ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

proengineer

عضو جدید
سلام بچه ها تو سایت دانشگاه شاهرود اینجوری نوشته.اطلاعیه شماره 1 قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشدسال تحصیلی93-92 دانشگاه شاهرود ضمن عرض تبریک، بدینوسیله باطلاع می رساند زمان و نحوه ثبت نام(اینترنتی و حضوری) ازپذیرفته شدگان به زودی از طریق اطلاعیه شماره 2 در سايت دانشگاه اعلام خواهد شد.حالا بچه ها من چیکار کنم؟شنبه برم؟راهم دوره بخدا.از بچه های شاهرود اگه کسی هست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز من چند پست قبل جواب دادم . لازم نیست الان برید تاریخ ثبت نام حضوری از سایت دانشگاه شما اعلام خواهد شد. نگران نباشید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من میخوام برای پروژه های کسری خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اقدام کنم،خواستم بگم هر شهری بنیاد نخبگان داره یا نه؟آخه من تو سایتش رفتم فقط ساری داشت یعنی باید تا ساری برم واسه ثبت نام و صحبت کردن؟
از الان برم براش اقدام کنم یا تاریخ داره واسه خودش؟ممنون میشم راهنماییم کنین،برام مهمه.
یا علی

NASTOH

عضو جدید
بسته به دانشگاه از دو تا چهار روز طول میکشه -ترم اول درس ها سنگینه اگه هدفتون موندنه اصلا ثبت نام نکنید و بمونید نمیتونید مرخصی بگیرید و ارشد بدید قانونا واسه اینم که مطمئن بشید برید و تو سایت سنجش بپرسید

سلام امین جان
من میتونم انتخابای بعدیمو برم.الان روز سبزوار قبول شدم.میخوام شب کاشانو برم.میدونم که با رتبه من شب کاشان قبولم.چیکار باید بکنم؟

NASTOH

عضو جدید
سلام دوست عزیز
1-توی سایت زده اینطوریه خداکنه برای کارشناسی باشه من خودم فقط چون خوابگاه میداد زدم وگرنه حتما میزدم سیستان چون اونجا واقعا تبدیلش قویه 15 ساله تبدیل اورده به قول شما باید بدن
2-خیلی ربط داره بیشتر دکتراش دارای مدرک هوافضا هستند بعد هم تونل باد که فقط مربوط به موشک وهواپیما نمیشه ،نمیشه زیاد توضیح داد توی سایت امدی انشاالله خودت متوجه میشی
3-رتبه2211روزانه تبدیل سبزوار
4-توی یک منطقه پست ازلحاظ زمین شناسی قرار داره دانشگاه هم توی توحید شهره که از شهر جداست با گوگل ارث بری متوجه میشی کلا ما که از شهرهای بزرگ میریم شهرهای کوچک دلمون بد میگیره از لحاظ ارواح چون خیلی ارومه
5-سلام نه فقط پروژشما معرف شماست نباید توی زمینه هوافضا باشه کلا ،ولی از سال2012 طبق تحریم های جدید این مرتیکه اوباما رشته تبدیل ارژی برای اپلای دیگه نمیتونه توی امریکا پذیرش بشه
6-بد نیست ولی من خودم با انتقال حرارت حال میکنم بوِیژه تشعشع کلابگم اینقدر کار مطالعاتی هست که نمیتونی سرت رو بخارونی
7-اره میتونی شرکت کنی ولی توصیه شرکت نکن چون باید از بهمن بری سرکلاس یک دلیل مهم دیگه داره در مورد معدل که بعدا بهت میگم
اگر میخوای برای تبدیل بخونی 3تا نکته مهم اول ریاضی دوم زبان سوم نرم افزارهای مانند فورترن را حتما قوی کن

ی سوال دیگه
من میتونم شب کاشانو برم.بعد از سبزوار زده بودم. راستی دلیل معدلتون چیه؟ و چرا نرم؟؟

mazi8904

عضو جدید
دوستان می خوام برای پیگیری قبول نشدنم برم سنجش، خواهشا اگر کسی از دوستان هست که
با رتبه ی بالای 660 طراحی، شبانه های تهران یا صنعتی اصفهان قبول شده، بهم پیام خصوصی بده.
به کمکتون احتیاج دارم. منتظرم.
دوست عزیز ایا مشکل حراستی داشتی ؟؟؟
چون یکی تعریف میکرد یه نفر تو اتفاقات 88 اسمش تو لیست نیروی انتظامی رفته بود، ارشد که شرکت کرد با اینکه رتبه خوبی داشت اما براش مردود زدن.

mehrz67

عضو جدید
به نظرم مهندسی که تو عمرش آچار دست نگیره نمیتونه طراح خوبی بشه . مکانیکو باید با دستات لمس کنی. اگه میتونین برین تو ی مکانیکی کار کنین دید میده بهتون.این حرفو من میزنم که گراشم سیالاته و خودرویی هم نیستم. اینو از این بابت میگم که قرار نیست تکنسین شیم ولی قراره بالا سره تکنسین وایسیم و اگه خودمون کار نکرده باشیم بهمون میخندن
تا حدودی با شما موافقممن کارآموزی رفته بودم شتابکار یه کارخونه ای که برای ایران خودرو قطعه می سازه مهندس سیالات اونجا هیدرولیک کار میکرد دستاش تا آرنج تو روغن بود!!!!!!!!!!

mehrz67

عضو جدید
بچه ها امیدوارم قبولی هاتون مبارک همه باشه. من که با رتبه 660 طراحی با شاهکار سنجش هیچ جا قبول نشدم. رفتم برای کنکور 93. اسفندم میرم سربازی.اینم قسمت من بود. به هر صورت حلال کنید. هرچند میدونم وقتی جواب اومد دیگه کمتر کسی به پست های بقیه توجهی می کنه. به هر حال خداحافظ.
مهندس مگه کجا ها رو زدی؟؟؟از دوستان با 1600 طراحی بوعلی روزانه قبول شدن!

mehrz67

عضو جدید
یه استاد تو اون دانشگاه هست که من عاشقشم. پروفسور حسینی هاشمی. من جای شما بودم با ایشون پروژه برمیداشتم. امیدوارم همیشه سالم باشه البته اگه این سیگار لعنتی بهش رحم کنه.
دکتر شاهرخ حسینی هاشمی رو میشانسم
ایشون دانشگاه تهران جنوب(آزاد) درس میدن
به نظر منم ایشون درس دانشون عالیه و نمره هم مثل هلو میدند.

mehrz67

عضو جدید
1- اصل و يک برگ فتوکپی مدرک کارشناسی مورد تأييد وزارت علوم يا وزارت بهداشت که در آن معدل دوره کارشناسی قيد شده باشد به همراه ريزنمرات
2- پذيرفته ‌شدگانی که امکان ارائه اصل مدرک کارشناسی را ندارند، لازم است اصل گواهی تأييدشده توسط دانشگاه محل تحصيل دوره کارشناسی را با محتوای فرمي که در سايت اينترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و يا سايت اينترنتی تحصيلات تکميلی دانشگاه http://pga.iust.ac.ir درج شده است، ارائه نمايند.

آقا من رفتم دانشگاه فردوسی میگن همون نامه نظام وظیفه رو ببری کافیه! الان نامه نظام وظیفهاین با گواهی کارشناسی یکیه؟! :surprised:
آقا سوال منم همینه
من سربازم رفتم گواهی اشتغال بخدمت بگیرم تا بتونم با اون برم اصل مدرک رو بگیرم میگن نمیدیم
پس ما چی کار کنیم با اون نامه نظام وظیف میشه رفت ثبتنام؟

mehrz67

عضو جدید
ضمن عرض تبریک به همه دوستانی که امسال قبول شدن و آرزوی موفقیت برای کسایی که میخوان سال بعد ارشد امتحان بدن .
من هم به امید خدا امسال قبول شدم . طراحی کاربردی - دانشگاه سمنان - روزانه :biggrin:

رتبه طراحی 2045
رتبه تبدیل 1850
رتبه گرایش های خودرویی 1200

چون دوره لیسانس جامدات خونده بودم ، طراحی کاربردی رو بالاتر زدم . رتبم دقیقا روی مرز بود . :eek: ولی به امید خدا روزانه قبول شدم .:D
حتماً سهمیه شاگرد اولی داشتی!!!!!

hooman8855

عضو جدید
سلام
دوستان کسی اطلاع داره تبدیل علم و صنعت رو با چه رتبه ای قبول شدن؟؟؟

133646

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز،البته اینو بگم این طرز فکر که فک میکنی همه دانشگاه آزادیا مرفه بی دردن و همشون پول تو جوبی دارن اشتباهه محضه....من قصد جسارت ندارم......هر کسی به هر جایی میرسه براش همون قدرم زحمت کشیده و تو آزمون ارشد هم همینطوره......
یکیش خود من اینقدر بدبخت بودم که تو کارشناسی میرفتم شیشه بری و یه کارایی رو میکردم که الان خجالت میکشم اینجا بنویسم و خرجمو میدادم،طوری کار میکردم که حتی درس خودم رو درست و حسابی پاس نمکردم تا خرجمو درآرم،یعنی کاملا لب مرزی زندگی کردم و کلی درد و بدختی و نا امیدی کشیدم،البته خدا رو شکر میکنم ارشد رو به اندازه زحمتم رتبه بدی نیاوردم،هیچ کلاسیم نرفتم و حتی منبع درست و حسابی هم به دستم نرسید،کارشناسی هم تقصیر خودم بود و دل به درس نمیدادم.و اشتباه محض بود که آدم نداری مثل من بره دانشگاه آزاد،البته الان ارشدم با این که دولتی قبول شدم باز میترسم و سعی میکنم برم دنبال کار.....اینا رو گفتم که بدونی من خودم به شخصه تو دانشگاه ازاد خودمون خیلیا رو دیدم که ندار بودن ولی آزاد خوندن.......
قبول دارم ولي كسي حق نداره بخاطر اينكه لياقت بدست اوردن اين امتيازو نداره بگه ناعادلانست و حرف هاي بزنه ك بزرگ تر از دهنشه
هركسي تو هر دانشگاهي شاگرد اول شده استعداد درخشانه چون به نسبت امكانات و ابزاري(استاد يا.........)كه داشته بهترين استفاده كرده

Arman_awn

عضو
چون یکی تعریف میکرد یه نفر تو اتفاقات 88 اسمش تو لیست نیروی انتظامی رفته بود، ارشد که شرکت کرد با اینکه رتبه خوبی داشت اما براش مردود زدن.

نه دوست خوبم من تو زندگیم حتی مشکل انضباطیم نداشتم چه برسه حراستی

نميخاستم جواب اين تايپيكو بدم ولي بد حرف زدي
شما ها كه دانشگاه ازادو ساختيد با شهريه هاتون بريد حقتونو از وجدان جودتون بگيريد
كنكورم عادلانه نيست چون تو منابع كاملو خريدي و خوندي+ازمون+كلاس و استاداي درجه 1 ك بخاطر جيبب گشاد شماها اومدن دانشگاه ازاد ولي اوني ك بخاطر مشكل مالي ميره پيام نور وغير انتفاي و ..........شاگرد ميشه و تخفيف شهريه هم ميگيره كدوم امكانات شما داره؟؟؟؟؟؟
سماها همون مرفه هاي بي درديد ك پول تو جيبيه هفتگي ميگيريد
زماني از عدالت حرف بزنيد ك واس درس خوندن محتاج كتاباي كتاب خونه و دوستاتون سديد
كسي ك بره دانشگاه ازاد نبايد حرف از عدالت بزنه افتاااااااااااااااااااااا اااد:mad::wallbash::exclaim::w00:

دوست عزیز من نمیدونم مخاطبت کیه ! اما اون قسمتی که قرمز شده خیلی ها رو شامل میشه !
به شخصه خودم نه بچه مایه دارم نه مرفه بی درد !
جنوبی ترین نقطه استان تهران زندگی میکنم ! شهرک واوان ! بعد از ما میشه استان قم ! شهریه دانشگام رو خودم در میارم ! نه من . که خیلی از بچه ها این طوری هستن !
درد و رنج و بی پولی رو هم دیدم ! هم تجربه کردم ! شما بچه هر جا که هستی باش !
ای کاش به جای 144 واحد درس مهندسی , 3 واحد شعور و معرفت و ادب هم پاس میکردی !
اینکه میگن مدرک تحصیلی ( شعور ) نمیاره , مصداق بارز شماست !
ارشد که هیچی , دکتری رو از MIT هم بگیری همین جوری کوته فکر هستی !

ای کاش از برادرانی نباشی که از سهمیه باباشون استفاده کردن تا مهندس شن ! حالاهم که مهندس شدن یادشون رفته چطور مهندس شدن !

parandme

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من نمیدونم مخاطبت کیه ! اما اون قسمتی که قرمز شده خیلی ها رو شامل میشه !
جنوبی ترین نقطه استان تهران زندگی میکنم ! شهرک واوان ! بعد از ما میشه استان قم !

پرچمت بالا بچه محل ;)

parandme

کاربر بیش فعال
نميخاستم جواب اين تايپيكو بدم ولي بد حرف زدي
شما ها كه دانشگاه ازادو ساختيد با شهريه هاتون بريد حقتونو از وجدان جودتون بگيريد
كنكورم عادلانه نيست چون تو منابع كاملو خريدي و خوندي+ازمون+كلاس و استاداي درجه 1 ك بخاطر جيبب گشاد شماها اومدن دانشگاه ازاد ولي اوني ك بخاطر مشكل مالي ميره پيام نور وغير انتفاي و ..........شاگرد ميشه و تخفيف شهريه هم ميگيره كدوم امكانات شما داره؟؟؟؟؟؟
سماها همون مرفه هاي بي درديد ك پول تو جيبيه هفتگي ميگيريد
زماني از عدالت حرف بزنيد ك واس درس خوندن محتاج كتاباي كتاب خونه و دوستاتون سديد
كسي ك بره دانشگاه ازاد نبايد حرف از عدالت بزنه افتاااااااااااااااااااااااااد:mad::wallbash::exclaim::w00:

من ده بار کامنتتو خوندم هنوزم متوجه نشدم یعنی چی:w20::w20::w20:
هرکی دانشگاه ازاد خونده حق اعتراض نداره؟؟؟
هرکی دانشگاه ازاد خونده مرفه بی درده؟؟؟
این وسط پیام نور و غیر انتفاعی چه ربطی به دانشگاهای دولتی داره ؟؟؟ مگه اونا رایگانن

چند، چندی؟

mahde1818

عضو جدید
بچه ها من سرباز معلم هستم:w41: اونجا جو خیلی بد جوره بچه ها ترجیح می دن سرباز معلمی رو ادامه بدن تا برن ارشد:surprised: یکی از بچه ها ساخت علم و صنعت قبول شده بود ولی گفت نمی خواد بره یا یکی فردوسی یکی دیگه دانشگاه صنعتی اصفهان:eek: ............خیلی اعصابم بهم ریخته همش دارم به این فکر می کنم دارم کار اشتباهی می کنم ارشد می خونم!

faramarz63

عضو جدید
قبول دارم ولي كسي حق نداره بخاطر اينكه لياقت بدست اوردن اين امتيازو نداره بگه ناعادلانست و حرف هاي بزنه ك بزرگ تر از دهنشه
هركسي تو هر دانشگاهي شاگرد اول شده استعداد درخشانه چون به نسبت امكانات و ابزاري(استاد يا.........)كه داشته بهترين استفاده كرده

چطور میتونی تعیین کنی که هرکی لیاقتش چیه؟؟چرا هر طور که میخوای راجع به بقیه اظهار نظر و قضاوت میکنی؟
شما اطلاعاتت کامله و صلاحیت اینو داری که راجع به همه حکم کلی میدی؟
چطور همه رو جمع میبندی؟هرکی رفت آزاد بی لیاقت و مرفه بی درده و هرکی رفت سراسری با لیاقت؟
داری زیاده روی میکنی!پسر عموی من رتبش 3000 شد کارشناسی تهران قبول نشد به خاطر اینکه خرج یه خونواده رو میداد نمیتونست بره شهرستان رفت دانشگاه آزاد و با هزار بدبختی خرجشو جور میکرد با قرض گرفتن از این و اون و وام!پای خونوادش وایساد و رشته مکانیکو خوند تا ساعت 9 شب کار میکرد بعد میومد تازه درس میخوند با اون شرایط سخت ارشد 90 رتبه دو رقمی آورد رفت شریف آیا بی لیاقت بود؟مرفه بود؟
یکی از دوستام رتبه کارشناسیش 7000 بود باباش دکتر قلب و فوق مایه دار با سهمیه هیئت علمی باباش الان تو علم و صنعت مکانیک میخونه کارشناسی آیا حقش بود بره اونجا؟لیاقتشو داشت؟
این دوتا نمونش
هرکی رفت آزاد بی لیاقت نیست هرکی دولتی خوند پسر پیغمبر
درست نیست قضاوت غلط داشته باشیم لیاقت ملتو زیر سوال ببریم
کنکور نا عادلانه است بله چون شانس و بحث مالی که گفتین شرایط آزمون و استرس و نوع سوال و هزار عامل دیگه موثره وممکنه شخص با کنکوربه حقش نرسه و حق یک عده پایمال میشه !!!اینو همه میگن که آزمون خوبی نیست و عدالت توش رعایت نمیشه
(چندین نفر سر جلسه های کنکور سکته کردن و جون دادن!)
در مورد سهمیه شاگرد اولی هم باید بگم که همه شاگرد اول ها هم بی پول نیستند و اگه قراره کنکور مبنای گزینش باشه بهتره شاگرد اول هم تلاش کنه و ثابت کنه که شاگرد اوله وگرنه میشه با رفاقت با اساتید و نمره گرفتن شاگرد اول شد معدل آورد
یه مثال میزنم مثلا اسپانیا جام جهانی2010 اول شد آیا این درسته که بگن اسپانیا 2014 بره فقط تو فینال شرکت کنه؟ باید بره تلاش کنه و دوباره از صفر شروع کنه تا قهرمان شه از قهرمانیش دفاع کنه!
اگه کسی شاگرد اول شد دیگه نباید تلاش کنه و با رتبه بدارشد بره مقطع بعدی بهترین جا درس بخونه؟
پس تکلیف اونی که با هزار زحمت و بدبختی رفته درس خونده و 6 ماه تلاش کرده چیه؟
فلسفه ارشد چیه که برگزار میشه ؟طبق همون معدل انتخاب رشته کنیم بره دیگه چرا الکی وقت و هزینه بدیم!!!!!!
فلسفه برگزاری کنکور همینه که همه داوطلبین رو در شرایط یکسان آزمون بسنجن!

faramarz63

عضو جدید
جنوبی ترین نقطه استان تهران زندگی میکنم ! شهرک واوان ! بعد از ما میشه استان قم ! شهریه دانشگام رو خودم در میارم ! نه من . که خیلی از بچه ها این طوری هستن !

ای کاش از برادرانی نباشی که از سهمیه باباشون استفاده کردن تا مهندس شن ! حالاهم که مهندس شدن یادشون رفته چطور مهندس شدن !

دمت گرم داداش ایول داری;)

parandme

کاربر بیش فعال
بچه ها من سرباز معلم هستم:w41: اونجا جو خیلی بد جوره بچه ها ترجیح می دن سرباز معلمی رو ادامه بدن تا برن ارشد:surprised: یکی از بچه ها ساخت علم و صنعت قبول شده بود ولی گفت نمی خواد بره یا یکی فردوسی یکی دیگه دانشگاه صنعتی اصفهان:eek: ............خیلی اعصابم بهم ریخته همش دارم به این فکر می کنم دارم کار اشتباهی می کنم ارشد می خونم!

مهندس اصلا به حرف دیگران توجه نکن هرکسی شرایط خودشو داره
من یک بار این کارو کردم (ارشدو ول کردم رفتم سربازی) یک سال بعدش چیزایی دیدم تو خدمت و ... که خیلی پشیمون شدم که ارشدو ول کردم ولی خدا رو شکر بعدش ادامه دادم و جبران شد
الان لیسانس مثل ...بوق... ریخته و اصلا ارزشی نداره با هزار بدبختی و پارتی کارهم که پیدا کنی معمولا کار بی ارزشی رو به شما میدن(سطح شغلی لیسانس الان در حد اپراتوری دستگاهه) کارای تحقیقاتی و مدیریتی رو میدن به ارشدها یا لیسانس های با سابقه کار بالا
یه چیز خیلی مهمه دیگه این که اگه تو ارشد دانشجویی خوبی باشی و تو کنفرانس های داخلی و خارجی مقاله بدی و شرکت کنی احتمال جذبت حتی تو شرکت های بزرگ خارجی هم هست

البته اینم بگم بهتره یه دانشگاه بزرگ و اسم و رسم دار درس بخونی مثلا به نظر من مجازی شریف بهتره تا روزانه برخی دانشگاها (البته فقط از جنبه تاثیر روانی که روی طرف مقابل میزاره ها نه از نظر توانمندی و شایستگی)

faramarz63

عضو جدید
نه دوست خوبم من تو زندگیم حتی مشکل انضباطیم نداشتم چه برسه حراستی

دوست عزیز قضیه شما خیلی عجیبه!!!
قطعا به حقتون نرسیدید دوست من پارسال با رتبه 904 طراحی شبانه صنعتی اصفهان قبول شد!
پیگیری کنید حتما اشتباه شده

hssnjfry

عضو جدید
ی سوال دیگه
من میتونم شب کاشانو برم.بعد از سبزوار زده بودم. راستی دلیل معدلتون چیه؟ و چرا نرم؟؟
سلام نه نمیتونید برید مگر انتقالی بگیرید اونم شب با خوابگاه و غیره ترمی ۲میلیون حداقل در میاد دلیل معدل :توی سبزوار راحت تر میشه معدل را بالا برد البته اگر دکتر کفاش ریاضی مهندسی ومحاسبات عددی نیاد سبزوار درس بده :eek:چون شما میخوای اپلای بشی فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه باشی برات یک مثال بزنم طبق تصویب دانشگاههای مختلف کانادا موسسات غیرانتفاعی وپیام نور وعلمی کاربردی نمیتونند برای اپلای توی این کشور اقدام کنند .یعنی مدرکش اصلا اعتبار نداره ولی یکی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بخاطر مقاله توپی که توی رشته متالوژی داده بود تونست با توجه به حتی این قانون توی دانشگاه بریتیش کلمبیا بورس فول فاند دکترا بگیره کلا این بورس هرساله برای ۲۰ نفر توی این دانشگاه سطح بالا در کل جهان وجود داره فکر کنم منظورم رو دیگه متوجه شده باشی همه چیز به پایان نامه و مقالات isi بستگی داره یا علی موفق باشید

sadegh1068

عضو جدید
طبق دو سه صفحه ی قبلی که از این تاپیک خوندم این تاپیک هم داره سرنوشتش ختم میشه به تاپیک های مقایسه ی سراسری و آزاد، که هیچ وقت هم به نتیجه نمیرسه!! مطمئن باشید که نمیرسه!
بابا توی جفتش هم فارغ التحصیل خوب و با سواد و همه چی بلد پیدا میشه، هم کسایی که فقط اومدن مدرک گرفتن و رفتن بیکار تو خونه نشستن( یا یه شغلی دارن که هیچ ربطی به مدرکشون نداره)

این چیزا اصن مهم نیست، مهم اینه که شماها از جایی که هستید از امکاناتی که دارید به نفع خودتون و به عالی ترین شکل ممکن استفاده کنید. مطمئن باشید کسی که توی یه دانشگاه درجه 2، 3 راه خودش رو پیدا کنه و اون راه رو به بهترین صورت طی کنه در آینده خیلی موفق تر از کسیه که تو بهترین دانشگاه های تهران فقط مدرک گرفته.

mm.caffee

عضو جدید

عزيز
ايشون فقط دانشگاه هاي برتر رو زده كه نتونسته بياره نه اينكه دانشگاه هاي ديگه هم زده باشن و نياورده باشن!
مثلا دوست من با رتبه 370 هيچ كدوم از دانشگاه هاي تهران رو واسه تبديل نياورد و شيراز رو آورد!!!
البته روزانه
خوب معلومه با اين مثال ميشه فهميد احتمالا رتبه 660 ديگه نمياره چون با رتبه هاي با اين اختلاف پر شده

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا