ايا نماز مي خونيد ؟

ايا نماز مي خونيد ؟

• نهاصلا نمي خوانم

رای: 53 15.6%
  • گه گاهي از روي ميل يا اجبار مي خوانم

رای: 46 13.5%
  • بله هميشه مي خوانم .

رای: 241 70.9%

• مجموع رای دهندگان
    340

"hasta"

عضو جدید
اگر هر فرد بايد به عقايد ديگران احترام بگذارد پس :
- چرا پيامبران چنين كاري نكردند ؛.........
هرگاه پيامبري مبعوث مي شد ، با عقايد وسنتهاي موجود جامعه خود ، نه بزرگ ميگفت وعملاً وارد مبارزه نظري وعملي با عادات وعقايد جامعه خود مي شد ؛ آنهم تنها و يك تنه .............چرا ؟

اگر هر فرد بايد به عقايد ديگران احترام بگذارد پس :
- چرا پيامبران چنين كاري نكردند ؛.........
هرگاه پيامبري مبعوث مي شد ، با عقايد وسنتهاي موجود جامعه خود ، نه بزرگ ميگفت وعملاً وارد مبارزه نظري وعملي با عادات وعقايد جامعه خود مي شد ؛ آنهم تنها و يك تنه .............چرا ؟
گفتم برای بحث کردن نیمدم...اتفاقا به نظر من پیامبرا هم احترام می ذاشتن آخرین مرحله جنگ بود اونم به امر خدا...
می دونین من همیشه از حضرت ابراهیم درس می گیرم....حتما همه دوستان داستانشو شنیدن که برای اثبات خداپرستی حتی همراه با مردم ماه و ستاره و ...را پرستش کرد...یعنی اول با مردم همراه شد و بعد اونارو به راه آورد...همین طور خود خدا به حضرت موسی گفت در مقابل فرعون با نرمی سخن بگه...
حالا که اینجا نه مردم ستاره پرست هستنو نه کافرایی مثل فرعون ... تو دنیای واقعیش نمی تونیم بفهمیم تو دل آدما چیه چه برسه به اینجا...اصلا مگه ما می تونیم خودمونو با پیامبر مقایسه کنیم؟
من که نمی تونم و خودمو در این حد نمی دونم... ادعای دینداریو ... هم ندارم...تا اونجایی که عقل ناقصم می گه خدا همیشه به همه بنده هاش احترام می ذاره چه نماز خون چه... این ماییم که به خودمون احترام نمی ذاریم...
دوست عزیز...یادمون باشه همیشه بهترین راه جنگیدن نیست...

khatere72

عضو جدید
لطفا جواب بدین:

لطفا جواب بدین:

به نظر شما منظور نیچه از این جمله چیه؟؟؟؟؟؟

نه می خواهم شریعت خداوندی باشد نه نیاز یا هنجار آدمیان ، مباد دستهایی که مرا راهنمای آسمانها و بهشتها باشد.

سهراب1991

عضو جدید
من میخونم
میدونم خدا هیچ نیازی به عبادت و شکر گذاریم نداره
خودم خیلی خیلی محتاج عبادتم
چون وقی میفتم تو سختی های بزرگ اول و آخر میگم خدا
لااقل روم بشه بگم خدا کمکم کن
بعدشم من اگر بخوام از حیله ها و وسوسه های شیطان غلبه کنم باد نماز بخونم چون نماز حصاریست که مانع نفوذ هوس ها میشه
یه مدت نماز رو ترک کردم دیدم دارم داغون میشم
اینا رو چون بهشون رسیدم گفتم

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
اینم صادقانش
دلیلش هم اینه که خدای من نیازی به عبادت من نداره
هروقت دلم بخواد باهاش به زبون ساده وهرجوری که خودمون راحتیم صحبت میکنم
تموم.
شمادرس میخونین استادتون نیازی به نمره ی شماداره؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی اوقات میخونم..
البته اشتباست..
ولی خوب.... باید خوند.
ولی اگر بخونم خالص میخونم.....
نه از روی اجبار.

سهراب1991

عضو جدید
گاهی اوقات میخونم..
البته اشتباست..
ولی خوب.... باید خوند.
ولی اگر بخونم خالص میخونم.....
نه از روی اجبار.
بنظرم هرچند گاهی میخونید ولی همین هم ترکش نکنید
چون بین کسانی که گاهی تشکر میکنند با کسانی که اصلا تشکر نمیکنند فرق زیادی هست

سهراب1991

عضو جدید
امام صادق(ع): در کتب پیشینیان روایت شده است که: هرکس با هفتاد دختر در خانه زنا کند، و هفتاد پیغمبر را بکشد و هفتاد کتاب آسمانی را بسوزاند، گناهش کمتر است از کسی که یک روز نمازش را عمداً نخواند.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امام صادق(ع): در کتب پیشینیان روایت شده است که: هرکس با هفتاد دختر در خانه زنا کند، و هفتاد پیغمبر را بکشد و هفتاد کتاب آسمانی را بسوزاند، گناهش کمتر است از کسی که یک روز نمازش را عمداً نخواند.

:eek:

واقعاً!!!!!!!

مطمئنی حدیث معتبره؟

One Minute

عضو جدید
من که نمیخونم ، دلیلی هم برای خوندنش پیدا نمیکنم ، جز اینکه یه سری میگن خدا گفته باید بخونی !!

سهراب1991

عضو جدید
من که نمیخونم ، دلیلی هم برای خوندنش پیدا نمیکنم ، جز اینکه یه سری میگن خدا گفته باید بخونی !!
دوست عزیز من نه میخوام بگم بخون نه میخوام بگم نخون
تصمیم با خودته
چون انسان مسئول تمام کارهای خودشه نه کس دیگر
ببین منم یه مدت همین نظر رو داشتم
ولی بد جوری کلافه بودم تا اینکه رفتم دنبالش ببینم چرا نماز
بلاخره جواب قانع کنند ای برا خودم گیر اووردم
ببین اگر خدا قیامت ازت بپرسه چرا نخوندی باید خدا رو اونجا توجیه و قانع کنی
یعنی باید یقین 100 درصد داشته باشی تا نخونیم
بازم میگم اینها رو نگفتم که بگم بخون
تصمیم اول و آخر با خودت
خودت برو دنبالش .......

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
به جز اینکه وظیفمه بهم ارامشم میده....کاشکی تمام وظیفه هایی که رو گردن ادمه در همین حد بود ....که حالا انجامش اونقد واسمون سخته که از هم میپرسیم میخونی یا نمیخونی...

One Minute

عضو جدید
دوست عزیز من نه میخوام بگم بخون نه میخوام بگم نخون
تصمیم با خودته
چون انسان مسئول تمام کارهای خودشه نه کس دیگر
ببین منم یه مدت همین نظر رو داشتم
ولی بد جوری کلافه بودم تا اینکه رفتم دنبالش ببینم چرا نماز
بلاخره جواب قانع کنند ای برا خودم گیر اووردم
ببین اگر خدا قیامت ازت بپرسه چرا نخوندی باید خدا رو اونجا توجیه و قانع کنی
یعنی باید یقین 100 درصد داشته باشی تا نخونیم
بازم میگم اینها رو نگفتم که بگم بخون
تصمیم اول و آخر با خودت
خودت برو دنبالش .......

شما از کجا انقدر مطمئن هستید که بعد از مرگ ، نماز خوندنتون میتونه کمکتون کنه ؟

از زمان های بسیار دور ، تمام مردم باور داشتند که خدایانی وجود داره و جهانِ آخرتی وجود داره ، من هم میگم وجود داره ! اما به نظرم نماز چیزی نیست که باعث سعادت اخروی ما انسان ها میشه ، اینکه یه سری کلمات عربی رو بگید نمیتونه در دنیا و آخرت شما رو نجات بده ! میتونه ؟

daruish_red star

عضو جدید
اگه از دین و شرع نماز بگذریم.....
من فقط نماز خوندن رو واسه ارامشش میخونمفوق العاده هم یک چیزیکه.....مربوط به غریزه است و خدای خوم فقط همین..

9356769

عضو جدید
دروغ چرا؟؟؟؟؟............بعضی وقتا تو خوندنش کاهلم................همیشه هم شرمنده خدا بودم........چه کنیم ایمانمون ضعیفه .......

ولی بهش اعتقاد دارم............ ما اگه تو رو روز پنج بار به یاد خدا باشیم و بگیم .....خدایا ما را به راه راست هدایت کن..........مطمئننا رستگاریم......

سهراب1991

عضو جدید

از زمان های بسیار دور ، تمام مردم باور داشتند که خدایانی وجود داره و جهانِ آخرتی وجود داره ، من هم میگم وجود داره ! اما به نظرم نماز چیزی نیست که باعث سعادت اخروی ما انسان ها میشه ، اینکه یه سری کلمات عربی رو بگید نمیتونه در دنیا و آخرت شما رو نجات بده ! میتونه ؟
من چون رفتم دنبابش پرس و جو کردم و با توجه به دلایلی که شنیدم و با توجه به تفکرات خودم به این نتیجه رسیدم که نماز اون دنیا بدرد میخوره خیلی هم بدرد میخوره
نمیدونم دینتون اسلام هست مذهبتون شیعه هست یا سنی
اگر مسلمانید و شیعه هستید خود پیامبر و امامان صراحتا به ارزشمند بودن نماز اشاره کردن
من میگم خودت برو دنبالش اینقدر پرس و جو و بحث کن تا به یک نتیجه ای برسی
آخه این موضوع خیلی خیلی مهمه ارزش این رو داره بریم دنبالش...

One Minute

عضو جدید
من چون رفتم دنبابش پرس و جو کردم و با توجه به دلایلی که شنیدم و با توجه به تفکرات خودم به این نتیجه رسیدم که نماز اون دنیا بدرد میخوره خیلی هم بدرد میخوره
نمیدونم دینتون اسلام هست مذهبتون شیعه هست یا سنی
اگر مسلمانید و شیعه هستید خود پیامبر و امامان صراحتا به ارزشمند بودن نماز اشاره کردن
من میگم خودت برو دنبالش اینقدر پرس و جو و بحث کن تا به یک نتیجه ای برسی
آخه این موضوع خیلی خیلی مهمه ارزش این رو داره بریم دنبالش...

خوشحال میشم بگی چیجوری به این نتیجه رسیدی که نماز در اون دنیا به دردت میخوره ...

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: ايا نماز مي خونيد ؟

خخخخخخ
خودت داری میگی!
از قدیم بوده و تا ابد هست
برو رمان سینوهه رو بخون ببین اون زمانا چه میکردن.
بیا یه قرار بذاریم. تصمیم بگیریم که همو اون دنیا که بقول تو شاید نباشه ببینیم. من بش اعتقاد دارم. فقط یه تصمیمه و خرجی نداره واست. قبوله؟ اونموقع معلوم میشه

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

شما قرآن رو قبول دارید !!!!!!!! قرآن گفته نماز واجبه ...
خب از زمانهای دور گفتند خدایانی است ولی این همه پیامبران مختلف مبارزه کردن .. تا بالاخره ایمان دار شدند که خدا وجود داره ...
این همه آیات و نشانه .. شما یک برگ درخت رو تصور کن این تو پاییز می افته (مردن ) و در بهار روییده میشه (زنده شدن )
می میرانیم و زنده می کنیم ... این معجزه نیست به نظرت ...

خب اولین چیزی که هست اینه که باید بهش عمل کنیم .. شما خودتون شروع کن نماز رو و بهش عمل کن ....
بله .. اولین چیزی که در اون دنیا می پرسن نمازه ... شما معانی نماز رو با دلت بفهم دیگه کافیه ... عربی خوندن که چیزی نیست ...

سهراب1991

عضو جدید
خوشحال میشم بگی چیجوری به این نتیجه رسیدی که نماز در اون دنیا به دردت میخوره ...
آخه دلایلی که من برا خودم دارم و این دلایل برام قانع کننده هست شاید برا شما نباشه
اگر خودتون برید دنبالش بهتر به جواب میرسید......

One Minute

عضو جدید
خخخخخخ
خودت داری میگی!
از قدیم بوده و تا ابد هست
برو رمان سینوهه رو بخون ببین اون زمانا چه میکردن.
بیا یه قرار بذاریم. تصمیم بگیریم که همو اون دنیا که بقول تو شاید نباشه ببینیم. من بش اعتقاد دارم. فقط یه تصمیمه و خرجی نداره واست. قبوله؟ اونموقع معلوم میشه

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

قرمز اول : رمان سینوهه رو خوندم و رمان های دیگه ، و به این نتیجه رسیدم که از زمان نخستین انسان ها تا کنون همه اعتقاد داشتن که جهانِ دیگری وجود داره که پس از مرگ میریم اونجا ، ولی به این اعتقاد ندارم که خوندن یه سری کلمات عربی باعث میشه تا ما بعد از مرگ به آرامش برسیم !
قرمز دوم : تمام کسانی که نماز میخونند ، از جمله خودم که تو بچگی میخوندم ، میگن که نماز خوندن ضرری که نداره ، پس بخونیم که شاید اون دنیا نجات پیدا کنیم ! آخرِ دلیلتون همینه ! حتی یه فردی که لباس روحانیت پوشیده بود هم همین رو میگفت ! اینا دلایل قانع کننده ای نیستن !

شما قرآن رو قبول دارید !!!!!!!! قرآن گفته نماز واجبه ...
خب از زمانهای دور گفتند خدایانی است ولی این همه پیامبران مختلف مبارزه کردن .. تا بالاخره ایمان دار شدند که خدا وجود داره ...
این همه آیات و نشانه .. شما یک برگ درخت رو تصور کن این تو پاییز می افته (مردن ) و در بهار روییده میشه (زنده شدن )
می میرانیم و زنده می کنیم ... این معجزه نیست به نظرت ...

خب اولین چیزی که هست اینه که باید بهش عمل کنیم .. شما خودتون شروع کن نماز رو و بهش عمل کن ....
بله .. اولین چیزی که در اون دنیا می پرسن نمازه ... شما معانی نماز رو با دلت بفهم دیگه کافیه ... عربی خوندن که چیزی نیست ...

قرمز اول : تا حالا به این فکر کردید که چرا از وقتی که دوربین های فیلم برداری و عکس برداری به وجود اومدند ، دیگه انسانی نرفت توی شکم نهنگ ، انسانی دریایی رو نشکافت و ازش عبور نکرد ، انسانی شق القمر نکرد و ماه رو نصف نکرد ؟ اینایی که شما میگید همش خرافات هست متاسفانه ! اگر شما کمی روشن بینانه به این موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد !
قرمز دوم : قبول ندارم ! شما از کجا انقدر مطمئنید ؟ فقط از روی کتابِ آسمانیتون این حرف رو میزنید ؟ زندگی به من یاد داد فقط چیزهایی رو باور کنم که چشم هام باور میکنن

با تشکر از دوستان

• Like
واکنش ها: joey

joey

عضو جدید
قرمز اول : رمان سینوهه رو خوندم و رمان های دیگه ، و به این نتیجه رسیدم که از زمان نخستین انسان ها تا کنون همه اعتقاد داشتن که جهانِ دیگری وجود داره که پس از مرگ میریم اونجا ، ولی به این اعتقاد ندارم که خوندن یه سری کلمات عربی باعث میشه تا ما بعد از مرگ به آرامش برسیم !
قرمز دوم : تمام کسانی که نماز میخونند ، از جمله خودم که تو بچگی میخوندم ، میگن که نماز خوندن ضرری که نداره ، پس بخونیم که شاید اون دنیا نجات پیدا کنیم ! آخرِ دلیلتون همینه ! حتی یه فردی که لباس روحانیت پوشیده بود هم همین رو میگفت ! اینا دلایل قانع کننده ای نیستن !
قرمز اول : تا حالا به این فکر کردید که چرا از وقتی که دوربین های فیلم برداری و عکس برداری به وجود اومدند ، دیگه انسانی نرفت توی شکم نهنگ ، انسانی دریایی رو نشکافت و ازش عبور نکرد ، انسانی شق القمر نکرد و ماه رو نصف نکرد ؟ اینایی که شما میگید همش خرافات هست متاسفانه ! اگر شما کمی روشن بینانه به این موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد !
قرمز دوم : قبول ندارم ! شما از کجا انقدر مطمئنید ؟ فقط از روی کتابِ آسمانیتون این حرف رو میزنید ؟ زندگی به من یاد داد فقط چیزهایی رو باور کنم که چشم هام باور میکنن

با تشکر از دوستان

شما چی قبول دارید؟

فقط شما قبول ندارید ... همه دنیا مشاورا ، پزشکا ، روانشناسا .... همه و همه دارن با تلقین و تکرار کلام بیماری شفا میدن ... مشکلات روحی حل میکنن ، و .... خودتون برید بگردید چقد تکرار کلام قوی هس ... از اون گذشته ما که اهل تکرار هر کلامی نیسیم ..... ما داریم یه سری کلماتی که حداقل سودش آرمش روانی هست رو تکرار میکنم ...... برید خودتون سوداشو پیدا کنید ...

اینم صرفا نطر شماست ..... اگه با این دید باشه که خیلی احمقانه هس ...... ما نماز میخونیم چون بهش نیاز داریم ..... من بهش نیاز دارم ..... شما نداری یه حرف دیگس ..... من نیاز دارم ، افتخار به نیاز مندیم هم میکنم ..... نیاز دارم که هر روز با یکی که هرکاری کنم بازم ازم ناراحت نمیشه صحبت کنم .... هرچند بلد نیسم درست حرف بزنم باهاش .... حداقل واسم جلوش و شبیه اونایی که بلدن باهاش حرف بزنم .... آره نمازی که برا رفع تکلیف باشه نیازی از رفع نمیکنه مگه اینکه با خودم کنار بیام که اره وظیفمو انجام دادم .....

لباس آدما نشان دهنده درونشون نیس ..... با لباس یا پست آدما قضاوت نکنید ..... اسلام رو بپسندید نه مسلمانها را .... مسلمانها میتونند ایراد داشته باشن ....
چون بسی ابلیس آدم روی هست
پس به هر دستی نشاید داد دست

آره از اون موفع به بعد کم شد چرا که اولا قدیما چون سندی نبود یک کلاغ چل کلاغ زیاد میشد ..... دوما بچه های کوچولو رو دیدی دیدشون چقد بازه و با زیاد شدن سنشون روز به روز این دید بسته تر میشه و اصطلاحا همه چیزو میخواد با اون چیزایی که میدونه و میبینه تفسیر کنه در صورتی که وقتی بچه بود هیچ چارچوبی برا فکر نداشت و در اصطلاح نبوغ داشت .... با اومدن تکنولوژی ها دید ما آدما روز به روز بسته تر شد و باورمون کم شد ... و دیگه هر چیزی تو دیدمون یا دید دوربینامون نیاد انکار میکنیم ...... درصورتی که ما همه چیو نسبی میبینیم .... و نتایجمون هم نسبی هست ..... ضمنا هنوزم اتفاقهایی که با منطق ما آدما مطابقت نداشته باشه هست کافیه بخوای ببینی ......

و در آخر ... فرض کنیم خدایی نیست .... آخرتی نیس .... نظام پاداش و جزایی نیس ...... همه چیزم همینی هست که ما میبینیم ......
تو همچین دنیایی با همه این اوصاف پس زندگی میشه همین 40 50 سال زندگی دیگه .... مثلا من ته تهش میشم فلان کارخونه دار و بعدشم میمیرم .... ته تهش خیلیم خوشبخت باشم یه خونواده خوب دارم که مثلا 20 سال باهاشونمم ..... من دوس دارم تو این دنیا به یکی مثل خدا اعتقاد داشته باشم (فرض کردم خدایی نیس اما با این وجود میگم...) که از هر جا بریدم از هرکی ناراحت شدم .... هر کی رو از دست دادم .... از هر چی خسته شدم .... از هرچی ترسیدم ...... اون لحظه سرمو بالا کنم بگم خداجون دوست دارم ......
دیدی فیلمای خارجی اون لحظه ای که استرس بهشون وارد شد چی میگن کافراشونو میگما .... مسیحیا که مسیحو صدا میکنن ... اونا میگن ... damn لعنتی یا چیزای دیگه ...... چقد بیچاره ..... اما من میگم خدا ..... و ایمان خواهم داشت یکی بدادم میرسه ..... دوس دارم حتی تو اون دنیا با این تفکر باشم .....

خوبی دین ما اینه که از هر کس به اندازه تواناییش(نه فقط جسمانی ....) انتظار دارن ...
ببخشید طولانی شد .... ایشالا موفق باشید ..... سعی کردم کمکی کرده باشم .... ایرادا رو به پای من بزارید نه به پای خدا و دینش

آخرین ویرایش: