ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

memeghme

عضو جدید
دوستان با اینکه چند صفحه ازش گذشته ولی یکی از مهندسین یه پست داده بودند که هر کی تبدیل انرژی میخونه قید آمریکا رو بزنه که تبدیل تحریمه!!!:surprised:
من فقط از این جهت که بعدها امثال این پست ها موجب تشویش اذهان نشه بگم که چنین حرفی مطلقا دریوریه!(با عرض معذرت از ادبیات به کار رفته چون کلمه بهتری پیدا نکردم).
نه تنها تبدیل تحریم نشده بلکه بسیار هم پر طرفداره در بین دانشجویان ایرانی که از ارشد میخوان برن.من نمیدونم چرا بعضی دوستان اصرار دارند در مورد چیزی که نمیدونند اظهار نظر کنند.واقعیت اینه که سفارتهای امریکا از طرف وزارت امور خارجشون یه لیست رشته های حساس یا Technology Alert List دارند که مربوط به جلوگیری از انتقال تکنولوژی های حساس و تمام گرایشات مکانیک توی اون هست!!!ولی این به این معنا نیست که این رشته ها تحریمه بلکه به این معناست که شما برای این رشته ها نیاز به یک سری چک امنیتی دارید که طی فرایندی به نام کلیرنس انجام میشه و بستگی زیادی به پروپوزال مقطع دکتراتون داره.بنابر این توضیح و ده ها مورد دانشجویان تبدیل انرژی که از بعد 2012 به آمریکا رفتن برای ادامه تحصیل فک می کنم دلایل کافیه که نه تنها تبدیل حتی فیزیک هسته ای هم تحریم نیست!!!

karim-mech

کاربر بیش فعال
من هم دوست دارم برم آمریکا. کسی نیست راهنمایی کنه چگونه میتوان رفت؟

ali-gold

کاربر فعال

سلام داش کریم،یه سوال که چند روزه که خیلی ذهنمو بهش مشغول کرده!!!چرا اکثریت بچه های مکانیک بعد ارشد دوست دارن واسه دکترا برن آنور؟؟؟

البته من معلوم نیست دکترا بگیرم یا نه و عشق خارج نیستم دوست دارم همین جا تو کشورم یه زندگی آرام و بدون دغدغه داشته باشم،یعنی اینجا نمیشه!!؟؟:surprised:،اصلا به خاطر چی میخوان برین آنور؟؟یعنی اینور(ایران) نمیشه دکترا گرفت؟آنور برای ما ایرانیا امکانات بیشتره؟؟

mahde1818

عضو جدید
سلام داش کریم،یه سوال که چند روزه که خیلی ذهنمو بهش مشغول کرده!!!چرا اکثریت بچه های مکانیک بعد ارشد دوست دارن واسه دکترا برن آنور؟؟؟

البته من معلوم نیست دکترا بگیرم یا نه و عشق خارج نیستم دوست دارم همین جا تو کشورم یه زندگی آرام و بدون دغدغه داشته باشم،یعنی اینجا نمیشه!!؟؟:surprised:،اصلا به خاطر چی میخوان برین آنور؟؟یعنی اینور(ایران) نمیشه دکترا گرفت؟آنور برای ما ایرانیا امکانات بیشتره؟؟
سطح زندگی توی امریکا خیلی بالاتر از اینجاست ولی اینم بگم که رفتن به خارج از کشور مثل 7 خان رستم می مونه! خیلی مرحله داره

karim-mech

کاربر بیش فعال
برای دیلخوشلوخ میخوام برم اونور. درس در درجه بعدی اهمیت قرار داره.

mahde1818

عضو جدید
کریم می خواستی بری دیاربک چه زود نظرت عوض شد :D اگه میخوای بری امریکا این مرحل رو باید طی کنی
چند تا مقاله بین المللی+نمره خوب در تافل یا ایلتس + نمره قابل قبول GRE+ معدل خوب در کارشناسی و کارشناسی ارشد+ رزومه خوب
خوب اینا رو که انجام دادی نوبت به پذیرش میشه باید بری اساتید دانشگاه های امریکا رو پیدا کنی بهشون ایمیل بزنی که من به این ضمینه که شما دارید توش کار می کنید علاقه مندام بعد که تونستی نظر اونا رو جلب کنی دانشگاه باهات یه قرار ملاقات میزاره توی همین کشور های دور رو بر مثلا ترکمنستان مری اونجا باهات مصاحبه می کنن بعد از مصاحبه روادید شما میره توی کنسول گری امریکا اونا وضعیت شما رو بررسی می کنن که یه وقت توی لیست افراد تحریم شده نباشید(یا اینکه پروژه حساسی رو برای مثلا سپاه پاسداران که برای اونا یه گروه تروریستی محسوب میشه انجام نداده باشید. بسیج فعال هم نباید باشید) به این مرحله میگن کلیرنس(ترخیص) که خیلی نفس گیر هست چون اگه رد بشید هر چی زحمت کشیدید به باد فنا میره! از این مرحله که گذشتید براتون بلیت رفتن به امریکا رو تهیه می کنن و به همراه ویزای دانشجویی امریکا به شما تحویل می دن این طوریه که میرید به امریکا!:cool:

Asghar_

عضو جدید
کریم می خواستی بری دیاربک چه زود نظرت عوض شد :D اگه میخوای بری امریکا این مرحل رو باید طی کنی
چند تا مقاله بین المللی+نمره خوب در تافل یا ایلتس + نمره قابل قبول GRE+ معدل خوب در کارشناسی و کارشناسی ارشد+ رزومه خوب
خوب اینا رو که انجام دادی نوبت به پذیرش میشه باید بری اساتید دانشگاه های امریکا رو پیدا کنی بهشون ایمیل بزنی که من به این ضمینه که شما دارید توش کار می کنید علاقه مندام بعد که تونستی نظر اونا رو جلب کنی دانشگاه باهات یه قرار ملاقات میزاره توی همین کشور های دور رو بر مثلا ترکمنستان مری اونجا باهات مصاحبه می کنن بعد از مصاحبه روادید شما میره توی کنسول گری امریکا اونا وضعیت شما رو بررسی می کنن که یه وقت توی لیست افراد تحریم شده نباشید(یا اینکه پروژه حساسی رو برای مثلا سپاه پاسداران که برای اونا یه گروه تروریستی محسوب میشه انجام نداده باشید. بسیج فعال هم نباید باشید) به این مرحله میگن کلیرنس(ترخیص) که خیلی نفس گیر هست چون اگه رد بشید هر چی زحمت کشیدید به باد فنا میره! از این مرحله که گذشتید براتون بلیت رفتن به امریکا رو تهیه می کنن و به همراه ویزای دانشجویی امریکا به شما تحویل می دن این طوریه که میرید به امریکا!:cool:

سلام ممنون از اطلاعاتتون....من بخش های مشخص شده رو نفهمیدم،ممنون میشم توضیح بدین،کنسول گری و روادید یعنی چی و چی هستن؟ممنون میشم توضیح بدین.

mahde1818

عضو جدید
سلام ممنون از اطلاعاتتون....من بخش های مشخص شده رو نفهمیدم،ممنون میشم توضیح بدین،کنسول گری و روادید یعنی چی و چی هستن؟ممنون میشم توضیح بدین.
روادید تا حالا نشنیدی= یعنی ویزا
کنسول گری =یه درجه پایین تر از سفارت خونه هست مثلا سفارت عربستان توی تهرانه ولی کنسولی عربستان توی بلوار سجاد مشهد

mm.caffee

عضو جدید

عزيز نيازي نيست كه حتما بري كشوراي همسايه واسه مصاحبه
معمولا با اسكايپ و ... استاده باهات مصاحبه ميكنه

hssnjfry

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان برای جلو گیری از بقول دوستان تشویش اذهان عمومی (که در چند پست قبل از آن به عنوان
دریوریه!​
یاد شده بود ) لطفا اگر قصد رفتن برای ادامه تحصیل به امریکا را دارید به سایت
www.applyabroad.org مراجعه کنید که سایت تخصصی توی این زمینه میباشد انشاالله که خوش و خرم باشید

lanner

عضو جدید

بچه ها رتبه یک ساخت علوم تحقیقات تهران شدم

درس
نام درس
نمره
33.3- تا 100.0
درس
نام درس
نمره
33.3- تا 100.0
1
زبان تخصصي انگليسي
58.4
9
2
رياضي
15
10
3
حرارت و سيالات ( ترمو ديناميک ، مکانيک سيالات ، انتقال حرارت )
11
4
جامدات ( استاتيک ، مقاومت مصالح ، طراحي اجزا )
25
12
5
ديناميك و ارتعاشات ( ديناميک ، ارتعاشات ، ديناميک ماشين ، کنترل )
13
6
محاسبات عددي
14
7
ساخت و توليد ( ماشين ابزار ، قالب پرس ، علم مواد ، ماشين هاي کنترل عددي ، اندازه گيري ؛ توليد مخصوص ، هيدروليک و نيوماتيک ، مديريت توليد )
62.5
15
8
16

انتخاب
کد و عنوان رشته/محل انتخابی
نمره کل
نمره آخرین نفر قبول
رتبه کل
رتبه آخرین نفر قبول
توضیحات
1
40669123 - مهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات
8566
6771
1
58
قبول
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

نتيجه آزمون
قبول عادي درانتخاب اول
رشته / محل قبولی

مهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات

نتیجه اخلاقی که میگیریم اینه که نفر اول ساخت دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران رو به عنوان نفر آخر ساخت دانشگاه سراسرس هم قبول ندارن طفلی باید مهندسی پزشکی بخونه!!!
حالا به نظر شما مهندسی پزشکی دانشگاه امام رضا مشهد بهتره یا ساخت علوم تحقیقات تهران؟

آخرین ویرایش:

masoudfix1

عضو
بچه ها رتبه یک ساخت علوم تحقیقات تهران شدم
درسنام درسنمره
33.3- تا 100.0
درسنام درسنمره
33.3- تا 100.0
1زبان تخصصي انگليسي58.49
2رياضي1510
3حرارت و سيالات ( ترمو ديناميک ، مکانيک سيالات ، انتقال حرارت )11
4جامدات ( استاتيک ، مقاومت مصالح ، طراحي اجزا )2512
5ديناميك و ارتعاشات ( ديناميک ، ارتعاشات ، ديناميک ماشين ، کنترل )13
6محاسبات عددي14
7ساخت و توليد ( ماشين ابزار ، قالب پرس ، علم مواد ، ماشين هاي کنترل عددي ، اندازه گيري ؛ توليد مخصوص ، هيدروليک و نيوماتيک ، مديريت توليد )62.515
816
انتخابکد و عنوان رشته/محل انتخابینمره کلنمره آخرین نفر قبولرتبه کلرتبه آخرین نفر قبولتوضیحات
140669123 - مهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات856667711 58قبول
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
نتيجه آزمونقبول عادي درانتخاب اول
رشته / محل قبولی

مهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات

نتیجه اخلاقی که میگیریم اینه که نفر اول ساخت دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران رو به عنوان نفر آخر ساخت دانشگاه سراسرس هم قبول ندارن طفلی باید مهندسی پزشکی بخونه!!!
حالا به نظر شما مهندسی پزشکی دانشگاه امام رضا مشهد بهتره یا ساخت علوم تحقیقات تهران؟

دوست عزیز من هم رتبه 2 شدم

درسنام درس نمره
33.3- تا 100.0
درسنام درس نمره
33.3- تا 100.0
1زبان تخصصي انگليسي09
2رياضي36.710
3حرارت و سيالات ( ترمو ديناميک ، مکانيک سيالات ، انتقال حرارت )011
4جامدات ( استاتيک ، مقاومت مصالح ، طراحي اجزا )68.412
5ديناميك و ارتعاشات ( ديناميک ، ارتعاشات ، ديناميک ماشين ، کنترل )013
6محاسبات عددي014
7ساخت و توليد ( ماشين ابزار ، قالب پرس ، علم مواد ، ماشين هاي کنترل عددي ، اندازه گيري ؛ توليد مخصوص ، هيدروليک و نيوماتيک ، مديريت توليد )39.215
816
انتخابکد و عنوان رشته/محل انتخابینمره کلنمره آخرین نفر قبولرتبه کلرتبه آخرین نفر قبولتوضیحات
140669123 - مهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات83566771258قبول
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
نتيجه آزمونقبول عادي درانتخاب اول
رشته / محل قبولیمهندسي مكانيك - ساخت و توليد / واحد علوم و تحقيقات

mehrz67

عضو جدید
سلام دانشگاه علوم تحقیقات استادهای خوبی داره فک کنم چندتاشون هم از دانشگاه های معتبرتهران اند مثل شریف و ...ولی ازون طرفم مشهد دیگه مشکل خوابگاه و خونه مجردی رو نداری. تازه فک کنم آزاد هم معمولا خوابگاه نمیده.و فک کنم که هزینه غیر انتفاعی کمتر از ازادهبا این اوصاف به نظر منم بدون در نظر گرفتن رشته مشهد بهترهولی خودت تصمیم گیرنده نهایی
اینم بگم که من مشهدیم تو نظراتتون اینم در نظر بگیرید

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان رفتم سایت اهدای اعضا. عضویت پر کردم و کارت اهدا گرفتم. اگه مرگ مغزی شدم از اعضام استفاده بشه.
شما هم برید و عضو بشین. حیفه مغزتون بره زیر خاک.
www.ehda.ir

nemat allah

عضو جدید
بچه ها من کلا 1 ساعت سر جلسه آزاد بودم تبدیل نجف آباد قبول شدم ! ولی احتمالا نروم !تراز 6098 رتبه کل 98

uoro

عضو جدید
دوستان من دانشگاه علوم تحقیقات قبول شدم و در عین حال سرباز هم هستم و سربازی هم حدودا 15 آبان ماه تموم میشه، برای ثبت نام چیکار کنم؟چچه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ به خاطر 1 ماه و نیم خدمت ی ترم مرخصی بگیرم؟یا خدمت رو تصویه کنم و بعد ارشد بیام 1ماه و نیم خدمت رو برم؟
به نظرتون دانشگاه قبول نمیکنه که من 8/15 کارت پایان خدمت ارائه کنم،راه حلی اگه میدونید بگین ممنون میشم ؟

87682111

عضو جدید
دوستان من دانشگاه علوم تحقیقات قبول شدم و در عین حال سرباز هم هستم و سربازی هم حدودا 15 آبان ماه تموم میشه، برای ثبت نام چیکار کنم؟چچه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ به خاطر 1 ماه و نیم خدمت ی ترم مرخصی بگیرم؟یا خدمت رو تصویه کنم و بعد ارشد بیام 1ماه و نیم خدمت رو برم؟
به نظرتون دانشگاه قبول نمیکنه که من 8/15 کارت پایان خدمت ارائه کنم،راه حلی اگه میدونید بگین ممنون میشم ؟

آقا من شنیدم (تاکید می کنم که فقط شنیدم) که نظام وظیفه اگر کمتر از 2 ماه از خدمتت مونده باشه اجازه میده بری دانشگاه و 2 ماه باقی مونده از خدمتت رو تو فصل تابستان سال آینده ادامه بدی. بدون این که تحصیلت قطع بشه. حتماَ اینو پیگیری کن! اگر درست بود دعامون کن...

وضعیت
موضوع بسته شده است.