مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یعنی برای نظارت می شه کمتر از سه سال بشه یا شما اوایل سال 90 فارغ التحصیل شدید؟

کلا بخوام خودمو به عنوان کسی ک امسال میتونه امتحان بده مثال بزنم:
شهریور 86 مدرک کاردانی
تیر 90 مدرک کارشناسی
فاصله بین مدرک کارشناسی و کاردانی : 3 سال و 10 ماه........به ازای هر 5 سال فاصله بین مدرک کاردانی با کارشناسی...1 سال از 3 سال کسر میشه....اگه این مقدارو من به تناسب ببرم میشه 9 ماه.
از تیر 90 ک کارشناسی گرفتم تا تیر 92 میشه دوسال......با اون 9 ماه میشه 2 سال و 9 ماه.
از تیز 92 تا آذر ک موقع امتحان هست هم 5 ماه میشه ک با اون 2 سال و 9 ماه جمع بشه میشه=3 سال و 2 ماه.....در نتیجه 3 سال من برای امتحان نظام پر میشه....
امیدوارم واضح توضیح داده باشم...

MHMAX

عضو جدید
سلام دوستان
من رشتم معماری هست
11/82 کاردانی گرفتم
4/89 کارشناسی ناپیوسته گرفتم
الان هم دانشجوی ترم2 ارشد معماریم و مدرک کارشناسیم دست دانشگاه هست. یعنی آخرین مدرک تو دستم اصل کاردانی و کپی برابر اصل کارشناسی ناپیوسته
حالا سوالم اینه:
عضو شدن با ارشد مزایایی داره که صبر کنم بعد از مدرک ارشد عضو شم و امتهان بدم یا با همین مدارک تو دستم برم برا ثبت نام؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من رشتم معماری هست
11/82 کاردانی گرفتم
4/89 کارشناسی ناپیوسته گرفتم
الان هم دانشجوی ترم2 ارشد معماریم و مدرک کارشناسیم دست دانشگاه هست. یعنی آخرین مدرک تو دستم اصل کاردانی و کپی برابر اصل کارشناسی ناپیوسته
حالا سوالم اینه:
عضو شدن با ارشد مزایایی داره که صبر کنم بعد از مدرک ارشد عضو شم و امتهان بدم یا با همین مدارک تو دستم برم برا ثبت نام؟؟؟؟

بعید میدونم چون شما بالاخره باید امتحان رو بدین چ ارشد داشته باشید چ نه.....اما بپرسید ضرر نداره...کما ابنکه شما هر چ زودتر امتجان رو بدید از اون طرف برای گرفتن پایه 2 وقتت هدر نرفته میدونید ک بعد 5 سال از پایه 3 به شما پایه 2 میدن...چکاریه 1 سال منتظر باشید(مخصوصا با این دولت ک هر روز یه چی بالاخره عوض میشه و هیچ چیزی رو نمیشه پیش بینی کرد.)

sallarmelli

عضو جدید
کلا بخوام خودمو به عنوان کسی ک امسال میتونه امتحان بده مثال بزنم:
شهریور 86 مدرک کاردانی
تیر 90 مدرک کارشناسی
فاصله بین مدرک کارشناسی و کاردانی : 3 سال و 10 ماه........به ازای هر 5 سال فاصله بین مدرک کاردانی با کارشناسی...1 سال از 3 سال کسر میشه....اگه این مقدارو من به تناسب ببرم میشه 9 ماه.
از تیر 90 ک کارشناسی گرفتم تا تیر 92 میشه دوسال......با اون 9 ماه میشه 2 سال و 9 ماه.
از تیز 92 تا آذر ک موقع امتحان هست هم 5 ماه میشه ک با اون 2 سال و 9 ماه جمع بشه میشه=3 سال و 2 ماه.....در نتیجه 3 سال من برای امتحان نظام پر میشه....
امیدوارم واضح توضیح داده باشم...

من برای شما آرزوی موفقیت می کنم
عجب مملکتی دارم
من بهمن 89 پیوسته فارغ التحصیل شدم ولی نمی تونم امتحان بدم :eek:
واقعا که این قوانین مملکت خنده دارن
واقعا به این فکر افتادم برم توی یه روستا یه مزرعه بزنم و خودمون باشیم و قوانین خدا

آخه مشکل همین یه قانون نیست هر جا سر می زنی همین وضعیته

arefeh

کاربر ممتاز
من برای شما آرزوی موفقیت می کنم
عجب مملکتی دارم
من بهمن 89 پیوسته فارغ التحصیل شدم ولی نمی تونم امتحان بدم :eek:
واقعا که این قوانین مملکت خنده دارن
واقعا به این فکر افتادم برم توی یه روستا یه مزرعه بزنم و خودمون باشیم و قوانین خدا

آخه مشکل همین یه قانون نیست هر جا سر می زنی همین وضعیته

شما پیوسته هستید؟؟؟
آره اینو ک قبول دارم...الان ما ناپیوسته ها تا چند وقت پیش نمی تونستیم امتحان طراحی بدیم...میگن درست شده ولی تا وقتی نریم سرجلسه آزمون هیچی معلوم نی...

sallarmelli

عضو جدید
شما پیوسته هستید؟؟؟
آره اینو ک قبول دارم...الان ما ناپیوسته ها تا چند وقت پیش نمی تونستیم امتحان طراحی بدیم...میگن درست شده ولی تا وقتی نریم سرجلسه آزمون هیچی معلوم نی...

آره پیوسته بودم چطور مگه؟

arefeh

کاربر ممتاز
بیا امروز با دانشگاه کارشناسیم تماس گرفتم بابت نامه ای ک نظام مهندسی برای استعلام ریز نمرات زده بود بهشون آقا بر میگرده میگه تازه فرستادیم فلان جا تا 2 ماه دیگه جواب نمیاد...تازه خوبه من اردیبهشت اقدام کرده بودم...(گفتم آزمون دارم گفت دیگه همینه)خوشم میاد احساس مسئولیت 0000000000000000....والا کاردانیم ک یه شهر دیگه بوده اقدام کرده و جواب نامه رو داده ها...اما این یکی تو شهر خودمونه و اینقدر مزخرف....بمیرن فقط بلدن بشینن اونجا به خاله زنک بازی...یه سبزی کم هست ک بزارن وسطشون...اه اه اه:mad:

archi_zigorat

عضو جدید
بیا امروز با دانشگاه کارشناسیم تماس گرفتم بابت نامه ای ک نظام مهندسی برای استعلام ریز نمرات زده بود بهشون آقا بر میگرده میگه تازه فرستادیم فلان جا تا 2 ماه دیگه جواب نمیاد...تازه خوبه من اردیبهشت اقدام کرده بودم...(گفتم آزمون دارم گفت دیگه همینه)خوشم میاد احساس مسئولیت 0000000000000000....والا کاردانیم ک یه شهر دیگه بوده اقدام کرده و جواب نامه رو داده ها...اما این یکی تو شهر خودمونه و اینقدر مزخرف....بمیرن فقط بلدن بشینن اونجا به خاله زنک بازی...یه سبزی کم هست ک بزارن وسطشون...اه اه اه:mad:

ای وای من نمی دونستم که ریز نمرات استعلام می کنن!!!!
پس من که تازه اقدام کردم واسه ثبت نام باید بیخیال امتحان بشم؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
ای وای من نمی دونستم که ریز نمرات استعلام می کنن!!!!
پس من که تازه اقدام کردم واسه ثبت نام باید بیخیال امتحان بشم؟؟؟

دوست عزیز من جهت شرکت تو امتحان ظراحی اینو میخوام آخه من تکنولوژی هستم...اما برای نظارت مشکلی نی میتونم امتحان بدم(البته بین خودمون باشه من طراحب سال بعد 3 سالم پرمیشه اما میخواستم بدونم در نهایت ما تکنولوژی ها میتونیم امتحان طراحی شرکت کنیم یا نه...:D)

sallarmelli

عضو جدید

ریز نمرات رو که می تونید خودتون بگیرید

راستی عارفه شما ورودی چه سالی هستید . و یا چه سالی پیش دانشگاهی رو تموم کردید؟

arefeh

کاربر ممتاز
ریز نمرات رو که می تونید خودتون بگیرید

راستی عارفه شما ورودی چه سالی هستید . و یا چه سالی پیش دانشگاهی رو تموم کردید؟

بله ریز نمرات رو دارم اما اونو نظام مهندسی قبول نداره باید از طرف دانششگاه براشون پست بشه ک بعد بررسی کنند برای اینکه میتونم طراحی شرکت کنم یا نه...
من سال 84 وارد دانشگاه شدم...یعنی 84 پیش دانشگاهیم تموم شد همون سالم وارد دانشگاه شدم...

archi_zigorat

عضو جدید
دوست عزیز من جهت شرکت تو امتحان ظراحی اینو میخوام آخه من تکنولوژی هستم...اما برای نظارت مشکلی نی میتونم امتحان بدم(البته بین خودمون باشه من طراحب سال بعد 3 سالم پرمیشه اما میخواستم بدونم در نهایت ما تکنولوژی ها میتونیم امتحان طراحی شرکت کنیم یا نه...:D)

خوب پس
من می خوام فقط نظارت شرکت کنم البته شرایطم مثل شماست تکنولوژی هستم کاردانیمو تیر 86 گرفتم کارشناسیمو بهمن 89
حال این قضیه ریز نمرات چیه که واسه طراحی می خوان؟ یعنی نمراتمون باید بالا باشه؟

arefeh

کاربر ممتاز
خوب پس
من می خوام فقط نظارت شرکت کنم البته شرایطم مثل شماست تکنولوژی هستم کاردانیمو تیر 86 گرفتم کارشناسیمو بهمن 89
حال این قضیه ریز نمرات چیه که واسه طراحی می خوان؟ یعنی نمراتمون باید بالا باشه؟

خیر...برای تطبیق واحدهاست...همونطور ک میدونید تکنولوژی ها به این دلیل نمیتونند طراحی امتحان بدند ک از نظر نظام یکسری واحدها رو پاس نکردند برای همین است ک ریز نمرات رو میگیرند تا تطبیق واحد کنند تا اگر اون واحدها پاس شده باشه دیگه مشکلی برای امتحان طراحی وجود نداره و میتونیم امتحان بدیم...البته اینو میگن ک یکسری ورودی ها یا دانشگاهها کمتر واحد پاس کردند اما اگه اشتباه نکرده باشم حدود 82 یا 88 واحد باید پاس کرده باشم..

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
پس كسي كه از هنرستان رفته معماري و كاردان شده در واقع مهد نظارت ميتونه اما مهر طراحي نميتونه بگيره اره؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بله ریز نمرات رو دارم اما اونو نظام مهندسی قبول نداره باید از طرف دانششگاه براشون پست بشه ک بعد بررسی کنند برای اینکه میتونم طراحی شرکت کنم یا نه...
من سال 84 وارد دانشگاه شدم...یعنی 84 پیش دانشگاهیم تموم شد همون سالم وارد دانشگاه شدم...

با اين حساب ما بايد زا الان اقدام كنيم بلكه هم خدا كرد و تا دو سال ديگه كه موقع امتحانمون رسيد مدارك جمع و جور شده باشه
تا اقا زاده ها استعلام بگيرنو بگن تو عكس چشمت چپه و اينا طول ميكشه خوب
حق دارن بندگان خداااا

arefeh

کاربر ممتاز
پس كسي كه از هنرستان رفته معماري و كاردان شده در واقع مهد نظارت ميتونه اما مهر طراحي نميتونه بگيره اره؟؟؟

نه عزیزم من هنرستانی نبودم ریاضی بود رشته دبیرستانم ...حتی الان ک مدرکمو نیگاه کردم مدرک کاردانی پیوسته مدرک کارشناسیمه ناپیوسته خورده...اگه من همون سال اول بعد کاردانی قبول شده بودم اونم داشنگاهی ک کاردانی خونده بودم الان همچین مشکلی نداشتم...دوستای من ک اونجا خوندن با کلی اعتراض تونستند مدرک پیوسته بگیرند ...اما ورودی های بعد اونها همه ناپیوسته هستند....

arefeh

کاربر ممتاز
با اين حساب ما بايد زا الان اقدام كنيم بلكه هم خدا كرد و تا دو سال ديگه كه موقع امتحانمون رسيد مدارك جمع و جور شده باشه
تا اقا زاده ها استعلام بگيرنو بگن تو عكس چشمت چپه و اينا طول ميكشه خوب
حق دارن بندگان خداااا

آره دیگه البته بعیدم نیست تا اون موقع قانون عوض بشه...خیالتون راحت ما راه رو برا شما ها باز میکنیم....;)کلا تو ایران تو هر کاری 2-3 سال اولش سخته به بعد اون برا بعدیا مشکلات حل میشه...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نه عزیزم من هنرستانی نبودم ریاضی بود رشته دبیرستانم ...حتی الان ک مدرکمو نیگاه کردم مدرک کاردانی پیوسته مدرک کارشناسیمه ناپیوسته خورده...اگه من همون سال اول بعد کاردانی قبول شده بودم اونم داشنگاهی ک کاردانی خونده بودم الان همچین مشکلی نداشتم...دوستای من ک اونجا خوندن با کلی اعتراض تونستند مدرک پیوسته بگیرند ...اما ورودی های بعد اونها همه ناپیوسته هستند....

ممنون عارف من كلا ميگم چون خاهرم امسال قراره بره هنرستان
ممئن نيستم بره معماري اما بد نيست بدونم چه خبره
اتفاقا من تا قبل اينكه بدونم تكنولوژيا مهر طراحي نميگيرن كلي خودمو سرزنش ميكردم كه چرا مني كه خاستم معماري بخونم رفتم رياضي
چون مطمئنم وقتي ادم از اول يه چيزيو دنبال كنه محكم تر بهش ميرسه،اصول نقشه كشي رو تو هنرستان دقيق ياد يدن اما تو دانشگاه كسي چزي ياد نميده
به نظرم مسخرس كه مهر طراحي نميدن اخه به كدامين گناه؟؟
اصلا منطق نداره كارشون

