ابهامات دستورالعمل كميسيون هم ارزي در خصوص رشته معماري مورخ 92/03/20(معادل سازي دروس)

nader eng

عضو جدید
سلام
شما می توانید با مراجعه به سایت نظام مهندسی استان البرز قسمت مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها ( قسمت بالا سمت راست)را باز کرده و جدیدترین مصوبات رو به تاریخ 4/11/91 دانلود کنید.
همه توضیحات و لیست دروس در فایل ذکر شده وجود دارد.
(دیپلم)هنرستان فنی و حرفه ایی( مدرک نقشه کشی معماری)
(کاردانی)دانشکده فنی و حرفه ایی(مدرک نقشه کشی معماری)
(کارشناسی)دانشگاه غیر انتفاعی(مدرک مهندسی تکنولوژی معماری)
نتیجه گیری: کشک به همراه آب زرشک
شما چطور عباس جان؟

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
باز هم ممنون از راهنمايت.
بله بنده هم دقيقا مدارك تحصيليم مانند شماست با اين فرق كه در مدرك كارداني ك پ معماري ذكر شده به معني كارداني پيوسته معماري . بنده نيز اطلاعاتي از مصوبات كميسيون دارم اما مكاتباتي به دستم رسيده كه به معتبر بودنش شك دارم چون نه در سايت نظام مهندسي تهران آمده و نه با تماسي كه گرفتم موفق شدم چيزي بفهمم چرا كه از بوندن چنين نامه اي اظهار بي اطلاعي مي كردند.اين تاپيك هم به همين منظور درست كردم كه اگر دوستان اطلاعي در اين خصوص دارند من و ديگران را در جريان بگذارند.
مشاهده پیوست كميسيون هم ارزي.PDF

آخرین ویرایش:

nader eng

عضو جدید
سلام
عباس جان این نامه معتبر است(همین pdf که گذاشتی) چون وقتی من رفته بودم کمیسیون این نامه رو مسئول آنجا به من نشان داد. دقیقا همین بود.
و یکی از مستندات معتبر هست که کمیسیون از روی همین درسهای من رو چک کرد.و می گفت این از همه جدیدتره.
از کجا آورده ایی؟

riahi_arc55

عضو جدید
آها ا ا ا حالا دارید کم کم متوجه میشین دوست عزیز مخصوصا از جمله ی آخرتون معلومه که دارین به اوضاع مسلط میشین . بله با کمال تاسف باید گفت علاوه بر اینکه قانون مزخرفی گذاشتن حالا دارن از اون مزخرفتر تفسیر میکنندش . همین دو جمله ای ابهام داشتین جزء این جملاتی هست که تفاسیر مختلفی میشه و باید بگم بدبختانه نظام مهندسی استان ها دارند سلیقه ای عمل میکنند . یه مثال عینی بزنم روشن بشین . من خودم دیپلم ریاضی بودم . کاردانیم معماری بوده . بدون پیشوند و یا پسوند . کارشناسیم معماری بوده بدون پیشوند یا پسوند . حالا به نظر شما من باید اصلی باشم یا مرتبط ؟ آفرین درست گفتین مرتبط . میدونید چرا ؟ چون توی استان گیلان اینا اینجوری تفسیر میکنند . هر چقدر داد و بیداد کردم که بابا این بخشنامه . این دستو ر العمل شما از کجا میگین که من مرتبط هستم ؟ میگن به ما شفاهی از تهران گفتن . حالا من چی کار کنم باهاشون دست به یقه بشم؟ زنگ زدم نظام استان های دیگه قزوین میگه شما اصلی میگیرین . کرج میگه نمیگیرین . همدان میگه میگیرین . تبریز میگه نمیگیرین . یادمه توی یکی از پست های قبلیم گفتم که زیاد دنبال سیر منطقی نباشین . فقط متحد باشین .همین . در مورد تفسیر شما از این دو پاراگراف باید عرض کنم بله نظر من با تفسیر شما یکی هست ولی آیا نظر من و شما مهمه یا نظر آقایون ؟

برابر بند 4 مصوبه کمسیون هم ارزی : نحوه بررسي و تعيين وضعيت صدور پروانه اشتغال به كار مهندسي براي دارندگان مدارك تحصيلي مقاطع كارداني و كارشناسي كه عنوان رشته تحصيلي درج شده در دانشنامه ايشان در هر دو مقطع مذكور عيناً يكسان مي باشد همانند دارندگان مدارك كارشناسي پيوسته در همان رشته وفق ضوابط و مقررات مندرج در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين نامه اجرايي آن مي باشد.

که اگر مدرک شما در هر دو مقطع:معماری (بدون پیشوند و پسوند ) باشد شما واجد شرایط پروانه اشتغال با کد اصلی می باشید. کلمه عینا از ریشه عین می باشد به معنای چشم .و اگر با دید چشم دو عنوان مدرک تحصیلی یکی بود ,تفا سیر محلی از اعراب ندارند.

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
عباس جان این نامه معتبر است(همین pdf که گذاشتی) چون وقتی من رفته بودم کمیسیون این نامه رو مسئول آنجا به من نشان داد. دقیقا همین بود.
و یکی از مستندات معتبر هست که کمیسیون از روی همین درسهای من رو چک کرد.و می گفت این از همه جدیدتره.
از کجا آورده ایی؟
با سلام
نادر جان فكر كنم در اين صورت من بتوانم موافقت كميسيون هم ارزي را اخذ كنم چون درس شناخت مواد و مصالح را به صورت پيش در دوره كارداني پاس كرده ام.
نامه فوق هم از يكي از دوستان دوره كاردانيم به دستم رسيده كه ايشان هم از يكي هم دوره هاي كارشناسيش كه بچه تهران بوده بدستش رسيده بود.

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
همچنين مطابق مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي غيرمرتبط با
رشته هاي مذكور، با داشتن مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد مرتبط نمي توانند پروانه اشتغال بكار مهندسي
دريافت نمايند، مانند مدارك تحصيلي رشته هاي كارشناسي معدن و كارشناسي ارشد عمران نمي توانند
پروانه اشتغال بكار عمران اخذ نمايند.
یعنی همه چیز بستگی به کارشناسی داره شما دکتری هم بگیرین مهم کارشناسیه . واقعا متاسفم برای قانونگزار

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
همچنين مطابق مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها دارندگان مدارك تحصيلي كارشناسي غيرمرتبط با
رشته هاي مذكور، با داشتن مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد مرتبط نمي توانند پروانه اشتغال بكار مهندسي
دريافت نمايند، مانند مدارك تحصيلي رشته هاي كارشناسي معدن و كارشناسي ارشد عمران نمي توانند
پروانه اشتغال بكار عمران اخذ نمايند.
یعنی همه چیز بستگی به کارشناسی داره شما دکتری هم بگیرین مهم کارشناسیه . واقعا متاسفم برای قانونگزار

البته این قانون از نظر من خوبه...چون در غیر اینصورت هر کسی از هر رشته ای پا میشد میومد و قبول کن برای مایی ک این همه زحمت کشیدیم و راه چند ساله رو اونها با 2 سال طی میکنند و بعدم با پارتی برن وارد بازار کار و ...و...و....
اتفاقا باید باشه تازه از نظز من باید این قانون از کاردانی اخذ میشد...ک اینقدر رشته ما اشباع نشه و نشه فرق بین معمار و طراح خوب و بذ رو از هم تشخیص داد....

nader eng

عضو جدید
همه چیز درباره کمیسیون هم ارزی و بچه هایی که هنرستان درس خواندن

کسانی که هنرستان معماری می خونن دو دسته هستن:
1-فنی و حرفه ایی
2- کاردانش
قابل ذکر است که واحدهای بچه های فنی حرفه ایی با بچه های کاردانش فرق میکنه.
مبنای کنکور کاردانی بچه های هنرستان درسهای شاخه فنی حرفه ایی هستش و لذا برای کنکور.کاردانشی ها باید کتابهای فنی حرفه ایی ها رو بخونن. ( درسهایی مثل شناخت مواد و مصالح.عناصر جزئیات.مبانی طراحی معماری و....)
و وقتی بچه های کاردانشی کاردانی قبول میشوند همان ترم اول باید یک سری واحدهایی که تو هنرستان نخوندن مثل همین شناخت مواد و مصالح وعناصر جزئیات رو به صورت پیش (پیش نیاز دانشگاهی) پاس کنند.
ولی بچه های فنی حرفه ایی دیگه نباید این واحد ها رو پاس کنن چون تو هنرستان پاس کردند.
مشکل از همین جا شروع می شه:
به این صورت که چند سال بعد بچه های کاردانش می توانند از طریق کمیسیون هم ارزی پروانه طراحی بگیرند ولی بچه های فنی حرفه ایی نمی توانند.
چرا؟
به دلیل همین درس شناخت مواد و مصالح که جزء درسهای کمیسیون هم ارزی است
و همین درس توی ریز نمرات دوره کاردانی بچه هایی که از کاردانش آمده اند با عنوان(شناخت مواد و مصالح پیش نیاز دانشگاهی) وجود دارد
ولی:
بچه های فنی حرفه ایی این درس(شناخت مواد و مصالح )رو توی ریز نمرات کاردانی ندارند.چون در هنرستان پاس کردن.
و برای همین یک درس از پروانه طراحی باز می مانند.
در ضمن کارنامه هنرستان برای کمیسیون هم ارزی شرط نیست که بگوییم ما شناخت مواد رو در آنجا پاس کردیم.

دلم برای خودم میسوزه که یکی از همین بچه های فنی و حرفه ایی هستم و در کمیسیون برای همین یک درس رد شدم.
باید اعتراض همگانی کرد.

vertex

اخراجی موقت
البته این قانون از نظر من خوبه...چون در غیر اینصورت هر کسی از هر رشته ای پا میشد میومد و قبول کن برای مایی ک این همه زحمت کشیدیم و راه چند ساله رو اونها با 2 سال طی میکنند و بعدم با پارتی برن وارد بازار کار و ...و...و....
اتفاقا باید باشه تازه از نظز من باید این قانون از کاردانی اخذ میشد...ک اینقدر رشته ما اشباع نشه و نشه فرق بین معمار و طراح خوب و بذ رو از هم تشخیص داد....
درسته که این قانون باعث میشه یه عده نتونن سوئ استفاده کنند من قبول دارم ولی فکر نمیکنید کسی که کارشناس ارشد یک رشته ای هست خوب این یعنی اینکه حتما میتونه توی رشته خودش کارشناسی کنه دیگه . شما فرض کن یکی دبیرستان تجربی خونده بعد اومده کاردانی فیزیک خونده کارشناسی معماری خونده ارشد حسابداری خونده دکتری مدیریت . حالا آیا این آقا مهمه که ابتدایی رو توی روستا خونده باشه یا شهر ؟ مهمه که تجربی بوده باشه یا ریاضی ؟ این مهمه که ایشون تونسته دکتری مدیریت بگیره ( حالا با پارتی یا بی پارتیش رو کاری ندارما ) و الان دکتر هست و دانشگاه بهش گواهی نامه دکتری داده . کسی که ریاضیدانه حتما میتونه یک معادله یک مجهولی رو حل کنه دیگه . البته حرف شما هم درسته توی مملکت ما اینقدر که حرف با پارتی پیش میره و اینقدر که مدارک الکی اومده ما حق داریم که فکر کنیم بعضی ها با تقلب و سوء استفاده می خواهند زحمت نکشیده یک شبه ره صد ساله رو برند و با ما بد بخت ها که اینقدر زحمت کشیدیم مساوی بشند . سیستم معیوب آموزشی ما اینقدر ضعیف هست که هر کی بره دانشگاه بالاخره فارغ التحصیل میشه . پس از جنبه هایی حرف شما هم درسته چون بازدارنده است . ممنون

Architect Abbas

عضو جدید

1-فنی و حرفه ایی
2- کاردانش
مبنای کنکور کاردانی بچه های هنرستان درسهای شاخه فنی حرفه ایی هستش و لذا برای کنکور.کاردانشی ها باید کتابهای فنی حرفه ایی ها رو بخونن. ( درسهایی مثل شناخت مواد و مصالح.عناصر جزئیات.مبانی طراحی معماری و....)
و وقتی بچه های کاردانشی کاردانی قبول میشوند همان ترم اول باید یک سری واحدهایی که تو هنرستان نخوندن مثل همین شناخت مواد و مصالح وعناصر جزئیات رو به صورت پیش (پیش نیاز دانشگاهی) پاس کنند.
ولی بچه های فنی حرفه ایی دیگه نباید این واحد ها رو پاس کنن چون تو هنرستان پاس کردند.
به این صورت که چند سال بعد بچه های کاردانش می توانند از طریق کمیسیون هم ارزی پروانه طراحی بگیرند ولی بچه های فنی حرفه ایی نمی توانند.
چرا؟
به دلیل همین درس شناخت مواد و مصالح که جزء درسهای کمیسیون هم ارزی است
و همین درس توی ریز نمرات دوره کاردانی بچه هایی که از کاردانش آمده اند با عنوان(شناخت مواد و مصالح پیش نیاز دانشگاهی) وجود دارد
ولی:
بچه های فنی حرفه ایی این درس(شناخت مواد و مصالح )رو توی ریز نمرات کاردانی ندارند.چون در هنرستان پاس کردن.
در ضمن کارنامه هنرستان برای کمیسیون هم ارزی شرط نیست که بگوییم ما شناخت مواد رو در آنجا پاس کردیم.

دلم برای خودم میسوزه که یکی از همین بچه های فنی و حرفه ایی هستم و در کمیسیون برای همین یک درس رد شدم.
باید اعتراض همگانی کرد.
سلام
100درصد حق با شماست.تا اونجا كه من يادم هست در دوره كارداني دقيقا همان كتاب شناخت مواد مصالح هنرستان را تدريس كردند و چيزي به آن از نظر علمي افزوده نشد و فقط فرقش در زمان آن ميباشد. انشالله با وزير چديد مشكل مرتفع خواهد شد. و همه مون از اگر و اماها راحت ميشويم.
اما با بررسي كه من با ريزنمرات خود انجام دادم مطابق مصوب كميسيون مورخ91/11/04در جدول فهرست واحدهاي درسي بند 4 با عنوان مقدمات طراحي معماري 1 يا ساخت و ارائه 1 و بند 5 مقدمات طراحي معماري 2 يا ساخت و ارائه 2هست كه نه در كارداني پاس كرده ام و نه در كارشناسي آيا شما اين دو درس و يا درسي با عنوان آشنايي با طراحي معماري را پاس كرده بوديد.

سلام من همین مشکل رو داشتم اما به نظالم تهران گفتم که ما این دروس رو با عنوان تمرین معماری پاس کردیم که دارن برامون نامه میزنن ببریم دانشگاه که تا.ید بشه که سرفصل این دوتا یکی هست اگه دانشگاه قبول بکنه خودشون گفتن مشکل حله

nader eng

عضو جدید
سلام
100درصد حق با شماست.تا اونجا كه من يادم هست در دوره كارداني دقيقا همان كتاب شناخت مواد مصالح هنرستان را تدريس كردند و چيزي به آن از نظر علمي افزوده نشد و فقط فرقش در زمان آن ميباشد. انشالله با وزير چديد مشكل مرتفع خواهد شد. و همه مون از اگر و اماها راحت ميشويم.
اما با بررسي كه من با ريزنمرات خود انجام دادم مطابق مصوب كميسيون مورخ91/11/04در جدول فهرست واحدهاي درسي بند 4 با عنوان مقدمات طراحي معماري 1 يا ساخت و ارائه 1 و بند 5 مقدمات طراحي معماري 2 يا ساخت و ارائه 2هست كه نه در كارداني پاس كرده ام و نه در كارشناسي آيا شما اين دو درس و يا درسي با عنوان آشنايي با طراحي معماري را پاس كرده بوديد.

سلام
من هم این دو تا درس رو نداشتم (در حقیقت با سه تا درس رد شدم)
و به آنها گفتم که این مقدمات طراحی معماری 1 و 2 همان تمرین معماری هست.و او این مورد را یادداشت کرد که از مسئولین بالا بپرسد.
و در لیستی که جلوی خودش داشت چیزی به عنوان تمرین معماری معادل سازی نشده . در حقیقت این درس رو ما به هیچ شکلش نداریم .ما بچه های هنرستانی در کاردانی پاس نکردیم.
اسم های مختلف این در عبارتند از:

مقدمات طراحی معماری = ساخت و ارائه = آشنایی با طراحی معماری

و بچه های که از ریاضی رفتن کاردانی ساخت و ارائه رو پاس کردن.
در حقیقت این کمیسیون هم ارزی به کام بچه ای ریاضی هستش . که همه درسها رو دارن.

arefeh

کاربر ممتاز
سلام

من به تو کاردانی ساخت و ارائه 1 و 2 داشتم...همینطور تمرین معماری و همچنین شناخت مواد و مصالح...یعنی حله با اینها؟؟هندسه هم گذروندم

vertex

اخراجی موقت
سلام
من هم این دو تا درس رو نداشتم (در حقیقت با سه تا درس رد شدم)
و به آنها گفتم که این مقدمات طراحی معماری 1 و 2 همان تمرین معماری هست.و او این مورد را یادداشت کرد که از مسئولین بالا بپرسد.
و در لیستی که جلوی خودش داشت چیزی به عنوان تمرین معماری معادل سازی نشده . در حقیقت این درس رو ما به هیچ شکلش نداریم .ما بچه های هنرستانی در کاردانی پاس نکردیم.
اسم های مختلف این در عبارتند از:

مقدمات طراحی معماری = ساخت و ارائه = آشنایی با طراحی معماری

و بچه های که از ریاضی رفتن کاردانی ساخت و ارائه رو پاس کردن.
در حقیقت این کمیسیون هم ارزی به کام بچه ای ریاضی هستش . که همه درسها رو دارن.
دوست عزیز این کمسیون هم ارزی کزایی به کام هیچکی نیست . فقط باعث سست شدن اعصاب ما شده .

Architect Abbas

عضو جدید
من به تو کاردانی ساخت و ارائه 1 و 2 داشتم...همینطور تمرین معماری و همچنین شناخت مواد و مصالح...یعنی حله با اینها؟؟هندسه هم گذروندم

سلام
شما بايد ريز نمرات دوره كارداني و كارشناسي رو با اين دو دستورالعمل تطبيق بديد و به بقل دوست عزيزم nader eng تمام دروسي كه در جدول بخشنامه مورخ 91/11/04 ذكر شده است بايد پاس كرده باشيد حتي اگر يك درس هم پاس نكرده باشيد مورد قبول نميباشد.

اين دو دستوالعمل
مشاهده پیوست Comisiuon 91 11 04.pdf
مشاهده پیوست كميسيون هم ارزي.PDF

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
شما بايد ريز نمرات دوره كارداني و كارشناسي رو با اين دو دستورالعمل تطبيق بديد و به بقل دوست عزيزم nader eng تمام دروسي كه در جدول بخشنامه مورخ 91/11/04 ذكر شده است بايد پاس كرده باشيد حتي اگر يك درس هم پاس نكرده باشيد مورد قبول نميباشد.

اين دو دستوالعمل
مشاهده پیوست 167668
مشاهده پیوست 167667

چک کردم همه پاس شده...درخواست ریز نمرات ب دانشگاه از طرفه نظام هم شده...دانشگاه کازدانی ج داده...منتظر جواب دامشگاه کارشناسی ام...اون بیاد و نظام جواب بده...به دوستان میگم ک این دستورالعمل چقدر صخت داره...

gharibe222

عضو جدید
چک کردم همه پاس شده...درخواست ریز نمرات ب دانشگاه از طرفه نظام هم شده...دانشگاه کازدانی ج داده...منتظر جواب دامشگاه کارشناسی ام...اون بیاد و نظام جواب بده...به دوستان میگم ک این دستورالعمل چقدر صخت داره...

شما تو کاردانی طرح1 داشتین یا آشنایی با طراحی معماری؟
چون منم از ریاضی رفتم کاردانی ولی طرح1 نداشتیم تو این معادل سازی که عباس اصفهانی گذاشته آشنایی با طراحی معماری معادل مقدمات طراحی و ساخت و ارائه در نظر گرفته شده ونه طرح1؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

این قانون کلی ایراد داره
شما بگید فرق کسی که همین درسا رو پاس کرده و رو مدرکش زدن تکنولوژی با کسی که تو آزاد درس خونده و تکنولوژی رو رو مدرکش نزدن چه فرقی داره؟ یعنی مدرک آزاد از سراسری بالاتره؟

arefeh

کاربر ممتاز
این قانون کلی ایراد داره
شما بگید فرق کسی که همین درسا رو پاس کرده و رو مدرکش زدن تکنولوژی با کسی که تو آزاد درس خونده و تکنولوژی رو رو مدرکش نزدن چه فرقی داره؟ یعنی مدرک آزاد از سراسری بالاتره؟

نه نه اصلا این فکر رو نکنید ک من منظورم این بوده...من خودم تکنولوژی ام اصل حرف من این بود ک چه کارشناسی ناپیوسته معماری خونده چه پیوسته باید معماری باشه...این بی انصافیه ک به کارشناس جانورشناس یا زیست شناس بیاد بره ارشد معماری بخونه و نون مارو ازمون بگیره...یا حق امضاء بهش بدن...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نه نه اصلا این فکر رو نکنید ک من منظورم این بوده...من خودم تکنولوژی ام اصل حرف من این بود ک چه کارشناسی ناپیوسته معماری خونده چه پیوسته باید معماری باشه...این بی انصافیه ک به کارشناس جانورشناس یا زیست شناس بیاد بره ارشد معماری بخونه و نون مارو ازمون بگیره...یا حق امضاء بهش بدن...

منم با این موضوع موافقم که کسی که مدرک کاردانیش معماری نیست و کارشناسی معماری میگیره باید مهر مرتبط بگیره یا هر چیز دیگه، اما به شدت مخالفم با این ظلمی که با تکنولوژی داره میشه، انشالا تهران برم خدمت وزیر محترم میرسم و این سوال رو از ایشونم خواهم کرد، شاید دانشگاه آزاد واقعا بهتر از سراسریه ما نمیدونیم

vertex

اخراجی موقت
منم با این موضوع موافقم که کسی که مدرک کاردانیش معماری نیست و کارشناسی معماری میگیره باید مهر مرتبط بگیره یا هر چیز دیگه، اما به شدت مخالفم با این ظلمی که با تکنولوژی داره میشه، انشالا تهران برم خدمت وزیر محترم میرسم و این سوال رو از ایشونم خواهم کرد، شاید دانشگاه آزاد واقعا بهتر از سراسریه ما نمیدونیم
دوست عزیز اینو جدی گفتین که تهران که برین پیش وزیر میرین؟ بابا یا شما خیلی قضیه رو ساده گرفتین یا کلا آدم قطوری باید باشین . وزیر رو دیدین سلام همه بچه های معماری مخصوصا از نوع تکنولوژی رو بهش برسونید . یکم هم دست ما رو بگیرین . :D

arefeh

کاربر ممتاز

من خودم تکنولوژی هستم و واقعا با این موضوع ک چقدر بدبختیم ک دانشگاه آزاد مدرکش معتبر تره ناراحت میشم...واقعا ظلمه میدونستم مرفتیم آزاد کارشناسی یا میموندم پشت کنکور یه سال و تا کارسناسی قبول شم یا حتی اون دانشگاه خنگ کارشناسی رو حلقه آویز میکردم گ چرا لال بود روز اول به ما نگفت ک ما همون موقع انصراف میدادیم

gharibe222

عضو جدید
من خودم تکنولوژی هستم و واقعا با این موضوع ک چقدر بدبختیم ک دانشگاه آزاد مدرکش معتبر تره ناراحت میشم...واقعا ظلمه میدونستم مرفتیم آزاد کارشناسی یا میموندم پشت کنکور یه سال و تا کارسناسی قبول شم یا حتی اون دانشگاه خنگ کارشناسی رو حلقه آویز میکردم گ چرا لال بود روز اول به ما نگفت ک ما همون موقع انصراف میدادیم

من کاردانی معماری رو دانشگاه ارومیه روزانه بودم...
کارشناسی تکنولوژی معماری دانشگاه بوعلی سینا روزانه جزو رتبه های برتر....
ارشد معماری رتبه 100 پارسال روزانه دانشگاه گیلان دارم میخونم....

واقعا برای من سخت بود که کارشناسی پیوسته پیام نور و غیر انتفاعی و.... قبول شم اگه از اول میدنستم قراره یه همچین بلایی سرمون بیارن...واقعا مملکت ما چه جوری داره اداره میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوست عزیز اینو جدی گفتین که تهران که برین پیش وزیر میرین؟ بابا یا شما خیلی قضیه رو ساده گرفتین یا کلا آدم قطوری باید باشین . وزیر رو دیدین سلام همه بچه های معماری مخصوصا از نوع تکنولوژی رو بهش برسونید . یکم هم دست ما رو بگیرین . :D

باید دید قطور بودن رو تو چی میشه تعریف کرد، من که تاحالا هر مشکلی داشتم تو وزارت علوم یا جاهای دیگه مراجعه کردمو و نتیجه هم گرفتم، اونطور که بهم گفتن این موضوع داره بررسی میشه و احتمالا تا قبل آزمون مشکل تکنولوژی ها حل میشه، اما برا محکم کاری خودمم میخوام مستقیم برم حضوری صحبت کنم

nader eng

عضو جدید
باید دید قطور بودن رو تو چی میشه تعریف کرد، من که تاحالا هر مشکلی داشتم تو وزارت علوم یا جاهای دیگه مراجعه کردمو و نتیجه هم گرفتم، اونطور که بهم گفتن این موضوع داره بررسی میشه و احتمالا تا قبل آزمون مشکل تکنولوژی ها حل میشه، اما برا محکم کاری خودمم میخوام مستقیم برم حضوری صحبت کنم

سلام ReD_CoDE می خواستم بگم این مطلب پایین رو اگر پیش کسی میرید به او انتقال دهید.تقریبا همه چیز بیان شده.
این مطلب مال کسانی هست که از هنرستان وارد دانشگاه شده و در آخر مدرک کارشناسی آنها تکنولوژی معماری است.
بازم ممنون.

1-فنی و حرفه ایی​

2- کاردانش​

چرا؟

به دلیل همین درس شناخت مواد و مصالح که جزء درسهای کمیسیون هم ارزی است​

ولی:

vertex

اخراجی موقت
من کاردانی معماری رو دانشگاه ارومیه روزانه بودم...
کارشناسی تکنولوژی معماری دانشگاه بوعلی سینا روزانه جزو رتبه های برتر....
ارشد معماری رتبه 100 پارسال روزانه دانشگاه گیلان دارم میخونم....

واقعا برای من سخت بود که کارشناسی پیوسته پیام نور و غیر انتفاعی و.... قبول شم اگه از اول میدنستم قراره یه همچین بلایی سرمون بیارن...واقعا مملکت ما چه جوری داره اداره میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
حق با شماست کاملا درکتون میکنم و احسای همدردی میکنم . ان شا الله حقتون رو بگیرید.

minamir3000

کاربر فعال
دوستان تکنولوژِِِی ،لطفا به صفحه 3 فایل کمسیون هم ارزی(اینجا: كميسيون هم ارزي.PDF ) توجه کنید، منظورش از جدول کدوم جدوله ؟ درسایی که بالا ذکر کرده یا اونهایی که واسه پروانه طراحی معماری تواین فایل 1.pdf ذکر شده؟

mm.ai

عضو جدید
دوستان تکنولوژِِِی ،لطفا به صفحه 3 فایل کمسیون هم ارزی(اینجا: كميسيون هم ارزي.PDF ) توجه کنید، منظورش از جدول کدوم جدوله ؟ درسایی که بالا ذکر کرده یا اونهایی که واسه پروانه طراحی معماری تواین فایل 1.pdf ذکر شده؟
دوست عزیز منظورش درسهای تو همون صفحه بالاییش بوده-همیشه به تاریخ های نامه ها خوب دقت کنید.جدیدترین تاریخ ها مصوبه های اصلی حساب میشن.

varior

عضو جدید
آیا کمیسیون هم ارزی مصوبه قبلی هم داشته یا فقط همین یکی هست؟ با توجه به واحدهای درسی مصوب هنوز کلی ابهام درش هست،
طرح معماری 1 با هیچ درسی معادل نیست
ایستایی معادل ایستایی 1 و 2 هست یا خیر
ساخت و ارائه 1 و آشنایی با طراحی معماری یکی درنظر گرفته شده ولی هر دو رو پاس کردیم
ریاضیات و آمار گفته شده ولی ما ریاضیات و بعدش ریاضی عمومی 2 پاس کردیم اینها چطور

و در آخر اگر این درسها معادل نیست آیا میشه بصورت داوطلبانه در دانشگاه پاس کنیم؟

mm.ai

عضو جدید
دوستان-من ثبت نام نظارت کردم-تاییده نظارتیم شدم-ولی کمیسیون هم ارزی رو چک نکردم-آیا در صورت قبولیه نظارت برای گرفتن پروانه اشتغال به مشکل بر میخورم-منم تکنولوژیمو مثله بقیه دوستان شناخت مواد و مصالح(مصالح ساختمانی)رو تو هنرستان پاس کردم-تو کاردانی و کارشناسی اصلا ارائه نمی شد که بگیریمش-لطفا راهنمایی کنید-مرسی

بالا