راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

king6

عضو جدید
اینجا مراجعه کنید
با سلام از دوستان کسی اطلاعاتی راجع به دزدگیر های بی سیم اماکن داره؟آیا قابل اعتماد هستند.چه مارک های معتبری با قیمت مناسب تو بازار هستند.در آخر اگه کسی خودش نصب کرده ممنون می شم نظرشو بگه.

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان
بی زحمت زودتر جوابمو بدین عجله دارم
من رتبم 2500منطقه2شده
چن جا مشاوره رفتم
اولش که به عمران علاقه داشتم
برق هم چون همه میگن سخته نمیخواستم اصن برم
مشاورا میگفتن سخت هم باشه میتونی خوب باشی
خونمون اراکه
میخواستم بدونم که به نظرتون برم برق یا رشته های دیگه؟
اینم بگم که برقو دوس داشتم از اولم ولی خب همه میگن سخته
........
دانشگاه صنعتی شیراز قبول میشم و دانشگاه اراک
و شایدم عباس پور
نظرتون چیه؟
صنعتی شیراز دانشگاه خوبیه؟
بعد از اصفهان کدوم شهر بهتره؟
.......
سوال آخر اینکه کدوم گرایشا به ترتیب بازار کار بهتری داره؟ترجیحا کار آزاد

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
بی زحمت زودتر جوابمو بدین عجله دارم
من رتبم 2500منطقه2شده
چن جا مشاوره رفتم
اولش که به عمران علاقه داشتم
برق هم چون همه میگن سخته نمیخواستم اصن برم
مشاورا میگفتن سخت هم باشه میتونی خوب باشی
خونمون اراکه
میخواستم بدونم که به نظرتون برم برق یا رشته های دیگه؟
اینم بگم که برقو دوس داشتم از اولم ولی خب همه میگن سخته
........
دانشگاه صنعتی شیراز قبول میشم و دانشگاه اراک
و شایدم عباس پور
نظرتون چیه؟
صنعتی شیراز دانشگاه خوبیه؟
بعد از اصفهان کدوم شهر بهتره؟
.......
سوال آخر اینکه کدوم گرایشا به ترتیب بازار کار بهتری داره؟ترجیحا کار آزاد

سلام

در مورد رشته من نظری نمی دم، خیلی سلیقه مهمه. اما برق واقعا سخته ... اینجوریم نیست که واسه برق چون سخته کار بیشتر باشه، الان اوضاع کار واسه رشته های مهندسی کلا جالب نیست ...

در مورد دانشگاه ها توی رشته برق
من صنعتی شیراز خوندم ... واسه لیسانس دانشگاه خوبیه، خوب البته در حده دانشگاه های تراز اول نیست، دانشگاهه تازه تاسیسیه، مثلا دانشگاه شیراز از نظر علمی و امکانات و .... خیلی جلوتره و با صنعتی قابل مقایسه نیست ... ولی صنعتی هم استادای برق قدرتش خوبن، دانشجوهای زرنگی هم می رن اونجا ... اکثر دوستای من ارشد دانشگاه های تراز اول قبول شدن و خیلی هاشون ایران نیستن الان ....
توی رنکینگ دیدم دانشگاه اراک خیلی جلوتر از صنعتی شیرازه اینجارو ببین، شناختی از دانشگاهه اراک ندارم متاسفانه، از کسایی که اونجا بودن باید بپرسی .
برق عباسپور ولی خیلی خوبه ... اساتید تراز اولی داره توی برق که من می شناسم ...

در ضمن دانشگاه اراک خوبیش اینه که خونه خودتی،‌ زندگی توی خوابگاه و غذای سلف خوردن و ... مشکلاتی داره که بعدا متوجه می شی .. در کل دانشگاه اراک واسه شما بهتر از صنعتی شیراز باشه به نظرم .. ولی پرسوجو کن از بچه های خوده اراک که دانشگاهش از نظر امکانات چجوریه به این رتبه بندی ها زیاد نمی شه اعتماد کرد.

آخرین ویرایش:

real_madirid

عضو جدید
سلام

در مورد رشته من نظری نمی دم، خیلی سلیقه مهمه. اما برق واقعا سخته ... اینجوریم نیست که واسه برق چون سخته کار بیشتر باشه، الان اوضاع کار واسه رشته های مهندسی کلا جالب نیست ...

در مورد دانشگاه ها توی رشته برق
من صنعتی شیراز خوندم ... واسه لیسانس دانشگاه خوبیه، خوب البته در حده دانشگاه های تراز اول نیست، دانشگاهه تازه تاسیسیه، مثلا دانشگاه شیراز از نظر علمی و امکانات و .... خیلی جلوتره و با صنعتی قابل مقایسه نیست ... ولی صنعتی هم استادای برق قدرتش خوبن، دانشجوهای زرنگی هم می رن اونجا ... اکثر دوستای من ارشد دانشگاه های تراز اول قبول شدن و خیلی هاشون ایران نیستن الان ....
توی رنکینگ دیدم دانشگاه اراک خیلی جلوتر از صنعتی شیرازه اینجارو ببین، شناختی از دانشگاهه اراک ندارم متاسفانه، از کسایی که اونجا بودن باید بپرسی .
برق عباسپور ولی خیلی خوبه ... اساتید تراز اولی داره توی برق که من می شناسم ...

در ضمن دانشگاه اراک خوبیش اینه که خونه خودتی،‌ زندگی توی خوابگاه و غذای سلف خوردن و ... مشکلاتی داره که بعدا متوجه می شی .. در کل دانشگاه اراک واسه شما بهتر از صنعتی شیراز باشه به نظرم .. ولی پرسوجو کن از بچه های خوده اراک که دانشگاهش از نظر امکانات چجوریه به این رتبه بندی ها زیاد نمی شه اعتماد کرد.

سلام
ممنون جواب دادین
دانشگا های اراک که خیلی داغونه
امکانات در حد صفر
طوری که برای کارگاه الکترونیک بچه ها میگفتن با پول خودشون برد میخرن
اون رنکینگ که شما دادی اصلا درست نیست!مطمئنم
من میخوام تا دکترا ادامه بدم
پس اینطوری که شما میگی خوب قبولی میده به تهران ن؟
ولی دانشگاه اراک قبولی آنچنانی نمیده برا ارشد

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون جواب دادین
دانشگا های اراک که خیلی داغونه
امکانات در حد صفر
طوری که برای کارگاه الکترونیک بچه ها میگفتن با پول خودشون برد میخرن
اون رنکینگ که شما دادی اصلا درست نیست!مطمئنم
من میخوام تا دکترا ادامه بدم
پس اینطوری که شما میگی خوب قبولی میده به تهران ن؟
ولی دانشگاه اراک قبولی آنچنانی نمیده برا ارشد

خواهش می کنم ...

نمی دونم این چقد معتبره همینجوری سرچ کردم این اومد ، اگه جای معتبری می شناسی ازش استفاده کن ببین کدوم جلو تره ... اون دوره ای که من بودم خیلی از بچه ها جاهای خوبی قبول شدن .. شریف امیرکبیر تهران تبریز .... واسه دکتری محل لیسانس گرفتنت زیاد مهم نیست، مهم معدلته که تو ارشد ضریب داره و دانشگاهی که توش فوقه لیسانس می خونی ... یعنی فقط دانشگاه دانشجواش دنباله درس باشن و اساتیده خوبی داشته باشه کافیه، اسمشو رنکیگشو اینا مهم نیست ...
شیراز شهره قشنگیه خوش می گذره بهت ۴ سال، خوابگاه های صنعتی شیرازم نسیت به همه خوابگاههایی که دیدم عالییه ... ولی دوری از خونه شاید اولش آدم خوشش بیاد ولی کم کم آدم می فهمه خونه خوده آدم یه چیزه دیگس یه آرامش دیگه ای واسه درس خوندن داری ... غذای سلفم که قربونش برم ...

اگه دانشگاهه صنعتی خیلی از اراک سرتر باشه برو فقط به نظر من. وگرنه همون اراک که خونتونه ارجحه

real_madirid

عضو جدید
خواهش می کنم ...

نمی دونم این چقد معتبره همینجوری سرچ کردم این اومد ، اگه جای معتبری می شناسی ازش استفاده کن ببین کدوم جلو تره ... اون دوره ای که من بودم خیلی از بچه ها جاهای خوبی قبول شدن .. شریف امیرکبیر تهران تبریز .... واسه دکتری محل لیسانس گرفتنت زیاد مهم نیست، مهم معدلته که تو ارشد ضریب داره و دانشگاهی که توش فوقه لیسانس می خونی ... یعنی فقط دانشگاه دانشجواش دنباله درس باشن و اساتیده خوبی داشته باشه کافیه، اسمشو رنکیگشو اینا مهم نیست ...
شیراز شهره قشنگیه خوش می گذره بهت ۴ سال، خوابگاه های صنعتی شیرازم نسیت به همه خوابگاههایی که دیدم عالییه ... ولی دوری از خونه شاید اولش آدم خوشش بیاد ولی کم کم آدم می فهمه خونه خوده آدم یه چیزه دیگس یه آرامش دیگه ای واسه درس خوندن داری ... غذای سلفم که قربونش برم ...

اگه دانشگاهه صنعتی خیلی از اراک سرتر باشه برو فقط به نظر من. وگرنه همون اراک که خونتونه ارجحه

اراک کلا 2تا دانشگاه دولتی داره
1کی اراک 1کی صنعتی
اراک از صنعتی بهتره
مشکلاتش ایناس
استادای خوبی نداره....
2-3ساله آورده دانشگاه اراک
دانشجوایی که میرن توش تا12000هزارم هس(البته شبانه ...روزانه تا 6هزار)
امکانات دانشگاه صفر
دور بودن از شهر (حدود نیم ساعتی راهه)
هر وقت بخام برم دانشگاه 5-6تومن خرجمه با آژانس
باید خیلی تلاش کنم که خودمو از جو اون بچه های نسبتا ضعیف جدا کنم
از شهرمم خسته شدم
:D
اینا مشکلاتش بود
مزیتش فقط کنار خونواده بودنه:D

leynaz

عضو جدید
ممکنه این مساله رو توی متلب برام بنویسید و برنامه نویسیش رو برام بذارین؟ممنون میشم
x-y^2=5
x+y^2=25
با این شرایط
f(x),M(x,y)<10^-5
y(m+1)-y(m)<10^-6
طرف اول معادله در قدر مطلق است

ehsan*

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]من دنبال ی موضوع خوب برای پایان نامه کارشناسی ام علاقم دیجیتاله و AVR بلدم و VHDL و ARM رو هم شروع کردم!
اگه موضوعش کاربردی و خوب باشه میتونم تا 2ترم روش وقت بذارم![/FONT]
[FONT=&quot]اگه کسی موضوعی تو:[/FONT]
[FONT=&quot]الکترونیک صنعتی[/FONT]
[FONT=&quot]طراحی دیجیتال[/FONT]
[FONT=&quot]مخابرات دیجیتال
[/FONT]
[FONT=&quot] سراغ داره کمک کنه ممنون ![/FONT]

daruish_red star

عضو جدید
سلام
تو شهرما فنی حرفه ای 4 دوره روگذاشته از شهریورحالا نمیدونم کدوم دوره رو برم در ضمنگرایشم قدرته
1- برق صنعتی درجه دو
2-مونتاژتابلو برق با نرم افزار eplan
3-plcدرجه دو
4-ابزاردقیق

neda mosavi

اخراجی موقت
سلام
تو شهرما فنی حرفه ای 4 دوره روگذاشته از شهریورحالا نمیدونم کدوم دوره رو برم در ضمنگرایشم قدرته
1- برق صنعتی درجه دو
2-مونتاژتابلو برق با نرم افزار eplan
3-plcدرجه دو
4-ابزاردقیق[/QU

عزیزم به نظر من باید ببینی علاقت چیه با توجه به اینکه گرایشتم قدرته تصمیمه سختی نیست هر تصمیمی گرفتی به ما هم بگو انشاالله موفق باشی عزیزم :)

khodnevisss

عضو جدید
سلام بر صاحب نطران عزیز من ترم 4 برق قدرت هستم با و 40 واحد پاس کردم یکسال هست نرفتم یونی حالا همه میگن ادامه بده
مساله اینجایت که کار ازاد انجام دادن که مدرک نمیخواد کار شرکتی هم که کاربلدی میخواد و کاردنی میگیرن با حقوق پایین
سوال : کار آزاد رشته برق قدر چیست معرفی کنید توضیح دهید و چرا باید مدرک کرفت ؟؟؟؟؟
لطفا پاسخ دهید بلاتکلیفم

ehsan*

عضو جدید
سلام بر صاحب نطران عزیز من ترم 4 برق قدرت هستم با و 40 واحد پاس کردم یکسال هست نرفتم یونی حالا همه میگن ادامه بده
مساله اینجایت که کار ازاد انجام دادن که مدرک نمیخواد کار شرکتی هم که کاربلدی میخواد و کاردنی میگیرن با حقوق پایین
سوال : کار آزاد رشته برق قدر چیست معرفی کنید توضیح دهید و چرا باید مدرک کرفت ؟؟؟؟؟
لطفا پاسخ دهید بلاتکلیفم

خب بستگی داره!
اگه کار آزاذ منظورت فروش قطعه و سیم کشی ساختونه سیم پیچی موتور و... آره مدرک لازم نداری برو چنتا دوره خوب فنی حرفه ای بهت خیلی چیزا یاد میده الکی وقتت رو تو دانشگاه تلف نکن
اگه واقعا از دانشگاهت استفاده کنی و سواد درست و حسابی پیدا کنی(نگاه به درسای ترم پایین ننداز از ترم5و6 کم کم درسا کاربردی تر میشه) میتونی اوایل با همون کارای سطح پایین شروع کنی و کم کم سطحتو بالا ببری مثلا بری تو کار تاسیسات ساختمون و plc و الکترونیک صنعتی و... (اینجور چیزا قبل کاربلدی ی کم پایه دانشگاهی هم میخواد) شایدم بعد چند سال تونستی مستقل کارکنی
نمیدونم دانشگاهت کجاس ولی تو هردانشگاهی حداقل امکانات رایگان دراختیارته و بالاخره چنتا استاد بدرد بخور میتونی پیدا کنی همش بستگی به سقف ارزوت داره که بخوای ی سیم کش بشی یا ی مهندس!
ایشالا هرکاری شروع میکنی موفق باشی...

ehsan*

عضو جدید
سلام
من دنبال ی موضوع خوب برای پایان نامه کارشناسی ام علاقم دیجیتاله و AVR بلدم و VHDL و ARM رو هم شروع کردم!
اگه موضوعش کاربردی و خوب باشه میتونم تا 2ترم روش وقت بذارم!

اگه کسی موضوعی تو:
الکترونیک صنعتی
طراحی دیجیتال
مخابرات دیجیتال

سراغ داره کمک کنه ممنون !

کسی نیس ی جوابی به ما بده:( ؟مهندسای برق ی یاری به ما نمیدن:)؟!

daruish_red star

عضو جدید
بنظرم لیسانس واجبه خیلی میتونه بهت کمک کنه اگه دانشگاه درست حسابی درس میخونی ارزش داره اگه نه وقت خودت رو تلف نکن همینجور که دوستمون گفت عمل کن

J.AVID

عضو جدید
لطفا پاسخ دهید بلاتکلیفم

اگه کار داری و مشکل سربازی و ازدواج هم نداری مدرک می خوای قاب کنی بذاری تاقچه؟؟ (مثل خیلی از افراد)
خودم قدرت نیستم ولی تا آنجایی که می دونم کار آزاد زدن براش به این راحتی ها نیست دفتر مجوز ... می خواد و چند سال وقت و تجربه تا کارت بگیره و درامد داشته باشه مگه اینکه شانس بیاری و توی یک شرکت استخدام بشی .

sarvejahan

عضو جدید
کسی نیس ی جوابی به ما بده:( ؟مهندسای برق ی یاری به ما نمیدن:)؟!
آقا احسان اگه میخوای کار شاخی بکنی باید اول ببینی چه دستگاههایی تو دانشگاهتون هست
اگر هم میخوای یه پروژه ای بدی که همه وسایلاش برا خودت باشه پروژه های زیادی هست :
مثلا من خودم تو درس کنترل کامپیوتری برای پروژه عملی فاصله یاب اولتراسونیک رو با avr انجام دادم
میتونی برای موتور دی سی کنترلر pid طراحی کنی یا با یه sms یه دستگاهیو فعال کنی(البته اخری رو من تا حالا کار نکردم)

یاسین62

عضو جدید
در صورت مشغول در نیروگا ها وصنایع بزرگ حتما براتون ضروری است ودر غیره این صورت به دونستنش نیاز دارین

پایدار باشید

یاسین62

عضو جدید
با جستجو در گوگل به راحتی میتونی پیدا کنی همچنین گفته مهندس ARC میتونه کمکتون کنه

Adel_power

عضو جدید
سلام
من قصد دارم یه ژنراتور مغناطیس دائم بسازم,حالا برای استاتور دنبال اهنربا می گردم ولی پیدا نکردم(در مشهد)،دنبال اهنرباهایی به ابعاد مثلا 3*5 یا 2*4 هستم(به صورت صفحه ای)
کسی از دوستان هست که بتونه راهنمایی کنه؟
سپاس

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من قصد دارم یه ژنراتور مغناطیس دائم بسازم,حالا برای استاتور دنبال اهنربا می گردم ولی پیدا نکردم(در مشهد)،دنبال اهنرباهایی به ابعاد مثلا 3*5 یا 2*4 هستم(به صورت صفحه ای)
کسی از دوستان هست که بتونه راهنمایی کنه؟
سپاس
تو سایت ایران میکرو سرچ بزن
ارسال پستی هم دارن
فروشگاه
فک کنم شرکت نیکارو هم ارسال دارن اگر داشته باشن!

آخرین ویرایش:

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان ن ن

برای یه درس نیاز مند دو یا سه تا مقاله انگلیسی + ترجمه هستم تو زمینه قدرت (فرقی نداره موضوع)

کسی تو دست و بالش یا ارشیو خودش داره کمک کنه به ما:cry:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام بر دوستان ن ن

برای یه درس نیاز مند دو یا سه تا مقاله انگلیسی + ترجمه هستم تو زمینه قدرت (فرقی نداره موضوع)

کسی تو دست و بالش یا ارشیو خودش داره کمک کنه به ما:cry:

من برا یه نفر تازه 3 تا مقاله ترجمه کردم اما نمیدونم راضی باشه بهت بدمشون یا نه.باید بپرسم ازش

contorl da

عضو جدید
سلام . می خواهم مهندسی برق گرایش الکترونیک یا مخابرات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی تخصصی از هر دو گرایش را بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم نمی دانم مثلا میدان و امواج برای مخابرات . شما که خواندید بهتر می دانید

• Like
واکنش ها: iQl

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . می خواهم مهندسی برق گرایش الکترونیک یا مخابرات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی تخصصی از هر دو گرایش را بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم نمی دانم مثلا میدان و امواج برای مخابرات . شما که خواندید بهتر می دانید

برای الکترونیک ... درس الکترونیک را بخون و برای مخابرات درس آنتن

ehsan*

عضو جدید

الکترونیک:
1.دیجیتال:میکروپروسسور
2.آنالوگ:الکترونبک 2 یا مدار مخابراتی
مخابرات: از اهل فن بپرس!