[گفتگو] بهترین کتابی که تا به حال خوانده اید ؟

lashtirsirik

عضو جدید
بالهای شکسته جبران خلیل جبران
کیمیاگر پائولو کوئیلو
شازده کوچولو آنتوان دوسنت اگزوپری
نبرد من هیتلر
کویر دکتر شریعتی
قلعه حیوانات جرج اورول

اینارو خوندم واقعا بی نظیرن دوس دارم دوباره بخونمشون:smile:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کیمیاگر پائولو کوئیلیو
استاد عشق (ایرج حسابی)
استاد عشقو ضمیمه کردم بخونید (ارزش خوندنو داره)

پیوست ها

• Master.Of.Love.Dr.Hesabi_www.rasekhoon.net.pdf
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
"نبودی اگر تو" اثر نویسنده ی توانای فرانسوی، مارک لوی

عالی بود رمانش،درسته فراواقعی بود تا حدودی!! اما نوع توصیف نویسنده از حوادث پیرامون داستان بسیار زیبا بود و با اینکه رمانی رمانتیک و عاشقانه بود

بعضا با طنز پردازی شخصیت اصلی داستان و همچنین افراد دیگه ای که در این داستان بودن،به داستان جان دوباره ای می داد!

در کل هر کی بخونه کیفشو می بره:دی

raypuor

عضو
سلام به همه دوستان
من به واسطه شغلم کتاب زیاد مطالعه میکنم...برای همین کتابهای بسیار خوبی رو تا حالا مطالعه کردم. یکی از اونها کتاب یک کلمه نوشته مستشارالدوله هست که به نظرم بسیار بسیار بینظیره...

tina364

عضو جدید
من بهترین کتابی که تابه حال خوندم کتاب " روی ماه خداوند را ببوس" از " مصطفی مستور" به نظرم حتما بخونیدش دید جدیدی در باره خدا به من داد که تاقبل از اون اصلا این حسو نداشتم... خیلی چیزا واسم بود نماز و روزه و.....اما از روی عادت!!! نه عشق....این کتاب منو به خودم برگردوند....بخونیدش حتما....

بومادران

عضو جدید
برای آن به سوی تو می آیم ...از جی پی واسوانی با خوندن این کتاب به خدا نزدیکتر شدم.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

عنوان: ورونیکا تصمیم می گیرد که بمیرد

نویسنده: پائولو کوئیلو

- اگر خودت را مجبور کنی که مثل دیگران باشی، بیماری است: سبب روان نژندی، روان پریشی، و بیماری سوء ظن می شود. یک تخدیش طبیعت است، بر خلاف قوانین خداست، چون خداوند در تمام بیشه ها و جنگل های دنیا، حتی یک برگ را شبیه به برگ دیگر نیافریده. اما تو فکر می کنی متفاوت بودن دیوانگی است و برای همین تصمیم گرفته ای در ویلت زندگی کنی، چون در این جا همه با هم متفاوتند، و بنابراین تو هم مثل دیگران خواهی بود. متوجه شدی؟
ماری سر تکان داد.
- مردم بر خلاف جهت طبیعت حرکت می کنند، چون شهامت متفاوت بودن را ندارند، و بعد بدن شان آغاز به تولید ویتریول می کند، سمی که بیش تر به عنوان تلخی شناخته شده.

ورونیکا، دختر جوانی که به دنبال مرگ رفته، زندگی را می یابد. او نزدیک یک هفته بین زندگی و مرگ سرگردان است، ولی آگاهی اش از مرگ باعث می شود شدیدتر زندگی کند و کارهایی را انجام دهد که پیش از آن هرگز نکرده بود. ورونیکا به آن چه ندارد می اندیشد و زندگی خود را دوباره ارزیابی می کند.
به نظر می رسد که ورونیکا هرچه می خواهد دارد. شب ها برای تفریح بیرون می رود، با مردهای جذاب ملاقات می کند، اما شاد نیست. در زندگی اش چیزی کم است. برای همین است که صبح روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۹۷، تصمیم می گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می زند و هرچند خودکشی اش موفق نیست، دکتر به او می گوید که تا چند روز دیگر می میرد.
این داستان، ورونیکا را در این روزهای حساس تعقیب می کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب پی می برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط کشف چیزهایی را کشف می کند که پیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود: نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق... تجربه اش او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می کند که هر ثانیه از زندگی اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است. این کتاب پائولو کوئلیو درباره ی کسانی است در قالب های معمول اجتماعی نمی گنجند. درباره جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیشداوری های دیگران آزار می بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی کنند.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

وقتــی آدم به چیـــزی که میخــــواهد نمیـــــرسد ، زیــــاد دور نمیـــرود !
همـــان حوالی پرســـه میــزند و به آشنـــــاترین چیـــز نزدیـــک بـــه او ،شبیـــه او چنـــــگ میـــزند ...

× رویــــای تبـــت - فریبـــــــا وفـــی

h.a.n.i.y.e.h

عضو جدید
این دو کتابی رو که دوستمون گفتن به شدت تایید می شه(وقتی می خونی انگار همه چیزایی رو که می گه با تمام وجودت حس می کنی ...فیلم 1984 هم خیلی قشنگه)+4 اثر از فلورانس اسکاول شین

منم دقيقا همين نظردوستمون رو راجع به اين كتاب دارم+كتاب شفاي زندكي كه حرف نداره واقعايك لحظه هم نميذارم ازم دور شه مثل اكسيژنه واسم اين كتاب .
ايشاله قسمت بسه بخونيدش حتما.
كتاب كيمياگر هم عااااليه
مزرعه حيوانات حرف نداره
كتاب كوروش ومحمدبن عبداله از دكتر مسعود انصاري هم عااالي بود همه پيش زمينه هاي ذهنيمو عوض كرد. گير اوردين بخونين.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با توجه اینکه کامل نخودنمش اما خوده خودشه...:gol:

قرآن کریم

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوف کور صادق هدایت

بخاطر خلق شخصیت های داستانش و پیچیده گی داستان

عرفان 444

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش اخرین کتابی که خوندم و غیر درسی بود یادم نمیاد:cry:
فک کنم 5سال پیش بود..............

ممنون از دعوتتون:gol:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاج مم جعفر در پاریس

راجع به آبروریزی هایی است که یه حاجی بازاری مسن بعد از ورود به پاریس و به همراه ایرج پزشکزاد برای گردش به وجود می آره ...
این حاجی دم به دم عاشق و فارغ میشه ... در واقع علاقه از روی هوس به دخترای جوون و خوشگل خارجی داره و از قضا در این سفر اتفاقات خنده داری هم براش پیش میاد ...

ظاهرا این داستان واقعیت داره ...

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اندیشه های پنهان

علا الدین اسکندری

به هرکسی که در دین و دنیاش دچار سردرگمی شده توصیه میکنم بخونه

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
آیین زندگی دیل کارنگی
در سینه ات نهنگی می تپد از عرفان نظرآهاری

amirdolu

عضو جدید
بهترین . زیباترین و عمیقترین که خوندم همون قران بوده.
ولی از کتاب های بشری،کتاب قبض و بسط تئوریک شریعت از دکتر سروش هم خیلی عمیق و علمیه.
کتاب درباره علم شناسیه. و میخواد بگه فهم دین سیاله.فهم دین و نه خود دین، مثل هر معرفت بشری دیگه تکامل پذیره

بالا