مصاحبه تخصصی گروه شغلی عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران

mohsen222222

عضو جدید
تعمیرات و نگه داری بیشتر برا برق و مکانیک هست ولی بازم جا های دیگه برا لوله گذاری هم مکانیک ها کار میکنن. اما مهمترین بخش همون دوره آموزشی هست که همه چی مشخص میشه.
دوره فنی نگذروندم. خوب خیلیا سابقه کار دارن با بیمه و بعضی ها هم بدون بیمه اما درصد رو نمیدونم.
اما این که بچه ها رو چطور تقسیم میکنن برا آموزشی نمیدونم به چه بخش هایی دقیقا تقسیم میشن امیدوارم دوستان بدونن راهنمایی کنن.

جنایتکار

اخراجی موقت

عوامل شیمیایی : انواع حلال ها، اسیدها، فلزات، گرد و غبار مواد مصرفي و آلي، مشتقات نفتي و غیره
عوامل فیزیکی :له شدگی بدنی بر اثر گرما ، سرو صدای گوش خراض ، ارتعاش شدید ، پرتوهاي يونيزان و غير يونيزان، سرما، گرمای بیابان و ...
عوامل ارگونوميك ( مكانيكال ) : عدم تناسب ابزار يا محيط كار با فيزيولوژي انسان مانند
وضعيت هاي غير عادي بدن، حركات چرخشي يا خم و راست شدن مكرر مفاصل و اندام ها، تروماهاي
مكرر به عضلات، تاندون ها و مفاصل و ...
عوامل رواني : استرسورهاي رواني مانند كار سرعتي، تبعيت انسان از م ا شين، كار يكنواخت و
تكراري، روابط غلط ميان كارفرما و كارگر يا مهندس و...
عوامل بيولوژيك : انواع ويروس ها، انگل ها، باكتري ها، قارچ ها كه لازمه آن شغل مواجهه با
اينگونه عوامل باشد.
گروه مکانیک ( شامل مكانيك ارشد، مكانيك 2 و موتورمن ) :
افت شنوايي در 60 % اين مجموعه، اختلالات اسكلتي عضلاني در 69 % استرس شديد رواني در 30 %
افراد و فتق مغبني در 40 % آنان ديده شد.
بيماري فتق در كنار استعداد مادرزادي بدنبال فعال يت شغلي سنگين مانند بلند كردن و جابجايي مكرر
اجسام سنگين، خم وراست شدن و چمپاتمه زدن مكرر بروز مي كند . بيماري خطرناكي است كه در
صورت عدم درمان به انسداد روده و مداخله جراحي اورژانس مي انجامد.
گروه برقكار ( شامل برقكار ارشد و برقكار 2)
افت شنوايي بیش از 25 %، استرس شديد رواني در 38 % و اختلالات اسكلتي عضلاني نيز در
%38 افراد اين گروه وجود دارد.
گروه روي فلور ( شامل حفار، كمك حفار، سكوبان و دكل بان ):
كه از توان فرساترين گروههاي شغلي است. اختلالات حسي عصبي گوش 72 %، استرس شديد رواني
20 ، مشكلات ريوي 8% و عوارض اسكلتي عضلاني مجموعاً 116 % يعني تمامي افراد گروه ( برخي از
افراد چند نوع اختلال اسكلتي عضلاني دارند ) را درگير نموده است.
گروه زير فلور ( شامل سرواش كولي و واش كولي ):
همانند گروه قبلي فعاليت سنگين عضلاني و شغلي دارند، در اين گروه 83 % افت شنوايي حسي عصبي
%83 اختلالات اسكلتي عضلاني و 60 % فتق مغبني ديده شد.
لینک مقاله
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=107448&d=1343162846

دوستانی که الان جایی استخدام هستند لطفا تا روز مصاحبه حتما از شرکتتون فرم پذیرش استعفا همراه با سابقه کار ممهور رو ببرید وگرنه مصاحبه ردتون می کنند برای من همینطور شد و رد شدم

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
دوستانی که الان جایی استخدام هستند لطفا تا روز مصاحبه حتما از شرکتتون فرم پذیرش استعفا همراه با سابقه کار ممهور رو ببرید وگرنه مصاحبه ردتون می کنند برای من همینطور شد و رد شدم

شرکت ملی حفاریه دیگه مو رو از ماست میکشه بیرون

محمد رضا ف

عضو جدید

سلام :میشه یه مقدار توضیح بیشتر ی بدی (قضیه ی این چیزایی که صحبتشو کردی چیه ؟ :que:ممنون

بزرگوار

اخراجی موقت
با توجه به سوالاتی که از همکاران شرکت ملی نفت پرسیده شد شروع به دوره کاراموزی شرکت ملی حفاری ان شاء الله از اردیبهشت یا تیرماه سال 93 می باشد و افراد تکمیل ظرفیت نیز اواخر سال 93 یا ابتدای سال 94 دعوت به دوره کاراموزی می شوند

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام :میشه یه مقدار توضیح بیشتر ی بدی (قضیه ی این چیزایی که صحبتشو کردی چیه ؟ :que:ممنون
طبق رسم سالهای گذشته مصاحبه استخدامی ملی حفاری مصاحبه کنندگان افرادی را می گیرند که در حال حاضر بیکار باشند و در گذشته سابقه کار مرتبط با صنعت نفت داشته باشند پس باید ثابت کنید که پایان همکاری با شرکت فبلی دقیقا چه تاریخی است

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
پرسنل ملی حفاری

ریختن نفت داغ بر روی صورت

بزرگوار

اخراجی موقت
پرسنل ملی حفاری

ریختن نفت داغ بر روی صورت

این عکس ها رو که میبینم یاد یکی از دوستام می افتم که میگفت حفاری نیا شغل کثیفیه اگه میخوای نون در بیاری سعی کن تمیز در بیار به غیر از اینکه خودمون و لباس هامون کثیف هستیم استرس اینقدر بالاست که کثیفی لباس و هیکل و سوختن های جزئی مهم نیست و فقط دعامیکنیم سالم برگردیم پیش زن و بچمون-نظر دوستان؟بخاطر اینکه ریزش نیرو در ملی حفاری خیلی زیاده(طوری که به گفته دوستان دکل ها جایی برای انسان نیست) دوستان این عکس ها رو میزارند که ما متوجه باشیم که اگر میخوایم وارد این شغل بشیم باید در همچین شرایطی امرار معاش کنیم
دوستان با دماسنج تا دمای نزدیک 70 درجه نیز عکس داشتند
در صورتی که کوچکترین زمین لرزه ای بیات امکان اتش گرفتن سریع دکل فراهم می شه
یکی از دوستام که رئیس دستگاه است میگفت حفار فقط 1 دقیقه وقت غفلت داره بیش از 1 دقیقه در صورت وجود کیک گازی و چک نکردن یکسری از پارامترها در یک دقیقه کنترل کل دکل از دسترس کل پرسنل خارج میشه بعضی جاها دیدم میگن تا 5 دقیقه هم میشه جلوشو گرفت-در شرکت ملی حفاری تخمین زده شده هر 24 روز یک فوران با مهار ناکام اتفاق افتاده و چون افراد سردکل هرگونه اشتباه اول جان خودشون رو میگیره بسیار استرس دارند

آخرین ویرایش:

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
این عکس ها رو که میبینم یاد یکی از دوستام می افتم که میگفت حفاری نیا شغل کثیفیه اگه میخوای نون در بیاری سعی کن تمیز در بیار به غیر از اینکه خودمون و لباس هامون کثیف هستیم استرس اینقدر بالاست که کثیفی لباس و هیکل و سوختن های جزئی مهم نیست و فقط دعامیکنیم سالم برگردیم پیش زن و بچمون-نظر دوستان؟بخاطر اینکه ریزش نیرو در ملی حفاری خیلی زیاده(طوری که به گفته دوستان دکل ها جایی برای انسان نیست) دوستان این عکس ها رو میزارند که ما متوجه باشیم که اگر میخوایم وارد این شغل بشیم باید در همچین شرایطی امرار معاش کنیم
یکی از دوستام که رئیس دستگاه است میگفت حفار فقط 1 دقیقه وقت غفلت داره بیش از 1 دقیقه در صورت وجود کیک گازی و چک نکردن یکسری از پارامترها در یک دقیقه کنترل کل دکل از دسترس کل پرسنل خارج میشه بعضی جاها دیدم میگن تا 5 دقیقه هم میشه جلوشو گرفت-در شرکت ملی حفاری تخمین زده شده هر 24 روز یک فوران با مهار ناکام اتفاق افتاده و چون افراد سردکل هرگونه اشتباه اول جان خودشون رو میگیره بسیار استرس دارند

البته من شنیدم تجهیرات مورد استفاده به دلیل اینکه تحت تحریم خریداری شده چینی و نامرغوب و بعضا فرسوده و دست دوم هستند تحمل فشار های خیلی کم سیال سازند رو ندارند و راحت از دسترس خارج شده و ضربه و آسیب به پرسنل میزنند یکی از کمپانی من ها میگفت دکل هایی خارجی که داغون و خراب و از رده خارج هستند(اوراقی) هستند و باید از چرخه خارج بشند خریداری میشه و با تعمیرات غیراصولی به کار میبنده و به همین دلیل شاهد ریزش نیرو و اسیب و فوران هستیم عکس ها هم دال بر همین موضوع هست003258643218641532.jpg

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار

:cry::cry::cry:
داغونم کردیا. خدا پدر هر چی مهندس نفت مخصوصا همه ی حفارهارو بیامرزه. خداوکیلی کار خیلی سختیه. من برا همین سختیاش نرفتم حفاری.

parhamx

عضو جدید
سلام بچها من ازمون نفت عملیات حفاری قبول شدم و رشتم کاردانی برقه چنتا سوال داشتم و ازتون خواهش دارم مثل یه برادر کمکم کنید میخواستم بدونم تو مصاحبه از رشته خودمون سوال میپرسن یا از رشته مکانیک و نفتم میپرسن و اینکه این مصاحبه فقط تخصصیه یا سوالات عمومی یا سیاسی و عقیدتی هم میپرسن با تشکر .

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام بچها من ازمون نفت عملیات حفاری قبول شدم و رشتم کاردانی برقه چنتا سوال داشتم و ازتون خواهش دارم مثل یه برادر کمکم کنید میخواستم بدونم تو مصاحبه از رشته خودمون سوال میپرسن یا از رشته مکانیک و نفتم میپرسن و اینکه این مصاحبه فقط تخصصیه یا سوالات عمومی یا سیاسی و عقیدتی هم میپرسن با تشکر .

سوالات ابتدائی از رشته خودتون

parhamx

عضو جدید
از اینکه جوابمو دادین ممنون جناب بزرگوار اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین ممنون میشم یعنی فقط از رشته خودمون سوال میکنن از حفاری هم سوال میشه ؟ اون قمسمتی که امتحان شرکت کردم سوالت نفت و برق و مکانیک با هم بود از برق فقط مبانی برق داده بودن و بقیه از درسایه رشته نفت و مکانیک بود مثل درس وسایل حفاری . استاتیک . هیدرولیک .و در اون گروه شغلی که من انتخاب کردم بالاش نوشته بود کار با وسایل حفاری و نقل و انتقال دکل و مغزه گیری و اسید کاری چاه میخواستم بدونم ماهم که رشتمون برقه باید اینکارا رو کنیم و کار ماه هم سخته یا نه اگه جوابمو بدین ممنون میشم

بزرگوار

اخراجی موقت
از اینکه جوابمو دادین ممنون جناب بزرگوار اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین ممنون میشم یعنی فقط از رشته خودمون سوال میکنن از حفاری هم سوال میشه ؟ اون قمسمتی که امتحان شرکت کردم سوالت نفت و برق و مکانیک با هم بود از برق فقط مبانی برق داده بودن و بقیه از درسایه رشته نفت و مکانیک بود مثل درس وسایل حفاری . استاتیک . هیدرولیک .و در اون گروه شغلی که من انتخاب کردم بالاش نوشته بود کار با وسایل حفاری و نقل و انتقال دکل و مغزه گیری و اسید کاری چاه میخواستم بدونم ماهم که رشتمون برقه باید اینکارا رو کنیم و کار ماه هم سخته یا نه اگه جوابمو بدین ممنون میشم
سلام
شما که رشته برق خوندید باید به دروس برقی مسلط باشید و به کاراموزی خودتون و پروژه خودتون و شغل شما نکنسین برق است نه حفار (نگران این موضوع نباشید چون امسال 33 درصد برق33 درصد مکانیک و 33 نفت رو میگیرند برای عملیات حفاری و هر کس در رشته خود تخصص بیشتری داشته باشد برای 33 درصد خود انتخاب می شود .

mhn1356

عضو جدید
سلام
من کارشناسی رشته برق هستم و و در گروه عملیات حفاری قبول شدم میخواستم بپرسم شما در مورد منابع و نمونه سوالات و نحوه مصاحبه تخصصی اطلاعی دارین که در اختیار من بذارین. قبلا از کمکتون ممنونم.

آخرین ویرایش:

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام
من کارشناسی رشته برق هستم و و در گروه عملیات حفاری قبول شدم میخواستم بپرسم شما در مورد منابع و نمونه سوالات و نحوه مصاحبه تخصصی اطلاعی دارین که در اختیار من بذارین. قبلا از کمکتون ممنونم.
سلام خواهش میکنم
منابع
کتاب های راهیان ارشد رشته خودتون
سوالات
سوالات ابتدائی از چند درس مهمی که خوندید
نحوه مصاحبه
حدود 20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه بصورت شفاهی است و سوالات بسیار ابتدایی و راحتی پرسیده می شود
نگران نباشید

parhamx

عضو جدید
جناب بزرگوار از اینکه جوابمو دادین خیلی ممنونم پس من دیگه لازم نیست برا مصاحبه درسایه حفاری رو بخونم درسای رشته خودم کافیه درسته . بازم ازتون تشکر میکنم ایشالا هر جا هستین موفق باشین

جنایتکار

اخراجی موقت
سلام همکارهای محترم که در گروه شغلی عملیات حفاری 144 نفره خوزستان قبول شدید(کارشناسی)چند سالتونه؟
من متولد 59 هستم

من متولد 62 هستم بابا پیر شدی پرفسور

68 68 68
بابا من ترکوندم از همتون جونترم(ای ول):biggrin:

66
بچه های رنج سنی چقدر متفاوته

متولد 60 هستم
شصتیا پرچمشون بالاست دهه ی پنجاه هم یکی بیشتر نداریم راستی من فهمیدم اینایی که دهه ی 50 هستند رو مثه ماست قبولشون میکنند . 65 به بعد هم رد میشن چون حالا حالاها وقت دارند
درسته؟

جنایتکار

اخراجی موقت
سلام
دوستان عزیز افرادی هم هستند اینجا که شرکت گاز کد پرسنلیشون رو زده باشه
چون این افراد دیگه نمیتونند مصاحبه نفت شرکت کنند

آخرین ویرایش:

محمد رضا ف

عضو جدید
سلام
اگر اینطور فکر می کنید که 33%مکانیک و33 % برق و 33% نفت جذب میشه کاملا" در اشتباهید .اگر دفترچه آزمون رو خوب بخونید و از نفرات شاغل در شرکت نفت جویا بشید و معیار هایی که مهمه در کارنامه رو توجه کنید و خودتون هم تأمل، به این نتیجه میرسید..ببین عزیزم روز مصاحبه هر کسی رو به گروه مربوطش نفت ، برق ...
راهنمایی می کنن و به هر کس طبق مصاحبه ای که از اون میشه بر اساس تشخیص گروه مصاحبه کننده نمره میدن . دست آخر نمره نهایی شما که 60 درصدش مربوط به نمره کتبی و 40 درصدش مربوط به مصاحبه هستش به شما تعلق میگیره در نهایت نفرات نیمه اول بر اساس نمره نهایی پذیرفته نهایی گفته میشه .
ببینید به کلام دیگه :ممکنه در پذیرش دو برابر ظرفیت حتی تعداد نفرات یک رشته به 33% کل پذیرش هم نرسه . از طرفی معرفی مکانیک ، برق و نفت فقط به این خاطر هستش که این نفرات بعد از گذراندن دوره آموزش بهتر میتونن از پس وظایف این شغل بربیان به نسبت رشته های دیگه، هرچند در گذشته نفرات با مدارک دیبلم و حتی پایین تر هم بعد از آموزش مشغول بکار می شدند.یعنی به این صورت نیست که گفته بشه این قسمت از کار فقط توسط نفرات رشته نفت صورت میگره و جای دیگه با بچهای فقط برق بلکه بعد از اموزش هر کس با توجه به تواناییش و اعلام نیاز در یک قسمت کار می کنه.وجود رشته های برق ،مکانیک و نفت تنها فرصتی برای نفرات این رشته هاست برای شرکت در آزمون .مثلاً در بعضی از شغل های آزمون چندین رشته میتونستن شرکت کنند ، نمیشه گفت که 8% از یه رشته بعد 8% از رشته دیگه و 8% ....... پس دوست عزیز اطلاع رسانی صحیح تری رو به بچه ها ارائه بدیین .
با تشکر

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام
اگر اینطور فکر می کنید که 33%مکانیک و33 % برق و 33% نفت جذب میشه کاملا" در اشتباهید .اگر دفترچه آزمون رو خوب بخونید و از نفرات شاغل در شرکت نفت جویا بشید و معیار هایی که مهمه در کارنامه رو توجه کنید و خودتون هم تأمل، به این نتیجه میرسید..ببین عزیزم روز مصاحبه هر کسی رو به گروه مربوطش نفت ، برق ...
راهنمایی می کنن و به هر کس طبق مصاحبه ای که از اون میشه بر اساس تشخیص گروه مصاحبه کننده نمره میدن . دست آخر نمره نهایی شما که 60 درصدش مربوط به نمره کتبی و 40 درصدش مربوط به مصاحبه هستش به شما تعلق میگیره در نهایت نفرات نیمه اول بر اساس نمره نهایی پذیرفته نهایی گفته میشه .
ببینید به کلام دیگه :ممکنه در پذیرش دو برابر ظرفیت حتی تعداد نفرات یک رشته به 33% کل پذیرش هم نرسه . از طرفی معرفی مکانیک ، برق و نفت فقط به این خاطر هستش که این نفرات بعد از گذراندن دوره آموزش بهتر میتونن از پس وظایف این شغل بربیان به نسبت رشته های دیگه، هرچند در گذشته نفرات با مدارک دیبلم و حتی پایین تر هم بعد از آموزش مشغول بکار می شدند.یعنی به این صورت نیست که گفته بشه این قسمت از کار فقط توسط نفرات رشته نفت صورت میگره و جای دیگه با بچهای فقط برق بلکه بعد از اموزش هر کس با توجه به تواناییش و اعلام نیاز در یک قسمت کار می کنه.وجود رشته های برق ،مکانیک و نفت تنها فرصتی برای نفرات این رشته هاست برای شرکت در آزمون .مثلاً در بعضی از شغل های آزمون چندین رشته میتونستن شرکت کنند ، نمیشه گفت که 8% از یه رشته بعد 8% از رشته دیگه و 8% ....... پس دوست عزیز اطلاع رسانی صحیح تری رو به بچه ها ارائه بدیین .
با تشکر
با سلام از ابراز نظر شما تشکر میکنم.
در گذشته هیچ گاه دیپلم بعد از یکسال آموزش بکار سنگین بسته نمی شد و در نفت ایران بزرگترین شرکت های اینترنشنال کارها را دست گرفته و ایرانی ها نقش کلیدی نداشتند و در همه ارگان ها دیپلم و زیر دیپلم گرفته می شد و نه نفت مثلا در بانک ها و شغلهای خلبانی و حتی حساس دیگر
ثانیا افرادی که در ملی حفاری اموزش دیده می شدند و مدرک دیپلم داشتند 4 سال دوره میدیدند در آموزشگاه تکنولوژی حفاری اهواز و بعد بکار بسته می شدند و الان بعد از حدود چند دهه هیچ وقت شرکت با این عظمت پس رفت نمی کند و اینقدر افراد رشته نفت با مدرک های بالای نفتی در این کشور بیکار و گرفتار شغلهای غیر مرتبط مثل PIPING & HSE هستند که هیچ نیازی به استفاده از رشته های دیگر به غیر نفت نیست
از شما میپرسم اگر گروه های مختلف مصاحبه گر به گفته خود شما مصاحبه تخصصی رشته خودشون رو میکنند پس چطور میتونند در ظرفیت های مصاحبه گر های رشته های دیگر دست ببرند؟
شاید امتحان کتبی امسال و فقط امسال و نه سالهای دیگر تغییر دستخوش اشتباهی که به نفع شما برقی ها و به ضرر نفتی ها شد اما این اشتباه هرگز در مصاحبه و حتی امتحانهای سالهای قبل تکرار نخواهد شد من این رو به دوستان نفتی نوید می دهم که هرکس امسال در امتحان کتبی عملیات حفاری قبول شد در مصاحبه زنگ تفریحی بیشتر ندارد
باز هم اعلام میدارم که امتحان کتبی بسیار بسیار غیرکارشناسی شده و عمدا یا سهوا باعث موفقیت رشته برق و مکانیک شد که در سالهای اینده هرگز تکرار نخواهد شد و عادلانه تر خواهد گشت

من که فوق لیسانس نفت دارم و بخاطر کم بودن ظرفیت مجبور به ثبت نام و ازمون در مقطع کارشناسی شدم و به هر سختی بود قبول شدم در صورتی که در جلسه مصاحبه سوالاتی به غیر از رشته مهندسی نفت پرسیده شود محل مصاحبه را با اعلام اعتراض ترک می کنم.

از دوستان غیرنفتی که به عملیات حفاری دعوت شدند برادرانه خواهش میکنم سرمایه ملی را بر باد ندهید و منصفانه از مصاحبه گرها بخواهید در صورت امکان به تخصص خودتون کانکت کنند اخه صنعت حفاری تعداد قابل توجهی مهندس فهیم برق و مکانیک با سمت های عالی داره

بزرگوار

اخراجی موقت
هر سال و یا هر دو سال یکبار ازمون ملی نفت گرفته می شود و بچه های نفت فقط در ازمون نفت می تونند شرکت کنند و نه حتی ازمون شرکت گاز
و میبینم که همین ازمون نفت هم نمی تونه حتی 5 درصد از ظرفیت هاش رو به بچه های نفتی اختصاص دهد
از افراد دست اندرکار نفتی تقاضا دارم لطفا رسیدگی کنید و این همه جوان بیکار نفتی با تحصیلات عالی و علاقمند به استخدام در شرکت های تابع وزارت نفت را به کار ببندید

ما که تونستیم خدارو شکر به حول و قوه الهی قبل از مصاحبه نفت در یک کار نفتی و دانشگاه بزرگ استخدام بشیم تا بتونیم دروس ای که سالها دوست داشتیم یاد بگیریم رو به دیگران یاد بدیم
فقط دلم برای افراد بیکار نفتی اون جوان هایی میسوزه که با هزار آرزو سخت ترین دروس مهندسی رو پیچیده ترین معادلات ممکن رو حل کردند تا روزی بتونند لبخند رضایت رو به لب خانواده خود ببینند اما الان اینطور بی هدف بی یار و یاور در سراشیبی که نامش زندگی است پیش می روند

دعا میکنم شرکت ملی نفت ایران روی بهتری به مهندسان نفتی که تنها امیدشان را به این شرکت بسته اند نشان دهد

آخرین ویرایش:

پرفسور حفاری

اخراجی موقت
دیروز ساعت 2 نصف شب بود که تماس داشتم یکی از دوستام که تازه سر حفار شده بود با 5 نفر دیگر برای اولین بار داشتند در هاپر مواد شیمیایی می ریختند تا به گل حفاری اضاف بشه این دوست ما هم به افراد گفته بود که باید کم کم به آب اضاف کنید چون احتمال کلوخه شدن و در صورت نامنظم اضافه شدن احتمال پاشیدن به بیرون زیاده اما بدلیل خواب آلوده بودن و بسته شدن ناگهانی خروجی هاپر به علت مجهول و پرتاب گل حفاری مخلوط با این مواد شیمیایی به روی این 5 کارکن عملیات حفاری خشکی 2 متاسفانه صورت ها و دست و پاشون طوری سوخت که در بعضی نواحی حتی استخوان های محل سوختگی نیز آب شده بود(در صورتی که این شرکت 5 ماه منتظر بود که این مواد بصورت مرغوب خریداری شود) فقط از عزیزانی که به زودی وارد عملیات حفاری می شوند خواهش میکنم در مجاورت این مواد شیمیایی مراقب شرجی هوا و مرطوب بودن وسایلی که شدیدا واکنش می دهند به خود و زیر دستان خود گوشزد کنند که اینطور از کارافتاده از صنعت خارج نشوند حتی پریدن این محلول ها به چشم نفر نزدیک تر سبب کور شدن ایشان شد در صورتی که از عینک نیز استفاده کرده بود
همچنین از روی مواد مورد استفاده علامت سمی بودن را دقت کنید زیرا با توجه به اینکه گرد این پودر ها اگر وارد سیستم تنفسی شود به بازدم دوم نمی رسد حتی در شرایط بادی شدید
بعضی مواد سوختگی آنی ندارند اما با بی حس کردن عصب همان قسمت در دراز مدت تمام بافت ها را از کار میندازند و موجب فلجی موضعی می شوند

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام به دوستان
اخر پوست خودم رو کندم تا این اطلاعات رو پیدا کردم
طبق تماسی که با منابع انسانی ملی حفاری داشتم گفتند به جای 144 نفر 175 نفر در مصاحبه نهایی قبول خواهند شد و به طب صنعتی می روند که طبق سالهای پیش در طب صنعتی افرادی مردود می شوند
قبولی های مصاحبه علمی عقیدتی
57 نفر نفت
60 نفر برق
58 نفر مکانیک خواهند بود
انشاء الله پاک باشید

آخرین ویرایش:
بالا