تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

bigbomber

کاربر فعال
سلام
نحوه به کارگیری دستور work on support در محیط assembly چگونه است؟

Work on Support باعث ایجاد یک صفحه ی شطرنجی در محیط سه بعدی شده که می تواند به عنواد راهنمای طراحی قرار گیرد.
Work on Support 3D باعث ایجاد سه صفحه ی شطرنجی در محیط سه بعدی می گردد. توجه کنید که فقط در زمانی که زاویه دید شما به این صفحات عمود باشد، قادر به دیدن این صفحات هستید.
اگر حالت Refrence انتخاب گردد، نقطه ی طلاقی این سه صفحه، نقطه ی 0,0,0 خواهد بود. در زمان اجرای دستور، در پنجره ی مربوطه با کلیک بر روی اعداد هر محور، می توان فاصله ی بین خطوط نمایان را مشخص نمود. (بعد از تایید دستور امکان تغییر این اعداد وجود ندارد).
پارامتر Lable Position مشخص می کند که مختصات خطوط در کدام قسمت صفحه نمایش داده شوند (None=نمایش داده نشوند، Bottom/Left=پایین و چپ، Full screen=در هر چهار طرف).

کاربرد ها: اگر گزینه ی Snap to Point از نوار ابزار Tools (از شاخه ی Grid) فعال باشد، در نمای سه بعدی نیز حالت پرش موس را به نقاط معیین شده خواهیم داشت.
همچنین با استفاده از دستور Switch the featurization of grid lines to line or Plane، با عمود بود به صفحه ی مربوطه، هر کدام از خطوط صفحه به مانند یک خط یا در حالت دوم به مانند یک صفحه (که از کنار به آن نگاه شده) عمل می کنند. برای این منظور باید از نوار ابزار User selection Filter، گزینه ی support Selection State فعال باشد (در غیر این صورت خطوط فقط جنبه ی بصری داشته و قابل انتخاب نمی باشند.).
در نهایت با استفاده از گزینه ی Working Support Activity امکان فعال و غیر فعال کردن صفحات وجود دارد.

bigbomber

کاربر فعال
در فرآیند مدل سازی یک قطعه، گاهی لازم می شود که از خطوط، صفحه و یا سطح استفاده کرد. این اشیا بطور عادی با خاموش بودن وضعیت hybrid بطور خودکار در یک geometrical set ذخیره می شوند بنابراین دسته بندی آنها از دید ترتیب ایجاد شدنشان بر اساس آنچه که در یک partbody به عنوان مدل توپر سه بعدی solid اتفاق می افتد نخواهد بود. این موضوع بد نیست چون از در هم شدن این اشیا با مدل سه بعدی جلوگیری می کند اما در برخی موارد هم خوب نیست. برای مثال در مدل هایی که از تعداد زیادی سطح و صفحه و خط استفاده شده است درک و فهم اینکه که کدام یک از این اشیا در چه مرحله از مدل سه بعدی استفاده شده اند و یا خودشان با کمک چه اشیا دیگری ایجاد شده اند سخت می شود. و اگر قرار باشد تغییری در طراحی مدل داده شود ممکن است این قضیه گیج کننده و سخت باشد. برای حل این مشکل کتیا وضعیت hybrid را معرفی می کند که در آن نحوه برخورد با منحنی ها، سطوح و صفحات همانند دیگر دستورهای بخش مدل سازی خواهد بود یعنی این اشیا می توانند بخشی از یک partbody باشند و وقتی درخت طراحی یک partbody را می بینید ممکن است آنها را در بین بقیه دستورات ببینید.

بطور کلی بکارگیری hybrid design توصیه نمی شود چون پیچیدگی و محدودیت های خاص خودش را دارد که نمی توان در قالب چند خط توضیح داد. ترکیب و اندرکنش چند hybrid partbody و یا استفاده از ordered geometrical set درون یک Hybrid partbody و یا بر عکس و ... نمونه هایی از وضعیت های پیچیده تر این موضوع است که ممکن است در موارد به فرآیند مدلسازی کمک کند ولی در عین باعث پیچیده و گیج کنندگی مدل می شود.

بطور خلاصه، توصیه می کنم سوییچ hybrid design را در بخش tools-option-part infrastructure- part document خاموش کنید تا کتیا چنین مدل های تولید نکند.

با تشکر از آقای Pro.eng
یک نکته هم خودم اضافه کنم، اینکه : در طراحی به صورت Hybrid، المان ها مصرف شونده هستند. برای مثال ما سحطی به نام A داریم (که مثلا با فرمان Extrude ایجاد شده)، حال اگر سطح را توسط فرمانی دیگر دستخوش تغییر کنیم (مثلا با فرمان Split قسمتی از آن را جدا کنیم)، دیگر به سطح اولیه ی A دسترسی نخواهیم داشت (مثلا نمی توان از کل سطح A مرز یا Boundry استخراج کرد).

این در حالی است که روش non-hybrid Envirment امکان دسترسی به کلیه ی المان ها در تمام مراحل طراحی وجود دارد.
(توجه کنید که این موضوع با hidden شدن موضوعات اولیه در زمان استفاده از دستورات متفاوت است).

pishrosanat

عضو جدید
Work on Support باعث ایجاد یک صفحه ی شطرنجی در محیط سه بعدی شده که می تواند به عنواد راهنمای طراحی قرار گیرد.
Work on Support 3D باعث ایجاد سه صفحه ی شطرنجی در محیط سه بعدی می گردد. توجه کنید که فقط در زمانی که زاویه دید شما به این صفحات عمود باشد، قادر به دیدن این صفحات هستید.
اگر حالت Refrence انتخاب گردد، نقطه ی طلاقی این سه صفحه، نقطه ی 0,0,0 خواهد بود. در زمان اجرای دستور، در پنجره ی مربوطه با کلیک بر روی اعداد هر محور، می توان فاصله ی بین خطوط نمایان را مشخص نمود. (بعد از تایید دستور امکان تغییر این اعداد وجود ندارد).
پارامتر Lable Position مشخص می کند که مختصات خطوط در کدام قسمت صفحه نمایش داده شوند (None=نمایش داده نشوند، Bottom/Left=پایین و چپ، Full screen=در هر چهار طرف).

کاربرد ها: اگر گزینه ی Snap to Point از نوار ابزار Tools (از شاخه ی Grid) فعال باشد، در نمای سه بعدی نیز حالت پرش موس را به نقاط معیین شده خواهیم داشت.
همچنین با استفاده از دستور Switch the featurization of grid lines to line or Plane، با عمود بود به صفحه ی مربوطه، هر کدام از خطوط صفحه به مانند یک خط یا در حالت دوم به مانند یک صفحه (که از کنار به آن نگاه شده) عمل می کنند. برای این منظور باید از نوار ابزار User selection Filter، گزینه ی support Selection State فعال باشد (در غیر این صورت خطوط فقط جنبه ی بصری داشته و قابل انتخاب نمی باشند.).
در نهایت با استفاده از گزینه ی Working Support Activity امکان فعال و غیر فعال کردن صفحات وجود دارد.

سپاس از راهنمایی.
منظور من دسترسی به فرمان work on support 3d در محیط assembly بود.همانطور که میدانید در برخی مجموعه ها مانند طراحی بدنه خودرو ما با تعاریفی مانند car line روبه رو هستیم که دقیقا همان شبکه بندی work on support 3d است ولیکن رفرنس آن در محیط assembly تعیین میشود و نه در محیط part.
به صورت ساده درخواست من این است که چگونه مبدا work on support 3d را در محیط assembly تعیین کنیم؟
راه حلی که به ذهن خودم رسیده این است که یک part مجازی که در آن work on support 3d ایجاد شده را در نقشه اسمبلی جا دهم به گونه ای که رفرنس آن با رفرنس کل اسمبلی یک باشد.

E_khaleghi

کاربر فعال
در فرآیند مدل سازی یک قطعه، گاهی لازم می شود که از خطوط، صفحه و یا سطح استفاده کرد. این اشیا بطور عادی با خاموش بودن وضعیت hybrid بطور خودکار در یک geometrical set ذخیره می شوند بنابراین دسته بندی آنها از دید ترتیب ایجاد شدنشان بر اساس آنچه که در یک partbody به عنوان مدل توپر سه بعدی solid اتفاق می افتد نخواهد بود. این موضوع بد نیست چون از در هم شدن این اشیا با مدل سه بعدی جلوگیری می کند اما در برخی موارد هم خوب نیست. برای مثال در مدل هایی که از تعداد زیادی سطح و صفحه و خط استفاده شده است درک و فهم اینکه که کدام یک از این اشیا در چه مرحله از مدل سه بعدی استفاده شده اند و یا خودشان با کمک چه اشیا دیگری ایجاد شده اند سخت می شود. و اگر قرار باشد تغییری در طراحی مدل داده شود ممکن است این قضیه گیج کننده و سخت باشد. برای حل این مشکل کتیا وضعیت hybrid را معرفی می کند که در آن نحوه برخورد با منحنی ها، سطوح و صفحات همانند دیگر دستورهای بخش مدل سازی خواهد بود یعنی این اشیا می توانند بخشی از یک partbody باشند و وقتی درخت طراحی یک partbody را می بینید ممکن است آنها را در بین بقیه دستورات ببینید.

بطور کلی بکارگیری hybrid design توصیه نمی شود چون پیچیدگی و محدودیت های خاص خودش را دارد که نمی توان در قالب چند خط توضیح داد. ترکیب و اندرکنش چند hybrid partbody و یا استفاده از ordered geometrical set درون یک Hybrid partbody و یا بر عکس و ... نمونه هایی از وضعیت های پیچیده تر این موضوع است که ممکن است در موارد به فرآیند مدلسازی کمک کند ولی در عین باعث پیچیده و گیج کنندگی مدل می شود.

بطور خلاصه، توصیه می کنم سوییچ hybrid design را در بخش tools-option-part infrastructure- part document خاموش کنید تا کتیا چنین مدل های تولید نکند.

سلام مهندس
اميدوارم كه هميشه خوب باشيد و در كار هايتان موفق باشيد
مهندس من با مجموعه زياد سر و كار دارم
هميشه هم سعي كردم نحوه نامگذاري فايلها رو بر اساس مجموعه و زير مجموعه هاش طوري نامگذاري كنم كه بشه راحت تفكيك كرد ولي هميشه حس ميكنم دارم سليقه اي نامگذاري ميكنم
آيا دستورالعملي وجود داره كه بشه خيلي استاندارد تر فايلها رو كدگذاري كرد يا نه ؟
اگر هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد؟
با تشكر

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام مهندس
اميدوارم كه هميشه خوب باشيد و در كار هايتان موفق باشيد
مهندس من با مجموعه زياد سر و كار دارم
هميشه هم سعي كردم نحوه نامگذاري فايلها رو بر اساس مجموعه و زير مجموعه هاش طوري نامگذاري كنم كه بشه راحت تفكيك كرد ولي هميشه حس ميكنم دارم سليقه اي نامگذاري ميكنم
آيا دستورالعملي وجود داره كه بشه خيلي استاندارد تر فايلها رو كدگذاري كرد يا نه ؟
اگر هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد؟
با تشكر

سلام
از لطف شما سپاسگذارم. کاری که انجام می دهید از دیدگاه مهندسی خوب است و سلیقه ای نیست.
شرکت های مهندسی بطور معمول برای نام گذاری و شماره گذاری قطعات و نقشه ها دارای قوانین و الگوریتم هایی هستند که می تواند از آن برای کار استفاده کرد. برخی از معیارهایی که برای شماره گذاری استفاده می شود به این ترتیبند:

1- دسته بندی سیستم یا زیرسیستمی قطعه. برای مثال قطعات که زیر مجموعه موتور خودرو هستند، یا قطعات مجموعه بدنه، مجموعه تزیینات، الکترونیک و ... به هر سیستم یک کد داده می شود که آن کد جزیی از شماره فنی قطعه یا نقشه خواهد بود.
2- دسته بندی ایمنی: اینکه آیا قطعه دارای اهمیت ایمنی هست یا نه. برای مثال پدال ترمز یا کمربند. برای نشان دادن وضعیت ایمنی کدی در شماره فنی قطعه گنجانده می شود.
3- دسته بندی جنس: بر اساس جنس تعریف شده برای قطعه، کدی اضافه می شود.
4- دسته بندی محصولی: بر اساس کد پروژه و یا نام محصولی که قطعه در آن ایجاد و طراحی شده است.
5- دسته بندی نسخه و زمان انتشار رسمی: آخرین نسخه revision قطعه و تاریخ رسمیت یافتن آن ممکن است در شماره فنی قطعه وارد شود! تاریخ به بندرت استفاده می شود.

مثال:
50-R-45425-02-S

کد محصول یا پروژه : 50،
قطعه جزو قطعات ایمنی Safety است.
کد زیر مجموعه: 02
کد شمارشی: 45425
نسخه انتشار: R

برخی شرکتها هم از هیچ سیستم شناسایی استفاده نمی کنند چون از یک سیستم plm مثل enovia یا حتی یک سیستم pdm مثل solidwork pdm works استفاده می کنند که اطلاعات و داده های مهندسی مثل شماره فنی و جدول موارد و ... را بطور خودکار تولید و کنترل می کنند و ابزارهای قوی را برای جستجو و یافتن و بررسی قطعات فراهم می کند.

لینک های زیر می تواند برای آشنایی با نحوه تولید کد برای شماره فنی قطعات کمک کند:

http://en.wikipedia.org/wiki/Part_number

مثل هایی از کدگذاری:
http://www.micron.com/products/support/png

کد گذاری در قطعات شرکت خودروسازی فورد:
http://www.falcongt.com.au/part number codes.htm

aydogan

عضو جدید
سلام.بعد از مدت ها که کتیا را باز می کنم اروری با نام runtime exception میاد.و بعد از اوکی کردن برنامه بسته میشه.دلیلش چیه؟

mehd0551

عضو جدید

samanohet

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا کتاب یا منبعی برای آموزش طراحی قالب تزریق پلاستیک در کتیا معرفی کنید .
اکثر کتاب ها این محیط رو توضیح ندادن ....

mehd0551

عضو جدید
آيا دستورالعملي وجود داره كه بشه خيلي استاندارد تر فايلها رو كدگذاري كرد يا نه ؟ با تشكر
سوالش خیلی قشنگه و یه سوال برا من به وجود آورددر زمینه GD&T ----- آیا دستورالعملی برای اندازه گذاری هم وجود داره یا نه؟با تشکر

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
سلام دوستان من 2 تا تمرین داشتم ممنون میشه آقا سید یا دوستان انجام بدن ما یاد بگیرم16.jpg17.jpg

bigbomber

کاربر فعال
سلام. دوستان من مجموعه ای طراحی کردم، اما در محیط Assembly امکان قید گذاری برام فراهم نیست، به این معنی که قیود در نوار ابزار Constraints غیر فعال هستند. کسی پیشنهادی نداره؟ من خودم احتمال می دم تنظیمات نرم افزار به هم خورده باشه (مدتی پیش یکی از همکاران داشت روی تنظیماتش تغییراتی اعمال می کرد).

آخرین ویرایش:

mehd0551

عضو جدید
سلام. دوستان من مجموعه ای طراحی کردم، اما در محیط Assembly امکان قید گذاری برام فراهم نیست، به این معنی که قیود در نوار ابزار Constraints غیر فعال هستند. کسی پیشنهادی نداره؟ من خودم احتمال می دم تنظیمات نرم افزار به هم خورده باشه (مدتی پیش یکی از همکاران داشت روی تنظیماتش تغییراتی اعمال می کرد).
دقیقا نمیدونم اما این موارد را چک کن اول مطمئا شو تو محیط اسمبلی باشی(بعضی مواقع پیش میاد از محیط اسمبلی رفته باشی تو یه محیط دیگه بعد حواست نباشه برا من که پیش اومده-از اون علامت سمت راست بالای کتیا میتونی بفهمی.)دوم چک کن ببین چند تا پروداکت داری ممکنه تو پروداکت اولت فقط یه پروداکت داشته باشی و بعد تو اون مابقی پروداکتات و قطعات باشه این جوری تا وقتی پروداکت زیر مجموعه فعال نشه نمیتونی قید بزاری و اینکه تا وقتی که فعالش نکنی نمیتونی بری برا قید گذاری(من خودم احتمال میدم به این صورت مشکل داشته باشی)بعد ببین اصلا یه وقت مجموعه کاریت را به صورت یک تکه نکرده باشی (اون وقت کل مجموعه میشه یه پارت)بعد از تمام اینا اگه درست نشد(احتمالا درست نمیشه هم)برو سروقت ریست کردناز تو تولز و تنظیمات کتیا را ریست کن.اما بازم از سایر اساتید بپرس چون اگه همکارت تو تنظیمات دست برده باشه تمام تنظیمات برمیگرده به حالت اولیه و زحمات همکارت دود میشه میره هوا.

hsn157134

عضو جدید
سلام

ویندوزم رو دوباره عوض کردم و حالا که کتیا رو نصب کردم قسمت Help اون کار نمی کنه و از قبل می دونم که مشکل از جاوا هست.
حالا سوال اینه که برای Catia V5 r20 و ویندوز XP 32 bit باید چه ورژنی از JAVA رو نصب بکنم؟
با تشکر

E_khaleghi

کاربر فعال
هیچکی از این محیط اطلاعاتی نداشت !!!؟؟؟:cry:

هلپ كتيا فقط به درد يادگيري كاربرد دستورات ميخوره نه يادگيري يك محيط به صورت كاربردي
كتاب آموزش ديباگران فكر كنم جلد اولش كه آبي رنگ بود رو يادمه كه اين محيط رو آموزش داده
در ضمن به صورت تصويري هم توي بازار زياد هست
يه كم بگيرديد به نظرم به راحتي پيدا ميكنيد

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام

ویندوزم رو دوباره عوض کردم و حالا که کتیا رو نصب کردم قسمت Help اون کار نمی کنه و از قبل می دونم که مشکل از جاوا هست.
حالا سوال اینه که برای Catia V5 r20 و ویندوز XP 32 bit باید چه ورژنی از JAVA رو نصب بکنم؟
با تشکر

اول كه ارتباط باز نشدن هلپ و جاوا رو متوجه نشدم
در هر صورت اول ببين كتيا آدرس هلپ رو ميدونه يا نه كه به احتمال زياد نميدونه
tools\options\general\help\location
در اين قسمت بايد آدرس جايي كه هلپ شما هست نوشته شده باشه كه اگه نيست بايد آدرس هلپ رو وارد كني توسط آيكن مقابل اين جاي خالي
مثلا يه همچين چيزي بايد باشه
"D:\catia help\help\English"

آدرس دانلود جاوا هم اينه

http://www.softgozar.com/WebPage/SearchResult.aspx?Keyword=Java%20Runtime%20Environment%207.0

hsn157134

عضو جدید
اول كه ارتباط باز نشدن هلپ و جاوا رو متوجه نشدم
در هر صورت اول ببين كتيا آدرس هلپ رو ميدونه يا نه كه به احتمال زياد نميدونه
tools\options\general\help\location
در اين قسمت بايد آدرس جايي كه هلپ شما هست نوشته شده باشه كه اگه نيست بايد آدرس هلپ رو وارد كني توسط آيكن مقابل اين جاي خالي
مثلا يه همچين چيزي بايد باشه
"D:\catia help\help\English"

آدرس دانلود جاوا هم اينه

http://www.softgozar.com/WebPage/SearchResult.aspx?Keyword=Java%20Runtime%20Environment%207.0

با تشکر که پیگیر مشکل من شدید.
ورژن جدید جاوا اون قسمت جستجوی هلپ رو دچار مشکل می کرد و
ورژن قدیمی جاوا 5 مشکلم رو حل کرد.

mehd0551

عضو جدید
اندازه گذاری بر روی نقشه

اندازه گذاری بر روی نقشه

سلام یه فایل کامل از نقشه میخوام جهت دیدن و یاد گیری نحوه اندازه گذاری سراغ دارید؟

hadi767

عضو جدید
سلام

چند وقتی هستش که دنبال کرک نرم افزار Trace Parts v 2.6.2 می گردم.

یه لینک تو صفحه 316 بود منتها از کار افتاده از دوستان اگه کسی این کرک رو داره ممنون میشم 
در اختیار من قرار بده.
قراره واسه پروژه پایان ترم یه قطعه رو  طراحی کنم واسه همین نیاز فوری بهش دارم.

با تشکر.

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی با استفاده از دستور unfold میخوام یه سطح رو توی محیط shape design باز کنم با خطای زیر روبرو میشم. کسی میدونه اشکال از کجاست؟
Capture.JPG

yones66

عضو جدید
پیغام خطای مزخرف termiate

پیغام خطای مزخرف termiate

دوستان مهندس دیگه دارم دیوونه میشم. هر چی ترفنده رو این پیغام پیاده کردم نشد که نشد. اون سایت ارور های شایع رفتم همشو امتحان کردم نشد. ویندوز رو از ایکس پی گرفته تا 8 نصب کردم ولی نش. تو رو خدا یه کسی یه راه حلی بگه . من چه خاکی به سر بریزم از دست این پیغام. دیگه کتیام کار نمیکنه
تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Untitled.jpg

مشخصات سیستم : رم دو گیگ - گرافیک 512 ان وی دیا - هارد 160 - مادر برد ایسوز با سی پی یو کر آی 5 یا همون 5 هسته ای البته 5400.

bigbomber

کاربر فعال
دوستان مهندس دیگه دارم دیوونه میشم. هر چی ترفنده رو این پیغام پیاده کردم نشد که نشد. اون سایت ارور های شایع رفتم همشو امتحان کردم نشد. ویندوز رو از ایکس پی گرفته تا 8 نصب کردم ولی نش. تو رو خدا یه کسی یه راه حلی بگه . من چه خاکی به سر بریزم از دست این پیغام. دیگه کتیام کار نمیکنه
مشاهده پیوست 170601

مشخصات سیستم : رم دو گیگ - گرافیک 512 ان وی دیا - هارد 160 - مادر برد ایسوز با سی پی یو کر آی 5 یا همون 5 هسته ای البته 5400.

سلام.
دوست عزیز microsoft.NET Framework را نصب کردی؟ اگر نه حتما حتما نصب کن.
از ورژن های پایین تر CATIA استفاده کن.
درایورهای سیستمت را آپدیت کن.

موفق باشی...

yones66

عضو جدید
سلام.
دوست عزیز microsoft.NET Framework را نصب کردی؟ اگر نه حتما حتما نصب کن.
از ورژن های پایین تر CATIA استفاده کن.
درایورهای سیستمت را آپدیت کن.

موفق باشی...

دوست عزیز نت رو نصب کردم آپدیت کردم درایور هامو هر کاری بگی کردم نشد نمیشه.

pishrosanat

عضو جدید
وقتی با استفاده از دستور unfold میخوام یه سطح رو توی محیط shape design باز کنم با خطای زیر روبرو میشم. کسی میدونه اشکال از کجاست؟
مشاهده پیوست 170577

به نظر می رسد که سطحی که برای گسترش انتخاب شده قابل گسترش با فانکشن های آماده نیست.همانطور که می دانید یک سطح برای آنکه گسترش یابد باید developable باشد که به لحاظ ریاضی مفهوم خاص خودش را دارد ولی در کتیا این قابلیت وجود دارد که گسترش تقریبی نیز انجام دهدکه برای بعضی طرح ها که با اندکی کشش یافشردگی به کار میرود .در صورت نیاز فایل را بگذارید

mehd0551

عضو جدید
دوستان مهندس دیگه دارم دیوونه میشم. هر چی ترفنده رو این پیغام پیاده کردم نشد که نشد. اون سایت ارور های شایع رفتم همشو امتحان کردم نشد. ویندوز رو از ایکس پی گرفته تا 8 نصب کردم ولی نش. تو رو خدا یه کسی یه راه حلی بگه . من چه خاکی به سر بریزم از دست این پیغام. دیگه کتیام کار نمیکنه تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مشاهده پیوست 170601 تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مشخصات سیستم : رم دو گیگ - گرافیک 512 ان وی دیا - هارد 160 - مادر برد ایسوز با سی پی یو کر آی 5 یا همون 5 هسته ای البته 5400.
سلام.بزار فالت ببینم خو،ایخط که کف دست راست افتاده میگه بختت بلنده ای خط که کف دست چپت افتاده را هم دنبال کن ایشاءا.. به مراد دلت میرسی (http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-افزار-CATIA?p=6763628&viewfull=1#post6763628)