[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

niusha t

عضو جدید
ریاضیات دکترنیک آذرکه عالیه من دانشجوی خودش بودم اگرجزوه رو بتونین پیداکنین بهتره ولی کتاب ریاضیات پارسه خیلی خوبه محاسبات عددی هم داره
اهممم اهمممم
من تازه شروع به خوندن ارشد کردم تازه یه ترمم هم مونده. دیره؟ آیا؟
ریاضیم صفره اگه نیک آذر و بخونم حله؟
اگه تستای سال 85 به اینور رو بخونیم و یاد بگیریم چقد میتونه کمک کنه؟
و اینکه از جرم تریبال به نظرتون کدوم فصلش میتونه کمک کنه؟

niusha t

عضو جدید
کتاب ریاضیات پارسه دکترطاهری کتاب مشکیه فوق العاده اس - ازراهیان و پوران و نیک آذربهتروکاملتره خوددکترطاهری هم سرکلاس ازروی این درس میدن

niusha t

عضو جدید
جناب پوریاازراهنماییهاتون خیلی خیلی ممنونم ایشالا همیشه موفق باشین
یه سوال داشتم من تازه دارم شروع میکنم چون تابستونم بیشتربه کلاس رفتن گذشت دانشگام علوم تحقیقات بامعدل 15:redface: پایه درسیم هم چندان قوی نیست به نظرتون اگه ازوسط شهریورشروع کنم میرسم هم کتاب بخونم هم جزوه؟ چون اون برنامه ای که برای تابستونم ریخته بودم جون یه دفعه حجم کلاسام زیادشد نتونستم بخونم ولی دیگه میخوام شروع کنم البته کشش روزی 14-15 ساعت رو ندارم ولی 10 ساعت میتونم - کافی هست؟؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
جناب پوریاازراهنماییهاتون خیلی خیلی ممنونم ایشالا همیشه موفق باشین
یه سوال داشتم من تازه دارم شروع میکنم چون تابستونم بیشتربه کلاس رفتن گذشت دانشگام علوم تحقیقات بامعدل 15:redface: پایه درسیم هم چندان قوی نیست به نظرتون اگه ازوسط شهریورشروع کنم میرسم هم کتاب بخونم هم جزوه؟ چون اون برنامه ای که برای تابستونم ریخته بودم جون یه دفعه حجم کلاسام زیادشد نتونستم بخونم ولی دیگه میخوام شروع کنم البته کشش روزی 14-15 ساعت رو ندارم ولی 10 ساعت میتونم - کافی هست؟؟

سلام و ممنون از شما !

برای شروع کردن هنوز دیر نشده !! خودم هم از مهر شرو کردم !! ولی افراد با هم فرق دارن یکی از یه سال قبل ممکنه که شروع کنه اخرش هم رتبه ی خوبی نیاره !! الان هم برای شروع خوبه .. ولی دیگه خوندن رو به تعویق نندازید ...حجم درسا خیلی زیاده ...

الان اگر می تونید حدود 10 ساعت بخونید عالیه ...انتظار نداشته باشید که همین اول کاری بتونید 14 ساعت در روز بخونید ... بدن باید کم کم خودشرو به درس خوندن عادت بده .. شما شروع کنید .. انشالال که هر چه زودتر ساعت مطالعتون هم بالا میره !! این رو مطمئن باشید ساعت مطالعه شما در بعضی روزها به جایی می رسه که اصلا باورتون نمی شه که می توانستید اینقدر زیاد درس بخوانید ... همه چی رو بسپرید به زمان !!

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان کسی در رابطه با تاثیر معدل در آزمون سراسری ارشد می دونه که چقدره و ایا اصلا تاثیر داره؟

E.AP

عضو جدید
عزیزم من خودم چون توی لیسانس زیاد درس نخوندمو منظم نبودم کلاسای پارسه رو نوشتم سیالات و حرارت وترموش خیلی عالی بودن
ممنون دوست عزیز
به نظر شما اگر من جزوات دست نویس پارسه رو تهیه کنم و خودم بخونم می تونم درس رو کامل یاد بگیرم یا حتما باید در کلاس ها حضور داشته باشم؟ چون من وقتم نسبتا پره و زمان کافی رو برای شرکت در کلاس ها ندارم:(

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان کسی در رابطه با تاثیر معدل در آزمون سراسری ارشد می دونه که چقدره و ایا اصلا تاثیر داره؟

بله ..معدل تاثیر 20درصدی در رتبه داره (معدل تا اخر شهریور همان سال )

بعضی از دانشگاه ها هم ضریب دارند ...
البته معدل شاگرد اول دانشگاه هم تاثیر جداگانه و بیشتری داره ...

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون دوست عزیز
به نظر شما اگر من جزوات دست نویس پارسه رو تهیه کنم و خودم بخونم می تونم درس رو کامل یاد بگیرم یا حتما باید در کلاس ها حضور داشته باشم؟ چون من وقتم نسبتا پره و زمان کافی رو برای شرکت در کلاس ها ندارم:(

در این مورد من هم توصیه می کنم اگر ضعف خاصی ندارید تنها جزوات رو تهیه کنید و نیازی به رفتن این کلاس ها نیست ..

Flamenc0

عضو جدید
آقا این جزوات دست نویس پارسه که همه می گن رو از کجا باید تهیه کرد؟؟ آیا؟؟

ئدز

عضو جدید
آقا این جزوات دست نویس پارسه که همه می گن رو از کجا باید تهیه کرد؟؟ آیا؟؟

منم همین سوال رو دارم اگه باید حضورن برم میشه ادرس بدید؟من فعلا با 6 درس ریاضی جرم راکتور ترمودینامیک عملیات و کنترل شروع کردم البته به نظر باید حرارت رو جایگزینه کنترل کنم فعلا(این 6 تا رو بلدم به نظرت کار درستی مکتنیک رو فعلا شروع نکنم؟)درضمن این که همه درسا رو باهم جلوببم نمیشه که روزی 6 یا 8 درس رو بخونم میشه دو روز به دو روز جلو برم ؟راستی واسه دوره هر روز خلاصه درس روز قبل رو بخونم و 10 تست جدید بزنم یا چه جوری؟

P O U R I A

مدیر تالار
منم همین سوال رو دارم اگه باید حضورن برم میشه ادرس بدید؟من فعلا با 6 درس ریاضی جرم راکتور ترمودینامیک عملیات و کنترل شروع کردم البته به نظر باید حرارت رو جایگزینه کنترل کنم فعلا(این 6 تا رو بلدم به نظرت کار درستی مکتنیک رو فعلا شروع نکنم؟)درضمن این که همه درسا رو باهم جلوببم نمیشه که روزی 6 یا 8 درس رو بخونم میشه دو روز به دو روز جلو برم ؟راستی واسه دوره هر روز خلاصه درس روز قبل رو بخونم و 10 تست جدید بزنم یا چه جوری؟

منظور ما هم از اینکه همه درس ها رو با هم جلو برید این نیست که باید هر روز همه درس ها رو خوند ... روزی 2 3 درس کافیست ولی باید برنامه ای بچینید که در هر هفته بطور متعادلی همه درس ها رو خونده باشید ....

و اینکه فردای ان روز مرور کنید عالیه ....

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گلم من دانشجوی رشته شیمی هستم قصددارم برای ارشد به رشته مهندسی شیمی تغییر رشته بدم و هنوز شروع نکردم میخواستم منو راهنمایی کنید آیا میتونم روزی 10 الی12 ساعت از الان خودمو به بقیه برسونم درحالی که من تاحالا درسی رو مطالعه نکردم
به نطر شما چه کتابهای رو مطالعه کنم؟بهتره؟
خیلی ممنون میشم متشکرم

E.AP

عضو جدید
بله ..معدل تاثیر 20درصدی در رتبه داره (معدل تا اخر شهریور همان سال )

بعضی از دانشگاه ها هم ضریب دارند ...
البته معدل شاگرد اول دانشگاه هم تاثیر جداگانه و بیشتری داره ...

ممنون
فکر می کنم معمولا ضریبی که در نظر گرفته می شه برای دانشگاه های دولتی باشه درسته؟
من در حال حاضر معدلم 18 هستش به نظر شما این معدل چقدر می تونه روی رتبه اثر بزاره معدلم کم نیست ایا؟

E.AP

عضو جدید
در این مورد من هم توصیه می کنم اگر ضعف خاصی ندارید تنها جزوات رو تهیه کنید و نیازی به رفتن این کلاس ها نیست ..

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
مشکل اصلی من اینه که دانشگاه ما اصلاو واقعا اساتید خوبی نداره و من جز در چند تا درس مثل جرم و سینتیک و کاربرد ریاضیات که تسلط کامل دارم اما در بقیه دروس تسلطم چندان نیست البته من معمولا به جزوه اساتید اکتفا نمی کنم و کتاب های زیادی مطالعه می کنم اما در مورد دو درس سیالات و حرارت واقعا از نظر پایه ای ضعیف هستم و هر چقدرم که کتابهای مختلف رو مطالعه می کنم بازم در خیلی از جاها به مشکل بر می خورم در حال حاضر هم دنبال جزوه یا کتابی هستم که بتونم درس سیالات و حرارت رو مفهومی یاد بگیرم شما جزوه یا کتابی رو سراغ ندارید که مفهوم درس رو بتونم کامل یاد بگیرم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

E.AP

عضو جدید
سلام به همه دوستان گلم من دانشجوی رشته شیمی هستم قصددارم برای ارشد به رشته مهندسی شیمی تغییر رشته بدم و هنوز شروع نکردم میخواستم منو راهنمایی کنید آیا میتونم روزی 10 الی12 ساعت از الان خودمو به بقیه برسونم درحالی که من تاحالا درسی رو مطالعه نکردم
به نطر شما چه کتابهای رو مطالعه کنم؟بهتره؟
خیلی ممنون میشم متشکرم
سلام دوست عزیز
اگر واقعا می تونید روزی 12 ساعت درس بخونید خیلی خوبه و احتمالا می تونید خودتونو برسونید
اما در رشته مهندسی شیمی به چند تا درس باید اهمیت بیشتری بدید یکی از این دروس ترمودینامیک هستش که می شه گفت تقریبا پایه و اساس بیشتر دورس مهندسی شیمی هست من به شما پیشنهاد می کنم در درس ترمودینامیک جزوه دکتر موسویان (استاد دانشگاه تهران ) رو حتما مطالعه کنید من خودم در درس ترمودینامیک تسلط چندانی نداشتم اما با خوندن این جزوه ترمودینامیک رو کامل یاد گرفتم
یکی دیگه از دورسی هم که باید بیشتر بهش اهمیت بدید انتقال جرم هستش در این مورد هم من به شما پیشنهاد می کن اگر می تونید کتاب انتقال جرم دکتر بهمنیار رو حتما مطالعه کنید چون میشه در مورد این درس گفت که هر چه بخونید بازم کمه چون بیشترین تاثیر رو در کنکور داره و عملیات هم که یکی دیگه از دروس مهمه در مهندسی شیمی هستش که جزوه دکتر سیف کردی (استاد دانشگاه شریف) جزوه کاملی هستش
و اگر بنا رو به کنکوری خوندن بزارید کتاب های راهیان ارشد کتاب های جامع و کاملیه
امیدوارم تونسته باشم در اینباره کمکمتون کنم امیدوارم موفق باشید

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون
فکر می کنم معمولا ضریبی که در نظر گرفته می شه برای دانشگاه های دولتی باشه درسته؟
من در حال حاضر معدلم 18 هستش به نظر شما این معدل چقدر می تونه روی رتبه اثر بزاره معدلم کم نیست ایا؟

بله .. دانشگاه های دولتی سطح بالای کشور ضریب معدل دارند ...

معدل 18 خیلی خوبه و تاثیر بالایی داره ... 20 درصد اصلا کم نیست !!

• Like
واکنش ها: E.AP

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز
مشکل اصلی من اینه که دانشگاه ما اصلاو واقعا اساتید خوبی نداره و من جز در چند تا درس مثل جرم و سینتیک و کاربرد ریاضیات که تسلط کامل دارم اما در بقیه دروس تسلطم چندان نیست البته من معمولا به جزوه اساتید اکتفا نمی کنم و کتاب های زیادی مطالعه می کنم اما در مورد دو درس سیالات و حرارت واقعا از نظر پایه ای ضعیف هستم و هر چقدرم که کتابهای مختلف رو مطالعه می کنم بازم در خیلی از جاها به مشکل بر می خورم در حال حاضر هم دنبال جزوه یا کتابی هستم که بتونم درس سیالات و حرارت رو مفهومی یاد بگیرم شما جزوه یا کتابی رو سراغ ندارید که مفهوم درس رو بتونم کامل یاد بگیرم؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

سلام وممنون دوست من ..

برای درس سیالات این مشکل طبیعیه ... سیالات کلا درس سخته ... بهترین چیزی که کمکتون میکنه حل تست های بیشتره ... کتاب راهیان ارشد اون هم خیلی کتاب خوبیه ...

برای درس حرارت هم به شما توصیه می کنم برای درک بهتر از کتاب حرارت مدرسان شریف استفاده کنید ... درس حرارت رو باید درصد بالایی در کنکور بزنید ...

hadi216

عضو جدید
سلام
من سال قبل کنکور دادم خوب هم خوندم ولی نتیجه نگرفتم . فکر که کردم به چند تا دلیل رسیدم :
1.تمرکز نداشتم و حواسم پرته (کلا سخت به تسلط میرسم )
2.حداکثر سعیم رو نکردم
3. برنامه ی مرور حسابی نداشتم
4. خلاصه نویسی نکردم چون رو خلاصه نویسی وسواس دارم و همه چیزو مینویسم

کمک

E.AP

عضو جدید
سلام وممنون دوست من ..

برای درس سیالات این مشکل طبیعیه ... سیالات کلا درس سخته ... بهترین چیزی که کمکتون میکنه حل تست های بیشتره ... کتاب راهیان ارشد اون هم خیلی کتاب خوبیه ...

برای درس حرارت هم به شما توصیه می کنم برای درک بهتر از کتاب حرارت مدرسان شریف استفاده کنید ... درس حرارت رو باید درصد بالایی در کنکور بزنید ...

ممنونم
یعنی به نظر شما با زدن تست های زیاد حتی با وجود مشکل داشتن تو مفهوم درس می تونم به درصد قابل قبولی در کنکور برسم؟

E.AP

عضو جدید
سلام
من سال قبل کنکور دادم خوب هم خوندم ولی نتیجه نگرفتم . فکر که کردم به چند تا دلیل رسیدم :
2.حداکثر سعیم رو نکردم

کمک
واقعا خلاصه نویسی می تونه اینقدر موثر باشه؟

P O U R I A

مدیر تالار
ممنونم
یعنی به نظر شما با زدن تست های زیاد حتی با وجود مشکل داشتن تو مفهوم درس می تونم به درصد قابل قبولی در کنکور برسم؟

با تست زدن درست بله .. هر تستی یک نکته داره که اگر اون ها رو یاد بگیرید دیگه به راحتی همه سوالات رو جواب می دید ...
تست زدن اصولی ... یعنی هر تستی رو که اشتباه زدی قشنگ بشینی و اون رو یاد بگیری ... بصورتی که اگر آزمونی رو دوباره خواستید بزنید باید بالای 90 درصد بزنید ..

P O U R I A

مدیر تالار
واقعا خلاصه نویسی می تونه اینقدر موثر باشه؟

خلاصه نویسی خیلی بیشتر از اینها تاثیر داره ...

هفته های اخر حجم درس ها فوق العاده بالا میره و دیگه نمی تونید از روی کتاب همه مباحث رو مرور کنید و اگر خلاصه نداشته باشید به مرور زمان اطلاعات از یادتون میره !!

البته این هم بگم خلاصه هاتون رو حواستون باشه که حجم زیادی پیدا نکنه و اگر مطلبی مهم بود اون رو یاد داشت کنید ...

E.AP

عضو جدید
خلاصه نویسی خیلی بیشتر از اینها تاثیر داره ...

هفته های اخر حجم درس ها فوق العاده بالا میره و دیگه نمی تونید از روی کتاب همه مباحث رو مرور کنید و اگر خلاصه نداشته باشید به مرور زمان اطلاعات از یادتون میره !!

البته این هم بگم خلاصه هاتون رو حواستون باشه که حجم زیادی پیدا نکنه و اگر مطلبی مهم بود اون رو یاد داشت کنید ...

ممنون از همه راهنمایی هاتون :smile:

kamyab.chem

عضو جدید
سلام.من تو درس جرم و عملیات خیلی لنگ میزنم.کسی پیشنهادی داره که تقویت بشم؟جزوهی دکتر سیف کردی که میگید اگه کسی داره واسه دانلود بذاره ممنون میشم:(

ئدز

عضو جدید
من کتاب راهیان سال 91 رو دارم میخوام کتابهای جرم پوران پژوهش و کتاب کاربرد ریاضی پارسه رو بگیرم(تو انقلاب نیست میگه فقط باید از دفاترش بگیریم) کتابا گرون میخوام دست دوم بخرم به نظرتون تا چه سالی معتبرن؟واقعا برای درک بهتر حرارت مدرسان خوبه؟ راستی به نظر شما چند رفرنس بودن بد نیست

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اگر واقعا می تونید روزی 12 ساعت درس بخونید خیلی خوبه و احتمالا می تونید خودتونو برسونید
اما در رشته مهندسی شیمی به چند تا درس باید اهمیت بیشتری بدید یکی از این دروس ترمودینامیک هستش که می شه گفت تقریبا پایه و اساس بیشتر دورس مهندسی شیمی هست من به شما پیشنهاد می کنم در درس ترمودینامیک جزوه دکتر موسویان (استاد دانشگاه تهران ) رو حتما مطالعه کنید من خودم در درس ترمودینامیک تسلط چندانی نداشتم اما با خوندن این جزوه ترمودینامیک رو کامل یاد گرفتم
یکی دیگه از دورسی هم که باید بیشتر بهش اهمیت بدید انتقال جرم هستش در این مورد هم من به شما پیشنهاد می کن اگر می تونید کتاب انتقال جرم دکتر بهمنیار رو حتما مطالعه کنید چون میشه در مورد این درس گفت که هر چه بخونید بازم کمه چون بیشترین تاثیر رو در کنکور داره و عملیات هم که یکی دیگه از دروس مهمه در مهندسی شیمی هستش که جزوه دکتر سیف کردی (استاد دانشگاه شریف) جزوه کاملی هستش
و اگر بنا رو به کنکوری خوندن بزارید کتاب های راهیان ارشد کتاب های جامع و کاملیه
امیدوارم تونسته باشم در اینباره کمکمتون کنم امیدوارم موفق باشید
سلام ممنونم از راهنماییت ،فقط ببخشد چطورمیتونم این جزوات رو بگیرم ؟ممنون میشم

• Like
واکنش ها: E.AP

atefe24

عضو جدید
فروش سری کامل کتاب های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد با تخفیف 35 درصد

فروش سری کامل کتاب های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد با تخفیف 35 درصد

سلام دوستان عزیزم.خسته نباشید.امیدوارم سال بعد همین موقع به نتیجه دلخواهتون برسید و خوشحال باشید

بچه ها من یه سری کتاب از انتشارات مختلف دارم(راهیان ارشد،پوران پژوهش و کتاب های موسسه پارسه) و همچنین جزوات دست نویس پارسه.

هر کسی تمایل داشته باشه میتونم در اختیارش قرار بدم

hadi216

عضو جدید
سلام
2.حداکثر سعیم رو نکردم

کمک

باشه کمک نکنید :(

بالا