تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام من رو هر سیستم که کتیا نصب کردم و خودم ، باهاش کار میکنم بعد از یه مدت زمانی سرعتش فوق العاده کم میشه این سیستم را که الان کلیک راست کنم پنج دقیقه طول میکشه تا جواب بهم بده.بنظرتون مربوط به کتیا هستش یا نه .سیستم فعلی من ویندوز سون64 با رم 8 گیگ و سپیو هشت هسته ای دارای کارت گرافیکی ایسوز ولی نمیدونم چنده.متصل به شبکه هم هستم.
....برا همین مجبور شدم چیزی غیر از براوو بگیرم برا نفرات بیشتر و فایل های بزرگ.یه چیز دیگه من زمانی که کتی را خاموش میکنم(ازش خارج میشم) تازه متوجه میشم سیستم هنگه ولی تو کتیا اگه راست کلیک نکنم اصلا متوجه نمیشم هرچی هست تو خود کامپیوتره تازه کیسم را میخوای ببینی چه چیزه خفنیه --- http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=x5
این سیستمه یا ابرکامپیوتر...:eek::confused:
کتیا به خودی خود که کند نمیشه سیستمت هم که از لحاظ سخت افزاری یه چیزی فرا تر از شاخه
ویندوز من هم تحت شبکس ولی ربطی به شبکه هم نمیتونه داشته باشه
شاید از ویندوزت باشه . ویندوزتو کی عوض کردی.
پیشنهاد میکنم اگر خیلی وقته عوضش نکردی این کار رو بکنی.
خیلی برنامه اضافی رو سیستمت خصوصا درایو C نصب نکن.

mehd0551

عضو جدید
این سیستمه یا ابرکامپیوتر...:eek::confused: کتیا به خودی خود که کند نمیشه سیستمت هم که از لحاظ سخت افزاری یه چیزی فرا تر از شاخه ویندوز من هم تحت شبکس ولی ربطی به شبکه هم نمیتونه داشته باشه شاید از ویندوزت باشه . ویندوزتو کی عوض کردی. پیشنهاد میکنم اگر خیلی وقته عوضش نکردی این کار رو بکنی. خیلی برنامه اضافی رو سیستمت خصوصا درایو C نصب نکن.
تو ماه گذشته دو تا ویندوز عوض کردم.نرم افزار اضافی درایو c هم هیچی ندارم تازم هاردم هم مکانیکی نیست که کم بیاره از این هاردهای جدیده نمیدونم چی شده همه چیز درسته اما تو کلیک راست مشکل دارم اصلا ربطی به کتیا نداره خود سیستم مشکل داره نمیدونم چکار کنم این سیستم شرکته یه انتی ویروس دارم روش(مکافی) یه مکانیکال 2013 یه کتیا یه ادوب ریدر و pdf و یه آفیس 2013 همین نرم افزار های دیگه رو هم 3 گیگ نمیشه قبلا همه را تست کردم.ویندوزم آپ دیته روزه آنتی ویروس هم همین طور حتی درایو c (ویندوز)را قفل قفل کردن که یه ویروس همه نتونه روش بشینه فقط خواندنیش کردن برا همین حتی یه کلمه هم نمیتونم تو یکی از تکستهای برنامه درایو سی بنویسم چه برسه به اینکه ویروس بخواد توش اجرا بشه .تازشم تمام نرم افزارها یا اصلی هستن یا از رو نسخه آخر گردو(گردو 2014)نصب شدن برا همین مطمئا هستم آلوده به ویروس هم نبودن.سرور هم همین طوره با همین شرایط فقط نرم افزارهای بیشتری روش داره.دیروز یه فایل با حدود 10 هزار تا قطعه را رندر کردم تو 1 دقیقه جواب داد (هیچ کاری نکردم)امروز یه قطعه را رندر گرفتم هواسم نبود کلیک راست کردم اصلا کامپیوتر کم اورد برا رندر گرفتن .مشخصات سیستم هم که بالا ضمیمه کردم نمیدونم چش شده.

pishrosanat

عضو جدید
تو ماه گذشته دو تا ویندوز عوض کردم.نرم افزار اضافی درایو c هم هیچی ندارم تازم هاردم هم مکانیکی نیست که کم بیاره از این هاردهای جدیده نمیدونم چی شده همه چیز درسته اما تو کلیک راست مشکل دارم اصلا ربطی به کتیا نداره خود سیستم مشکل داره نمیدونم چکار کنم این سیستم شرکته یه انتی ویروس دارم روش(مکافی) یه مکانیکال 2013 یه کتیا یه ادوب ریدر و pdf و یه آفیس 2013 همین نرم افزار های دیگه رو هم 3 گیگ نمیشه قبلا همه را تست کردم.ویندوزم آپ دیته روزه آنتی ویروس هم همین طور حتی درایو c (ویندوز)را قفل قفل کردن که یه ویروس همه نتونه روش بشینه فقط خواندنیش کردن برا همین حتی یه کلمه هم نمیتونم تو یکی از تکستهای برنامه درایو سی بنویسم چه برسه به اینکه ویروس بخواد توش اجرا بشه .تازشم تمام نرم افزارها یا اصلی هستن یا از رو نسخه آخر گردو(گردو 2014)نصب شدن برا همین مطمئا هستم آلوده به ویروس هم نبودن.سرور هم همین طوره با همین شرایط فقط نرم افزارهای بیشتری روش داره.دیروز یه فایل با حدود 10 هزار تا قطعه را رندر کردم تو 1 دقیقه جواب داد (هیچ کاری نکردم)امروز یه قطعه را رندر گرفتم هواسم نبود کلیک راست کردم اصلا کامپیوتر کم اورد برا رندر گرفتن .مشخصات سیستم هم که بالا ضمیمه کردم نمیدونم چش شده.

به نظرم پورت های کامپیوترت تداخل آدرس دارند پورت موس را عوض کن و دوباره تست کن.ببین با راست کلیک خود لپ تاپ هم همین مشکل رو داره

كهربا

عضو جدید
خوب کاری نداره دو تا راه حل داری اول اینکه یه بار بشینی تو 18 بکشیش که پیشنهاد من همینه دوم اینکه با پسوند stp ذخیرش کنی بعد با تمام R ها باز میشه منتها درخت طراحی نداری که بخوای تغییرات توش بدی(منظورم تغیراتی بود که تو درخت طراحی داشتی مثلا یه استوانه را با تغییر قطر میتونی کم یا زیادش کنی اما الان باید بری روی یه طرف استوانه و اون را بکنی صفحه ترسیم یه استوانه با شعاع دلخواه جدید بکشی اگه بزرگ بود که هیچی اضافه میکنی اما اگه کوچک بود باید یه دایره بزرگتر از شکل STP رسم کنی و اون وقت از اولی کمش کنی).البته میتونی توش تغییرات بدی اما یکم بد غلغی میکنه و از راهای اصولی هم نمیشه باید همش دورش بزنی.یه سوال این همدان اصفهان دقیقا کجاش میشه ((همدان)اصفهان)یا که تو مسیرساکن هستی ادرس اینجوری دادی؟

ممنون از راهنماییت من قالب ریخته گری یه پمپ رو تو 20 کشیدم دو هفته طول کشید نمیتونم دوباره بکشم فکر کنم خود کتیا بتونه فایلو مناسب ورژنهای قبلی ذخیره کنه اون روشو میخوام راستی من اهل همدانم و تو اصفهان درس میخوندم الان دیگه فقط همدانم

آخرین ویرایش:

siavash_1

عضو جدید
QUOTE=pishrosanat;6711006]به نظرم پورت های کامپیوترت تداخل آدرس دارند پورت موس را عوض کن و دوباره تست کن.ببین با راست کلیک خود لپ تاپ هم همین مشکل رو داره[/QUOTE]
داداش.. میگه پی سیه..!

والا داداش منم یه روز رو زمین راه میرفتم براوو هم نداشتم یه وسپا خریدم و از همون جا شروع کردم حالا به این جا رسیدم خوب درسته براوو هیجا نمیزارتت اما برا بردن دو نفر باید 3 بار بری و برگردی این کامپیوتر فکستنی منم وقتی کار زیادی ندارم 2 یا 3 درصد سی پی یوش استفاده میشه اما زمانی که کتی را راه بندازم دیگه نمیشه جلوش را گرفت من فایل های اسمبلی کوچکم حدود 300 تا 400 قطعه هستش برا همین مجبور شدم چیزی غیر از براوو بگیرم برا نفرات بیشتر و فایل های بزرگ.یه چیز دیگه من زمانی که کتی را خاموش میکنم(ازش خارج میشم) تازه متوجه میشم سیستم هنگه ولی تو کتیا اگه راست کلیک نکنم اصلا متوجه نمیشم هرچی هست تو خود کامپیوتره تازه کیسم را میخوای ببینی چه چیزه خفنیه --- http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=x5

آها.. اینی که شما گذاشتی ما بهش میگیم قاب کیس...!!
برادر زادم کیس داره شبیه جنگندس. ما اولین بار گفتیم چی باشه این. تا از زمین بلند نشه ول کن نیس...

اما اینکه چرا هنگ میکنه:
گفتی که 300 - 400 تا اسمبلی داری(کنتور که نداره که.. بگو.. راحت باش)
حالا فرض مثال که اینطور..: کتیا نیاز به حجم زیاد رم داره.. از اونجایی که شما ازین ویندوز سون و ایت و ازین جریانا داری.. این ویندوزها خودش نیاز عظیمی به رم داره و چیزی در حدود 1 تا 2 گیگ رو مصرف میکنه. وقتی هم که کتی فشارش بره بالا و حجم رم رو پر کنه سیستم میره رو حالت Page File (وقتی رم پر شد سیستم از فضای هارد کمک میگیره) وقتی هم رفت page سیستم مجبوره اطلاعات ویندوزی رو به هارد انتقال بده. اونوقت دچار هنگ لحظه ای میشی. ازین پس سیستم کند میشه.. (داره میگه ازون بنزت بیا پایین سوار براوو شو) در اینجا کلیه اطلاعات ویندوزی به هارد انتقال داده میشه تا فضای بیشتری به کتی داده بشه از طرفی سیستم واسه اجرا موندنش مجبوره مدام به اطلاعاتش دسترسی داشته باشه و همچنین کتیا هم مجبوره واسه پایدار بودنش مداوم از اطلاعاتش استفاده کنه.. حال علاوه بر اینکه رم شما ماکزیمم شده.. هارد هم با حداکثر فشار در حال کار کردنه. و همچنین سی پی یو بدلیل اینکه کمترین میزان فشار رو تحمل میکنه.. دستورهای ارسالی از طرف سی پی یو بسیار زیادن و کامپلوتر حسابی قاط میزنه.. ماندن در این فضا همواره مشکل را مرتفع تر خواهد کرد تا زمانی که ریست کنی.
پیشنهاد:
کتیا رو در درایو c نصب کن. البته گفتی ازین هاردای جدید داری.. ما والا تا حالا ندیدیم. در هر صورت.. در هاردهای مکانیکی لتز مجبوره مدام جابه جا بشه.. پس بهتره ویندوز و کتیا یه جا باشن. تا سریعتر انجام بشه.
ویندوز XP نصب کن. چرا که از حداقل میزان فضای رم برای اجرا نیاز داره. واسه من که در حدود 200 MB هستش.

آها یه چیز دیگه..
راستش درایو c نمیتونه فقط خواندنی بشه. فقط خواندنس شدن تنها برای کاربرانه.. چرا که واسه اجرای تنها خود ویندوز سیستم بایستی مداوم اطلاعاتی رو رو هارد ذخیره و حذف کنه. (Temp). اینکه c ویروسی نمیشه.. ازون حرفا بود. چون اول باید c ویروسی شه بعد جاهای دیگه. وجود فایل ویروس در درایو دیگه تنها به این معنیه که چندتا صفر و یک اونجا ذخیره شده. و هیچ مفهوم دیگه ای نداره.
ویروس اگر ویروس نباشد ویروس نیست... ویروس بایستی ویروس باشد.
ویروسی که نمیتونه خودشو تو c کپی بزنه رو کاریش نداشته باش. گناه داره. بزار واسه خودش یه قول دو قول بازی کنه

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
توی محیط ورق کاری وقتی دارم از دستور User Defined Stamp استفاده میکنم با خطای زیر مواجه میشم:
an error occurred during the build up folded stamp
آیا راه حلی وجود داره؟

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
دوستان کسی هست من 2 تا تمرین از محیط پارت دارم ممنون مشیم با فیلم برام انجام بده ما هم یاد بگیریم با تشکر23.jpg25.jpg

smmoosavian

عضو جدید

پیوست ها

• practice2.rar
    2.9 مگایابت · بازدیدها: 0
  • practice1.rar
    3.2 مگایابت · بازدیدها: 0

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال؟
چرا وقتی که درصد Transparency در یک قطعه رو تغییر میدیم. توی شفافیت قطغه تغییری نمیبینیم.؟

bigbomber

کاربر فعال
یه سوال؟
چرا وقتی که درصد Transparency در یک قطعه رو تغییر میدیم. توی شفافیت قطغه تغییری نمیبینیم.؟

سلام. به قسمت Option و شاخه ی Display رفته و در سربرگ Performance، از بخش Trancparency Quality، گزینه ی High (Alpha Blending) را تیک بزنید. دقت کنید که در حالت پیش فرض، گزینه ی Low تیک خورده و در این حالت مقدار Trancparency یا شفافیت تا مقدار اندکی و به صورت کاملا گسسته قابل تغییر است؛ که البته با انتخاب گزینه ی High، مقادیر این پارامتر پیوسته و دارای رنج وسیع خواهد بود.

mehd0551

عضو جدید
ممنون از راهنماییت من قالب ریخته گری یه پمپ رو تو 20 کشیدم دو هفته طول کشید نمیتونم دوباره بکشم فکر کنم خود کتیا بتونه فایلو مناسب ورژنهای قبلی ذخیره کنه اون روشو میخوام راستی من اهل همدانم و تو اصفهان درس میخوندم الان دیگه فقط همدانم​
اون قسمت stp بخونی مشکلت را حل میکنه

mehd0551

عضو جدید
به نظرم پورت های کامپیوترت تداخل آدرس دارند پورت موس را عوض کن و دوباره تست کن.ببین با راست کلیک خود لپ تاپ هم همین مشکل رو داره[/QUOTE لپ تاب ندارم که کامپیوتره -اطفاقا تمام این نرم افزارها را رو یه لپ تاپ نصب کردم شبکه که کردم اونم راست کلیکش قاطی کرد قبل از نصب نرم افزارها تخصصی نقشه مشکلی نداشت-پس کتیا میمونه و مکانیکال و پرونست

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
فایل های ضمیمه رو دانلود کنید
داداش خیلی مردی دمت گرم بامرامی خیلی ممنون این تمرینارم تو سایت قرار میدادی خوب بود :heart::heart:

آقا سید این practice 2 این مستطیل رو چگونه از مبدا مختصات y نقطه میزنی بعد درست میکشی من هر کار میکنم یا اینور محور h میوفته

آخرین ویرایش:

siavash_1

عضو جدید
سلام مشخصات این مدل قاب کیس را میتونی از تو گوگل دربیاری(شرکت گرین قاب خالی این مدل را نمیفروشه بلکه با سخت افزار مربوطه به خودش به فروش میرسونه فقط شما میتونید تو تعداد فنش نظر بدی اونم مال من پیش فرض خوده کارخانه گرین هستش فکر کنم البته). بعدش کاری با نرم افزار کتیا نداره اول خودم شک داشتم اما مطما شدم. یه نرم افزار دارم پرونست مربوط به جی کد گیری فکر کردم از اون باشه ولی اونم نبود. من زمانی که فایل اسمبلی با 2600 قطعه (حدود 920 قطعه و مابقی تکرار قبلی ها شامل پیچ و مهره و واشرو غیره* کنتر که نداره یه دوچرخه معمولی حدود 930 قطع داره (البته مدل من این شکلیه دوچرخه کوهستان معمولی) دیگه چه برسه به یه مکانیزم دقیق و حساس شامل دستگاهی از یک خط تولیدحق داره بالا 10 هزار قطعه داشته باشه) را باز کنم حدود 4 دقیقه برا رندرگیری با کیفیت بالای تنظیمی خود کتیا زمان نیاز دارم این زمان در صورت راست کلیک نکردن بسیار عالی هستش اما اگه یه راست کلیک کنم همه چیز خراب میشه.برا یک قطعه این زمان با تنظیمات حداکثر رندر گیری به صورت دستی (نه تنظیمات کتیایی) حدو 20 تا 30 ثانیه طول میکشه (برا فایل بالا جرات امتحانش را هم تو این حالت نداشتم اما فکر کنم یک ماه طول بکشه)خوب این زمان برا یک کامپیوتر معمولی خوب، خیلی بیشتر از این حرفاست(میتونید امتحان کنید)پس مشکل از کتیا نیست .ویروس هم گفتم انتی ویروس و فایروال و ویندوزم همه به روزن.و امنیت سخت افزاری خود شرکت برا فایر وال این قابلیت را به درایو c داده که دست رسی من بهش برابر با 0 باشه.ویروسی هم نمیتونه از این سخت افزار عبور کنه(هکرها شامل ویروس نمیشن اونا میتونن از سخت افزار های شبکه ای عبور کنن) اگه کسی نظری در مورد نرم افزارهای مکانیکال و غیره هم داره بازم بگه.خوشحال میشم

علیکم
عرضم به حضورتون که...
دیگه کار به کل کل کشید.. جالب شد.
میخوام شمارو مقایسه بدم بین دوتا ماشین: ماشین پرایدی که موتور مزدا 323 روش سوار شده. و 206 SD...
در نگاه اول عجب 206 باحالیه.. اورجینال اورجیناله..
...
در مورد ویروس و هم اینکه من سالهاست که از آنتی ویروس استفاه نمیکنم و تنها از یه USB security استفاده میکنم که اون هم به این خاطره که با وصل شدن فلش فرآیند تکثیر ویروس شروع میشه و هیچ فرصت عملیاتی به کاربر داده نمیشه و هدف از نصب این برنامه اینه که قبل از اجرای فلش تمامی اتوران ها حتی مفید پاک بشن. چه ویروس چه غیر ویروس. و نیز fire wall به جهت مدیریت ارتباط برنامه با اینترنت جهت بهینه کردن ترافیک. ورژن 2005
همچنین از ارتباط فلش ، موبایل ،اینترنت ، نصب برنامه های متعدد استفاده میکنم اما تا بحال ویروسی سیستم منو از پای در نیاورده.. و همواره در لحظه ورود مورد عنایت قرار میگیره.
این خودش میتونه دلیلی بر آشنایی نسبی بنده به عمکرد ویروسها، تروجانها، کرمها، و اسپی وارها باشه. ما نظراتمون رو دادیم خواه شما پند گیر خواه.....!
..
اینها یه طرف..
اما..
در مورد 300- 400 قطعه: اینکه ما روش دیگه ای رو به کار میبریم. فرض میخواییم یک خودروی پیکان رو ایجاد کنیم. ولی کامپیوتری که بتونه یک خودروی پیکان رو بارگذاری کنه شاید بتونیم بگیم هنوز خلق نشده باشه. نمیدونم.. شما داری اینطوریشو؟ حتما داری دیگه.
ما مثلا میام دیفرانسیل و محور عقب رو یک product و بعد محور جلو رو یکی دیگه و موتور هم به همین صورت و داشبورد.. بدنه.. بخش صندلی سیستم ترمز LEDها، اینارو جدا میسازیم بعد اینهارو به هم ارتباط میدیم.
البته فرآیند کار کمی مشکل میشه.. چرا که شما از بیس کلی اسمبل به پارت رو پیروی میکنی ولی در این روش پارت به اسمبل مفهوم میده. معمولا هم پارت به اسمبلی مشکلتره.
همچنین به برنامه اجازه داده نمیشه که در هنگام اسمبلی قطعات داخلی رو فراخوانی کنه. و اگر نیاز به ادیت قطعات داخلی باشه این مرحله قبل از اسمبلی کل ماشینه.. و تنها بتن اصلی prodcct ها اینجا ممکنه در حد خیلی کم تغییر کنه. بدین ترتیب ما هیچ وقت product بیش از 100- 200 قطعه نخواهیم داشت. حتی در تنظیم موتور اون رو هم به 2 تا 3 بخش تقسیم میکنیم. مثل بخش پیستون و دسته شاتون و میلنگ ... بخش بادامکها و میله رابتها بخش پوسته و حتی گاهی بخش سر سیلندر رو هم جدا در نظر میگیریم. معمولا پیچها هم همواره به همراه همون بخش در نظر گرفته میشه. البته ما حرفه ای کار نکردیم. این فقط یک مثال آموزشی بود.
من یه خودروی پیکان رو با یه کامپیوتر 3.2 دو هسته ای و رم 2 گیگابایتی بالا آوردم. کامپیوتر دانشگاه.
اما اینکه شما چیکار میکنی ما سردرنیاوردیم.

موفق باشی مهندس. خیلی بحث کردیم. این بحث نتیجه ای نداره.

آخرین ویرایش:

bigbomber

کاربر فعال
سلام.
یک سوال، Hybrid Design در CATIA دقیقا به چه معنا است و فرقش (محاسن و معایب) با Non-hybrid envirment در چیست؟
با تشکر...

pishrosanat

عضو جدید
سلام.
یک سوال، Hybrid Design در CATIA دقیقا به چه معنا است و فرقش (محاسن و معایب) با Non-hybrid envirment در چیست؟
با تشکر...

محیط هیبرید محیط ترکیبی part , Surface میباشد و در برخی پروژه ها که با فرم های پیچیده روبه رو هستیم و نیاز به کمک محیط Surface برای طراحی داریم خیلی کارا میباشدو یکی از مزایای ذاتی نرم افزار کتیا همین قابلیت است.موفق باشید

dynasty

عضو جدید
ممنون از راهنمایی یاتون

چه جوری میتونم جدولی رو ک طراحی کردم و ذخیره کرده و در دفعات بعد ازش استفاده کنم؟

mehd0551

عضو جدید
ممنون از راهنمایی یاتون چه جوری میتونم جدولی رو ک طراحی کردم و ذخیره کرده و در دفعات بعد ازش استفاده کنم؟
سلام زمانی که کسی سوالی به این صورت می پرسه یعنی اشتباه راهش را رفتی نه همش را نصف راهت اشتباه بوده .برا کشیدن جدول باید بری تو صفحه زیرین صفحه اصلیته(اخرین گزینه تب ادیت - شیت بک گراند)رنگ صفحه کاریت تغییر میکنه (این رنگ هم بستگی به تنظیمات کتیات داره)حالا کادر و جدولت را میتونی بکشی و یا کپی پیست کنی از رو همون که قبلا کشیدی(فکر کنم متوجه شدی کجا اشتباه رفتی -اره از اونجا کاتش کن تو اینجا صفحه کاری پیست کن).خوب دوباره از گزینه ادیت اخرین گزینه را انتخاب کن(ورک ویوز)و کادرت را ذخیره کن با پسوند دراوینگ(اگه نمیدونی پسوندش چیه که داری ذخیره میکنی پسوندت درسته نگران نباش ولی اگه میدونی مراقب باش که به فرمت دیگه تبدیلش نکنی)حالا یه صفح کاری داری که جدولت توشه یه صفحه دیگه هم باز کن که نقشه هات توش باشه اگه تعداد شیت نقشه هات زیاده از سربرگ بالا استفاده کن و در چند تا تب کنار هم ترسیمشون کن (از گزینه نیو شیت یه صفحه سفید با کادر آبی تو نوار ابزار دراوینگ اطراف کتیا باز کن-البته میتونی به تعداد دلخوا هم باز کنی)بعد از منوی فایل پیج ستاپ را انتخاب میکنی و بعد از اون هم تو کادر باز شده یه مربع هست (اینزرت بک گراند ویو)روش کلیک میکنی و از کادر جدید میری رو گزینه بروس فایلی که اول درست کردی را باز میکنی(تو نمای کناری همین صفحه باید جدولت را ببینی اگه ندیدی بدون که تو صفحه زیری رسم نیست)و اگه کادرت همون کادری بود که میخواستی از اینزرت پایین صفحه تایدش میکنی.بعد از کلید زیر، اینزرت بک گراند ویوبه نام (کارنت شیت(به معنی صفحه جاری)یا الل شیت (به معنی تمام صفحات)) را انتخاب میکنی.......تموم شد دیگه.(یه تجربه شخصی)اگه زیاد از نقشه های کتیا استفاده میکنی یعنی دائم با کادر و جدول سر و کار داری بهت پیشنهاد میکنم اول از جداول خود کتیا استفاده کنی یعنی کادر خودت را بزاری و از تاریخ و نام کاربری و این جور چیزا که توش نوشته (تنظیمات اولیه هر کامپیوتر را تو جدولش میزاره شامل تاریخ نام کاربری تعدا صفحه وزن و....)استفاده کنی اگه هم نه که یکم اکسل بلد باشی میتونی جدول خودت را با اکسل خود کتیا تنظیم کنی و استفاده کنی خیلی به کارت میاد همیشه میتونی سریع تر از جداول معمولی تغییر توش ایجاد کنی .

mehd0551

عضو جدید
من سفارش خرید دادم اگه اومد و خوب بود میگم بگیرید بهتره تا دانلود کردنش
سلام 4روزه اومد. عالی هم هستش من که میگم بخرید بهتر از دانلود کردنشه -حدود 16 گیگ اطلاعاته - قیمت برا اصفهان 19 هزار تومان برام آب خورد ولی ارزشش را داشت.اگه هم کسی اصفهان هستش و خواست رایت کنه من تو خیابان آبشار هستم یا پیام بده یا قرار بزاره تا 5 تا dvd را براش رایت کنم .بهش بدم.

mehd0551

عضو جدید
نقشه شما یا نقشه قطعه است یا مجموعه.
هیچ کدام .نمای اصلی یه فایل اسمبلیبودکه قطعات از توش حذف شده و فقط جدول بیل اف متریال اون نما مونده ،چون جدولم همش فارسی شده اگه آپ دیت بشه فونتش بر میگرده به حالت اولیه (خرچنگ قور باغه)و باید دوباره فونت و سایز محل جدول را تنظیم کنم .حالا اگه یکی از نقشه هام ریویژن بخوره دردسر شروع میشه . میخوام برا ریویژن اگه نیاز بود آپ دیت کنم ولی برای حات معموی نیاز به آپ دیت ندارم و فقط میخوام که خود نقشه آپ دیت بشه و جدول(همون نمایی از فایل اسمبلی که قطعاتش حذف شده)تکون نخوره.
اگر نقشه قطعه است می توانید روی نمای نقشه راست کلیک کنید و در بخش Modify links اینکه این نقشه به چه چیزهایی از قطعه لینک است را کنترل کنید. پس از اجرای modify links، لینک فعلی را حذف کرده و بدون بستن پنجره دستور از طریق منوی windows به محیط قطعه رفته و قسمت یا قسمت هایی از قطعه که می خواهید در نقشه نمایش داده شوند را با کمک کلید ctrl انتخاب کنید سپس به نقشه قطعه برگردید. قسمتهای که انتخاب کرده اید در بخش links نمایش داده می شوند که توسط add آنها را اضافه می کنید. سپس نقشه را به روز کنید.
برای اینها هم تشکر فراوان بلد نبودم و از این به بعد به کار خواهم گرفت

mohammad.ef

عضو جدید
سلام
فایل پارامتریک هزارخاری مطابق DIN 5482 رو میخوام
ممنون میشم برام پیدا کنید

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
هیچ کدام .نمای اصلی یه فایل اسمبلیبودکه قطعات از توش حذف شده و فقط جدول بیل اف متریال اون نما مونده ،چون جدولم همش فارسی شده اگه آپ دیت بشه فونتش بر میگرده به حالت اولیه (خرچنگ قور باغه)و باید دوباره فونت و سایز محل جدول را تنظیم کنم .حالا اگه یکی از نقشه هام ریویژن بخوره دردسر شروع میشه . میخوام برا ریویژن اگه نیاز بود آپ دیت کنم ولی برای حات معموی نیاز به آپ دیت ندارم و فقط میخوام که خود نقشه آپ دیت بشه و جدول(همون نمایی از فایل اسمبلی که قطعاتش حذف شده)تکون نخوره. برای اینها هم تشکر فراوان بلد نبودم و از این به بعد به کار خواهم گرفت

می توانید یک نمای خالی ایجاد کنید سپس جدول قطعات را به داخل آن cut-paste کنید سپس این نما را قفل کنید تا با به روز کردن نقشه به روز نشود.

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام
کسی می دونه Help Catia چطور میشه پیدا کرد؟

با سلام خدمت دوستان عزيز

http://some.mihanblog.com/post/16
در اين سايت فايل pdf گذاشته شده

help نوع دوم كه بصورت صفحات وب هست و نصب ميشه در سيستم (البته به راحتي هم ميشه فولدرش رو از سيستمي به سيستم ديگه كپي كرد)
كه شما وقتي دستوري رو اجرا ميكني با زدن دكمه F1 راهنمايي هاي مربوط به همون دستور رو به شما نشون ميده . البته قبلش بايد مكان راهنما رو به كتيا معرفي كرده باشيد
حجمش هم بالاست فكر نميكنم ارزش دانلود داشته باشه
dvd نرم افزار كتيا رو خريداري كنيد و مطمئن شويد حاوي help مي باشد . بعضي از dvd ها فقط نرم افزار رو داره و شامل help نيست

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام.
با تشکر...

در فرآیند مدل سازی یک قطعه، گاهی لازم می شود که از خطوط، صفحه و یا سطح استفاده کرد. این اشیا بطور عادی با خاموش بودن وضعیت hybrid بطور خودکار در یک geometrical set ذخیره می شوند بنابراین دسته بندی آنها از دید ترتیب ایجاد شدنشان بر اساس آنچه که در یک partbody به عنوان مدل توپر سه بعدی solid اتفاق می افتد نخواهد بود. این موضوع بد نیست چون از در هم شدن این اشیا با مدل سه بعدی جلوگیری می کند اما در برخی موارد هم خوب نیست. برای مثال در مدل هایی که از تعداد زیادی سطح و صفحه و خط استفاده شده است درک و فهم اینکه که کدام یک از این اشیا در چه مرحله از مدل سه بعدی استفاده شده اند و یا خودشان با کمک چه اشیا دیگری ایجاد شده اند سخت می شود. و اگر قرار باشد تغییری در طراحی مدل داده شود ممکن است این قضیه گیج کننده و سخت باشد. برای حل این مشکل کتیا وضعیت hybrid را معرفی می کند که در آن نحوه برخورد با منحنی ها، سطوح و صفحات همانند دیگر دستورهای بخش مدل سازی خواهد بود یعنی این اشیا می توانند بخشی از یک partbody باشند و وقتی درخت طراحی یک partbody را می بینید ممکن است آنها را در بین بقیه دستورات ببینید.

بطور کلی بکارگیری hybrid design توصیه نمی شود چون پیچیدگی و محدودیت های خاص خودش را دارد که نمی توان در قالب چند خط توضیح داد. ترکیب و اندرکنش چند hybrid partbody و یا استفاده از ordered geometrical set درون یک Hybrid partbody و یا بر عکس و ... نمونه هایی از وضعیت های پیچیده تر این موضوع است که ممکن است در موارد به فرآیند مدلسازی کمک کند ولی در عین باعث پیچیده و گیج کنندگی مدل می شود.

بطور خلاصه، توصیه می کنم سوییچ hybrid design را در بخش tools-option-part infrastructure- part document خاموش کنید تا کتیا چنین مدل های تولید نکند.