مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من به کمک شما نیاز دارم
درحال طراحی یک پارک 27هکتاری در شهر دهدشت هستم وبه کمک شما درمورد نوع درخت وگیاهانی که میشه تو این شهر استفاده کرد نیاز دارم چون اهل اون منطقه نیستم نمیدونم از چه نوع درختهایی میتونم استفاده کنم لطفا کمکم کنید
شهر دهدشت در استان کهگیلویه وبویراحمد با اب وهوایی تقریبا گرم ومرطوب یعنی تابستانهایی گرم وزمستانهایی سرد البته در تابستان تقریبا گرم ومرطوبه لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید
m63855@yahoo.com

سلام دوست عزیز

شما درخواستتون رو در این بخش ذکر کنید !
:gol::gol:

[h=1]مشاوره، سوال و درخواست مطالب فضای سبز[/h]

==============================

اما راهنمایی من به شما

تا اونجایی که اطلاع دارم اگه منطقه ی شما گرم و مرطوب
[h=1][/h]
گل مهمان نوازی رو بهتون پیش نهاد میکنم

اما در مورد درخت یا درختچه :اطلاعات کسب کردم براتون میذارم

[FONT=Tahoma, Geneva, sans-serif][FONT=Tahoma, Arial, Verdana, Calibri, Geneva, sans-serif]
[/FONT]
[/FONT]

larten

عضو جدید
. چند متر هست بگین تا خدمتتون بگن چقدر باید تحمل باز رو داشته باشه و اینکه. حدود 50 سانت خاک رو بالا بیارین و برای باغچه هاتون دیوار چینی کنین اگر میخواین قسمت های پیاده رو مصالح کار کنین وزن بیشتر میشه ولی اگر حالت باغچه ای میخواین در بیارین از همون کف بام میشه استفاده کرد
ولی باز هم میگم درخت های بزرگ نمیشه روی بام کار کرد چون ریشه هاشون این اجازرو نمیده

jimirani

عضو جدید
ايجاد گلخانه در پشت بام

ايجاد گلخانه در پشت بام

با سلام.
قصد ايجاد باغچه اي در پشت بام خانه را دارم.
هدفم ايجاد چمن با گل هاي رنگارنگ است.
از باغباني هم سر در نميارم.
لطفا در رابطه با خاك و گل و نگهداري و ... توضيح دهيد.
باتشكر.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با سلام.
قصد ايجاد باغچه اي در پشت بام خانه را دارم.
هدفم ايجاد چمن با گل هاي رنگارنگ است.
از باغباني هم سر در نميارم.
لطفا در رابطه با خاك و گل و نگهداري و ... توضيح دهيد.
باتشكر.
یه نگاهی به این بنداز بهت کمک می کنه:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/230726-بام-سبز

درضمن تو همین تاپیک هم درباره سوال شما بحث شده. پستهای #184 و #186 و #189 رو ببین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

paiizi

عضو جدید
سلام کسی هست تو تالار فضای سبز پروژه دانشگاهی انجام بده؟
مربوط به پارک و پارکسازی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید ... من رشتم معماری هستش و اخیرا یه پروژه ای درباره معماری منظر بهم معرفی شده که اجرا کنم .. الان یه مشکلی دارم برای سیستم آبیاریش ... به نظر شما با 5 شیر آب تقریبا فشار قوی چطوری 28 ردیف درخت کاج رو میشه آبیاری کرد تو هر ردیف هم میانگین 30 عدد درخت کاج هست که از درخت اولی تا درخت آخری 120 متر فاصله ست .آیا اصلا امکان داره ؟ یا نمیشه ؟ توجه کنید که از این 5 شیر آب قرار ازشون در ساخت آبنما هم استفاده بشه .. چه راهی بهترین راههه که هم آبیاری بشن درختا هم آبنما داشته باشیم ؟آبنما ها قرارن مثل رود خانه از این سر تا اون سرپارک برن که حدود 120 متر طول هستش

یه سوال دیگه ... قرار ما با نهر هایی که برای این 5 شیر آب درست میکنیم در پایین پارک یعنی 120 متر پایین تر به یه دریاچه مصنوعی همشون ختم بشن ... حالا سوالم اینه که چه راهی پیشنهاد میکنید که این آب اونجا گند نکنه ؟ آیا میشه کاری کرد در زمین فرو بره ؟ فرو رفتن آب توی زمین آسیبی به کار نمیرسونه ؟ یا چه راه دیگه ای هست ؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دستیار مدیر بیشتر به فکر اینه که کار دانشجویی انجام بده تا این که سوال تخصصی منو جواب بده .. اینه انجام تخصصی کشاورزی ... ؟ :mad:

در موردِ سوال شما اطلاعی ندارم. بهتره توی تالار مهندسی آب مطرح کنین تا زودتر به جواب برسین!... در ضمن بهتره مودب باشین!!

girl-of-sky

عضو جدید
سلام به همه دوستان ، برای درس گیاهان آپارتمانی استادمون گفته یه طرح توجیهی گلخانه مربوط به گیاه آپارتمانی با قیمت های به روز تحویل بدیم کسی میتونه کمکم کنه هر گیاهی باشه فرق نداره 5 نمره داره
help me please:cry:

sh.shirinbahador

عضو جدید
:gol:سلام دوست عزیزم
علاقتون به فضای سبز واسم قابل درکه و کم و بیش با این رشته آشنا هستی چون درسهای مرتبط با کشاورزی رو خوندی می مونه معماری که امیدوارم این سایت بتونه کمکت کنه
www .landscape Architecture works.ir که از سایت های خیلی عالیه طراحی حساب میشه(البته با اجازه از جنابAdmin);)

sh.shirinbahador

عضو جدید
سلام دوست عزیز ،در مورد ارشد نمی دونم تا چه رتبه ای چون هنوز شرکت نکردم اما تو کارشناسی معمولا یا باید پلان پارک رو با فضای سبز ،مقیاس ها ،جزئیات پوشش گیاهی و مواردی مثل برآورد هزینه ها طراحی و محاسبه کرد یا میشه متصدی نظارت و نگهداری فضای سبز واسه پارکها و انواع پروزه های فضای سبزی شد مورد های فعالیت زیاده اما امیدوارم یه مختصر تونسته باشم کمکت کنم.

girl-of-sky

عضو جدید
سلام به همه دوستان کسی نمونه سوال اسکیس ارشد ظراحی محیط با پاسخ تشریحی نداره؟

Lina!

عضو جدید
دوست عزیز سلام
سوالات 10سال اخیر ارشد طراحی محیط زیست رو راحت می تونی توی اینترنت سرچ و دانلود کنی اما پاسخش رو پیدا نمی کنی. چون خیلی سوالات پاسخ های ثابتی نداره که بشه پیدا کرد.

m.sadra

عضو جدید
سلام میشه واسم کتاب یا مقاله معرفی کنید با موضوع طراحی محوطهی فضای سبز در مجتمع های مسکونی ممنون از همراهیتون

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام لطفا اگه کسی نحوه احداث آبنما و برکه را می دونه کمکم کنه ممنون
سلام خیلی خلاصه است:
در صورتی که ابنما بزرگ یا سنگین است زیرسازی محل لازم است زیرا نشست خاک باعث ترک خوردن بستر ابنما میشود پس در صورت نیاز خاک زیر کوبیده یا با خاک زیرسازی (خاکهایی با بافت شن وماسه ) تعویض میشود با اهک شفته ریزی و سپس لایه ای سیمان و بعد برای اطمینان ایزوگام یا قیر سپس دوباره سیمان .
نوع پمپاژ میتواند موتور از نوع شناور باشد یا پمپ و دینام تک فاز یا سه فاز
بهتر است از تابلو برق مجهز استفاده کرداما در ابنماهای کوچک و تک فاز معمولا فقط از یک کلید قطع و وصل استفاده میشود
به جای اهک وشفته و... از لایه هایی با جنس پلیمرهای مختلف یا هر وسیله عایق میتوان استفاده کرد به هر حال سیستم ابنما ها به سرعت در حال رشد وتغییر است وابنماهای الفبا و موزیکال وپرده ای و ژله ای و.....در حال قدیمی شدن هستند اما یک ابنمای ساده با یک پمپ ساده مثل پمپ اب کولر گاهی با صفاتر از ابنماهای میلیادر ی جدید است

Gazlick

عضو جدید
سلام به دوستان عزيز . خوشحالم وارد جمع شما شدم من رشته تحصيليم زراعت هست ولي سيزده سال شغلم فضاي سبزه اگر كمكي از دستم بر بياد خوشحال ميشم انجام بدم

nomisaeed

عضو جدید
اصلاح لینک سوالات

اصلاح لینک سوالات

در لینک زیر نمونه سوالاتی برای دانلود خواهید گرفت.(البته بی جواب از شما دوستان تقاضای کمک و جواب دادن به این سوالات را دارم.)
http://www.noron.tk/ در این سایت مطالب خوبی وجود دارد.(برای دریافت سوالات به بخش طراحی منظر مراجعه کنید.)

تشکر می کنم که زحمت کشیدید و نمونه سوالات را قرار دادید

من توانستم پاسخنامه را دانلود کنم اما لینک سوالات مثل اینکه خراب است میشه آن را اصلاح کنید

خیلی ممنون می شوم

nomisaeed

عضو جدید
تشکر می کنم که زحمت کشیدید و نمونه سوالات را قرار دادید

من توانستم پاسخنامه را دانلود کنم اما لینک سوالات مثل اینکه خراب است میشه آن را اصلاح کنید

خیلی ممنون می شوم

سلام، دستت درد نکنه که جوابم را سریع دادید ولی این که باز همون لینک است، من هر وقت می خوام برم تو این سایت خودبه خود میره به سایت http://www.abola.pt/nnh/ver.aspx?id=398763&rss=1 اگه میشه راهنمایی کنین
مرسی از لطفتون، ممنون

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار

میهن مشرقی

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif طراحی پارک باتوجه به مشکلاتی :|[/h]
سلام :)
من یه سوال طراحی دارم و برام مهمه که جوابشو بگیرم حتی با چندتا نمونه کار و تصویر......اگه تاپیکم جاییه که نباید، حذفش نکنین و به جایی که باید منتقلش کنین لطفا :) ممنون میشم
سوالم اینه که: باید یه منطقه که کاربریه فضای سبز داره رو طراحی کنیم و که وسعتش 2هکتاره، یه پارک محله ایه ، تا امروزم فقط درختکاری شده بیشتر با گونه ی سرو....و مشکل اصلی اینه که برق فشار قوی توش رد شده
برای همچین مکانی چه روشهایی رو پیشنهاد میکنین و به چه صورت و چجوری ؟ :)
ممنون میشم کمکم کنین و تو بحث شرکت کنین :) :gol:

negarmemar

عضو جدید
سلام :smile: بچه ها من می خواستم بدونم پلان گرافیکی درختان و گیاهان که هر کدوم متعلق به کدام گیاه را از کجا می شه گیر اورد؟ :cry: