انگیزه های غلط برای بچه دار شدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز

خود خـواهـی عـامل اصلی در بـچـه دار شدن اکثر قریب به اتـفـاق مردم میبــاشد. مادر و پدر شدن کار بسیار آسانی اسـت امــا پدری کردن و مـادری کـردن کـاری بـس دشـوار. مـحصول رابطه جنسی لذت جویانه ممکن است به زایمان و تـولد کودکی منجر گردد اما آیا همین امر کافیست که زن و مـرد دخـیل در ایـن فـرایند را پدر و مادر بنامیم؟ پس بهتر اسـت که عبارت کلیشه ای "بهشت زیرپای مادران است" را این گـونه بـاز گویی کنیم: "بهشت زیر پای زنانیست که بـرای فــرزندانشـــان مادری می کـنـند." هـر زن بـچه داری شـایسته نام مادری نیست. پیش از آنکه اقدام به بچه دار شـدن کنـید بـهـتر است ببینید صلاحیت این کار را دارید یا خـیر. شما می بایسـت از مـال، دانـش و بـلـوغ جســمی، اجتماعی و هیجانی کافی برخوردار باشید تا بتوانید نیازهای فرزند خود را از لحاظ مادی، معنوی و فکری تامین کنید. اما عملا خلاف این قاعده عمل میگردد بطوری که افرادی که هیچ گونه صلاحیت پرورش کودک را ندارند تعداد فرزندانشان بیشتر از سایرین است! و کسانی که توانایی و صلاحیت بچه دار شدن را دارا میباشند تمایلی به داشتن فرزند از خود نشان نمیدهند. انگیزه های خودخواهانه در این رابطه را بررسی کنید:

1- انگیزه های زیستی و برای حفظ بقاء: انگیزه ای ناخودآگاه و تحمیلی میباشد که بدون تفکر صورت میگیرد. غرایز خود را کنترل کنید.

2- نوه آوردن برای والدین: مختص افرادی است که استقلال فکری نداشته و کماکان نیازمند تایید از سوی والدین خود میباشند. بهتر است برای خودتان زندگی کنید.

3- دوست داشتن بچه:نمودی از خودخواهی انسانهاست. عوض آن کودکی را به فرزند خواندگی بپذیرید. و یا معلم کودکان گردید.

4- به تصور برتر بودن میخواهند ژنهای خود را منتقل کنند: نمودی از خود بزرگ بینی مفرط. اگر تصور میکنید انسان باهوش و مهمی می باشید اعمال بزرگ را خودتان به انجام رسانید و آن را به نسل آینده خود واگذار نکنید.

5- منبع درآمد و کمک خرج خانه: استخدام ارزانترین کارگر. استفاده ابزاری از فرزندان.

6- کسی باشد که در دوران سالخوردگی عصای دستشان باشد: این طرز تفکر ترس از پیری را آشکار میسازد. نگرش والدین سوء استفاده گر و خودخواه به فرزندانشان.

7- بارداری و زایمان از تجارب زندگی هستند: بهتر است از این تجارب خودخواهانه صرفنظر کرده و از سایر تجارب زندگی لذت ببرید.

8- بدون فرزند ارکان خانوداه سست میگردد: نشانگر عدم امنیت اجتماعی در فرد است. بهتر است با ارتباطات دوجانبه موثر روابط خود را استحکام بخشید.

9- جبران مشکلات کودکی: این افراد آرزوها و تخیلات سرکوب شده خود را با بچه دار شدن و با برآورده ساختن تمام نیازهای فرزندشان (در واقع نیازهای کودکی خودشان) تسکین میبخشند. در واقع قصد دارند الگوی یک پدر و یا مادر خوب را به جامعه و اطرافیان خود نشان دهند.

10- افتخار آفرینی کاذب: این گونه افراد فرزندان خود را مجاب میکنند تا به دانشگاه رفته و مدرک تخصصی دریافت کنند و یا به ورزش و یا فعالیت دلخواه خودشان بپردازند و مایه مباهات آنان گردند. مختص افراد بی کفایت که خود قادر به انجام کاری نیستند.

11- زنده نگه داشتن نام خانوادگی: و یا ترس از انقراض نسل. یک نوع تفکر ساده لوحانه و متکبرانه.

12- کنجکاوی از ظاهر و چهره فرزند: میخواهند بدانند فرزندشان چه شکلی خواهد بود. خود شیفتگی وخودخواهی محض. و عدم رضایت از خود.

13- دستورات مذهبی و قومی: در واقع اطاعت بدون اندیشه از اصول تعصب آمیز، نژاد پرستانه و نامعقول میباشد.

14- همسرم خواهان بچه است: تحکیم رابطه و ترس از دست دادن همسر. بهتر است با افزایش اعتماد بنفس خود با آن غلبه کنید. استفاده ابزاری از فرزند.

15- می خواهیم مانند دیگران باشیم: نوعی شرطی سازی فرهنگی. عدم اعتماد بنفس و عزت نفس. ترس از طرد شدن.