arefeh

کاربر ممتاز
ممنون عارف من كلا ميگم چون خاهرم امسال قراره بره هنرستان
ممئن نيستم بره معماري اما بد نيست بدونم چه خبره
اتفاقا من تا قبل اينكه بدونم تكنولوژيا مهر طراحي نميگيرن كلي خودمو سرزنش ميكردم كه چرا مني كه خاستم معماري بخونم رفتم رياضي
چون مطمئنم وقتي ادم از اول يه چيزيو دنبال كنه محكم تر بهش ميرسه،اصول نقشه كشي رو تو هنرستان دقيق ياد يدن اما تو دانشگاه كسي چزي ياد نميده
به نظرم مسخرس كه مهر طراحي نميدن اخه به كدامين گناه؟؟
اصلا منطق نداره كارشون

درسته تا حدی ب دانشگاه هم ربط داره واسه اینه ک میگم روزانه و آراد و غیر انتفاعی فرقی نداره مهم اینه ک چیز بیشتری تو هر کدوم ک یادگرفتی همون خوبه....نه مدرک....من خودم ک غیر انتفاعی بودم دم استاد ترسیم فنیم درد نکنه...واقعا مرد خوبی بود کلی چیز یاد داد بهمون...آموزش ندادا...ولی کار کشید یادمه ترسیم فنی 2 رو هم ک باهاش برداشتیم....این آقا مسجد ابوالمعالی یزد رو تو یه برگه اشتباه نکنم A3 داد گفت تو 100*70 بزرگ رو پوستی بکشیم برای نهایی هم همونو رو کالک....جلسه اول همه بچه ها رفتن زرنگ بازی برگه رو بزرگ کردن به همون اندازه و از روش کپی کردند فکر کردن استاد بلانصبت خر تشریف داره...یکی دو تا هم نبود گفته بود از روش 2-3 تا هم برش بزنیم...من ک تا صبح بیدار بودم تنها کاری ک تونستم بکنم این بود ک پلانشو دقیق در بیارم و 1 برش کامل ازش بزنم ...
صبح رفتیم سرکلاس(این استاد ما جووون بود...و یدقعه کارشناسی ارشد خونده بود)و همه بچه ها خوشحال از اینکه کارو با کپی انجام داده بودند...موقع کرکسیون...استاد با خط کش اومد...اونهایی ک کپی کرده بودند بدون اینکه خظ کش بزاره پاره کرد...نمره کم کرد و گفت هفته بعد دوباره بکشید...اونهایی هم ک خودشون انجام داده بودند خط کش گذاشت تا میلیمتری تصحیح کنه و اگه کاری بیشتر از 3 تا خطا داشت اونم پاره کرد....من دوره کاردانی تعریف از خود نباشه ولی بچه خرخون و ساکارزی بودم:Dواسه همین همیشه کارامو انجام میدادم الیته همیشه ناقص بود اما اون مقداری ک انجام میدادم بدون ایراد بود...اون روز یادمه بعد اینکه6 تا کار دید رسید به کار من...یه حالی کرد تنها کسی بودم ک نتونست هیچ ایرادی بگیره(فقط یه دونه جزئی ک گفت واقعا حیف ک دوباره بخوای بکشی و اشکال نداره همینو آخر ترم نهایی کن)بعد ما هم یه ساعته دیگه هم کلاس داشت ...بازم چون خودم خیلی لذت برده بودم ک زحمتم نتیجه داد سر کلاس بعدی رفتم اون عقب نشستم ببینم از کدوم کارها تعریف میکنه ک طبق اخلاقی ک دارم(همیشه دوست دارم با حرفه ای ها رقابت کنم)بعد منو ته کلاس دید با لحنی غرورآمیزی گفت خانم فلانی کارتونو بیارید بلکه این خانمها آقایون نگن این نقشه سخت بود و نمیشه دقیق درآورد....اونجا به حدی حال کردم...واسه اینه ک میگم خود آدم باید علاقه داشته باشه و دانشگاه و رزومه دانشگاه و اینکه روزانه هست یا نه اصلا مهم نی.....از اون به بعد با اینکه ترم دوم بودم و از ریاضی اومده بودم اما هیچ استادی از ترسیم فنی و اصول نقشه کشیه من نتونست ایرادی بگیره و به لطف سختگیریه اون استاد من هنوز هم تو این اصول خیلی مهارت دارم به طوری ک از اونها تو اسکیس ارشد استفاده کردم و همین بود ک توی کارگاه های مرکز معماری هیچ استادی از پلانهای من نمی تونست ایراد ترسیم فنی بگیره و طبق این اصل کلا پلانهای منو با 4-5 تا استاد اونجا کرکسیون کردم همه اونها مهر تائید داشتن....اگه هم امسال قبول نشم از اسکیس میدونم نی به علت رتبه نجومیمه....:)ولی همیشه اسم و چهره اون استاد تو ذهن من خواهد موند و همیشه هم ازش ممنونم...

ameen joon

عضو جدید
بعد راسته كه ميگن ازمون open book هست
خوب يكي قشنگ توضيح بده
مثلا چه درسايي رو ازش سوال مياد
چن ساعت وقته
چن مرحلس
توي اسكيسش چي چي ميخان ازمون؟

آزمون نظارت از پارسال شده فقط تخصصی و عمومی که به صورت تستیه و از مباحث مقررات ملیه به اضافه کتابای جوش و سازه نگهبان و اینا که تو این لینک هست منابعش
http://nezammohandesi.ir/tabid/228/Default.aspx، هرچی جزوه و کتاب داشته باشی می تونی با خودت ببری سر جلسه و ازشون استفاده کنیو البته می دونی که بهتره اول همه سوالا رو با استفاده از معلوماتت بزنی بعد بری سراغ کتابا که وقت کم نیاری. در کل امتحانش خیلی سخت نیست. یه دور کتابا رو بخونی می تونی بزنی
آزمون طراحی هم که طراحی معماری منطبق بر اصول شهرداری ست که تو اون مباحثی که به عنوان منبع گفته هست.
اونم از صبح تا عصر که معمولا تمدید می شه چون همیشه سوالاتش یه عالمه غلط داره تا از سنجش و نظام استعلام بگیرن 2 ساعت از وقت می ره (من که دو بار تو مشهد امتحان دادم اینجوری بود) سر امتحان هم می تونی هرچی کتاب و نمونه پلان و نما و اینا داری ببری. تو تاپیک طراحی 89 کامل توضیح دادن دوستان

در مورد بدبختی که معمارا واسه امتحانشون می کشن همین نکته دلخوش می کنه آدمو که تعرفه معمارا از همه مهندسای دیگه بالاتره. در حالیکه دوندگی و مسوولیتش هم از همه کمتره:D

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
درسته تا حدی ب دانشگاه هم ربط داره واسه اینه ک میگم روزانه و آراد و غیر انتفاعی فرقی نداره مهم اینه ک چیز بیشتری تو هر کدوم ک یادگرفتی همون خوبه....نه مدرک....من خودم ک غیر انتفاعی بودم دم استاد ترسیم فنیم درد نکنه...واقعا مرد خوبی بود کلی چیز یاد داد بهمون...آموزش ندادا...ولی کار کشید یادمه ترسیم فنی 2 رو هم ک باهاش برداشتیم....این آقا مسجد ابوالمعالی یزد رو تو یه برگه اشتباه نکنم A3 داد گفت تو 100*70 بزرگ رو پوستی بکشیم برای نهایی هم همونو رو کالک....جلسه اول همه بچه ها رفتن زرنگ بازی برگه رو بزرگ کردن به همون اندازه و از روش کپی کردند فکر کردن استاد بلانصبت خر تشریف داره...یکی دو تا هم نبود گفته بود از روش 2-3 تا هم برش بزنیم...من ک تا صبح بیدار بودم تنها کاری ک تونستم بکنم این بود ک پلانشو دقیق در بیارم و 1 برش کامل ازش بزنم ...
صبح رفتیم سرکلاس(این استاد ما جووون بود...و یدقعه کارشناسی ارشد خونده بود)و همه بچه ها خوشحال از اینکه کارو با کپی انجام داده بودند...موقع کرکسیون...استاد با خط کش اومد...اونهایی ک کپی کرده بودند بدون اینکه خظ کش بزاره پاره کرد...نمره کم کرد و گفت هفته بعد دوباره بکشید...اونهایی هم ک خودشون انجام داده بودند خط کش گذاشت تا میلیمتری تصحیح کنه و اگه کاری بیشتر از 3 تا خطا داشت اونم پاره کرد....من دوره کاردانی تعریف از خود نباشه ولی بچه خرخون و ساکارزی بودم:Dواسه همین همیشه کارامو انجام میدادم الیته همیشه ناقص بود اما اون مقداری ک انجام میدادم بدون ایراد بود...اون روز یادمه بعد اینکه6 تا کار دید رسید به کار من...یه حالی کرد تنها کسی بودم ک نتونست هیچ ایرادی بگیره(فقط یه دونه جزئی ک گفت واقعا حیف ک دوباره بخوای بکشی و اشکال نداره همینو آخر ترم نهایی کن)بعد ما هم یه ساعته دیگه هم کلاس داشت ...بازم چون خودم خیلی لذت برده بودم ک زحمتم نتیجه داد سر کلاس بعدی رفتم اون عقب نشستم ببینم از کدوم کارها تعریف میکنه ک طبق اخلاقی ک دارم(همیشه دوست دارم با حرفه ای ها رقابت کنم)بعد منو ته کلاس دید با لحنی غرورآمیزی گفت خانم فلانی کارتونو بیارید بلکه این خانمها آقایون نگن این نقشه سخت بود و نمیشه دقیق درآورد....اونجا به حدی حال کردم...واسه اینه ک میگم خود آدم باید علاقه داشته باشه و دانشگاه و رزومه دانشگاه و اینکه روزانه هست یا نه اصلا مهم نی.....از اون به بعد با اینکه ترم دوم بودم و از ریاضی اومده بودم اما هیچ استادی از ترسیم فنی و اصول نقشه کشیه من نتونست ایرادی بگیره و به لطف سختگیریه اون استاد من هنوز هم تو این اصول خیلی مهارت دارم به طوری ک از اونها تو اسکیس ارشد استفاده کردم و همین بود ک توی کارگاه های مرکز معماری هیچ استادی از پلانهای من نمی تونست ایراد ترسیم فنی بگیره و طبق این اصل کلا پلانهای منو با 4-5 تا استاد اونجا کرکسیون کردم همه اونها مهر تائید داشتن....اگه هم امسال قبول نشم از اسکیس میدونم نی به علت رتبه نجومیمه....:)ولی همیشه اسم و چهره اون استاد تو ذهن من خواهد موند و همیشه هم ازش ممنونم...

همه ي حرفات صحيح اما ميتونم تو چنتا جمله مختصر جوابتو بدم
منم خر كار بودم تو همه ي 4سال
منتها ما استادي نداشتيم كه كارمونو تصحيح كنه
صحيح ميشد اما از اول ترم تا اخر ترم همه چي نقاشي بود و خطوط گرافيكي
ضابط مابطه تعطيل
ترسيم فني كشك
صحيح رسم كردن بي خيال
من هر چي ياد گرفتم از اصول معماري از دوست و استاد عزيزم مهندس ن.ع هست
تنها كسي كه از الفبا به من معماري اموخت

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اوف
بالاخره تموم شد
همه ي اين 98 صفحه رو خوندم
پيشنهاد ميكنم براي در جريان قرار گرفتن ازمون نظام از صفحه ي 70 به قبل رو ديگه نخونين چون قديميه
با كمك دوست عزيزم gharibe يه سري سوال جواب اماده كرديم كه در اون بيشتر سوالات بچه ها مبني برچگونگي شركت و نحوه ي ازمون توش تايپ شده
بزودي ميزارم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ازمون نظام، هر چه بايد بدانيد

ازمون نظام، هر چه بايد بدانيد

با سلام
بدون حاشيه بگم كه من تمام 98 صفحه ي تاپيكو خوندم
امروز30 مرداد 1392 هست
تا صفحه ي 70 اين تاپيك حرفاي بچه ها مربوط به ازمون نظام هست كه در گذشته برگزار ميشده الان روند كمي تغيير كرده
با كمك دوست عزيزمون gharibe222 اين سوال جوابا كامل شده در واقع سوالا رو من پرسيدم ايشون لطف كردن جواب دادن
اينجا ميزاريم تا همه استفاده كنن

1. امتحان نظام شامل چه پارت هايي هست؟
آخرین امتحان که اسفند پارسال برگزار شد
این طوری بود:

• یه آزمون نظارت كه 60 تا سوال داشت و بايد 50% توش نمره بياري تا قبول بشي ، سوالات تستيه و نمره منفي داره
  • یه آزمونم برای طراحی که تو آزمون طراحیم باید 50 درصد نمره بیاری تا قبول شی
که معمولا یه موضوع مسکونی میدن با ترکیب یه چیز دیگه، که یه شرایط خاصی داره و یه برنامه میدن که باید براساس اون طرح زد
و توش مسائل فنی و ضوابط و ترسیم خوب خیلی مهمه
این لینک دانلود سوالای سال های قبله
http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=274

اینم دفترچه ثبت نام اسفند پارسال
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=166121&d=1376766434

ازمون نظارت شامل سه بخشه: سوالات عمومي-تخصصي –ديتيل (كه قبلا جدا جدا بوده هر كدوم تو يه دفترچه اما الان تو يه دفترچه هست) البته الان ديتيلش كم شده مثلا توي اسفند پارسال 6تا سوال از ديتيل اومده
نتيجه: پس ما اگه بخايم امتحان نظارت بديم :
ساعت 8.30 صبح امتحان شرو ميشه و يه دفترچه بهمون ميدن كه توش سوالاي عمومي و تخصصي و ديتيل داره
و اگه بخايم طراحي امتحان بديم اونم یه دفترچست یه موضوع میدن و یه سری مدارک میخوان که باید دستی بکشیم(گه دفترچه پارسال
و آزموناش رو یه نگاه بندازی خیلی چیزا دستت میاد

1. براي ازمون طراحي لازمه كه بريم كلاس؟
بستگي به تجربه داره كه ايا اينكه تا حالا طرح زدین برای اجرا؟ضوابط شهرداری رو بلدین؟و . . .

1. اگه نظارت قبول شيم و طراحي نه يا بلعكس چي؟
ربطی بهم ندارن، نظارت جداس پروانش، طراحی جدا (مثل قديما نيس كه ميگفتن اگه اينو قبول ش اونو نه برات نگه ميدارن تا بقيشو قبول شي ديگه همشون تو يه دفترچه هستن)
از شهريور 91 دو بخش طراحي و نظارت كاملا از هم جدا شدن و شما با قبولي در هر بخش امضاي مربوطه رو مي تونيد بگيريد . در واقع دو واژه تستي عمومي و تخصصي كلا حذف شدن.
منابع امتحان نظارت تلفيقي از مباحث مقررات ملي و جزئيات اجراييه و در سوالات امسال تقريبا 1/3 سوالات نظارت رو به بخش جزئيات اجرايي اختصاص داده بودن. ضمنا ليست كامل مباحث مربوط به هر يك از دو بخش طراحي و نظارت رو مي تونيد تو سايت inbr.ir ببينيد.

1. زمان و تاريخ ازمونا؟
امسال تو آذر ماهه
پارسال پیرار سال 2 بار تو سال بود: یه بار شهریور، یه بار اسفند ولی امسال مثل اینکه دوباره کردنش يك بار
امسال دفترچه ثبت نامش 2 شهريور مياد

1. چه چيزهايي رو ميتونيم با خودمون ببريم سر جلسه؟
رو جلد سوالا نوشته چیا مجازیم ببریم و چیا نه

1. منابع؟
سايت يه سري منابع رو مشخص ميكنه اما يه سري منابع تكميلي هم هست كه اگه به قطعيت رسيد به حضورتان خواهد رسيد

1. امتحانا تو دو روز متوالي برگزار ميشن؟
پارسال تو دو روز پشت سر هم بوده
طراحی رو زده 480 دقیقه که میشه 8 ساعت
نظارتم 150 دقیقه که میشه 2ساعت و نيم

1. نظام مهندسي هر شهر خودش ازمون ميگيره يا باز بايد بريم مركز استان؟
احتمالا مركز استان

1. کی میتونم امتحان نظام بدم؟ايا امكان شركت ازمايشي وجود داره
لیسانس 3 سال.فوق لیسانس 2 سال و دکترا 1 سال بعد از فارغ التحصيلي
قبل از آزمون باید عضو نظام بشی، برات کارت صادر میشه و یه شماره بهت میدن که موقع ثبت نام آزمون باید واردش کنی وقتی میری ثبت نام تو نظام ازت مدارکت رو میخوان که تو اون تاریخ فارغ التحصیلیت ذکر شده وقتی شمارت رو موقع ثبت نام آزمون وارد میکنی سیستم به صورت خودکار
سنواتت رو حسساب میکنه اگه برسه ثبت نام میشی اگه نه که ثبت نمیکنه
پس امکان شرکت کردن آزمایشی وجود نداره
و موقع رفتن سر جلسه هم بايد كارتو ببريم

1. مدرک تحصیلی چه تاثیری داره؟در امتحان نظام ؟اینکه لیسانس باشی یا فوق لیسانس؟
مهندسان در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس , ارشد و دکتری ...همه در ازمون پایه سه شرکت می کنند ...داشتن مدرک تحصیلی بالاتر تاثیری در گرفتن پایه بالاتر نداره ... و فقط تجربه کاری و گذشت سنوات مورد نظر باعث ارتقای پایه مهندسی و داشتن سهمیه بیشتر ه در طراحی و نظارت خواهد شد.

خوندن نمونه سوالاي سنوات گذشته ميتونه كمك كنه يا نه هر سال جيدد ميشه؟
مباحث نظام هر چند وقتی ویرایش میشه ولی نه خیلی زیاد .خوندن سوالای سالای قبل قطعا مفیده
اینم لیست آخرین ویرایش ها
http://www.inbr.ir/SPage/USPage.aspx?ID=193
اینجور که میکن بیشتر سوالا تکراریه

برای گرفتن پروانه نظارت حتما باید سابقه کار داشته باشیم؟
برای ثبت نام آزمون و شرکت تو آزمون سابقه کار لازم نيست ولی وقتی قبول شدیم ان شاالله
میریم که پروانه اشتغال بگیریم یه فرم داره تو که اینطوریه که باید 2 تا مهندسه عضو نظام که بیشتر از 10 ساله عضو نظامند
گواهی کنند که تو چن تا پروژه کار کردی كه اگه پارتي داشته باشين حله

عضویت در نظام چه مزایایی داره؟
مزایایی مثل , شرکت در جلسات سازمان نظام مهندسی و شرکت در انتخابات ان...وشرکت کردن در کارها و تحقیقاتی که در آنها از مهندسین عضو سازمان استفاده میشه ...گرفتن نشریات و مجلات سازمان ...آگاه کردن مهندسان از سمینارها و کنفرانسها و شرکت کردن مهندسان عضو سازمان در انها ... و حتی استفاده از بلیتهای مجانی ورزش و سالنهای ورزش و استخرها و خیلی چیزهای دیگه... و مهمتر از هر چیزی برای شرکت در ازمون نظام باید حتما عضو سازمان باشید.در کل میشه گفت با عضویت در سازمان شما وارد جامعه مهندسین میشوید

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام خدمت دوستان مهندس معمار عزیز

به درخواست دوستان به دلیل حجم بالای ارسال در این تاپیک و تغییرات اخیر آزمون نظام مهندسی میتوانید به تاپیک مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری مراجعه بفرمائید ؛
لازم به ذکر است که به مرور پست های اخر مفید این تاپیک نیز منتقل و در آن تاپیک فهرست خواهند شد ؛

با تشکر

majia23

عضو جدید
سلام دوستان :cry::cry::cry::cry:
یه راهنمایی فوری میخوام .....:((( تروخدا کمک کنید:cry::cry::cry::cry:
من فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته معماری بهمن 89 هستم
و الان دانشجوی ترم آخر ارشد معماری هستم....انگار آزمون پایه 3 امسال آذرماه برگزار میشه....من بهمن تازه 3 سال از مدرکم پر میشه
آیا میتونم شرکت کنم؟؟؟ آخه دفترچه ای که روی سایت گذاشتن مال اسفند پارسال هست...
و یه سوال دیگه میشه طراحی و نظارت هردوشو امسال شرکت کرد؟؟؟
و در نهایت این سوالمم جواب بدین ممنون میشم : اگه من ارشدمو بگیرم بازم باید پایه 3 شرکت کنم؟؟؟ یا چون ارشد دارم دوسال بعدش میتونم پایه 2 شرکت کنم؟؟؟
ممنون از جواباتون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

مهراز

عضو جدید
سلام دوستان :cry::cry::cry::cry:
یه راهنمایی فوری میخوام .....:((( تروخدا کمک کنید:cry::cry::cry::cry:
من فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته معماری بهمن 89 هستم
و الان دانشجوی ترم آخر ارشد معماری هستم....انگار آزمون پایه 3 امسال آذرماه برگزار میشه....من بهمن تازه 3 سال از مدرکم پر میشه
آیا میتونم شرکت کنم؟؟؟ آخه دفترچه ای که روی سایت گذاشتن مال اسفند پارسال هست...
و یه سوال دیگه میشه طراحی و نظارت هردوشو امسال شرکت کرد؟؟؟
و در نهایت این سوالمم جواب بدین ممنون میشم : اگه من ارشدمو بگیرم بازم باید پایه 3 شرکت کنم؟؟؟ یا چون ارشد دارم دوسال بعدش میتونم پایه 2 شرکت کنم؟؟؟
ممنون از جواباتون:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

بستگی به شرایط دفترچه داره سال 89 که من نظارت امتحان دادم 6 ماه فرصت داده بود تا3سال تکمیل بشه ولی الان تا دفترچه نیاد مشخص نیست.بله همزمان میشه هم طراحی شرکت کنید و هم نظارت.ولی باید از پابه 3 شروع کنید چون امتحانات پایه 2 فرق دارند و به صورت ارتقا پایه برگزار میشه و باید تو 1 سری کلاس شرکت کنید .ضمنا بعدش هم 1 امتحان باید بدید.ولی چون کارشناسی ارشد دارید به جای 4 سال انتظار برای پایه 2 میتونید با 3 سال گذشتن از پروانتون تو دوره های ارتقا پایه شرکت کنید.البته این چیزیه که من 1 ماه پیش از مسئول آموزش نظام مهندسی اصفهان پرسیدم و اون اینطوری بهم گفت.

Arc370

عضو جدید
بچه ها یه سوال. من اعتبار کارت عضویت نظام مهندسیم تموم شده. حتما برای ثبت نام آزمونای امسال باید اعتبارشو تمدید کنم یا ربطی نداره؟

معمار111

عضو جدید
بچه ها یه سوال. من اعتبار کارت عضویت نظام مهندسیم تموم شده. حتما برای ثبت نام آزمونای امسال باید اعتبارشو تمدید کنم یا ربطی نداره؟

بله حتما باید تمدید کنید اصلا ثبت نام از طریق شماره نظام مهندسی هست و اگر اعتبار نداشته باشد نمی توانید ثبت نام کنید

بالا