ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shadowwalker

عضو جدید
سلام آقا نیهات ولی من از هر کسی پرسیدم گفتن هیچ درسی رو حذف نکنین اگه به کنکورای سال های قبل نیگا کنین می فهمین کدوم قسمت ها مهمتره اون قسمت ها رو بخونین مثلا مهندسی قسمت فوریه و نگاشت هر سال سه تا سوال میاد اگه این دو فصل رو بخونیم بهتر نیس تا کلا حذفش کنیم لطفا نظرتون رو بگین؟
با تشکر
میگن باکس رو حذف نکنید اگر درس رو حذف کنه مشکلی پیش نمیاد.چون در هر صورت نمیرسه تمام تستها رو جواب بده.وقت کم میاد.اما باید به جاش انرژیشو بذاره روی مطالعه ی بقیه ی ریاضیا که درصدش پایین نیاد.

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقا نیهات ولی من از هر کسی پرسیدم گفتن هیچ درسی رو حذف نکنین اگه به کنکورای سال های قبل نیگا کنین می فهمین کدوم قسمت ها مهمتره اون قسمت ها رو بخونین مثلا مهندسی قسمت فوریه و نگاشت هر سال سه تا سوال میاد اگه این دو فصل رو بخونیم بهتر نیس تا کلا حذفش کنیم لطفا نظرتون رو بگین؟
با تشکر

سلام دوست عزيز، اول بگم كه اين نظر شخصي من هست و با تجربه اي كه تو اين يه سال پيدا كردم گفتم.
با اين وقت كم گفتم اگر از اول سال ميخواست بخونه خيلي چيزها فرق ميكرد ميتونست مسئله بيشتري حل كنه و خودش را به پاس كرده آن درس برسونه. هر چي نزديك ميشي تمايلت به كنكوري خوندن بيشتر ميشه و ميخواي زود به نتيجه برسي، عمقي كمتر ميخوني و اگه درس زيادي مونده باشه به مشكل خواهي خورد و روحيه ات از بين ميره.

ايشون اين درس رو پاس نكردند و مقدماتش را هم نمي دانند، مي تونه موفق بشه تنها در صورتي كه وقت خيلي زيادي واسه مهندسي بذاره و از بقيه درسهاش بزنه،

الان ميانگين درصدهاي من به 30 هم نميرسه، بقيه باكس رو بخونه شانس هم باهاش يار باشه، نتيجه ميگيره.

من اولش تصميم داشتم همه درسها را بخونم وسط آذر ديدم عقبم
سيالات و ديناميك را حذف كردم، الان هم پشيمون نيستم چون اين كار رو نميكردم تموم نميشد و شايد مثل يه سري قبل كنكور فاتحه خودم را ميخوندم.

راجع به سوالت، فوريه سخت نيست، فرمولاش زياده، من كه حفظ كرده بودم دم كنكور يادم نميومد، آخرش با روش هاي تستي سوالات هوافضا را زدم، مكانيكم كه يكي اومد اونم روش حذف گزينه كار كردم :smile:
اصل مهندسي اون فصل مشتق جزئي بود كه خوب نخونده بودمش كار رو خراب كرد فكر كنم يكي زدم اونم غلط، بايد خيلي تست حل كني تا به جايي برسي.
نگاشت يادم نيست سوالي داده بودن ولي اون فصل كليش سوال داشت و اونم تست زياد ميخواست تا بتوني بزني كه واقعا خيف شد.

اين جوري هم طبقه بندي نكن، دو سال پيش، 4 تا مشتق جزئي دادن از 5 سوال!!
خيلي اين دو سال مدل سوالهاي رياضي مخصوصا عوض شده و احتمالا ادامه دار باشه.

ولي داستان دوستمون يه چيز ديگه بود، استرسي كه ميگيره و كمبود وقتي كه احتمالا پيدا خواهد كرد (در صورتي كه پايه قوي تو درس هاي ديگه اش نداشته باشه)، انقدر ضرر براش درست ميكنه كه از سود احتماليش بيشتره.

معلوم هم هست هر چي كمتر بخش يا فصلي را خذف كني بهتره.

يه توصيه: اگه خوندي مبحثي رو تستاش رو زدي غلط زياد داشتي، سوتي هايي كه دادي تو يه كاغذ نوشتي و باز 1 يا 2 ماه ديگه كه به اون مبحث برگشتي بازم ديدي كه اوضاعت خوب نبود، موقع حذف كردن اون بخشه و تو دوره نهاييت حذفش كن.