16- مادر شدن آرزوی هر زنیست: تسلیم افکار عمومی شدن. برای مادر شدن نیاز به بچه دار شدن نیست کودکان بی سرپرست بسیاری منتظر مهر مادرانه شما هستند.

17- تبعیض جنسیت: برخی خواهان پسر و برخی خواهان دختر میباشند. نشان از استفاده ابزاری از فرزندان برای دستیابی به آرزوها و پیروی از فرهنگ و آداب وسنن متحجرانه. بهتر است قدر دان افرادی که در حال حاظر در کنارتان هستند باشید.

18- ساعت بیولوژیکی زنان: در سن 30 تا 40 سالگی میل جنسی در زنان افزایش می یابد. اما برقراری رابطه جنسی حتما نباید به حاملگی منجر گردد.

19- بی دلیل: افراد بسیاری وجود دارند که هیچ دلیلی برای بچه دار شدن ندارند تنها مانند چارپایان تولید مثل میکنند.

20- بارداریهای ناخواسته و برنامه ریزی نشده: سهل انگاری در استفاده از وسایل جلوگیری کننده از بارداری به علت استفاده نادرست از آنها و یا استفاده نکردن به دلایل گوناگون همچون لذت بیشتر. در کشورهای توسعه یافته سالانه 28 میلیون حاملگی روی میدهد که 50 درصد آنها نا خواسته بوده و 26 درصد آنها به سقط جنین می انجامد. در کشورهای در حال توسعه سالانه 182 میلیون حاملگی روی میدهد که 40 درصد آنها ناخواسته بوده و 20 درصد آنها به سقط جنین منجر میگردد.

یک نسل کشی پنهان و فرزندانی که بی دلیل زاده شده اند. محصول ناخواسته رابطه جنسی.

21- ترس از انگ نازابودن: اینگونه افراد به صرف اینکه بارور بودن خود را به اثبات برسانند بچه دار میشوند. نشانه اعتماد بنفس پایین و رفتار منفعلانه.

22- بچه نمک زندگی است: برای مقابله با زندگی یکنواخت و کسالت بار خودشان. کودکان ابزار سرگرمی نیستند.

23- القاء حس بزرگ شدن: مانند افرادی که تصور می کنند چون سیگار می کشند دیگر بزرگ شده و در جرگه بزرگسالان جای گرفته اند.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ی انگیزه ها که غلط نیستن...

حالا انگیزه های درست چیا هستن؟

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گران، اگر با دلیلی از از دلایل بالا مخالفید ، دلیل بر نقض اورید و اثبات کنید

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انگیزه های زیستی و برای حفظ بقاء: این یه غریزه س. چیزی که خدا داده...مثل غذا خوردن و خوابیدن و... نمیشه منکرش بشیم. چیزی که خدا داده مسلماً غلط نیست!

نوه آوردن برای والدین: بچه شیرینی زندگیه...قبول دارین که شاد کردن دل دیگران یه امر خداپسنده...وجود نوه برای والدین یه جور دلگرمیه!

دوست داشتن بچه: ما تو زندگی میتونیم خیلی چیزا رو دوست داشته باشیم...بچه هم یه موردشه!

منبع درآمد و کمک خرج خانه: تو این دوره زمونه با این خرج که گرونه :D باور کن بچه خیلی کمک خرج پدر مادر نیست!

کسی باشد که در دوران سالخوردگی عصای دستشان باشد: فک نکنم اینم ایرادی داشته باشه.

بدون فرزند ارکان خانوداه سست میگردد: بدیهیه ... خیلی خانواده ها به خاطر بچه دار نشدن یکی از زوجین از هم پاشیده شدن!

دستورات مذهبی و قومی: قومی که حرفی راجع بهش ندارم اما مذهب رو نباید زیر سوال ببریم!

مادر شدن آرزوی هر زنیست: اینو بذار فقط زن ها در موردش قضاوت کنن! طبیعت زن اینه که دوس داره مادر بشه!

مورد 22 رو هم در خلال صحبتام توضیح دادم!

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه از نظر مالی اوکی بودی باید بچه دار بشید ... :|
همین /.

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کافی نیست... باید با توجه به فرهنگ و شرایط روز قدرت تربیتش رو هم داشته باشی!

اگه پول نداشته باشی تا بچه رو ساپورت کنی ... هرچقدر هم خوب تربیت کنی بازم نمیشه ... توقع ها رفته بالا ... قبول داری؟؟؟بچه 4ساله داره با لپ تاپ کار میکنه ... دسته همه بچه ها گوشی موبایل تاچ هست ...
درسته قدرت تربیت باید داشته باشیم ... اما از نظر مالی باید اوکی باشیم ... بزرگ کردن بچه خرج داره ... روز به روز هم داره همه چی گرون میشه ...

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه پول نداشته باشی تا بچه رو ساپورت کنی ... هرچقدر هم خوب تربیت کنی بازم نمیشه ... توقع ها رفته بالا ... قبول داری؟؟؟بچه 4ساله داره با لپ تاپ کار میکنه ... دسته همه بچه ها گوشی موبایل تاچ هست ...
درسته قدرت تربیت باید داشته باشیم ... اما از نظر مالی باید اوکی باشیم ... بزرگ کردن بچه خرج داره ... روز به روز هم داره همه چی گرون میشه ...
قبول دارم منم با پول موافق بودم و فقط گفتم کافی نیست. پول در کنار تربیت!

تربیت نادرست امکانات رو میسوزونه!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگیزه های زیستی و برای حفظ بقاء: این یه غریزه س. چیزی که خدا داده...مثل غذا خوردن و خوابیدن و... نمیشه منکرش بشیم. چیزی که خدا داده مسلماً غلط نیست!
و مسلما درست هم نیست
حس پرواز را تجربه کردی- میشه از یک ارتفاع به پرواز در امد- بدون بال
نوه آوردن برای والدین: بچه شیرینی زندگیه...قبول دارین که شاد کردن دل دیگران یه امر خداپسنده...وجود نوه برای والدین یه جور دلگرمیه!
شیرینی که اگر بی موقع اید کام ذوج را تلخ می کند
والدین هزاران راه برای دلگرم شدن دارن - مثلا ساخت یک مرکز بهداشتی در روستایی دور افتاده
دوست داشتن بچه: ما تو زندگی میتونیم خیلی چیزا رو دوست داشته باشیم...بچه هم یه موردشه!
بچه هم ی موردشه > پس چیزایی جایگزین هم هست
منبع درآمد و کمک خرج خانه: تو این دوره زمونه با این خرج که گرونه :D باور کن بچه خیلی کمک خرج پدر مادر نیست!
با این استدلال ب شدت مخالفم.
کسی باشد که در دوران سالخوردگی عصای دستشان باشد: فک نکنم اینم ایرادی داشته باشه.
اندیشه ی واهیست - شواهد چیز دگری را نشان می دهند
بدون فرزند ارکان خانوداه سست میگردد: بدیهیه ... خیلی خانواده ها به خاطر بچه دار نشدن یکی از زوجین از هم پاشیده شدن!
به این خاطر بود که .
بنظر من تمام انگیزه ها جز شماره 14 و 16 غلط هستن

زندگی که فرزند پیوند ان باشد زندگی نیست و زیستن ست
دستورات مذهبی و قومی: قومی که حرفی راجع بهش ندارم اما مذهب رو نباید زیر سوال ببریم!
قومی.
مذهب امرهای مختص به زمان های خاص دارند . پس.

مادر شدن آرزوی هر زنیست: اینو بذار فقط زن ها در موردش قضاوت کنن! طبیعت زن اینه که دوس داره مادر بشه!
مادر شدن.
مورد 22 رو هم در خلال صحبتام توضیح دادم!
بچه تنها نمک زندگی نیست - چرا که همراه با نگرانی برای والدین ست{نوع تربیت- مشکلات-تحصیل و...}

اگه از نظر مالی اوکی بودی باید بچه دار بشید ... :|
همین /.
بدون پول بچه دار شدن ــــــــــــــ .
ولی تنها دلیل لازم نیست.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب دوستم من فک میکنم تو فقط جوانب منفی بچه دار شدن رو در نظر گرفتی.

عقیده ی شخصی من در مورد بچه:

وجودش تو زندگی لازمه! هر چیزی تو این دنیا هم معایبی داره هم مزایایی!

اگه سعی ما بر این باشه در راه درستش پیش بریم هیچ وقت مشکل ساز نمیشه!

اگه بشه بچه ای رو تربیت کرد که هم اخلاق داشته باشه هم از نظر علمی و عملی پیشرفت کنه خدمت بزرگی به دنیا کردیم!

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمامه این نکاتیو که گفتید درسته...ولی من خودم واقعا عاشقه مادر شدن و بچه هستم...
اما نه تو هر زمانی..زمانی که وضعیتم از هر نظر اوکی باشه..
من واسه بچم اهدافه خیلی زیادی تو ذهنم دارم حالا چه دختر باشه چه پسر..
دوست دارم تو زندگیمون منو همسرم هر تلاشی که میکنیم برا خوشبختیه بچمون باشه
و هیچ وقتم دوست ندارم منو از اون دست مادرایی بدونن که فقط قصدم اوردنه بچه بود (به قول معروف دهنه بقیرو ببنده البته با پوزش) که حتی یه لحظه حوصله نگه داشتنشو ندارن..
:gol::gol:

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
فرزند به نظر من عصاره احساسات پاك عاشقانه به همراه اهداف بلندي بايد باشد كه به نوعي والدين رو نمايندگي خواهد كردو ثمره پيوند مستحكم خانوادگي آنان بايستي باشد.

sshimaa

عضو جدید
بچه...نازی

یکی کمه ...پنج تا زیاده

سه تا خوبه

البته با شرایط اقتصادی این دوره زمونه

یکی شم زیادیه

وضعیت
موضوع بسته شده است.