درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام.میشه لطفا یکی که اطلاعات دقیقی داره جواب بده.خیلی حیاتیه.میخوام بدونم واسه قبولی تو رشته مهندسی شیمی دارو باید چی بخونم...رتبم چند باشه...ظرفیت پذیرش دانشگاه ازاد و دولتی چجوره و کجاها هستش؟؟؟؟ با داشتن ارشد شیمی دارو واسه دکترا گرفتن چه گرایشی باید رفت؟ از همه مهم تر اینکه ایا مجوز داروخانه میدن؟

ضوابط و شرایط تأسیس داروخانه در کشور ایران

http://vista.ir/article/313508

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام
آقا این نقشه نمودار خیلی تمیز در اومده میتونم بپرسم با چه نرم افزاری اینو رسم کردین؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
آقا این نقشه نمودار خیلی تمیز در اومده میتونم بپرسم با چه نرم افزاری اینو رسم کردین؟

دوست من ... من هم این نقشه رو از توی اینترنت برداشتم و فکر هم نمی کنم که با نرم افزار مهندسی خاصی رسم شده باشه !!!

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال در رابطه با تقطیر با بخار مستقیم داشتم که روش کار در این تقطیر ها به چه صورته؟ و چرا هنگامی که یکی از اجزای غیر فرار ما به صورت آب باشه امکان استفاده از این تقطیر وجود داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان
یک سوال در رابطه با تقطیر با بخار مستقیم داشتم که روش کار در این تقطیر ها به چه صورته؟ و چرا هنگامی که یکی از اجزای غیر فرار ما به صورت آب باشه امکان استفاده از این تقطیر وجود داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام ..

معمولا در پایین برج های تقطیر به جای استفاده از ریبویلر از بخار مستقیم استفاده می کنند که راندمان بهتری داره ... به این صورت که بخار داغ رو وارد ترکیبات سنگین پایین برج می کنند که ذرات سبکی که هنوز جدا نشده اند جداسازی شوند ...

همون طور که مشخصه از این روش تنها برای حالت که وجود آب مشکلی ایجاد نمی کند و خود اب یکی از ترکیبات مواد می باشد استفاده می شود ...

E.AP

عضو جدید
سلام ..

معمولا در پایین برج های تقطیر به جای استفاده از ریبویلر از بخار مستقیم استفاده می کنند که راندمان بهتری داره ... به این صورت که بخار داغ رو وارد ترکیبات سنگین پایین برج می کنند که ذرات سبکی که هنوز جدا نشده اند جداسازی شوند ...

همون طور که مشخصه از این روش تنها برای حالت که وجود آب مشکلی ایجاد نمی کند و خود اب یکی از ترکیبات مواد می باشد استفاده می شود ...

ممنونم

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله جینگیلبرت http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
هفت سال پیش یک نفر از اشناها یک کارخانه گاز مایع پر کنی داشت و وام گرفته بود و وامهایش عقب افتاده بود و نمیتوانست اقساطش را بدهد.
میخواست وام دیگری بگیرد ان را جایگزین کند.
ان موقع من نوشتن طرح توجیهی را نمیدانستم.
و کسی هم نبود که مرا راهنمائی کند.
توی در و دیوار یک شرکتی اگهی زده بود که طرح توجیهی مینویسد.
با هم رفتیم انجا و انها گفتند یک طرح توجیهی منویسند تا بتواند مبلغی وام بگیرد
مبلغ پنجاه هزار تومان گرفتند و بعد از چند روز حدود ده جدول بسیار ساده را تکمیل شده و پرینت شده به نام طرح توجیهی دادند و گفتند که شرکت گاز مایع پر کنی میتواند برود وام بگیرد.
من یک کپی از ان طرح توجیهی گرفتم نگه داشتم ببینم اصلا محاسباتش و مطالب جدولها چیستند
روی ان جدولها خیلی کار کردم تقریبا شش ماه کار کردم تا یاد گرفتم من مثل انها ده تا جدول محاسبات مالی طرح توجیهی را تکمیل کنم.
کم کم سراغ طرح های توجیهی کشورهای دیگه رفتم و از اینترنت طرح های توجیهی با استاندارد اداره صنایع کوچک و متوسط آمریکا را پیدا کردم مطالعه کردم.
بعد وارد طرح های توجیهی کارخانجات شدم دیدم که در یک طرح توجیهی باید حد اقل سه تا طرح توجیهی نوشته شود
طرح توجیه مالی ، طرح توجیه اقتصادی ، طرح توجیه فنی
در کشورهای خارجی به غیر از این سه طرح، یک طرح توجیه مدیریتی، یک طرح توجیه برای حضور در اینترنت، و یک طرح توجیهی برای بازاریابی و بازرگانی محصولات نوشته میشود.
و حتی اخیرا طرح توجیهی برای محیط زیست، یک طرح توجیهی برای پدافند غیر عامل برای طرح های بزرگ ملی نیز توسط کارشناسان مخصوص نوشته میشود.
در طول سالهای گذشته انواع طرح ها را نوشتم و از افراد مختلفی ایرادات مختلفی گفته شد که انها را یا اصلاح کردم یا اگر نقصی در اطلاعاتم بود رفع کردم.
الان که به هفت سال گذشته نگاه میکنم میبینم که ان موقع حتی الفبای طرح توجیهی را نمیدانستم ولی تمرین و تمرین و تمرین و تکرار تمرین باعث شد
در زمینه نوشتن طرح توجیهی بتوانم در حد اقل زمان و در بالاترین کیفیت و با کمترین کمک گرفتن از دیگران و صرفا با تحقیق اطلاعات اینترنتی و منابع آزاد یک طرح توجیهی بنویسم.

شما نیز انتظار نداشته باشید که یک روزه بتوانید طرح توجیهی بنویسید.
وقتی اولین طرح را نوشتید اعتماد به نفس ایجاد میشود و هر بار که طرح مینویسید دانش و تجربه تان بیشتر شده و مهارت بیشتری کسب میکنید.

برای نوشتن طرح توجیه مالی نیاز دارید تا با علم حسابداری اشنا باشید.
برای نوشتن طرح توجیه اقتصادی نیاز دارید با علم اقتصاد و بازرگانی و علوم اجتماعی اشنائی داشته باشید.
و برای نوشتن طرح توجیه فنی نیاز دارید با علومی مانند مهندسی شیمی اشنائی داشته باشید.
برای نوشتن طرح توجیه محیط زیست نیاز ادرید با علوم محیط زیست اشنائی داشته باشید.
برای نوشتن طرح توجی پدافند غیر عامل یک طرح اقتصادی نیاز دارید با مسائل مدیریت بحران و مدیریت استراتژیک اشنائی داشته باشید

بنابر این اگر دیدید سخت است نگران نباشید زیرا که همزمان دانستن چند رشته که تناسب زیادی با هم ندارند کار سختی است و باحوصله و مطالعه و تمرین کم کم میتوانید در حد و اندازه کافی یاد بگیرید.

اکثر شرکتها معمولا برای یک پروژه در زمینه مورد نظر مشاور و کارشناس استخدام میکنند تا طرح توجیهی در ابعاد مختلف تنظیم و تدوین شود.
اما من و شما که امکان استخدام مشاور را نداریم با صرف زمان و حوصله و مطالعه میتوانیم انجام دهیم و نباید نگران سختی کار باشیم.

موفق باشید.

ده جدول رو میشه اسکن کنید بزارید تو ضیح کوچک هم بدهید؟؟؟؟؟

با تشکر

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان من یه مشکل خیلی جدی با مبحث استخراج مایع مایع در عملیات واحد دارم متاسفانه این مبحث به ما در دانشگاه آموزش داده نشده و من الان هر چی می خونم چیزی متوجه نمیشم به خصوص در رابطه با نمودارهای مثلثاتی که اصلا این نمودارهای شیوه رسمشون به چه صورته هستش و یا چرا در این نمودار ها فقط یک قسمت نیم دایره ای در پایین مثلث تحت عنوان ناحیه ی دو فازی در نظر گرفته میشه ؟و...
ممنون میشم اگر در این رابطه هر مطلبی که دارید در اختیارم بزارید تا بتونم مشکلم رو توی این مبحث حل کنم :(

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من یه مشکل خیلی جدی با مبحث استخراج مایع مایع در عملیات واحد دارم متاسفانه این مبحث به ما در دانشگاه آموزش داده نشده و من الان هر چی می خونم چیزی متوجه نمیشم به خصوص در رابطه با نمودارهای مثلثاتی که اصلا این نمودارهای شیوه رسمشون به چه صورته هستش و یا چرا در این نمودار ها فقط یک قسمت نیم دایره ای در پایین مثلث تحت عنوان ناحیه ی دو فازی در نظر گرفته میشه ؟و...
ممنون میشم اگر در این رابطه هر مطلبی که دارید در اختیارم بزارید تا بتونم مشکلم رو توی این مبحث حل کنم :(

سلام دوست من ...

مشکل شما خیلی پایه ای هست و نمیشه ساده و تو چند خط به شما همه موارد رو توضیح داد ...

حالا برای شما فایلی رو قرار دادم امیدوارم کمکتون کنه !!

پیوست ها

• 3phase.rar
    424.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

E.AP

عضو جدید
سلام دوست من ...

مشکل شما خیلی پایه ای هست و نمیشه ساده و تو چند خط به شما همه موارد رو توضیح داد ...

حالا برای شما فایلی رو قرار دادم امیدوارم کمکتون کنه !!
بسیار سپاسگزارم
اما متاسفانه تونستم دانلودش کنم اما در Adob reader باز نمیشه فکر می کنم که فایلش مشکل داشته باشه لطف می کنید یکباره دیگه بزارید؟ واقعا ممنون میشم

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.من شرح فرايند واحد اب شيرين كن(تقطير در خلا)رو ميخوام.كسي ميتونه كمكم كنه؟ براي كاراموزي امروز به اين واحد رفتم.اگه بهم اطلاعاتي درموردش بدين ممنون ميشم
maede.sarshar@yahoo.com
در این روش عین تقطیر معمولی که با گرما انجام میدادیم آب بخار میشه و تهش ناخالصی و نمک های اضافی توش باقی میمونه
تنها فرقش با تقطیر معمولی اینه که تو تقطیر با گرما دمای آب رو به نقطه ی جوش میرسونیم و بعد آب تبخیر میشه و بعد با عبور از مبرد سرد میشه و میشه مایع
اما تو این روش با کاهش فشار و ایجاد خلاء نقطه ی جوش آب رو پایین میارن تا در دمای محیط کاملا بخار بشه و بخار خروجی رو به ظرفی با فشار محیط میفرستن تا دوباره به صورت مایع در بیاد
تو تقطیر معمولی دما رو ابتدا زیاد و بعد کم میکردیم
اینجا فشار رو ابتدا کم و بعد زیاد میکنیم همین

maede_chem

عضو جدید
در این روش عین تقطیر معمولی که با گرما انجام میدادیم آب بخار میشه و تهش ناخالصی و نمک های اضافی توش باقی میمونه
تنها فرقش با تقطیر معمولی اینه که تو تقطیر با گرما دمای آب رو به نقطه ی جوش میرسونیم و بعد آب تبخیر میشه و بعد با عبور از مبرد سرد میشه و میشه مایع
اما تو این روش با کاهش فشار و ایجاد خلاء نقطه ی جوش آب رو پایین میارن تا در دمای محیط کاملا بخار بشه و بخار خروجی رو به ظرفی با فشار محیط میفرستن تا دوباره به صورت مایع در بیاد
تو تقطیر معمولی دما رو ابتدا زیاد و بعد کم میکردیم
اینجا فشار رو ابتدا کم و بعد زیاد میکنیم همین
مرسي از توضيح تون.اما من شرح فرايند كامل شو ميخوام كه ضميمه گزارش كاراموزي كنم:(

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود ده جدول برای نوشتن طرح توجیهی

دانلود ده جدول برای نوشتن طرح توجیهی

نوشته اصلي بوسيله جینگیلبرت http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
هفت سال پیش یک نفر از اشناها یک کارخانه گاز مایع پر کنی داشت و وام گرفته بود و وامهایش عقب افتاده بود و نمیتوانست اقساطش را بدهد.
میخواست وام دیگری بگیرد ان را جایگزین کند.
ان موقع من نوشتن طرح توجیهی را نمیدانستم.
و کسی هم نبود که مرا راهنمائی کند.
توی در و دیوار یک شرکتی اگهی زده بود که طرح توجیهی مینویسد.
با هم رفتیم انجا و انها گفتند یک طرح توجیهی منویسند تا بتواند مبلغی وام بگیرد
مبلغ پنجاه هزار تومان گرفتند و بعد از چند روز حدود ده جدول بسیار ساده را تکمیل شده و پرینت شده به نام طرح توجیهی دادند و گفتند که شرکت گاز مایع پر کنی میتواند برود وام بگیرد.
من یک کپی از ان طرح توجیهی گرفتم نگه داشتم ببینم اصلا محاسباتش و مطالب جدولها چیستند
روی ان جدولها خیلی کار کردم تقریبا شش ماه کار کردم تا یاد گرفتم من مثل انها ده تا جدول محاسبات مالی طرح توجیهی را تکمیل کنم.
کم کم سراغ طرح های توجیهی کشورهای دیگه رفتم و از اینترنت طرح های توجیهی با استاندارد اداره صنایع کوچک و متوسط آمریکا را پیدا کردم مطالعه کردم.
بعد وارد طرح های توجیهی کارخانجات شدم دیدم که در یک طرح توجیهی باید حد اقل سه تا طرح توجیهی نوشته شود
طرح توجیه مالی ، طرح توجیه اقتصادی ، طرح توجیه فنی
در کشورهای خارجی به غیر از این سه طرح، یک طرح توجیه مدیریتی، یک طرح توجیه برای حضور در اینترنت، و یک طرح توجیهی برای بازاریابی و بازرگانی محصولات نوشته میشود.
و حتی اخیرا طرح توجیهی برای محیط زیست، یک طرح توجیهی برای پدافند غیر عامل برای طرح های بزرگ ملی نیز توسط کارشناسان مخصوص نوشته میشود.
در طول سالهای گذشته انواع طرح ها را نوشتم و از افراد مختلفی ایرادات مختلفی گفته شد که انها را یا اصلاح کردم یا اگر نقصی در اطلاعاتم بود رفع کردم.
الان که به هفت سال گذشته نگاه میکنم میبینم که ان موقع حتی الفبای طرح توجیهی را نمیدانستم ولی تمرین و تمرین و تمرین و تکرار تمرین باعث شد
در زمینه نوشتن طرح توجیهی بتوانم در حد اقل زمان و در بالاترین کیفیت و با کمترین کمک گرفتن از دیگران و صرفا با تحقیق اطلاعات اینترنتی و منابع آزاد یک طرح توجیهی بنویسم.

شما نیز انتظار نداشته باشید که یک روزه بتوانید طرح توجیهی بنویسید.
وقتی اولین طرح را نوشتید اعتماد به نفس ایجاد میشود و هر بار که طرح مینویسید دانش و تجربه تان بیشتر شده و مهارت بیشتری کسب میکنید.

برای نوشتن طرح توجیه مالی نیاز دارید تا با علم حسابداری اشنا باشید.
برای نوشتن طرح توجیه اقتصادی نیاز دارید با علم اقتصاد و بازرگانی و علوم اجتماعی اشنائی داشته باشید.
و برای نوشتن طرح توجیه فنی نیاز دارید با علومی مانند مهندسی شیمی اشنائی داشته باشید.
برای نوشتن طرح توجیه محیط زیست نیاز ادرید با علوم محیط زیست اشنائی داشته باشید.
برای نوشتن طرح توجی پدافند غیر عامل یک طرح اقتصادی نیاز دارید با مسائل مدیریت بحران و مدیریت استراتژیک اشنائی داشته باشید

بنابر این اگر دیدید سخت است نگران نباشید زیرا که همزمان دانستن چند رشته که تناسب زیادی با هم ندارند کار سختی است و باحوصله و مطالعه و تمرین کم کم میتوانید در حد و اندازه کافی یاد بگیرید.

اکثر شرکتها معمولا برای یک پروژه در زمینه مورد نظر مشاور و کارشناس استخدام میکنند تا طرح توجیهی در ابعاد مختلف تنظیم و تدوین شود.
اما من و شما که امکان استخدام مشاور را نداریم با صرف زمان و حوصله و مطالعه میتوانیم انجام دهیم و نباید نگران سختی کار باشیم.

موفق باشید.

ده جدول رو میشه اسکن کنید بزارید تو ضیح کوچک هم بدهید؟؟؟؟؟

با تشکر

business_plane_form.zip

bbaran

عضو جدید
سلام
من برای پایان نامه نیاز به مقاله هایی در زمینه biosorption دارم خواهش می کنم اگه کسی می تونه بهم کمک کنه.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
من برای پایان نامه نیاز به مقاله هایی در زمینه biosorption دارم خواهش می کنم اگه کسی می تونه بهم کمک کنه.

یک سری مقاله در این زمینه البته در استفاده از جذب زیستی برای فلزات سنگین در این تاپیک قرار داده که می تونید از اونها استفاده کنید :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-و-بازیافت**?p=6729947&viewfull=1#post6729947

rostamani

عضو جدید
سلام در مورد انفیس و منطق فازی و کار با انفیس در متلب اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

P O U R I A

مدیر تالار
سلام در مورد انفیس و منطق فازی و کار با انفیس در متلب اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

یک فایل دارم برای شما قرار می دم شاید به دردتون بخوره ...

پیوست ها

• l7213_75485_20100820235515.rar
    2.1 مگایابت · بازدیدها: 0
سلام به همه

بچه ها در مورد اطلاعات سینیتیکی واکنش های شیمیایی (شامل واکنش اصلی و واکنش های جانبی و شرایط عملیاتی اونها) از کجا میشه اطلاعات به دست آورد. منبع اینترنتی یا اگه کتاب باشه خیلی ممنون میشم .

فرآیند مد نظرم تولید اتیل استات به وسیله واکنش استری سازی استیک اسید با اتانول می باشد .

ممنون
یا علی

engm

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان و سروران گرامی

من برای پایان نامه ارشد با یکی از اساتید به نام دانشگاه صحبت کردم ، اما متاسفانه ایشان به من گفتند که باید موضوع سمینار و پایان نامه را خودت انتخاب کنی و ایشان هیچ پیشنهادی و ایده ای برای من ندارند ... ؟!

حال من از شما سوالی دارم :

من چطور و از کجا می توانم موضوعات به روز و نو که جای کار زیادی دارد را برای سمینار و پایان نامه ارشدم پیدا نمایم ؟ تا به ایشان پیشنهاد بدهم ؟

در ضمن این را هم باید خدمت شما عرض کنم که رشته من مهندسی فرآیند می باشد و زمینه کاری این استاد هم فرآیند و تحلیل انرژی می باشد.

به نظر شما بهتر نیست که استاد را عوض کنم و به دنبال استادی باشم که خودش موضوع را به من پیشنهاد بدهد ؟

از اینکه برای من وقت می گذارید و من را راهنمایی می نمایید ، از شما یک دنیا ممنونم. :gol:

سربلند و شاد باشید .:gol:

آخرین ویرایش:

sara mojtahed

عضو جدید
سلام رفقا
دنبال سایت یا منبعی جهت دسترسی به واکنشهای شیمیایی می گردم
مدنظرم واکنشهای آلکلها و اسیداستیک است(واکنشهای اصلی و جانبی)
مرسی

ssordi

عضو جدید
پایان نامه ی ارشد(محصول مشترک)

پایان نامه ی ارشد(محصول مشترک)

سلام بچه ها
میخواستم ازتون بپرسم میشه پروژه ی ارشد رو توی یک دانشگاه دیگه انجام داد؟کسی توی این زمینه تجربه داره؟
مثلا وقتی که دانشگاه خودت به طور کامل امکانات لازم رو نداره میشه پروژه رو با یک دانشگاه دیگه ( که آزمایشگاه بهتری داره)مشترک کرد؟ قوانین خاصی برای این کار وجود داره یا اینکه فقط باید استادت با استادی از دانشگاه دیگه قبول کنن که همکاری کنن
زمان خاصی داره که باید اقدام کرد؟
ممنون

sadegh_sbrr

عضو جدید
سلام من رشتم مهندسی شیمی هست ولی استاد بهم این موضوع رو داده (بررسی روش های اندازه گیری یون های مختلف در آب-Different methods of measuring ions in water)
نمیدونم که این موضوع اصلا به رشته من مربوط میشه یا نه ؟
هیچ منبعی هم معرفی نکرده؟
کسی میتونه بگه که من باید پیکار کنم ؟

SCIENSE

عضو جدید
سلام بچه ها
میخواستم ازتون بپرسم میشه پروژه ی ارشد رو توی یک دانشگاه دیگه انجام داد؟کسی توی این زمینه تجربه داره؟
مثلا وقتی که دانشگاه خودت به طور کامل امکانات لازم رو نداره میشه پروژه رو با یک دانشگاه دیگه ( که آزمایشگاه بهتری داره)مشترک کرد؟ قوانین خاصی برای این کار وجود داره یا اینکه فقط باید استادت با استادی از دانشگاه دیگه قبول کنن که همکاری کنن
زمان خاصی داره که باید اقدام کرد؟
ممنون

بله شما اگه استاد تو اون دانشگاه مورد نظر داشته باشین و قبول کنه که استاد راهنماتون بشه و همچنین از دانشگاه خودتونم که در اون تحصیل می کنید حاظر به همکاری با استاد دوم باشه از لحاظ قانونی مشکلی نداره ولی با توجه به این که تمام دانشگاهها برا دادن امکانات آزمایشگاهی و هزینه به دانشجوهای خودش مشکل دارن معمولا پیدا کردن همچین استادی که اجازه بده شما از آزمایشگاهش استفاده کنید در حالی که دانشجو جای دیگه هستید سخت هست . البته گاهی دیدم که استاد گفته اگر بتونی قسمتی از هزینه کارای آزمایشگاهیتو از خودت بدی قبول کنه
زمانشم تا زمانی هست که باید پروپوزالتون بدید

بالا