تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

Dashpot

عضو جدید
منظور من دوست عزیز صفر های انتقال بود که در صفحه ی 16 کتاب اقای امین رضایی هم توضیح داده شده....
این تستو میشد بدون جایگذاری با استفاده از صفر های انتقال حل کرد....و میشد گفت چون تابع تبدیل سیستم دارای صفر اتقال در یک هستش به ازای ورودی تابع نمایی به توان مثبت یک تی متحد با صفر خواهد بود.
بله درسته.
ولی بدونیم ویژگی صفر نامنیمم فاز (سمت راست) اینه که میتونیم به سیستم ورودی نامحدود بدیم ولی خروجی محدود و صفر داشته باشیم.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بله درسته.
ولی بدونیم ویژگی صفر نامنیمم فاز (سمت راست) اینه که میتونیم به سیستم ورودی نامحدود بدیم ولی خروجی محدود و صفر داشته باشیم.

راستش من هنوز اون قسمتا رو نخوندم....

samin_m

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم لطف کنید یه کتاب خوب برای
کنترل که کاملا مفهومی و مفصل توضیح داده باشه و از فرمولی گفتن اجتناب کرده باشه،معرفی کنید.

(تقریبا مثل کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده یا کریمی؛به نظرم این سبک کتاب،واقعا خوبه)

راستی اگ کتاب خوب برای
بررسی قدرت هم میشناسید لطف کنید معرفی کنید.

از توجه و لطفتون هم ممنونم

آخرین ویرایش:

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان
من تصمیم داشتم که کنترل نخونم چون در دانشگاه پاس نکردم. ولی خوب تو کتم نرفت.

چند صفحه اول تاپیک و میانه ها و تاپیک های دیگه را که دیدم دوستان سه تا کتاب را برای کسانی که پایه ضعیفی دارند معرفی می کنند.
1- کتاب آقای خاکی صدیق
2-کتاب آقای آریاز برادرانی
3- کتاب آقای الفی

و برای تست هم دو کتاب
راهیان ارشد و پوران پژوهش را معرفی کرده بودند.

از سه کتاب بالا برای بنده ای که تا حالا پاس نکردم کدوم بهتر هست. اشکالات حلی و چاپی کمتری داشته باشه که سبب یادگیری اشتباه نشه. متن روان و مفهومی داشته باشه.

ممنون میشم آنالیزوتون را از کتاب های بالا بنویسید.

شاد و موفق و پیروز باشید.

alidodar1

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم لطف کنید یه کتاب خوب برای
کنترل که کاملا مفهومی و مفصل توضیح داده باشه و از فرمولی گفتن اجتناب کرده باشه،معرفی کنید.

(تقریبا مثل کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده یا کریمی؛به نظرم این سبک کتاب،واقعا خوبه)

راستی اگ کتاب خوب برای
بررسی قدرت هم میشناسید لطف کنید معرفی کنید.

از توجه و لطفتون هم ممنونم

برای کنترل ویرایش جدید کتاب مهندس تقوی کنی رو پیشهناد میکنم. این کتاب فوق العادس. ویرایش جدید این کتاب حدود یک هفتس بیرون اومده و حدود 120 تست تالیفی نکته دار هم به انتهای فصول اضافه شده (اطلاعات تکمیلی در اینجا)

در مورد بررسی هم اگر تا انتهای شهریور منتظر بمونید ادیت جدید کتاب مهندس قاسمی (جهش) بیرون میاد که دارای درسنامه جامع و حدود 300 تست تالیفی هم هست.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان

چند صفحه اول تاپیک و میانه ها و تاپیک های دیگه را که دیدم دوستان سه تا کتاب را برای کسانی که پایه ضعیفی دارند معرفی می کنند.
1- کتاب آقای خاکی صدیق
3- کتاب آقای الفی

و برای تست هم دو کتاب

از سه کتاب بالا برای بنده ای که تا حالا پاس نکردم کدوم بهتر هست. اشکالات حلی و چاپی کمتری داشته باشه که سبب یادگیری اشتباه نشه. متن روان و مفهومی داشته باشه.

کتاب آقای آریاز برادرانی چیزی شبیهه کتابای مدار راهیان ارشد آقای تقوی هستش یعنی یه چند صفحه مطلب بعد حل تستها.اتفاقا کتاب پوران پژوهش امین رضایی منبع اصلی چند سال اخیر دانشجویان متقاضی شرکت در ارشد هستش و خیلی هم مفصل توضیح داده 850 صفحه هستش

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان

1- کتاب آقای خاکی صدیق
3- کتاب آقای الفی

و برای تست هم دو کتاب

فقط امین رضایی...ولی چون خیلی مطالبو بعضی ها رو توضیح داده هر چند من میپسندم ولی خیلی ها نمیپسندند هر از گاهی بیاید این جا از دوستانی که تقوی رو خوندن یا تستای کنکورو زدند بپرسید روی بعضی قسمتا زیاد وقت نزارید...ولی اگه وقت دارید که خوبه ادم همشو بخونه...
کتابی بسیار لذت بخش که تا قبل ماکن هندسی توی هیچی کم نذاشته انصافا..پایداری رو که ترکونده از بس توضیحات زیادی داده!!!
.
.
.
ضمنا بعد ها توی حل تست ها هم از کتاب اقای تقوی...
و هم از کتابای بنفش دانشگاه تهران که اقای دکتر علی خاکی صدیق استاد به تمام معنا کنترل حل کردند غافل نشید..ادم کیف میکنه....

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اصلاحیه کتاب آقای امین رضایی رو کسی داره بذاره بقیه استفاده کنن؟کتاب من ماله دو سال پیشه غلط اینا زیاد داره

Paydar91

کاربر ممتاز
اصلاحیه کتاب آقای امین رضایی رو کسی داره بذاره بقیه استفاده کنن؟کتاب من ماله دو سال پیشه غلط اینا زیاد داره

اره من دارم ولی الان نمیتونم عکس بگیرم..واست میگیرم میزارم.....ا

alidodar1

عضو جدید
اصلاحیه کتاب امین رضایی که تو نت هست!
http://trainbit.com/files/1029699884/Control_amin_rezaii.zip

در مورد تقوی هم قبول دارم یه کم درسنامش خلاصس ولی تو حل تست ها کامل و موشکفانه همه چیو توضیح داده و بعضی از تست ها رو هم به چند روش حل کرده.
ولی دیگه نیومده همه چیز رو از صفر بگه. مثل اکیدا سره کردن یا پیش بینی دینامیکی سیستم ها از تابع تبدیل با توجه به عکس تبدیل لاپلاس سیستم.
من کنترل رضاییو ندیدم ولی تو سایت مومن زاده خوندم همه چیو از صفر توضیح داده واسه همینم کتابش شده 1000 صفحه!
ولی به نظر من چاپ جدید تقویو از دست ندین انصافا خود آزمایی هاش خیلی نکته دار طراحی شده و بعضی از تست هاشو حل میکنی و با اطمینان خیالت راحته که به گزینه درست رسیدی ولی میری تو قسمت پاسخ نامه حالت گرفته میشه!!!!!:biggrin:

controlqueen

عضو جدید
سلام مهندسان جوان‏!‏ من يه جندتاسوال كنترل ازكتاب امين رضايي داشتم؛ يكي صفحه 52مثال40هست اونجايكه نسبت y2/y1روحساب كرده توصورت كسرنوشتهG2H2H4كه اين اصن حلقه نيس‏!بس جرانوشته؟ سوال بعديمم صفحه47مثال30هست اونجايكه دلتاروحساب كرده1منهاي حلقه ها؛اين حلقه هابه نظرم فقط3تاي اول درستن يعني تا‏‎_‎2s^-2 بعدازاونوميشه توضيح بدين؟ممنون

b h a

عضو جدید
سلام

سلام

ببخشید من جزوه دکتر شیرین ابادی و که فرمودین همراه به صدای کلاس دارینو خیلی بش نیاز دارم
ممنون میشم اگر برای خرید راهنمایی کنید

با سپاس

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسان جوان‏!‏ من يه جندتاسوال كنترل ازكتاب امين رضايي داشتم؛ يكي صفحه 52مثال40هست اونجايكه نسبت y2/y1روحساب كرده توصورت كسرنوشتهG2H2H4كه اين اصن حلقه نيس‏!بس جرانوشته؟ سوال بعديمم صفحه47مثال30هست اونجايكه دلتاروحساب كرده1منهاي حلقه ها؛اين حلقه هابه نظرم فقط3تاي اول درستن يعني تا‏‎_‎2s^-2 بعدازاونوميشه توضيح بدين؟ممنون

مثال 30 کلا اشتباه حل شده . جواب صحیحش مثال 33 هست .
البته انیم تو اصلاحیه داده :

Snap_2013.08.25_21h56m59s_001_.jpg

مثال 40 برای من نوشته G3H2H4 که اشتباه هست
کلا از این اشتباهات زیاده توش سعی کن خودت مثالهارو حل کنی. اشتباه زیاد داره . مثل کتاب الکترونیک اسلام پناه :دی
ماله من چاپبهار 91 هست

controlqueen

عضو جدید
مثال 30 کلا اشتباه حل شده . جواب صحیحش مثال 33 هست .
البته انیم تو اصلاحیه داده :

مشاهده پیوست 167375

مثال 40 برای من نوشته G3H2H4 که اشتباه هست
کلا از این اشتباهات زیاده توش سعی کن خودت مثالهارو حل کنی. اشتباه زیاد داره . مثل کتاب الکترونیک اسلام پناه :دی
ماله من چاپبهار 91 هست
تشكر؛ ولي مثاله 30تواصلاحيه اش هم همينطوري حل كرده؛كلااشتباس؟انكارفقط تودلتااشتباه كرده ظاهرامسيرادرستن‏!‏
مثال41هم توحلش اونجاكهg21نوشته يه منفي كم داره انكار؛

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
تشكر؛ ولي مثاله 30تواصلاحيه اش هم همينطوري حل كرده؛كلااشتباس؟انكارفقط تودلتااشتباه كرده ظاهرامسيرادرستن‏!‏

دوست عزیز مثال 30 صفحه ی 47 کاملا درسته(چرا روی بچه مردم اسم میزارید :biggrin:) اگه کمی دقت کنید مسیر ها رو پیدا میکنید...من توضیح میدم ببینید پیدا کنید....
ببینید سه تای اولو که قبول دارید هیچی..
چهارمین حلقه :سمت راست دومین s^-1 یه گره هست بعدش بیاید روی شاخه منهای دو میرسید به گره از روی گره به سمت شاخه منهای یک پایینش حرکت کنید تا گره بعدی بعدش برید روی شاخه یک بالا میرسید به گره بعدش از روی همون دومین s^-1 رد میشید و میرسید سر جای قبلیتون...

پنجمین حلقه:ببنید بعد از ورودی بعد اولین شاخه یک یه گره هست از اونا جا شروع میشه دومین شاخه یک رو طی میکنید بعدش میرسید به گره بعدش برید بالا روی شاخه یک بعدش میرسید به گره بعدش همون شاخه ی دومین s^-1 رو طی کنید بعدش میرسید به گره بعدش همون شاخه یک رو طی کنید بعدش میرسید به گره همون گره قبل خروجی بعدش از شاخه منهای یک پایین برگردید سر جای قبلیتون....

من الان یکم گیج شدم نوشتم ولی بقیشم میتونید پیدا کنید گر کمی دقت کنید...ضمنا این سوال خیلی سطح بالاست..توی هیچ سوال کنکوری تا سال 92 همچین چیزی نیومده...
.
.
.
والله در مثال 41 هیچ اشکالی یافت نشد!!!!!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

عکسی که گذاشتم ماله اصلاحیه هست دیگه .
من اینو تو تاپیک 92 گذاشته بودم فکر کنم . که دوستان گفتن اشتباه هست این مثال .
شاید کتاب شما چاپ جدیده یا اصلاحیه نسخه جدیدتر اومده تغییراتی داشته .

از این اشتباهات تایپی بسیار زیاد میبینید تا آخر کتاب

controlqueen

عضو جدید
دوست عزیز مثال 30 صفحه ی 47 کاملا درسته(چرا روی بچه مردم اسم میزارید :biggrin:) اگه کمی دقت کنید مسیر ها رو پیدا میکنید...من توضیح میدم ببینید پیدا کنید....
ببینید سه تای اولو که قبول دارید هیچی..
چهارمین حلقه :سمت راست دومین s^-1 یه گره هست بعدش بیاید روی شاخه منهای دو میرسید به گره از روی گره به سمت شاخه منهای یک پایینش حرکت کنید تا گره بعدی بعدش برید روی شاخه یک بالا میرسید به گره بعدش از روی همون دومین s^-1 رد میشید و میرسید سر جای قبلیتون...

پنجمین حلقه:ببنید بعد از ورودی بعد اولین شاخه یک یه گره هست از اونا جا شروع میشه دومین شاخه یک رو طی میکنید بعدش میرسید به گره بعدش برید بالا روی شاخه یک بعدش میرسید به گره بعدش همون شاخه ی دومین s^-1 رو طی کنید بعدش میرسید به گره بعدش همون شاخه یک رو طی کنید بعدش میرسید به گره همون گره قبل خروجی بعدش از شاخه منهای یک پایین برگردید سر جای قبلیتون....

من الان یکم گیج شدم نوشتم ولی بقیشم میتونید پیدا کنید گر کمی دقت کنید...ضمنا این سوال خیلی سطح بالاست..توی هیچ سوال کنکوری تا سال 92 همچین چیزی نیومده...
.
.
.
والله در مثال 41 هیچ اشکالی یافت نشد!!!!!

خيلي ممنون مهندس؛ مشكل مثال30حل شد؛ ولي مثال41روببينيد؛مكه g21به سرمنفي دايره واردنميشه؟خب بس توشكلي كه توحلش نوشته بايديه منفي بخوره اينطورنيست؟

controlqueen

عضو جدید
راستي بجه ها فصل فضاي حالت همين فصل3كتاب امين رضايي هستش؟آخرحذفه‏!حذف نيس؟بخونيمش ياالكي بخونيمش؟

controlqueen

عضو جدید
ازوقتي نتايج ارشداومده ديكه اين تابيك متروكه شده‏!:دي يكي نيس جواب ماروبده؟

ehsan0641

کاربر بیش فعال
راستي بجه ها فصل فضاي حالت همين فصل3كتاب امين رضايي هستش؟آخرحذفه‏!حذف نيس؟بخونيمش ياالكي بخونيمش؟
احتمالا تغییرات واسه ما اعمال نمیشه همچنین مهندس سلیمانی گفته قطعا بخونیدش، چون بجز چندتا فرمول چیز مفهمومی سختی هم نداره. به ریسکش نمی ارزه که ضرر کنیم.

Paydar91

کاربر ممتاز
خيلي ممنون مهندس؛ مشكل مثال30حل شد؛ ولي مثال41روببينيد؛مكه g21به سرمنفي دايره واردنميشه؟خب بس توشكلي كه توحلش نوشته بايديه منفي بخوره اينطورنيست؟

سلام.اره شما درست میگید.اون جمع کننده رو مثبت کنیدچرا که بر اساس مثبت هم حل کرده...
کلا از این اشتباهات این جوری توی کتاب بعضی جاها به چشم میاد که توی درست نامشم نیست..مثلا در فصل 7 خیلی جاها در فرمول های خطا و.. به جای گذاشتن s و میل دادن اون به صفر اشتباهی t قرار داده شده..!!!!!!!!

فصل فضای حالت فصلی هست که میتونه ترکیبی خیلی ازش مسایلی طرح بشه و .. و فکر نکنم واسه ما تغییرات امسال لحاظ شه و میبنید درست طراح امسال هم عدل گیره میده به فضای حالت از خطا بگیرید تا مکان و.. و اگه کسی نخونده باشه بیش ترین ضربه رو میخوره..

مثل مدار پارسال که خیلی از تزویج به طور مستقیم و غیر مستقیم سوال طرح شده بود و اگه کسی کلا تزویجو گذشات هبود کنار بیش از یه فصل بهش ضربه وارد میشد!!!

890031156

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
این پایدار مجانبی دیگه چه صیغه ای هست؟؟؟؟؟ اگه امکانش هست توضیح بدین ممنون!:surprised:

armin.katani

عضو جدید
اصلاحیه کتاب امین رضایی که تو نت هست!
http://trainbit.com/files/1029699884/Control_amin_rezaii.zip

در مورد تقوی هم قبول دارم یه کم درسنامش خلاصس ولی تو حل تست ها کامل و موشکفانه همه چیو توضیح داده و بعضی از تست ها رو هم به چند روش حل کرده.
ولی دیگه نیومده همه چیز رو از صفر بگه. مثل اکیدا سره کردن یا پیش بینی دینامیکی سیستم ها از تابع تبدیل با توجه به عکس تبدیل لاپلاس سیستم.
من کنترل رضاییو ندیدم ولی تو سایت مومن زاده خوندم همه چیو از صفر توضیح داده واسه همینم کتابش شده 1000 صفحه!
ولی به نظر من چاپ جدید تقویو از دست ندین انصافا خود آزمایی هاش خیلی نکته دار طراحی شده و بعضی از تست هاشو حل میکنی و با اطمینان خیالت راحته که به گزینه درست رسیدی ولی میری تو قسمت پاسخ نامه حالت گرفته میشه!!!!!:biggrin:

من مي خواستم راجع به مبحث تاخير بپرسم كه تو چه كتابي بهتر مطرح شده ؟ و يه سئوال ديگه اينكه من صرفاً كنترل مدرسان شريف تاليف سجاديان و مي خونم چون پارسال كلاس ايشون رفتم نظره شما چيه ؟

890031156

کاربر ممتاز
من مي خواستم راجع به مبحث تاخير بپرسم كه تو چه كتابي بهتر مطرح شده ؟ و يه سئوال ديگه اينكه من صرفاً كنترل مدرسان شريف تاليف سجاديان و مي خونم چون پارسال كلاس ايشون رفتم نظره شما چيه ؟
منم از کتاب سجادیان میخونم.بعضی جاها باید به مرجع مراجعه کرد:razz:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
این پایدار مجانبی دیگه چه صیغه ای هست؟؟؟؟؟ اگه امکانش هست توضیح بدین ممنون!:surprised:
اگه قطب های سیستم رو محور jw باشه میشه پایدار مجانبی یا پایدار مرزی.البته قطب ها نباید مکرر باشن !

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آقا من تو وبلاگ آقای تقوی پرسیدم گفتن :

خیر حذف نشده و متاسفانه بعضی افراد فقط با این حاشیه ها ذهن دانشجوها رو درگیر میکنند.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه قطب های سیستم رو محور jw باشه میشه پایدار مجانبی یا پایدار مرزی.البته قطب ها نباید مکرر باشن !

دوست عزیز یه چیزی رو فراموش نکن مفهوم پایداری مجانبی و پایداری یکیه و پایداری مرزی یه چیز دیگه . حالا اگه قطبا روی محور jw باشن و مکررم نباشن پایداری مرزی میشه.اگه تو تستی هم کلمه پایداری رو به کار برده هم پایداری مجانبی بدون هیچکدوم از اونا منظورش نیست چون دوتاشون یکی هستن .

890031156

کاربر ممتاز
قطب ها اگه موهومی و روی محور jw باشن میشه پایدار مرزی یا همون پایدار نوسانی
سوال اینه که پایدار مجانبی یعنی چی؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قطب ها اگه موهومی و روی محور jw باشن میشه پایدار مرزی یا همون پایدار نوسانی
سوال اینه که پایدار مجانبی یعنی چی؟

اره اگه روی محورjw قطب باشه و قطبا مکرر نباشن پایداری مرزیه . پایداری مجانبی همون پایداریه . یعنی قطبا فقط دست چپ محور jw باشن . تست سال ۸۶ یه سوال هست که پایداری رو خواسته و گزینه هاشو داده : پایدار- پایداری مجانبی - پایداری مرزی - ناپایدار
حالا از روی دوتایه اول معلومه که سیستم یا پایداری مرزیه یا ناپایدار چون اولی و دومی یکی هستن . به نظرم دیگه باید فهمیده باشی

بالا