[ بازار کار عمران ] ►مشاوره وراهنمایی

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام
من دانشجوی ترم2ام خیلی دوس دارم از الان کار کنم به نظرتون چکار کنم که بتونم از الان کار کنم؟
در اینکه دوستان میگن درس خوندن بهترین کاره شکی نیست ولی زمانی که بیکاری مثل تابستونا میتونی بری کلاس اتوکد یا کلاسای دیگه-من خودم زمانی که ترم 2 بودم همین کارو کردم خیلی هم عالی بود :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

f.omrani1991

عضو جدید
کار کار کار

کار کار کار

سلام
راستشو بخواین میخوام یه کسب و کاری راه بندازم منتهی خودم موندم چیکار کنم. از طرفی دوس دارم که مطابق با رشته خودم که عمران هست باشه اما اگه نبود هم مشکلی نیست....... دنبال ایده ام ...... هرکی هرچی به ذهنش میرسه لطفا کمکم کنه
سرمایه اولیه هم حدود 25میلیون که البته با این پول میشه یه حدود 50 60 میلیون چکی خرید کرد.

Moein.B

سلام
راستشو بخواین میخوام یه کسب و کاری راه بندازم منتهی خودم موندم چیکار کنم. از طرفی دوس دارم که مطابق با رشته خودم که عمران هست باشه اما اگه نبود هم مشکلی نیست....... دنبال ایده ام ...... هرکی هرچی به ذهنش میرسه لطفا کمکم کنه
سرمایه اولیه هم حدود 25میلیون که البته با این پول میشه یه حدود 50 60 میلیون چکی خرید کرد.
------------------------------------------------
آقا پولو بزن تو کار سکه سودش بیشتره :)

Moein.B

یعنی کسی نیست که بشه باهاش یه بحث منطقی و درست کرد ؟؟؟
--------------------------------------
دوست عزیز اگر من اون موقع گفتم سکه بخر جدی گفتم-چون الان بجای 60 تومن 100 تومن داشتی
چون الان ساخت و ساز که سودی نداره
با این وضع اقتصادی پیمانکاری تمامش ضرره چون دارم میبینم
مگه اینکه مغازه ای یا شرکتی مرتبط با همین کارای عمرانی بزنی-که اگر از هر مشاوره ای بپرسی میگه که الان اشتباهه محضه که شزکت تاسیس کنی

آل طاها

عضو جدید
سلام البته شما خود استادید و خودمختار آیا تابحال به تشکیل یک دفترفنی خصوصی بوده ایید

f.omrani1991

عضو جدید
دوس ارم کار تولیدی کنم
یک کاری که آینده باشته باشه، و بشه از سطح پایین شروع کرد.
مثلا کار تولیدی یا خدماتی یا ....

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرک

مدرک

سلام بچه ها
من دیروز از یکی از بچه ها شنیدم که اگر برای کار در یک شرکت بری باید مدرک نرم افزار اتو کد رو بهشون نشون بدی.
درسته؟
اقا ینی چی؟
شاید یکی بلد باشه اما مدرکشو نداشته باشه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من دیروز از یکی از بچه ها شنیدم که اگر برای کار در یک شرکت بری باید مدرک نرم افزار اتو کد رو بهشون نشون بدی.
درسته؟
اقا ینی چی؟

با سلام ..............والله نمی دونم اینجا قضیه چی بوده ...... اصلا در بخش خصوصی ..................... این بحث ها نیست ....................فقط می بینند چقدر بلدی .......................... یک آزمون عملی کوچیک از شما می گیرند.............. میفهمند چند مرده حلاجی....................... فکر کنم می خواستن طرف رو بپیچونن..................... همین.....................بدرود.

پلیس110

عضو جدید
سلام بچه ها
درسته؟
اقا ینی چی؟

سلام اجی همای گلم

حرفتون صحیحه ، ولی شما چون هنوز دانشجویید این سوالا براتون پیش میاد ، شما برای فارغ التحصیل شدن باید 2یا4واحد اتوکد رو بصورت الزامی پاس کنید ک داخل فلوچارت رشتتون هست.

پس اگر فارغ التحصیل باشید نمره ثبت شده در کارنامتون ملاکه ولی اگر دانشجو باشید باید مدرک ازاد اتوکد داشته اشید ک نشون بده شما دوره دیدید

بازم سوالی بود در خدمتم;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

behnam eng

عضو جدید
با عرض سلام و ادب. این حرف رو نزنین الان دیگه فرقی نمیکنه تجربه و دانش خانم و آقا نمیشناسه.

fardin.f

عضو جدید
اگر خانوما راضی نمی شن مثلا" خوزستان توسدسازی کارکنن یا ... تقصیر خودشون نیست ، اشکال از جوی که جامعه و آقایون ساختن. اگر در عصر پست مدرنیسم آقایون ایرانی به درجه ای ازفرهنگ می رسیدند که یک خانوم مهندس عمران رو بپذیرند ، قطعا" تمام پروژه های اجرایی الان دست خانوم ها بود. گناه ما چیه که طرزفکر آقایون هنوز تو قرون وسطی دست وپا می زنه وهیچ قصد بیرون اومدن هم نداره...
با تمام این تواصیف من حاضرم این جاهایی که ذکرشد کارکنم.

:::خانم نظراتشون توی عمران قابل قبول نیست چون اونا اساسا جزئی نگر هستند و توی پروژه ها دردسر سازند! مگر میشه یه آقا کارهای زنانه انجام بده؟؟پس برعکسشم نمیشه! نکنه دخترا میخوان همه کار هارو بدیم بهشون؟؟؟همین کارا رو میکنین پسرا کار گیر نمیارن سن ازدواج میره بالا...البته استثنا هم هست...اما خیلی خیلی خیلی خیلی کم!

fardin.f

عضو جدید
اگر خانوما راضی نمی شن مثلا" خوزستان توسدسازی کارکنن یا ... تقصیر خودشون نیست ، اشکال از جوی که جامعه و آقایون ساختن. اگر در عصر پست مدرنیسم آقایون ایرانی به درجه ای ازفرهنگ می رسیدند که یک خانوم مهندس عمران رو بپذیرند ، قطعا" تمام پروژه های اجرایی الان دست خانوم ها بود. گناه ما چیه که طرزفکر آقایون هنوز تو قرون وسطی دست وپا می زنه وهیچ قصد بیرون اومدن هم نداره...
با تمام این تواصیف من حاضرم این جاهایی که ذکرشد کارکنم.
خوبه ما آقایون هم بیاییم توی کارشما ها دخالت کنیم؟؟؟؟ آخه عمران برای خانوما اصلا مناسب نیست اکثرا کار با شرایط سخته! شما الان راضی هستین که برین اما بعد از 2 سال میبینین که روحا و جسما آسیب دیدید

fardin.f

عضو جدید
کار هست ولی نه واسه ما
برای استخدامی کارخانه سیمان
که بچه ها رفتن چیزای جالبی دیدن:
سه تیغ با آستین کوتاه اومده بود--> رد شد
اسم فرمانده پایگاه بسیج دانشگاه را بلد نبود--> رد شد
مسئول نمایندگی رهبر تو دانشگاه رو بلد نبود--> رد
موردی نداشت بسیجی نبود 11000 تا سوال اجق وجق پرسیدند تا یکیشو اشتباه گفت--> رد شد
با یه پرونده سنگین و پر از فعالی بسیجی اومد و سلام فلانی هم رسوند--> استخدام شد
با یه برگه معرفی نامه از فلان مسئول بسیج به همراه رسوندن سلام فلانی--> استخدام
تمامی این کارا را در کمال پررویی جلوی بقیه داوطلبها انجام میدادند
نتیجه به جای اینکه 4 سال درس بخونید 4 سال تلپ شید تو بسیج بخور و بخواب بعدشم سلام فلانیم به فلانی برسونید همچی درست میشه.
تا این حد هم اینجوری نیستا !

mowi

عضو جدید
سلام دوستعزیزم
مطالب بالارا خواندم
اما ضربالمثل زیر را ننوشتی
با پول اگرطاق بیاری همه جفت است
بی پول همهحرف تو مفت است
یه مهندسعمران چقدر کارکنه تا بتونه بساز بفروش بشه
یه مهندسچندسال بعد فارغ التحصیلی می تونه عضو نظام مهندسی بشه و چقدر کار بگیره
مگه عمرانفقط گرایش عمران عمران داره
طرف گوسفندفروخته بخاطر ضرب المثل بالا هستتش

Dr Hannibal

عضو جدید
مشاوره وراهنمایی برای ورود به [ بازار کار عمران ]

مشاوره وراهنمایی برای ورود به [ بازار کار عمران ]

سلام و خسته نباشید

بنده 25 سالم هستم. رشته تحصیلیم مرتبط با ساختمان نیست. اما به دلایلی دارم وارد بازار کار سازندگی میشم.

قصد من مسلط شدن در زمینه ساختمان سازی هست. میخواستم سرمایه ام رو در این راه وارد کنم. برای شروع یک شریک کاری انتخاب کردم و ایشون مهندس معماری هستن و تاحالا 4 ساختمان رو صفر تا صد اجرا کردن.

و قراره شراکتمون ار خرید زمین تا چند وقت دیگه شروع بشه.

دغدغه من اینه که میخوام با یک بیس مناسب اطلاعاتی وارد کار بشم و کف اطلاعات لازم رو بدونم. و توی این پروژه که میخواد راه اندزای بشه کسب تجربه بیشتری کنم.

از شما اساتید و دوستان و دانشجویان میخواستم بپرسم. تو این فرصت من چه مطالبی رو مطالعه کنم که نه وقتم رو هدر داده باشم و نه مطالب غیر ضروری رو خونده باشم.

پیشاپیش از شما متشکرم

:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
با سلام ، لطفا اطلاعاتی ازسابقه خودتان و رشته و مدرک تحصیلی .... را بیان کنید تا بشه راهنمائی کرد . موفق باشید.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام، من خودم می تونم هر اطلاعاتی رو که بخواهید در اختیارتون بذارم اگر یه خورده بیشتر برام توضیح بدین بهتر میتونم کمک تون کنم.
راستی شما میتونید به ویلاگ یکی از اساتید هم سر بزنید شاید اگه وقتش رو داشته باشند بتونند کمک تون کنند.
آدرسش اینه www.sive1.persianblog.ir

مهدیار 92

عضو جدید
مشاوره وراهنمایی برای ورود به بازار کار عمران

مشاوره وراهنمایی برای ورود به بازار کار عمران

سلام
من یه مهندس نمای عمرانم دارای کارت پایان خدمت و سابقه یک سال بیکاری ! راستش دوران دانشگاه رابطه خوبی با این رشته نداشتم و توی این یک سال در عین حال که دنبال کار عمرانی بودم به فکر ادامه تحصصیل تو یه رشته دیگه یا شغل آزاد بودم ولی الان فقظ میخوام تو رشته خودم کار کنم یاادامه تحصیل بدم از بحث بیکاری در کشورمون .پارتی بازی و...بگزریم ومنطقی به قضیه نگاه کنیم بعضی ها هم تخصص تو رشتشون ندارن منم یکی از اونا . با توجه به وسعت حوزه فعالیتهای عمرانی و عدم تجربه وسابقه کار و... از شما دوستان کار بلد راهنمایی و مشورت میخوام که از کجا وچه جوری شروع کنم و یه سوال اینکه این دوره هایی که بعضی موسسات برگزار میکنند مثل خانه عمران معتبرند و میتونند مفید و مثمر به ثمر باشند. تشکر:(

آخرین ویرایش:

tangool

عضو جدید
ببخشید سوالی داشتم من توی شرکت مشاورکارمیکنم میخوام برگه شهرداری ردکنم دوسال ازمدرکم گذشته چطورمیتونم برگه شهرداري (نظارت و محاسبات) ردکنم؟

m _ak

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه فارغ التحصیل شدم و تقریبا از بازار کار چیزی نمیدونم
دوران دانشجویی سعی کردم نرم افزار های مفید رو یکم یاد بگریرم و الان ETABS ، SAFE، Auto desk civil 3d ، رو دست و پا شکسته بلدم ، می خوام ببینم برای شرکتا بلد بودن چه چیزایی مهمه ، من رو چی وقت بزارمو درست حسابی یاد بگیرم بهتره؟ داشتن مدرک هم مهمه؟ آخه من از این آدمایی نیستم که واسه یاد گرفتن هرچیزی برم کلاس، معمولا خودم با کتابو انجام پروژه و به مشکل خوردن و حل مشکل و اینا یاد میگیرم .
خودم خیلی دوست دارم XSteel یاد بگیرم ، به نظرتون فایده داره یا وقت تلف کردنه؟

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تازه فارغ التحصیل شدم و تقریبا از بازار کار چیزی نمیدونم
دوران دانشجویی سعی کردم نرم افزار های مفید رو یکم یاد بگریرم و الان ETABS ، SAFE، Auto desk civil 3d ، رو دست و پا شکسته بلدم ، می خوام ببینم برای شرکتا بلد بودن چه چیزایی مهمه ، من رو چی وقت بزارمو درست حسابی یاد بگیرم بهتره؟ داشتن مدرک هم مهمه؟ آخه من از این آدمایی نیستم که واسه یاد گرفتن هرچیزی برم کلاس، معمولا خودم با کتابو انجام پروژه و به مشکل خوردن و حل مشکل و اینا یاد میگیرم .
خودم خیلی دوست دارم XSteel یاد بگیرم ، به نظرتون فایده داره یا وقت تلف کردنه؟

بستگی داره کجا بخوای کار کنی
یه وقت میری دفتر فنی و ازت تکسا و تدبیر و ... برای صورت وضعیتاشون میخوان
یه وقت توو دفتر مشاور باید نرم افزارهای طراحی و محاسبات رو بلد باشی
یه وقت توو یه شرکت ساخت اسکلت که برای نقشه های شاپ و ... باید XSteel رو بلد باشی
یه وقتی میری توو اجرا و بلد بودن دست و پا شکسته ی اتوکد برای کشیدن ازبیلت کافیه و نقشه خونی و فهمیدن نقشه هم اصل مطلب هستش
پس اول راهت رو انتخاب کن
در آخر بگم هرچی بیشتر بلد باشی بیشتر بهت محتاجن
موفق باشی

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام
من یه مهندس نمای عمرانم دارای کارت پایان خدمت و سابقه یک سال بیکاری ! راستش دوران دانشگاه رابطه خوبی با این رشته نداشتم و توی این یک سال در عین حال که دنبال کار عمرانی بودم به فکر ادامه تحصصیل تو یه رشته دیگه یا شغل آزاد بودم ولی الان فقظ میخوام تو رشته خودم کار کنم یاادامه تحصیل بدم از بحث بیکاری در کشورمون .پارتی بازی و...بگزریم ومنطقی به قضیه نگاه کنیم بعضی ها هم تخصص تو رشتشون ندارن منم یکی از اونا . با توجه به وسعت حوزه فعالیتهای عمرانی و عدم تجربه وسابقه کار و... از شما دوستان کار بلد راهنمایی و مشورت میخوام که از کجا وچه جوری شروع کنم و یه سوال اینکه این دوره هایی که بعضی موسسات برگزار میکنند مثل خانه عمران معتبرند و میتونند مفید و مثمر به ثمر باشند. تشکر:(
سلام مهندس عزیز
- هر مدرک و دانشی که کسب کنی برای تجربه شما خوبه و اینده ات چون برای ان مدرک گرفته شده ات ممکن امتیازی به شما داده نشود فرض مثال شما دوره ای که در برخی اموزشگاهها می گذرانی برای فرادای کارت مثلا نظام مهندسی قبول نکند
چون انها هم برای ارتقا و دادن مدرک وتمدید یکسری دوره های خاصی راپیشنهاد می کنند و باید بگذرانی . راستش فقط برای بالا رفتن دانش و تجربه خوبه . البته ممکنه یکسری دوره ای بعنوان کارمنددر ادارات بگذرانی و فقط قابل قبول برای ان اداره هست و برای جاههای دیگر ارزشی نداشته باشدو شما بگن باید بفرستیم کمیسیون اموزشی یا تصویب میشه و یا نه .که معمولا نمیشه .
ولی از خانه عمذان پرسیدی الحق و انصاف استادهای خوبی دارد و این مدارک شاید برای شما که خودت بخوای شرکت تاسیس کنی و برای برخی شرکتهای خصوصی حتما قابل قبول باشه .
متاسفانه در این سیر اموزشها هر مسولی حرف خودشو می زنه و در عمل شما آن تجربه لازم کسب کردی و قبال جداکردن نیست
حتی جدیدا شنیدم خود نظام مهندسی برخی دوره ها را دوساله برگزار میکنه با همان عنوان و مجبوری همان کلاس یکبار دیگه بگذرانی و........
و مهم اینه که انچه که دانشش را کسب کردی قابل جدا کردن نیست ولی برای برخی ها چرا
داستان طولانی شد ببخشید.تو این سازمانها هرکه حرف خودشو می زنه
موفق باشید

rasolnori

عضو جدید
سلام هانیه خانم اینجورا که شما میگین نیست الان تو تمام دفتر فنی ها دخترا رو استخدام میکنن

rasolnori

عضو جدید
سلام داداش اگه کار سراغ داری به ما هم بگو 5 سال سابقه اجرا با 15 ماه بیمه دارمkamyr_6666@yahoo.com

m.to

عضو جدید
براوو.دست شما درد نکنه آقای مهندس.بسیار وبسیار وبسیار جامع وکامل بیان کردین.ممنون از بیانات حضرتعالی

توفیق علم

عضو جدید
سلام
به همه دوتان عزیز- نا امید نباشد - در روزی برای همه بازه - فقط اید راهش رو پیدا کنید - من خودم هم زمانی دانشجوی رشته عمرا بودم می گفت کار نیست .ول هنوز درسم تموم نشده بود رفتم سر کار - هر چند راه دور بود - شما هم تلا کنید می تونید
با امید موفقیت شما

saeed- abedi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز . بنده بازرس یک شرکت تعاونی مسکن هستم و الان نیاز مبرم به یک مهندس عمران به عنوان ناظر پروژه را داریم . فقط چک کردن آیتم ها مورد نظر است. بنابراین دانشجوی با استعداد هم مورد قبول است . محل پروژه اصفهان است .لطفا در صورت تمایل به این شماره تماس بگیرید یا در پیام خصوصی شماره بدهید تماس گرفته می شود
شماره همراه :09363373005

neda220

عضو جدید
دعوت به همکاری به منظور انجام طرح پژوهشی

دعوت به همکاری به منظور انجام طرح پژوهشی

سلام
دوره گر هستم. ما قراره از طرف دانشگاه در مناقصات دفتر مطالعات و برنامه ریزی شرکت کنیم و احتمال پذیرش طرح از طرف ما هست، و به نیروهای علاقه مند احتیاج داریم. و با توجه به فعالیت شما دستمزدتون در طی تقریبا 8ماه الی 1 سال از 1 الی 2/3 میلیون خواهد بود. به افرادی با مدارک ارشد یا دکتری
علوم راهبردی،
پدافند غیرعامل،
شهرسازی و برنامه ریزی شهری، طراحی و مدیریت شهری ،
HSE،
مدیریت بحران،
معماری،
حمل ونقل،
ژئوفیزیک، زلزله شناسی، زمین شناسی، لرزه زمین ساخت، تکتونیک،
GIS،
مدیریت بحران،
احتیاج داریم.موضوعات شامل1. حق توسعه شهر ( خصوصا ساخت وساز) و
2. در مورد کاهش ریسک ناشی از تاسیسات خطرزا در بحران های طبیعی. 3. طراحی شبکه پایش هشدار سریع زلزله و4. ارزیابی شهرسازی تهران با توجه به اصول حمل و نقل
دوستان علاقه مند رزومه اشون رو به ایمیل بنده بفرستند.
dorehgar@gmail.com