بحث و گفتگو در مورد کنکور ارشد 93

amirna

عضو جدید
آقا مهدی کتاب رزاقیان همونطور که میگن عالیه؟خواص فیزیکی خیلی گسترده ست و من تو کتابای ایرانی و ترجمه شده کتابی رو ندیدم که جامع باشه و همه مباحث رو در بر بگیره.یکم هم وسواس شدم که چطوری بخونم.شما روزی چند ساعت درس می خونی از کی شروع کردی؟چطوری روحیه ات رو حفظ می کنی و با اظطرابت کنار میای؟سال اولیه که کنکور میدی؟

amirna

عضو جدید
ممنون ....
منم خواستم ریاضی نخونم ولی بعد به این نتیجه رسیدم بخونم واسه 30الی 40 درصد...!!!.
حتما قبولیم ولی امسال میگن ظرفیت کم شده واسه همینه که می ترسم واسه تهران رتبه نیارم...
خدا کمک کنه به همه ... موفق باشید
ایشالله که میارید.
من کنکور 92 رو دادم و چیزی هم نخونده بودم اصلن.
رتبه ام 2102 شد.
خوب نبود ولی یخورده امیدوار شدم که اگه بخونم حداقل یک سوم این رتبه رو بتونم بیارم.

amirna

عضو جدید
جزوه های دکتر کوکبی خیلی گرونن به نظرتون ارزش خرید دارن؟

mehdi bax

عضو جدید
آقا مهدی کتاب رزاقیان همونطور که میگن عالیه؟خواص فیزیکی خیلی گسترده ست و من تو کتابای ایرانی و ترجمه شده کتابی رو ندیدم که جامع باشه و همه مباحث رو در بر بگیره.یکم هم وسواس شدم که چطوری بخونم.شما روزی چند ساعت درس می خونی از کی شروع کردی؟چطوری روحیه ات رو حفظ می کنی و با اظطرابت کنار میای؟سال اولیه که کنکور میدی؟
کتاب رزاقیان واقعا خوبه و اگه کسی مسلط بشه به این کتاب خواص فیزیکی رو بالای 80 میزنه...
جزوه استاد کوکبی هم خلاصه ی همین کتاب رزاقیان (به نظر من البته).من الان اخرای کتاب رسیدم و به این نتیجه رسیدم که یه دوره دیگه تا اخر تابستون بخونمش. البته این کتاب به لطف استاد درس انجماد و درس دگرگونی دوره کارشناسی از فصل ششم به بعد اشنا بودم و همین مزیت بر علت شده که بهتر باهاش کنار بیام هنوز شروع به تست خواص فیزیکی نکردم ...
من در روز 8-12 و 14-18 جمعا حدود 8 ساعت درس می خونم البته وسطش زیاد فرار می کنم ولی مفیدش 5 ساعت بشه فکر کنم.
حقیقتا اضطراب ندارم که باهاش کنار بیام ...
سال قبل کنکور ندادم چون قصد ارشد خوندن نداشتم ولی تابستون که امتحانام تموم شد بعد یک ماه به این نتیجه رسیدم که ارشد بخونم اگه تهران قبول شم البته!!!! الان تقریبا 1 ماه میشه استارت زدم و از مهر ماه بیشتر وقت میزارم.........

mehdi bax

عضو جدید
جزوه های دکتر کوکبی خیلی گرونن به نظرتون ارزش خرید دارن؟

جزوه هاش خلاصه و خوبه شنیدم ولی در کنارش باید کلاساشم شرکت کنی تا پیشرفت کنی دیگه وگرنه که زیاد توفیقی نخواهی یافت از مطالعه جزوات!!!

mehdi bax

عضو جدید
ایشالله که میارید.
من کنکور 92 رو دادم و چیزی هم نخونده بودم اصلن.
رتبه ام 2102 شد.
خوب نبود ولی یخورده امیدوار شدم که اگه بخونم حداقل یک سوم این رتبه رو بتونم بیارم.
تو الانم خودتو با رتبه زیر 200 تصور کن چرا که یه دور همه درسا رو ترور کردی!!!!
اگه مطالبی که می خونی رو همون موقع خوب بفهمی منظورم اینه که درکش کنی خیلی جلویی چرا که مطالب خواص فیزیکی عین زنجیر میمونه..
کریستال و جوانه زنی و نفوذ و تابکاری رو سعی کن که درک کنی و حفظ نکنش!!!!

amirna

عضو جدید
تو الانم خودتو با رتبه زیر 200 تصور کن چرا که یه دور همه درسا رو ترور کردی!!!!
اگه مطالبی که می خونی رو همون موقع خوب بفهمی منظورم اینه که درکش کنی خیلی جلویی چرا که مطالب خواص فیزیکی عین زنجیر میمونه..
کریستال و جوانه زنی و نفوذ و تابکاری رو سعی کن که درک کنی و حفظ نکنش!!!!
ممنون بابت راهنمایی های خوبتون
نه بابا اینطوریا هم نیست.ایشالله شما هم تهران قبولی.
ممنون که وقت گذاشتید.به نظر منم استرس معنایی نداره.منم زیاد در میرم.
اصلن اهل حفظ کردن نیستم خدا رو شکر.

آخرین ویرایش:

ehsan.mt.de

عضو جدید
سلام. کارنامه رتبه های تک رقمی مهندسی مواد و نانو رو دنبالش میگردم.تو اینترنت پیدا نکردم...کسی داره؟

sina.895

عضو جدید
سلام دوستان...یه سوال داشتم
من هر چی تو بازار گشتم "مدرسان شریف- ترمودینامیک مواد " گیرم نیومد... یعنی همشون میگفتن اصن چنین چیزی وجود نداره !!!
بیشتر بگردم گیرم میاد یا واقعا مدرسان ترمودینامیک مواد نداره ؟؟؟

amir690

عضو جدید
من هر چی تو بازار گشتم "مدرسان شریف- ترمودینامیک مواد " گیرم نیومد... یعنی همشون میگفتن اصن چنین چیزی وجود نداره !!!
واقعا نداره. بهترین کتاب تست ترمو تو بازار بدون شک جهشه

mehdi bax

عضو جدید

فکر کنم که مدرسان یک کتاب شیمی فیزیک داره و یک کتاب ترمودینامیک و این دوتا کاملا به طور مجزا به فروش میره.....

amirna

عضو جدید
سلام بچه ها.فقط 2 روز دیگه تا اعلام نتایج مونده.ایشالله همتون موفق باشید

shirazii

عضو جدید
سلام میگم بچه ها کسی جزوه مکانیکی اقای کوکبی رو داره؟اگر اره چه طوره؟ خوبه به جای سجادی خوندش؟

newshin

عضو جدید
سلام میگم بچه ها کسی جزوه مکانیکی اقای کوکبی رو داره؟اگر اره چه طوره؟ خوبه به جای سجادی خوندش؟
سلام من دارم ....بی خود ترین جزوه ای هست که در زمینه مکانیکی می تونید براش وقت بذارید

newshin

عضو جدید
اگه کنارش یک کتاب تست هم داشته باشی از سجادی بهتره وخیلی خلاصه تره......

اقا مهدی به نظر من وقتی این جزوه خوبه که کلاسهاشو شرکت کرده باشی ....تستای مکانیکی مفهومی هستند جزوه خلاصه به چه دردی می خوره؟

mehdi bax

عضو جدید
اقا مهدی به نظر من وقتی این جزوه خوبه که کلاسهاشو شرکت کرده باشی ....تستای مکانیکی مفهومی هستند جزوه خلاصه به چه دردی می خوره؟

کاملا با شما موافقم ولی در صورتی که الان اردیبهشت ماه باشه و تا کنکور 9ماه وقت داشته باشی!!!
الان دیگه وقت خوندن رفرنس و کتاب مرجع نیست الان وقت کنار گذاشتن این کتاباست البته برای من اینجوریه حداقل ...
من فقط نظرمو گفتم و هیچ اجباری در این روش نیست واسه کسی ...
در مورد تست مکانیکی هم در اکثر تست ها باید بدونی از چه فرمولی باید استفاده کنی و این با تست زدنه که مهیا میشه نه با رفرنس خوندن ویا سجادی..سجادی واسه دروه دانشگاه خوبه وباید اون موقع خونده میشد....
الان فقط 5 ماه تا کنکور مونده!!!!

آخرین ویرایش:

بین نشین

عضو جدید
راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

سلام به همه بچه هایی که امسال کنکور دارن و الان حتما دارن همه توانشون رو به خرج می دن و با جدیت درس می خونن

من نمی خوام نصیحت کنم فقط چند خط دوستانه ، به قول امیرخانی اخوینی (برادرانه) چندتا نکته مهم رو می خوام یاداوری کنم

اول اینکه کنکور یه مهارته شاید خیلی ها چیزهای زیادی بلد باشن ولی تا روز کنکور مهارت کنکور دادن رو یاد نگیرن و طبیعتا نتیجه دلخواه رو نمی گیرن به قول دکتر حسینی حرفه ایی و بین المللی درس بخوانید . به نظرم یه راه خوب برای کسب مهارت کنکور دادن اینکه شما اول بدانید کنکور ارشد از شما چی می خواد خیلی از نکاتی که تو کتاب های تستی و مخصوصا رفرنس ها اومده برای کنکور زیادیه و یاد گرفتنش فقط زمان این طلای ناب رو از آدم می گیره ، خواندن این نکات اضافه درسته که اطلاعات متالوژیکی شما رو بالا می بره ولی خواندن این نکات در زمانی که دارید برای کنکور آماده می شید اجازه متمرکز شدن روی نکات اصلی رو از ذهن شما می گیره ، اما راه حل اینکه حتما حتما حتما قبل از خواندن هر مبحث اول یه نگاه به سوال های کنکور سال های پیش که از اون فصل آمده بیاندازید اصلا لازم نیست حلشان کنید فقط یه نگاه بندازید و ببینید کنکور از این فصل از شما چی می خواد همون رو برید یاد بگیرید ممکنه یه نفر بگه تکلیف سوال های ابتکاری که طراح کنکور برای اولین بار امسال قراره طرح کنه چی می شه باید بگم اول اینکه این نوع سوالات خیلی کم هستند دوم اینکه اگر به سوال های سال های پیش مسلط باشید از پس تعدادی از اون ها هم بر می آیید سوم اینکه شما قرار نیست همه سوال ها رو حل کنید و در جلسه کنکور به راحتی از این سوال های ابتکاری که بعضی هاش واقعا وقت گیره به راحتی بگذرید . مطمئن باشید بعد از اینکه کنکور دادید تا انشا الله شروع دوره ارشد کلی وقت برای یاد گرفتن نکات اضافه دارید .

دوم فکر خودتان رو فقط متمرکز کار خودتان کنید اینکه بقیه دارن چی می کن تا کجا خوندن روزی چند تا تست می زنن یا افکار منفی کاملا خالی کنید یا دانشجویان لیسانسی که متاسفانه یا خوشبختانه در دانشگاه های سطح یک کشور درس نمی خونن دقت کنند نکنه یه وقت فکر کنن تا بچه های شریف و تهران و علم صنعت و ... موندن مگه می شه ما هم قبول بشیم باید بگم بله می شه خوب هم می شه فقط یه اراده می خواد من دانشگاه صنعتی همدان درس می خوندم سال پیش وقتی ترم پنج بودم و آزمایشی کنکور دادم اینقدر رتبم خراب شد که حتی مجاز هم نشدم کاملا نا امید شدم ولی باور کنید کافیه یه جا یا یه لحظه به خودتان بیایید و چیزی رو اراده کنید دم همه دانشجوهای صنعتی همدان گرم امسال ما پنج نفر از بچه ها باز هم با رشته انتخاب شناسایی دانشگاه تهران با هم همکلاسیم و نزدیک 15 نفر دانشگاه های خوب تهران قبول شدن این رو گفتم که بدانید دانشگاه خوب درس خواندن خیلی خوبه و یه امتیاز مثبته ولی برای کنکور ارشد زیاد مهم نیست و این شما و تصمیمتان هست که مهمه
حتی توصیه می کنم وقتتان رو با این چیزها که با هر درصد و رتبه کجا می تونید قبول بشید و بررسی کارنامه های ارشد یا بررسی گرایش های ارشد تلف نکید وقت شما ارزشمندتر از این هاست مطمئن مطمئن باشید بعد کنکور زمان کافی برای این جور کارا دارید و چون ضریب درس ها در همه گرایش ها تو رشته ما (به جز بیومواد) یکسانه این کار شما رو راحت تر کرده و بررسی رشته ها رو بذارید برای بعد کنکور

سوم مهم ترین ،کلیدی ترین ،و طلای ترین نکته اینکه راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش

arashmb

عضو جدید
جزوات شیمی فیزیک و ترمو دینامیک وخواص فیزیکی و استحاله داریوش کوکبی با قیمت بسیار مناسب به فروش میرسد.هر کسی خواست ایمیل بزنه بهم
a.malekian.b@gmail.com

fered_sch

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها من تا الان برای کنکور هیچی نخوندم!
به نظرتون از کجا شروع کنم؟ چیا بخونم؟
با توجه به وقتی که مونده، این موضوع رو عرض کردم!
از مهر بخوام شروع کنم، از چه درسی شروع کنم، کلاس برم؟ نرم؟ کجا؟
ساکن تهران هستم راستی.(اگه کسی خواست برای کلاس راهنمایی کنه، این موضوع رو عرض کردم).
ممنون

aceramic

عضو جدید
سلام به همه بچه هایی که امسال کنکور دارن و الان حتما دارن همه توانشون رو به خرج می دن و با جدیت درس می خونن

من نمی خوام نصیحت کنم فقط چند خط دوستانه ، به قول امیرخانی اخوینی (برادرانه) چندتا نکته مهم رو می خوام یاداوری کنم

اول اینکه کنکور یه مهارته شاید خیلی ها چیزهای زیادی بلد باشن ولی تا روز کنکور مهارت کنکور دادن رو یاد نگیرن و طبیعتا نتیجه دلخواه رو نمی گیرن به قول دکتر حسینی حرفه ایی و بین المللی درس بخوانید . به نظرم یه راه خوب برای کسب مهارت کنکور دادن اینکه شما اول بدانید کنکور ارشد از شما چی می خواد خیلی از نکاتی که تو کتاب های تستی و مخصوصا رفرنس ها اومده برای کنکور زیادیه و یاد گرفتنش فقط زمان این طلای ناب رو از آدم می گیره ، خواندن این نکات اضافه درسته که اطلاعات متالوژیکی شما رو بالا می بره ولی خواندن این نکات در زمانی که دارید برای کنکور آماده می شید اجازه متمرکز شدن روی نکات اصلی رو از ذهن شما می گیره ، اما راه حل اینکه حتما حتما حتما قبل از خواندن هر مبحث اول یه نگاه به سوال های کنکور سال های پیش که از اون فصل آمده بیاندازید اصلا لازم نیست حلشان کنید فقط یه نگاه بندازید و ببینید کنکور از این فصل از شما چی می خواد همون رو برید یاد بگیرید ممکنه یه نفر بگه تکلیف سوال های ابتکاری که طراح کنکور برای اولین بار امسال قراره طرح کنه چی می شه باید بگم اول اینکه این نوع سوالات خیلی کم هستند دوم اینکه اگر به سوال های سال های پیش مسلط باشید از پس تعدادی از اون ها هم بر می آیید سوم اینکه شما قرار نیست همه سوال ها رو حل کنید و در جلسه کنکور به راحتی از این سوال های ابتکاری که بعضی هاش واقعا وقت گیره به راحتی بگذرید . مطمئن باشید بعد از اینکه کنکور دادید تا انشا الله شروع دوره ارشد کلی وقت برای یاد گرفتن نکات اضافه دارید .

دوم فکر خودتان رو فقط متمرکز کار خودتان کنید اینکه بقیه دارن چی می کن تا کجا خوندن روزی چند تا تست می زنن یا افکار منفی کاملا خالی کنید یا دانشجویان لیسانسی که متاسفانه یا خوشبختانه در دانشگاه های سطح یک کشور درس نمی خونن دقت کنند نکنه یه وقت فکر کنن تا بچه های شریف و تهران و علم صنعت و ... موندن مگه می شه ما هم قبول بشیم باید بگم بله می شه خوب هم می شه فقط یه اراده می خواد من دانشگاه صنعتی همدان درس می خوندم سال پیش وقتی ترم پنج بودم و آزمایشی کنکور دادم اینقدر رتبم خراب شد که حتی مجاز هم نشدم کاملا نا امید شدم ولی باور کنید کافیه یه جا یا یه لحظه به خودتان بیایید و چیزی رو اراده کنید دم همه دانشجوهای صنعتی همدان گرم امسال ما پنج نفر از بچه ها باز هم با رشته انتخاب شناسایی دانشگاه تهران با هم همکلاسیم و نزدیک 15 نفر دانشگاه های خوب تهران قبول شدن این رو گفتم که بدانید دانشگاه خوب درس خواندن خیلی خوبه و یه امتیاز مثبته ولی برای کنکور ارشد زیاد مهم نیست و این شما و تصمیمتان هست که مهمه
حتی توصیه می کنم وقتتان رو با این چیزها که با هر درصد و رتبه کجا می تونید قبول بشید و بررسی کارنامه های ارشد یا بررسی گرایش های ارشد تلف نکید وقت شما ارزشمندتر از این هاست مطمئن مطمئن باشید بعد کنکور زمان کافی برای این جور کارا دارید و چون ضریب درس ها در همه گرایش ها تو رشته ما (به جز بیومواد) یکسانه این کار شما رو راحت تر کرده و بررسی رشته ها رو بذارید برای بعد کنکور

سوم مهم ترین ،کلیدی ترین ،و طلای ترین نکته اینکه راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش
من کاملا با شما موافقم یه چیزی هم بگم خیال همه رو راحت کنم مخصوصا عزیزانی که میگن ما چون دانشگاه تراز اول درس نخوندیم پس دیگه نمیتونیم به این دانشگاهها ورود کنیم نه اصلا اینطور نیست ببینید ما رشتمون مواده یعنی اکثر دروس حفظی مفهومی هستند یعنی چی یعنی اگر کسی یکخورده همت کنه و وقت بگذاره به راحتی میتونه بیشتر یا حداقل مهمترین مباحث رو کاملا درک کنه یعنی رشتمون مثل برق یا کامپیوتر و مکانیک نیست (تعارف نداریم با هم ناراحت نشید قصد پایین آوردن یه رشته رو ندارم) که شما مجبور باشید سخت ترین مباحث ریاضیات رو بلد باشید که نیاز به یک ذهن کاملا آماده داشته باشید و روزی ۱۴ ساعت زمان برا مطالعه بگذارید یا تیزهوش باشید یا اینکه جز نوابغ باشید تا شاید بتونید وارد این دانشگاهها بشید نه من معتقدم در رشته مهندسی مواد فقط باید بخونید البته برنامه ریزی و نحوه خوندن خیلی مهمه و اینکه برای انجام هر کاری نیاز به ذهن آماده هست و من خودم قبلا این فکر رو میکردم اما الان از بین ورودی های خودمون(از دانشگاه علوم تحقیقات) از شریف(۲نفر) و تهران(۱نفر) و علم و صنعت(۴نفر) و خواجه نصیر(۱نفر) و امیرکبیر(۱نفر) و پژوهشگاه(۱نفر) و بقیه هم دانشگاههای خوب شهرستان (اصفهان شیراز مشهد تبریز) قبولی داشتیم. پس اصلا درگیر جوی که درسته شده نباشید با توکل به خدا و همت و تلاش خودتون یقینا نتیجه دلخواهتون رو میگیرید. انشاالله.