تاپیک مخصوص نمونه کارهای شما

ha62

عضو جدید
درود به همه ی دوستان
این کار یکی از آخرین کارامه
AutoCad
3Dmax
Vray
از دوستان میخوام که نظر بدن در خصوص طرح و رندرها
ممنون

C5-1024x768.jpgC9-1024x768.jpg

ha62

عضو جدید
درود arch1375
ممنون که نظر دادی دوست عزیز ، درست میگی . فکر نمیکردم کسی متوجه بشه !!! این نشون میده که خیلی ریز بین هستی و دقیق به جزئیات کار نگاه میکنی ، همونطور که میدونی نگاه کردن به یک اثر با دیدن اون اثر خیلی فرق میکنه ...
متریالش رو کپی کرده بودم ، بیت مپش رو تغییر دادم فراموش کردم بچرخونمش

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

اولین تجربه خوبه--آفرین

اول از همه نحوه قرارگیری دوربینه--نمیگم خوب نیست دید پرنده خیلی خوبی هم گرفتید ولی چون محیط خلوته بهتره یه زاویه دیگه انتخاب کنید،نمای آواتارتون خوبه!!!
--کاری به مدل سازی ندارم چون معقوله!
--در مورد متریال :متریالها خامن از تکسچر استفاده نکردید--مهمترین مبحث برای خروجی رئال تکسچرینگه که تمرین زیاد وآنالیز کارهای برتر بهترین گزینه برای یادگیری این مبحث هستش
--نور: چیز خاصی معلوم نیست فقط ازیه منبع استفاده شده

م.ب

arch_rendering

عضو جدید
سپاسگذارم دوست عزیز..آره کارم خلوته قبل از این فکر نمیکردم بتونم مدل کنم رندر بگیرم..واقعا کار اولم هست
ممنون میشم اکه تو متریال سازی و تکسچرش کمکم کنید..آخه رفلکشن آبجکت ها (منتال ری ) هست از آخر متوجه شدم عدد 32 بوده رفلکشنش...اگر فایل آموزشی (word/pdf)یا حتی imageهم در این مورد داشته باشین برام به این ایمیل بفرستین ممنون میشم.arch.structure.212@gmail.com
راستی منظورتون رو از نمای آواتار نفهمیدم.بیشتر توضیح بدین.متشکر

arch_rendering

عضو جدید
خروجی رئال تکسچرینگ(در این مورد یا مبحث متریال تکسچر مطالبی هست یا دارین به همون ایمیل بفرستین واسم...سپاسگذارم

shahab-24

عضو جدید
سلام
کار خوبه برای اولین بار اما همونجور که دوستمون گفتن نور پردازی کمی خامه...هرچه قدر هم تکسچرت خوب باشه اگه نورپردازی خوب نباشه رندر نهایی اون چیزی که باید باشه نمیشه.بهترین نور که میشه تو منتال ری استفاده کرد نور daylight هستش.تنظیماتش هم سخت نیست.
کلا فقط تمرین و فقط تمرین...برای فضا سازی هم همیشه نمیخواد محیط شلوغ بشه...با انتخاب مناسب جای دوربین و پر کردن فضای اون نما می تونید کارتون رو خوب و حتی عالی جلوه بدین.....
در آخر هم بهتره کمی فتوشاپ هم بلد باشین و رندر نهایی خود تری دی مکس رو با کمی دستکار و فیلتر جذاب تر کنید.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
خروجی رئال تکسچرینگ(در این مورد یا مبحث متریال تکسچر مطالبی هست یا دارین به همون ایمیل بفرستین واسم...سپاسگذارم

شما با منتال ری کار میکنید--منتال ری خیلی خیلی وسیعه وباید یه زمان چندساله صرفش کرد! تا کاملا مسلط بشید زمان بره--پیشنهاد من استفاده از وی ری هستش-سریعترین راه برای رسیدن به خروجی رئال همین وی ریه
آموزشهای زیادی تو بازار ونت برای وی ری وجود داره--
سلام
کار خوبه برای اولین بار اما همونجور که دوستمون گفتن نور پردازی کمی خامه...هرچه قدر هم تکسچرت خوب باشه اگه نورپردازی خوب نباشه رندر نهایی اون چیزی که باید باشه نمیشه.بهترین نور که میشه تو منتال ری استفاده کرد نور daylight هستش.تنظیماتش هم سخت نیست.
کلا فقط تمرین و فقط تمرین...برای فضا سازی هم همیشه نمیخواد محیط شلوغ بشه...با انتخاب مناسب جای دوربین و پر کردن فضای اون نما می تونید کارتون رو خوب و حتی عالی جلوه بدین.....
در آخر هم بهتره کمی فتوشاپ هم بلد باشین و رندر نهایی خود تری دی مکس رو با کمی دستکار و فیلتر جذاب تر کنید.

دوست عزیز خروجی رئال بیشتر مربوط به متریاله نه نور پردازی!
با یه hdri هم میشه یه فضا رو نورپردازی کرد--ببینید! لینک

arch_rendering

عضو جدید
باتشکر شهاب 24 عزیز. ممنونم از نظرات مفید شما دوستان
راستش day lighting استفاده کردم .شاید کارم جلوه و ظاهر شلوغی نداره بد نشون میده..زیاد تو تنظیماتش زیاد وارد نشدم هرچی هست تو expozher control تنظیم کردم..متریال خام هست رفلکت زیادی به مپ دادم

arch_rendering

عضو جدید
خب صد البته...معماری مهارت ایجاد فضا با الهام از عناصر طبیعت..بیان ارزش های درونی انسان هم میتونه تعریفی از معماری باشه

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز

طرح و کارتون خیلی خوبه ، بنظرم فقط یکمقدار شدت نور خورشید زیاده !

نمیخوام به کار این دوستمون بی احترامی کنما اما میتونم بپرسم شما وقتی پلان کار رو ندیدید میتونید بگید کار عالیه ؟ چون حجم کار حجم معمولی هست از نظر رندر هم مثال یک رندر بازاری هست و رندر حرفه ای نیست دوستان یکم واقع بینانه تر نقد کنید کار شما چه رتبه ای اورد ؟

iiiiman

عضو جدید
به نظر من نورش بیش از حد زیاده و کارش توش گم شده.
اسماموننشم !!!
و اون المینیومای تزیینی هم حالت اسکیس پیدا کرده

robbin

عضو جدید
دوستان نظر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیوست ها

• 03.16 bit.jpg
    03.16 bit.jpg
    46.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 14.jpg
    14.jpg
    85.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arch1375

عضو جدید
به نظرم باید تو هالوژن ها رو از یه متریال light mtlاستفاده میکردی تا روشن شه، بقیه چیزا خوب کار شده

آخرین ویرایش:

shahab_24

عضو جدید
سلام
کارهاتون روند خوبی داره،برای یه تازه کار خوبه.....به بتن تو داخل آپارتمان خیلی علاقه داری ها ;)

یکم تو متریال دهی بیشتر کار کنی خوبتر هم میشی....راستی برای دیوارها زیاد درصد رفلکت رو بالا نبر...جلوه خوبی نداره

روی ترکیب رنگ بیشتر کار کن....اگه یه دوره دکوراسیون داخلی مطالعه کنی خیلی کمکت میکنه.ترکیب رنگ دیوارها و عناصر داخلی...دکور چینی کوچکترین عناصر...وجود و عدم وجودشون و...خیلی تاثیر گذارن...مخصوصا نوع جاگیری دوربین...خصوصا دوربین خود Vray که تنطیمات بسیار زیادی داره.

اگر اول کار هستی زیاد از آبجکت آماده استفاده نکن....سعی کن همون آبجکت ها رو بسازی....برای کارها می تونی به طور ترکیبی هم از آبجکت ها استفاده کنی هم خودت بسازیشون.

انتخاب درست آبجکت آماده هم مهمه،مثلا بعضی از انواع چراغ یا گچ بریها برای داخل خونه اصلا مناسب نیستن..تو یکی از کاراتون از یک رنگ خیلی زیاد استفاده شده (سفید)

منظور از:
ممنون از نظری که دادین ولی من یه تازه کارم و بلد نیستم مدل های آماده بسازم

بعد در مورد اینکه گفتین متریال چوب خام هستش میشه بیشتر توضیح بدین که باید چیکار کنم؟

ممنون

همون نداشتن رفلکت و جذابیت چوب جلا خوردست

به هر حال منتظر پیشرفت روز افزون شما و دیدن کارهای جدید هستیم

موفق باشید

آخرین ویرایش:

shahab_24

عضو جدید
دوستان نظر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
خب در کل اینتریورت کمی قویتر از اکستریورته...با اینکه جزئیات اون بیشتره...

چندتا ایراد بزرگ تو اکستریور هست:
1- افکت فتوشاپی که به ماشین ها دادی که مثلا در حال حرکتند
2- اوت محوطه شطرنجی
3- سایه ها خیلی مردن (نور خیلی زیاده)
4- اون Pun.me دیگه جه صیغه ایی؟
اما جدا از اینا باهاش حال کردم...ایول داری

در مورد اینتریور همه چیز خوبه ...اگه ایرادی بخوایم بگیریم دیگه خیلی وارد جزئیات شدن که انصاف نیست...فقط یه پیشنهاد..اونم این که اون برچسب روی دیوار آخر رو رنگش کمی کار کنی که تیره تر بشه بنظرم جذاب تر میشه

در کل کارت درسته

arch1375

عضو جدید
سلام
کارهاتون روند خوبی داره،برای یه تازه کار خوبه.....به بتن تو داخل آپارتمان خیلی علاقه داری ها ;)

یکم تو متریال دهی بیشتر کار کنی خوبتر هم میشی....راستی برای دیوارها زیاد درصد رفلکت رو بالا نبر...جلوه خوبی نداره

روی ترکیب رنگ بیشتر کار کن....اگه یه دوره دکوراسیون داخلی مطالعه کنی خیلی کمکت میکنه.ترکیب رنگ دیوارها و عناصر داخلی...دکور چینی کوچکترین عناصر...وجود و عدم وجودشون و...خیلی تاثیر گذارن...مخصوصا نوع جاگیری دوربین...خصوصا دوربین خود Vray که تنطیمات بسیار زیادی داره.

اگر اول کار هستی زیاد از آبجکت آماده استفاده نکن....سعی کن همون آبجکت ها رو بسازی....برای کارها می تونی به طور ترکیبی هم از آبجکت ها استفاده کنی هم خودت بسازیشون.

انتخاب درست آبجکت آماده هم مهمه،مثلا بعضی از انواع چراغ یا گچ بریها برای داخل خونه اصلا مناسب نیستن..تو یکی از کاراتون از یک رنگ خیلی زیاد استفاده شده (سفید)

منظور از:

همون نداشتن رفلکت و جذابیت چوب جلا خوردست

به هر حال منتظر پیشرفت روز افزون شما و دیدن کارهای جدید هستیم

موفق باشید

ممنون از توصیه های خوبی که کردین

yaser@

عضو جدید
اینم یه رندر دیگه از همون کار قبلی

مشاهده پیوست 152700

سلام دوست عزیز ! میشه یه کم از نورهایی که تو صحنه استفاده کردی واسمون توضیح بدی !!؟یه خواهشی دارم میشه این صحنه (فایل مکسش با نور پردازی و متریال) واسه من تازه کار بذاری تا روش کار حرفه ای هایی مثل شما دستم بیاد؟؟؟ خیلی ازت ممنون میشم.