سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام...چند وقتی هست می خوام لپ تاپ بخرم ولی متاسفانه دچار سردرگمی شدم هر کسی یه مدل یا یه برند خاص میگه.کسی کامل راهنمایی نمی کنه.مبلغی که می خوام هزینه کنم 1600000 تا 1800000 تومان هست؟کسی می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟بالاخره چی بخرم؟کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم نهایت برنامه نویسی و کارهای نرم افزاری مرتبط با شبکه هست؟؟ممنون دوستان

سلام

از لنوو g580 و b590 رو احتمالا تو این قیمت بتونید بخرید. سی پی یو i3

اگه ایسوس بخواین بگیرید . احتمالا x550 رو بتونید با سی پی یو پایین تر از i3 تهیه کنید.

از hp هم احتمالا قیمت 4540 و 4530 hp با سی پی یو i3 تو همین حوالی باید باشه.

از acer هم سری e1-571 رو احتمالا با سی پی یو i5 بتونید بخرید.

دل رو پیشنهاد نمیکنم. البته برخلاف نظر دوستمون که گفتن هنگ میکنه !!!!!! که اصلا اینطور نیست .
باید بگم که دل خرابی خیلی زیادی داشته .

قیمت مدلهای گرافیک دار هم نسبت به مدل های گرافیک مجتمع معمولا 100 هزار تومان بیشتره.

همه این مدل ها پاسخگوی نیاز شما هست . و معمولا نظرات افراد مختلفه و سلیقه ها هم فرق میکنه. من تو این قیمت لنوو و hp رو پیشنهاد میکنم بگیرید.

تو قیمت های بالاتر از 2200 ایسوس مدل های خوبی داره.

موفق باشید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
با سلام...چند وقتی هست می خوام لپ تاپ بخرم ولی متاسفانه دچار سردرگمی شدم هر کسی یه مدل یا یه برند خاص میگه.کسی کامل راهنمایی نمی کنه.مبلغی که می خوام هزینه کنم 1600000 تا 1800000 تومان هست؟کسی می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟بالاخره چی بخرم؟کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم نهایت برنامه نویسی و کارهای نرم افزاری مرتبط با شبکه هست؟؟ممنون دوستان
شخصا بهتون Acer رو پیشنهاد میکنم. خودم دوساله که یه 5742G دارم و خیلی هم ازش راضی ام.خواهرم هم ۴-۶ سال پیش یکی گرفت که با توجه به نوع استفاده اش هنوزم واسش کار میکنه و مشکلی باهاش نداره، این چیزی که دوستمون گفت در مورد CD-ROM هم اصلا نمیدونم چی هست!
مزیتی که Acer داشته و من ازش خوشم اومده اینه که با توجه به امکاناتی که ارائه میکنه قیمت پایینی داره.نکته منفی اش هم اینه که معمولا ظاهر خیلی خاصی نداره.یا مثلا این مدلی که من دارم اسپیکر built-in خودش چندان کیفیتی نداره، اما من همیشه از هدفون استفاده میکنم.

tavos

عضو جدید
بچه ها یه سوال داشتم من الان دارم نرم افزار میخونم میخوام واسه ازشد it شرکت کنم به نظر شما چه گرایشی برم از همه لحاظ هم کار هم از لحاظ درسی آسون باشه میشه راهنماییم کنید و اینکه اگه بخوام واسه امسال شرکت کنم از الان شروع به خوندم کنم میتونم؟خودم که خیلی امیدوارم

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من lenovo G580 خریدم البته توی نیمه دوم فروردین اون موقع من با 1540000 گرفتم.فک کنم الان باید کمتر باشه
من از تهران،ولیعصر خریدم.
خوبه ازشم راضیم.تو این رنج قیمت باید تو لنوو و ایسر بیشتر سرچ کنی.

mohandeseit

کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال داشتم من الان دارم نرم افزار میخونم میخوام واسه ازشد it شرکت کنم به نظر شما چه گرایشی برم از همه لحاظ هم کار هم از لحاظ درسی آسون باشه میشه راهنماییم کنید و اینکه اگه بخوام واسه امسال شرکت کنم از الان شروع به خوندم کنم میتونم؟خودم که خیلی امیدوارم
نمیشه گفت کدوم راحته چون شاید به کسی تو گرایش خاصی بربخوره.من اینجوری راهنمایی میکنم:
اگه ریاضیات خیلی دوس دارین و براتون مشکلی نداره بیان امنیت و بعدم شبکه ولی اگر تو این زمینه علاقه ای ندارید برین سمت تجارت و گرایشای دیگه.
درکل همه گرایشای آی تی خوبه،بخصوص این سه تایی که گفتم.
نه عزیزم دیر نیست و میتونی فقط باید تلاش کنی.

MINA 73

عضو جدید
نمیشه گفت کدوم راحته چون شاید به کسی تو گرایش خاصی بربخوره.من اینجوری راهنمایی میکنم:
اگه ریاضیات خیلی دوس دارین و براتون مشکلی نداره بیان امنیت و بعدم شبکه ولی اگر تو این زمینه علاقه ای ندارید برین سمت تجارت و گرایشای دیگه.
درکل همه گرایشای آی تی خوبه،بخصوص این سه تایی که گفتم.
نه عزیزم دیر نیست و میتونی فقط باید تلاش کنی.
ببخشید یه سوال برام پیش اومد...یعنی چی اول امنیت بعد شبکه؟یعنی ارشد امنیت بخونن بعد در ادامه برن سراغ شبکه؟؟برعکسش بهتر نیست؟یعنی گرایش شبکه باشه در کنارش امنیت هم کار کرد....؟!

mohandeseit

کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال برام پیش اومد...یعنی چی اول امنیت بعد شبکه؟یعنی ارشد امنیت بخونن بعد در ادامه برن سراغ شبکه؟؟برعکسش بهتر نیست؟یعنی گرایش شبکه باشه در کنارش امنیت هم کار کرد....؟!
نه عزیزم منظورم این بود که گرایش امنیت زمینه ریاضیش خیلی بیشتر از گرایش شبکه هس.
به عنوان مثال جبرمجرد داره شاخه نظریه اعداد از ریاضیات گسسته هس توش و ...
شما توسط این پایه های ریاضی اثبات میکنین که یک پروتکل امنیتی امن هس و یا یک امضای دیجیتال غیرقابل جعل هست.

RezaProgrammer

عضو جدید
شخصا بهتون Acer رو پیشنهاد میکنم. خودم دوساله که یه 5742G دارم و خیلی هم ازش راضی ام.خواهرم هم ۴-۶ سال پیش یکی گرفت که با توجه به نوع استفاده اش هنوزم واسش کار میکنه و مشکلی باهاش نداره، این چیزی که دوستمون گفت در مورد CD-ROM هم اصلا نمیدونم چی هست!
مزیتی که Acer داشته و من ازش خوشم اومده اینه که با توجه به امکاناتی که ارائه میکنه قیمت پایینی داره.نکته منفی اش هم اینه که معمولا ظاهر خیلی خاصی نداره.یا مثلا این مدلی که من دارم اسپیکر built-in خودش چندان کیفیتی نداره، اما من همیشه از هدفون استفاده میکنم.

سلام. HP هم مدل های خوبی داره. من دو بار HP خریدم و ازش راضی هستم. قبلاً Dell داشتم که خوب بود البته ساخت لهستان بود. اگه اروپایی گیرتون بیاد خیلی عالیه البته بعید می دونم دیگه باشه. باطری جزو لوازمی هست که خیلی زود خراب میشه اگه بتونید جایی رو پیدا کنید که حداقل 3 ماه باطری رو هم گارانتی کنه خیلی بدرد می خوره.

با تشکر

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. HP هم مدل های خوبی داره. من دو بار HP خریدم و ازش راضی هستم. قبلاً Dell داشتم که خوب بود البته ساخت لهستان بود. اگه اروپایی گیرتون بیاد خیلی عالیه البته بعید می دونم دیگه باشه. باطری جزو لوازمی هست که خیلی زود خراب میشه اگه بتونید جایی رو پیدا کنید که حداقل 3 ماه باطری رو هم گارانتی کنه خیلی بدرد می خوره.

با تشکر

الان همه لپ تاپ ها کارخونشون داخل چین هست. و made in china هستن.
به جز فوجیتسو که ساخت المان هست که معمولا مدل های خوب و به روزی نداره.

باطری رو شرکت سازگار ارقام به صورت 6 ماهه گارانتی میکنه. (+ گارانتی 2 ساله خود لپ تاپ)

smahdih71

عضو جدید
سلام
یه نرم افزاری هست برای شبیه سازی آزمایشگاه مدار منطقی ... اسم نرم افزارشو می خواستم.
دوستان اگر توصیه ای در مورد آز.م.منطقی دارن لطفا راهنمایی کنند تا بتونم درسو هم خوب یاد بگیرم هم خوب پاس کنم البته خودشو قبلا با نمره بالا پاس کردم.
ممنون

sahar123sahar

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه 93 چه چیزایی هست؟ با تشکر

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
با سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه 93 چه چیزایی هست؟ با تشکر

سلام

در این تالار در مورد ارشد بحث شده و منابع هم که دوستان زحمت کشیدن بیان کردن
کمی سرچ کنید در این تالار میتونید اطلاعات مورد نیازتون رو بدست بیارین

اینجا کلیک کنید

سلام من سوالای درسیمو اینجا میتونم بپرسم؟

سلام
بله دوست عزیز ..

مهدیه 2

عضو جدید
سلام میدونم سوالم ربطی به موضوع نداره ولی میخوام بدونم با چه رتبه ای قبول شدین

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
مودم(zyxel p-660HW-T1 v3)گرفتم .تمام مراحل نصبشُ انجام دادم اما چراغ DSlروشن نمیشه.مشکلش کجاست؟

it_solver

عضو جدید
سلام.
مودم(zyxel p-660HW-T1 v3)گرفتم .تمام مراحل نصبشُ انجام دادم اما چراغ DSlروشن نمیشه.مشکلش کجاست؟

سلام.
زنگ بزنید پشتیبانی سرویس اینترنتیتون شاید سرویس شما وصل نیست. معمولا اینجور مسائل از شبکه زیرساخت پیش میاد.
troubleshoot هم بزنید ببینید چی میشه؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بنظرتون ازبین موضوعات زیر برای سیستم عامل کدوم بیشترجای بحث داره ومیشه به عنوان پروژه انتخاب کرد.دستگاه های ورودی خروجی.سازمان عمل ورودی خروجی.مسائل طراحی سیستم عامل.میانگیری ورودی خروجی.زمان بندی دیسک.حافظه پنهان دیسک.RAID

im.r3za

عضو جدید
سلام ، دوستان من چیز خاصی از مفهوم شی گرایی و چندریختی و وراثت و کپسوله سازی نمیدونم
اگه کسی میدونه لطف کنه ، یه کد بذاره و روش یه توضیح بده که من متوجه بشه
من این هفته باید کنفرانس بدم ، خواهشا کمک کنید
یه کد بذارید که همشو داشته باشه بعد بگین کدوم قسمت برا چشه
مرسی

Drago

کاربر ممتاز
سلام ، دوستان من چیز خاصی از مفهوم شی گرایی و چندریختی و وراثت و کپسوله سازی نمیدونم
اگه کسی میدونه لطف کنه ، یه کد بذاره و روش یه توضیح بده که من متوجه بشه
من این هفته باید کنفرانس بدم ، خواهشا کمک کنید
یه کد بذارید که همشو داشته باشه بعد بگین کدوم قسمت برا چشه
مرسی
کد:
public class Parent {

public int    parentInt;

public void myMethod(){
        System.out.print(parentInt);
    }
}

public class Child extends Parent{

private int childInt;

public void myMethod(){
        System.out.print(parentInt + childInt);
    }

public static void main(String[] args){
        Child c = new Child();

}

}
کد بالا به زبان جاوا نوشته شده، اگه یه کم نامفهومه عذر میخوام چون خودم نوشتم و از اینترنت نیست.

به هر حال بریم سر اصل مطلب:
مفهوم شی ‌گرایی رو اگه بخوای ساده بگی خیلی عجیب غریب نیست، اما با همین مفهوم میشه مانورهای زیادی داد.
ببین ما میایم و یه دسته رو به عنوان کلاس در نظر میگیریم، مثلا : کلاس دانش آموزان، کلاس اساتید، کلاس لپتاپ ها، کلاس تلویزیون ها و ...
اما حالا که ما یه چیزی داریم به اسم کلاس لپتاپها، تکلیف لپتاپ من چی میشه؟ آیا میشه گفت لپتاپ دراگو هم همون کلاس لپتاپ ها هست؟ نه. پس تکلیف لپتاپ من چی میشه؟ لپتاپ من یه دونه است، یه نمونه (Instance) است، یه شیء(Object) هست : یک شیء از کلاس لپتاپ ها.
توی کدی که بالا میبینی ما دوتا کلاس به اسم های Parent و Child داریم.وقتی که مینویسیم ()Child c = new Child در واقع یک نمونه یا شی از کلاس Chid درست کردیم.

حالا اگه ما کلاس لپتاپها رو داشته باشیم، این کلاس یه سری خصوصیت ها داره : همه لپتاپ ها LCD دارن، همه لپتاپها باتری دارن، همه لپتاپها دکمه روشن و خاموش دارن... . در ضمن، یه گروهی مثل کلاس لپتاپها، شامل خیلی موارد و خیلی اشیاء میشه که با هم ممکنه متفاوت باشن، پس میایم دوتا کلاس تعریف میکنیم که این کلاس لپتاپها رو خرد کنه : کلاس لپتاپهای بزرگ که لپتاپهای بالاتر از ۱۴ رو توش داریم و کلاس لپتاپهای کوچیک که لپتاپهای کوچکتر از ۱۴ اینج رو توش داریم. حالا لپتاپهای بزرگ بازم خیلی میشه، خرد ترش میکنیم به شرکت های مختلف : کلاس لپتاپهای بزرگ acer و کلاس لپتاپهای بزرگ asus و ... . اما یه نکته دیگه هست.یادته گفتیم همه لپتاپها LCD و باتری و دکمه و اینا دارن؟ خب اینا رو که نمیایم واسه همه کلاسهای پایین تر (زیرکلاسها یا Subclass ها) دوباره تعریف کنیم. این ساب کلاسها خصوصیت هاشون رو از کلاسهای بالاتر (سوپرکلاس یا Superclass) به ارث میبرن. این هم از ارث بری یا وراثت.
توی کلاس Child اگه دقت کنید ما گفتیم مقدار parentInt رو با childInt با هم جمع کنه و توی خروجی نشون بده، در حالی که توی کلاس Child متغیری به اسم parentInt نداریم! این متغیر از والد که همون کلاس Parent هست بهش به ارث رسیده، پس بدون نیاز به تعریف دوباره، میتونیم ازش استفاده کنیم.

کپسوله سازی هم به این میگن که یه سری خصوصیت های هر کلاس ممکنه عمومی نباشه.یعنی با اینکه ما اومدیم از کلاس یه شیء گرفتیم باز هم به اون خصوصیت ها دسترسی نداریم.
مثلا توی کلاس Child اون متغیر childInt چون private تعریف شده از بیرون بهش دسترسی وجود نداره.

میمونه بحث چندریختی : کلاس یه سری خصوصیت داره و یه سری متد. خصوصیت که همون متغیرها هستند و متدها هم یه سری کارها رو انجام میدن (مثل تابع و پروسیجر میمونن). حالا اگه توی کلاس والد یا همون سوپرکلاس یه متدی تعریف شده، اما توی کلاس فرزند همون متد رو دوباره تعریف میکنیم اما یه کار دیگه ای رو انجام میده! پس یه متد داریم با چند ریخت.
مثلا توی این کد متد myMethod توی کلاس والد تعریف شده، اما بعدا توی کلاس فرزند دوباره تعریف شده و این بار کاری که انجام میده یه کم فرق میکنه.این کاری که ما کردیم رو بهش می‌گن Overriding که یکی از شیوه های چند ریختی است (یکی دیگه اش Overloading است).

===============
واقعا اگه با این کد و توضیحاتی که دادم مفاهیم شی گرایی رو فهمیده باشی جایزه داری!!
هرجاشو متوجه نشدی بگو تا جزئی تر بریم تو کارش.
در ضمن، انتظار دارم منابع دیگه هم خونده باشی.
اگه واقعا بری دنبالش حاضرم وقت بزارم و با هم کدی که میخوای ارائه کنی بنویسیم.
اینجا رو هم نگاه کن. ستون سمت چپ اون قسمتی که نوشته Java Object Oriented مفاهیم شی گرایی توی جاوا رو یاد داده. Overriding یکی از شیوه های چند ریختی هست.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به همگی
بنظرتون ازبین موضوعات زیر برای سیستم عامل کدوم بیشترجای بحث داره ومیشه به عنوان پروژه انتخاب کرد.دستگاه های ورودی خروجی.سازمان عمل ورودی خروجی.مسائل طراحی سیستم عامل.میانگیری ورودی خروجی.زمان بندی دیسک.حافظه پنهان دیسک.RAID

سلام

بنظر من:
مسائل طراحی سیستم عامل

دقیقا برای چی میخواین ؟!!
اطلاعات کسب کنید یا بدنبال ایده در موردشون هستید ؟!!

deltang74

عضو جدید
سلام من نرم افزار توربو سی پلاس پلاس رو دانلود کردم نصب ک میکنم
اون سرعت سنجه ک باید اینستال کنه تا 40 میره و بعد اخطار میده و نصب نمیشه
خیلی فوریه
لطفا کمکم کنید!!

Drago

کاربر ممتاز
اون سرعت سنجه ک باید اینستال کنه تا 40 میره و بعد اخطار میده و نصب نمیشه
خیلی فوریه
اصلا فکر نکن که اگه یه وقت محتوای خطا رو بگی ممکنه باعث بشه یه نفر واقعا کمکت کنه...اصلا همچین فکری نکن.

ترم يكيSOOLMAZ

عضو جدید
كمك ميخام
ببخشيد مزاحم شدم براي برنامه نويسي تو محيطvisual studio

چند تا سوال دارم تا فردا ظهر بايد بنويسم نمتونم كمكم كنيد

1-برنامه اي كه عدد دودويي بگيره ده دهي بده
و با العكس
2-عدد از ورودي بگيرد تعداد ارقام بده
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
كمك كنيد ترم يكم بلد نيستم

ترم يكيSOOLMAZ

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین IT

این تاپیک مخصوص سوال و جواب هست

سوال ها و مشکلاتی رو که در مورد این رشته دارید این جا مطرح کنید

كمك ميخام

و با العكس
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
كمك كنيد ترم يكم بلد نيستم منتظرم

nafis...

مدیر بازنشسته
كمك ميخام

و با العكس
3-مجموع ارقام

اينها در سي شارپه
كمك كنيد ترم يكم بلد نيستم
سلام:gol:
فکر میکنم بهترین شیوه برای کمک کردن به شما این باشه که فکر کنید! تحلیل کنید! و کد رو خودتون بنویسید و اگر خطایی بده میتونید کد رو قرار بدین تا دوستان کمکتون کنند

deltang74

عضو جدید
اصلا فکر نکن که اگه یه وقت محتوای خطا رو بگی ممکنه باعث بشه یه نفر واقعا کمکت کنه...اصلا همچین فکری نکن.

ی همچین چیزی مینویسه:
unable to open source file E :/ NEWFOL 2 ARRAYS.PAK for reading
بعد گزینه retry و کنسل داره ک هیچ کدم کمکی نکرد

تو ی سیستم دیگ رفتم نصب کنم اون سرعت سنج تا 100 رفت و بعد ی فضای خالی ابی از توربو اومد و فلش یا همون نشانگر موس فقط میچرخه و هیچی نمیشه !!

خواهشا کمک :(((((

ترم يكيSOOLMAZ

عضو جدید
سلام:gol: فکر میکنم بهترین شیوه برای کمک کردن به شما این باشه که فکر کنید! تحلیل کنید! و کد رو خودتون بنویسید و اگر خطایی بده میتونید کد رو قرار بدین تا دوستان کمکتون کنند
بخدا مشكل داشتم نتونستم و گر ن خودم عاشق برنامه نويسي ام ...خاهش ميكنم اگه ميتوني كمكم كن استاد گفته تا شب براش ايميل كنم اگه بيمارستان نبودم و درگيري ذهني نداشتم مي نشستم فكر ميكردم اينا رو به استادم گفتم قبولم نمكنه بازم خاهش ميكنم

mahdis.ynj

عضو جدید
سلام دوستان... من یه منشور پروژه در حوزه ی it می خواستم... کسی می تونه کمکم کنه؟ :cry:

computersoft

عضو جدید
یک سوال فوری ************

یک سوال فوری ************

سلام دوستان یک سوالی دارم دقیقا نمیدونستم کجا باید مطرح اش کنم . به هر حال اگر جایی گذاشتم که نباید میذاشتم پیشاپیش عذر .

راستش من یک تمرینی دارم که سر کلاسمون استادمون توضیحی ندادن و من اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چیکار باید بکنم .!! تمرین رو اینجا میذارم ممنون میشم راهنمالییم کنید والا من فقط فهمیدم که باید Vmware نصب کنم !! و دو تا سیستم داشته باشم . حتی نمیدونم این دو تا سیستمی که باید داشته باشم سرور باید باشن؟ یا کلاینت؟ ممنون میشم راهنماییم کنین که باید چیکار کنم . تشکر

پیوست ها

• F92-HW-1.pdf
    67.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا