پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

Pars.engine

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان وعلاقه مندان
من سید جواد موسوی هستم و 3 ساله که وارد این کار شدم و تا بحال موفق هم بودم.ما تحت عنوان شرکت کشت و کود گلبرگ و با نام تجاری گلبرگ کار میکنیم.تا بحال برای حدود 50 نفر در این زمینه اشتغال زایی کردیم و از این حیث به خودمون می بالیم.کار ما خرید و فروش کرم و کود و همچنین مشاوره در زمینه تولید و راه اندازی فارم تولیدی ورمی کمپوست هستش.دوستان هر سوالی دارن میتونن در این رابطه بپرسن قطعا جوابشونو میدم.

در کدوم منطقه فعال هستید ؟
در منطقه شما قیمت کرم و کود چقدر می باشد ؟
بهترین ماههای فروش کود در منطقه شما چه ماههایی است ؟
از چه روشی برای تولید استفاده می کنید ؟

javad.dakhili

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان وعلاقه مندان
من سید جواد موسوی هستم و 3 ساله که وارد این کار شدم و تا بحال موفق هم بودم.ما تحت عنوان شرکت کشت و کود گلبرگ و با نام تجاری گلبرگ کار میکنیم.تا بحال برای حدود 50 نفر در این زمینه اشتغال زایی کردیم و از این حیث به خودمون می بالیم.کار ما خرید و فروش کرم و کود و همچنین مشاوره در زمینه تولید و راه اندازی فارم تولیدی ورمی کمپوست هستش.دوستان هر سوالی دارن میتونن در این رابطه بپرسن قطعا جوابشونو میدم.

سلام
اگر در تهران یا اطراف تشریف دارید آیا امکان بازدید از فارم به علاقه مندان میدهید؟
آیا ممکنه مشاوره درهنگام بازدید هم بدهید؟

lordmmb

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
می خواستم بدون ایا امکان استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده ازن .در فارم ورمی کمپست جهت از بین بردن انگل ها وحشراتی از قبیل مگس و.. هست یا خیر؟
درمورد دستگاه اینجا اطلاعاتی هست که اگه دوستان کسی راهنمایی کنه ممنون میشم باتشکر
http://ozonesolutions.ir/poultry.html

mobomas

عضو جدید
سازنده هایی وجو دارند که این سیستم را می سازند

قیمت ما بین 700000 تا 1 میلیون برای هر متر مربع می باشد.
در صورتیکه تجهیزات اتوماتیک باشد قیمت نزدیک 1 خواهد بود.
سیستمهای آبیاری ، غذا دهی و برداشت امکان اتوماسیون را دارند.

با درود
من یکی دو ساله در زمینه روش رآکتوری تحقیق میکنم .
شما خود سازنده رآکتورید یا همکارانتون ؟
بفرمایید برای چه مقدار و چه متراژ سوله ، روش رآکتوری مقرون به صرفه است ؟
چون یحتمل به زودی در زمینه روش رآکتوری سرمایه گزاری خواهیم کرد . منطقه ما خراسان رضوی است

سپاس

Pars.engine

عضو جدید
با سلام

در خصوص روش راکتوری ، دو تا از همکاران سمت کرج هستند که سازنده تجهیزات هستند و قیمت سیستم اتوماتیک در حدود 1 میلیون تومان برای هر متر می باشد .
توصیه می کنم یک سوله ملکی داشته باشید بالای 400 متر و حدود 150 متر راکتور درون سوله در فاز اول نصب کنید و در فاز بعد مقدار راکتور را اضافه کنید .
البته اگر توان مالی و بازار فروش مناسبی دارید ، سرمایه گذاری بیشتر موجب مقرون به صرفه تر شدن محصول می شود.

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استفاده از کرم های خاکی جهت حاصلخیزی خاکهای زراعی

استفاده از کرم های خاکی جهت حاصلخیزی خاکهای زراعی

استفاده‌ از سموم‌ و كودهاي‌ شيميايي‌ در مزارع‌ عليرغم‌ بازدهي‌ اوليه‌ خوبي‌ كه‌ از خود نشان ‌مي‌دهد اما عملاً در درازمدت‌ اثرات‌ سويي‌ برجا مي‌گذارد. همچنين‌ به‌دليل‌ علاقه‌ زارعين‌ به‌ مصرف‌كودهاي‌ شيميايي‌، استعمال‌ كودهاي‌ آلي‌ كه‌ جهت‌ بهبود خصوصيات‌ فيزيكي‌، شيميايي‌ و بيولوژيكي‌ خاك الزامي‌ مي‌باشد، در اكثر موارد به‌ بوته‌ فراموشي‌ سپرده‌ شده‌است‌ كه‌ اين‌ امر سبب ‌تراكم‌ و فشردگي‌ خاكهاي‌ زراعي‌ گشته‌ و نفوذپذيري‌ آنها را كاهش‌ مي‌دهد. تداوم‌ اين‌ روند و افزايش‌ مصرف‌ بي‌رويه‌ كودهاي‌ شيميايي‌ تخريب‌ هرچه‌ بيشتر ساختمان‌ خاك‌، كاهش‌ شديد در مقدار مواد آلي‌ ـ به‌دليل‌ نسبت‌ C/N پايين‌ ـ و نهايتا افزايش‌ وزن‌ مخصوص‌ خاكهاي‌ زراعي‌ را سبب‌شده‌است‌. همزمان‌ با تداوم‌ اين‌ روند غلط، يعني‌ كاهش‌ مصرف‌ كودهاي‌ آلي‌ و افزايش‌ مقدار كودهاي‌ شيميايي‌ در واحد سطح‌، مشكل‌ بعدي‌ كه‌ خواه‌ناخواه‌ مطرح‌ مي‌گردد عدم‌ رعايت‌ تناسب ‌عناصر غذايي‌ در خاك‌ و در نتيجه‌ اثرات‌ سوء آن‌ در گياهان‌ زراعي‌ است‌(ملكوتي‌ 1374).

با پيشرفت‌ فنّاوري‌ كشاورزي‌، كشورهاي‌ پيشرفته‌ توانسته‌اند با بكارگيري‌ روشهاي‌ طبيعي‌ ضمن‌ جلوگيري‌ از تخريب‌ زمينهاي‌ كشاورزي‌ با اصلاح‌ و تقويت‌ آنها، بازدهي‌ و سودآوري‌ زمينها را نيز افزايش‌ دهند. يكي‌ از
روشهاي‌ معمول‌ كه‌ چند دهه‌ است‌ در دنيا متداول‌ گرديده‌ و ساليان‌ قبل‌كارهاي‌ اساسي‌ و پايه‌اي‌ آن‌ در ساير كشورهاي‌ جهان‌ بنيان‌ گذاشته‌ شده‌است‌، استفاده‌ از كرمهاي‌خاكي‌ به‌صورت‌ مستقيم‌ و غيرمستقيم‌ مي‌باشد. اين‌ جانوران‌ با انجام‌ تغيير و تبديلات‌ فيزيكي‌ و مكانيكي‌ مفيد بر روي‌ خاك‌ (مستقيم‌) و همچنين‌ با افزودن‌ بيوهوموس‌ حاصل‌ از فعاليت‌هاي‌ حياتي ‌كرم‌هاي‌ خاكي‌ به‌ زمين‌هاي‌ زراعي‌ (غيرمستقيم‌) حاصلخيزي‌ خاكها را چندين‌ برابر نموده‌ و اصلاح‌ آن ‌را در كوتاهترين‌ زمان‌ ممكن‌ ميسر مي‌سازند (Zicsi 1975).

vahid bm

عضو جدید
کرم های ایزنیا فوتیدا دو جنسی هستند و تولید مثل بالایی هم دارند,لطفا اطلاعات نادرست درج نکنید.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان..
شنیدم.. که ورمی کمپوست به روش جعبه ای کلاهبرداریه...
و از استاندارد خارجه..
این درسته؟

lordmmb

عضو جدید
سلام به دوستان..
و از استاندارد خارجه..
این درسته؟
دوست عزیز منظور از کلاهبرداری چیه؟
در صورت سرفه اقتصادی با افزایش چشم گیز هزینه خرید سبد وهزینه نیروی انسانی جهت انجام کار در این روش .اصلا پیشنهاد نمیشه
بهترین و با سرفته ترین روش برای کار به نظر بنده همان روش پشته ای (توری مش -بسته به محیط کار,فضا) می باشد.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز منظور از کلاهبرداری چیه؟
در صورت سرفه اقتصادی با افزایش چشم گیز هزینه خرید سبد وهزینه نیروی انسانی جهت انجام کار در این روش .اصلا پیشنهاد نمیشه
بهترین و با سرفته ترین روش برای کار به نظر بنده همان روش پشته ای (توری مش -بسته به محیط کار,فضا) می باشد.
سلام
نمیدونم چون من در زمینه ورمی کمپوست تحقیق میکردم.. در اسلامشهر..
حالا شرکتشو نمیتونم عنوان کنم..
منتهی به من گفتن.. به صورت جعبه ای توصیه نمیشه پیگرد قانونی داره.. و صحیح نیست اینکار.. چون دوستان ی میخواستن اینکار رو انجام بدن.. و براشون تحقیق کردم. اینطور جواب گرفتم..
و از پسمانده گیاهان استفاده نمیشه...
متوجه نشدم..
یعنی اینکار با قوانین خاصی انجام میشه...
پس چرا عده ای از کار جعبه ای راضی هستن.. درصورتی که پیگرد قانونی دارد.

kaammaal

عضو جدید
مشکل

مشکل

با عرض سلام
من این کار رو تقریبا 4 ماهه شروع کردم
الان تو بستر هام آب دزدک مشاهده کردم این موجود تخم(کوکن) میخوره به حدی که الان تو بستر هام کوکنی نمیبینم برای از بین بردنش باید چکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید بد جوری داره اذیتم میکنه

masihkhan

عضو جدید
برای گرفتن مجوز تاسیس فقط کافیه کارشناس جهاد مکان رو ببینه و بعدشم 8تا استعلام از ادارات مختلف هست که باید پاسخش رو گرفت.برای پرواه بهره برداری باید کار شروع شده باشه....

idcoidco

عضو جدید
سلام به دوستان..
و از استاندارد خارجه..
این درسته؟

سلام دوست عزیز
کار به صورت جعبه ای کلاهبرداری نیست . کسانی که این جعبه ها رو در اختیار دیگران قرار میدهند بدون اموزش کافی و در سمت مقابل کود بی کیفیت به بازار ارائه میکنند کلاه بردارند.
هم بازار را خراب میکنند و هم سود واقعی رو به کسانی که این سبد ها رو میگیرند نمیدهند.
خودتان میتوانید به صورت مستقل روش جعبه ای کار کنید.
چند روز پیش وزارت جهاد کشاورزی بودم؛ مدیر مسئول این کار بسیار گله مند بودند از این افراد .

آخرین ویرایش:

kaammaal

عضو جدید
کسی نمیتونه کمک کنه این پستم رو دیروز نوشتم اگه کسی هیت کخ کمکم کنه ممنون میشم
""با عرض سلام

الان تو بستر هام آب دزدک مشاهده کردم این موجود تخم(کوکن) میخوره به حدی که الان تو بستر هام کوکنی نمیبینم برای از بین بردنش باید چکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید بد جوری داره اذیتم میکنه""

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
کسی نمیتونه کمک کنه این پستم رو دیروز نوشتم اگه کسی هیت کخ کمکم کنه ممنون میشم
""با عرض سلام

الان تو بستر هام آب دزدک مشاهده کردم این موجود تخم(کوکن) میخوره به حدی که الان تو بستر هام کوکنی نمیبینم برای از بین بردنش باید چکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید بد جوری داره اذیتم میکنه""
سلام منشا ابدزدک مشخص بشود که از کود بوده یا محیط اطراف بستر و .... واینکه الان خاک هم الوده شده است یا خیر وسیستم تولید شما چه روشی است و اینکه شاید با همفکری بادوستان انجمن بشود به روشی برای مبارزه ونابودی کامل ان رسید

kaammaal

عضو جدید
منشا اش فک کنم شالیزاری که تو زمین های کناریم کاشتنه، الان بستر ام پر از آبدزدکه، سیستمم هم بصورت مش

آخرین ویرایش:

حمید 88

کاربر ممتاز
منشا اش فک کنم شالیزاری که تو زمین های کناریم کاشتنه، الان بستر ام پر از آبدزدکه، سیستمم هم بصورت مش
مواردی که به ذهن من میرسد:
1- چون کود منبع خوبی از مواد غذایی است ودمای مناسبی نیز دارد ابدزک به سمتش جلب میشود پس باید محیط اطراف عاری از ابدزدک باشد که برای شما امکانش وجود ندارد .پس پوشاندن محیط تولید لازم است که به ابتکار خودتان روشهای مناسبی وجود دارد
2- بعید است در این زمان ابدزدک تخم داشته باشد ولی احتمالا جوجه زیاد دارد
3- یکی از روشهای مبارزه با ابدزدک طعمه مسموم است کهدر صورت استفاده مناسب در کنار بستر تولید ممکن است بخشی از انها را از بین ببرد
4 تله نوری نیز گفته شده که بیشتر جنس نر را جذب میکند (90 در صد نر - 10 درصد ماده ) پس باز کامل از بین نمیرود
5- غرقاب کردن وتحمل به شرایط غرقابی با توجه به داشتن مش کمی سخت است والبته هر دو این موجودات رطوبت را دوست دارند ولی غرقاب را تحمل نمیکنند درجه تحمل هرکدام اگر مشخص شود (حداقل با تست در محل ) شاید روش مناسبی شود
6-ابزدکها معمولا در شب بیرون می ایند پس بسیاری ازبرنامه میتواند در شب باشد
7- واما پیشنهاد اینجانب (چون باید همه ابدزدکها از بین برود)غربال کودها با دقت برای یکبار واطمینان از عدم وجود بچه وبالغ ابدزدک میباشدبه شرط پوشانده شدن کامل محیط تولید با پلاستیک و....
8-در صورت الوده شدن زمین کشاورزی با ابدزک ازبین بردن کامل ان بسیار پرهزینه وسخت خواهد بود پس فروش یا استفاده به این صورت نیز به صلاح کسی نیست

montazer_110

عضو جدید
با سلام مجدد
میگن تا سه نشه بازی نشه:redface::cry:
آقایون بروی چشم:mad:
دوستان واسه ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر جهت دوره آموزشی صنعت ورمی کمپوست با شماره تلفن 4451616-0361 (جهاد کشاورزی کاشان) آقای مهندس شفیعی زاده اداره ترویج تماس بگیرید
با تشکر

golrokh

اخراجی موقت
مشخصات و فرآورده های کرم آیزنیا فوتیدا

مشخصات و فرآورده های کرم آیزنیا فوتیدا

- مشخصات و معرفي هر کدام از محصولات و فرآورده ها

پرورش آیزینیافوتیدا برای تبدیل زباله به کود آلی به صورت یک صنعت پررونق با اشتغال و درآمدسازی بالا، در جهان طرفداران بسیاری دارد. به کارگیری کرم در صنایع مختلف با صرفه و صلاح اقتصادی، محصولات و فرآورده هایی به شرح زیر، ایجاد نموده است .

• رگولار Regular:كود پايه هدفدار، تامين طيف وسيعي از نيازهاي غذائي گياهان.
  • كانجوگه Conjugated: تامين كننده نيازهاي عمومي و اختصاصي گياهان.
  • سريال Serial: كود كامل با قابليت آزادسازي آرام و طولاني مدت مواد غذايي.
  • گرانوله Granulated : كود كامل با قابليت تحمل فشارهای هيدرواستاتيكي.
  • چاي كمپوست Tea compost:كود مايع فرآوري شده از ورمي كمپوست رگولار.

• پروتئين و ليپيد كرم آیزینیا فوتیدا(زباله خوار) در انواع :

• پودر پروتئين : با 60 - 65 درصد پروتئين، همراه با مواد آنتي اكسيدان، بدون مواد شیمیایی و كاملا طبيعي، همراه با مواد غذايي به عنوان منبعی سرشار از پروتئين.

• پولك پروتئين : براي ماهيان تزئيني با قابليت رنگ زدايي در فلس و محرك رشد.
  • گرانول : در ابعاد مختلف به عنوان منبع پروتئين مستقل در جيره آبزيان و طيور.
  • لیپید : سرشار از مهم ترين منابع ليپيدي براي تغذيه آبزيان، طيور و استفاده در صنايع دارويي و بهداشتي.

golrokh

اخراجی موقت
تبدیل پسماند به ورمی کمپوست

تبدیل پسماند به ورمی کمپوست

تبدیل پسماند یک روش بسیار کارآمد در تولید ورمی و چای کمپوست و مواد غنی و مغذی می باشد. کرم های خاصی این قبیل مواد مزاحم و آلوده کننده محیط را به یک کود آلی و ارگانیک با کیفیت ممتاز تبدیل می کنند.این محصولات در محل تولید، مورد استفاده قرار گرفته يا فروخته مي شوند تا هزينه های تفكيك و جدا سازي، جمع آوری، حمل و نقل، دفع مناسب و دفن بهداشتي زباله، پردازش، بازیابی و استفاده مجدد مواد به حداقل ممکن برسد.

اين روش براي كليه مناطق، به خصوص در مناطق شمالي كشور با رطوبت بسیار بالا توصيه مي گردد. ورمی و چای کمپوست، نتیجه تجزیه مواد قابل تجزیه آلی توسط گونه ای خاص از انواع کرم های خاکی است که توانایی شکستن ملکول های بزرگ مواد آلی را دارا می باشد.

در این فرآیند، چنین ارگانیسم هایی را در جهت افزایش میزان تجزیه بقایای مواد آلی وتر تحت کنترل مورد استفاده قرار می دهند که عاری از هرگونه مواد شیمیایی بوده، مواد را به ماده ای غنی و مغذی تبدیل کرده و مکملی بسیار سودمند برای خاک ایجاد می نماید .

هر سطل زباله حاوي يكهزار عدد كرم بالغ مي باشد که در طول یک هفته با توليد ميانگين چهار عدد پيله حاوي حداقل سه تا یازده نوزاد كرم در هر پیله، در پايان هفته 000/12 كرم و در يك ماه بيش از 000/50 كرم بوجود خواهد آمد . شش هفته بعد، اولين 000/12 عدد كرم نيز در شرايط زاد و ولد قرار گرفته و طي چنين فرآيندي و در مدت زمان كوتاهي هزاران هزار كرم بدون توليد و انتشار شیرابه، بوی نامطبوع و آلودگي، مواد سمی و خطرناک، پسماند و دور ريزهای آلی و پسماندهای آشپزخانه را مصرف كرده و ديگر زباله اي از آشپزخانه خارج نشود تا باعث آلودگي و تخريب محيط زيست شهري، طبيعي و طبيعت گردد.

golrokh

اخراجی موقت
مزاياي محصولات و فرآورده های ارگانیک و بیولوژیک :

مزاياي محصولات و فرآورده های ارگانیک و بیولوژیک :

• مزاياي محصولات و فرآورده های ارگانیک و بیولوژیک :

تفكيك و جداسازي زباله هاي تر و خشك و فضولات حيواني براي تبديل آنها به كود غني طبيعي و ارگانيك.

احياء و آباداني زمين هاي غیر قابل کشت، باير،خشك و شوره زار.

مصرف پروتئين غذاي انساني : گران ترين غذاي رستوران مك دونالد در آمريكا و به انواع مختلف مصرف مي شود .

• غذاي دام ، طيور و آبزيان

• مصارف آرایشی و بهداشتی

• مصارف دارویی و درمانی

golrokh

اخراجی موقت
- آثار و نتایج تولید و مصرف محصولات و فرآورده های غذايي سالم و ارگانيک :

محصولات و فرآورده های ارگـانـيک شامل تولیدات کشاورزی هستند که در تولید آنها با استفاده از مدیریت های غیر شیمیایی و تکنولوژی های مبتنیبر روش های اکولوژیکی جایگزین و سازگار با چرخه های زیست محیطی، سلامت و شرایط محلی و بومی که کاربرد مواد و نهاده های شیمیایی و صنعتی در آنها حذف شده و در ارائه آنها تمام شاخص های مدیریت استاندارد تولید، محیط زیست، بهداشت، سلامت و بهره وری رعایت شده است. این محصولات دارای کیفیت و طعم طبیعی و بـدون نیاز به اســتفاده از انواع کودهای شیمیایی، آفـت کش ‌و علف کش‌هـاي مصـنـوعــي و ارگانيسم‌ هاي اصلاح شده ژنتيکی توليد و ارائه می شوند. در این راستا، غنی سازی و حاصلخیزی اراضی حاصلخیز کشاورزی، مراتع و باغات در جهت تغذیه صحیح و مناسب گیاهان یکی از عوامل مهم و اساسی در افزایش کیفیت و کمیت محصولات و فرآورده های کشاورزی، دامداری و آبزیان به شمار می آید. ورمی و چای کمپوست به عنوان گزینه برتر می تواند تمام نیازهای گیاهان برای رشد، مقاومت، رنگ بندی، طعم، مزه و افزایش تولید را فراهم آورد.استفاده از این فرآیند در طول سالیان متمادی مورد توجه کارشناسان اقتصادی و زیست محیطی بوده و به طریق مختلف در گوشه و کنار جهان به مرحله اجراء در آمده است.

idcoidco

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونی آهک چه مصرفی در تولید کود ورمی کمپوست داره؟؟
برای چی تو بستر استفاده میشه؟
برای دفع حشرات هستش یا چیزه دیگه ای هستش؟؟؟؟

حمید 88

کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میدونی آهک چه مصرفی در تولید کود ورمی کمپوست داره؟؟
برای چی تو بستر استفاده میشه؟
برای دفع حشرات هستش یا چیزه دیگه ای هستش؟؟؟؟
سلام برای تنظیم ph میشه از اهک استفاده کرد

mohamad karim

عضو جدید
تولید ورمی کمپوست

تولید ورمی کمپوست

سلام
وتشکراززحمت دوست عزیزبرای ایجاد این تاپیک وآپ کردن مطالب بسیار خوب در رابطه با موضوع؛ من از طریق گوگل مشغول جستجو در رابطه باتولید پروتئین با ارزش بدست آمده از طریق پرورش کرم خاکی بودم که متوجه تاپیک شما در باشگاه شدم لطف کنید اگر امکان دارد کتابی اگر در مورد موضوع وجود دارد معرفی کنید وضمنا اگر بخواهیم با شما مستقیما تماس بگیریم آیا امکانش هست.با پشکر

آخرین ویرایش:

irvermicompost

عضو جدید
دانلود رایگان طرح توجیهی ورمی کمپوست تابستان 92

دانلود رایگان طرح توجیهی ورمی کمپوست تابستان 92

در لینک زیر طرح توجیحی ورمی کمپوست منطبق بر قیمتهای روز یعنی قیمت های تابستان 92 آورده شده است.عزیزان می توانند برای راه اندازی فارم تولیدی ورمی کمپوست از قیمت های روز و تمام هزینه های تولید و همچنین مقدار هزینها و سود دریافتی آن طی 3 سال متوالی آگاه شوند...سعی ما بروز رسانی فرایند تولید و همچنین آگاهی بخشی کامل به عزیزانی است که تصمیم به تولید ورمی کمپوست دارند،است.
در زیر می توانید جامع ترین و دقیق ترین طرح توجیحی ورمی کمپوست را بصورت رایگان دریافت نمایید.

http://irvermicompost.blogfa.com/

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخوام یه مزرعه پرورش کرم بزنم کی میتونه کمکم کنه

چه مقدار زمین میخواهد؟

سرمایه اولیه چقد میخواد؟

بازار کارش چطوره اگه دس بزنم به این کار میصرفه یا نه

راسی خودمم دانشجوی کشاورزی ام

میشه کمکم کنین

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راسی اینم بگم مازندارنی ساروی هستم به اقتضای شهر اب و هوا و نوع خاک وغیره ام راهنمایی کنین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام یه مزرعه پرورش کرم بزنم کی میتونه کمکم کنه

چه مقدار زمین میخواهد؟

سرمایه اولیه چقد میخواد؟

بازار کارش چطوره اگه دس بزنم به این کار میصرفه یا نه

راسی خودمم دانشجوی کشاورزی ام

میشه کمکم کنین

یه سوال این به شما پیشنهاد شده؟
چون من خیلی میشنوم.. که اینکار زده بشه....
به همه هم دارن پیشنهاد میدن.. باز چه خبره؟نمیدونم.

Pars.engine

عضو جدید
اگر هدفتان تولید ورمی کمپوست و کرم توسط شخص خودتان و فروش آن است بدانید کار خوبی است .
اگر می خواهید فقط سرمایه گذاری کنید و سود بگیرید بدانید وارد نشوید بهتر است .