح کارگاهی،کاربا تعداد کم نیروی انسانی و حداکثر دو یا سه نوع ماشین انجام می­پذیرد. اما در سطح صنعتی با تعداد نیروی انسانی زیاد و ماشینهای گوناگون و نیز مسائل و مشکلات فراوان سرو کار داریم.در این راه اولین مسئله راه­اندازی خط تولید است که خود به عوامل متعددی وابسته است، برای راه­اندازی خط تولید با توجه به محصول کارخانه باید قطعاتی که برش زده می­شوند ، اتصال آنهاو نوع دوخت های موجود را مشخص کرد. مسئلۀ بعدی انتخاب ماشینهای لازم و متناسب با نیازکارخانه است و سپس راه اندازی خط تولید، زمان سنجی و به تبع آن بالانس خط تولید مطرح می­گردد. لازم به ذکر است که محصول در کارخانه پوشاک مانند کارخانه­های دیگر دارای خط ثابت نیست و بالانس خطوط آن دارای ریزه­کاری­ها و نکاتی است که آن را از خطوط تولید دیگر متمایز می­کند. برای این کار لازم است یک مهندس پوشاک انواع دوختها ، پارچه­ها و مشکلاتی را که ممکن است در خط تولید به وجود آید بشناسد. مهم­تر از همه اینکه کارخانه پوشاک یک کارخانۀ نساجی است و به دانش نساجی در تعیین وتشخیص مواد اولیۀ مناسب از قبیل نخ، پارچه، لایی­ها، انتخاب شرایط دوخت و تکمیل لباس با توجه به خواص محصول و ... نیاز دارد. از طرف دیگر همانطور که اشاره شد، در سطح صنعتی با تعداد زیادی نیروی انسانی روبه­رو هستیم و این امر ایجاب می­کند که مهندس پوشاک تا حدودی بر علم مدیریت مسلط باشد. همچنین او می­بایست با دیگر علوم مرتبط با پوشاک از جمله طراحی، زیبایی­شناسی، مد، انواع دوخت و ماشینهای دوخت، کنترل کیفیت و ... آشنا باشد. با توجه به اینکه خط تولید پوشاک حلقه انتهایی فرآیندهای نساجی است و مسائلی نظیر بازاریابی و فروش در آن اهمیت زیادی دارد، مهندس پوشاک باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا محصولی با کیفیت و با حداقل هزینه تمام شده تولید شود تا در بازارهای داخلی و یا حتی خارجی با محصولات مشابه بتواند رقابت نماید. لذا آگاهی از مسائل بازاریابی، فروش، انبارداری و...می تواند او را در تولید محصولی با ویژگی­های فوق یاری نماید.
مدیریت نساجی هم در مقطع ارشده

kohe yakhi

عضو جدید
سلام یه سوال من وقتی با رنگ راکتیو شلوار را رنگرزی می کنم لکه هایی در ان بوجود می اید علت ان چی می تونه باشه؟

kohe yakhi

عضو جدید
1به 20 اب میریزم بعد سختی گیر و یکنواخت کننده و ضد شکست و نفوذ دهنده میریزم سپس شلوار را اضافه می کنم بعد از 5 دقیقه رنگ را که در اب حل کردم اضافه کرده و بعد از 5 دقیقه نمک اضافه می کنم سپس دما را به 60 درجه رسانده کربنات سدیم اضافه می کنم و به مدت 60 دقیقه فرایند انجام می شود . بعد از تخلیه اسید استیک اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه می ماند و بعد از تخلیه با صابون صنعتی می شوریم . ولی لکه هایی در ان دیده می شود .

peyman.r65

عضو جدید
اوووووووووووووووووه چه شانسی. معلومه خدا خیلی هواتو داره ها.;)
آره کار که پیدا میشه ولی به قول یکی از استادامون: باید با حقوق کمش بسازی،اول حقوقش کمه ولی بعد از یه مدت خوب میشه.
بعدشم مشکل ما خانم ها اینه که خانم هستیم! و اکثرا مهندس آقا میخوان نه خانم...

استخدام یک واحد تولیدی در اصفهان

انتشار در دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ یک واحد تولیدی به یک مدیر بهره بردای ، آقا ، با حداقل پنج سال سابقه تجربه در کارخانه داری جهت سرپرستی یک واحد تولیدی با یکی از تخصص های زیر دعوت به همکاری می نماید.

• مهندس فنی با مدرک برق ، مکانیک یا نساجی
  • مهندس صنایع
  • فوق لیسانس مدیریت
علاقمندان رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند:
آدرس ایمیل: estekhdam_beh@yahoo.com

استخدام شرکت حیات گستر در تهران

انتشار در دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ شرکت حیات گستر به منظور تامین و تکمیل سرمایه انسانی مورد نیاز خود از واجدین شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

• مدیر بازاریابی : با مدرک کارشناسی ارشد MBA ، با پنج سال سابقه مدیریت بازاریابی و تدوین استراتژی
  • کارشناس بازاریابی : با مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی یا رشته های مرتبط ، با سه سال سابقه کارشناسی محصول
  • مدیر هنری و آتلیه : با مدرک کارشناسی ارشد رشته های هنری مرتبط ، با پنج سال سابقه مدیریت هنری و طراحی ایده ، نام و پیام تبلیغاتی
  • گرافیست : با مدرک کارشناسی گرافیک ، با سه سال سابقه و مسلط به نرم افزارهای گرافیکی و توان خلق ایده
  • مدیر تحقیقات : با مدرک کارشناس ارشد آمار یا رشته های مرتبط ، با پنج سال سابقه تحقیقات کمی و کیفی بازار
  • کارشناس تحقیقات : با مدرک کارشناسی آمار یا مدیریت ، با سه سال سابقه در پروژه های تحقیقاتی و مسلط به نرم افزارهای بانک اطلاعاتی و آماری
  • مدیر مالی : با مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته حسابداری یا مالی ، با پنج سال سابقه مدیریت مالی
  • مدیر تامین : با مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته مهندسی نساجی ، با پنج سال سابقه مدیریت تامین و تدارکات در واحدهای بافندگی یا چاپ و تکمیل
  • مدیر انبار : با مدرک دیپلم یا بالاتر مسلط به کار با کامپیوتر ، با دو سال سابقه مدیریت انبار و انبارداری
  • سرپرست فروش : با مدرک کارشناسی مدیریت یا رشته های مرتبط ، با سه سال سابقه مرتبط
  • سرپرست فروش مجازی : با مدرک کارشناسی IT ، دارای سابقه در فروش مجازی
  • منشی : با مدرک کارشناسی یا بالاتر ، آشنا به زبان انگلیسی و مسلط به نرم افزارهای مرتبط ، با دو سال سابقه مرتبط
  • کارپرداز ، دیپلم یا بالاتر ، دارای گواهینامه رانندگی موتور سیکلت ، دارای سابقه در انجام امور بانکی
  • ویزیتور (بازاریاب) : با مدرک دیپلم یا بالاتر
کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند مشخصات خود و سایر اطلاعات لازم را در قسمت استخدام پایگاه الکترونیکی شرکت به آدرس زیر ثبت و از طریق پست الکترونیک زیر و یا شماره فکس زیر ، نسبت به ارسال رزومه خود اقدام نمایند:
حتما عنوان شغل مورد نظر خود را در رزومه مشخص نمایید.
وبسایت: www.hayatgostar.com
آدرس ایمیل: job@hayatgostar.com
فاکس: 02188796783

استخدام یک شرکت بزرگ تولیدی پوشاک در کرج

انتشار در شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ یک شرکت بزرگ تولیدی پوشاک از افراد با شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

• مسئول کنترل کیفیت خانم ، دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته مهندسی نساجی یا پوشاک دارای حداقل یک سال سابقه کار ، مسلط کامل به کامپیوتر و office2007 ، آشنا به کنترل و بازرسی پارچه و سیستم های کنترل کیفیت و پوشاک.
  • تاسیسات کار آشنا به امور موتورخانه ، برق سه فازلوله کشی آب گرم و سرد ، سیستمهای حرارتی و برودتی ، جوشکاری و …
  • دوزنده ماهر خانم یا آقا (راسته دوز، زیگزاگ دوز، میان دوز)
افراد استخدامی از سرویس ایاب و ذهاب ، بیمه و مزایا برخوردار خواهند بود.
لطفا رزومه خود را به آدرس ایمیل یا شماره فکس زیر ارسال نمایید:
آدرس ایمیل: ranjbar_jpa@yahoo.com
فاکس: 02645332230,02645332231

استخدام کارشناس شیمی نساجی در تهران

انتشار در دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ یک واحد تولیدی به یک نفر کارشناس شیمی نساجی و علوم الیاف نیازمند است.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر داخلی ۶ تماس بگیرید:
تلفن: 02165750026

استخدام مهندس نساجی در ساوجبلاغ

انتشار در سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ یک شرکت تولیدی معتبر نساجی واقع در شهرستان ساوجبلاغ جهت تکمیل کادر خود به افراد ذیل نیازمند است.

• لیسانس مهندسی شیمی نساجی ، هشت نفر آقا جهت آزمایشگاه کنترل کیفیت و خط تولید الیاف مصنوعی
  • لیسانس مهندسی شیمی نساجی و علوم الیاف و یا تکنولوژی نساجی ، چهار نفر آقا با حداقل دو سال سابقه کار در تولید الیاف مصنوعی و یا ریسندگی
متقاضیان می بایست ساکن محدوده شهرستان کرج تا هشتگرد باشند.
لطفا رزومه خود را به آدرس ایمیل و یا فاکس ذیل ارسال نمایید:
آدرس ایمیل: ziapoor@pars-co.ir
فاکس: 02622054730

استخدام مهندس تکنولوژی نساجی در تهران

انتشار در یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ به مهندس تکنولوژی نساجی آقا یا خانم جهت فروش و نصب ماشین آلات ترجیحا با سابقه نیازمندیم.
تلفن: 02188993917,02188993919

استخدام شرکت تولیدی پوشاک در تهران

انتشار در دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ یک شرکت معتبر تولید پوشاک جهت تکمیل کادر اجرایی خود به یک نفر آقا با شرایط ذیل نیازمند است.

• حداقل لیسانس نساجی و یا مدیریت بازرگانی از دانشگاه های معتبر
  • توانایی سفر به شهرستان
  • ظاهر مناسب ، روابط عمومی و دقت بالا در امور محوله
  • جوان و پویا
علاقمندان می توانند از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ بعدازظهر با شماره تلفن ذیل تماس حاصل نمایند:
تلفن: 02188349382,02188349383

ببخشید اینا به موضوع تاپیک ربط نداشت اما برای روحیه دوستان مفیده. همشون برایه همین چند روزه اخیره.
نا امید نیاشید. :gol::gol:

nama12

عضو جدید
قبولی ارشد - آزاد

قبولی ارشد - آزاد

سلام به دوستان عزیز
من مهندسي نساجي - شيمي نساجي و علوم الياف / واحد علوم و تحقيقات قبول شدم
چند تا سوال دارم
کارشناسی را شهرری خوندم حدود 3 - 4 سال پیش
1- هزینه هر ترم کلا چقدر در میاد؟
2- واحد های درسی خیلی سخته ؟
3- استادهای این دانشگاه چه طوریند؟ سخت گیرند؟
4- ساعت کلاسها چطوریه ؟ که اگر کسی کارمند باشه طوری کلاسهایش را میتونی برداره که نه به کارش لطمه بخوره و نه به درسش؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون میشم سریع جواب بدید
با تشکر

arisa textile

عضو جدید
سلام به نظرم اگه ميتوني تغيير رشته بده البته اگر با آگاهي كامل اين رشته رو انتخاب كردي و واقعا بهش علاقه داري رشته ي خوبيه اما اگه صرف رتبه قبول شدي تغيير رشته، بهترين گزينست(البته به نظر من)

arisa textile

عضو جدید
كربنات رو توي يك مرحله اضافه ميكني؟قبل از شروع رنگرزي چه كارايي انجام ميدي؟جنس و نوع بافت شلوار چيه؟

arisa textile

عضو جدید
با نظرت كاملا موافقم چون صنعت نساجي كاملا باستاني شده از ايده هاي نو استقبال زيادي نميشه اين رو چون خودم تجربه كردم ميگم

arisa textile

عضو جدید
ميشه پارتي ما بشي كه تو شركتتون كار پيدا كنيم البته من خودمم 4ماه بعد از اتمام درسم سر كار رفتم اما ميخوام يه جاي بهتر كار كنم

arisa textile

عضو جدید
سلام پونه خانم
منم 4 سال یزد بودم ( البته آزاد- دانشگاه بغلیتون)
به نظر من هم یزد شهر بدی نبود. یه کمی صبر داشته باشید.
امیدوارم موفق باشید. :)

يزد خوبه مخصوصا جمع بچه ها و اردو هاي و رفاقتهاي خوبش.بهترين دوران من كه اونجا بود دانشگاه آزاد هم يه سري زدم مخصوصا انجمن علميش اونجا هم خوب بود قدر اين دوران رو بدون

nama12

عضو جدید
سلام به نظرم اگه ميتوني تغيير رشته بده البته اگر با آگاهي كامل اين رشته رو انتخاب كردي و واقعا بهش علاقه داري رشته ي خوبيه اما اگه صرف رتبه قبول شدي تغيير رشته، بهترين گزينست(البته به نظر من)

عزیزم میتونی دلیلش را بگی
چرا تغییر رشته؟

arisa textile

عضو جدید
عزیزم میتونی دلیلش را بگی
چرا تغییر رشته؟

اره عزيزم ميتونم دليلشو بگم
اين رشته به شدت سنتيه اگه بخواي تو همين فاز سنتي كار كني كه اطلاعات تو هم به تاريخ و باستان ميپيونده چون نه ميتوني كار رو به روز كني و نه تجربياتتو و اگه هم آدم فعالي باشي كه كلي نظر و ايده ه ي جديد داشته باشي توي صنعتي كه ما الان توشيم زياد از ايده هاي نو استقبال نميشه اينو باور كن چون من خودم هم با اميد تغيير اومدم اما زياد موفق نشدم اما همچنان تلاش ميكنم مگه اين كه شانس در خونتو بزنه و از قضاي روزگار توي مجموعه اي كار كني كه دنبال پيشرفت باشه و الا ..........

nama12

عضو جدید
اره عزيزم ميتونم دليلشو بگم
اين رشته به شدت سنتيه اگه بخواي تو همين فاز سنتي كار كني كه اطلاعات تو هم به تاريخ و باستان ميپيونده چون نه ميتوني كار رو به روز كني و نه تجربياتتو و اگه هم آدم فعالي باشي كه كلي نظر و ايده ه ي جديد داشته باشي توي صنعتي كه ما الان توشيم زياد از ايده هاي نو استقبال نميشه اينو باور كن چون من خودم هم با اميد تغيير اومدم اما زياد موفق نشدم اما همچنان تلاش ميكنم مگه اين كه شانس در خونتو بزنه و از قضاي روزگار توي مجموعه اي كار كني كه دنبال پيشرفت باشه و الا ..........

ممنون عزیزم
من میخواستم کلا تغییر رشته بدم ولی هر کار کردم نشد به رشته ام خیلی علاقه دارم ، مدیریت خوندم قبول نشدم
فعلا من در شغلی که اصلا مربوط نیست به صورت موقت کار میکنم
این رشته را برای کار کردن دوست ندارم، محیط کارش را دوست ندارم یا توی کارخانه است یا توی شرکت
به درس هاش علاقه دارم
شما کجا میخونید؟ ارشد؟ کار هم میکنید؟

arisa textile

عضو جدید
ممنون عزیزم
من میخواستم کلا تغییر رشته بدم ولی هر کار کردم نشد به رشته ام خیلی علاقه دارم ، مدیریت خوندم قبول نشدم
فعلا من در شغلی که اصلا مربوط نیست به صورت موقت کار میکنم
این رشته را برای کار کردن دوست ندارم، محیط کارش را دوست ندارم یا توی کارخانه است یا توی شرکت
به درس هاش علاقه دارم
شما کجا میخونید؟ ارشد؟ کار هم میکنید؟
زياد واضح ننوشتي؟شما ليسانس مديريتي يا نساجي؟الان شاغلي يا درس ميخوني؟

nama12

عضو جدید
زياد واضح ننوشتي؟شما ليسانس مديريتي يا نساجي؟الان شاغلي يا درس ميخوني؟

کارشناسی نساجی 4 سال پیش خوندم برای ارشد هم مدیریت شرکت کرده بودم که قبول نشدم
یه جا نیمه وقت که یک مرکز آموزشیه کار میکنم

arisa textile

عضو جدید
کارشناسی نساجی 4 سال پیش خوندم برای ارشد هم مدیریت شرکت کرده بودم که قبول نشدم
یه جا نیمه وقت که یک مرکز آموزشیه کار میکنم

ا چه جالب من توي اون جا جوابتو دادم (جواب به سوال من) واقعا قبول نشدي؟چه مديريتي شركت كرده بودي؟

nama12

عضو جدید
ا چه جالب من توي اون جا جوابتو دادم (جواب به سوال من) واقعا قبول نشدي؟چه مديريتي شركت كرده بودي؟
دوبار شرکت کردم
یه بار مدیریت آموزش سراسری
یه بار هم مدیریت دولتی آزاد
چون علاقه زیاد نداشتم فقط نیمه سوالات سالهای قبلش نگاه کردم