آخرین ویرایش:

ahmad_pinkoy

عضو جدید
آموزش و پرورش مشکلی نداره اما نظام وظیفه اجازه نمیده
از من میشنوی ارشد رو بیخیال شو چون اگه امسال امریه معلمیت از بین بره دیگه بهت نمیدن

یعنی شما بودی ارشد صنعتی اصفهان رو بیخیال میشدی برای سرباز معلمی اونم بعد 1 اونهمه درس خوندن ؟
توی ارشد اینقدر میشه کسری گرفت و بعدش امریه یه جاهای خوبی... مثلا اصفهان هسا هست . اوپتیک هست و .....

mahde1818

عضو جدید
یعنی شما بودی ارشد صنعتی اصفهان رو بیخیال میشدی برای سرباز معلمی اونم بعد 1 اونهمه درس خوندن ؟
توی ارشد اینقدر میشه کسری گرفت و بعدش امریه یه جاهای خوبی... مثلا اصفهان هسا هست . اوپتیک هست و .....
دقیقا!!! من رفتم از با یکی از همین مسئول های آموزش و پرورش کل صحبت کردم گفت برو ارشد .آموزش و پرورش هیچ قصد برای جذب نیرو از سرباز معلم نداره امیدی به رسمی شدن نداشته باشد ضمنا کسی که ارشد قبول میشه می تونه پروژه کسری بگیره

mahde1818

عضو جدید
سلام دوست عزيز، اول بگم كه اين نظر شخصي من هست و با تجربه اي كه تو اين يه سال پيدا كردم گفتم.
با اين وقت كم گفتم اگر از اول سال ميخواست بخونه خيلي چيزها فرق ميكرد ميتونست مسئله بيشتري حل كنه و خودش را به پاس كرده آن درس برسونه. هر چي نزديك ميشي تمايلت به كنكوري خوندن بيشتر ميشه و ميخواي زود به نتيجه برسي، عمقي كمتر ميخوني و اگه درس زيادي مونده باشه به مشكل خواهي خورد و روحيه ات از بين ميره.

ايشون اين درس رو پاس نكردند و مقدماتش را هم نمي دانند، مي تونه موفق بشه تنها در صورتي كه وقت خيلي زيادي واسه مهندسي بذاره و از بقيه درسهاش بزنه،

الان ميانگين درصدهاي من به 30 هم نميرسه، بقيه باكس رو بخونه شانس هم باهاش يار باشه، نتيجه ميگيره.

سيالات و ديناميك را حذف كردم، الان هم پشيمون نيستم چون اين كار رو نميكردم تموم نميشد و شايد مثل يه سري قبل كنكور فاتحه خودم را ميخوندم.

راجع به سوالت، فوريه سخت نيست، فرمولاش زياده، من كه حفظ كرده بودم دم كنكور يادم نميومد، آخرش با روش هاي تستي سوالات هوافضا را زدم، مكانيكم كه يكي اومد اونم روش حذف گزينه كار كردم :smile:
اصل مهندسي اون فصل مشتق جزئي بود كه خوب نخونده بودمش كار رو خراب كرد فكر كنم يكي زدم اونم غلط، بايد خيلي تست حل كني تا به جايي برسي.
نگاشت يادم نيست سوالي داده بودن ولي اون فصل كليش سوال داشت و اونم تست زياد ميخواست تا بتوني بزني كه واقعا خيف شد.

ولي داستان دوستمون يه چيز ديگه بود، استرسي كه ميگيره و كمبود وقتي كه احتمالا پيدا خواهد كرد (در صورتي كه پايه قوي تو درس هاي ديگه اش نداشته باشه)، انقدر ضرر براش درست ميكنه كه از سود احتماليش بيشتره.

يه توصيه: اگه خوندي مبحثي رو تستاش رو زدي غلط زياد داشتي، سوتي هايي كه دادي تو يه كاغذ نوشتي و باز 1 يا 2 ماه ديگه كه به اون مبحث برگشتي بازم ديدي كه اوضاعت خوب نبود، موقع حذف كردن اون بخشه و تو دوره نهاييت حذفش كن.
به نظر من اینکه چه کسی چه درسی رو حذف کنه کاملا بستگی به خودش داره ممکن شما توی ریاضی مهندسی مشکلی داری اما واسه یه نفر این درس شیرینه. پس از این قانون کلی پیروی کنید اگر درسی براتون خیلی سخت هست و با اینکه وقت هم می زارید باز هم در حل تست هاش مشکل دارید اونو حذف کنید برای من باکس دینامیک اینطور بود 10 تا تست حل می کردن 8 تاش غلط بدست می اوردم. اما مثلا تست های باکس جامدات برام خیلی راحت تر بود و همچنین سیالات

help me123

عضو جدید
دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود برای ورود به سیستم گلستان از این یوزر و پسورد استفاده کنید.
یوزر:s921شماره داوطلبی
پسورد هم شماره کارت ملی

mahde1818

عضو جدید
25 تومن واسه کارت دانشجویی رو باید حتما حضوری پرداخت کرد!؟؟؟ :confused: دانشگاه آزاد ما از اینا پیشرفته تر بود که!

karim-mech

کاربر بیش فعال
ثبت نام کردم. در خواست خوابگاه هم دادم.
فقط تو مشخصاتم نوشته بود دارای کارت پایان خدمت! ولی من سرباز هستم الآن!
باید برم پیگیری کنمش!

newuser

عضو جدید

پسر این ترم ریاضی مهندسی پیشرفته و ارتعاشات سیستم های ممتد داریم منم فصل مشتق جزئی رو زیاد وقت نذاشته بودم الان قشنگ باید بشینیم عمقی بخونیم ارتعاشاتو نگاه کردم از یک کنار مشتق جزئی بود!:cry:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پسر این ترم ریاضی مهندسی پیشرفته و ارتعاشات سیستم های ممتد داریم منم فصل مشتق جزئی رو زیاد وقت نذاشته بودم الان قشنگ باید بشینیم عمقی بخونیم ارتعاشاتو نگاه کردم از یک کنار مشتق جزئی بود!:cry:

سلام دوست عزیز،البته با این کار سوادت میره بالا،ولی دیگه وقتی از رشته سیالات بری طراحی یه سری مشکلات وجود داره که آنم با پشتکار به نظرم حل میشه،اصولا برای کسی که عشق سیالاته خیلی سخته جامدات و دینامیک بخونه.....چون خود من اینطوری هستم.....من طراحیم خیلی بهتر از تبدیل شد ولی با این حال چون لیسانسم سیالات بود و عشق سیالات و انتقال حرارت و ترمودینامیک هستم رفتم تبدیل،شما هم حتما اگه علاقه داشته باشی موفق هستی.موفق باشین....

یاعلی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی خبر نداره این دانشگاه سبزوار کی کلاساش شروع میشه؟؟؟تو سایتش که خبری نبود:D،همکلاسیا یکی به من بگه:D

چطوری خوابگاه میدن؟من راهم دوره باید بهم خوابگاه تعلق بگیره!!!اگه نگیره بدبخت میشم!!!

دوستان جایز هست واسه خوابگاه برم سبزوار؟؟؟یا زنگ بزنم حله؟؟؟

mahde1818

عضو جدید
دوستان کسی خبر نداره این دانشگاه سبزوار کی کلاساش شروع میشه؟؟؟تو سایتش که خبری نبود:D،همکلاسیا یکی به من بگه:D

چطوری خوابگاه میدن؟من راهم دوره باید بهم خوابگاه تعلق بگیره!!!اگه نگیره بدبخت میشم!!!

دوستان جایز هست واسه خوابگاه برم سبزوار؟؟؟یا زنگ بزنم حله؟؟؟
آخرین مرحله ثبتنام حضوری بهت خوابگاه میدن از نظر امکانات خوابگاهی جزء دانشگاه های برتر هست :cool:

NASTOH

عضو جدید
اقا کسی خبر نداره شب شاهرود یا سمنان یا بوعلی یا کاشان تو تبدیل با چه رتبه ای قبول شدن؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا کسی خبر نداره شب شاهرود یا سمنان یا بوعلی یا کاشان تو تبدیل با چه رتبه ای قبول شدن؟

سلام همکلاسی،ببین همکلاسی این بدردت میخوره؟!،رتبه های قبولی سال 91 توش هست برای پارسه هست،میتونی باهاش یه تخمینی بزنی،به نظرم کمکت کنه،یاعلی:

رتبه های قبولی پارسه رشته مکانیک سال 91

irmec

عضو جدید
به نظرتون اعتبار پیام نور تهران برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اعتبار داره؟
مقاله ISI و داخلی و بین المللی دارم.
من شبانه صنعتی اصفهان قبول شدم و سرباز معلمم ولی خدمتمو میخوام تموم کنم.
پیام نور همزمان با خدمت ثبت نام میکنه.

دقیقا!!! من رفتم از با یکی از همین مسئول های آموزش و پرورش کل صحبت کردم گفت برو ارشد .آموزش و پرورش هیچ قصد برای جذب نیرو از سرباز معلم نداره امیدی به رسمی شدن نداشته باشد ضمنا کسی که ارشد قبول میشه می تونه پروژه کسری بگیره

mahde1818

عضو جدید
برای دانشگاهای امریکا هیچ تفاوتی بین پیام نور و صنعتی شریف نیست فقط داشتن مقاله+نمره جی ار ای بالا+نمره تافل یا ایلتس مناسب+معدل خوب در کارشناسی+داشتن رزومه مناسب مهم هست

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
....مقاله و زبان خیلی میتونه تاثیر داشته باشه ولی به هر حال برای امریکا و کانادا اینکه پیام نور باشه یا شریف یا تهران تفاوت وجود داره در این تردید نکنید...

ferferfer

عضو جدید
برای دانشگاهای امریکا هیچ تفاوتی بین پیام نور و صنعتی شریف نیست فقط داشتن مقاله+نمره جی ار ای بالا+نمره تافل یا ایلتس مناسب+معدل خوب در کارشناسی+داشتن رزومه مناسب مهم هست

دوست عزیز اطلاعات غلط ندین خواهشاً
غیر از مواردی که گفتین دانشگاه هم مهمه!
البته نه اینکه نداشتن مدرک از یه دانشگاه معروف باعث ریجکت بشه..

hssnjfry

عضو جدید
دوست عزیز اطلاعات غلط ندین خواهشاً
غیر از مواردی که گفتین دانشگاه هم مهمه!
البته نه اینکه نداشتن مدرک از یه دانشگاه معروف باعث ریجکت بشه..
کلا هر دانشگاهی برای خودش قوانین خاص خودشو داره ولی بیشتر دانشگاه های کانادا وامریکا توی سایتشون زدن پیام نور وعلمی کاربردی مورد قبول نیست البته در پست های قبلی گفتم پایان نامه از همش مهم تر و زمینه ای که میخواهید توش کار کنید اول باید استاد رو پیدا کنی تو چه زمینه ای داره کار میکنه بعد علاقه خودتون و چیزی که استاد از شما میخوتد در ضمن قید امریکا رو برای تبدیل انرژی بزنید چون از ۲۰۱۲ دیگه نمیگیرن مربوط به تحریم ها هست :razz:

hssnjfry

عضو جدید
ای بابا شما هم چقد سیاسی هستینا،دانشگاه سبزوار رو خواهشا سیاسی نکنین من میخوام درس بخونم:Dشوخی کردم داداش:D
اگر خوابگاه ندن اون وقت سیاسیش میکنم لیست خوابگاه ها رو نگاه میکردم (لینک)از ۱۰ تا خوابگاه ۸ تاش برای دختراس و ۲تاش برای پسرا خدا وکیلی جون کندم توی خدمت درس خوندم ،کار توی نیروگاه رو قبول نکردم که بیام ارشد بخونم حالا باید برم پولم بدم برای خوابگاه خودگردان یا خونه خداییش زور داره اگر مثل بچه ادم مثل دانشگاه بیرجند گفته بودن خوابگاه نمیدن اون وقت میزدم سیستان تازه هم سطح دانشگاش بهتر بود هم استادی که میخواستم باهاش کار کنم اونجا بود :mad:تشکر از شوخی شما;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا هر دانشگاهی برای خودش قوانین خاص خودشو داره ولی بیشتر دانشگاه های کانادا وامریکا توی سایتشون زدن پیام نور وعلمی کاربردی مورد قبول نیست البته در پست های قبلی گفتم پایان نامه از همش مهم تر و زمینه ای که میخواهید توش کار کنید اول باید استاد رو پیدا کنی تو چه زمینه ای داره کار میکنه بعد علاقه خودتون و چیزی که استاد از شما میخوتد در ضمن قید امریکا رو برای تبدیل انرژی بزنید چون از ۲۰۱۲ دیگه نمیگیرن مربوط به تحریم ها هست :razz:

سلام مهندس،شما که اطلاعات سیاسیتون خوبه توضیح میدین که چرا تبدیل رو تحریم کردن چرا طراحی رو تحریم نکردن؟

parandme

کاربر بیش فعال

تایید میشه
فک کنم پیام نور بخاطر سیستم اموزش باز open بودنش و برای علمی کاربردی بخاطر مهارتی بودنش، مورد فبول نیست

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر خوابگاه ندن اون وقت سیاسیش میکنم لیست خوابگاه ها رو نگاه میکردم (لینک)از ۱۰ تا خوابگاه ۸ تاش برای دختراس و ۲تاش برای پسرا خدا وکیلی جون کندم توی خدمت درس خوندم ،کار توی نیروگاه رو قبول نکردم که بیام ارشد بخونم حالا باید برم پولم بدم برای خوابگاه خودگردان یا خونه خداییش زور داره اگر مثل بچه ادم مثل دانشگاه بیرجند گفته بودن خوابگاه نمیدن اون وقت میزدم سیستان تازه هم سطح دانشگاش بهتر بود هم استادی که میخواستم باهاش کار کنم اونجا بود :mad:تشکر از شوخی شما;)

یا خدااا،برای من که راهم دوره که خوابگاه میدن؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا