مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_shah

عضو جدید
سلام دوست خوبم. خوش اومدین به جمع ما. این پایان نامه همیشه ترم مهر میشه دغدغه ی کنکوریا :smile:
من یه همکلاسی داشتم که میخواست واسه کنکور بخونه. ترم مهر رو مرخصی گرفت و خوند. ترم بهمن اومد دانشگاه هیچ عجله یی هم واسه تموم کردن درسش نداشت :biggrin: نهااااایت ترمی 17 واحد برمیداشت. اسکیسشم خوب بود البته. آخرشم روزانه امام خمینی قزوین قبول شد.
من نمیگم نمیشه به هردوش با هم رسید (هم پایان نامه هم کنکور) اما خب یه کم سخت میشه. هردوی اینا یه حواس جمع و وقت درست میخواد. مگه اینکه یه برنامه ی درست بریزی که به هردوش برسی. واسه پایان نامه هم تا حدودی کمک بگیری از کسی. میشه هم دفاع رو بذاری واسه اردیبهشت یا فروردین. اینم یه گزینس.
واسه برنامه ریزی هم میتونی رو برنامه ی آزمونای مرکز معماری حساب کنی. واسه شروع هم لازم نیست حتماً از کتابای مرجع شورو کنی. منابعتو انتخاب کن. تا میتونی هم مختصر و مفید باشن. بعد همونا رو بخون. دور خودتو الکی شلوغ نکن. موفق باشی :gol:
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون,والا فکر نکنم الان بتونم انصراف بدم چون دیگه انتخاب واحد کردم پایان نامرو واسه این ترم ,به نظرت یه مشاور خوب و تخصصی میتونه کمکم کنه و یه برنامه خوب بهم بده که بتونم جمعش کنم؟خودم حس میکنم انگیزشو دارم بتونم از پسش بر بیام:smile:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون,والا فکر نکنم الان بتونم انصراف بدم چون دیگه انتخاب واحد کردم پایان نامرو واسه این ترم ,به نظرت یه مشاور خوب و تخصصی میتونه کمکم کنه و یه برنامه خوب بهم بده که بتونم جمعش کنم؟خودم حس میکنم انگیزشو دارم بتونم از پسش بر بیام:smile:
بله كار نشد نداره. اگه تهران باشين كه ميتونين از كلاسا و مشاوراي مركز معماري يا ايوانخانه استفاده كنين. همه ي اينا بستگي به خودتون داره. ببينيد چون وقت كمه من پيشنهاد ميكنم منابع مهم و خلاصه رو بخونين كه بتونين جمش كنين و تست بزنين. آزمون هم فوق العاده كمك ميكنه. هم ميفهمين تو چه سطحي هستين و هم برنامه ميده به خوندنتون. به نظر من واسه ارشد خوندن اينجوري نبايد باشه كه آدم از هيچ جا خبر نداشته باشه و واسه خودش شورو كنه به خوندن. بايد هر چند وقت يه بار يه نگاه كنه ببينه راهو درست ميره يا نه.
يكي از دوستاي من پارسال از شهريور شورو كرد تراكتور وااااار خوندن :biggrin: ميخونداااا :eek: اما چجوري؟ گيييير ميداد رو يه سري كتاباي حجيم. از تك تك سوالا و مطالب نميگذشت. فك ميكرد راهش اينه. هي ميگفتم عزيز من تعادل بايد داشته باشي. قبول نميكرد. تهشم زبان و تاريخ رو عاااالي زد. اما درك و منظر رو خراب كرد. :razz: من هي بهش گفتم بابا من رفتم همايش ارشد. ميگفتن اگه متوسط درصد همه ي درساتون بشه 60 رتبه تك رقمي ميارين:warn: اما گوش نكرد. روزي كه جوابا اومد گفت الان فهميدم چقد حرف درستي بود.
خلاصه سرتونو درد نيارم. واسه كنكور خوندن راه داره. يكي راهشو ياد ميگيره 2ماه ميخونه قبول ميشه. يكي هم مث دوست من كلي ميخونه اما نتيجه نميگيره.
اين وسط موسسه ها به نظر من خيلي ميتونن كمك كنن. حالا خوب و بدشو كار نداريم. اما اينجوريه ديگه.
شما يه مشاور خوب بگير. جزوات و منابع خوبو بگير و شورو كن. پايان نامه هم كانسپت و طرح رو زدي به نظر من بده يكي كه قبول داري كاراي سه بعدي و ماكتو واست انجام بده. خيال خودتو راحت كن :biggrin:
چقد حرف زدمااا:biggrin:

vahid_shah

عضو جدید
بله كار نشد نداره. اگه تهران باشين كه ميتونين از كلاسا و مشاوراي مركز معماري يا ايوانخانه استفاده كنين. همه ي اينا بستگي به خودتون داره. ببينيد چون وقت كمه من پيشنهاد ميكنم منابع مهم و خلاصه رو بخونين كه بتونين جمش كنين و تست بزنين. آزمون هم فوق العاده كمك ميكنه. هم ميفهمين تو چه سطحي هستين و هم برنامه ميده به خوندنتون. به نظر من واسه ارشد خوندن اينجوري نبايد باشه كه آدم از هيچ جا خبر نداشته باشه و واسه خودش شورو كنه به خوندن. بايد هر چند وقت يه بار يه نگاه كنه ببينه راهو درست ميره يا نه.
يكي از دوستاي من پارسال از شهريور شورو كرد تراكتور وااااار خوندن :biggrin: ميخونداااا :eek: اما چجوري؟ گيييير ميداد رو يه سري كتاباي حجيم. از تك تك سوالا و مطالب نميگذشت. فك ميكرد راهش اينه. هي ميگفتم عزيز من تعادل بايد داشته باشي. قبول نميكرد. تهشم زبان و تاريخ رو عاااالي زد. اما درك و منظر رو خراب كرد. :razz: من هي بهش گفتم بابا من رفتم همايش ارشد. ميگفتن اگه متوسط درصد همه ي درساتون بشه 60 رتبه تك رقمي ميارين:warn: اما گوش نكرد. روزي كه جوابا اومد گفت الان فهميدم چقد حرف درستي بود.
خلاصه سرتونو درد نيارم. واسه كنكور خوندن راه داره. يكي راهشو ياد ميگيره 2ماه ميخونه قبول ميشه. يكي هم مث دوست من كلي ميخونه اما نتيجه نميگيره.
اين وسط موسسه ها به نظر من خيلي ميتونن كمك كنن. حالا خوب و بدشو كار نداريم. اما اينجوريه ديگه.
شما يه مشاور خوب بگير. جزوات و منابع خوبو بگير و شورو كن. پايان نامه هم كانسپت و طرح رو زدي به نظر من بده يكي كه قبول داري كاراي سه بعدي و ماكتو واست انجام بده. خيال خودتو راحت كن :biggrin:
چقد حرف زدمااا:biggrin:
وای خیلی ممنون که راهنمایی های مفیدی می کنی,والا من مشهد زندگی میکنم ولی تهران زیاد میرم و میام ,اکثر این منابعی که تو انجمن بود گیر اوردم ,مرکز معماری اینجا شعبه داره ولی فکر نمیکنم مشاورای درست حسابی داشته باشه/ولی یه روز از جلو نمایندگی مدرسان رد میشدم گفتم یه سوال بپرسم وقتی رفتم داخل یه مشاورش منو برد تو یه اتاق شروع کرد به حرف زدن,ینی یه تک حرف میزدا :biggrin:ولی جواب درست حسابی نداد بهم واسه برنامه ریزی تخصصی که بتونم پایان نامم جمع کنم,نمیدونم امیدوارم اینجا یه مشاور خوب بتونم گیر بیارم,یکی که واقعا بدون ادعا اطلاعات داشته باشه ,اگه تهران شما کسی رو میشناسی که مشاوره و برنامه ریزی خوب واسم بده میتونم بیام ....
مجددا خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وای خیلی ممنون که راهنمایی های مفیدی می کنی,والا من مشهد زندگی میکنم ولی تهران زیاد میرم و میام ,اکثر این منابعی که تو انجمن بود گیر اوردم ,مرکز معماری اینجا شعبه داره ولی فکر نمیکنم مشاورای درست حسابی داشته باشه/ولی یه روز از جلو نمایندگی مدرسان رد میشدم گفتم یه سوال بپرسم وقتی رفتم داخل یه مشاورش منو برد تو یه اتاق شروع کرد به حرف زدن,ینی یه تک حرف میزدا :biggrin:ولی جواب درست حسابی نداد بهم واسه برنامه ریزی تخصصی که بتونم پایان نامم جمع کنم,نمیدونم امیدوارم اینجا یه مشاور خوب بتونم گیر بیارم,یکی که واقعا بدون ادعا اطلاعات داشته باشه ,اگه تهران شما کسی رو میشناسی که مشاوره و برنامه ریزی خوب واسم بده میتونم بیام ....
مجددا خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی;)
خواهش میکنم. وظیفمه :smile: مدرسان شریف رو که اصلا توصیه نمیکنم. یه دفه رفتم. واسه معماریا هییییچی ندارنا. هیچی. اصلا پیشناهاد نمیکنم مدرسانو. فقط مرکز یا ایوانخانه. آزمون مرکز. کلاس ایوانخانه.
حالا که تهران نیستی اگه تصمیمت واسه خوندن قطعیه آزمونای مرکزو ثبت نام کن. مشاورش رایگانه بعد هر آزمون. مشاوراشم رتبه های خوب سالای قبلن. اینجا هم بچه ها کم از مشاورای دیگه ندارن هااا. رتبه های خوب اینجا زیاد داریم. هرکدوم واسه خودش یه مشاور خوبه. اینجا منابع خوبو پیدا کن با کمک بچه ها. برنامه ریزی کن. بعر با مرکز معماری مشهد هماهنگ کن واسه مشاوره تلفنی اگه خواستی. پیدا کردن مشاور تلفنی کار راحتیه. لازم نیست این همه راه بری. مرکز معماری شهرستان همه جزوات و کتابای مرکزو داره. میتونی بگیری ;)

vahid_shah

عضو جدید
خواهش میکنم. وظیفمه :smile: مدرسان شریف رو که اصلا توصیه نمیکنم. یه دفه رفتم. واسه معماریا هییییچی ندارنا. هیچی. اصلا پیشناهاد نمیکنم مدرسانو. فقط مرکز یا ایوانخانه. آزمون مرکز. کلاس ایوانخانه.
حالا که تهران نیستی اگه تصمیمت واسه خوندن قطعیه آزمونای مرکزو ثبت نام کن. مشاورش رایگانه بعد هر آزمون. مشاوراشم رتبه های خوب سالای قبلن. اینجا هم بچه ها کم از مشاورای دیگه ندارن هااا. رتبه های خوب اینجا زیاد داریم. هرکدوم واسه خودش یه مشاور خوبه. اینجا منابع خوبو پیدا کن با کمک بچه ها. برنامه ریزی کن. بعر با مرکز معماری مشهد هماهنگ کن واسه مشاوره تلفنی اگه خواستی. پیدا کردن مشاور تلفنی کار راحتیه. لازم نیست این همه راه بری. مرکز معماری شهرستان همه جزوات و کتابای مرکزو داره. میتونی بگیری ;)
خیلی ممنون, واقعا این تاپیک میارزه به 100تا موسسه ,,امیدوارم از پسش بر بیام با کمک شما دوستان ,ایشالا همه با هم سال دیگه همین موقع داریم دانشگاه تهران ثبت نام میکنیم:)
یه دنیا ممنون

zero.majnoon

عضو جدید
خیلی ممنون,آره پایان نامه رو ترم 8 گرفتم واسه 9 تمدید کردم,یه سری مطالعات کوچیک در اوردم ولی هنوز تو فاز طراحی نرفتم,میترسم اگه کلا ارشد و کنار بزارمو پایان نامرو بچسبم وقت خیلی کم میارم واسه ارشد,راهی نداره که همزمان پیش ببرمش تو برنامه ریزیم؟
[/QUOTE]

پیشنهاد من اینه که پایان نامه رو اول تموم کنی....البته بستگی به خودت....اگر من بودم اینکارو میکردم چون تا وقتی استرس کاری رو دارم نمی تونم روی یه کار دیگه تمرکز کنم:w09:
بسته به روحیه ات ببین چیکار می کنی....همونطوری که دوستمون گفت می تونی برای ارائه ی نهایی از بیرون کمک بگیری....دوستهای من توی شرایط تو پایان نامه رو یک ماهه بستن....بعد با خیال راحت نشستن سرش.....اگه می تونی و جا داره که تحویلت رو بندازی برای بعد از کنکور که هیچی...اما اگه نمی تونی و باید تا بهمن تحویل بدی یا دفاع کنی پیشنهاد می کنم یک ماه شبانه روزی کار کن روی پایان نامه بعد شروع کن....الان اواسط شهریورِ ...تا اواسط مهر تمومش می کنی بعد کلی وقت داری با خیال آسوده برسی به خوندنت......زیاد هم در قید این نباش که پایان نامه ات چطوری باشه....فقط یه چیزی بده بره

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من چرا اینجوری شدم. اصلا نمیتونم رو مطالب تمرکز کنم. صندلی انگار میخ داره 10 دقیقه میشینم انگار چند ساعت نشستم.........

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من چرا اینجوری شدم. اصلا نمیتونم رو مطالب تمرکز کنم. صندلی انگار میخ داره 10 دقیقه میشینم انگار چند ساعت نشستم.........
وااااااااای منم اولا اینجوری بودم. حالا باز خوبه تو فقط تو طولانی نشستن مشکل داری. من همش آهنگ تو مخم میومد (الانم میاد البته :biggrin: ) آهنگایی که خیییلی وقته گوش ندادم. :surprised: بعضاً 3 4 ساعت یه آهنگ پخش میشد :biggrin: واسه این هنوز راه حلی پیدا نکردم.:razz: اما طولانی نشستن چراااا. رااااحت بعد یکی 2 هفته میتونی 2 3 ساعت یه بند یه درسو بخونی بدون وقفه. اصلاً نگران نباش. زودتر از چیزی که فک کنی عادت میکنی. مطمئن باش.

morteza2010

عضو جدید

مواد مقوی بخورید تا بدنتون خسته نشه من شیرنی زیاد میخورم مثل کشمش

morteza2010

عضو جدید
بچه ها من جزئیات ارتقا دهنده معماری رو قبل از اینکه شروع کنم از استاد سروش نیا پرسیدم چه جوری بخونم اینو جواب دادن(خداییش نازنین ترین استادیه که تو عمرم دیدم)
کتاب جزییات پر است از جزییات. استراتژی مناسبی در پیش گرفته اید. ای کاش نزدیک بودید تا از روی کتاب برایتان شرح می دادم. اما درکل به نظر بنده ویژگی های کلی که از هر مصالح یا سیستم جزییات آورده شده و اغلب هم با توپ های سیاه رنگ ابتدای پاراگراف مشخص شده اند و سپس مزایا و معایب هریک و ساختمان هایی که در این رابطه معرفی شده اند​
جزییات آخر فصل را به هیچ وجه با تاکید مطالعه نکنید و فقط بدانید چه جزییات ویژه ای در آن ها استفاده شده است​
ضمن اینکه فصل بتن و چوب پانسیل طرح پرسش مصالح دارد​
پیروز و برقرار باشد
سجی جان منم ایمیل زدم
خدایش وقتی جواب میده انگار چندین ساله رفیقته
منکه تا الان فکر کنم 3 باری ایمیل زدم یعنی جانه خیلی اقاست مرد به این میگن
حوصله هم داره
دلم میخواد یه روزی هرکاری تونستم براش بکم
خدایا به ما توانای بده بتونیم جبران کنیم محبت های این بزرگ مرد

secretbird

عضو جدید
بچه ها سلام.امیدوارم همتون پرانرژی باشید وباانگیزه وثابت قدم
من راستش پارسال باتاپیک قدم به قدم 92 شروع کردم اما بعدنشد که پیش برم
امسال دوباره اگه خدابخواداومدم که باهم پیش بریم همگی
فقط ازدوستان باتجربه میپرسم.من توایستایی و فن ساختمان خیلی ضعیفم نه که سه سال از فارغ التحصیلیم هم گذشته همه چی یادم رفته .شهرستان هم هستم .اگه بخوام بیام تهران کجامیتونم جزوه استادسروش نیاروتهیه کنم.توروخدااونایی که میدونن راهنمایی کنن.حالا که دارم میام جزوه های حیاتی روازانتشارات کجامیشه گرفت؟ اگه راه دیگه ای میدونین مثلا باخوندن کدوم کتابها کنارهم ازصفرمیتونم شروع کنم برای یاداوری .پارسال ازسازه درمعماری شروع کردم خیلی روون نبودم.انگاریه چیزهای اولیه روبایدمیدونستم تابفهمم.پیشاپیش ازتون ممنونم

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش کوچولو خاله

جملات انرژی بخش کوچولو خاله

- در اندیشه آنچه كرده ای مباش، در اندیشه آنچه نكرده ای باش
:victory:

-امروز، اولین روز از بقیة عمر شماست

-برای كسی كه آهسته و پیوسته می رود، هیچ راهی دور نیست

- امید، درمانی است كه شفا نمی دهد، ولی كمك می كند تا درد را تحمل كنیم

- آنچه شما درباره خود فكر می كنید، بسیار مهمتر از اندیشه هایی است كه دیگران درباره شما دارند

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستانی که تهران هستن اگه وقت کردید ،برید به ما هم در مورد جلسه و راهنمایی هاش توضیح بدید:)

اگر با تاسیسات و تنظیم شرایط محیطی مشکل دارید یا نمیدونید چه قسمتی از منابع رو بخونید یا نحوه برخورد با مسایل و فرمول های منابع را نمیدونید میتونید توی این جلسه شرکت کنید.

شرکت در این جلسه رایگان است و برای رزرو تماس بگیرید:
88538401-
قائم‌مقام فراهانی، روبروی تهران کلینیک، کوچه چهارم، پلاک ۲۳، ایوان خانه معمار

shima jo0on

عضو جدید
الانم میتونین ثبت نام کنین. اولین آزمونش 28 شهریوره. قبلا عکسشو گذاشتم. 2باره میذارم.
تو سایت مرکز معماری اطلاعات بیشتری هست: http://www.iacenter.ir/
ممنونم از کمکت اما اینجا رو رفتم فقط همون رزرو ثبت نام و میتونم انجام بدم و مرحله بعدی دیگه نداره احساس کزدم شاید باید حضورا برم!این ازمون 28 که رایگانه درست؟؟بعد یه سوال باید حتما همه ازمونهارو ثبت نام کنیم یا میشه هرکدوم و که خواستم؟؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم از کمکت اما اینجا رو رفتم فقط همون رزرو ثبت نام و میتونم انجام بدم و مرحله بعدی دیگه نداره احساس کزدم شاید باید حضورا برم!این ازمون 28 که رایگانه درست؟؟بعد یه سوال باید حتما همه ازمونهارو ثبت نام کنیم یا میشه هرکدوم و که خواستم؟؟
میشه تک تک ثبت نام کنی اما یا همه رو ثبت نام کن که طبق سیلابس آزمونا پیش بری. یا آزمونای جامع آخرو.
واسه ثبت نام هم باید حضوری بری. 2تا آزمون اولم رایگانه.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سجی جان منم ایمیل زدم
خدایش وقتی جواب میده انگار چندین ساله رفیقته
منکه تا الان فکر کنم 3 باری ایمیل زدم یعنی جانه خیلی اقاست مرد به این میگن
حوصله هم داره
دلم میخواد یه روزی هرکاری تونستم براش بکم
خدایا به ما توانای بده بتونیم جبران کنیم محبت های این بزرگ مرد

حالا این استاد نازنین مارو انقدر اذیت نکنیدا...!! سرشون شلوغه اما جوابا رو حتما میدن.... خواستم بگم اگه یه وقت ایمیل زدید جواب نگرفتید یا... ناراحت نشید شاید به دلیل پاره ای از مسائل اینجوری جواب دادند...مخصوصا در این چند ماه آتی.........

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
توجه

توجه

الان یه نکته یادم اومد. قابل توجه دوستانی که میخوان آزمونای مرکزو ثبت نام کنن. یه سری کتاب هست که میشه همراه با ثبت نام آزمونا خریدشون. دیروز نگاه میکردم دیدم فقط تسته. توضیح درس رو ندارن. حواستون باشه به نیت یه کتاب کامل نرید اینارو بگیرید. این کتابا فقط تستای دسته بندی شده دارن و البته جواباش همراه با توضیحه ، اما توضیح کامل درسو ندارن. جدای ازین کتابای تست یه سری از جزوات اساتید مرکز و جزوات دانشگاه تهران رو میتونین سفارش بدین. اونا بهتره. واسه تست کتابای کنکاش و راهیان واسه ماهای آخر بهتره. هزینشم خیلی کمتره.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها این دو تا کتاب اخیر گلابچی حجمشون خیلی زیاده و خوندنشونم یه ریسک بزرگه
خواستم بدونم برنامه شما برا این دو تا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه اسم اون دو تا کتاب رو بگی؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز

maryam9269

عضو جدید
سلام به همگی، خوشحالم که با شماها آشنا شدم و ناراحتم که چرا زودتر اینجارو پیدا نکردم آخه حدوداً یه هفته ای میشه که هیچی نخوندم نمیدونم چم شده افسرده شدم انگار :w20:

ati88

عضو جدید
سلام به همگی، خوشحالم که با شماها آشنا شدم و ناراحتم که چرا زودتر اینجارو پیدا نکردم آخه حدوداً یه هفته ای میشه که هیچی نخوندم نمیدونم چم شده افسرده شدم انگار :w20:
خوش اومدی:gol:
افسردگی نداره که عزیزم،از این به بعد خیلی خوب می خونی:w10:
به امید خدا همه مونم دانشگاه های خوب قبول می شیم

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها این دو تا کتاب اخیر گلابچی حجمشون خیلی زیاده و خوندنشونم یه ریسک بزرگه
خواستم بدونم برنامه شما برا این دو تا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من فعلاً صبر کن ببین این ترم شریفی و سروش نیا چیکار میکنن. شاید خلاصه ای چیزی دادن یا به شاگرداشون گفتن چیا مهمه. فعلاً بقیه درسارو بخون.

maryam9269

عضو جدید
مرسی atiجان، راستش من قبلا میخواستم واسه تکنو بخونم کتابای سازه در معماری و درک رفتارم حدود 70درصدشو خوندم ولی بعد به دلایلی تصمیمم عوض شد وبرنامه هام به هم خورد ، دوباره شروع کردم منابع معماری جمع کردم ،واسه همین یه خورده گیج شدم :confused:

ati88

عضو جدید
مرسی atiجان، راستش من قبلا میخواستم واسه تکنو بخونم کتابای سازه در معماری و درک رفتارم حدود 70درصدشو خوندم ولی بعد به دلایلی تصمیمم عوض شد وبرنامه هام به هم خورد ، دوباره شروع کردم منابع معماری جمع کردم ،واسه همین یه خورده گیج شدم :confused:
فرصت داری هنوز
منم تازه از دیروز شروع کردم
الان یه امتیاز خوب که داری اینه که فن رو بیشتر از بچه های معماری خوندی =)

maryam9269

عضو جدید
واقعاً؟دیروز شروع کردی؟ میشه منم راهنمایی کنی...از کجا شروع کردی؟آخه این گرایش خیلی گستردس...آدم گیج میشه،اصلاً نمیدونم این همه کتابو میتونم تموم کنم یا نه :question:...یه سوال دیگه چرا enter میزنم نمیره سطر بعدی؟:huh:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام :) بچه ها برای درک با چه کتابی شروع کنم؟ مرسیییییییی
كتاب درك معماري عصر كنكاش. واسه علي عسگريه. جز بهترين منابعه. من فعلاً يه فصلشو خوندم. خوبه. به همه پيشنهادش ميكنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.