سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
سلام دوستان
حجم درایوی که ویندوز رو اون نصبه رو میشه افزایش داد ؟؟؟

از طریق disk management درایوای دیگه رو میتونم حجمشونو تغییر بدم اما درایو ویندوز رو نه ؟ نرم افزاری میتونه این کارو کنه ؟
سلام دوستی
با partition magic میشه. با paragon هم میشه فک کنم.امتحان کن.
موفق باشی

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام دوستان
حجم درایوی که ویندوز رو اون نصبه رو میشه افزایش داد ؟؟؟

از طریق disk management درایوای دیگه رو میتونم حجمشونو تغییر بدم اما درایو ویندوز رو نه ؟ نرم افزاری میتونه این کارو کنه ؟
سلام دوست عزیز

امکانات قسمت مدیریت درایو ویندوز محدود هست برای اینکارا بهتره از برنامه های تخصصی استفاده کنید !

حالا گفتم تخصصی فکر نکنید کار باهاشون سخت هست خیر اینطور نیست

برنامه پیشنهادی بنده : EASEUS Parition Master

f.cheraghali

عضو جدید
سلام ، دوستان

من یک فایل DVD صوتی دارم که می خوام فقط یک قسمت از این فایل 1 ساعت رو جدا کنم . از برنامه Any Video Converter Ultimate هم استفاده کردم . ولی بعد از Crop کردن نمی تونم فایلم رو

اجرا کنم . فکر می کنید مشکل چیه؟ ویا پیشنهادی دارین که از برنامه دیگه استفاده کنم . خیلی فوری .....................................

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام ، دوستان

من یک فایل DVD صوتی دارم که می خوام فقط یک قسمت از این فایل 1 ساعت رو جدا کنم . از برنامه Any Video Converter Ultimate هم استفاده کردم . ولی بعد از Crop کردن نمی تونم فایلم رو

اجرا کنم . فکر می کنید مشکل چیه؟ ویا پیشنهادی دارین که از برنامه دیگه استفاده کنم . خیلی فوری .....................................
سلام

برنامه پیشنهادی : XiliSoft Audio Converter و قسمت Crop !

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان لپ تاپ خریدم و به دستم رسیده،خیلی ردیفه،فقط یه خورده گیجم:surprised:

یه مشکلی که برام همین چند دقیقه پیش با لپ تاپ برام پیش آمد این بود که نمیدونم چرا سایت مهندسان وارد میشم خیلی ریز میفته!!!یعنی سایت مهندسان تو لپ تاپ همه نوشته هاش ریز هست ولی سایت های دیگه میرم اینطوری نیست....
فک کنم دستم به یه جایی خورد که مربوط به تنظیمات سایت مهندسان بود،شما دوستان خبر ندارین اینجا مشکلم کجاست!!!دمتون گرم کمک کنین،سایت مهندسان یکی از سایت های مرجع منه....ممنون با تشکر

اینم بگم الان دارم با پی سی اینجا پست میذارم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان لپ تاپ خریدم و به دستم رسیده،خیلی ردیفه،فقط یه خورده گیجم:surprised:

یه مشکلی که برام همین چند دقیقه پیش با لپ تاپ برام پیش آمد این بود که نمیدونم چرا سایت مهندسان وارد میشم خیلی ریز میفته!!!یعنی سایت مهندسان تو لپ تاپ همه نوشته هاش ریز هست ولی سایت های دیگه میرم اینطوری نیست....
فک کنم دستم به یه جایی خورد که مربوط به تنظیمات سایت مهندسان بود،شما دوستان خبر ندارین اینجا مشکلم کجاست!!!دمتون گرم کمک کنین،سایت مهندسان یکی از سایت های مرجع منه....ممنون با تشکر

از کنترل پنل>تنظیمات شخصی>استایل تالار چک کنید ببینید روی حالت موبایل نباشه

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوست گرامی.

کلیدهای ترکیبی Ctrl و منفی (علامت تفریق) را همزمان بزنید.

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریکاوری ها معمولا خوب کار نمیکنن، اگه خوبشو سراغ دارین میشه لطفا اسمشو بگید تا بتونم ازش استفاده کنم؟

با ریکاور مای فایل تست کنین اگه نشد با اکتیو پارتیشن ریکاوری تست کنین

من خودم همیشه از اون دوتا استفاده میکنم و 90 درصد جواب گرفتم

newarrived

عضو جدید
سلام میخوام یک لپ تاپ بخرم بین ASUSX550 i5/6/1/2 و LENOVO Z500 i5/6/1/2 موندم. لطفا کمکم کنید. ASUS 150تومان گرون تره ولی کیف و موس هم داره

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
سلام میخوام یک لپ تاپ بخرم بین ASUSX550 i5/6/1/2 و LENOVO Z500 i5/6/1/2 موندم. لطفا کمکم کنید. ASUS 150تومان گرون تره ولی کیف و موس هم داره

به این سایت سر بزن لنوو رو تشریح کرده
سوال هم داشتی بپرس ، خیلی خوب جواب میدن

آخرین ویرایش:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گرام:gol:

عرضم به حضورتون که این ساعت و تاریخ سیستم ما بعد از هر بار خاموش و روشن شدن برمیگرده به سه سال قبل:|...حدس میزنم به خاطر ویروس باشه ولی سیستم رو هم ویروس کشی کردم چیزی یافت نشد!دوستان اگر راه حلی پیشنهاد بدن ممنون میشم:gol:

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام بر دوستان گرام:gol:

عرضم به حضورتون که این ساعت و تاریخ سیستم ما بعد از هر بار خاموش و روشن شدن برمیگرده به سه سال قبل:|...حدس میزنم به خاطر ویروس باشه ولی سیستم رو هم ویروس کشی کردم چیزی یافت نشد!دوستان اگر راه حلی پیشنهاد بدن ممنون میشم:gol:
سلام

وظیفه ثابت نگه داشتن تاریخ / ساعت بر عهده قسمتی از مادربرد به نام باطری بک آپ هست !

این باطری الان ضعیف شده و باید عوض کنید !

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

وظیفه ثابت نگه داشتن تاریخ / ساعت بر عهده قسمتی از مادربرد به نام باطری بک آپ هست !

این باطری الان ضعیف شده و باید عوض کنید !

موتوشکرم از توجه شما...حالا نمیشه قبل از عوض کردن باطری راههای دیگه رو امتحان کرد...منظورم اینه مشکل حتما سخت افزاری هست؟

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این قسمت رو تیک زدید ؟ سیستم رو از برق که نمیکشید ؟

اوهوم تیک این قسمتم زدم..

سیستم رو از برق نمیکشم!!

در واقع این مشکل برای سیستم محل کارم هست... همیشه بعد از شات دان کردن سیستم یه دقیقه ای طول میکشه تا سیستم کامل خاموش بشه ...موقه رفتن هم باید فیوز رو کلا قطع کنم...یکی دو بار چون عجله داشتم و میخواستم برم یادم رفته منتظر بمونم سیستم کامل خاموش بشه و فیوز رو زدم...فرداش که باز روشن میکردم پیغامی مبنی بر خاموش شدن ناگهانی سیستم دریافت میکردم و متوجه میشدم که زود فیوز رو قطع کردم...

الان چند روزی هم هست که قبل از بالا اومدن سیستم یه صفحه ای شبیه حالت safe mode باز میشه و یه سری اطلاعات درباره ی یه ارور میده ...دقت نکردم ببینم چیه ولی فک کنم به این هم مربوط میشه!

r_saeedi

عضو جدید
بازار کار و دروس رشته معماری کامپیوتر

بازار کار و دروس رشته معماری کامپیوتر

[h=2][/h]
باسلام به همگی دوستان
یکی از دوستان معماری سیستم های کامپیوتری دانشگاه آزاد نجف آباد قبول شده..درمورد موضوع کلی این رشته، دروسش، در درآخر بازار کاری که داره لطف کنید راهنمایی کنید.
باتشکر

b_e_shamlu413

عضو جدید

با سلام خدمت شما دوست عزیز
باید خدمت شما عرض کنم که اگر فقط ساعت سیستم شما با این مشکل برخورد میکرد می شود تصور کرد که کاری یکی از نرم افزار های باشد ولی چون تاریخ شما هم صفر میشود یعنی به یک تاریخ خواص برمیگرد بدون برو برگرد حتما باطری شما اشکال دارد چون باطری که مشکل داشته باشد آی سی سیموس شما ریست میشود
برای اینکه اطمینان نمایید باطری را خارج کنید و سیستم را از برق بکشید و بعداز حدودا 5 دقیقه روشن کنید اگر تاریخ و ساعت شما برابر با همان تاریخ و ساعت فوق بود ( همان زمانی که میگویید ) برگشت اطمینان داشته باشید درغیر این صورت اشکال از آی سی سیموس شما میباشد و در انتها بگویم که این مشکل خیلی به ندرت پیش می آید که نرم افزاری باشد بیشتر از سخت افزار سیستم میباشد مثل ( باطری - آی سی - جامپرها ...)
به امید دیدار

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین

من میخام پرینتر روی کامپیوتر خونه رو ک ویندوزشم xp هس روی لپ تاپم شیر کنم...ویندوز لپ تاپمم ویندوز8 هس!!
لپ تاپمم از طریق وایرلس به سیستم اصلی متصله!

پرینتر رو شیر کردم..علامت دستم کنارشه..ولی نمیدونم چجوری در ویندوز 8به اون فایل شیر شده دسترسی داشته باشم تا بتونم addکنم اونو؟؟؟؟؟

با تشکر

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین

من میخام پرینتر روی کامپیوتر خونه رو ک ویندوزشم xp هس روی لپ تاپم شیر کنم...ویندوز لپ تاپمم ویندوز8 هس!!
لپ تاپمم از طریق وایرلس به سیستم اصلی متصله!

پرینتر رو شیر کردم..علامت دستم کنارشه..ولی نمیدونم چجوری در ویندوز 8به اون فایل شیر شده دسترسی داشته باشم تا بتونم addکنم اونو؟؟؟؟؟

با تشکر

الان رفتم به قسمت add printer..سرچ کرد ولی پیدا نکرد پرینتر شیر شده رو زدم nextپنجره ای باز شد و چند گزینه داشت گزینه اولو که انتخاب فایل شیر شده بود باید مسیر میدادم..خودش مثال زده بود ک اول اسم کامپیوتر بعد نام پرینتر شیر شده...منم نام کامپیوتر اصلی رو با نام پرینتر شیر بود رو نوشتم ولی چنین پیغامی داد!!!:(

راهی رفتم اشتباه بوده؟؟

Untitled.jpg

maryam.raz

عضو جدید
سلام دوستان
خواهر من یه لپ تاپ گرفته ویندوز 8 نصب کردیم واسش با یه سری نرم افزار
بعد که خواستیم خاموشش کنیم خاموش نمیشد مث این میموند که رفته رو sleep
با دکمه آفش خاموشش کردیم
بنظرتون مشکل از کجاست؟

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام دوستان
خواهر من یه لپ تاپ گرفته ویندوز 8 نصب کردیم واسش با یه سری نرم افزار
بعد که خواستیم خاموشش کنیم خاموش نمیشد مث این میموند که رفته رو sleep
با دکمه آفش خاموشش کردیم
بنظرتون مشکل از کجاست؟
درود

مشکل از کرک ویندوز هست !

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان دنبال یه نرم افزار میگردم که از محیط ویندوز عکس بگیره.....برام مهمه ممنون میشم کمکم کنین،

ویندوز 7 هست،ممنون میشم لینک دانلودشو رو بزارین.....نرم افزار WinSnap پیدا کردم ولی هر کاری میکنم نصب نمیشه....ممنون میشم یکی کمکم کنه تازه لپ تاپ خریدم به کمک احتیاج دارم

یه سری سوال دارم باید حتما عکسشو بزارم تا سوال کنم،خیلی مهمه

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا با این ویندوز 7 حال نمیکنم،چون برای نصب بیشتر نرم افزارها مشکل داره،خدایی ایکس پی یه چیز دیگه بود!!!یکی راهنمایی بفرماید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان دنبال یه نرم افزار میگردم که از محیط ویندوز عکس بگیره.....برام مهمه ممنون میشم کمکم کنین،

ویندوز 7 هست،ممنون میشم لینک دانلودشو رو بزارین.....نرم افزار WinSnap پیدا کردم ولی هر کاری میکنم نصب نمیشه....ممنون میشم یکی کمکم کنه تازه لپ تاپ خریدم به کمک احتیاج دارم

یه سری سوال دارم باید حتما عکسشو بزارم تا سوال کنم،خیلی مهمه

این مشکل حل شد فعلا دوستان

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان:

چرا برای نصب بیشتر نرم افزارها تو ویندوز 7، کادر User Account Control میاد؟از این کادر زیاد خوشم نمیاد احساس میکنم یه جای کار میلنگه!!!!این کادر برای چی میاد؟ممنون میشم مختصر و مفید بهم راهنمایی کنین با تشکر

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام دوستان:

چرا برای نصب بیشتر نرم افزارها تو ویندوز 7، کادر User Account Control میاد؟از این کادر زیاد خوشم نمیاد احساس میکنم یه جای کار میلنگه!!!!این کادر برای چی میاد؟ممنون میشم مختصر و مفید بهم راهنمایی کنین با تشکر

به نظر من این از اقدامات امنیتی ویندوز7 هست تا تمام نرم افزار های که نیاز به نصب دارن تحت نظر کاربر باشن و کاربر تصمیم بگیره که این نرم افزار نصب بشه یا نه.
البته می تونید از کنترل پنل این گزینه رو غیر فعال کنید

بالا