مسابقات معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BIODESIGN

عضو جدید
کاش رندر با کیفیت بهتر بزاری (البته فک کنم تست رندر گرفتی نه؟) چون اینجوری حیفه این همه زحمت کشیدی برا دیتیل ها اما دیده نمیشن اصلا
ابجکت ها امادست؟

یه پیشتهادی هم دارم اون پنجره که اروسی هست خیلی خوبه ایدش اما کاش مدلش سنتی نباشه یعنی یه کم مدرن ترش کنی فرمشو جالب تر میشه

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش رندر با کیفیت بهتر بزاری (البته فک کنم تست رندر گرفتی نه؟) چون اینجوری حیفه این همه زحمت کشیدی برا دیتیل ها اما دیده نمیشن اصلا
ابجکت ها امادست؟

یه پیشتهادی هم دارم اون پنجره که اروسی هست خیلی خوبه ایدش اما کاش مدلش سنتی نباشه یعنی یه کم مدرن ترش کنی فرمشو جالب تر میشه
راستش رویته دیگه یکم تو رندر گرفتن دستم تنگه.
در مورد پنجره هم درسته ولی خوب بعضی وقتا هارمونی و همخوانی اعضای طراحی به استفاده از اشکال جدید میچربه.
اینجا هم پنجره باید شکله دیوار پشتش باشه.

maryam_d

عضو جدید

با سلام به دوستان عزیز
موضوع پایان نامه ی بنده مجموعه ی اقامتی درمانی سالمندان با رویکرد معماری سبز که شامل بخش های:
اقامتی
اداری - آموزشی
کلینیک تخصصی درمانی
آب درمانی
سالن ورزشی

با توجه به موضوع مسابقه تمرکز مطالب را روی بخش آب درمانی میذارم

بخش آبدرمانی این پروژه با مساحت 2300 متر مربع در جبهه ی شمالی سایت 14هکتاری پروژه قرار میگیرد.

هدف پروژه :

مراکز و مجموعه های آب درمانی که در حوزه فضاهای تفرجگاهی و درمانی قرار دارند امروزه از اهمیت خاصی بر خوردارند.حضور آب در این مراکز نه تنها بخشی از معماری مجموعه محسوب می شود، بلکه از ابعاد مفهومی و کاربردی، حایز اهمیت است.یک تجربه جسمانی از مراکز آب درمانی در دنیای دیجیتال امروزی که با فناوری انقلابی و رو به پیشرفت خود، ما را از ارتباطات میان فردی دور کرده است، ما را ترغیب می کند تا از حواسمان تجلیل نماییم؛ علاوه بر این، حضور در مراکز آب درمانی نه تنها ادراکی تجربی و مادی است بلکه امری روحی و معنوی می باشد؛ در واقع تمامی حواس بالفعل انسان در این مراکز در تعامل با فضای معماری اند و بنابراین می توانند راهکار یا ابزاری برای طراحی مجموعه باشند؛ در این مراکز می توانیم ببینیم، بشنویم، لمس کنیم، بچشیم و استشمام کنیم.تجربه فضایی منحصر به فردی که در کمتر فضای معماری رخ می دهد و شاید به همین دلیل باشد که مراکز آب درمانی صرف نظر از فواید اقتصادی، جهانگردی و درمانی بی شماری که دارند، امروزه از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارند.

کانسپت پروژه:
در این پروژه فرم کاملا تابع عملکرد بوده و زیر مجموعه ای از فرم کلی طرح که ساده و مکعب وار بوده ،میباشد.

1-استفاده از فرم های با قاعده و ساده
2-تطبیق پذیری محل قرارگیری هر بخش از مجموعه در سایت
: ایجاد فرم احساسی و ساده و همچنین تعادل، جهت تامین آرامش سالمند

ریز فضاها:
حمام معطر-سرویس بهداشتی و دوش- سالن تعویض لباس- سالن ورودی-اتاق گل درمانی و حمام شفا بخش- ماساژ زیر آب- استخر- جکوزی-غرفه ی فروش چای سبز- آب درمانی 36 درجه- حمام معطر-حمام داخلی 35 درجه و..................

1a.jpgw.jpg

nahidavanloo

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم که این مدت با نظرات و تشکر هاشون یاریم کردن من هم در راستای کار قبلیم که یک اسکیس دستی بود و خیلی هم سریع کشیده بودم کارم رو کامل کردم و حالا با نرم افزار کشیده شده کار رو گذاشتم خوشحال میشم باز هم با نظرات و انتقادات خودتون بنده رو یاری نمایید با تشکر از همه دوستان خوبم

سعی کردم کار رو اصلاح کنم و اشکالات رو بر طرف کنم
1.
همون طور که دوست عزیزم et-rtفرموده بودند تیغه وسط کار رو تغییر داردم و به فضایی شبیه آتریم تبدیل کردم که هم جدا کننده فضا باشه و هم نقش آرامش بخش و وجود گیاهان رو در کار داشته باشه
این بخشی از کار که رندر گرفتم بخش حوضچه های آب هستند که سعی کردم به بخش های عمومی نیمه خصوصی خصوصی جدا کنم و بخشی هم که پله می خوره به سمت بخش استخر و استراحت و اتاق های شخصی ماساژ میره
دیوار سمت چپ با متریالش با بعقیه قسمت ها فرق داره و به دلیل این گذاشتم که نور رو طبیعی رو بخش کنه و شکستهای نور در اتاق ایجاد بشه
در قسمت پنجره بعضی از قسمتها رو با سایه بان پوشانه ام که نور شدید که باعث آزار چشم باشه به داخل نیاید

1.
استفاده از عناصر طبیعی آب درختان طبیعی در منظره و محیط تحریک حس لامسه
3. استفاده از نورهای طبیعی در محیط داخلی
استفاده از متریال چوب در کف که باعث جلوگیری از لیز خورد بر روی زمین شود
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=174798&stc=1http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=174797&stc=1

پیوست ها

• 5156.jpg
    5156.jpg
    64.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 3D View 2.jpg
    3D View 2.jpg
    45.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nahidavanloo

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=174979&stc=1

سلام به دوستان عزیزم کارم رو اشکالاتش رو باز برطرف کردم البته با یک دوربین دیگه رندر گرفتم :) اشکالاتش رو خوشحال میشم بفرمایید دوستان گلم آدم هم مرد گذاشتم یه شئونات اسلامی رعایت شه :) با تشکر از تمام تشکر شما دوستان :) این رو با Revit+fotoshap انحام دادم دوستان

پیوست ها

• 3D-View-3.jpg
    3D-View-3.jpg
    60.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rozmil

عضو جدید
دوست عزیز
در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مهم هست اما
با توجه به این که ما ادمهای مختلفی هستیم روند طراحی که برای رسیدن به یک پروژه طی می کنیم هم متفاوته؛ همانطور که شیوه ی اعتراض و تایید کردن های ما با همدیگر متفاوته؛و اینکه کانسپت واقعا خوب هست یا نیست بستگی به اختیارات طراح دارد.
پس اجازه بدیم هر کس به شیوه ی خودش پیش بره.
امکانش هست نمونه ای که معرفی کردید را با لینک قرار دهید؟
مشتاق دیدن کار شما هم هستم:gol:

are azizam man ye chand vaghte kolan badjuri dargire spa hastam, mozue payan namame y kam taasob peyda kardam :smile: , shayad y kam bad barkhord kardam, vali ghasde tohin b kasio nadashtam, nazare shakhsimo goftam
shoma harcheghadr k bekhay man majmueye spa daram k behetun moarefi konam masalan "Terme Olimia Wellness Spa" b nazare man alie
ya "New Paracelsus Spa and Pools" inam kare kheyli movafaghi mishe b nazare man
oon guruhe big ham k goftam, man azashun spa nadidam, noe tahlila va tarahiashuno dust daram
albate bazam ina nazare shakhsie mane
:smile:
mitunin inja bebinin karashuno : www.big.dk
!good luck!

BIODESIGN

عضو جدید
سلام دوست عزیز
طرح شما با ایده ای که داشتید به خوبی در حال پیش روی است .

آیا امکان داره بیشتر در مورد توده های مختلف کار صحبت کنید؟:gol:
تفاوت هر کدام از ان توده ها باتوجه به کاربری که ذکر کردید در چیست؟(البته با عکس نه با توضیح چون کار قاعدتا تئوری نیز دارد;))
ممنون
همونطور که گفتم قصدم این بود که هر کدوم از این bubble spa ها یک نوع کاربرد خاص برای اسپا داشته باشه که خب چون مهلت مسابقه زیاد نیست و تو مدارک خواسته شده هم 2 تا رندر داخلی خواسته شده تمرکزمو بیشتر گزاشتم روی یکی از اونها که هم فضای ماساژ داره(که خودشون داخل اب استخرهای داخل اسپام قرار گرفتن) هم استخرهای اب گرم با فرض این که کل این bubble spa ها روی مثلا یه چشمه اب گرم که خواص درمانی داره قرار گرفته و اب استخرها رو تامین میکنه که خب خیلی از ایده ها تو روند طراحیم که میزارم بیشتر قابل توضیحه

BIODESIGN

عضو جدید
سعی میکنم تصویری ایده هامو توضیح بدم که واضح تر باشه
کلیت کار رو همونطور که قبلا گفتم برگرفته از حباب های اب ایجاد شده روی مایعاته و البته یه جورایی کلیتش شبیه یک تپه مرجانی و گیاهان دریایی خاصی که روشون رشد میکنه یا ستاره های دریایی کنار هم ... هستش

concept:

حجم کلی:

BIODESIGN

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به بچه های شرکت کنند. کارم به اینجا رسید هنوز کامل نیست برای ارئه نهایی به اینا یکسری خنزل پنزل اضافه میکنم و احتمالا فضای دیگه ای رو هم کار می کنم.مشاهده پیوست 174989

خیلی خوبه فقط به نظرم روند طراحیتو عکس عکس جدا بزار که مشخص باشه الان عکسا کوچیکو بی کیفیت شده

BIODESIGN

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=174979&stc=1

سلام به دوستان عزیزم کارم رو اشکالاتش رو باز برطرف کردم البته با یک دوربین دیگه رندر گرفتم :) اشکالاتش رو خوشحال میشم بفرمایید دوستان گلم آدم هم مرد گذاشتم یه شئونات اسلامی رعایت شه :) با تشکر از تمام تشکر شما دوستان :) این رو با Revit+fotoshap انحام دادم دوستان
خیلی عالیه من فقط جسارتا اشکالایی که به نظرم میادو میگم
یکی اینکه رندرت خیلیی نویز داره حیف شده کار به این خوبی البته فک کنم چون تست رندر گرفتی این جوریه

زمین خیلیی زیادی رفلکت داره اصلا ادم حس میکنه خیسه

اون اقاهه:دی یکی این که سایش رو روی زمین یادت رفته بندازی دیگه اینکه فک کنم باید کوچیکترش کنی با توجه به ارتفاع سقف

به نظرم چون کارت خیلی قشنگه برای رندر نهاییت به جای 2 تا حداقل از 4 زاویه بگیر که همه دیتیل کارت خوب دیده شه
موفق باشی;)

BIODESIGN

عضو جدید

اها منظورم یه همچین چیزی بود حالا فک کن اگه یه کم شلوغترم میکردی طرحشو چه قدر جالبتر میشد
فقط اون محل اتصال ستون به قوس هنوز اشکال داره
راستی رندر داخلیه رویت خوبه که رندر خارجیاش بده!
کارت حیف میشه از بچه های بخش رویت بپرس برای تنظیمات رندر داخلیه بهتر برای رویت و تنظیماتتو بزار اینجا که کمکت کنن بهتر شه فک کنم تو متن مسابقه هم گفته شده بود که تنظیمات نورپردازیو متریال و این چیزا رو مهمه که بزاریم و هدفشونم همینه که مشکلات برطرف شه
موفق باشی:gol:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اها منظورم یه همچین چیزی بود حالا فک کن اگه یه کم شلوغترم میکردی طرحشو چه قدر جالبتر میشد
فقط اون محل اتصال ستون به قوس هنوز اشکال داره
راستی رندر داخلیه رویت خوبه که رندر خارجیاش بده!
کارت حیف میشه از بچه های بخش رویت بپرس برای تنظیمات رندر داخلیه بهتر برای رویت و تنظیماتتو بزار اینجا که کمکت کنن بهتر شه فک کنم تو متن مسابقه هم گفته شده بود که تنظیمات نورپردازیو متریال و این چیزا رو مهمه که بزاریم و هدفشونم همینه که مشکلات برطرف شه
موفق باشی:gol:
مرسی بابت نظرت.
تنظیمات نور تو رویت مخصوصا برا رندر داخلی محدوده(فقط گرمی و سردی و روشنی و تاریکی فضا)
به همین دلیل تنظیمات رنگ ها و نور پردازی بیشتر تو فتوشاپ کار میشه.
ایرادایی که گفتی کاملا وارده ولی با سیستم من و متور رندر منتال ری یکم سخته.
من خودم از بچه های بخش رویتم
:D

nahidavanloo

عضو جدید
خیلی عالیه من فقط جسارتا اشکالایی که به نظرم میادو میگم
یکی اینکه رندرت خیلیی نویز داره حیف شده کار به این خوبی البته فک کنم چون تست رندر گرفتی این جوریه

زمین خیلیی زیادی رفلکت داره اصلا ادم حس میکنه خیسه

اون اقاهه:دی یکی این که سایش رو روی زمین یادت رفته بندازی دیگه اینکه فک کنم باید کوچیکترش کنی با توجه به ارتفاع سقف

به نظرم چون کارت خیلی قشنگه برای رندر نهاییت به جای 2 تا حداقل از 4 زاویه بگیر که همه دیتیل کارت خوب دیده شه
موفق باشی;)

مرسی از نظرت خیلی خوشحالم کردی من خوشحال میشم عیب کارم رو بدونم اره این تست رندره ولی خیلی طولانیه رندرش مثلا این 2ساعت طول کشیده :( حتما ولی سعی میکنم برای رندر نهایی مشکلش حل شه
چشم حتما مشکل زمین رو حل میکنم

:) آقاهه رو تو فتوشاپ گذاشتم آره یادم رفته
مرسسسسسسسسسسسسیییییییییییییی لطف داری به من قربونت
سلامت باشی شما هم موفق باشی مرسی که نظرت رو گفتی بهم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
معرفی موقعیت خانه سپید :

به علت شرایط خاص زمین‌شناختی در دامنه‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند، آب‌های معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که مهم‌ترین آنها در روستای آبگرم مجموعه‌ای جذاب را پدید آورده‌است. روستای ییلاقی و خوش آب‌وهوای آب‌گرم در دامنهٔ قله دماوند قرار دارد. جاده دسترسی به آن پس از طی ۷۰ کیلومتر در مسیر توریستی هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک توریستی هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شده و به سمت غرب در مسیر کوهستانی و آسفالته ادامه یافته و پس از عبور از روستای ییلاقی گزانه به آبگرم می‌رسد. آبهای گرم معدنی این روستا با حرارتی در حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی بوده و به همین دلیل برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید می‌باشد.

آبگرم لاريجان با موقعيت جغرافيايى ً 3/35 َ11 ْ52 طول شرقى و ً6/25 َ54 ْ35 عرض شمالى در فاصله حدود 60 کيلومترى شمال شرق تهران و 26 کيلومترى شمال شرق شهرستان دماوند قرار دارد. مظهر اين چشمه در شکاف سنگهاى کواترنرى (آندزيت و بازالت) واقع شده است . آب اين چشمه در رديف آبهاى داغ (Hyperthermal) و تيپ(Type) آن سولفاته کلسيک مى باشد.
آبگرم، چشمه‌اي كه گرماي آب آن بالاتر از اندازه‌هاي متعارف، و نوعا داراي برخي نمكها و مواد معدني است و گاه اثردرماني نيز دارد. اين نوع آبها از اعماق زمين سرچشمه مي‌گيرد و معمولا از شكافهاي سطح زمين با فشار بيرون مي‌تراود.از ديدگاه هيدروژئوشيميايى آب چشمه آبگرم در زمينه پايش فعاليتهاى پوسته البرز مرکزى بسيار مناسب مى باشد. اين مکان مى تواند محلى بسيار خوب براى استقرار پايگاه جمع آورى داده هاى هيدروژئوشيميايى باشد .

آخرین ویرایش:

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده اصلی خانه سپید :
به علت اینکه سایت پروژه در یک منطقه سرسبز واقع شده است ! . ایده اصلی طرح ارتباط پیوسته با محیط اطراف و همچنین تلفیق فضا با محیط طبیعی است که باعث مطابقت و هماهنگی ساختمان با چشم انداز اطراف میشود . به طوری که ساختمان خود جزئی از طبیعت به شمار بیاید که علاوه بر پیوند انسان با طبیعت سعی بر تامین ارامش و اسایش او داشته باشد . پروژه یک مرکز درمانی است و برای درمان افراد ساخته میشود . طبیعت نیز می تواند تاثیرزیادی بر درمان مشکلات روحی انها داشته باشد .
بدلیل مسائل فرهنگی و اسلامی نظیر محرمیت و امکان استفاده همزمان بانوان و آقایان ... فضای آب درمانی به دوقسمت مشابه تقسیم شده است که توسط یک مسیر خطی از هم جدا شده اند ! .

ایده اصلی الهام از حرکت آبشارگونه آب بوده است که در قسمتی از حجم دیده میشود ! .

ارتباط با طبیعت : تاثیر بر روح و روان انسان
تراس ها که به صورت صفحات معلق روی هم چیده شده اند و برای برقراری تعادل میان طبیعت هستند که از هر طرف در دل بنا نفوذ کرده است ! .

nahidavanloo

عضو جدید
داخلی

داخلی

یه رندر جدید گرفتم سعی کردم دیتایل های جدید معلوم باشه و سعی کردم اشکالات قبلی بر طرف شه ولی در باره زمین کار نگاه کردم دیدم که مشکل از رندر نیست که خیس نشون داده میشه :) من این رو با fotoshap تغییر دادم روی کار و نور ها رو یکم تغییرات روش ایجاد کردم به همین دلیل که این مشکل خیس بودن کف به وجود آمده :)

دوستان عزیز اگه نظر خودتون رو بگی خوشحال میشم این هم یکی از قسمت های اسپام هستش :)
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=175785&stc=1

پیوست ها

• jadid1.jpg
    jadid1.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا