گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کسی نبود؟
نتایجم زدن به سلامتی
دوستان اگه کسی از رشته ای غیر برق بوده و کنکور موفق بوده یه راهنمایی کنه ببینیم امید وار باشیم یا نه
اخه من فیزیکیم
بنظرم هرکسی که ذهنی داشته باشه که آماده ی بذیرش علوم فیزیک باشه تو همه ی زمینه های مهندسی میتونه موفق شه.
شما هم از اسم رشته ی برق نترس یه بسم الله بگو و شروع کن.خیالت راحت باشه که موفق میشی

sorour85

عضو جدید
من موافقم با نظر شما، چون میانگین زبان تو کنکور برق اینجوری که من تحقیق کردم بین 14 تا 16 درصد بوده تا زمانیکه دفترچه اش جدا بوده ، الان که دفترچه ها هم یکی شده قطعاً پایین تر هم اومده و قطعاً درسی که و که میانگینش پایینه نزدنش خیلی کم خطره ولیییییییی امان از اینکه بالا بزنی این درس و !!! چون خیلی لز بچه ها پایه زبانشون ضعیفه ترجیح می دن که روی سیگنال و کنترل و .. کار کنند تا زبان . منم پارسال زبان و گذاشتم کنار ولی امسال که وقت دارم زبان هم می خونم اونم با یه متد کنکوری. و باید بگم بزرگترین اشتباه تو زبان ترجمه کلمه به کلمه اونه. اگه کسی خواست زبان شروع کنه من می تونم کمکش کنم.
سلام
اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم پایه زبانم خیلی بد نیست اما سرعتم تو تست زدن خیلی پایینه:(

ehsan0641

کاربر بیش فعال
منم میخوام قدرت امتحان بدم.اولشم که رفتم فیزیک دلیلش این بود که میخواستم برم برق اما نیاوردم و مشاورم گفت نزدیک ترین رشته به برق رشته فیزیکه پس همین رو بخون و ارشد برو برق که 1 سالتم پشت کنکور نمونی.کنترلم پاس نکردم.الانم میخوام یکی دو درس رو شروع کنم که یه دیدی به درسا پیدا کنم

سلام
من لیسانسم رو برق گرایش قدرت گرفتم، فقط خاستم خدمتتون عرض کنم که شما که میخایید همچین کاریکنید همونطور که دوستمون گفت ابتدا به ساکن باید روی رفرنس ها کار کنید مثلا:
ماشین: کتاب پی سی سن مدار: مدار1و2 جبه دار کنترل: امین رضایی بررسی سیستمهای قدرت: هادی سعادت
شما که رشتتون هم فیزیک بوده الکترومغناطیس قطعا بلدید پس از همین حالا شروع کنید کنکوری بخونیدش. نگران بررسی و ماشین نباشد چون پایه این دروس که مباحث فیزیکی هستن رو قطعا تسلط دارید فقط باید یکم دید مداری داشته باشد که لازمه اول روی مدار کار کنید بعد روی بقیه دروس. راستی ریاضی مهندسی گذروندید؟

pouyan87

عضو جدید
دوستان کسی اینجا مقدمه مهندسی پزشکی خونده ؟ یکی از دوستام از مخابرات میخوار پزشکی بخونه ،میخواستم لطف کنید به دیدی راجع به درسشو و تستاشو رفرنساش بدین و یه مقایسه با مغناطیس انجام بدید

mah t

عضو جدید
دوستان کسی ترتیب دانشگاهای خوب تهران و شیراز رو واسه گرایش کنترل می دونه؟
هم از نظر امکانات آموزشی هم امکانات خود دانشگاه مثل خوابگاه و...

آخرین ویرایش:

amir mahdian

عضو جدید
حالا که قراره دوباره استارت بزنیم یه مسائله مهم رو که اغلب معلومه باهاش درگیرن رو اینجا میارم

اول اینکه توی بدن یه چیزی هست به نام ساعت فیزیولوژیکی که تنظیم بودنش میتونه روی کارایی یک فرد چه ذهنی و چه فیزیکی تاثیر بزاره
از جمله عوامل به هم خوردن این ساعت ، خواب های نامرتبه (یعنی در یک سیکل ۲۴ ساعته در هر سیکل توی ساعات متغیری بخوابی)
شاید تا حالا واستون پیش اومده باشه که مثلا شب قبل خوب بخوابید ولی هنوز احساس خستگی و خواب آلودگی کنید، این نشونه این هستش که ساعت ، شما بهم ریخته یا بقولی کوک نیست

فکر کنم الان دوستان نکته رو متوجه شده باشن
همه باید تلاش کنن واسه تنظیم این ساعت توی شبانه روز از ساعات ثابتی برای خواب استفاده کنند
بعد از حدود چند هفته از اجرا خودتون نتیجش رو میبینید
دقت کنید مهم نیست که شب زود بخوابید یا مثلا بعداز ظهر مهم اینکه در زمانهای ثابتی از روز بخوابید
نکته دیگه اینکه اگر در شبانه روز میزان خوابتون پیوسته باشه ،خب خیلی بهتر از چند بخشی خوابیدنه
امیدوارم همه دوستان با برنامه ریزی خوب امسال نتیجه بگیرن

sinners_silent

عضو جدید
سلام دوستان. من مدار رو از رو چی بخونم که یاد بگیرم؟اینطور که شنیدم مهندس نامی مدرسان بهتر از کتاب پوران پژوهش هست.شما چی میگید؟و اینکه معادلاتم بدک نیست.از رو نیکوکار پاس کردم.واسه کنکور نیکوکار خوبه؟ و واسه ریاضی مهندسی نظرتون چیه؟ مومن زاده راهیان ارشد خوبه؟

بابک منافی

اخراجی موقت
سلام دوستان. من مدار رو از رو چی بخونم که یاد بگیرم؟اینطور که شنیدم مهندس نامی مدرسان بهتر از کتاب پوران پژوهش هست.شما چی میگید؟و اینکه معادلاتم بدک نیست.از رو نیکوکار پاس کردم.واسه کنکور نیکوکار خوبه؟ و واسه ریاضی مهندسی نظرتون چیه؟ مومن زاده راهیان ارشد خوبه؟

برای ریاضی مهندسی به نظرم کتابه مهندس حسین نامی رو بخونی خوبه توضیحاتشم ساده و روونه نکته های تستی هم زیاد داره سوالای 91-92 هم توش حل کرده به نظر من اصلابا کتابه مومن زاده قابل قیاس نیست مدار الکتریکی هم همون طور که خودت گفتی میتونی کتابه دکتر مهرداد عابدی و مهندس حسین نامی رو بخونی که نوشتاری به سبک ریاضی مهندسی داره اونم به نظرم کتابه خوبیه امیدوارم تونسته باشم تا حدی راهنماییت کنم .

Mmshh

عضو جدید
سلام
به چيزايي يه دفعه ذهنمو مشغول كرد:
من هنوز ترم ٧ و ٨م مونده و دارم واسه كنكور ارشد ميخونم، ميخوام بدونم: ١.كارآموزي رو ميشه ترم بهمن (٨) بگيرم يا فقط بايد ترم تابستون گرفت؟ اونوقت اگه ترم بهمن بگيرم ميتونم تابستون دوره كارآموزيُ بگذرونم يا بايد تو طول ترم برم؟(اينجوري خيلي وحشتناكه) اگه تو تابستون برم اونوقت استاد تا كي نمره رو اعلام ميكنه و تا ٣١ شهريور فارغ التحصيل محسوب ميشم؟
٢. اگه دفاع پروژمو تا اواسط تابستون ارائه بدم تا آخر شهريور فارغ التحصيلم؟

*ميترسم ارشد رتبم خوب بشه و روزانه قبول بشم ولي تا آخر تابستون فارغ التحصيل نشم :(

armin.katani

عضو جدید
دوستان کسی اینجا مقدمه مهندسی پزشکی خونده ؟ یکی از دوستام از مخابرات میخوار پزشکی بخونه ،میخواستم لطف کنید به دیدی راجع به درسشو و تستاشو رفرنساش بدین و یه مقایسه با مغناطیس انجام بدید

به نظر من به دوستتون بگید اصلاً دنبال خوند مقدمه ای بر مهندسی پزشکی نباشه اگه تا حالا نخونده ، چون 99% بچه ها این درس و نمی خونن اصلاً تاثیری نداره و شما با یه دو تا تست سیگنا می تونید همه ی این درس و جبران کنید ، شما اگه رتبه های بچه ها کنترل و مخابرات و نگاه کنید متوجه می شید که در بیشتر مواقع حتی رتبه های مهندسی پزشکیشون بهتر میشه با مقدمه پزشکی صفر درصد.

اما مغناطیس داشتانش برای بچه های مغناطیس متفاوته که در یه پستی اخیراً راجع بهش توضیح دادم.

mohamad alizade

عضو جدید
اگه راهنمایی کنید ممنون می شم . میخواستم یکیشو انتخاب کنم و برام موفقیت شغلی داخل کشور مهم است و فرق دیگری برام ندارن

من فکر میکنم که با توجه به سیاستهای کشور برق وضعیت بهتری داره ولی اگه توضیحه کاملتر میخوای برو سایته مدرسان تو قسمته گرایشها وموقعیت های شغلی اونجا بیشتر توضیح داده

controlqueen

عضو جدید
من موافقم با نظر شما، چون میانگین زبان تو کنکور برق اینجوری که من تحقیق کردم بین 14 تا 16 درصد بوده تا زمانیکه دفترچه اش جدا بوده ، الان که دفترچه ها هم یکی شده قطعاً پایین تر هم اومده و قطعاً درسی که و که میانگینش پایینه نزدنش خیلی کم خطره ولیییییییی امان از اینکه بالا بزنی این درس و !!! چون خیلی لز بچه ها پایه زبانشون ضعیفه ترجیح می دن که روی سیگنال و کنترل و .. کار کنند تا زبان . منم پارسال زبان و گذاشتم کنار ولی امسال که وقت دارم زبان هم می خونم اونم با یه متد کنکوری. و باید بگم بزرگترین اشتباه تو زبان ترجمه کلمه به کلمه اونه. اگه کسی خواست زبان شروع کنه من می تونم کمکش کنم.

خب شمابارسال كه زبان نزدي رتبت جطوري بود مكه كه امسال داري روزبان كارميكني؟ اينجوركه شماميكي اكه كسي زبان بزنه خيلي موثره تورتبه اش

controlqueen

عضو جدید
بجه هاكسي ميدونه سنجشي كه براآزموناش بايدثبت نام كنيم اسمش سنجش تكميلي هس ياسنجش ودانش؟؟هردوش واسه ارشده ولي سنجش تكميلي توخوزستان نمايندكي نداره‏!‏‏!‏

neda mosavi

اخراجی موقت
دوستان کسی ترتیب دانشگاهای خوب تهران و شیراز رو واسه گرایش کنترل می دونه؟
هم از نظر امکانات آموزشی هم امکانات خود دانشگاه مثل خوابگاه و...

تا اونجایی که من میدونم تو دانشگاههای تهران تو گرایشه کنترل دانشگاه تهران از همه بهتره و تو دانشگاههای شیرازم دانشگاه صنعتیش از همه بهتره البته این نظر شخصی منه شمام با چک کردن اعضای هیئت علمی این دانشگاهها به این نتیجه میرسین . موفق باشی:smile:

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

890031156

کاربر ممتاز
خب شمابارسال كه زبان نزدي رتبت جطوري بود مكه كه امسال داري روزبان كارميكني؟ اينجوركه شماميكي اكه كسي زبان بزنه خيلي موثره تورتبه اش

خب معلومه،درسی رو که اکثرا نمیزنن بزنی اونم با درصد خوب تراز و رتبتو خیلی جابجا میکنه
من سال پیش آزمایشی زبانو 60 زدم بقیه درسام فقط الکترونیک 25 زدم 3000 شد رتبم!!!!

ehsan0641

کاربر بیش فعال
بجه هاكسي ميدونه سنجشي كه براآزموناش بايدثبت نام كنيم اسمش سنجش تكميلي هس ياسنجش ودانش؟؟هردوش واسه ارشده ولي سنجش تكميلي توخوزستان نمايندكي نداره‏!‏‏!‏
دوست عزیز این سنجش! اسمش به اصطلاح تعاونی سازمان سنجش هست که توی خوزستان آزمونهاش توی اهواز برگزار میشه،مثلا من دزفول زندگی میکنم باید واسه آزمونهای آزمایشی برم تنها نمایندگی خوزستان که اهواز هست آزمون بدم. بخاطر اینکه یه نمایندگی تو استان بیشتر نداره یکم شرایط سخته ولی خوب ظاهرا میصرفه به زحمتش. موفق باشید.

amir mahdian

عضو جدید
بیشترین سوالی که این روزها از من پرسیده میشود "آيا ترم مهرماه را مرخصي تحصيلي براي آزمون ارشد بگيرم"؟

بستگی کاملا به طرفش داره. یه موقعی می بینی مثلا ۲۴ واحد داری و اگه بخوای بگذاری ترم اخر بگیری اصلا فارغ التحصیل نمیشی یا این که ریسکش خیلی بالا میره. قطعا تو چنین شرایطی نباید این ریسک رو کرد. یه مواقعی هم هست که میبینی درسهایی که باقی مانده با درسهای کنکور هم پوشانی داره این طوری به نفعت هم هست که اون درسها رو بگیری که برای کنکورتم تمرین شه. اگر میخواهی ترم بگیری باید اول از همه به درسهایی که میگیری دقت کنی. مثلا درسهایی که پروژه سنگین دارند یا زمان زیادی از ادم میگیرند ترجیحا نگیری. ترجیحا باید درسهایی گرفته شه که کمترین مشغله ذهنی رو از ادم بگیرند و ذهن ادم رو خیلی کم به خودشون مشغول کنند. به هر حال فعلا از الان برنامه بریز تا اخر تابستون شروع به مطالعه کن بستگی به وضعیت اون موقعت میتونی تصمیم بگیری که ترم بعد چه کنی

controlqueen

عضو جدید
دوست عزیز این سنجش! اسمش به اصطلاح تعاونی سازمان سنجش هست که توی خوزستان آزمونهاش توی اهواز برگزار میشه،مثلا من دزفول زندگی میکنم باید واسه آزمونهای آزمایشی برم تنها نمایندگی خوزستان که اهواز هست آزمون بدم. بخاطر اینکه یه نمایندگی تو استان بیشتر نداره یکم شرایط سخته ولی خوب ظاهرا میصرفه به زحمتش. موفق باشید.

منم دزفولم وواقعاسخته برام برم اهوازآزمون بدم‏!‏ حالاآدرس نمايندكيش تواهوازكجاست؟من هرجي سرج كردم تو نت فقط يه آدرس بوداونم به اسم سنجش ودانش كه مطمئن نبودم خودش هس يانه‏!‏ تونادري بود آدرسش

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم میخوام قدرت امتحان بدم.اولشم که رفتم فیزیک دلیلش این بود که میخواستم برم برق اما نیاوردم و مشاورم گفت نزدیک ترین رشته به برق رشته فیزیکه پس همین رو بخون و ارشد برو برق که 1 سالتم پشت کنکور نمونی.کنترلم پاس نکردم.الانم میخوام یکی دو درس رو شروع کنم که یه دیدی به درسا پیدا کنم
اول بگم که کار شما واقعا سخت هست.
دوما این کتابها که دوستمون گفته واقعا مناسب هست فقط مدار رو بنظرم اصلا نرو سراغ جبه دار بلکه هیت رو بخون مطمئن باش بقدری که دید نسبت به این درس پیدا کنی راه میفتی بعدشم برو سراغ کتابهای تستی مثله کتاب اقای کارو زرگر
سلام
من لیسانسم رو برق گرایش قدرت گرفتم، فقط خاستم خدمتتون عرض کنم که شما که میخایید همچین کاریکنید همونطور که دوستمون گفت ابتدا به ساکن باید روی رفرنس ها کار کنید مثلا:
ماشین: کتاب پی سی سن مدار: مدار1و2 جبه دار کنترل: امین رضایی بررسی سیستمهای قدرت: هادی سعادت
شما که رشتتون هم فیزیک بوده الکترومغناطیس قطعا بلدید پس از همین حالا شروع کنید کنکوری بخونیدش. نگران بررسی و ماشین نباشد چون پایه این دروس که مباحث فیزیکی هستن رو قطعا تسلط دارید فقط باید یکم دید مداری داشته باشد که لازمه اول روی مدار کار کنید بعد روی بقیه دروس. راستی ریاضی مهندسی گذروندید؟
البته ماشین چاپمن هم تفاوتی با ماشین پی سی سن نداره
شاید کمی روانتر هم باشه
برای ریاضی مهندسی به نظرم کتابه مهندس حسین نامی رو بخونی خوبه توضیحاتشم ساده و روونه نکته های تستی هم زیاد داره سوالای 91-92 هم توش حل کرده به نظر من اصلابا کتابه مومن زاده قابل قیاس نیست مدار الکتریکی هم همون طور که خودت گفتی میتونی کتابه دکتر مهرداد عابدی و مهندس حسین نامی رو بخونی که نوشتاری به سبک ریاضی مهندسی داره اونم به نظرم کتابه خوبیه امیدوارم تونسته باشم تا حدی راهنماییت کنم .
بنده ریاضی مهندسی مدرسان رو ندیدم ولی مدار مدرسان رو میخونم در کنار مدار اقای زرگر
بنظرم سطحش از کتاب اقای زرگر پاپپن تر هست ولی خوبیش اینه که خیلی مثال داره مثالهای ساده تا سخت
ولی یه چندتا سوال رو غلط حل کرده
دوستان خواسته باشن میگم که ببینید
یه سری مباحث هم هست که خیلی سطحی از روشون گذشته ولی کتاب اقای زرگر در موردشون مفصل صحبت کرده
واقعا مدار اقای زرگر چیز دیگه است.از نظر من بین تمام کتابهای کنکوری چه مدار چه دروس دیگه کتاب ایشون بهترین هست.
یه نکته ای هم که وجود داره اینه که اگه سوال داشته باشین میتونید تو سایتشون بپرسید تا بهتون جواب بده و یا میتونید به موبایلشون زنگ بزنید تا جواب بده.من خودم باهاشون تلفنی صحبت کردم خیلی قشنگ بهم جواب دادن.

ehsan0641

کاربر بیش فعال
منم دزفولم وواقعاسخته برام برم اهوازآزمون بدم‏!‏ حالاآدرس نمايندكيش تواهوازكجاست؟من هرجي سرج كردم تو نت فقط يه آدرس بوداونم به اسم سنجش ودانش كه مطمئن نبودم خودش هس يانه‏!‏ تونادري بود آدرسش

والله چیزی درباره اینکه آدرسش کجاست پیدا نکردم ، حالا باز اگه کسی به پستم خورد که قبلا شرکت کرده ازش میپرسم خبرتون میدم.

controlqueen

عضو جدید
والله چیزی درباره اینکه آدرسش کجاست پیدا نکردم ، حالا باز اگه کسی به پستم خورد که قبلا شرکت کرده ازش میپرسم خبرتون میدم.

مكه شمانميكيد شركت كرديد خب كجاثبت نام كرديد وكجاميريدآزمون بديد؟شماآزمون ميديدولي آدرسشونميدونيد؟:دي

ehsan0641

کاربر بیش فعال
مكه شمانميكيد شركت كرديد خب كجاثبت نام كرديد وكجاميريدآزمون بديد؟شماآزمون ميديدولي آدرسشونميدونيد؟:دي

نه بابا من کی گفتم شرکت کردم؟!!!! بنده با توجه به تعریف دوستان و اخباری که از مشاوره سازمان گرفتم درصدد ثبت نامم. ولی یکم دو دلم چون مرکز استان هست. اینم لینک ثبت نامشه:
www.sanjeshserv.ir

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان و تبریک به دوستانی که در ازمون سال ۹۲ رتبه های خوبی کسب کردن و در اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدن .
دوستان جاتون خالی امروز اقایه تقوی سر کلاسشون از مهندس مهرپویا رتبه یک دعوت کردن و یک ساعتی ایشون در کلاس حضور پیدا کردن و به مشاوره پرداختن . خیلی جالب بودن ایشون از بابت اینکه در سایت مدرسان مصاحبه ازشون هست و یه چیزایی نوشتن که اصلا مورد تایید ایشون نیست ناراحت بودن و از ما خواستن که به هر چند نفرم که میتونیم صحبتاشونو انتقال بدیم .
خیلی حرفایه جالبی زدن مثل اینکه سر جلسه کنکور اصلا به ترتیب سوالات توجه نکردن و اول گشتن و سوالات اسونو پیدا کردن و به اونا جواب دادن بعد رفتن سراغ سوالایه سخت . خیلی روی تست کار کردن توصیه میکردن . از مطالبی که گفت شاید بحث منابع بیشتر از همه مهم باشه که من به ترتیب میگم :
البته ایشون هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردن
واسه درس زبان گفتن چون زبانشون خوب نبوده ولی در عوض مدار و ریاضی قوی بودن ترجیح دادن که با همون اطلاعات قبلی یه درصد کمی زبان بزنن و برن سراغ مدار و ریاضی .
درس مدارو گفت از روی کتاب پارسه خوندن و پس از اتمام دو جلدش واسه تست بیشتر کتاب مدرسانو خوندن .
واسه درس ریاضی گفتن چون ریاضی مهندسی رو خوب پاس نکردن مشکل داشتن و به پیشنهاد یکی از دوستانشون میرن جزوه دست نویس ریاضی و معادلات معتقدی رو میخونن و در کنارشم با کتاب خود معتقدی ریاضی رو جمع میکنن .
واسه کنترل گفتن که همیشه نسبت به این درس استرس داشتن و به پیشنهاد دوستشون میرن کتاب کنترل مدرسانو میخونن و البته خیلیم از کتاب راضی بودن با وجود اینکه درصد خوبی در کنترل نزدن ( دلیلشم گفتن به خاطر اون استرسه بوده) .
واسه درس الکترونیک گفتن اصلا هیچ کتابی نخوندن و چون استاد دانشگاهشون خیلی خوب بوده تسلط کامل داشتن و البته صد درصدم زدن . ( البته از روی کتاب اشرفیان فقط تست زدن )
واسه مغناطیسم گفتن کتاب پارسه رو خوندن و خیلی به مغناطیس مسلط بودن ولی به دلیل اینکه مغناطیس درس اخر بوده که جواب دادن انرژی کم اوردن و فقط شش تست زدن .
بزرگترین مشکلو واسه درس سیگنال داشتن چون مدتها از روی کتاب پارسه خوندن و هیچوقت مسلط نشدن تا یک ماه اخر کنکور که با کتاب دو جلدی اقایه مومن زاده اشنا میشن و در اون مدت کوتاه میخوننش و از این کتاب به عنوان یه کتاب خیلی خیلی عالی یاد کردن و گفتن سیگنالشونو مدیون کتاب اقایه مومن زاده هستن ( البته من خودم قدرتیم و سیگنال ندارم و فقط دارم صحبتایه ایشونو انتقال میدم )

. شاید واسه بعضیا سوال باشه که پس اقایه تقوی نقششون این وسط چیه نه اقایه مهرپویا از کلاسشون استفاده کرده نه کتابشون . جواب این سوال فقط یه جمله میتونه باشه بزرگی اقایه تقوی و اینکه هدف ایشون تبلیغ نیست چون اصلا سال دیگه ایشون در ایران نیستن ( به احتمال زیاد ) و الان کافیه فقط از اقایه مهرپویا مشاوره بخواید و از ایشون مثلا در مورد کلاس کدوم استاد رفتن سوال کنیدبدون شک اقایه تقوی رو معرفی میکنن .
ببخشید صحبتام طولانی شد .

آخرین ویرایش:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان و تبریک به دوستانی که در ازمون سال ۹۲ رتبه های خوبی کسب کردن و در اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدن .
دوستان جاتون خالی امروز اقایه تقوی سر کلاسشون از مهندس مهرپویا رتبه یک دعوت کردن و یک ساعتی ایشون در کلاس حضور پیدا کردن و به مشاوره پرداختن . خیلی جالب بودن ایشون از بابت اینکه در سایت مدرسان مصاحبه ازشون هست و یه چیزایی نوشتن که اصلا مورد تایید ایشون نیست ناراحت بودن و از ما خواستن که به هر چند نفرم که میتونیم صحبتاشونو انتقال بدیم .
خیلی حرفایه جالبی زدن مثل اینکه سر جلسه کنکور اصلا به ترتیب سوالات وجه نکردن و اول گشتن و سوالات اسونو پیدا کردن و به اونا جواب دادن بعد رفتن سراغ سوالایه سخت . خیلی روی تست کار کردن توصیه میکردن . از مطالبی که گفت شاید بحث منابع بیشتر از همه مهم باشه که من به ترتیب میگم : واسه درس زبان گفتن چون زبانشون خوب نبوده ولی در عوض مدار و ریاضی قوی بودن ترجیح دادن که با همون اطلاعات قبلی یه درصد کمی زبان بزنن و برن سراغ مدار و ریاضی . ( البته ایشون هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردن )
درس مدارو گفت از روی کتاب پارسه خوندن و پس از اتمام دو جلدش واسه تست بیشتر کتاب مدرسانو خوندن .
واسه درس ریاضی گفتن چون ریاضی مهندسی رو خوب پاس نکردن مشکل داشتن و به پیشنهاد یکی از دوستانشون میرن جزوه دست نویس ریاضی و معادلات معتقدی رو میخونن و در کنارشم با کتاب خود معتقدی ریاضی رو جمع میکنن .
واسه کنترل گفتن که همیشه نسبت به این درس استرس داشتن و به پیشنهاد دوستشون میرن کتاب کنترل مدرسانو میخونن و البته خیلیم از کتاب راضی بودن با وجود اینکه درصد خوبی در کنترل نزدن ( دلیلشم گفتن به خاطر اون استرسه بوده) . واسه درس الکترونیک گفتن اصلا هیچ کتابی نخوندن و چون استاد دانشگاهشون خیلی خوب بوده تسلط کامل داشتن و البته صد درصدم زدن . ( البته از روی کتاب فقط اشرفیان تست زدن )
واسه مغناطیسم گفتن کتاب پارسه رو خوندن و خیلی به مغناطیس مسلط بودن ولی به دلیل اینکه مغناطیس درس اخر بوده که جواب دادن انرژی کم اوردن و فقط شش تست زدن .
واسه درس بزرگترین مشکلو واسه درس سیگنال داشتن چون مدتها از روی کتاب پارسه خوندن و هیچوقت مسلط نشدن تا یک ماه اخر کنکور که با کتاب دو جلدی اقایه مومن زاده اشنا میشن و در اون مدت کوتاه میخوننش و از این کتاب به عنوان یه کتاب خیلی خیلی عالی یاد کردن و گفتن سیگنالشونو مدیون کتاب اقایه مومن زاده هستن ( البته من خودم قدرتیم و سیگنال ندارم و فقط دارم صحبتایه ایشونو انتقال میدم )

. شاید واسه بعضیا سوال باشه که پس اقایه تقوی نقششون این وسط چیه نه اقایه مهرپویا از کلاسشون استفاده کرده نه کتابشون . جواب این سوال فقط یه جمله میتونه باشه بزرگی اقایه تقوی و الان کافیه فقط از اقایه مهرپویا مشاوره بخواید و از ایشون مثلا در مورد کلاس کدوم استاد رفتن سوال کنیدبدون شک اقایه تقوی رو معرفی میکنن .
با تشکر از شما دوست عزیز که زحمت کشیدی اینارو نوشتی.
منم همیشه به این فکر میکردم که میشه 1 درس رو تو کنکور 100 زد،درسی هم که مد نظر خودم بود همین الکترونیک بود.
آقای تقوی هم از اساتید خیلی خوب هستن که هم از لحاظ علمی هم اخلاقی میتونن یه نمونه ی کامل از یه استاد و مهندس باشن.
امیدوارم سال بعد یکی از ماها بریم و به بچه های 94 مشاوره بدیم !

pouyan87

عضو جدید
خیلی حرفایه جالبی زدن مثل اینکه سر جلسه کنکور اصلا به ترتیب سوالات توجه نکردن و اول گشتن و سوالات اسونو پیدا کردن و به اونا جواب دادن بعد رفتن سراغ سوالایه سخت . خیلی روی تست کار کردن توصیه میکردن . از مطالبی که گفت شاید بحث منابع بیشتر از همه مهم باشه که من به ترتیب میگم :
البته ایشون هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردن
واسه درس زبان گفتن چون زبانشون خوب نبوده ولی در عوض مدار و ریاضی قوی بودن ترجیح دادن که با همون اطلاعات قبلی یه درصد کمی زبان بزنن و برن سراغ مدار و ریاضی .
واسه کنترل گفتن که همیشه نسبت به این درس استرس داشتن و به پیشنهاد دوستشون میرن کتاب کنترل مدرسانو میخونن و البته خیلیم از کتاب راضی بودن با وجود اینکه درصد خوبی در کنترل نزدن ( دلیلشم گفتن به خاطر اون استرسه بوده) . واسه درس الکترونیک گفتن اصلا هیچ کتابی نخوندن و چون استاد دانشگاهشون خیلی خوب بوده تسلط کامل داشتن و البته صد درصدم زدن . ( البته از روی کتاب فقط اشرفیان تست زدن )
واسه درس بزرگترین مشکلو واسه درس سیگنال داشتن چون مدتها از روی کتاب پارسه خوندن و هیچوقت مسلط نشدن تا یک ماه اخر کنکور که با کتاب دو جلدی اقایه مومن زاده اشنا میشن و در اون مدت کوتاه میخوننش و از این کتاب به عنوان یه کتاب خیلی خیلی عالی یاد کردن و گفتن سیگنالشونو مدیون کتاب اقایه مومن زاده هستن ( البته من خودم قدرتیم و سیگنال ندارم و فقط دارم صحبتایه ایشونو انتقال میدم )

. شاید واسه بعضیا سوال باشه که پس اقایه تقوی نقششون این وسط چیه نه اقایه مهرپویا از کلاسشون استفاده کرده نه کتابشون . جواب این سوال فقط یه جمله میتونه باشه بزرگی اقایه تقوی و الان کافیه فقط از اقایه مهرپویا مشاوره بخواید و از ایشون مثلا در مورد کلاس کدوم استاد رفتن سوال کنیدبدون شک اقایه تقوی رو معرفی میکنن .
سلام شما کلاس استاد تقوی میرید میشه بپرسم درستون کجاس ؟
استاد کهن مدار مرتبه اول و لاپلاس گفتن
دکتر زرگرم فصل 4 کتاب خودشون هستن
این 2 تا که فک میکنم درسشون خیلی عقب هست مخصوصا کهن

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام شما کلاس استاد تقوی میرید میشه بپرسم درستون کجاس ؟
استاد کهن مدار مرتبه اول و لاپلاس گفتن
دکتر زرگرم فصل 4 کتاب خودشون هستن
این 2 تا که فک میکنم درسشون خیلی عقب هست مخصوصا کهن

اقایه تقوی دقیقا مشابه سرفصلهای کتابشون پیش میرن . امروز تحلیل مدار در حالت سینوسی تقریبا تمام شد و البته فصله بعد یعنی مبانی مدارهای LTI رو لابه لایه دیگر فصلها میگه یعنی هفته بعد مدارات تزویجو شروع میکنیم .

controlqueen

عضو جدید
نه بابا من کی گفتم شرکت کردم؟!!!! بنده با توجه به تعریف دوستان و اخباری که از مشاوره سازمان گرفتم درصدد ثبت نامم. ولی یکم دو دلم چون مرکز استان هست. اینم لینک ثبت نامشه:
www.sanjeshserv.ir
آخه كفتيدبايدواسه آزمونابريداهواز فكركردم ثبت نام كرديد‏!‏‏!‏ بازم مرسي واسه سايتش

Paydar91

کاربر ممتاز
کسی نبود؟
نتایجم زدن به سلامتی
دوستان اگه کسی از رشته ای غیر برق بوده و کنکور موفق بوده یه راهنمایی کنه ببینیم امید وار باشیم یا نه
اخه من فیزیکیم

دوست محترم شما همین که الان ترم 5 هستی و دغدغه کنکور داری خیلی جلو هستین نسبت به حتی بعضی از برقی ها....ببیند اکثر بچه های این جا توی کورس رقابت هستند واسه همینه وقت نمیکنند جواب بدند و... شما ایشالله حتما بعد کنکور اینا بیاید این ورا همین دوستان این جا که نتایج خوبی گرفتند کلی به روز کمکتون میکنند و...
.
.
به طور کلی کنکور ترس نداره و واقعا اون قدر هام سخت نیست...چیزی که بیش از همه سختش میکنه حاشیه هاشه...وگر نه خودش به قول معروف یه تبل تو خالیه..خیلی ها با بودند کارشناسی ناپیوسته از چه دانشگاهایی بعد دو بار کنکور دادند رتبه برتر شدند...این که ادم بتونه 9 تا درسو درکنار هم جمع کنه اینا هست که کارو سخت میکنه...
.
.
به هر حال شروع کنید و توکل برخدا...شما به طور خاص بگید با چه دروسی میخواید شروع کنید تا من در حد توانم کمکتون کنم..
مثلا واسه ریاضی مهندسی من مدرسان شریف رو ندیدم ولی تعریفشو زیاد شنیدم
ولی در مورد کتاب اقای کریمی بگم تقریبا کتابشون کامله چه از نظر تست و چه از نظر درسنامه ولی نکته ای که هست بعضی چیزای خییل قشنگ و مفهموی رو پیچوندند و نکته وار گفتند که اینا بستگی به علاقه و ذهن پویا شما داره که چرایی براتون بوجود بیاد و اون نکات رو خودتون با استفاده از کتاب های دیگه به طور مفهمومی یاد بگیرید...
در مورد معادلات با مشتقات جزیی همه میگن مومن زاده بهتره و.... ولی ندیدم کسی بگه رهیافت اقای فرشید مریخ بیات هم به گمونم خوبه بد نیست اونم از کتاب خونه بگیرید یه نگاهی بهش بندازید منم خودمم هنوز ندیدمش....
.
.
سعی کنید از الان حرفه ای درس خوندن با برنامه ریزی رو تمرین کنید..و نگید وقت هنوز دارمو و... واقعا خیلی خیلی زود میگزره....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا