[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

به به میبینم که همتون سخت مشغول خوندین;)خبری نیست ازتون...جه درسایی رو تموم کردین تا حالا؟؟؟؟من جرم وسنیتیک رو تموم کردو بفیه رو هم اخراشم.شما جی؟

saman001

عضو جدید
سلام

سلام

دوستان بهترینآزمون ارشد مهندسی شیمی کدومه؟پارسه؟

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان
من تو درس های حرارت و سیالات واقعا مشکل دارم به خصوص سیالات !!!!
از روی راهیان که می خونم خیلی کامل توضیح نداده و من در مفهموم درس مشکل دارم بهنظرتون از روی پارسه بخونم بهتره یا از روی کتاب رفرنس ؟البته وقتم خیلی کمه متاسفانه
دوستان کسی میدونه که تا چه رتبه ای احتمال قبول شدن در هر کدوم از گرایش های مهندسی شیمی در تهران هستش؟

abdol1987

عضو جدید
سلام دوستان من تو درس های حرارت و سیالات واقعا مشکل دارم به خصوص سیالات !!!!از روی راهیان که می خونم خیلی کامل توضیح نداده و من در مفهموم درس مشکل دارم بهنظرتون از روی پارسه بخونم بهتره یا از روی کتاب رفرنس ؟البته وقتم خیلی کمه متاسفانه دوستان کسی میدونه که تا چه رتبه ای احتمال قبول شدن در هر کدوم از گرایش های مهندسی شیمی در تهران هستش؟
بهتره یه نفر که سیالاتش ‌خوبه کمکت کنه،به اصطلاح لکچر بهت بده، خیلی راحت یاد میگیری،رفرنس خوندن خیلی کمکی نمی کنه.تهران روزانه یا شبانه؟شبانه تا ۲۳۰هم دیدم. شانسیه

• Like
واکنش ها: E.AP

E.AP

عضو جدید
بهتره یه نفر که سیالاتش ‌خوبه کمکت کنه،به اصطلاح لکچر بهت بده، خیلی راحت یاد میگیری،رفرنس خوندن خیلی کمکی نمی کنه.تهران روزانه یا شبانه؟شبانه تا ۲۳۰هم دیدم. شانسیه
متاسفانه دسترسی به کسی ندارم که سیالاتش خوب باشه:( روزانه تا چه رتبه ای امکان قبولی هست؟

abdol1987

عضو جدید
متاسفانه دسترسی به کسی ندارم که سیالاتش خوب باشه:( روزانه تا چه رتبه ای امکان قبولی هست؟
دانشگاه تهران چون بودم رو میدونم که ۹۱دیدم تا ۱۲۰هم روزانه محیط زیست قبول شده.بازم به ظرفیتها بستگی داره، شما واسه دانشگاه تهران ۱۰۰رو در نظز بگیر،امسرکبیر و اینها امار ندارم:) . هم دانشگاهیات یکی رو پیدا کن واسه سیالات. گرچه ضریب دو هست و به جاش میتونی کنترل فرایند و زبان رو هم بخونی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

سلام ..

اول شما بگید که برای شما گرایش فرقی نمی کنه و حاضر هستید هر گرایشی برید ...

در کل جدا از گرایش تا 150 میشه تهران روزانه پیدا کرد ... الان ظرفیت ها رو خیلی نسبت به سالای قبل پایین آوردن ... اگه شبانه هم انتخاب کنی تا 200 هم میتونی تهران قبول شید ...

برای دانشگاه تهران که دوستمون گفتند سال 91 120 نفر رو می گرفتند الان تا 100 تموم گرایش های شریف و تهران پر میشه ... ولی اینم بگم اگر تلاشتون رو بکنید کاری نداره رتبه ی زیر 100 ...

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلام ..

در کل جدا از گرایش تا 150 میشه تهران روزانه پیدا کرد ... الان ظرفیت ها رو خیلی نسبت به سالای قبل پایین آوردن ... اگه شبانه هم انتخاب کنی تا 200 هم میتونی تهران قبول شید ...

برای دانشگاه تهران که دوستمون گفتند سال 91 120 نفر رو می گرفتند الان تا 100 تموم گرایش های شریف و تهران پر میشه ... ولی اینم بگم اگر تلاشتون رو بکنید کاری نداره رتبه ی زیر 100 ...
سلام داش پوریا
ظرفیت ها را پایین اوردند؟!
الان جمع ظرفیت فرایند و جداسازی شریف و تهران چنده؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام داش پوریا
ظرفیت ها را پایین اوردند؟!
الان جمع ظرفیت فرایند و جداسازی شریف و تهران چنده؟

سلام ...
خیلی هم ظرفیت ها رو آوردند پایین ... 2 سال قبل شریف تو هر گرایش 12 نفر می گرفت ... سال قبل این ظرفیت رو آوردن تا 8 9 نفر ... امسال هم ظرفیت 6 نفر هست !!!:cry:

بجاش تا جا داشته شبانه رو زیاد کردن .. الان دانشگاه تهران تو هر گرایش 4 نفر شبانه میگیره !!:eek:

الان جمع ظرفیت فرایند و جداسازی شریف و تهران چیزی حدود 20 ه ...:cool:

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلام ...
خیلی هم ظرفیت ها رو آوردند پایین ... 2 سال قبل شریف تو هر گرایش 12 نفر می گرفت ... سال قبل این ظرفیت رو آوردن تا 8 9 نفر ... امسال هم ظرفیت 6 نفر هست !!!:cry:

بجاش تا جا داشته شبانه رو زیاد کردن .. الان دانشگاه تهران تو هر گرایش 4 نفر شبانه میگیره !!:eek:

الان جمع ظرفیت فرایند و جداسازی شریف و تهران چیزی حدود 20 ه ...:cool:
قدیما فرایند شریف 6 تا بود جداسازیش 12 تا. 4 تا شبانه که چیزی نیست برادر! قدیم هم همین بود. تازه تو شبانه از اونی که تو دفترچه هست بیشترم میگیرن

P O U R I A

مدیر تالار
قدیما فرایند شریف 6 تا بود جداسازیش 12 تا. 4 تا شبانه که چیزی نیست برادر! قدیم هم همین بود. تازه تو شبانه از اونی که تو دفترچه هست بیشترم میگیرن

هر چی میکشیم از این شبانه هاست دیگه ... همش از روزانه کم میکنن و به شبانه اضاف !!!:mad:

atmossfer

عضو جدید
اهممم اهمممم
من تازه شروع به خوندن ارشد کردم تازه یه ترمم هم مونده. دیره؟ آیا؟
ریاضیم صفره اگه نیک آذر و بخونم حله؟
اگه تستای سال 85 به اینور رو بخونیم و یاد بگیریم چقد میتونه کمک کنه؟
و اینکه از جرم تریبال به نظرتون کدوم فصلش میتونه کمک کنه؟

atmossfer

عضو جدید
داشتم پستا رو میخوندم. به این نتیجه رسیدم که خیلیا آقای خداکرمی رو خیلی خیلی بیشتر از اون که هست تصور میکنن. دوستام تو کلاساش شرکت کردن تدریسش چنگی به دل نمیزنه. و قبل از اینکه فکر دانشجوی بدبخت باشه فکر جیب خودشه.

ئدز

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه دارم شروع میکنم.تو درس مکانیک سیالات و حرارت میلنگم کسی جزوه بدرد بخور داره؟راستی به نظرتون از درسایی که توش تسلط دارم شروع کنم یا اونایی که مشکل دارم؟کتابای راهیان رو دارم برای تشریحی خوندن جزوه هام رو بخونم یا اصل کتاب رو یا درسنامه راهیان کافیه؟یه کتاب ریاضی مهندسی پارسه از نمایشگاه خریدم اما انگار اشتباه میشه راجع به ریاضی که میگن محاسبات عددی و مدلسازی توضیح بدید؟

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
راستی بچه ها هر کی ازمون پارسه رو ثبت نام کرده لطفا سر مفصل هایی که تو ازمون مهر هست رو بزاره یه خورده گرون من الان نمی تونم ثبت نام کنم اما برای این که ازمونو از دست ندم میخوام از الان بخونم لطفا هر کی رفته برنامه رو بگه .مثل این که تو نت هم ازمونای سال پیش بوده که بچه ها دسه جمعی تو خونه خودشون میدادن بعد خودشونو ازریابی میکردن میشه بگید کجاست ما هم دانلود کنیم.

P O U R I A

مدیر تالار
اهممم اهمممم
من تازه شروع به خوندن ارشد کردم تازه یه ترمم هم مونده. دیره؟ آیا؟
ریاضیم صفره اگه نیک آذر و بخونم حله؟
اگه تستای سال 85 به اینور رو بخونیم و یاد بگیریم چقد میتونه کمک کنه؟
و اینکه از جرم تریبال به نظرتون کدوم فصلش میتونه کمک کنه؟

هر چی زودتر شروع کنید بهتر !!
اون کتاب رو بخونبد .. ریاضی پارسه هم خیلی خوبه ... بسته به خودتون ممکن هست یک کتاب براتون کافی باشه و ممکن هست که چندتا کتاب هم جواب نده !!ولی اینو بگم نیاز نیست چندتا کتاب بخونید همون یک کتابتون رو خیلی خوب بخونید و یاد بگیرید کافیه ...
این کار که عالیه ولی باید بذاریدش برای هفته آخر ... این کار رو خیلی ها میکنن ... باید طوری سالهای اخر رو با خودتون کار کنید که اگه دوباره سوالاشرو بذارن جلوتون 100 بزنید !!!

P O U R I A

مدیر تالار
داشتم پستا رو میخوندم. به این نتیجه رسیدم که خیلیا آقای خداکرمی رو خیلی خیلی بیشتر از اون که هست تصور میکنن. دوستام تو کلاساش شرکت کردن تدریسش چنگی به دل نمیزنه. و قبل از اینکه فکر دانشجوی بدبخت باشه فکر جیب خودشه.

به نظر من هم کلاس رفتن اگر ضعفی ندارید اصلا خوب نیست ... اگر چیزی رو خودتون خوندید و نفهمیدید از دوستاتون بپرسید اگر جواب نداد برید کلاس ...
خودتون بخونید بهتر از وقتتون استفاده می کنید ...

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچه ها من تازه دارم شروع میکنم.تو درس مکانیک سیالات و حرارت میلنگم کسی جزوه بدرد بخور داره؟راستی به نظرتون از درسایی که توش تسلط دارم شروع کنم یا اونایی که مشکل دارم؟کتابای راهیان رو دارم برای تشریحی خوندن جزوه هام رو بخونم یا اصل کتاب رو یا درسنامه راهیان کافیه؟یه کتاب ریاضی مهندسی پارسه از نمایشگاه خریدم اما انگار اشتباه میشه راجع به ریاضی که میگن محاسبات عددی و مدلسازی توضیح بدید؟

اگر می تونید همه درس ها رو باهم ببرید جلو .. ولی چون تازه شروع کردید و هنوز بدنتون به خوندن زیاد عادت نداره بهتره از درسهایی که توش مسلط ترید و یا بیشتر علاقه دارید شروع کنید ...
به نظر من کتاب های راهیان کافیه .. البته جزوه ها دست نویس پارسه رو هم حتما تهیه کنید .. عالی هستن ..
کتاب ریاضی پارسه که عالیه .. بهترین کتاب ریاضیه ... اگه خوب روش کار کنید خیلی خوب می تونید ریاضی رو تست بزنید ..

P O U R I A

مدیر تالار
راستی بچه ها هر کی ازمون پارسه رو ثبت نام کرده لطفا سر مفصل هایی که تو ازمون مهر هست رو بزاره یه خورده گرون من الان نمی تونم ثبت نام کنم اما برای این که ازمونو از دست ندم میخوام از الان بخونم لطفا هر کی رفته برنامه رو بگه .مثل این که تو نت هم ازمونای سال پیش بوده که بچه ها دسه جمعی تو خونه خودشون میدادن بعد خودشونو ازریابی میکردن میشه بگید کجاست ما هم دانلود کنیم.

برنامه آزمون های پارسه رو هم ضمیمه کردم ...

ردیف
محتواي آزمون
روز آزمون
تاريخ آزمون
1
25% اول
جمعه
3 آبان
2
25% دوم
جمعه
17 آبان
3
50% اول
جمعه
1 آذر
4
25% سوم
جمعه
15 آذر
5
25% چهارم
جمعه
29 آذر
6
50% دوم
جمعه
13 دي
7
100% جامع
جمعه
27 دي
8
100% نهايي
جمعه
11 بهمن

پیوست ها

• Mohandesi Shimi.pdf
    121.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ئدز

عضو جدید
اگر می تونید همه درس ها رو باهم ببرید جلو .. ولی چون تازه شروع کردید و هنوز بدنتون به خوندن زیاد عادت نداره بهتره از درسهایی که توش مسلط ترید و یا بیشتر علاقه دارید شروع کنید ...
به نظر من کتاب های راهیان کافیه .. البته جزوه ها دست نویس پارسه رو هم حتما تهیه کنید .. عالی هستن ..
کتاب ریاضی پارسه که عالیه .. بهترین کتاب ریاضیه ... اگه خوب روش کار کنید خیلی خوب می تونید ریاضی رو تست بزنید ..
منظورتون از جزوه های دست نویس همونایی که تو نت هست اما تاریخش قدیمیه شما دارید یا جایی هست دانلود کنم؟برای ریاضی من تو نمایشگاه یک کتاب ریاضی مهندسی پارسه خریدم نوشته محمد صادق معتقدی که توش از بسط فوریه و توابه مختلط و .. گفته فکر کنم اشتباه نه؟چون باید مدل سازی و حل عددی باشه میشه اسم کامل بدید؟در ضمن مدلسازی همون فرموله کردن و بسط فوریه و بسل و...جداسازی منظوره دیگه ( سر فصل هایی رو که تو هر فصل باید بخونیم رو کجا داره؟میشه راهنماییم کنید)

P O U R I A

مدیر تالار
منظورتون از جزوه های دست نویس همونایی که تو نت هست اما تاریخش قدیمیه شما دارید یا جایی هست دانلود کنم؟برای ریاضی من تو نمایشگاه یک کتاب ریاضی مهندسی پارسه خریدم نوشته محمد صادق معتقدی که توش از بسط فوریه و توابه مختلط و .. گفته فکر کنم اشتباه نه؟چون باید مدل سازی و حل عددی باشه میشه اسم کامل بدید؟در ضمن مدلسازی همون فرموله کردن و بسط فوریه و بسل و...جداسازی منظوره دیگه ( سر فصل هایی رو که تو هر فصل باید بخونیم رو کجا داره؟میشه راهنماییم کنید)

منظور من جزوات دیگه ای هست که من هم لینکی از اونها رو توی اینترنت ندیدم ...
کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی
چه سر فصل هایی ؟

E.AP

عضو جدید
سلام ..

گرایشی که مد نظر من هستش بیشتر یا محیط زیست و یا طراحی فراینده اما طراحی رو می دونم که خیلی ظرفیتش کمه و تقریبا حس نا امیدی بهش دارم:(
من دارم همه تلاشم رو می کنم و امیدوارم که نتیجه بده اما متاسفانه بزرگترین مشکلی که الان پیش رومه کمبود وقته
امکانش هست یه مقدار در رابطه با شیوه خوندن درس ها به خصوص سیالات و حرارت راهنماییم کنید

ئدز

عضو جدید
منظور من جزوات دیگه ای هست که من هم لینکی از اونها رو توی اینترنت ندیدم ...
کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی
چه سر فصل هایی ؟

اسم کتاب پارسه اینه؟منظورم از سر فصل مثلا تو حرارت باید قانون فوریه پره ها شعاع بحرانبو... رو بخونیم میخوام یه همچین چیزی رو برای ریاضی و مکانیک بدونم تا به قول شما وسواس در خوندن نگیرم.(یعنی برم پارسه و از اونجا کوپی کنم؟)مرسی

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلایق متفاوته ولی به نظر من وقتتون را صرف کلاس و آزمون و... نکنید.
فقط کتاب های اصلی را بخونید(جزوه اساتید را بیخیال بشید!) بعلاوه آزمونهای سراسری سالهای قبل که تو راهیان ارشد و...هست.والسلام!

P O U R I A

مدیر تالار
اسم کتاب پارسه اینه؟منظورم از سر فصل مثلا تو حرارت باید قانون فوریه پره ها شعاع بحرانبو... رو بخونیم میخوام یه همچین چیزی رو برای ریاضی و مکانیک بدونم تا به قول شما وسواس در خوندن نگیرم.(یعنی برم پارسه و از اونجا کوپی کنم؟)مرسی

نام کتاب همونه ولی نویسندش رو به خاطر ندارم ...

در لینک زیر برای هم رشته ها می تونید سرفصل آزمونهای پارسه رو ببینید :
http://www.parseh.ac.ir/parseh/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%87/%D8%B3%D8%B1%D9%81%D8%B5%D9%84.html

P O U R I A

مدیر تالار
چرا به نظرتون نباید یه ازمون ازمایشی شرکت کنیم؟

ببینید دوست من .. ازمون های پارسه از مهر بعد شروع میشه که همه بتونن توش شرکت کنن و این بازه زمانی تا کنکور واقعا بازه کمی هست و به راحتی نمیشه هنگام با آزمونها جلو رفت و اگر آزمونی رو نرسید و از دست ندید دیگه خیلی از ارزش ازمونها برای شما کم میشه ... پس بهتره اگر ازمونها رو ثبت نام می کنید خودتون رو حتما باید برای تمامشون کاملا آماده کنید و هیچ ازمونی رو از دست ندید ... که اگر هم اینجوری پیش برید شک نکنید که رتبه خوبی میارید ...

niusha t

عضو جدید
عزیزم من خودم چون توی لیسانس زیاد درس نخوندمو منظم نبودم کلاسای پارسه رو نوشتم سیالات و حرارت وترموش خیلی عالی بودن
سلام دوستان
من تو درس های حرارت و سیالات واقعا مشکل دارم به خصوص سیالات !!!!
از روی راهیان که می خونم خیلی کامل توضیح نداده و من در مفهموم درس مشکل دارم بهنظرتون از روی پارسه بخونم بهتره یا از روی کتاب رفرنس ؟البته وقتم خیلی کمه متاسفانه
دوستان کسی میدونه که تا چه رتبه ای احتمال قبول شدن در هر کدوم از گرایش های مهندسی شیمی در تهران هستش؟

بالا