تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

saharss

عضو جدید
با سلام
من تازه عضو اینجا شدم نمی دونم اینجا باید سوالمو بپرسم یا نه؟میخواستم بدونم کسی pdf جزوه های مقاومت دکتر نایی و جزوه طراحی اجزا دکتر شریعت پناهی و داره؟ممنون میشم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بدونم کسی هست که حل معادلات لاگرانژ سیستم پیوسته رو بلد باشه؟
با تشکر

parham-malek

عضو جدید
سلام،برای ساخت یک هواپیمای مدل (مخصوصا قسمت موتور) چه چیزهایی باید بلد باشم؟ چه نرم افزار هایی لازم است؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
میزان نیرویی که لازم تا لوله مسی به قطر مثلا r رو با هاش برید چقدر است؟ مرسی!

Behnam Irani

عضو جدید
Re: تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

سلام دوستان .قطعه زیر تحت حرارت قرار میگیره.بعد از انبساط بزرگتر میشه .بنظر من شیار ها تنگ تر میشه درسته؟ حالا سوال اینه که چقد تنگ میشه. کسی میتونه کمک کنه؟مشاهده پیوست 160400

اگر متریالت فلزات معمولی هستند گشاد تر میشه چون ابعادش در همه جهات افزایش پیدا می کنه.
ضریب انبساط حرارتیش رو از جداول استاندار متریالش پیدا کن.

یه خاطره...

ما یه بار یه تیکه آلیاژ سرامیک آلومینا که کج شده بود و روش ۴ تا سوراخ داشت رو واسه اینکه صافش کنیم داغ کردیم ک بکوبیمش
سرخ که شد...
دیدیم داره منقبض میشه و سوراخها دارند تنگ می شن...!

Sent from HTC Desire V using Tapatalk 2

Behnam Irani

عضو جدید
Re: تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

سلام
میزان نیرویی که لازم تا لوله مسی به قطر مثلا r رو با هاش برید چقدر است؟ مرسی!

برای محاسبه این نیرو باید ضریب برش ابزار برش مورد نظرت رو داشته باشی و بر اساس مقاومت قطعه ت در برابر نوع برش زمان و نیرو رو محاسبه کنی.
مثلا نیرویی که یه اره لنگ برای برش لوله مذکور نیاز داره با نیروی مورد نیاز یک گوه الماسه یا یک دستگاه برش براده بردار که هر کدوم جهت بردار نیروی متفاتی رو اعمال می کنند یکسان نیست.
مگر اینکه منظور شما مقاومت کشش و شکست لوله باشه که اون قضیه ش فرق می کنه

Sent from HTC Desire V using Tapatalk 2

yohanblack43

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال دارم.2واحد سوینار که جز واحد های درسی ارشد هست رو چجوری باید پاس کنی؟باید سمینار بدی؟همه دانشجوها میان یا فقط چند تا استاد هستن؟؟در مورد دفاع از پروژه چی؟؟باید چجوری دفاع کنی؟؟فقط چندتا استاد هستن که ازت در مورد پروژه سوال میپرسن ؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین.ممنون

ghasemi.h

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
لطفا اگه کسی شرکت های معتبر تولید قطعه را می شناسد اطلاعاتی در مورد آنها به همراه آدرس تارنمایشان را در اختیار قرار دهد.
شرکت های نظیر یاتاقان سازی تیمکن از ایالات متحده و جعبه دنده سازی زد اف از آلمان

negarrrrrrrr

عضو جدید

سلام
از دوستان عزيز خواهش داريم كه سوال ها و درخواست هاتون رو اينجا مطرح كنيد ( در صورت مشاهده ي هرگونه تاپيك مبني بر درخواست و سوال در تالار ، بدون اطلاع قبلي حذف خواهد شد)
با تشكر
سلام دوستان.من در مورده پروزه پایان نامه سوال دارم نمیدونم موضوعومو چی انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

negarrrrrrrr

عضو جدید
با سلام من هنوز شروع نکردم واسه ارشد بخونم ایا شروع کنم از وسطای شهریور امیدی هست؟؟ چه جوری بخونم و چه منابعی؟کتاب یا جزوه ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از شما دوستان

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
با سلام من هنوز شروع نکردم واسه ارشد بخونم ایا شروع کنم از وسطای شهریور امیدی هست؟؟ چه جوری بخونم و چه منابعی؟کتاب یا جزوه ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از شما دوستان
درود
آره امید هست
منبع ها و نحوه درس خوندن برای ارشد را برو از تاپیک آژمون های دانشگاهی پیدا کن.

sadegh1068

عضو جدید

سلام
من خودم مهر شروع کردم به خوندن. ترم 7 بودم 4 روز در هفته هم کلاس داشتم ولی خب تقریبا نتیجه ای که میخواستم رو گرفتم و رتبه ام 410 شد

salehbt

عضو جدید
با سلام خدمت شما لطفا هر کس مطلب یا اطلاعاتی راجب کاسه نمد اورینگ پکینگ گردگیر داره قرار بده
خیلی ضروری و فوری نیاز دارم

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاسه نمد

کاسه نمد

با سلام خدمت شما لطفا هر کس مطلب یا اطلاعاتی راجب کاسه نمد اورینگ پکینگ گردگیر داره قرار بده
خیلی ضروری و فوری نیاز دارم
سلام دوست عزیز.....
امیدوارم به دردتون بخوره........

;)

پیوست ها

• کاسه نمد.pdf
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام و عرض خسته نباشید به همه دوستان مهندس. من هم رشته شما نیستم! اومدم تو تالارتون تا یه خسته نباشید جانانه از ته دلم بهتون بگم چون میدونم واقعا رشتتون سخته خدا قوت! از صمیم قلب واسه تمام دوستای مهندسم آرزوی موفقیت میکنم

• Like
واکنش ها: joey

Behnam Irani

عضو جدید
مرسی دوست عزیز
درسته سخته اما در عوض تا دلت بخواد شیرینه (البته برای بچه های عملگرا)

salehbt

عضو جدید
سلام دوست عزیز.....
امیدوارم به دردتون بخوره........

;)

ممنون دوست من تشکر
اما این فایل رو قبلا داشتم دوستان زحمت کشیدند ولی خیلی خلاصه شده منظورم یه مطلب جامع بود.خودم دارم امادش میکنم اگر نیاز داشتید میزارم.

negarrrrrrrr

عضو جدید
یکیی منو راهنمایی کنه من هنوز شروع نکردم واسه ارشد بخونم با این وضعیت اگه از مهر شروع کنم قبول میشم؟منابع خوبو میخوام لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر از شما

negarrrrrrrr

عضو جدید
شما کدوم دانشگاه قبول شدین؟چه گرایشی؟کتاب خوندین؟یا این کتابهایی مثل پوران پزوهشو...
سلام
من خودم مهر شروع کردم به خوندن. ترم 7 بودم 4 روز در هفته هم کلاس داشتم ولی خب تقریبا نتیجه ای که میخواستم رو گرفتم و رتبه ام 410 شد

apadana34

عضو جدید
سلام . می خواهم مهندسی مکانیک جامدات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی

تخصصی ازش بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم لطفا راهنمایی کنید

apadana34

عضو جدید
سلام . می خواهم مهندسی مکانیک جامدات را انتخاب کنم اما میخواستم بدانم بهش علاقه دارم یا نه . می خواستم یک عنوان درسی

تخصصی ازش بهم بگید تا با مطالعه کتابش با ان رشته بیشتر اشنا بشم لطفا راهنمایی کنید

یکی از راههایی که نشان می ده به یه رشته علاقه داری یا استعداد داری اینه که بیشتر باش اشنا بشی . بخاطر همین از چارت درسی مهندسی مکانیک خصوصا جامدات می خواستم عنوان یا عنوانهای درسی معرفی کنید که هر چه بیشتر مهندسی مکانیک را نشان بده
اگر کسانی که مکانیک خواندن راهنمایی کنند ممنون می شم

Mehrabi_mashhad

عضو جدید
با عرض سلام....

من با بیشتر این نرم افزار هایی که شما عنوان کردین پروژه انجام دادم.اول از همه شما باید ببینید کاری که می خواهید انجام بدهید در چه حوضه حلی قرار دارد.نرم افزاری مثل COSMUS بیشتر برای حل های جامد و سیال و اثرات فازی در حل مطلوب است ولی NASTRAN بیشتر برای حل هایی که دینامیکی و گذرا در محیط های تک فاز عمل میکند مطلوب است و جنگ همیشگی بین ANSYS , ABAQUSE که هریک نسبت به هم مزایایی دارد به نظرم شما برای هر مسئله باید ببینید کدامی یکی از نرم افزار های المان محدود توانایی انجام کار دارد.:)

مهدی_تنها

عضو جدید
salam khobdi man bikaram ye kar peyda konnid ma berim sare kar madrak mondesie mekanik ke be dardemon nakhord pas komak konid ye adam az biolio gereftarid dar biad.

بالا