ايا نماز مي خونيد ؟

ايا نماز مي خونيد ؟

• نهاصلا نمي خوانم

رای: 53 15.6%
  • گه گاهي از روي ميل يا اجبار مي خوانم

رای: 46 13.5%
  • بله هميشه مي خوانم .

رای: 241 70.9%

• مجموع رای دهندگان
    340

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
قرمز اول : تا حالا به این فکر کردید که چرا از وقتی که دوربین های فیلم برداری و عکس برداری به وجود اومدند ، دیگه انسانی نرفت توی شکم نهنگ ، انسانی دریایی رو نشکافت و ازش عبور نکرد ، انسانی شق القمر نکرد و ماه رو نصف نکرد ؟ اینایی که شما میگید همش خرافات هست متاسفانه ! اگر شما کمی روشن بینانه به این موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد !
قرمز دوم : قبول ندارم ! شما از کجا انقدر مطمئنید ؟ فقط از روی کتابِ آسمانیتون این حرف رو میزنید ؟ زندگی به من یاد داد فقط چیزهایی رو باور کنم که چشم هام باور میکنن

با تشکر از دوستان

جناب محترم ببینید.. مگر معجزه فقط عصا تبدیل به مار کردن و نمی دونم یه چیز جادویی باید باشه ... هر دوره مختص خودش هست.
شما اگه برید توی چند تا بیمارستان و وقتی آدماییکه از مرگ نجات پیدا کردند رو ببینید این به نظرتون چی می تونه باشه ..
خب قطعا یه اتفاق کوچیک که واسه یه عده می افتهبعضی ها هم می میرن دیگه.. و حتما کاملا اتفاقی است... همون جور که مشخصه اتفاق یه بار دوبار نه صد بار ....

یا اصلا برید حرم امام رضا ببیند چقدر انسان از دردهای کوچیک و بزرگ نجات پیداکردند .. من یادمه به یه دختره بود کهمبتلا به سرطان و کلا اعضای بدنش مشکل پیدا کرده بود اصلا گویا بدتر از این نبود دیگه .. اصلا دکتر به یه ثانیهبعدشم امیدوار نبود . من دقیق جزیئاتش رو یادم نیست مال چند سال گذشته هستش......
خوب شد،بخدا خوبش شد . تو مجله هم باهاش مصاحبه کردهبودند. اصلا هیچ کس باور نمی کرد.

بین آقا هر زمانی یه مدل خاص وجود داشته .. اگهالان بریم فرضا 500 سال پیش .. زیاد هم نمیگم و بگیم
در آینده ما سوار یه شی بزرگ میشیم و از این سمتدنیا می ریم اون سمت دنیا ... ببین ما رو محکوم به چه چیزی می کنند .. جز میگن این انسان اصلا عقل نداره ..

آقا من تصور می کنم که طبیعت در زمستان می میرهو در بهار زنده .. خب همچین چیزی در قرآن نگفته .. هان؟ .. من دلم می خواست همچین چیزی روتو یه کتاب دیگه نوشته بودند که از صد سال پیش مونده .. ببین که چه نمی کردند ولیما قرآن رو داریم و تازه دانشمندان محترم دارند به جزیئاتش می رسند ..

خیلی برام جالبه اون دفعه تو تلویزیون می گفت :ما فکر می کنیم چشممون همه چیز رو می بینه ولی متاسفانه چشم ما در این جهان جزچیزهایی هست که درصد کمی از چیزها رو می بینه ..ببین آقا شما چشمت موجودات ذره بینی رو نمی بینه . پسمیخاید بیایید و اون رو تکذیب کنید .. نه نمیشه .. خب می رید و از میکروسکوپاستفاده می کنید تا ببینیدش ...
خب درباره نماز هم همین طوره .. با حرفای منشما تایید نمی شید که نماز واجبه . خودتون باید بخواید و برید دنبالش .. شما چندتا کتاب از نماز خوندید که می گید من قبولش ندارم ... خب برید از 2 تا آدمی که میتونند و درست جوابتون رو می دن بپرسید .. 2تا کتاب مطالعه بفرمایید و اونوقت تصمیم بگیرید ... خب بله منم برام خیلیوقت همین سوال شما پیش میاد .. نمی تونم که پا روی تمام چیزایی که دارم بذارم وبگم نه چون من فقط چیزهایی رو باور می کنم که چشم هام باورمیکنن .. نمیشه متاسفانه .باور کنید نمیشه ...

می گن اگر مىخواهید حقیقتی را خراب كنید خوب به آن حمله نكنید بد از آن دفاع كنید... می بینید . بهرحال عرایض بنده طولانی شد ..

فقط می تونم بهتون بگم کهبهتره برید دنبال مطالعه .موفق و پیروز باشید.
ترجیح میدم در این دنیا فکر کنم خدا هست... ... تا اینکه در این دنیا فکر کنم خدا نیست و برم اونجا و ببینم که هست! ...

One Minute

عضو جدید
شما چی قبول دارید؟

اینم صرفا نطر شماست ..... اگه با این دید باشه که خیلی احمقانه هس ...... ما نماز میخونیم چون بهش نیاز داریم ..... من بهش نیاز دارم ..... شما نداری یه حرف دیگس ..... من نیاز دارم ، افتخار به نیاز مندیم هم میکنم ..... نیاز دارم که هر روز با یکی که هرکاری کنم بازم ازم ناراحت نمیشه صحبت کنم .... هرچند بلد نیسم درست حرف بزنم باهاش .... حداقل واسم جلوش و شبیه اونایی که بلدن باهاش حرف بزنم .... آره نمازی که برا رفع تکلیف باشه نیازی از رفع نمیکنه مگه اینکه با خودم کنار بیام که اره وظیفمو انجام دادم .....

آره از اون موفع به بعد کم شد چرا که اولا قدیما چون سندی نبود یک کلاغ چل کلاغ زیاد میشد ..... دوما بچه های کوچولو رو دیدی دیدشون چقد بازه و با زیاد شدن سنشون روز به روز این دید بسته تر میشه و اصطلاحا همه چیزو میخواد با اون چیزایی که میدونه و میبینه تفسیر کنه در صورتی که وقتی بچه بود هیچ چارچوبی برا فکر نداشت و در اصطلاح نبوغ داشت .... با اومدن تکنولوژی ها دید ما آدما روز به روز بسته تر شد و باورمون کم شد ... و دیگه هر چیزی تو دیدمون یا دید دوربینامون نیاد انکار میکنیم ...... درصورتی که ما همه چیو نسبی میبینیم .... و نتایجمون هم نسبی هست ..... ضمنا هنوزم اتفاقهایی که با منطق ما آدما مطابقت نداشته باشه هست کافیه بخوای ببینی ......

و در آخر ... فرض کنیم خدایی نیست .... آخرتی نیس .... نظام پاداش و جزایی نیس ...... همه چیزم همینی هست که ما میبینیم ......
تو همچین دنیایی با همه این اوصاف پس زندگی میشه همین 40 50 سال زندگی دیگه .... مثلا من ته تهش میشم فلان کارخونه دار و بعدشم میمیرم .... ته تهش خیلیم خوشبخت باشم یه خونواده خوب دارم که مثلا 20 سال باهاشونمم ..... من دوس دارم تو این دنیا به یکی مثل خدا اعتقاد داشته باشم (فرض کردم خدایی نیس اما با این وجود میگم...) که از هر جا بریدم از هرکی ناراحت شدم .... هر کی رو از دست دادم .... از هر چی خسته شدم .... از هرچی ترسیدم ...... اون لحظه سرمو بالا کنم بگم خداجون دوست دارم ......
دیدی فیلمای خارجی اون لحظه ای که استرس بهشون وارد شد چی میگن کافراشونو میگما .... مسیحیا که مسیحو صدا میکنن ... اونا میگن ... damn لعنتی یا چیزای دیگه ...... چقد بیچاره ..... اما من میگم خدا ..... و ایمان خواهم داشت یکی بدادم میرسه ..... دوس دارم حتی تو اون دنیا با این تفکر باشم .....

خوبی دین ما اینه که از هر کس به اندازه تواناییش(نه فقط جسمانی ....) انتظار دارن ...
ببخشید طولانی شد .... ایشالا موفق باشید ..... سعی کردم کمکی کرده باشم .... ایرادا رو به پای من بزارید نه به پای خدا و دینش

ببینید ! من به جهانی دیگر اعتقاد دارم و اعتقاد دارم که بعد از مرگ انسان باید یه جایی بره ، اما به اسلام اعتقاد ندارم ! اینکه با خوندن یه سری کلمات عربی انسان در جهانِ دیگر بتونه به آرامش برسه از نظر من کاملا مزخرف هست ! با اعمال نیکو هست که انسان میتونه به آرامش برسه ، اینکه چند نفر رو توی زندگیش خوشحال کرده باشه ...

نماز به شما آرامش نمیده ، چیزی که به شما آرامش میده حرف زدن با چیزی هست که نمیتونه جوابِ شما رو بده و شنونده ی خوبی هست ! فقط همین ! مردان غربی به فاحـشه ها پول میدن ولی باهاشون نمیخوابن ، فقط برای این پول میدن که باهاشون صحبت کنن ، چون فـاحشه ها پول میگیرن که به حرفای طرف مقابلشون گوش کنن و توبیخ نکنن کسی رو ! شما هم فقط نیاز به صحبت کردن داری تا به آرامش برسی ! نماز رو واسه همین میخونی بدونِ اینکه متوجه باشی !

اتفاقا به نظر من آدم بزرگ ها نبوغشون بیشتره ! افرادی که مثل شما به این معجزات پیامبران پیشین اعتقاد دارن ، مثل کسانی هستند که در یونان قدیم زندگی میکردند و اعتقاد داشتند که زئوس جهان رو روی دستش نگه داشته و مواظب همه چیز هست ! الان هم شما اعتقاد دارید که یک چیزی به اسم خدا جهان رو نگه داشته و مواظبش هست ! و 1000 سالِ بعد هم کسانی اعتقاد خواهند داشت ....
میبینید ؟ از نظر من افرادی که به خدا اعتقاد دارند ، مثل همون یونانی هایی هستند که به زئوس اعتقاد داشتند ! سعی کنید به چیزی اعتقاد داشته باشید که بتونید حسش کنید !

من نمیگم که جهانِ دیگری وجود نداره و انسان های بعد از مرگ نابود خواهند شد ! میگم که جهانی وجود داره ، اما براساس اعمال و رفتار انسان هست ! نه بر اساس گفتن یه سری کلمات عربی همراه با انجام ورزش یوگا ! سعی کنید کمی واقع بین باشید خواهشا ...

منظور شما اینه که توانایی من در حدی نیست که خدا رو درک کنم ؟ :biggrin: شاید روزی مشخص بشه که شما اشتباه میکردید !

در آخر ، من توهینی به مسلمانان جهان نکردم و نمیکنم ، به اعتقاداتِ مردم احترام میزارم ، هرکسی اعتقاداتی داره و باید محترم شمرده بشه !

بین آقا هر زمانی یه مدل خاص وجود داشته .. اگهالان بریم فرضا 500 سال پیش .. زیاد هم نمیگم و بگیم
در آینده ما سوار یه شی بزرگ میشیم و از این سمتدنیا می ریم اون سمت دنیا ... ببین ما رو محکوم به چه چیزی می کنند .. جز میگن این انسان اصلا عقل نداره ..

آقا من تصور می کنم که طبیعت در زمستان می میرهو در بهار زنده .. خب همچین چیزی در قرآن نگفته .. هان؟ .. من دلم می خواست همچین چیزی روتو یه کتاب دیگه نوشته بودند که از صد سال پیش مونده .. ببین که چه نمی کردند ولیما قرآن رو داریم و تازه دانشمندان محترم دارند به جزیئاتش می رسند ..

خیلی برام جالبه اون دفعه تو تلویزیون می گفت :ما فکر می کنیم چشممون همه چیز رو می بینه ولی متاسفانه چشم ما در این جهان جزچیزهایی هست که درصد کمی از چیزها رو می بینه ..ببین آقا شما چشمت موجودات ذره بینی رو نمی بینه . پسمیخاید بیایید و اون رو تکذیب کنید .. نه نمیشه .. خب می رید و از میکروسکوپاستفاده می کنید تا ببینیدش ...
خب درباره نماز هم همین طوره .. با حرفای منشما تایید نمی شید که نماز واجبه . خودتون باید بخواید و برید دنبالش .. شما چندتا کتاب از نماز خوندید که می گید من قبولش ندارم ... خب برید از 2 تا آدمی که میتونند و درست جوابتون رو می دن بپرسید .. 2تا کتاب مطالعه بفرمایید و اونوقت تصمیم بگیرید ... خب بله منم برام خیلیوقت همین سوال شما پیش میاد .. نمی تونم که پا روی تمام چیزایی که دارم بذارم وبگم نه چون من فقط چیزهایی رو باور می کنم که چشم هام باورمیکنن .. نمیشه متاسفانه .باور کنید نمیشه ...

می گن اگر مىخواهید حقیقتی را خراب كنید خوب به آن حمله نكنید بد از آن دفاع كنید... می بینید . بهرحال عرایض بنده طولانی شد ..

فقط می تونم بهتون بگم کهبهتره برید دنبال مطالعه .موفق و پیروز باشید.
ترجیح میدم در این دنیا فکر کنم خدا هست... ... تا اینکه در این دنیا فکر کنم خدا نیست و برم اونجا و ببینم که هست! ...

قبول ندارم حرفتون رو ! کسی ، کسی رو به چیزی متهم نمیکرد ! همیشه دانشمندان و محققان از ایده هایی که داده میشد استفاده میکردند تا وسایل جدید بسازند ! تنها کسی که باهاش مخالفت شد در درجه ی اول اختر شناسی لهستانی به نام نیکولاس کوپرنیکوس بود که گفت زمین گرد هست و خورشید در مرکز کهکشان قرار داره و به شدت باهاش مخالفت شد و بعد از اون گالیلو گالیله که نظریه ی کوپرنیکوس رو تصدیق کرد و به شدت با گالیله هم مخالفت شد ! وگرنه همیشه از ایده های جدید استقبال میشده و خواهد شد و این حرف شما نادرست هست

خب هر عقل سلیمی میتونه بفهمه که طبیعت در زمستان میمیرد و در تابستان زنده میشود ! نیازی به گفتن قرآن نیست !

دوستان ! من رو تشویق به مطالعه نکنید ! مطمئنا من بیشتر از خیلی افراد مطالعه داشته و دارم ! در حال حاظر 12 میلیون تومان کتاب در کتاب خونه ی من وجود داره ، از کتاب های شریعتی و مطهری گرفته تا کتاب های هالیدی و استوارت ! بعدشم ! من به علم فیزیک بسیار علاقه مندم و هرچقدر که در این علم پیش میرم بیشتر متوجه میشم که جهان بر پایه ی علم بنا شده نه بر پایه ی خرافات و وجود نیرو های ماورایی ! در کل، انسان ها به سه دسته تقسیم میشن و هیچکدوم از این 3 دسته نمیتونن هم دیگه رو متقاعد کنن که به دسته ی خودشون بپیوندن : علم ، دین ، هنر
من شما رو در درسته ی دین داران قرار میدم و خودم رو در درسته ی علم داران ! ما هیچوقت نمیتونیم همدیگه رو راضی کنیم !
تنها امیدوارم بعد از مرگم تونسته باشم خدمتی به بشر بکنم تا به آرامش برسم ! اتفاقا من با اینکه اعتقادی به خدا ندارم ، همین الان هم برای مرگ آماده هستم :smile:

موفق باشید

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرمز اول : رمان سینوهه رو خوندم و رمان های دیگه ، و به این نتیجه رسیدم که از زمان نخستین انسان ها تا کنون همه اعتقاد داشتن که جهانِ دیگری وجود داره که پس از مرگ میریم اونجا ، ولی به این اعتقاد ندارم که خوندن یه سری کلمات عربی باعث میشه تا ما بعد از مرگ به آرامش برسیم !
قرمز دوم : تمام کسانی که نماز میخونند ، از جمله خودم که تو بچگی میخوندم ، میگن که نماز خوندن ضرری که نداره ، پس بخونیم که شاید اون دنیا نجات پیدا کنیم ! آخرِ دلیلتون همینه ! حتی یه فردی که لباس روحانیت پوشیده بود هم همین رو میگفت ! اینا دلایل قانع کننده ای نیستن !

قرمز اول : تا حالا به این فکر کردید که چرا از وقتی که دوربین های فیلم برداری و عکس برداری به وجود اومدند ، دیگه انسانی نرفت توی شکم نهنگ ، انسانی دریایی رو نشکافت و ازش عبور نکرد ، انسانی شق القمر نکرد و ماه رو نصف نکرد ؟ اینایی که شما میگید همش خرافات هست متاسفانه ! اگر شما کمی روشن بینانه به این موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد !
قرمز دوم : قبول ندارم ! شما از کجا انقدر مطمئنید ؟ فقط از روی کتابِ آسمانیتون این حرف رو میزنید ؟ زندگی به من یاد داد فقط چیزهایی رو باور کنم که چشم هام باور میکنن

با تشکر از دوستان

ببینید ! من به جهانی دیگر اعتقاد دارم و اعتقاد دارم که بعد از مرگ انسان باید یه جایی بره ، اما به اسلام اعتقاد ندارم ! اینکه با خوندن یه سری کلمات عربی انسان در جهانِ دیگر بتونه به آرامش برسه از نظر من کاملا مزخرف هست ! با اعمال نیکو هست که انسان میتونه به آرامش برسه ، اینکه چند نفر رو توی زندگیش خوشحال کرده باشه ...

نماز به شما آرامش نمیده ، چیزی که به شما آرامش میده حرف زدن با چیزی هست که نمیتونه جوابِ شما رو بده و شنونده ی خوبی هست ! فقط همین ! مردان غربی به فاحـشه ها پول میدن ولی باهاشون نمیخوابن ، فقط برای این پول میدن که باهاشون صحبت کنن ، چون فـاحشه ها پول میگیرن که به حرفای طرف مقابلشون گوش کنن و توبیخ نکنن کسی رو ! شما هم فقط نیاز به صحبت کردن داری تا به آرامش برسی ! نماز رو واسه همین میخونی بدونِ اینکه متوجه باشی !

اتفاقا به نظر من آدم بزرگ ها نبوغشون بیشتره ! افرادی که مثل شما به این معجزات پیامبران پیشین اعتقاد دارن ، مثل کسانی هستند که در یونان قدیم زندگی میکردند و اعتقاد داشتند که زئوس جهان رو روی دستش نگه داشته و مواظب همه چیز هست ! الان هم شما اعتقاد دارید که یک چیزی به اسم خدا جهان رو نگه داشته و مواظبش هست ! و 1000 سالِ بعد هم کسانی اعتقاد خواهند داشت ....
میبینید ؟ از نظر من افرادی که به خدا اعتقاد دارند ، مثل همون یونانی هایی هستند که به زئوس اعتقاد داشتند ! سعی کنید به چیزی اعتقاد داشته باشید که بتونید حسش کنید !

من نمیگم که جهانِ دیگری وجود نداره و انسان های بعد از مرگ نابود خواهند شد ! میگم که جهانی وجود داره ، اما براساس اعمال و رفتار انسان هست ! نه بر اساس گفتن یه سری کلمات عربی همراه با انجام ورزش یوگا ! سعی کنید کمی واقع بین باشید خواهشا ...

منظور شما اینه که توانایی من در حدی نیست که خدا رو درک کنم ؟ :biggrin: شاید روزی مشخص بشه که شما اشتباه میکردید !

در آخر ، من توهینی به مسلمانان جهان نکردم و نمیکنم ، به اعتقاداتِ مردم احترام میزارم ، هرکسی اعتقاداتی داره و باید محترم شمرده بشه !

[/COLOR]قبول ندارم حرفتون رو ! کسی ، کسی رو به چیزی متهم نمیکرد ! همیشه دانشمندان و محققان از ایده هایی که داده میشد استفاده میکردند تا وسایل جدید بسازند ! تنها کسی که باهاش مخالفت شد در درجه ی اول اختر شناسی لهستانی به نام نیکولاس کوپرنیکوس بود که گفت زمین گرد هست و خورشید در مرکز کهکشان قرار داره و به شدت باهاش مخالفت شد و بعد از اون گالیلو گالیله که نظریه ی کوپرنیکوس رو تصدیق کرد و به شدت با گالیله هم مخالفت شد ! وگرنه همیشه از ایده های جدید استقبال میشده و خواهد شد و این حرف شما نادرست هست

خب هر عقل سلیمی میتونه بفهمه که طبیعت در زمستان میمیرد و در تابستان زنده میشود ! نیازی به گفتن قرآن نیست !

دوستان ! من رو تشویق به مطالعه نکنید ! مطمئنا من بیشتر از خیلی افراد مطالعه داشته و دارم ! در حال حاظر 12 میلیون تومان کتاب در کتاب خونه ی من وجود داره ، از کتاب های شریعتی و مطهری گرفته تا کتاب های هالیدی و استوارت ! بعدشم ! من به علم فیزیک بسیار علاقه مندم و هرچقدر که در این علم پیش میرم بیشتر متوجه میشم که جهان بر پایه ی علم بنا شده نه بر پایه ی خرافات و وجود نیرو های ماورایی ! در کل، انسان ها به سه دسته تقسیم میشن و هیچکدوم از این 3 دسته نمیتونن هم دیگه رو متقاعد کنن که به دسته ی خودشون بپیوندن : علم ، دین ، هنر
من شما رو در درسته ی دین داران قرار میدم و خودم رو در درسته ی علم داران ! ما هیچوقت نمیتونیم همدیگه رو راضی کنیم !
تنها امیدوارم بعد از مرگم تونسته باشم خدمتی به بشر بکنم تا به آرامش برسم ! اتفاقا من با اینکه اعتقادی به خدا ندارم ، همین الان هم برای مرگ آماده هستم :smile:

موفق باشید

شما مطالعات کاملی داشتید ...منکر این قضایا نمیشم ....اما دیدگاه شما با کسانی که دین رو قبول دارند متفاوته .....شما می گید به جهان دیگه اعتقاد دارید اما در گفتارتون مشخصه که به خدا اعتقادی ندارید..... به جهانی دیگر با اعمال انسان ها اعتقاد دارید اما تا حالا فکر کردید بنیان گذار اون جهان کیه ؟؟؟ انسان ؟؟ اعمال انسان ؟؟ انسانی که در این دنیاست چطور می تونه اون دنیا رو ساخته باشه در حالی که خدایی وجود نداره ؟
شما سینوهه رو خوندید من هم خوندم ... و دیدید که فقدان دین در اون زمان چه بلایی سر اون کشور آورد ... از حمله برده ها گرفته تا بیماری ها و... میگم فقدان دین چون دوستان عزیزمون گاهی بین دین و قانون تفاوت نمیگذارند و ما رو مقایسه می کنند....
ما شاهد این هستیم که در کشورهای دینی به خاطر اعتقادشون به خداوند گناه پر رنگ تر دیده میشه اما در کشورهایی که قانون دینی ندارند این گناهان بسیار کرنگ چون از نظر ملت ها و جوامع خودشون مورد کنکاو قرار نمیگیره ....به همین دلیل که در کشورهای اسلامی ووقتی قانون شکسته میشه یعنی پایبندی به دین و اکثریت مقبول جامعه شکسته میشه و هر حرکتی بر ضد اون بر ضد دین محاسبه میشه .... اما در کشورهایی که قانون مداری رکن اصلی جامعه است افراد به هم دیگه پیوندی خوردند به نام قانون که به راحتی می تونن بشکننش ..... اینا رو گفتم تا تفاوت دو جامعه رو احساس کنید و بدونید چرا سینوهه نوشته شده .... اکثر دوستانی که نماز می خونند چه من یا شما به معنا و مفهوم اون هیچ توجهی ندارند و فقط بیان کلمات است .... اما همین بیان کلمات در حافظه انسان ایجاد کننده این است که قدرتی بالاتر از او وجود دارد .... من اگه نمازم نمیخونم تنبلی می کنم و اون با علم و فرضیات پوشش نمی دم .....
شما به معجزات اشاره کردید و گفتید که از موقعی دوربین عکاسی کشف شده این معجزات رخ نمی دهد .... خداوند هزار و چهارصد سال پیش آخرین پیامبرش را به زمین فرستاد و بعد اون به او لقب خاتم پیامبران را داد .....یعنی بعد از آن هیچ معجزه ای صورت نگرفت ....و البته دوربین عکاسی فردای معجزات اختراع نشد که بخواهیم بگوییم تا دوربین اختراع شد معجزات هم ته کشید ....
اون دوستی که حرم امام رضا رو اشاره کرد ...به خدا که خداوند خودش گفته معجزه مختص پیامبرانه ....شفا در اونجا رو با معجزه اشتباه نگیرید ....
و در مورد اون جمله :
از لحاظ ما معجزه مکان و زمان داره ....قرآن هم همینطور ...شما در ایرانی و 1400 سال از اون معجزه گذشته و علم پیشرفت داشته ....زمانی این آیه اهمیت پیدا میکنه که در بیابان های عربسات باشی یا مکان هایی از جهان که فصول در اون مشخص نباشه ...فکر میکنی این مکان ها وجود ندارند؟؟؟؟

• Like
واکنش ها: joey

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

قبول ندارم حرفتون رو ! کسی ، کسی رو به چیزی متهم نمیکرد ! همیشه دانشمندان و محققان از ایده هایی که داده میشد استفاده میکردند تا وسایل جدید بسازند ! تنها کسی که باهاش مخالفت شد در درجه ی اول اختر شناسی لهستانی به نام نیکولاس کوپرنیکوس بود که گفت زمین گرد هست و خورشید در مرکز کهکشان قرار داره و به شدت باهاش مخالفت شد و بعد از اون گالیلو گالیله که نظریه ی کوپرنیکوس رو تصدیق کرد و به شدت با گالیله هم مخالفت شد ! وگرنه همیشه از ایده های جدید استقبال میشده و خواهد شد و این حرف شما نادرست هست

موفق باشید[/COLOR]

منم همین عقیده رو دارم هیچ زمان با خوندن 2 تا کلمه عربی هیچ کس به بهشت نمی ره .. باید عمل باشه ... خدا همه این چیزها رو آفریده که ما بندگان تدبیر کنیم ..
داریم تو نمازمون می یگم تنها از تو یاری می خواهیم ولی کی هست که عمل کنه ... واسه یه کاری که می خایم چقدر به این بشر التماس و به اون بشر رو بندازیم ..

همچین فردی نیز بوده :
دکتر حسابی داشته برای انیشتین از سفره نو ایراانیان توضیح می داره و در یک جایی می رسه به این:يک کاسه آب روي ميز گذاشته بودند و يک نارنج داخل آب قرار داده بودند. آقاي دکتر براي مهمانان توضيح مي دهند که اين کاسه 10هزارسال قدمت دارد.
آب نشانه ي فضاست و نارنج نشانه ي کره ي زمين است و اين بيانگر تعليق کره زمين در فضاست.
انيشتين رنگش مي پرد عقب عقب مي رود و روي صندلي مي افتد و حالش بد مي شود.
از او مي پرسند که چه اتفاقي افتاده؟
مي گويد : "ما در مملکت خودمان 200 سال پيش دانشمندي داشتيم که وقتي اين حرف را زد کليسا او را به مرگ محکوم کرد اما شما از 10هزار سال پيش اين مطلب را به زيبايي به فرزندانتان آموزش مي دهيد.
علم شما کجا و علم ما کجا؟!"

می بینید شما از همه چیز آگاه نیستید و هزاران مساله دیگه اینجوری هست که ما ازش بی خبریم ....

جناب من دارم همچین چیزی رو که گفتم (می میریاند و زنده می کند) رو می گم در قرآن یاد شده و این مثال زنده اش از زنده کردن و مردن انسان ها هست،اینکه یک روز حسابرسی نیز هست.
.. شما می فرمایید هر عقل سلیمی می فهمه ...
بله درسته ولی تدبیر کجا می ره .. اینکه واقعا هر چه روی زمین هست شده اتفاقی ... نه خیر . من نمی تونم همچین چیزی رو قبول کنم ....

منم براتون آرزوی پیروزی دارم و امیدوارم موفق باشید.

• Like

م.زهتاب

عضو جدید
نه
اینم صادقانش
دلیلش هم اینه که خدای من نیازی به عبادت من نداره
هروقت دلم بخواد باهاش به زبون ساده وهرجوری که خودمون راحتیم صحبت میکنم
تموم.

پس ناراحت نمیشی اگه خدا هم هروقت دلش خواست جوابتو بده دیگه;)

م.زهتاب

عضو جدید
بله ولی فکر نکنم قبول باشه آخه حواسم کامل نیست میچرخه شاید بشه گفت رفع تکلیف

در روایت هست که به همون اندازه که خالص باشی نمازت میره به آسمون. میشه در نمازی که حواس پرتی توش هست یه ذره کوچیک هم خدا پیدا کرد. درسته ؟;)

joey

عضو جدید

[/COLOR]قبول ندارم حرفتون رو ! کسی ، کسی رو به چیزی متهم نمیکرد ! همیشه دانشمندان و محققان از ایده هایی که داده میشد استفاده میکردند تا وسایل جدید بسازند ! تنها کسی که باهاش مخالفت شد در درجه ی اول اختر شناسی لهستانی به نام نیکولاس کوپرنیکوس بود که گفت زمین گرد هست و خورشید در مرکز کهکشان قرار داره و به شدت باهاش مخالفت شد و بعد از اون گالیلو گالیله که نظریه ی کوپرنیکوس رو تصدیق کرد و به شدت با گالیله هم مخالفت شد ! وگرنه همیشه از ایده های جدید استقبال میشده و خواهد شد و این حرف شما نادرست هست

موفق باشید

اول از همه اینکه ما مسلمونا به معجزه پیامبرا اعتقاد داریم بله و این که شما میگید ما مثله یونانی ها فکر میکنیم نطر شماس و توهین آمیزه به همه مثلمانها .... خودتون هم اینو میفهمید ... پس همونطور که خودتون گفتید منطقی باشیدو دلیل بیارید ....
دوما مثالی که زدید جالب نیس ... سعی کنید به جملاتتون فکر کنید .....
حجم مطالعه مطرح نیس ... اونی که مطرح هست اینه که هر چی میخونی رو بفهمی چی میگه حق هست یا نیست و مخالفاش چه دلیل و منطقی براش دارن .... و بتونی یه میزان برای حق و باطل پیدا کنی ....
هیچ کس نگفت یه سری کلماتو تکرار کن آرامش پیدا میکنی .... نمازی آرامش آور هست که من بفهمم دارم با کی صحبت میکنم و بفهمم چی میگم .... جایگاه خودمو ببینم و نسبت جایگاه خودمو نسبت به او ...... وقتی که میگم تنها تو را می پرستم و تنها از تو یاری میجویم .... اینو قبول داشته باشم .... آره مسلما بهم آرامش میده ..... و این با هیچ منطقی با اینکه من یه یارویی رو بشونم بگم اینجا بشین من حرف میزنم برابری نداره ....

برا همه حرفاتون جواب دارم ولی ....
ما همه منطقی نشستیم داریم صحبت میکنیم اگه یه وقت فکر میکنید حرفام بی منطقه لطف کنید بگید منم بدونم ....
این که میگید دین دارا به علم دوستا نمیتونند با هم کنار بیان بی منطق هست ما همه عقل دارم و هر چیزی رو که می پذیریم یا رد میکنیم باید باعقل باشه
..... کلا دو حالت بیشتر وجود نداره یا شما درست میگی یا ما ... یا کسی دیگه در هر حالت ما باید راه درستو پیدا کنیم ... نمیشه من خطا برمو شما بی خیال من شید که من دارم وقت میزارم خدا رو میپرستم .... بهش امید بستم اگه اشتباه کردم میخوام جبران کنم
شمام وظیفه دارید در مقابل من ... خودتون گفتید باید اینجا به اطرافیانت کمک کنی درسته؟
اگر بینی که نابینا و چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است
حاالا بیاین فرض کنیم ما قبول کردیم چیزی که شما میگید رو خوب ادامه بدین من سوال دارم .... منو کی آفریده؟ چرا؟
اون دنیایی که میفرمایید کجاس و کی هست؟ آیا پس از مرگ میریم اونجا یا نه اول برزخی هست؟ قران چی اون نوشته کیه؟ اگه کتابایی که داریم ساخته بشر هس پس کی به شما رسونده که آخرتی هست ..... معیار سنجش اونجا چیه؟ کی اونجا قضاوت میکنه ؟ خدایی وجود داره؟ خوب اون خدا از ما چی خواسته ؟؟؟

ممنون

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره می خونم به نظر من از همه نمازها نماز صبح خوندن هم بهتره

• Like

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خونم چون واقعا بهش نیاز دارم
البته اکثر اوقات نمازصبحم قضا می شه (اینم صادقانه)

آخرین ویرایش:

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
والا کوچیک تر که بودم همیشه میخوندم!!!
الان یه هفت ، هشت سالی هست که فقط ماه رمضون نماز میخونم!
--------------------------------
حالا واسه چی پرسیدی استارتر؟

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
احسنت به بچه مسلمونای باشگاه!
هورااااااااااااااااااااااااااااااا

• Like

سرسخت

عضو جدید
بعله ميخونم چون ارامش ميده و احساس ميكنم تو اون لحظات خدا فقط مال منه! ولي گاهي از خستگي نماز صبم قضا ميشه يني ساعت ميذارما ولي خاموش ميكنم ميخوابم باز ولي بعدش يكي ميزنم تو سرم يادمم نمياد ك خاموش كردم :|

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
روشای زیادی واسه حرف زدن با خدای خودم بلدم
نیازی نمیبینم با کلمات عربی با خدای خودم حرف بزنم
چون نه من عربم،نه اون
(این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)

dejbanan

اخراجی موقت
:mad:چرااااااا؟!!!!
نمیتونم دقیق توضیح بدم دلایل زیادی میتونه داشته باشه ولی یکی از دلایلش همین حرف مارال میتونه باشه
روشای زیادی واسه حرف زدن با خدای خودم بلدم
نیازی نمیبینم با کلمات عربی با خدای خودم حرف بزنم
چون نه من عربم،نه اون
(این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)