[ مسابقات هنری] - نظرسنجی مسابقه تابلوی هنری شماره 6 باشگاه مهندسان ایران - مینیاتور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

A.R.A.M.Del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...ممنون از دعوتتون؛:gol:

در نظر اول گویا و خوانا بودن تصاویر انتخابی به همراه در نظر گرفتن اصل محتوای اثر که چکیده ای از آثار جمع اوری شده دوستان در قالب یک تابلو هست بیشتر از چیدمان و تعدد اثار میتونه حائز اهمیت باشه..البته مسلما سلایق و دیدگاه ها متفاوت هست....بااین تفاسیر و توجه به گزینه های اتنخابی که مدیریت محترم قرار دادند رای من با اعتراف به این نکته ظریف که همه دوستان عزیز برنده هستند و هر اثر زحمت و تلاشی در خور خودش رو به همراه داشته و شایستگی تقدیر هست رو اعلام میکنم:

1

تابلو شماره 3: اصل خوانا بودن و برقراری ارتباط استوار و منطقی به نحو خیلی مناسبی رعایت شده،کلیت منسجم و چیدمان آثار در عین نظم ساختاری و روال خطی زیبا و چشم گیر هست...البته اگه متن عنوان باشگاه از وسط تابلو به گوشه انتقال پیدا میکرد به زیبایی اون می افزود چرا که قرار دادن عنواین و این دست اطلاعات به حاشیه و طرفین اختصاص داره.

2
تابلو شماره9:چیدمان و ترکیب اثار ریتم خوبی رو دنبال میکنه و خستگی بصری رو از بین میبره در عین اینکه وضوح لازم رو به همراه داره.اگه در پوشاندن فضاهای پرت و هماهنگی قسمت های خالی با اثار دقت بیشتری داشتید زیباتر جلوه میکرد.قرار دادن جمله ای به مضمون محتوای تابلو هم ایده قشنگی بود که قرار دادید.

3
تابلو شماره4:در این مورد هم قرار دادن آثار بر اساس طیف رنگی و قرار دادن در کادری متناسب با تابلو ایده جالی بود که نظرم رو جلب کرد.نکته ای که نمیتونه در نوع خودش قابل توجه باشه انتخاب فونت و نوشتار طرح شما هست که به نوعی مصداق"حاشیه پر رنگ تر از متن " شده!
دوست عزیز اختصاص دادن قسمت کمی از طرح به عناوین و نوشته های اطلاعاتی نباید قسمت زیادی از جانمایی مفید شما رو بگیره و حداقل مکان برای این کار میتونه نتیجه دلخواه رو به همراه داشته باشه و از طرفی به کار شما لطمه نزنه.

نکته ای در مورد تابلو شماره2:
باید اعتراف کرد که خلاقیت قابل تحسینی در این طرح اجرا شده که جای تبریک به دوست خوبمون داره اما!
باید این نکته رو مد نظر قرار داد که برای معرفی که در برگیرنده اثار متعددی هست باید حق مطلب با اصالت خودش همراه باشه و در ذات اون دخل و تصرفی نکرد....و 100 حیف که به نوعی با تغییر شکل به دلیل هماهنگی با کادر خوانایی و زیبایی بصری اثار کاهش پیدا کرده.البته این دیدگاه شخصی من هست و مطمئنا کلیت تابلو زیبا و خلاقانه هست...

امیدوارم تونستم بشم منصفانه نظرم رو بیان کرده باشم و حتم دارم بیان اینها صرفا عقاید شخصی من بوده و تک تک آثار قابل توجه و ارزشمند هستند اما انتخاب محدود!
برای همه عزیزان آرزوی موفقیت میکنم.......:gol:

آخرین ویرایش:

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام تابلو شماره دو رو نتونستم ببینم :(. اما دو تا تابلو انتخاب کردم :smile:. اگر دومی هم باز شه خیلی خوب می شه :w42:.بعد میام نظر می دم. :w44:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
تابلو 5 : بدلیل طرح پازلی و وادار کردن به دقت بیشتر
تابلو 7: القای آرامش به همراه تصاویر با رنگ پس زمینه ی آرام
تابلو 8: چیدمان مدرن و علمی تر از لحاظ نقاط طلایی

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
باز شد. :w40:
و اما نظر من . . .
به ترتیب تابلو شماره 2، شماره8 و شماره 5 .
دلیل: گفتنش یه خرده سخته.آخه من که هنر نخوندم. فقط حس خوبی به این تابلوها داشتم، وقتی دیدمشون لبخند زدم. این یعنی قشنگه. رنگ بندی شون تند نبود، بخصوص شماره دو.

و حرف آخر: مرسی خبرم کردید تو نظر سنجی تون شرکت کنم. :smile:

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
5 : به خاطر ساختار پازلیش- قابش و تا حدودی هماهنگیه سبک مینیاتورهاش .
7:حس آرامش و نظم چیدمانش
2:مرکزیت یک تابلو و قابش البته فکر میکنم اگه اطرافش خلوت تر بود بهتر میشد.

ممنون از دعوتتون

آخرین ویرایش:

katee_h

عضو جدید
شماره 6 : بیشتر مفهومی کار شده و خلاقیت در رساندن مفهوم خاصی داشته از این نظر جالب بود.
شماره 7 : بک گراند آرمش بخشی داره و در چیدمان تصاویر موفق عمل شده.
شماره 5 : شبیه کاشیکاریهای قدیمیه و چون این عکسها همه قدیمین این سبک کار براشون بسیار زیباست.

ممنون از دعوتتون :gol::gol:

masoud_esmaili

عضو جدید
با سلام
تابلو شماره8-بدليل رنگ زمينه و چيدمان عالي و خلاقانه
تابلو شماره7-بدليل انتخاب رنگ زمينه آبي كه در بيننده ايجاد آرامش و لذت ميكنه
تابلو شماره 5-بدليل پازلي بودن كه تنوع خاصي ايجاد ميكنه و يه جورايي منحصر به فرده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
تابلوی شماره 5 به نظرم بهترین تابلوس چون از بک گراند کار هم برای نشون دادن موضوعش استفاده کرده و وبافت روی تابلو که کیفیت کاملا متفاوتی رو ایجاد کرده مثل تیکه های پازل ایده خلاقانه ای داره و ترکیب بندی رنگ ها و چیدمان عناصر روی زمینه کار کاملا نشسته
تابلوی شماره 8 رو هم به عنوان رتبه دوم انتخاب میکنم رنگ بک گراند کار و ترکیب مکعب ها و چینش اونها کارو خلاقانه کرده هرچنداگه اون عکس های مرکز کادر اینقدر داخل هم نمیرفتنو یه درز باریک بینشون بود خیلی بهتر میشد
به تابلوی شماره 3 هم رتبه سوم رو میدم ایده کادر دور عکسا رو دوست دارم فونت خوبی استفاده کردن ولی زیاد به پس زمینه توجه نکردن حجم عکسا زیاده و پس زمینه جایی برای خودنمایی نداره که باعث بشه عکسا بیشتر شاخص شن در واقع ارزش یکسان عکس ها حس پویایی رو از تابلو گرفته و چشم بیننده رو درگیر جستجو نمیکنه
بقیه دوستان هم خسته نباشن

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
تابلوی شماره 5 : واقعا زیبا کار شده و حالت پازلی که در کل آن وجود دارد واقعا جالبه و به نوعی هم باعث تمرکز به تصاویر به کار رفته در عکس میشه ... عالیه ...

تابلوی شماره 8 : سادگی خوبی داره و کیفیت عکسها هم بالاست ... و به عنوان یک تابلو چیز خوبیه ...

تابلوی شماره 2 : طرح کلی تابلو خیلی خوبه و خلاقیت خوبی در آن به کار رفته ولی حجم کمی برای تصاویر دیگه اختصاص داده شده و خوب بود حجم بیشتری رو برای این کار می گذاشتند ...

بقیه هم خوب کار کردن و تلاش همه دوستان تشکر و قدردانی میکنم ...

موفق باشید ...
:gol:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
2 و 5 و 7
اینا را انتخاب کردم بخاطر انتزاع قوی طراحی و خلاقیت

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
منم تابلوهاي مورد علاقم به اين ترتيب:
تابلو دوم:به خاطر تركيب بندي و كمپوسيزسيون عالي چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ چيدمان و نحوه پرزانته خوب
تابلو پنجم:شيوه پرزانته خوب و خلاقانه
تابلو سوم:از لحاظ توجه به اصل موضوع مينياتور و وجود طرحهاي زيبا

با تشكر از تمامي دوستان كه زحمت كشيدن............

آخرین ویرایش:

جولي

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 - تابلوی شماره 1
2- تابلوی شماره 4
3- تابلوی شماره 5

بخاطر اینکه به نظرم جالبن, از طريق ي چيدمانشون و هماهنگي رنگشون خوشم میاد.

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شماره 2: خلاقیت و خوانایی و قابل درک بودن تابلو
شماره 3:خوانایی و قابل درک بودن تابلو
شماره 5:خلاقیت

armoda_ss

عضو جدید
تابلو شماره 2: متناسب با موضوع هستش و خلاقیت داره فقط ترکیب رنگیش کاش بهتر بود

تابلو شماره 5: تر کیب رنگی خوبی داره و چیدمان کارا هم خوبه (بر اساس رنگ). با نگاه اول ابنو پسندیدم تناسبات و نحوه ی قرارگیری عکس ها کنار هم خوبه

تابلو شماره 3:چون از بقیه بهتر بود! ساده و خوب شاید اگه موضوع مینیاتور نبود اول اینو انتخاب می کردم. سبکش به روزتره...

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام.
اول خسته نباشید به همه دوستان.

1-تابلو شماره
2 :
بنظرم این تابلو از همه زیباتر طراحی شده.با شاخص قرار دادن یه نمونه مینیاتور به تابلو نقطه عطف داده.سعی کرده از بیشتر نقاشی ها استفاده کنه.قرار دادن این نقاشی های درون کادر های طبیعی این نقوش اسلامی کار جالبی بود.ولی میتونست تو انتخاب رنگها هم بیشتر دقت کنه.ولی در کل خیلی خوبه و از کارای دیگه خیلی سره.

یه مسئله مبهمی که این تابلو داره استفاده از ستاره 6 پر هستش.با قرار دادن مینیاتور ولایت تو وسطش:) البته حتما سهوی بوده ولی تو کار هنری خیلی باید دقت کرد.این به فلسفه و شناخت هنری ما لطمه وارد میکنه.

2-تابلو شماره
4 :
این تابلو کادر مناسبی داره.توش از خیلی از نقاشی ها هم استفاده شده.رنگ های مناسبی هم استفاده شده.ولی اشکالش اینه که نقطه عطف نداره و کار خیلی یک نواخته.

3-تابلو شماره
5 :
این تابلو ایده جالبی داره.تعدای نقاشی های استفاده شده در اون هم مناسبه.عیبش تناسباتشه.تابلو تناسبات خوبی نداره.بعد مرکز قرار نگرفتن نقاشی ها هم نمیدونم به چه دلیلی بوده.

تابلو سوم هم خوبه ولی طرح زمینه نداره.
بقیه تابلوها هم خوبن ولی از تعداد کمی از نقاشی ها توشون استفاده شده.
موفق باشید.
دوستتون دارم.:gol:

آخرین ویرایش:

peyman-

عضو جدید
تابلو1 به خاطر سادگی کار
تابلو 2 بخاطر طرح زیبای دایری شکل کردن ان وخلاقیت چیدن عکس در ان و عکس وسط ان
تابلو 5 بخاطر طرح زیبای پازلیش

آخرین ویرایش:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- تابلو 6 : رنگ بندی و ترکیب رنگی ِ مناسب
2 - تابلو 4 : کامل بودن تابلو ، و استفاده ی حداکثر از عکس های تاپیک
3 - تابلو 2 : خلاقیت

mohanna360

عضو جدید
کاربر ممتاز
تابلوی شماره 5: ب خاطرخلاقیتش
تابلوی شماره 2 و 4 : از ترکیب بندیشون خوشم اومد

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط شماره 8 نظرمو جلب کرد و به همون رای میدم
بعد از اون 5 و 2
شماره 8 کاملا دور از تقارن یکسان سازی بود ، و تلفیق قالبندی با عکسهاش قشنگ بود
شماره 5 هم تقریبا مثل شماره 8 بود اما قالب و عکس با هم ادغام نشده بودن
شماره 2 هم به خاطر سبک مینیاتوری که داشت و مرتبط با مسابقه بود

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

سلام
خسته نباشید برای شرکت کنندگان و مدیر محترم تالار
:gol:

تابلو شماره 3

کامل بودن تابلو ، و استفاده ی حداکثر از عکس های تاپیک

تابلو شماره 5

-انتخاب تم و بکگراند مناسب با حال و هوای موضوع
- نحوه ی چیدمان و سازمان دهی ِ تصاویر در تابلو
- رنگ بندی و ترکیب رنگی ِ مناسب

تابلو شماره 6

-خلاقیت ( استفاده از عناصر یا مفاهیمِ خوب و زیبایی در تابلو ، خارج از روال ِ مرسوم )
-خوانایی و قابل درک بودن تابلو

موفق باشید

-anjel-

عضو جدید
سلام و خسته نباشین.
7- به خاطر بک گراند زیبا و مناسبش، و هم چنین از چیدمانش، در کل برای من تابلوی آرامش بخش و چشم نوازی بود.
8- چون به نظر من تنها تابلویی بود که از بقیه متفاوت تر بود. چیدمانش مدرن و شیک به چشمم اومد.
3- به خاطر وضوح کاملش و حداکثر استفاده از فضا.

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-تابلو2 حالت عرفانیه بیشتری داره
2-تابلوی3.عکسا نسبت به شماره های دیگه واضح تره
3-تابلوی8 چون خیلی از اون مدل قالببندی خوشم میاد

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
کاربران عزیز لطفا قوانین را رعایت فرمایید.

کاربران عزیز لطفا قوانین را رعایت فرمایید.

دوستان گرامی لطفا" همراه با دلایل ، نظرات خود را ارائه دهید و
حتما"
3 انتخاب داشته باشید در غیر این صورت نظر شما طبق قوانین پذیرفته نمی گردد ...
بند 2 و 3 قوانین بدین شرح می باشد:
2- از بین تابلوهای ارائه شده ،فقط سه تابلو ( نه کمتر و نه بیشتر ) رو به ترتیب اولویت و با ذکر ِدلایل و "آیتم های مهم در انتخاب تابلو ها" انتخاب کنید .
3- رأی عزیزانی که بدون ِ ذکر دلیل تابلوهای برتر رو انتخاب کنند ، شمرده نخواهد شد .

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
با سلام و خسته نباشید
تابلو 4
ایجاد طیف رنگی با چیدن مناسب عکسا،استفاده حداکثری از عکسا،قرار دادن عکسایی که چشم رو خیره میکنه به وسط وطرفین
تابلو3
ساده وزیبا
تابلو8
شبیه جلد مجله بود جالب بود ولی باید تو چیدمان عکسا بیشتر دقت می کرد.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
5- به نظرم حرف نداره در عین سادگی ... شیک بودن و نظم و اراستگی و ایا برای برترین بودی چیزی غیر این سه نیاز هست....و کلا 5 یه سر و گردن بالاتر هست از بقیه....
.
.
6-تابلوی شش رو به خاطر قرینه بودنش میپسندم ..این که پشتش یه سطر بندی مخفی هست و تصاویر مرتبط بهم در سطر های خاصی به طور منظم قرار دارند این که عکسا طوری قررا گرفته که مایل به بالا بودن رو به ادم القا میکنند....
.
.
8-تابلوی 8 هم چون به نظرم امروزی تر هستش و بیش تر جدیدا این طراحی ها به چشم میخوره شاید اگه به جای رنگ قهوی ای پشتش رنگ دیگه ای انتخاب میشد خییل قشنگ تر میشد....
.
.
درکل من همیشه نفس مسابقه رو دوست داشتم و جدایی این که کیا برتر میشند و.. همین حس بودن در رقابت خودش خیلی لذت بخشه و بقیش مهم نیست.با تشکر از همه ی دوستانی که زحمت کشیدند ومنم ناچرا فقط تونستم سه رای بدم چون به غیر از اولین رای ام که تابلوی 5 بود واقعا بین بقیه خیلی سخت ونزدیک انتخاب کردم و همه به نوعی خوب بودند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا