نرم افزار های مورد نیاز گرایش کنترل

maryamk66

عضو جدید
سلام من دانشجو ترم یک کنترلم اصلا همه چی فراموشم شده کسی میتونه کمکم کنه

ahmad.control

عضو جدید
سلام بچه ها من که ترم 1 کنترلم از کی باید شروع کنم به کار با نرم افزار.از کدوماشون باید شروع کنم؟

sarvejahan

عضو جدید
سلام بچه ها من که ترم 1 کنترلم از کی باید شروع کنم به کار با نرم افزار.از کدوماشون باید شروع کنم؟
بستگی داره زمینه کاری که میخوای تو کنترل داشته باشی چیه
اما در کل برا ترو 1و2 که بیشتر درسا علوم پایه است میتونی بری سراغ plc یا avr

ahmad.control

عضو جدید
بستگی داره زمینه کاری که میخوای تو کنترل داشته باشی چیه
اما در کل برا ترو 1و2 که بیشتر درسا علوم پایه است میتونی بری سراغ plc یا avr
ممنون اما من که تازه ترم 1 هستم.اینایی که گفتیدو من که صفرم میتونم کار کنم؟

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام
کسی تولباکس فازی نوع دو رو داره؟

javadctrl

عضو جدید
دوستان عزیز .سلام.
کسی نرم افزار simotion scute یا لینک دانلودشو داره ....
ممنون.

ferarri1365

عضو جدید
ممنون اما من که تازه ترم 1 هستم.اینایی که گفتیدو من که صفرم میتونم کار کنم؟

بهتره اول کار بری سراغ Simatic Manager و Wincc و اول زبانهای برنامه نویسی PLCها رو یاد بگیری. نرم افزار Simatic Manager کاملترین نرم افزار کنترل PLC هست که داخل خودش هم سیمولاتور داره.

هر کسی با توجه به هدفش باید یکی از نرم افزار ها را به صورت کاملا حرفه ای دنبال کنه.و نرم افزار های matlab و plc وHMI(Wincc-Labview-
NET: Ethernet-Profibus-AS-Interface-CAN&...
DCS
FCS
و....HMI(Wincc-Labview-
NET: Ethernet-Profibus-AS-Interface-CAN&...
DCS
FCS
و pic و نرم افزار های الکترونیکی .را در حد دانشگاهی برای انجام پروژه های خودش یاد بگیره.موفق باشید. نظر دوستان هم تقریبا به همین صورت می باشد.

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام
مهندس کنترل باید تو همه این نرم افزار ها مهارت داشته باشه . چطور بعضی دوستان میگن مثلا میکرو و متلب کاربرد ندارن!!!!!
همه این نرم افزارها تو صنعت کاربرد دارند، ممکنه فقط در بعضی شغل ها یسری از این نرم افزارها بکار بیان و یسری استفاده نشن. وقتی شما در یک شرکتی شروع به کار کردید بعد با توجه به نیاز شرکت شما روی همونها متمرکز میشید. مثلا تو یه شرکتی میرید که فقط با plc و wincc کار میشه. و همینطور ...

آخرین ویرایش:

john snow

عضو جدید
سلام همه گی . دوستان یه سوال ، بهتره از رشته ی کنترل وارد صنعت شیم و بریم توی کارخونه ها وو PLC وو ... یا اینکه وارد شاخه های علمی رباتیک و مکاترونیک وو ... بشیم ؟ اگر کسی اطلاعی داره یه راهنمایی کنه لطفا ، اگه هم جنبه ی آینده ش و هم صرفه ی اقتصادی شو بیان کنه که دیگه ممنونشم .
با تشکککککر .

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام همه گی . دوستان یه سوال ، بهتره از رشته ی کنترل وارد صنعت شیم و بریم توی کارخونه ها وو PLC وو ... یا اینکه وارد شاخه های علمی رباتیک و مکاترونیک وو ... بشیم ؟ اگر کسی اطلاعی داره یه راهنمایی کنه لطفا ، اگه هم جنبه ی آینده ش و هم صرفه ی اقتصادی شو بیان کنه که دیگه ممنونشم .
با تشکککککر .

سلام دوست عزیز
خوب شما اگه وارد صنعت و یا تیم رباتیک و ... بشید کلا کار کنترلی انجام خواهید داد. و به نظر من بسته به علاقه ی شما میتونید در هر زمینه ای فعالیت کنید. کار در صنعت به علت آلدگی و محیط پر صدا و ... شاید به مزاج بعضی ها خوش نباشه. هرچند مهندسین کنترل توی محیطی هستن که فقط کار نظارت و کنترل پروسه رو دارن ولی به هر حال باز توی همون محیط هستن.
تیم های رباتیک یا مکاترونیک هم تازه تو کشور داره مطرح میشه و میشه فعالیت های خوبی کرد. اما فعلا تو کشور از نظر اقتصادی که شما میخواین همون صنعت و کارخونه و ... به صرفه تر هست.موفق باشی

john snow

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خوب شما اگه وارد صنعت و یا تیم رباتیک و ... بشید کلا کار کنترلی انجام خواهید داد. و به نظر من بسته به علاقه ی شما میتونید در هر زمینه ای فعالیت کنید. کار در صنعت به علت آلدگی و محیط پر صدا و ... شاید به مزاج بعضی ها خوش نباشه. هرچند مهندسین کنترل توی محیطی هستن که فقط کار نظارت و کنترل پروسه رو دارن ولی به هر حال باز توی همون محیط هستن.
تیم های رباتیک یا مکاترونیک هم تازه تو کشور داره مطرح میشه و میشه فعالیت های خوبی کرد. اما فعلا تو کشور از نظر اقتصادی که شما میخواین همون صنعت و کارخونه و ... به صرفه تر هست.موفق باشی
سلام ، اقا دستت درد نکنه :gol:
راستی اقا محمد به نظر شما چه نرم افزارایی برا من که ترم 4 کارشناسیم ، خوبه ؟! اینجا بچه ها کلّی نرم افزار معرفی کردن ، ولی من دقیق نمیدونم از یادگیری کدوم باید شروع کرد ؟!

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام ، اقا دستت درد نکنه :gol:
راستی اقا محمد به نظر شما چه نرم افزارایی برا من که ترم 4 کارشناسیم ، خوبه ؟! اینجا بچه ها کلّی نرم افزار معرفی کردن ، ولی من دقیق نمیدونم از یادگیری کدوم باید شروع کرد ؟!
سلام
خواهش می کنم. برای نرم افزار بذار اول بگم خود شما چه نرم افزار هایی رو بلدید؟
با توجه به رشته و گرایشی که دارید نرم افزار های خاص خودش رو داره دیگه درسته؟ بهترین راه اینه ببینید تو رشته ی شما چه نرم افزارهایی استفاده میشه و با اون ها حداقل آشنایی داشته باشی که بعد سر کار رفتی نرم افزاری که بکارت میاد رو بهتر و حرفه ای تر دنبال می کنی.
موفق باشی

john snow

عضو جدید
سلام
خواهش می کنم. برای نرم افزار بذار اول بگم خود شما چه نرم افزار هایی رو بلدید؟
با توجه به رشته و گرایشی که دارید نرم افزار های خاص خودش رو داره دیگه درسته؟ بهترین راه اینه ببینید تو رشته ی شما چه نرم افزارهایی استفاده میشه و با اون ها حداقل آشنایی داشته باشی که بعد سر کار رفتی نرم افزاری که بکارت میاد رو بهتر و حرفه ای تر دنبال می کنی.
موفق باشی
درسته ، من الان فقط یه کم متلب و زبان برنامه نویسی ++C رو کار کردم ، در حد یه دانشجو ، نه بیشتر ... از طرفی هم رشته کنترل نرم افزارهای کاربردیه زیادی داره که اگه بلد بشی خیلی جلو میفتی .. برا همین لازم دونستم وقت بیشتری بذارم برای این کارا ...ببین مثلا شما خودتون که الان با تجربه تر هستی ، اگه برگردی به ترم 4 کارشناسی ، دنبال چه نرم افزارایی میرفتی با توجه به دیدی که الان از آینده ت داری ؟! ( عجب سوالی :cry: !!!! ) یعنی بیشتر میخوام یه ذهنیت برام ایجاد بشه که نرم افزارهارو الویت بندی کنم برم دنبالشون !! بازم ممنون که وقت میذاری پاسخ میدی :gol: .

mohamad_musavi69

عضو جدید
درسته ، من الان فقط یه کم متلب و زبان برنامه نویسی ++C رو کار کردم ، در حد یه دانشجو ، نه بیشتر ... از طرفی هم رشته کنترل نرم افزارهای کاربردیه زیادی داره که اگه بلد بشی خیلی جلو میفتی .. برا همین لازم دونستم وقت بیشتری بذارم برای این کارا ...ببین مثلا شما خودتون که الان با تجربه تر هستی ، اگه برگردی به ترم 4 کارشناسی ، دنبال چه نرم افزارایی میرفتی با توجه به دیدی که الان از آینده ت داری ؟! ( عجب سوالی :cry: !!!! ) یعنی بیشتر میخوام یه ذهنیت برام ایجاد بشه که نرم افزارهارو الویت بندی کنم برم دنبالشون !! بازم ممنون که وقت میذاری پاسخ میدی :gol: .
سلام
شما رشتتون کنترل هست؟
درسته که نرم افزارهای کنترل زیادن و کاربدی هستن. شما plc بلدید؟ یا اصلا طراحی مدارات فرمان؟
اگه plc بلدید میتونید wincc و labview رو کار کنید. برنامه نویسی میکروکنترلر ها رو هم باید بلد باشید.
نرم افزارهای زیادی هست برای کنترل اما شما plc,wincc,matlab,labview,microcontrollers و طراحی مدارات فرمان و طراحی مدارات هیدرولیکی و پنوماتیکی رو بدونید واقعا عالی میشه.
برای dsc , fcs , ... و شبکه های صنعتی شما فقط میتونید فعلا مطالعه کنید ولی اگه در کلاس های آموزشی که آموزشگاه های فنی و حرفه ای برگزار می کنند می تونید شرکت کنید و عملی هم یاد بگیرید که هزینه هاشون خیلی زیاده.

مهندس زبان کار کن که از نرم افزار برا مهندس کنترل واجب تره. وقتی زبان بلد بشی می تونی خودت با هر نرم افزاری رو کار کنی. فعلا که همه جا مهندس کنترل میخوان شرط تسلط به زبان رو هم نوشتن.موفق باشی

nayef

عضو جدید
به نظر من دونستن avrبرای کنترلی ها لازم نیس چون در محیط کاریشون به دردشون نمیخوره .بیشتر پی ال سی و مانیتورینگ باید یلد گرفت

milad2546

عضو جدید
برای کنترل : نرم افزار متلب واجبه

برای اتوماسیون : wincc - labview - simatic manager - eplan

trauben

عضو جدید

از من میشنوی تا ترم 6 فقط درس بخون معدلت نیاد پایین آلوده کار و این حرفا نشو. (من فارغ التحصیل برق کنترل سال 85 هستم)

pijoo

عضو جدید
دوستان عزیز 1 سوال داشتم.من میخواستم برم کلاس plc و ابزار دقیق میخواستم بدونم دوستان اگه جای خوبی رفتند معرفی کنن.

john snow

عضو جدید
دوستان عزیز 1 سوال داشتم.من میخواستم برم کلاس plc و ابزار دقیق میخواستم بدونم دوستان اگه جای خوبی رفتند معرفی کنن.

سلام ، دوست عزیز هر شهری که باشی فک میکنم از این آموزشگاه های فنی حرفه ای باشه که با گذاشتن تنها یه سفته ی 500 هزارتومنی بتونی هر دوره ای که میخوای رو یاد بگیری .
من خودم یه ماهه توو یکی از همین مراکز دارم PLC یادمیگیرم ، خیلی هم خوب درس میدن ، تازه بعدشم یه گواهینامه بهت میدن که هرچند کاری به معتبر بودن یا نبودنش نداریم ، ولی چون زیر نظر خود دولته و خصوصی نیست ، به درد میخوره ، وگرنه فک میکنم خودِ آموزشگاه های خصوصی هم یه چیزی بدن آخرش .
به نظرم اول برو یکی از مراکز فنی حرفه ای ، اگه خوب یاد ندادن و خوشت نیومد ، برو از این آموزشگاه های خصوصی ;)

pijoo

عضو جدید
سلام ، دوست عزیز هر شهری که باشی فک میکنم از این آموزشگاه های فنی حرفه ای باشه که با گذاشتن تنها یه سفته ی 500 هزارتومنی بتونی هر دوره ای که میخوای رو یاد بگیری .
من خودم یه ماهه توو یکی از همین مراکز دارم PLC یادمیگیرم ، خیلی هم خوب درس میدن ، تازه بعدشم یه گواهینامه بهت میدن که هرچند کاری به معتبر بودن یا نبودنش نداریم ، ولی چون زیر نظر خود دولته و خصوصی نیست ، به درد میخوره ، وگرنه فک میکنم خودِ آموزشگاه های خصوصی هم یه چیزی بدن آخرش .
به نظرم اول برو یکی از مراکز فنی حرفه ای ، اگه خوب یاد ندادن و خوشت نیومد ، برو از این آموزشگاه های خصوصی ;)

من تهران هستم.مراکز فنی حرفه ای به من خیلی دوره.باید حداقل 2 ساعت تو راه باشم.اگه اشتباه نکنم مرکز غرب طرفای کشتار گاه باشه.

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

من چن سال پیشا همیچین چیزی شنیده بودم
الانم همینطوره و این دوره ها بر گزار میشه؟

دوست - قدیمی

عضو جدید

من تو کرج رفتم یه یارو اونجا بود انقدر بی حال که باد داشت می بردش.

ساعت کاریشون هم 9 صبح تا 10 صبحه مابقی اوقات خوابیدن!

هی میگن حالا ماه دیگه زنگ بزن. ماه بعد هم که رفتم گفتن برو سه ماه دیگه بیا. سه روز اول هم استادی برای تدریس نیومد.:cool: فقط وقتم تلف شد. جلسه سه به بعد دیگه هیچ کس نیومد.

میدان حلال احمر کرج.

john snow

عضو جدید
من تهران هستم.مراکز فنی حرفه ای به من خیلی دوره.باید حداقل 2 ساعت تو راه باشم.اگه اشتباه نکنم مرکز غرب طرفای کشتار گاه باشه.
ببین میدونم چی میگی ، الان اینجایی هم که من میرم خیلی دوووره به خونمون ، اصن یکی دو ترمه سرِ اینکه دووره نرفتم ، ولی این تابستون رو تصمیم گرفتم حتما برم ، دیدم واقعا ارزششو داره ماهایی که رشته مون برقه ( خصوصا کنترل و مخابرات ) plc رو بلد باشیم .. بعد من فکر کنم تهران باید بیشتر شعبه داشته باشه ، البته شهر ما که برای هر رشته ، تقریبا یه شعبه داره ، ولی تهران باید بیشتر داشته باشه ، برو net یه سرچ بزن ببین شاید یه شعبه ی نزدیک تر پیدا کنی .

من چن سال پیشا همیچین چیزی شنیده بودم
الانم همینطوره و این دوره ها بر گزار میشه؟
آره هنوزم هست ، یه سفته ی 500 هزارتومنی ، دو تا عکس با یه فتوکپی :redface:

من تو کرج رفتم یه یارو اونجا بود انقدر بی حال که باد داشت می بردش.
ساعت کاریشون هم 9 صبح تا 10 صبحه مابقی اوقات خوابیدن!
هی میگن حالا ماه دیگه زنگ بزن. ماه بعد هم که رفتم گفتن برو سه ماه دیگه بیا. سه روز اول هم استادی برای تدریس نیومد.:cool: فقط وقتم تلف شد. جلسه سه به بعد دیگه هیچ کس نیومد.
میدان حلال احمر کرج.
اوه اوه ، چه بد ، برا ما هم تازه استادمون حکم خدمت شو داره ، چی میگن ! نظام وظیفه ست ؟! همون . متولد 69ئه ، ولی خدااااایییش خیلی عالی درس میده ، اصلا به این فکر نمیکنه که چون پول بهش نمیدن بهش بکشه و اینا ، ما از چند نفر پرسیدیم گفتن خیلی خوب بهتون داره میگه . شما هم یه سرِ دیگه بزن شاید استادش عوض شده باشه ، ولی در کل ، اینجور مراکز خیییییییلی دلسوز نیستن ، حق با شماست ;)