### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

nazanin2220

عضو جدید
آزمون تافل(کمککک)

آزمون تافل(کمککک)

سلام
برای اینکه برای تافل آماده شیم چه کتابهایی پیشنهاد می کنید؟:)

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
برای اینکه برای تافل آماده شیم چه کتابهایی پیشنهاد می کنید؟:)

سلام

کدوم آزمون تافل (ورقه ای ، کامپیوتری ، اینترنتی) رو میخواید شرکت کنید؟

هر کدوم فرق داره

دو تا لینک زیر میتونه کمکتون کنه

[h=1]همه چيز درباره ی آزمون تافل[/h]http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ببخشید من ی سوالی کوچولویی ذهنمو درگیرکرده
زنگ تفریح دقیقا ب انگلیسی چی میشه؟
خودم ی چیزی میدونم ولی شک دارم
ممنون

daruish_red star

عضو جدید
بچه ها برای اینکه پایه انگلیسیم قوی بشه برم کلاس یا خودم کار کنم چه کتابایی رو بخونم وچه نرم افزاری مفیده
این نرم افزاری که tvتبلیغ میکنه خوبه/ انگلیسی بدون توقف/ سردر گمم چه کارکنم

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای اینکه پایه انگلیسیم قوی بشه برم کلاس یا خودم کار کنم چه کتابایی رو بخونم وچه نرم افزاری مفیده
کلاس زبان رفتن خوبه ولی واسه زبان مکالمه ای واسه درس ودانشگاوارشدکلاساخیلی تاثیرنداره من رفتم هیچ تاثیری توزبانم نداشت
خودتون کتابای زبان بخونین وMP3تقویت زبان روگوش بدین بهتره
هیچ اعتقادی هم به اون تبلیغات تلوزیونی ندارم همش الکیه بنظرم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
People in big ciyies stand closer to one another than people in small town &
People in small towns stand closer to one another than people from the county
اين يني مردم تو شهرهاي بزرگ نزديكتر مي ايستند نسبت به شهر هاي كوچيك؟

بله البته (نزدیکتر به هم)

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله lovelylinda http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

ببخشید من ی سوالی کوچولویی ذهنمو درگیرکرده
زنگ تفریح دقیقا ب انگلیسی چی میشه؟
خودم ی چیزی میدونم ولی شک دارم
ممنون

break

کلاس کلاس کلاس

آخرین ویرایش:

daruish_red star

عضو جدید
کلاس زبان رفتن خوبه ولی واسه زبان مکالمه ای واسه درس ودانشگاوارشدکلاساخیلی تاثیرنداره من رفتم هیچ تاثیری توزبانم نداشت
خودتون کتابای زبان بخونین وMP3تقویت زبان روگوش بدین بهتره
هیچ اعتقادی هم به اون تبلیغات تلوزیونی ندارم همش الکیه بنظرم

nدوست عزیز اگرخودم بخونم ازچه منابعی استفاده کنم چه کتابایی توصیه میشه اینو بگم که واسه همین زبان ازخیلی موقعیت هام از دست دادم
دوستم کتابای امریکن فایل رو دارهچه جوریه؟
واینکه چه جوری بخونم
ممنون

• Like
واکنش ها: Sima

daruish_red star

عضو جدید
کلاس کلاس کلاس[/QUOTE]
دوست عزیزمن وقت شو دارم کدون دوره توصیه میشه معمولی -مکالمه- فشرده

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلاس کلاس کلاس
دوست عزیزمن وقت شو دارم کدون دوره توصیه میشه معمولی -مکالمه- فشرده[/QUOTE]

اگر میتونی معلم خصوصی بگیر اگر نه مسلما کلاس فشرده بهتره. اگر تهران هستی موسسه رسپینا تاک رو برای کلاس های فشرده پیشنهاد می کنم.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما ميگيم براي بيان شباهت بين دو چيز از
as+adv/adj + as
استفاده ميكنيم مثلا ميگيم:
ali is a good painter يني چون فعل طوبي هست همراهش صفت اومده
ali paints well ‌چون فعل اصلي داريم اينجا قيد اومده

درست؟
حالا براي مقايسه ي دو چيز از adj استفاده ميكنيم
كه مثلا اگه تك سيلابي باشه چطور نوشته ميشه
اگه اخرش حرف خاصي باشه با مثلا er‌ تبديل به صفت ميشه يا اگه سه سيلابي يا بيشتر باشه از more يا less استفاده ميكنيم درست؟

حالا دوباره يه جا ديگه نوشته قيد هايي كه از نظر فرمي شبيه صفت هست با more‌نوشته ميشه مثلا:
يه جمله داريم: ted drives fast, but bill doesnt

تو كتابم نوشته به سه صورت ميتونيم بنويسيمشون
1- ted drives faster than bill الان مگه تو اين جمله فعل اصلي نداريم؟پس چرا fast با گرفتن er تبديل به صفت شده؟؟؟؟؟
2- bill drives slower than ted اينجام همين طور مث حالت قبل
bill drives more slowly than ted خوب اينجا فعلمون فعل اصليه به خاطر همينه كه slow همرا ه ly اومده؟ كه قيد بشه؟؟؟

دوباره اخرشم گفته وقتي تفاوت بين دو چيز خيلي زياده از very استفاده نميكنيم بجاش از a lot و much استفاده ميكنيم مثلا:
jack is a lot happier than john.
والا من گيج و ويج شدم مخصوصا تو قسمتي كه قرمز كردم جملشو

take off جان انگار زیادی خوندی و با عجله که همه رو قاطی کردی
اصلا لازم نیست که خیلی درگیر گرامرهای فرمولی بشی سعی کن همون سه تا جمله که مثال زدی رو با معنی درک کنی ...

1-مشکلت اینه که فکر می کنی fast با گرفتن er- از صفت تبدیل میشه به قید ولی اینطور نیست ... برای ساختن قید باید ly- اضافه بشه ولی fast جز استثناهاست و قیافه قید بودنش هم همون fast میشه ... حالا اگر er- اضافه بشه فقط معنیش عوض میشه (میشه سریعتر) و خود faster هم یک صفته که قیدش هم شکل خودشه ...

2-slow رو هم که از توضیحات مهران عزیز متوجه شدی

3-توی کتابت منظورش این بوده که slowly دو سیلابیه ولی چون قید هست در حالت مقایسه er- نمیگیره more میاد باهاش ، در ضمن هر سه جمله در مورد قید و حالت مقایسه بوده

به نظر من خوندن گرامر به فارسی همیشه گیج کننده است ... بهتره یک کتاب گرامر انگلیسی بگیری چون خوندن گرامری که کاربردی نباشه وقت تلف کردنه دوستم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بستگی به برنامه شما داره اگر فرصت دارید کلاسی که تعداد جلساتش در هفته 3 یا بیشتر باشه بیشتر هم مفیده چون تکرار و در معرض زبان قرار گرفتن بیشتر توش اتفاق میوفته و بدترین کلاس هم یک روز در هفته است...اگر سطح زبانتون بالا نیست من اصلا خصوصی کلاس برداشتن رو پیشنهاد نمی کنم چون توی کلاس غیر از معلم و کتاب این شانس رو دارید که از اشتباهات همکلاسیها که معلم تصحیح میکنه چیزی یاد بگیرید و در عین حال مکالمات و کارهای گروهی و مقایسه پیشرفتتون با دیگران میتونه کمکتون کنه توی این راه سریعتر پیش برید ... در ضمن در نظر بگیرید که به ازای هر جلسه 1.5 کلاس باید حداقل 1 ساعت توی خونه تمرین کنید تا نتیجه عالی بگیرید ...

کلاس مکالمه برای تقویت بیشتر خوبه ... فکر می کنم از دوره هایی شروع کنید که همه مهارتهاتون همزمان پیش بره

daruish_red star

عضو جدید

اگر میتونی معلم خصوصی بگیر اگر نه مسلما کلاس فشرده بهتره. اگر تهران هستی موسسه رسپینا تاک رو برای کلاس های فشرده پیشنهاد می کنم.[/QUOTE]

همین دیگه هزینه زیادی داره.نه من تو مشهدم (یعنی تهرانیم ها ولی دانشگام تو مشهده) این موسسه که شما گفتی رو دوستانم هم تعریف کردن

daruish_red star

عضو جدید
بستگی به برنامه شما داره اگر فرصت دارید کلاسی که تعداد جلساتش در هفته 3 یا بیشتر باشه بیشتر هم مفیده چون تکرار و در معرض زبان قرار گرفتن بیشتر توش اتفاق میوفته و بدترین کلاس هم یک روز در هفته است...اگر سطح زبانتون بالا نیست من اصلا خصوصی کلاس برداشتن رو پیشنهاد نمی کنم چون توی کلاس غیر از معلم و کتاب این شانس رو دارید که از اشتباهات همکلاسیها که معلم تصحیح میکنه چیزی یاد بگیرید و در عین حال مکالمات و کارهای گروهی و مقایسه پیشرفتتون با دیگران میتونه کمکتون کنه توی این راه سریعتر پیش برید ... در ضمن در نظر بگیرید که به ازای هر جلسه 1.5 کلاس باید حداقل 1 ساعت توی خونه تمرین کنید تا نتیجه عالی بگیرید ...

کلاس مکالمه برای تقویت بیشتر خوبه ... فکر می کنم از دوره هایی شروع کنید که همه مهارتهاتون همزمان پیش بره

مرسی پری جون یک موسسه همین صبحی رفتم که بد نبود کتاب تدریسشون امریکن فایل بود و مختلط و هفته سه روز در هفته
حالا با این کتاب اشنایی ندارم که چطوره

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی پری جون یک موسسه همین صبحی رفتم که بد نبود کتاب تدریسشون امریکن فایل بود و مختلط و هفته سه روز در هفته
حالا با این کتاب اشنایی ندارم که چطوره

خواهش می کنم (البته پریسا رو به پری ترجیح میدم:cool:) ، کتاب خیلی خوبیه ... گاهی کلاسهای مختلط کارایی کمتری داره گاهی هم باعث میشه رقابت بیشتر بشه، 3 روز در هفته هم خوبه ولی از همه مهمتر تداوم کلاس هست یعنی اینطوری نشه که یک ترم برید و ترم بعد کنسل بشه بعد از 2 ماه دوباره شروع کنید چون فایده نداره، حداقل 3 یا 4 ترم اول باید پیوسته باشه و بعدش شیرینیش میره زیر دندونتون دیگه نمیتونید ولش کنید...در ضمن گروه سنی رو هم چک کنید که مناسب شما باشه بعضی جاها دیدم همه سنی رو توی یک کلاس میذارند (البته نه توی آموزشگاههای معتبر)

موفق باشید

ثریا قدوسی

عضو جدید
سلام دوستان

معنی این اصطلاح چی میشه ?
Handless holder
جمله ش هم اینه:
In Lebanon the handless holder are without arable land

از راهماییتو ن سپاسگزاری می کنم

mohsen100

عضو جدید
مشاوره خرید کتاب های اموزش زبان انگلیسی

مشاوره خرید کتاب های اموزش زبان انگلیسی

سلام.
من میخوام انگلیسی رو شرو کنم.به نظر شما برای یه 0 کیلومتر چه کتابهایی مناسبه؟
از بین کتب گرامر انگلیسی کدوم رو پیشنهاد میکنید.مثلا دو کتاب زیر:

1: گرامر کامل زبان انگلیسی
نوشته احمد حسین مدیری

تعداد صفحه:
1286تو مشخصات این کتاب اومده که یه کتاب جامع و خودآموزه با مثالهای فراوان

2:گرامر کامل زبان انگلیسی: براساس Grammar in use
ویلیام اسمالزر-ریموندمورفی
[FONT=&quot] [/FONT]تعداد صفحه: 696

نظر خودم رو گزینه اول هست

برای درک مطلب چه کتابهایی رو توصیه میکنید؟
من خودم نظرم روی دیکشنری اکسفورد انگلیسی به انگلیسیه؟
نظر شما چیه؟

daruish_red star

عضو جدید
خواهش می کنم (البته پریسا رو به پری ترجیح میدم:cool:) ، کتاب خیلی خوبیه ... گاهی کلاسهای مختلط کارایی کمتری داره گاهی هم باعث میشه رقابت بیشتر بشه، 3 روز در هفته هم خوبه ولی از همه مهمتر تداوم کلاس هست یعنی اینطوری نشه که یک ترم برید و ترم بعد کنسل بشه بعد از 2 ماه دوباره شروع کنید چون فایده نداره، حداقل 3 یا 4 ترم اول باید پیوسته باشه و بعدش شیرینیش میره زیر دندونتون دیگه نمیتونید ولش کنید...در ضمن گروه سنی رو هم چک کنید که مناسب شما باشه بعضی جاها دیدم همه سنی رو توی یک کلاس میذارند (البته نه توی آموزشگاههای معتبر)

موفق باشید

ببخشید پریساخانومنکته خوبی گفتیی یعنی من بیافتم با بچه ها؟()))))))))))
این اموزشگاه مخصوص بزرگسالان هست.حالایک چیزی اونجا دیدم که شاخ در اوردم پیرمرد 60 ساله داشت انگلیسی یادمی گرفت خیلی بهم انگیزه داد.واینکه استادای امریکایی(نمیدونم شایدم انگلیسی) هم داشت
ویک سوال برام پیش اومد که من فعلا قصد مهاجرت ندارم که ایلس یا تافل بگیرم پس دنبال چه مدرکی باشم؟

apadana34

عضو جدید
سلام
1- توی دیکشنری های که با دولهجه امریکن و بریتیش می گن هست ولی جلوی لغاتشون یه تلفظ با علایم فونتیک هست از کجا باید تشخیص داد . من لهجه امریکن را می خوام
2-ایا مثل زبان عربی که تلفظ تک تک حرفا مثل ذ و ض را یاد می گیری بعد کلمات را مثل عربا می خوانی می شه با یادگیری تک تک حروف صدا دار و بی صدا و دیگر صداهایی که در علایم فونتیک یاد می گیری ان موقع با دانستن تلفظ کلمه ، لهجهتو بهتر کرد
3- دنبال یه نرم افزارم که بتونم هر لغتی جایی دیدم یا شنیدم از طریق ان به صورت تکرار با روش لایتنر ان را بخاطر بسپارم حالا یا خودش انقدر دامنه لغت داشته باشه یا بشه بهش اضافه کرد چیزی سراغ دارید

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید پریساخانومنکته خوبی گفتیی یعنی من بیافتم با بچه ها؟()))))))))))
این اموزشگاه مخصوص بزرگسالان هست.حالایک چیزی اونجا دیدم که شاخ در اوردم پیرمرد 60 ساله داشت انگلیسی یادمی گرفت خیلی بهم انگیزه داد.واینکه استادای امریکایی(نمیدونم شایدم انگلیسی) هم داشت
ویک سوال برام پیش اومد که من فعلا قصد مهاجرت ندارم که ایلس یا تافل بگیرم پس دنبال چه مدرکی باشم؟

مرسی همون پریسای خالی با فونت معمولی کفایت میکنه :smile: بله مواظب باشید با گروه سنی خودتون باشید نه با بچه ها نه با بالای 30 و 40 ...
در مورد مدرک هم به نظر من معتبرترین برای شما ارتباط برقرار کردنه ... هر زمان تصمیم مهاجرت یا ادامه تحصیل و یا کار در کشور دیگه ای رو داشتید اگر سطح عمومی زبانتون خوب باشه با توجه به مدرک و نمره ای که لازم دارید، میتونید توی زمان کمی با یک کلاس آمادگی برای اون امتحان خاص آماده بشید

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
1- توی دیکشنری های که با دولهجه امریکن و بریتیش می گن هست ولی جلوی لغاتشون یه تلفظ با علایم فونتیک هست از کجا باید تشخیص داد . من لهجه امریکن را می خوام
2-ایا مثل زبان عربی که تلفظ تک تک حرفا مثل ذ و ض را یاد می گیری بعد کلمات را مثل عربا می خوانی می شه با یادگیری تک تک حروف صدا دار و بی صدا و دیگر صداهایی که در علایم فونتیک یاد می گیری ان موقع با دانستن تلفظ کلمه ، لهجهتو بهتر کرد
3- دنبال یه نرم افزارم که بتونم هر لغتی جایی دیدم یا شنیدم از طریق ان به صورت تکرار با روش لایتنر ان را بخاطر بسپارم حالا یا خودش انقدر دامنه لغت داشته باشه یا بشه بهش اضافه کرد چیزی سراغ دارید
1- دیکشنریهایی که تلفظ به دو زبون رو دارن، معمولاً مشخص میکنن که فونتیک مربوط به امریکن میشه یا بریتیش، اکثر دیکشنریا امریکن رو با US یا AmE نشون میدن و بریتیش رو هم با Brit یا BrE.
اگر هم هیچی ننوشته و تلفظ ها رو پشت سر هم آورده، پس قطعاً توی راهنمای اون دیکشنری توضیحی داده. شاید اگه اسم دیکشنری رو بگید بهتر بشه کمک کرد.

2- مطئمناً بله. اولین چیزی که برای تلفظ اصولی باید یاد بگیرید، طرز تلفظ حروف هست که به طرز صحیح تلفظ بشن.
مثلاً خیلیا فرق بین v و w رو نمیدونن، یا اینکه r رو درست تلفظ نمیکن، یا th که اکثر افراد توی تلفظش مشکل دارن ...

3- بله نرم افزار زیاد هست و توی همین تاپیک هم چند بار قرار داده شده. Anki و jMemorize دو تا از بهترین ها هستن، توی گوگل سرچ کنید ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

1- معمولا هر دیکشنری یک لهجه رو مینویسه و اگر تلفظ در لهجه دیگه متفاوت باشه تلفظ دوم رو هم اضافه میکنه، مثلا آکسفورد، بریتیش می نویسه و هر جا لهجه امریکن متفاوت باشه قبل از تلفظ دوم مینویسه NAmE که مخفف Native American English هست ولی longman تلفظ اول رو امریکن در نظرمی گیره و بنابراین وقتی یک تلفظ هست یعنی در هر 2 لهجه به یک صورت تلفظ میشه

2- از روی کلمه انگلیسی نه ولی از روی فونتیک بله، با یادگیری علائم فونتیک و تمرین تلفظ کلمه از روی فونتیک به راحتی میشه بهترین لهجه رو پیدا کرد فقط در کنارش اگر تمرین listening هم داشته باشید بهتر میشه

3- قبلا توی همین تاپیک برنامه های مشابهی معرفی شده مثل jmemorize یا IDictionary که هم خودشون لغت دارند هم شما میتونید لغت بهشون اضافه کنید و مثل لایتنر کار می کنند ، با جستجوی تاپیک میتونید پیداشون کنید

سلام دوستان .
من امسال میخوام ارشد شرکت کنم یعنی بهمن ولی تا الان زبان و شرو نکردم خودمم زبانم در حد 504 هم نیست ..
شما چه راهی ؟چه کتابی؟چه شیوه ی مطالعه ای رو پیشنهاد میکنید؟

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
من امسال میخوام ارشد شرکت کنم یعنی بهمن ولی تا الان زبان و شرو نکردم خودمم زبانم در حد 504 هم نیست ..
شما چه راهی ؟چه کتابی؟چه شیوه ی مطالعه ای رو پیشنهاد میکنید؟
سلام منم ارشدمیخونم بمن پیشنهادکردن 504 بعدش450
بنظرم ازپایه شروع کن بهتره لغات دبیرستان وزبان عمومی دانشگاو تیک8 هم خوبه متون همون رشته روکاملابخون ولغاتشویادبگیر
وبعدش تست زبان کنکوربزن

mavi-mavi

عضو جدید
باسلام به شما دوستان محترم.راستش من تازه زبان شروع كردم و اولآ يه كار هسم...راستش يه سوالي داشتم بنظرشماها(what makes some one hero؟؟) حقيقتو بگم نمي تونم درمورد اين مطلبي بصورت انگليسي بنويسم...ميشه كمكم كنين چون بهش احتياج دارم...(درحد نيم صفحه )مرسي ...

mohsen100

عضو جدید
من میخوام انگلیسی رو شرو کنم.به نظر شما برای یه 0 کیلومتر چه کتابهایی مناسبه؟
از بین کتب گرامر انگلیسی کدوم رو پیشنهاد میکنید.مثلا دو کتاب زیر:

1: گرامر کامل زبان انگلیسی
نوشته احمد حسین مدیری

تعداد صفحه:
1286تو مشخصات این کتاب اومده که یه کتاب جامع و خودآموزه با مثالهای فراوان

2:گرامر کامل زبان انگلیسی: براساس Grammar in use
ویلیام اسمالزر-ریموندمورفی
تعداد صفحه: 696

نظر خودم رو گزینه اول هست

برای درک مطلب چه کتابهایی رو توصیه میکنید؟

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
باسلام به شما دوستان محترم.راستش من تازه زبان شروع كردم و اولآ يه كار هسم...راستش يه سوالي داشتم بنظرشماها(what makes some one hero؟؟) حقيقتو بگم نمي تونم درمورد اين مطلبي بصورت انگليسي بنويسم...ميشه كمكم كنين چون بهش احتياج دارم...(درحد نيم صفحه )مرسي ...
hi dear friend
i my self many things can be makes someone heros in different situation for example:
Someone can be a hero just by noticing what is going on around them. Heroes take the initiative to solve a problem or help someone out. Heroes can be a teacher or pastor, or even just a kid. Look here for more information.

A hero is someone who performs a selfless act to help someone else. Great examples of a hero can be firefighters, police officers, or the men and women in the military. Going out of your way to help another person in need makes you a hero.

a hero is a person ho help other people without any thing for example police men
:gol:good luck​

iceeeeeeee

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشی .

لطفاً در ترجمه این دو داستان به من راهنمایی کنید و هر جا که اشتباه معنی کردم لطفاً ترجمه درستش را برام بنویسید. در ضمن هر جا که با علامت ....... مشخص کردم یعنی اینکه نتونستم معنی کنم . ممنوم میشم که راهنماییم کنید.

داستان اول

http://upload7.ir/images/36131841716628310075.jpg

یک افسر دقیق / وظیفه شناس در حال صحبت کردن با تعدادی از سربازان خود بود که اون مجبور بود اونها آموزش بده . اون قبلاً هیچوقت اونها را ندیده بود ، بنابراین اون شروع کرد : اسمم استون است و من حتی از سنگ هم سخت ترم .

پس چیزی که ( کاری که ) به شما میگم انجام میدید یا ................................. . سعی نکنید به من حقه بزنید و ........................... . بعد او ( افسر ) پیش هر یک از سربازان رفت و یکی پس از دیگری اسمش را از او ( سرباز ) می پرسید .

بلند حرف بزنید تا همه ( سربازان ) بتونند به وضوح صداتون را بشوند و گفت . فراموش نکنید که مرا قربان صدا بزنید . هر یک از سربازان اسمش را به اون گفت تا اینکه به طرف آخرین سرباز آمد ، این سرباز بی صدا / ساکت ایستاده بود . بنابراین کاپیتان / افسر استون سر اون داد کشید ، وقتیکه من ازتون سوال میکنم باید به اون پاسخ بدید . دوباره ازتون سوال میکنم : اسمت چیه سرباز ؟ سرباز خیلی ناراحت شد . اما بالاخره پاسخ داد . اسمم استون بریکر ( سنگ شکن ) هست قربان ، اون با عصبانیت گفت .

داستان دوم

http://upload7.ir/images/69840620279263014885.jpg

یک دریا سالار پیر / مسن اخلاق بدش در نیروی دریایی مشهور بود ، همه سعی کردند مزاحم اون نشند . یک هفته با کشتی اش قصد داشت / قرار بود در قسمت بزرگی از تمرین / رزمایش بین المللی شرکت کنند .

بعد موقع شام روی میز غذا نشست ، ناهارش را خورد و بعد رفت بخوابه . موقع صبح اون صبحانه اش را خورد و به بالای عرشه اومد و با احتیاط با گروه اش کشتی ها را بررسی کردند . بعد با عصبانیت گفت

اونجا باید 2 تا رزم ناو در این گروه باشه ، اما من فقط یکی را می بینم . اون یکی کجاست ؟ هیچکی جرات نکرد پاسخ بده و این کار دریا سالار را را عصبانی کرد . صورتش قرمزتر و قرمزتر شد . دومین ناو کجاست ؟ چه اتفاقی برای اون افتاد ؟ به من جواب بدید ، بالاخره یک ملوان جوان به اندازه کافی جرات پیدا کرد که حرف برنه . آقا . اون گفت ، شما روی اون ( ناو رزم ) هستید .

سوال

در داستان اول معنی get on توی جمله چی میشه ؟

در داستان دوم معنی made همراه با angrier به عصبانی تر کرد ترجمه میشه ؟

آخرین ویرایش:

mavi-mavi

عضو جدید
hi dear friend
i my self many things can be makes someone heros in different situation for example:
Someone can be a hero just by noticing what is going on around them. Heroes take the initiative to solve a problem or help someone out. Heroes can be a teacher or pastor, or even just a kid. Look here for more information.

A hero is someone who performs a selfless act to help someone else. Great examples of a hero can be firefighters, police officers, or the men and women in the military. Going out of your way to help another person in need makes you a hero.

a hero is a person ho help other people without any thing for example police men
:gol:good luck​

خيلي ممنون متشكرم بابت محبت تون....