نتایج نـــــهایی کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز رفتم سازمان سنجش که درصد اسکیسامو بپرسم. معماری 10/4 درصد، منظر 21 درصد، معماری داخلی هم 27 درصد:). با اجازتون اجالتن یه برگه اعتراض پر کردم تا این نامه آماده بشه. ولی از نگاه مسئولین کاملا پیدا بود که چقدر این برگه اعتراضم براشون مهمه. اینا به کنار از همه بیشتر درصد معماری مشعوفم کرد. اینا یعنی با چه دقتی نمره دادن که کار به دهم درصد کشیده؟ آخه 10/4 درصد؟! :surprised:خوب 10 درصدم میدادن هم چیزی نمیشد. یاد بازیای لیگمون میوفتم که تو استادیوما الکی یه عددی سنبل میکنن میگن اینا تعداد تماشچیای این بازی بوده:D. ء
خولاصه وقتی این ضربه مهلکو سازمان سنجش بهم زد تو راه همش تو این فکر بودم که چه مزخرفی مگه من کشیدم که چون شده؟ که وقتی اومد اینجا دیدم یارو با کارشناسی برق قدرت و علوم فیزیک و مامایی و مهندسی معدن و شیمی و... تونسته قبول شه یه حس قریبی بهم دست داد. تصور اینکه برگه اعتراضم کارساز بیوفته و من مجبور شم پیش همچین عزیزانی ارشد معماریو بگذرونم واقعا عذاب آوره. اینجاست که واقعا آدم چیزی نمیتونه بگه جز اینکه آقای سازمان سنجش! مرسی کلی
متاسفام برای خودم و شما که تو مملکتی هستیم که هیچی سر جای خودش نیست کارشیم نمیشه کرد تا بوده همین بوده دوستان من تو علمو صنعت و تهران اکثرا یا رفتن اونور آب یا میخوان برن ما موندیم اینجا و تو سر و کله خودمون میزنیم که چرا بهمون توجه نمیکنن

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چرا منی که کارشناسی معماری خوندم نباید قبول شم و کسایی که کارشناسی رشته های کاملا بی ربط بودن بتونن ارشد معماری بخونن این ظلم نیست؟ این بی عدالتی نیست ؟ این سیستم پذیرش اشتباه نیست ؟
باور کنید من دیدم همین دانشجویانی که کارشناسی معماری نخونده وارد ارشد میشن صرفا به خاطر اینکه یه کلاس اسکیس رفتنو با یکم راندو وقبول شدن اینا وقتی وارد دانشکده میشن هیچ از معماری درک نمیکنن آبروی ارشد و نظام آموزشی رو میبرن پروژه هاشونم یا افتضاحه یا میدن یه کس دیگه براشون انجام بده اینه عدالت آموزشی؟

تو نامه اعتراضی این موضوع رو هم بگنجانید
برای قبولی در ارشد معماری کافیست نقاش باشی کافیست زباان خوبی داشته باشی. اصلا نیاز به طراح خوب نیاز به معمار خوب ندارد بقال سر کوچه ما نیز میخواهد زبان رو به ور جد بخواند تا ارشد معماری بخواند اما دیروز بهش گفتم بقال جونم نظام مهندسی گفته به کسانی که لیسانس غیر معماری دارند حتی در صورت لوکوربوزیه بودن نیز مهر نظارت وطراحی نخواهند داد. همین میشه همش معمارهای درپیت در تحصیلات تکمیلی تحویل جامعه میدیم. اگر منابع درپیتی واسه تئوری ویا اسکیس مزخرف نزارند ومثل مابقیه رشته ها بر اساس تجربه وبراساس علم و سواد و طراحی ارشد دانشجو بگیرند اون وقت معماری ایران گلستان میشه. بشتابید بشتابید ارشد معماری دویست تومن حسابی

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واقعا این قدر دانشگاه شیراز داغون شده که حتی جزء 7-8 تا دانشگاه ها خوب کشور نیست؟؟؟.....اصلا کسی هست اینجا فکر کنه این دانشگاه خوبه یا تو انتخاباش بوده باشه؟؟؟
می شه به من بگید نظرتون راجع بهش چیه؟؟؟؟

ارشدش نوپائه، فکر کنم 2 ساله راه افتاده. معمولا دانشگاههای تهران و بعد اونایی که دکتری دارن رو انتخاب میکنن. ارشد معماری شیراز جزو 10 تا دانشگاه خوب قرار نمیگیره، ولی اگه نزدیکه به خونت گزینه خوبیه. من خودم اگه شیراز بودم بعد تهران مستقیم شیراز رو میزدم، ارزش نداره اونقدری که آدم بره یه شهرستان دیگه. بخصوص که شاید تو همون دانشگاه هم هیات علمی بشی و موندگار شی.

من نمیخوام مانع تحصیل بقیه شم
.
.
.
صندلی دانشگاه دولتی رو حداقل یه مشت بی سواد پر نکنن

خیلی نرم و حرفه ای نقد خودتو ارائه دادی مهندس؛:D

من امروز رفتم سازمان سنجش که درصد اسکیسامو بپرسم. معماری 10/4 درصد، منظر 21 درصد، معماری داخلی هم 27 درصد:).
.
.
.
وقتی اومد اینجا دیدم یارو با کارشناسی برق قدرت و علوم فیزیک و مامایی و مهندسی معدن و شیمی و... تونسته قبول شه یه حس قریبی بهم دست داد.

و این هم ناک اوت نهایی بچه های مامایی:D

با وجود احترام به دوستان سایر رشته ها، هر وقت کسی به من میگه رشتم فلان چیزه و میخوام ارشد بیام معماری، حالا به نظرت چیکار کنم؟ جواب میدم به نظرم نیا معماری برو همون رشته خودت:D آخه یعنی چی این حرکت؟ کلکسیون مدرک مگه میخوایم درست کنیم؟ مامایی چه ربطی به معماری داره؟ قراره چی بشه در نهایت این دوستمون؟! معمارانه بچه ها رو به دنیا بیاره؟ یا مثلا از دید زیبایی فرم بررسی کنه ماجرای وضع حمل رو؟:D
اصلا قضیه ادامه تحصیل و ارشد مسخره شده تو مملکت، هر چیم میگذره مسخره تر میشه. مملکتی که آدماش از بیکاری برن درس بخونن همین میشه دیگه.

ati88

عضو جدید
با وجود احترام به دوستان سایر رشته ها، هر وقت کسی به من میگه رشتم فلان چیزه و میخوام ارشد بیام معماری، حالا به نظرت چیکار کنم؟ جواب میدم به نظرم نیا معماری برو همون رشته خودت:D آخه یعنی چی این حرکت؟ کلکسیون مدرک مگه میخوایم درست کنیم؟ مامایی چه ربطی به معماری داره؟ قراره چی بشه در نهایت این دوستمون؟! معمارانه بچه ها رو به دنیا بیاره؟ یا مثلا از دید زیبایی فرم بررسی کنه ماجرای وضع حمل رو؟:D
اصلا قضیه ادامه تحصیل و ارشد مسخره شده تو مملکت، هر چیم میگذره مسخره تر میشه. مملکتی که آدماش از بیکاری برن درس بخونن همین میشه دیگه.
یکی از اونایی که تو کلاس ما بود دامپروری خونده بود:D

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای شقاقی این جور هنر نماییی ها زیاد داره
رتبه 5 کنکور امسال عمران شریف خونده بود حالا اومده بود معماری
رتبه 13 انرژی هم شده بود
نتونست معماری قبول شه رفت انرزی دانشگاه تهران

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی دوستان منم میخوام دکترا برم دندان پزشکی بخونم:biggrin: بابا به خدا این بوی کبابی که از دیگ رشته معماری میاد بوی گوشته... چرا فکر میکنید 4 تا معمار دارند ساخت وساز میکنند طراحی میکنند شماهم میتونید؟؟ بچسبید به رشته خودتون تو نامه اعتراضی این مورد هم باید لحاظ بشه آره آقا از این به بعد ما معمارها میخوایم متحد بشیم چون هرچی باهم تفرقه داشتیم از بقیه رشته ها اومدن جامون رو گرفتن;) راستی از بچه های تهران کیا تهران قبول شدند؟ همه رفقای من شهرستان قبول شدند جریان چیه؟ نباید ما تهرانی ها تهران قبول شیم؟:surprised: منم فردا احتمال زیاد میرم سنجش ببینم چه کردم با اسکیس

ati88

عضو جدید
راستی دوستان منم میخوام دکترا برم دندان پزشکی بخونم:biggrin: بابا به خدا این بوی کبابی که از دیگ رشته معماری میاد بوی گوشته... چرا فکر میکنید 4 تا معمار دارند ساخت وساز میکنند طراحی میکنند شماهم میتونید؟؟ بچسبید به رشته خودتون تو نامه اعتراضی این مورد هم باید لحاظ بشه آره آقا از این به بعد ما معمارها میخوایم متحد بشیم چون هرچی باهم تفرقه داشتیم از بقیه رشته ها اومدن جامون رو گرفتن;) راستی از بچه های تهران کیا تهران قبول شدند؟ همه رفقای من شهرستان قبول شدند جریان چیه؟ نباید ما تهرانی ها تهران قبول شیم؟:surprised: منم فردا احتمال زیاد میرم سنجش ببینم چه کردم با اسکیس
کاش همه شون بیان دانشگاه معماری بخونن!!!!!!!!!!!!!!!
الان ملت دو ماه میرن کلاس،بعد میرن شرکت معماری داخلی می زنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیدوارم که اعتراضاتون جواب بده:smile:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش همه شون بیان دانشگاه معماری بخونن!!!!!!!!!!!!!!!
الان ملت دو ماه میرن کلاس،بعد میرن شرکت معماری داخلی می زنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیدوارم که اعتراضاتون جواب بده:smile:

من یکیا می شناسم لیسانسش فقه حقوق اسلامی
رفته دوره معماری داخلی ببینه که بره کار کنه باهاش

ati88

عضو جدید
من یکیا می شناسم لیسانسش فقه حقوق اسلامی
رفته دوره معماری داخلی ببینه که بره کار کنه باهاش
من یه نفرو می شناسم که توی دفتر معماری کار می کرد
لیسانسش نمی دونم چی بود
می گفت یه کتاب!!!!!!!!!!!!! به من معرفی کنید بتونم خودم آپارتمان طراحی کنم!!!!!!!!!!!!!!!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز خوبه بهزاد خان ودنفی وتیماج تهران قبول شدند پرچم بچه های معماری رو بردند بالا دوستان نزاریند اونجا غیر معماری ها نفس بکشند شماها نماینده های مایید:biggrin: چه جو ناسیونالیستی معماری راه افتاد تو تایپیک جای پیرامیدز خالی:D فرشته اتفاقا یکی از همین شکم گنده ها کنار اولین ساختمون من داشت میساخت روز اول بهم خندید گفت تویه بچه جوجه معمار میخوای ساختمون بسازی؟ ساختمونت باد میکنه رو دستت. منم کارخودم رو کردم حالا بعد 3سال هنوز که هنوزه نتونسته واحدهاش رو بفروشه نصفش رو:smile: خداییش من تو ساختمون هرکسی معماری بفهمم خونده بهش کناف میدم پنجره پی وی سی میدم تا برام کار کنه نمیدم به این بازاریابه گیجول

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما واسه ثبت نام چقدر مجبور شدید بدید؟
واسه انصراف لازم نیست پولی بدیم؟
این پول رو بهمون برنمی گردونن دیگه؟
من پردیس بهشتیم! اونو نمی دونین چه جوریه؟
شما خوبی؟ پردیس بهشتی قبول شدی بعد دنبال دانشگاه آزادی؟؟؟:eek: راستی shina تو کجا قبول شدی رو نکردی گفته بودی قبول نشدیا

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال:
به کسایی که کارشناسیشون معماری نیست با ارشد معماری مهر طراحی نمیدن.
اما راجع به کاردانی متفاوت و کارشناسی معماری چیزی پیدا نکردم امسال. خبر دارید قانونش تغییر کرده یا به اونا هم نمیدن؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خوبی؟ پردیس بهشتی قبول شدی بعد دنبال دانشگاه آزادی؟؟؟:eek: راستی shina تو کجا قبول شدی رو نکردی گفته بودی قبول نشدیا
گفتم بودم مهندس!:(
در ضمن پرچم آزادو نیار پایین دق میکنیم ماها:crying2:

آخرین ویرایش:

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال:
به کسایی که کارشناسیشون معماری نیست با ارشد معماری مهر طراحی نمیدن.
اما راجع به کاردانی متفاوت و کارشناسی معماری چیزی پیدا نکردم امسال. خبر دارید قانونش تغییر کرده یا به اونا هم نمیدن؟
کلا باید 2 مدرک اخرت یکی باشه حالا اگه کارشناسی پیوسته باشی بیای معماری نمیدن اما اگه کارشناسی ناپیوسته باشی معماری باشی اما کاردانیت یه چیز دیگه باشه بهت میدن

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بازم به کسایی که برق یا فیزیک یا علوم ریاضی خوندن حداقل 2 درص واحداشون مشترکه. لیسانس زبانو چی میگید؟
که مطمئن باشید به خاطر درصد بالای زبان قبول میشه.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بازم به کسایی که برق یا فیزیک یا علوم ریاضی خوندن حداقل 2 درص واحداشون مشترکه. لیسانس زبانو چی میگید؟
که مطمئن باشید به خاطر درصد بالای زبان قبول میشه.

من همون روز اول که نتیجه اومد پرسیدم پس کیا قبول شدن؟؟؟
الان دارم جوابمو میگیرم!!!
:wallbash:

fahime_k

عضو جدید
من همون روز اول که نتیجه اومد پرسیدم پس کیا قبول شدن؟؟؟
الان دارم جوابمو میگیرم!!!
:wallbash:
شینا من رفتم روزبهان ثبت نام کردم.. ولی الان احساس میکنم غیرانتفاعی اونی نبود که من میخواستم...اگه 2 سال هم وقتم هم پولم بزارم واسش اخرش مدرکم به دردم نخوره چیکار کنم... من که فقط صرفا مدرک نمیخوام... دارم به این نتیجه میرسم دوباره شروع کنم... فوقش این ترم مرخصی میگیرم... اطلا دوس ندارم برم.... :(

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه توضیح مختصر به دوستان غیر معمار بدهم .. این دوستان به غلط معماری را انتخاب کردند. از دو جنبه هم می شه به این قضیه نگاه کرد.
1. برای مهر نظام مهندسی باید مدرک ارشد و دکتری این عزیزان معماری-معماری باشه... و قطعا این دوستان و عزیزان جایی در دکتری ندارند و به این مهر دست پیدا نممی کنند .
2. از جنبه مهمتر این عزیزان به علم معماری شون چیز مهمی اضافه نمی شود. چون شالوده و بنیان تمام معمار ها چه در داخل ایران و چه در کشور های توسعه یافیه در کارشناسی شکل می گیره . ولی جای سوال چرا در آزمون اسکیس این عزیزان موفق تر از ماهایی هستند که معماری خوندیم. من بسیار دیدم و دیدم و حتی بسیار فکر کردم که دلیل این اتفاق چی هست. متاسفانه دوستان غیر معمار بدون فکر کدن خط می کشند و چون ما معماری خوندیم و دغدغه هایی ورای خطی که می کشیم داریم و به قولی تامل می کنیم . و چون اولین شرط درصد خوب در اسکیس پر کردن شیت هست این عزیزان موفق ترند. در 4 ساعت زمان اسکیس کار خوبی بیرون بیاد. پس نتیجه این رویه این می شود که دست قوی آن هست که در 4 ساعت بیشتر خط بکشد. این را من درک نمی کنم . من دوستان را ارجا می دهم به کتاب زندگی نامه استاد ریچارد میر و کتاب اسکیس مدادی پروفسور دی کی چینگ.... در اونجا اسکیس را درک می کنید... بگذریم . این عزیززان طراح و مصحح اولا به خودشون دارند خیانت می کنند . چون تا زمانی این روند قبولی باشد این پیامد ها رخ می دهد.
تنها راهه بیرون آمدن از این بن بست معماری که دامنه آن به سطح وسیع بازار کار نفوذ کرده جایگزین رزومه علمی به جای آزمون اسکیس می باشد . ولی متاسفانه با وجود آدم هایی که منافع شخصیشون وسط هست و همه شما دوستان با اسم خودشون و موسسه این عزیزان آشناییت دارید دیگه امیدی به تغییر نیست...

sahel_00743

عضو جدید
دوستان یکی بگه قضیه ی نپذیرفتن دانشجوهای غیر انتفاعی برای دکترا چه قدر درسته؟؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یکی بگه قضیه ی نپذیرفتن دانشجوهای غیر انتفاعی برای دکترا چه قدر درسته؟؟

من راجع به پذیرش دکتری در دانشگاه ها ی سراری چیز زیادی نمیدونم ولی در کل فکر میکنم کاملا بسته به کسی داره که باهاتون مصاحبه میکنه.
حتی در دانشگاه آزاد چند سال پیش یکی از دوستان با ارشد معماری از علم و صنعت دکتری علوم تحقیقات یا یکی از آزادهای تهران قبول شده بود. فرد مصاحبه گر علنا گفته بود اگر رتبه 1 (یا 2 خاطرم نیست) نبودی به هیچ وجه در سال اول قبولت نمیکرم. ( واقعا چه معنی داره آدم یه ضرب از ارشد بره دکتری!!!!!!)

shiva2009

کاربر بیش فعال
اینکه صد البته....من خودم شیرازیم:smile: ...می خواستم بدونم نظر بچه ها راجع به ارشد دانشگاه سراسریش چیه ...آخه اصلا تو لیست دانشگاه های برتر نیست...واقع بینانه چه جور دانشگاهی و در چه رده ای می بینیدش؟؟؟...خودش خیلی داغونه که انتخابش نمی کنید یا...؟؟؟
من لیسانس دانشگاه شیراز بودم،انقدر خود استادا و دانشجوها از دانشگاه ایراد می گرفتن که باورم شده بود خیلی جای بدیه.
ولی وقتی واسه ارشد اومدم یه جای خیلی اسم و رسم دارتر، متوجه شدم عملکرد دانشگاه توی لیسانس خوب بوده! من به عنوان یه دانشجوی متوسط کارشناسی، بیشتر چیزایی که توی ارشد لازم بود رو بلد بودم. ضمن این که دانشگاه ارشدم هم اصلاً در حد تعریفایی که ازش میشه نیست.
اما در مورد فوق لیسانس شیراز،مشکل عمده ای که من از دانشجوهاش شنیدم، اینه که با ارشد هم مثل لیسانس برخورد می کنن استادا، سخت گیری های زیاد سر طرح، سر امتحانا و اختلاف نظرای زیاد بین استاداش باعث میشه آدم به کارایی مثل مقاله، کارای تحقیقاتی، مسابقات معماری و به طور کلی کارایی که یه دانشجوی ارشد باید دنبالش باشه نرسه. ترکیب استادا هم استادای خود دانشگاه+ چند تا از استادای شهید بهشتی هست.
مسئله دیگه هم نداشتن دکتراس که دوستان گفتن. کسایی که می خوان دکترا قبول شن بهتره برن یه دانشگاهی که دکترا داشته باشه و برای مصاحبه مشکلشون کمتر شه.
این اولویت بندی هایی که مؤسسات انجام میدن بیشتر براساس فاصله از تهران! هستش. من واسه خودم بعد از روزانه ی 3،4 تا دانشگاه معروف تهران، شیراز رو زدم، به نظرم نمی ارزه واسه 2 سال ارشد که چیز جدی ای هم یاد نمی دن، نظم کار و زندگی آدم به هم بریزه.

mahan98

عضو جدید
یه گوشه دیگه از نامه با توجه به قبولی های شگفت انگیز دوستان :surprised:

نظر به این که رشته مهندسی معماری از ابتدا به صورت کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می شده و تنها چند سالی است که به صورت کارشناسی در دانشگاه ها ارائه می گردد و با توجه به این مساله که شالوده ی فکری دانشجوی معماری در دوران کارشناسی بنا نهاده می شود؛ لذا خواهشمند است پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد تنها از میان افرادی که دارای کارشناسی معماری هستند صورت بگیرد.

ارائه رشته مهندسی معماری به صورت کارشناسی و سپس عدم منع داوطلبین با لیسانسی غیر معماری به فوق لیسانس این رشته درست همانند این است که رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی به صورت لیسانس ارائه گردند و سپس برای فوق لیسانس و دکترا اجازه ورود سایر داوطلبین به این رشته ها داده شود . همان طور که در رشته ها ی فوق این امر قطعا ممکن نیست چون جان افراد برای ما اهمیت دارد ؛ لذا معماری نیز بستر رشد آدمی است و ورود افرادی که صرفا با گذراندن کلاس های کنکور ارشد و اسکیس معماری پا به مقطع کارشناسی ارشد معماری می گذارند آسیب های فراوانی به معماری کشور وارد می کند.

shiva2009

کاربر بیش فعال

نظر به این که رشته مهندسی معماری از ابتدا به صورت کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می شده و تنها چند سالی است که به صورت کارشناسی در دانشگاه ها ارائه می گردد و با توجه به این مساله که شالوده ی فکری دانشجوی معماری در دوران کارشناسی بنا نهاده می شود؛ لذا خواهشمند است پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد تنها از میان افرادی که دارای کارشناسی معماری هستند صورت بگیرد.

ارائه رشته مهندسی معماری به صورت کارشناسی و سپس عدم منع داوطلبین با لیسانسی غیر معماری به فوق لیسانس این رشته درست همانند این است که رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی به صورت لیسانس ارائه گردند و سپس برای فوق لیسانس و دکترا اجازه ورود سایر داوطلبین به این رشته ها داده شود . همان طور که در رشته ها ی فوق این امر قطعا ممکن نیست چون جان افراد برای ما اهمیت دارد ؛ لذا معماری نیز بستر رشد آدمی است و ورود افرادی که صرفا با گذراندن کلاس های کنکور ارشد و اسکیس معماری پا به مقطع کارشناسی ارشد معماری می گذارند آسیب های فراوانی به معماری کشور وارد می کند.
می بخشید که دخالت می کنم، ولی همونایی که تصمیم گرفتن معماری رو ناپیوسته کنن می تونن بگن که این رشته از نظر ما مثل کارشناسی های دیگه س و نه مثل پزشکی. واقعیت اینه که نمی شه جلوی شرکت کردن رشته های دیگه رو گرفت، همونطور که ما با لیسانس معماری می تونیم ارشد رشته های دیگه رو امتحان بدیم و قبول نشیم!
یعنی مسئله به همون استاندارد نبودن کنکور برمیگرده. آزمون، چه تستی و چه اسکیس باید طوری باشه که فقط کسایی که تفکر معماری دارن، دانشجوهای خوب معماری از عهده ش بر بیان، یا لا اقل در اولویت قرار بگیرن.

mahan98

عضو جدید

حداقلش اینه که بگیم اگرم کسی از رشته ی دیگه ای اومد معماری اول باید دو سال آخر کارشناسی معماری رو بخونه و چهار تا طرح بگذرونه با هزینه خودش

بعدتازه ارشدش شروع بشه یعنی چهار سال طول بکشه ارشدش تا دیگه هوس نکنه ارشد معماری بخونه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا