مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فن نداره. همش چند تا ساختمان شاخص و مهم داره که مثلا ممکنه بگن این ای آرکی تایپیه چیه: جوابش ممکنه بشه ماندلا و .....
والا من راجع به درک نمیدونم ولی یه کم بعیده با این همه اساتید گردن کلفت تو رشته اونا بیان از کتاب گلاب سوال بدن.
به نظرم واسشون کسر شان باشه.
خلاصه آرکی تایپی هست اگه خیلی اصرار داری و میترسی میخوای هر وقت حوصلت سر رفت اونو یه نگاه بنداز. چون تمرکز نمیخواد.
مرسی قاصدک جان
جزوه سینا شریفی منظورته؟؟؟؟
بچه ها من کتاب تعامل تکنولوژی و معماری رو یه نگاهی انداختم این مژده رو بهتون بگم که خیلی راحته.........گول حجمشو نخورین بزنین رو هم صد صفحه ش مهم نیس اگه خلاصشو گیر آوردین خلاصش کفایت میکنه

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی قاصدک جان
جزوه سینا شریفی منظورته؟؟؟؟
بچه ها من کتاب تعامل تکنولوژی و معماری رو یه نگاهی انداختم این مژده رو بهتون بگم که خیلی راحته.........گول حجمشو نخورین بزنین رو هم صد صفحه ش مهم نیس اگه خلاصشو گیر آوردین خلاصش کفایت میکنه
آقا دبگه کتابای جدید گلابچی رو نخرین که ازش سوال نمیاد ما پارسال کلی ضرر کردیم 2-3 تا کتاب جدیدشو خریدیم هیچ سوالی نداد از همون منابع قدیمی سوال میاد اونا رو بلد باشین یعنی مفهومو بلد باشین از هر کتابی که سوال بدن جواب میدین

ziba252

عضو جدید
این آزمون ها فقط به درد تمرین بعد درس خوندن می خوره.حضور در آزمون های ازمایشی باعث می شه استرست کم بشه و تسلطتت زیاد بشه و جای خودتو بین بقیه بدونی .من که آزمون های مدرسان رو ثبت نام کردم.امیدوارم که بتونم امسال یه رتبه ی عالی کسب کنم.همچنین شما دوستان عزیز

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا دبگه کتابای جدید گلابچی رو نخرین که ازش سوال نمیاد ما پارسال کلی ضرر کردیم 2-3 تا کتاب جدیدشو خریدیم هیچ سوالی نداد از همون منابع قدیمی سوال میاد اونا رو بلد باشین یعنی مفهومو بلد باشین از هر کتابی که سوال بدن جواب میدین
برای پارسال درسته حق با شماست
ولی اینم درنظربگیرید که این منابع جدید چند ماه قبل از آزمونه
بر عکس پارسال که مثلا جزئیات ارتقا دهنده چند هفته قبل از آزمون چاپ شد

moeinz

کاربر بیش فعال

پس چرا از طبیعت منبع الهام دو س تا اومده بود؟؟؟

ی سوال مخصوص پسرای مجرب تو خدمت
ممنون میشم کمک کنین
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شغلی-معماران?p=6719383&viewfull=1#post6719383

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بجه ها دیشب بی خوابی زد به سرم نشستم پای کتابای ساختمانهای بلند:

در این بحث منظور از مبانی: مبانی طراحی ساختمانهای بلند
مفهومی: طراحی مفهومی ساختمانهای بلند

قبلا گفته بودم حدودا نصف مطالبشون مشترکه!!!!!!!!!!
خوب حرفمو پس میگیرم.
این 2 کتاب تو تو 2 فصل سازه و انرژی و پایداری با هم مشترکند اونم نه همه ای 2 فصلشون.
مبانی از نظر سازه ای خیلی کامل تر و جوندارتره.
ولی شاید نمونه موردی های مفهومی فقط 20 درصدش تو مبانی بلند اومده باشه.
مفهومی پر از نمونه موردی های جدیده. در حالی که مبانی خیلی از نمونه موردی هاش همونهای که تو سازه های بتنی و فولادی و غیره اومده.

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]تجربه‌های یک شاگرد اول؛ آیا باید همه درس‌های کنکور را به یک اندازه خواند؟[/h]
آیا برای موفقیت در کنکور کارشناسی‌ارشد لازم است همه درس‌هایی که در آزمون مطرح می‌شوند را به یک اندازه مطالعه کنید؟

پاسخ رتبه نخست رشته مهندسی برق در گرایش کنترل به این سوال منفی است. به گفته «علیرضا عبدالهی‌تنها» برای پذیرش در آزمون کارشناسی‌ارشد حتی با رتبه‌های برتر، کسب درصدهای بالا در چند درس، کافی است.

برای مثال خود او روی درس‌های سیستم‌های کنترل خطی، ریاضیات و مدارهای الکتریکی تمرکز بیشتری کرده بود برای درس‌های ماشین‌های الکتریکی، تجزیه و تحلیل سیگنال‌ها، الکترونیک و زبان هم وقت کمتری صرف کرده بود. به عبارت دیگر آنها را ناقص خوانده بود و تنها روی مباحث مهم و کلیدی تمرکز کرده بود.

مثال ما از رشته برق است ولی فرقی نمی‌کند رشته شما چیست؛ می‌توانید درس‌های را به دو دسته تقسیم کنید؛ آنهایی که می‌خواهید تمرکز خود را روی آنها بگذارید و درصد بالایی در آنها کسب کنید و درس‌هایی که می‌خواهید وقت کمتری برای آنها در نظر بگیرید.

اما بر چه اساسی می‌توانید این دو گروه درس‌ را از هم تفکیک کنید و تصمیم بگیرید روی چه درس‌هایی تمرکز بیشتری بگذارید و برای چه درس‌هایی وقت کمتری صرف کنید؟

رتبه نخست رشته مهندسی برق در گرایش کنترل، میزان علاقه شما به درس‌ها و تسلطی که روی آنها دارید را در این زمینه مهم می‌داند. به احتمال زیاد شما روی درس‌هایی که علاقه بیشتری به آنها دارید مسلط‌تر هم هستید و آنها را راحت‌تر و سریع‌تر یاد می‌گیرید. پس می‌توانید این درس‌ها را در اولویت قرار دهید.

البته گرایشی که می‌خواهید انتخاب کنید و ضریبی که هر درس در گرایش مورد نظر شما دارد نیز اهمیت زیادی در این میان دارد. بعضی از درس‌ها هستند که شما باید آنها را برای قبولی در آزمون کارشناسی‌ارشد یک گرایش بخوانید، اما در مرحله پس از قبولی و برای موفقیت در آن گرایش نسبت به درس‌های دیگر اهیمت کمتری دارند. برای مثال در رشته برق درسی مثل ماشین‌های الکتریکی برای داوطلبانی بیشتر اهمیت دارد که می‌خواهند در گرایش قدرت ادامه تحصیل دهند. داوطلبانی که به گرایش کنترل علاقه دارند لازم نیست زیاد روی این درس تمرکز داشته باشند. همچنین اگر یک درس ضریب بیشتری در گرایش انتخابی شما دارد بدون شک باید در اولیت شما قرار گیرد.

saghi23

عضو جدید
سلام
من تازه می خوام برای ارشد بخونم توی این تایپیک ها که خیلی زیادن سردر گم شدم میشه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم چه جزوه هایی رو دانلود کنم چه منابعی جزوش نیست و کتابش رو باید بگیرم و چه کتابایی؟امتحان ارشد چه ماهی یر گزار میشه معمولا-برای گرایش معماری -معماری میخوام ممنون

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تازه می خوام برای ارشد بخونم توی این تایپیک ها که خیلی زیادن سردر گم شدم میشه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم چه جزوه هایی رو دانلود کنم چه منابعی جزوش نیست و کتابش رو باید بگیرم و چه کتابایی؟امتحان ارشد چه ماهی یر گزار میشه معمولا-برای گرایش معماری -معماری میخوام ممنون
دوست خوبم
سلام
خوش اومدی به جمع دوستانه ما
سوالی رو شما پرسیدین که جوابش یه طوماره
ولی اینو بگم که بهتره زمانتو تقسیم کنی و روی همه موضوعات وقت بزاری تا مث من نشی من پارسال زبان و دروس فنی رو حدود 80 زدم بقیه رو صفر!
برا منابع خب کتاب قطعا بهتره اما خب کتاب خیلی هم حاشیه داره و لب مطلب نیستش. توصیه جدی میکنم دوستم حتی شده وقت بزار یه روز بشین همه تاپیکا رو بخون که خیلی نکات گرانبهایی توشه. چه افراد شکست خورده ای مث من چه دوستان موفقی مثل timaj و ebram
امتحانم آخر بهمنه معمولا
موفق باشید

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اطلاعیه سازمان سنجش
ضمن آرزوي موفقيت براي كليه‌ داوطلبان‌ شركت‌كننده‌ در آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي‌ (دوره‌هاي‌ كارشناسي ‌ارشد ناپيوسته ‌داخل‌) سال‌ 1392 بدين وسيله به اطلاع مي‌رساند اطلاعيه اعلام نتايج نهايي اين آزمون به همراه اسامي‌ پذيرفته‌ شدگان‌ تا تاريخ 6/6/92 بر روي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد. پذيرفته‌شدگان لازم است براي اطلاع از زمان و نحوه ثبت‌نام به اطلاعيه مذكور مراجعه نمايند

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میگما اگه کتاب ساختمان ها چگونه عمل میکنند فقط فصل 17 اش مهمه لزومی داره بخرمش برای یه فصل؟ اخه میخوام سفارش نتی بدم ندیدم تا حالا کتابشو .

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگما اگه کتاب ساختمان ها چگونه عمل میکنند فقط فصل 17 اش مهمه لزومی داره بخرمش برای یه فصل؟ اخه میخوام سفارش نتی بدم ندیدم تا حالا کتابشو .

در مبحث ایستایی و سیستم فقط فصل 17 مهمه.
وگر نه در کل همه شکلهاش مهمه. البته شریفی یه خلاصه داشت که تا جایی که من دیده بودم تمام شکلها را پوشش میداد.
ولی در کل کتاب خوب و روانی برای خواندن است.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چجوری مرور میکنید من نوت برداری هم میکنم ولی بلا استفاده میمونه.چیکار کنم؟

بهتره یک روز در هفته رو اختصاص بدین به مرور آنچه که در طول اون هفته خوندین !به نظر من جمعه ها هیچ چیز جدیدی نخونین و فقط مرور کنین ;)

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مبحث ایستایی و سیستم فقط فصل 17 مهمه.
وگر نه در کل همه شکلهاش مهمه. البته شریفی یه خلاصه داشت که تا جایی که من دیده بودم تمام شکلها را پوشش میداد.
ولی در کل کتاب خوب و روانی برای خواندن است.

مگه برای معماری چیز دیگه ایش هم مهمه؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

تجربه‌های یک شاگرد اول؛ چگونه مطالب سخت و جزئیات زیاد را به خاطر بسپاریم؟

افراد زیادی برای کنکور کارشناسی‌ارشد درس می‌خوانند ولی همه آنها در این آزمون موفق نمی‌شوند. بسیاری از داوطلبان هم رتبه دلخواه خود را به دست نمی‌آورند و با یک رتبه معمولی در دانشگاهی که شاید چندان دلخواه آنها نباشد پذیرفته می‌شوند. ولی بعضی از داوطلبان هم رتبه‌های تک رقمی کسب می‌کنند و به اوج موفقیت می‌رسند. شاید یکی از دلایل وجود چنین تفاوت‌هایی این باشد که بعضی از افراد نمی‌توانند مطالب زیاد و جزئیات شبیه به هم را به راحتی به خاطر بسپارند. چگونه می‌توان این همه مطلب را یاد گرفت و حفظ کرد؟

رتبه یک کارشناسی‌ارشد رشته برق در گرایش کنترل در سال 92، برای این منظور از روش خلاصه‌نویسی و نکته‌برداری استفاده می‌کرد. «علیرضا عبدالهی‌تنها» نکته‌های مهم و مثال‌های کاربردی را روی برگه‌های جعبه لایتنر می‌نوشت و بر اساس دستورالعمل این جعبه آنها را در طول یک ماه و بعد هم در دوره‌های مشخص مرور می‌کرد. به این ترتیب توانست خلاصه‌نویسی‌ها را چندین بار دوره کند. در یک ماه پایانی و دوره جمع‌بندی هم این خلاصه‌نویسی‌ها برای او بسیار مفید بودند.

او از این روش حتی سخت‌ترین مطالب را هم یاد گرفت و به خاطر سپرد. در هر درس مباحثی هستند که مطالعه آنها مشکل‌تر است. برای مثال بعضی از مباحث درس‌های تجزیه و تحلیل، سیستم‌های کنترل خطی و ماشین‌های الکتریکی برای عبدالهی‌تنها خیلی سخت بودند. او برای اینکه با این سختی دست و پنجه نرم کند هم از این جعبه بهره گرفت. جعبه لایتنر کمک زیادی در این راه به او کرد. هر چند به گفته خودش رعایت دستورالعمل آن چندان آسان نیست ولی معتقد است واقعا تاثیر دارد.

البته او برای مباحثی که بیش از حد سخت و پیچیده بودند، وقت زیادی در نظر نمی‌گرفت و کمتر روی آنها تمرکز می‌کرد. به این ترتیب توانست وقت خود را روی مباحثی بگذارد که درصدهای او را در آزمون کارشناسی‌ارشد افزایش می‌دادند. به این ترتیب موفق شد در این آزمون با کسب رتبه یک پذیرفته شود.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این برنامه ریزی اکادمی تخصصی برای کساییه که کلاساشو شرکت میکنن . شاید به کار شما هم بیاد . من خودم صبح 2 تا درس میخونم . اما اینجا 4 روز برنامست صبح ها فقط یک درس میخونن.

پیوست ها

• برنامه پیشنهاد&#17.rar
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چجوری مرور میکنید من نوت برداری هم میکنم ولی بلا استفاده میمونه.چیکار کنم؟
من روزی معمولا چند تا کتا ب رو با هم میخونم یه کتاب اصلی که کل بعد از ظهرمو بهش اختصاص میدم با سه تا درس سخت که صبحها از هرکدوم چند صفحه بیشتر نمیخونم
یه ددور سریع میخونم دور دوم بعد از تموم شدن دور اول با نت برداری همراه با تفکر.آخر شبم یه دور سریع مرور میکنم دو روز آخر هفته هم گذاشتم فقط برای مرور

آخرین ویرایش:
بچه ها کسی میدونه واسه معماری چن تا سوال از عناصر و مصالح میاد؟میخوام برم کلاس میخوام ببینم ارزش داره؟

خیلی بیاد 4-5 تا
همون کتابهای دکتر گلابچی را با رویکرد عناصری بخوانید بسه مثل ساختمانها چگونه عمل میکنند

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه واسه معماری چن تا سوال از عناصر و مصالح میاد؟میخوام برم کلاس میخوام ببینم ارزش داره؟

ببین گلم تو چن سال اخیر بیشتر فنی ایستایی بوده (حدود 17-18 تا) منظورم از ایستایی کتابای دکتر گلابچیه
4-5 تا هم تأسیسات
3-4 تا تنظیم
بقیش عناصر و مصالح
حالا از یکی از دوستام که آزمونو یه بار برام تحلیل کرد میخوام دقیقشو بفرسته برات میزارم
ولی کلا دروس فنی شده: گلابچی + قیابکلو (تاحدودی حیدری) + یه کمی سلطاندوست

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا یه توصیه سخت افزاری:cry:
من همه جزوه ها و آزمونا رو دسته بندی کرده بودم رو سیستم خونگیم
که امروز هارد و پاور و مادر بردش باهم سوخت:cry:
اشتباهی که کردم رو لب تابم کپیشون نکردم.حتما از جزوه و کتابایی که دانلود کردین یه نسخه تهیه کنین
حالا بردم پیش تعمیر کار ببینم چی میگه اگه درست نشد یا ارزش هزینه کردن رو نداشت
کسی هس که همه جزوه های باشگاه رو دانلود کرده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من فرصت دوباره دانلود کردن ندارم گفتم اگه ممکنه هر چی هزینش بشه بدم یکی برام بفرسته

morteza2010

عضو جدید
اقا یه توصیه سخت افزاری:cry:
من همه جزوه ها و آزمونا رو دسته بندی کرده بودم رو سیستم خونگیم
که امروز هارد و پاور و مادر بردش باهم سوخت:cry:
اشتباهی که کردم رو لب تابم کپیشون نکردم.حتما از جزوه و کتابایی که دانلود کردین یه نسخه تهیه کنین
حالا بردم پیش تعمیر کار ببینم چی میگه اگه درست نشد یا ارزش هزینه کردن رو نداشت
کسی هس که همه جزوه های باشگاه رو دانلود کرده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من فرصت دوباره دانلود کردن ندارم گفتم اگه ممکنه هر چی هزینش بشه بدم یکی برام بفرسته
سلام هیچ وقت هاردتون حتی اتیش گرفت به تعمیراتی که نمیشناسین ندین
چون با یه بار ریکاوری تمام اطلاعت تون حتی با چندین بار فورمت یا fdisk کردن
بازهم بازگردانی میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.