[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

عقیل عباسی

عضو جدید
باسلام الهه66
آدرس ایمیلتون رویت نشده
مجددا اعلام بفرمایید
از طرز تفکر شما ونیت شما که سربلندی وآبادی ایرانه احساس غرور بعنوان یک ایرانی دارم!
بهترینها روبراتون آرزومندم

Parvix

عضو جدید
سلام شما خوبی ؟؟تشکر میکنم امیدوارم دوستای خوبی باشیم همیشه مطالب شمارو در تالار چک میکنم راستش شما اولین نفرازهمکاران هستی که ارتباط دادین! سعی میکنم یادم بمونه!!

خوبم ممنون ....

نظر لطفتونه....

امیدوارم دوستای خوبی باشیم .:gol:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام برتمام دوستان وهمکاران گرامی
من عقیلم
تازه واردم !!
مطلب فقر روازخانم زیبا احمدپور خوندم خیلی باها ش موافقم
:) ضمنابین دوستان کسی بجنوردی هست؟؟؟

درود برشما.........

خوش اومدي مهندس عباسي عزيز ........................ از بجنورد ........نميدونم دوستان هستند يا نه ................اما مهم نيست از كدوم شهريم....................... بجنوردي نيستيم .............اما بجنوردي ها رو هم دوست داريم................................

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
همکاران ودوستان سلام
ببینم آیا کسی هست که درزمینه ساخت خونه با چوب تجربه ای داشته باشه؟؟
یادمه یکی دوسال پیش یه شرکتی باوارد کردن یه سری از الوار های خارجی (احتمالا روسی یا آمریکایی)خونه های مسکونی میساخت وتبلیغاتش رو دیده بودم اماکجا؟یادم نیست !میخام واسه خودم بدون دفن کردن چندین تن آهن ومیلگرد با الوار های مذکور یه خونه بسازم که تمام عیار باشه وکم وکسرم نداشته باشه!ازطرفی یک جور معماری نو بین این همه خونه یه جور وتکراری شهرمون باشه!!! کسی از همکاران میتونه اطلاعات جامع تری بهم بده؟؟؟؟متشکرمیشم اگه سایتشومعرفی کنین یا آدرس شرکت یا نمایندگیشو واسم بزارین!!!اصلا نظرتون راجع به این ایدم چیه؟؟خوبه یانه؟؟؟

با سلام

ضمن خوش امدگویی ، و تشکر بابت نظر لطفظون .

درمورد سوالی که دارید ، خانه های چوبی ؟!!نمیدونم اگر شرایط کشورمون رو مورد مطالعه قرار بدید ، عملا اجرای سازه های چوبی در منطقه ی ایران با شدت زلزله زیاد ، پاسخ گو نیست ، البته این سیستم سازه ای در مناطقی مثل اروپا یا امریکا که زلزله ای ندارند ، جزو سیستم های طرفدار هست ، اما اینجا، فکر نکنم چون سازه های چوبی ، عملا مقاومتی در برابر نیروی زلزله ندارند ولی میشود با عنوان دکوراسیون داخلی و یا حتی خارجی ، باسیستم های جدیدی که اومده ، مثل ترمو ووود ، چیزی که مورد نظرتون هست رو بهش برسید .

با سپاس

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام

ضمن خوش امدگویی ، و تشکر بابت نظر لطفظون .

درمورد سوالی که دارید ، خانه های چوبی ؟!!نمیدونم اگر شرایط کشورمون رو مورد مطالعه قرار بدید ، عملا اجرای سازه های چوبی در منطقه ی ایران با شدت زلزله زیاد ، پاسخ گو نیست ، البته این سیستم سازه ای در مناطقی مثل اروپا یا امریکا که زلزله ای ندارند ، جزو سیستم های طرفدار هست ، اما اینجا، فکر نکنم چون سازه های چوبی ، عملا مقاومتی در برابر نیروی زلزله ندارند ولی میشود با عنوان دکوراسیون داخلی و یا حتی خارجی ، باسیستم های جدیدی که اومده ، مثل ترمو ووود ، چیزی که مورد نظرتون هست رو بهش برسید .

با سپاس

من نظر مخالف شما رو دارم
چون چوب نسبت به بقیه مصالح انعطاف پذیرتر هست و ارتعاشات زلزله رو خیلی خوب انتقال میده و مستهلک میکنه پس تو بحث زلزله نباید مشکلی داشته باشه و یه سازه ضد زلزله هستش
تنها مشکلش در برابر آتش سوری هست

اغلب زمان وقوع زلزله بخاطر پرتاب شدن آجر و مصالح سنگی و فلزی هست که تلفات بیشتر میشه در حقیقت سازه های فولادی و بتنی متلاشی میشه اما توو ساختمانهای چوبی کل سازه از اسکلت تا دیوارها هم جنس هستن و بصورت یکپارچه بهم متصل هستن و وزنش خیلی سبکتر هست در نتیجه تلفات خیلی کمتر میشه
نسبت مقاومت به جرم حجمی توو چوب به طور متوسط ده برابر نسبت مقاومت به جرم حجمی توو فولاد هستش و با کمی تغییر توو خواص چوب میشه خانه هایی تا 6 طبقه احداث کرد (با این تغییر توو خواص چوب مشکل آتش سوزیشون هم برطرف میشه)

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
همکاران ودوستان سلام
یادمه یکی دوسال پیش یه شرکتی باوارد کردن یه سری از الوار های خارجی (احتمالا روسی یا آمریکایی)خونه های مسکونی میساخت وتبلیغاتش رو دیده بودم اماکجا؟یادم نیست !میخام واسه خودم بدون دفن کردن چندین تن آهن ومیلگرد با الوار های مذکور یه خونه بسازم که تمام عیار باشه وکم وکسرم نداشته باشه!ازطرفی یک جور معماری نو بین این همه خونه یه جور وتکراری شهرمون باشه!!! کسی از همکاران میتونه اطلاعات جامع تری بهم بده؟؟؟؟متشکرمیشم اگه سایتشومعرفی کنین یا آدرس شرکت یا نمایندگیشو واسم بزارین!!!اصلا نظرتون راجع به این ایدم چیه؟؟خوبه یانه؟؟؟

ایده فوق العاده ای هستش
من شنیدم توو مسکن مهر پرند اجرا شده;)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من نظر مخالف شما رو دارم
چون چوب نسبت به بقیه مصالح انعطاف پذیرتر هست و ارتعاشات زلزله رو خیلی خوب انتقال میده و مستهلک میکنه پس تو بحث زلزله نباید مشکلی داشته باشه و یه سازه ضد زلزله هستش

اغلب زمان وقوع زلزله بخاطر پرتاب شدن آجر و مصالح سنگی و فلزی هست که تلفات بیشتر میشه در حقیقت سازه های فولادی و بتنی متلاشی میشه اما توو ساختمانهای چوبی کل سازه از اسکلت تا دیوارها هم جنس هستن و بصورت یکپارچه بهم متصل هستن و وزنش خیلی سبکتر هست در نتیجه تلفات خیلی کمتر میشه
نسبت مقاومت به جرم حجمی توو چوب به طور متوسط ده برابر نسبت مقاومت به جرم حجمی توو فولاد هستش و با کمی تغییر توو خواص چوب میشه خانه هایی تا 6 طبقه احداث کرد (با این تغییر توو خواص چوب مشکل آتش سوزیشون هم برطرف میشه)

چوب نسبت به بقیه مصالح سبکتر هست ، درسته ولی مقاومتی در برابر فشار ، نیروهای جانبی نداره ، در ضمن علاوه بر اتش سوزی ، موضوعی با نام پوسیدگی ، مقاومت در برابر رطوبت هم وجود داره ،
حتی توی کشورهای امریکایی و اروپایی ساختمون هایی که با چوب ساخته میشن ، محدود به دو طبقه هستند .

درضمن نکته ی مهمی که وجود داره این هست که توی کشور ما ، سازه های بتنی یا فولادی به صورت درست اجرا نمیشه ، چه رسد به چوبی ؟!!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
همکاران ودوستان سلام

با سلام .........

یک اثر توریستی با سازه چوبی ...............در شهر نیشابور داریم ..........................خالی از لطف نیست................لینک مطلب

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من نظر مخالف شما رو دارم

مقدمه :
سبک سازی و کاهش وزن سازه ها، از مهمترین عواملی است که امروزه در طراحی و اجرای سازه ها در نظر می گیرند بخصوص در مواقعی که منطقه ای زلزله خیز باشد در این مواقع دیده شده که هرچه بار سازه ها کمتر باشد تلفات جانی کمتر می باشد، با نگاهی به زلزله های گذشته در می یابیم ساختمانهایی که بعد از زلزله بر جای مانده اند که در آنها مصالح سبکتری برای اسکلت و نازک کاری به کار رفته است. چوب به عنوان ماده ای با وزن سبک خود می تواند کمک زیادی به ساخت سازه ها نماید. خانه های ساخته شده با قاب چوبی از دیرباز عملکرد خوب در مناطق زلزله خیز داشته است در زلزله های مهیبی چون 1964 پرنس ویلیام آلاسکا با قدرت 4/8 و زلزله 1994 نرس ریج با قدرت8/7ریشتر، اکثر سازه های آن چوبی بودند و این عامل باعث شد که تلفات بسیار کم باشد. همچنین با توجه به آماری که در مورد ساختمانهای چوبی تحت اثر زلزله های شدید به دست آمده، بیشتر این قبیل خانه ها بعد از زلزله پا بر جا مانده اند یا متحمل خسارات سازه ای و غیر سازه ای کمی شده اند که به آسانی قابل ترمیم بوده و امکان قابلیت استفاده بی وقفه در آنها وجود داشته است .
ارتفاع سازه های چوبی مقاوم در برابر زلزله در کشورهایی با منابع عظیم چوب مانند امریکا، کانادا، استرالیا و اروپای شرقی تا 6 طبقه اجرا شده است. با توجه به ویژگی های این سیستم (سریع سازی، آسان سازی، سبکی و ...) می توانیم در مواقع اضطراری از این سازه استفاده نمائیم. همچنین با توجه به منابع عظیم چوب در شمال ایران، از این سازه می توان بهره برد.
به علاوه امروزه با توجه به هزینه های بتن و فولاد می توانیم چوب را جایگزین مناسبی برای این مواد نمائیم بهر حال امید است بتوانیم در جهت شناسایی بهتر این سازه این سیستم قدمی برداریم.
فصل اول:
پیشینه موارد استفاده از چوب :
استفاده از چوب در سازه در کشور ما قدمت زیادی دارد، همانگونه که می دانیم در زمانهای دورتر به دلیل نبود فلز ، چوب کاربرد فراوان و اثر گذاری در ساختمانها داشته است.
آثار چوبی 4200 سال پیش از میلاد در ایران کشف شده است، در کاوشهای شوش شواهدی دال بر کلبه های چوبی را یافته اند. در حوالی رود هیرمند شهری با اسلوب شهرسازی و به طور منظم در هزاره سوم قبل از میلاد وجود داشته است. این شهر در یک آتش سوزی و زلزله منهدم شده است، کاوشهای باستان شناسی نشان می دهد که چوب در پوشش خارجی برخی از بناها، سقفها و نعل درگاه ها و تیرها به کار رفته است. در 550 سال پیش از میلاد در سقف کاخ های عظیم و زیبای تخت جمشید چوب هایی از سدر مقاوم لبنان، چنارکرمان استفاده شده بود. که متأسفانه پس از یورش اسکندر مقدونی پارسه به آتش کشیده شد. هرودوت دانشمند یونانی در کتاب خود از فارس و ایران چنین یاد می کند: «پارسه سرزمین بسیار سرسبز و دارای جنگلهای انبوه می باشد، اما متأسفانه امروزه این سرزمین خشک و بی آب و علف شده است»
در دوره ساسانی در کاخ های عظیم کسری و قصر شیرین از چوب استفاده شده است. در مواردی نیز از درهای چوبی با پوشش مسی و طره های چوبی با روکش فلز که نشان عظمت بنا بود استفاده شده است.
در بناهای دوره اسلامی درگنبد سازی جهت ضد زلزله نمودن آن ، در دوره ایلخانی و دوره تیموریان جهت تزئینات، در دوره صفویه در بناهای چهلستون (ستونهای چوبی چنار و سقف تالار مرکزی)عالی قاپو ،هشت بهشت و... و همچنین در دوره قاجار در کاروانسراها، حجره ها، مدارس، کاخهایی مانند کاخ گلستان، سلطنت آباد، شمس العماره، باغ ارم شیراز می بینیم چوب جایگاه خاصی داشته و دارد. در بسیاری از موارد حتی چوب به عنوان وسیله ای برای انتقال بار به زمین استفاده شده و یا به صورت شمع بکار رفته شده و می شود.

استفاده از چوب برای سازه عال قاپو
کاخ چهلستون، 18 ستون چوبی و سیستم پوشش سقف چوبی

1-معرفی چوب:
1-1-چوب:
چوب ماده ای بیولوژیکی است به همین دلیل ساختمان متغیری دارد. چوب يکي از قديمي ترين مواد ساختماني بشر است که یا مستقیماً از درخت به دست می آید(چوب طبیعی) و یا اینکه با استفاده از خرده چوبها و ضایعات توسط مراحلی تولید می شود. حتي امروزه براي ساخت مکانهاي مسکوني، تجاري، صنعتي و سازه هاي گوناگون مانند اسکله ها، پل ها، برج ها و ديوارهاي نگه دارنده استفاده مي شود.
2-1- چوب ها به دو دسته تقسيم مي شوند :چوب سخت "hard wood": که از درختان برگ ريز(پهن برگ) تهيه مي شود ." مانند گردو، بلوط، راش,چنار، ممرز، افرا " که فصلي هستند و در پائيز خشکمي شوند.
چوب نرمsoft wood"": از درختان سوزني برگ تهيه مي شود که هميشه سبز هستند."مانند کاج ،نراد، ساج ،آکاژو"
اين واژه ها فقط بيانگر انواع چوب است برخي از نرم چوبها سخت تر از سخت چوب ها هستند. در امريکا بيشتر چوبهايي که براي مصارف ساختماني استفاده مي شود از نرم چوبها مي باشد. چوبها داراي درجه بندي و داراي خواص مشترکي هستند که از نرم چوبها هستند.مثلاً چوب دوگلاس که در صنایع ساختمانی مصرف زیادی دارد از نوع نرم چوب هاست.

3-1- محتويات رطوبتي:

به محتویات روطوبتی، وزن رطوبت در چوب مي گويند. تاثير زيادي بر روي خواص چوب دارد. اگر رطوبت چوب بيش از 30درصد باشد اساساً آن را طبيعي مي نامند، اگر 30 درصد کمتر باشد خواص وزني و انقباظي آن افزايش مي يابد، مثلاً اگر رطوبت در چوبهاي نرم زير 19 درصد باشد، خميدگي وزني (خواص) آن حدود دونيم برابر چوبهاي بالاي 30درصد است.
4-1- چوبي که در مقابل آتش مقاوم است:
چوبهايي که تحت فشار قرار گرفته و با وسايل و مواد شيميايي ضد آتش آغشته شده را مي گويند. مواد شيميايي در هنگام آتش سوزي به دي اکسيد کربن و يا آب تبديل مي شود و باعث کاهش هزينه آتش سوزي مي شود. به اين کند کننده ها (FRTW )مي گويند. FRTW همچنين باعث مقاومت بيشتر چوب در برابر بيد چوب خوار مي شود.
5-1- محافظت از چوب:
حشرات چوبي و پوسيدگي از عواملي است که به چوب صدمه مي زنند. براي جلو گيري از صدمات، از پوشش مکانيکي مواد سخت يا استيل ضد زنگ استفاده مي شود و يا با اعمال شيميايي به جاي عمليات سطحي از عمليات فشار استفاده مي شود. که بوسيله فشار زياد بر روي سطح و سلولهاي چوبي انجام مي شود. انواع اين محافظت ها عبارتند از:
1. روش جوهر قطران براي ريل هاي راه آهن و تيرها استفاده مي شود.
2. روش ماده باکتری کش«pentachlorophenol» براي محافظت از تير ها و تيرک ها.
3. روش استفاده از مواد قلیایی: که همکنون براي محافظت از اجزاي چهارچوب هاي خانه ها و ساختمانهاي تجاري است و داراي يک قشر رنگي است و روي سطح مي چسبند. از آب و رطوبت نيز چوب محافظت مي شود.
4. روش« CCA »اخيراً بسيار استفاده مي شود این روش داراي یک پوششي مسي است که از چوب محافظت می نماید.

ادامه مطلب...

Parvix

عضو جدید
سلام 2 تا فیلم از شبیه سازی زلزله برای ساختون چوبی براتون گذاشتم :cool:

اگه ساختمون درست ساخته بشه میتونه زلزله رو تحمل کنه حتی اگه چوبی باشه
:neutral:

اینم لینک فیلم ساختمون جوبی مقاوم :
http://parvix2880.persiangig.com/video/wooden.wmv/download

ولی اگه ساخت خوبی نداشته باشه دیگه فاتحه...
:w29:

اینم لینک فیلم ساختمون ضعیف :
http://parvix2880.persiangig.com/video/20051124.wmv/download

:)

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام 2 تا فیلم از شبیه سازی زلزله برای ساختون چوبی براتون گذاشتم :cool:

اگه ساختمون درست ساخته بشه میتونه زلزله رو تحمل کنه حتی اگه چوبی باشه
:neutral:

اینم لینک فیلم ساختمون جوبی مقاوم :
http://parvix2880.persiangig.com/video/wooden.wmv/download

ولی اگه ساخت خوبی نداشته باشه دیگه فاتحه...
:w29:

اینم لینک فیلم ساختمون ضعیف :
http://parvix2880.persiangig.com/video/20051124.wmv/download

:)

میگم شما که زحمت میکشید فیلماتونو اپلود می کنید اگر امکانش هست تو این سایت آپلود کنید
اینجوری بهتره چون میشه فیلم رو آنلاین دید بـــــــعد اگر لازم بود دانلود کرد!!
http://www.aparat.com

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیام این هفته من به دوستای خوبم!

بیچاره شیطان در کره خاکی بدنام شده است
زیرا شیطان جز خود ما هیچکس نیست
ما برای اینکه خودمان را در حضور خود تبرئه کنیم
تمام کینه ها،حسدها،دشمنی هاو بیرحمی ها را
در وجود موهومی به نام شیطان جا داده ایم

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقــــــــــــــــــــدر اینجـــا سوتو کوره!!!
خب 2باره یه پیــــــــــــام دیگه!!!:king:

380617_314544531968709_1446410578_n.jpg

بیاین از این ببعد هر کاری که مسئولیتش با ماس به بهترین نحو انجام بدیم!!!

sarbazemah

عضو جدید
سلام...
یه سوال دارم...
کسی میدونه چه جوری میشه میزان مصالح مورد نیاز برای یک متر مربع دیوار بیست سانتی را محاسبه کرد ؟؟؟؟
یه فرمول داره که استادمون تو دانشگاه گفته بود ولی من یادم نیست !!!

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام...
یه سوال دارم...
کسی میدونه چه جوری میشه میزان مصالح مورد نیاز برای یک متر مربع دیوار بیست سانتی را محاسبه کرد ؟؟؟؟
یه فرمول داره که استادمون تو دانشگاه گفته بود ولی من یادم نیست !!!

با سلام .......

دوست من مي تونيد به اين لينك مراجعه كنيد.........و ساير سوالاتتون رو در اين تاپيك مطرح كنيد...............بدرود.............محاسبه مصالح و نسبتهای ترکیب در کارهای اجرایی ساختمان

momo7

عضو جدید
با سلام و خسنبشید خدمت شما ، دوستان عزیز من ساله دوم عمران هستم یعنی‌ امسال میرم ترم ۳ ! می‌خواستم ببینم واسهٔ کسب تجربه از کی‌ اقدام کنم با اتوکد هم آشنایی دارم !! دانشگاه آزاد قزوین درس می‌خونم و در کرج زندگی‌ می‌کنم آیا برای کار کردن یا بهتره بگیم کسب تجربه به مشکل بر میخوام ؟ پیشاپیش از پاسختون متشکر و ممنون هستم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسنبشید خدمت شما ، دوستان عزیز من ساله دوم عمران هستم یعنی‌ امسال میرم ترم ۳ ! می‌خواستم ببینم واسهٔ کسب تجربه از کی‌ اقدام کنم با اتوکد هم آشنایی دارم !! دانشگاه آزاد قزوین درس می‌خونم و در کرج زندگی‌ می‌کنم آیا برای کار کردن یا بهتره بگیم کسب تجربه به مشکل بر میخوام ؟ پیشاپیش از پاسختون متشکر و ممنون هستم

دوست عزیز سلام
خدمت شما عرض کنم اگه دانشجوی باراجین باشی تا فارغ التحصیل بشی یه دنیا تجربه کسب میکنی:D
واسه کسب تجربه هر وقت اقدام کنی خوبه
مخصوصا الان که دانشجو هستی اگه سوالی برات پیش بیاد میتونی از اساتیدت بپرسی نعمتی که بعد از دانشگاه از دست میره
موفق باشی

alirezajigar69

عضو جدید
دوستان یه سوال داشتم
ازمون دکتری چطوری هست ؟ یعنی مثل ارشد فقط یک بار ازمون برگزار میشه یا دو مرحله هی هست ؟ قضیه مصاحبه چیه؟ دوستان ازمون ش حدودا کی هست ؟ دوستان اگه میشه بگید چه درس هایی در کنکور دکتری خاک و پی میاد ؟
(راستی این دکتری نیمه متمرکز چیه ؟ چطوری هست یکی یه توضیح بده )
ممنون

آخرین ویرایش:

alirezajigar69

عضو جدید
دوستان یه سوال داشتم
ازمون دکتری چطوری هست ؟ یعنی مثل ارشد فقط یک بار ازمون برگزار میشه یا دو مرحله هی هست ؟ قضیه مصاحبه چیه؟ دوستان ازمون ش حدودا کی هست ؟ دوستان اگه میشه بگید چه درس هایی در کنکور دکتری خاک و پی میاد ؟
(راستی این دکتری نیمه متمرکز چیه ؟ چطوری هست یکی یه توضیح بده )
ممنون
یکی چواب بده لطفا
ممنون

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی چواب بده لطفا
ممنون

دوست خوبم سلام:gol:
خب دوستای دکترمون که میتونن راهنمایی کنن نیستن
بقیه بچه هام اگه میدونستن حتما راهنماییت میکردن
اما من یه چیزایی که شنیدم و از صحتشون اطلاع ندارم رو بگم
امیدوارم بتونم کمکی کرده باشم
کنکور دکترا مثه ارشد نیست و هر دانشگاه یه زمانیو مشخص میکنه برای آزمون و بعد از قبولی زمان مصاحبه رو تعیین میکنه
فک کنم شما باید دانشگاهتون رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و از مسئولان اون دانشگاه مورد نطرتون سوالاتون رو بپرسید

مواد امتحانی:
1ـ زبان انگليسي
2ـ استعداد تحصيلي
3ـ مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل:
مکانیک جامدات (مقاومت مصالح ـ تحلیل سازه‌ها)
4ـ مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي ارشد شامل:
(دینامیک خاک – طراحی پی پیشرفته)

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻪ پرسپولیسی ها ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺟﺪﯼ ﺩﺍد :|
.
.
.
ﺳﺨﻨﮕﻮﯼ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ پرسپولیسی ها ﺧﯿﻠﯽ ﭘﺮﭼﻤﺸﻮﻥ ﺑﺎﻻﺱ، ﺗﻮﯼ ﺧﻄﻮﻁ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﻭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﺧﻼﻝ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯿﮑﻨﻪ . . .

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻪ پرسپولیسی ها ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺟﺪﯼ ﺩﺍد :|
.
.
.
ﺳﺨﻨﮕﻮﯼ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ پرسپولیسی ها ﺧﯿﻠﯽ ﭘﺮﭼﻤﺸﻮﻥ ﺑﺎﻻﺱ، ﺗﻮﯼ ﺧﻄﻮﻁ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﻭ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻫﻮﺍﯾﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﺧﻼﻝ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯿﮑﻨﻪ . . .

سلام
.
.
.
.
.
درست تو هدف زدي دادا فردا بالاتر هم ميره :)

nesvaaa

عضو جدید
بزودی نتایج دانشگاه ازاد اعلام میشه وبچه های که هم پاره وقت وهم تمام وقت رانتخاب کرده اند درمعرض انتخاب بین این دونظام قرارمیگیرند.
برای کمک به این دسته از بروبچ و اینجانب خواهشمندم کسانی که ازتفاوتهای مهم ایندو نظام اطلاع دارند توضیحاتی را بدهند.
ایا دریک دانشگاه مشخص همان اساتیدی که برای پاره وقت درس میدهند برای تمام وقت هم درس میدهند یااساتید متفاوت است؟
اعتبار مدارک این دونظام ایا بهم فرقی دارد ؟
ایا هزینه های دانشگاهی ایندوباهم تفاوت دارد؟
ایا پاره وقت ها هم برای رشته های پرطرفدار مانندعمران به رتبه های پایین احتیاچ دارند؟
مثلا اگر رشته های موردنظر شما درتمام وقت به ترتیب a,b است اگر برای اولی درتمام وقت قبول نشدید ترجیح میدهید اولی رادر پاره وقت بخوانید یا دومی رادرتمام وقت؟
باتشکرازدوستانی که کمک میکنند

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم برای آقا پسرای گل اینجا!!
یجا اینو خوندم یاد شما پسرا افتادم!!!

ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﮕﻮﯾﻨﺪ ﺧﻮﺵ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﭘﺴﺮﺍﺍﺍ ﺍﻭﻧﺎ ﺁﺯﺍﺩﻧﺪ ....
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻓﻘﻂ ﺗﺎ ﺍﺧﺮ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﺑﺎﺑﺎ ﻣﺎﻣﺎﻥ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﺗﻦ ﺑﻌﺪﺵ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﺰﺭﮔﺖ ﻣﯿﮑﻨﻪ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻓﻘﻂ ﯾﻪ ﺳﺎﻝ ﻭﻗﺖ ﺩﺍﺭﯼ ﮐﻪ ﮐﻨﮑﻮﺭ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﺸﯽ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﻌﺪ 18 ﺩﯾﮕﻪ ﯾﺎ ﺳﺮﺑﺎﺯﯼ ﯾﺎ ﺳﺮﺑﺎﺭﯼ !..
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﺳﺮﺑﺎﺯﯼ ﻭ ﺣﺴﺮﺕ ﺩﺭﺱ ﺧﻮﻧﺪﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﺍﺳﺘﺮﺱ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﻌﺪ ﺑﺎﺑﺎ ﻣﺮﺩِ ﺧﻮﻧﻪ ﺑﻮﺩﻥ ﺳﻨﻢ ﻧﻤﯿﺸﻨﺎﺳﻪ ...
ﯾﻌﻨﯽ ﺑﺎﺑﺎ ﻧﺒﺎﺷﻪ ﻧﻮﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﯼ ﺣﺎﻻ 5 ﺳﺎﻟﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﯾﺎ 50 ﺳﺎﻟﻪ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺣﻔﻆ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺕ ﺍﺯ ﻫﺮ ﭼﯽ ﻫﯿﺰﯾﻪ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺁ ﺍﻭﻟﺶ ﺗﺎ ﯼ ﺁﺧﺮﺵ ﻫﻤﺶ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﻪ ﻭ ﺣﺼﺎﺭ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺟﻨﮓ ﮐﻪ ﺷﺪ " ﮔﻮﺷﺖ ﺗﻨﺖ ﺳﭙﺮ ﻧﺎﻣﻮﺳﺘﻪ ..."
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﯾﻪ ﺳﮓ ﺩﻭ ﺯﺩﻥ ﻭﺍﺳﻪ ﯾﻪ ﻟﻘﻤﻪ ﻧﻮﻥ ﮐﻪ ﺟﻠﻮ ﺯﻥ ﻭ ﺑﭽﻪ ﮐﻢ ﻧﯿﺎﺭﯼ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻭﺍﺳﻪ ﻋﯿﺪ ﻟﺒﺎﺱ ﻧﺨﺮﯼ ﮐﻪ ﺩﺧﺘﺮﺕ ﻭﺍﺳﻪ ﺧﺮﯾﺪ ﻟﺒﺎﺱ ﻫﺮ ﭼﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﺨﺮﻩ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﯽ ﭘﻮﻝ ﻋﺎﺷﻖ ﻧﺸﯽ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﺣﺮﻓﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﯿﻤﻮﻧﻪ ﺗﻮ ﺩﻝ ...
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ " ﻣﺮﺩ ﮐﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ ..."
ﭘﺴﺮ ﺑﻮﺩﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺪﻫﮑﺎﺭ ﺑﻮﺩﻥ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ,,,....

براتون آرزوی موفقیت میکنم!!!