درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
داداش یک دنیا ممنون :smile:.... یعنی خیلی کمکم کردی :gol:
بعد میشه بپرسم بازار کار کدوم یک از این گرایش ها بهتره ؟؟؟
بازار کار خود مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی چطوره ؟؟؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
داداش یک دنیا ممنون :smile:.... یعنی خیلی کمکم کردی :gol:
بعد میشه بپرسم بازار کار کدوم یک از این گرایش ها بهتره ؟؟؟
بازار کار خود مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی چطوره ؟؟؟

خب بازار کارش زیاده و خیلی جاها میشه کار کرد مثل :
نفت و تركيبات آن , پالايش و استخراج
· پتروشيمي , صنايع بالا دست , صنايع واسطه و پايين دست
· فلزات , استحصال و آبكاري
· رنگ , فرمولاسيون و توليد
· چسب , فرمولاسيون و توليد
· سراميك و سيمان , ساخت و توليد
· شوينده ها و پاك كننده ها
· صنايع آرايشي و بهداشتي
· صنايع كشاورزي ,‌ سموم و دفع آفات – كودهاي شيميايي
· صنايع بيوتكنولوژي , استفاده از انواع تركيبات زنده در صنايع مادر
· توليد مواد شيميايي , انواع اسيد ها و بازها و نمك هاي سنتزي

اما خب الان کلا بازار کار خوب نیست و کار سخت پیدا میشه /...

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب بازار کارش زیاده و خیلی جاها میشه کار کرد مثل :
نفت و تركيبات آن , پالايش و استخراج
· پتروشيمي , صنايع بالا دست , صنايع واسطه و پايين دست
· فلزات , استحصال و آبكاري
· رنگ , فرمولاسيون و توليد
· چسب , فرمولاسيون و توليد
· سراميك و سيمان , ساخت و توليد
· شوينده ها و پاك كننده ها
· صنايع آرايشي و بهداشتي
· صنايع كشاورزي ,‌ سموم و دفع آفات – كودهاي شيميايي
· صنايع بيوتكنولوژي , استفاده از انواع تركيبات زنده در صنايع مادر
· توليد مواد شيميايي , انواع اسيد ها و بازها و نمك هاي سنتزي

اما خب الان کلا بازار کار خوب نیست و کار سخت پیدا میشه /...

برای مردان بزرگ غیر ممکن وجود ندارد آنها میگویند یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت
اگر کار نیست میتوان کار خلق کرد یا به قول امروزیها کار آفرین شد.

esaf24

عضو جدید
تقریبا شبیه این موضوع هم قبلا مطرح شد اماجواب اون رو هم ندیدم.نمودار استندینگ-کتز مربوط میشه به محاسبه ضریب تراکم پذیری گاز طبیعی از روی دما و فشار نقصانی آن ... این نمودار مربوط میشه به داده های تجربی این دو تا دانشمند ...
حالا می خواستم ببینم کسی می دونه اعداد دقیق این داده های نمودار (که براساس اونا رسم شده) رو میشه از جایی پیدا کرد؟
روابطی که از درونیابی از تعدادی از این نقاط بدست اومدن رو میخاستم کسی داره؟ :cry:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام تو چند تا نطریه گیر کردم
ی جا هست که عدد ماخ از 0.01 بزرگتر یا مساوی باشه جریان تراکم پذیره و از این مقدار کوچیکتر باشه جریان تراکم ناپذیره
ی جا هست میگه اگر عدد ماخ بزرگتر از 0.3 باشه سیال تراکم پذیره و ی جا هم نوشته اگه عدد ماخ کوچیکتر از 0.3 باشه تراکم پذیره
حالا شما دوستان بیاین نظریه بدیم هووووووووووووووووووووم:(

sahar tj

عضو جدید
سلام میشه در مورد فنتون،شبه فنتون،فوتو فنتون توضیح بدین که چیه؟چه فرقی با هم دارن؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام میشه در مورد فنتون،شبه فنتون،فوتو فنتون توضیح بدین که چیه؟چه فرقی با هم دارن؟
منظورتون فرآیند فنتون ه؟
اگه اینطوره اینطور که دستم اومده هرکدوم از این فرآیند های فنتون و شبه فنتون و فتو فنتون برای حذف یه چیز بکار میرن
مثلا فتوفنتون برای حذف اسید هیومیک بکار میره و شبه فنتون برای حذف 4 کلروفنل و در نتیجه ی اون حذف COD بکار میره و فنتون هم برای حذف اسیدهای آبی بکار میره

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تو چند تا نطریه گیر کردم
ی جا هست که عدد ماخ از 0.01 بزرگتر یا مساوی باشه جریان تراکم پذیره و از این مقدار کوچیکتر باشه جریان تراکم ناپذیره
ی جا هست میگه اگر عدد ماخ بزرگتر از 0.3 باشه سیال تراکم پذیره و ی جا هم نوشته اگه عدد ماخ کوچیکتر از 0.3 باشه تراکم پذیره
حالا شما دوستان بیاین نظریه بدیم هووووووووووووووووووووم:(

:D..از مبدل ساختن رسيدي به عدد ماخ:دي

denvar1.jpg
طبق مفهومي كه اين عكس داره پس به فشار و دما و جنس ماده بستگي داره..پس بايد به همين خاطر باشه اعداد مختلفي ذكر شده..
توضيح بيشتر:
http://www.aeromech.usyd.edu.au/aero/gasdyn/node1.html

پیوست ها

• 42-mach-number.pdf
    1,011.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
فرشته من يه جا نگاه كردم كه گفته بود زير 0.3 فرض ميشه كه جريان تراكم ناپذيره..

جالبه که توی کامسول میگه اگه عدد ماخ کمتر از 0.3 باشه سیال میشه تراکم پذیر!!!!

سیال من تراکم پذیره،و وقتی از فرمول ماخ میرم و سرعتش رو بر سرعت صوت که 300 متر بر ثانیه هست تقسیم میکنم عددش کمتر از 0.3 میشه، پس میشه گفت تو کامسول اینجوری حساب میشه که کمتر از 0.3 رو تراکم پذیر میگیره
در صورتی که جاهای دیگه این صحبت هستش که کمتر از 0.3 میشه تراکم ناپذیر

آخرین ویرایش:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب هر چي ماخ بيشتر باشه تراكم پذيري بيشتر ميشه..(طبق اين عكسي كه گذاشتم)..
اشتب ترجمه نكردي يا من اشتب ترجمه كردم؟!:دي

تو ويكي هم اينو نوشته..

HTML:
Mach number varies by the composition of the surrounding medium and also  by local conditions, especially temperature and pressure. The Mach  number can be used to determine if a flow can be treated as an incompressible flow. If M < 0.2–0.3 and the flow is (quasi) steady and isothermal, compressibility effects will be small and a simplified incompressible flow model can be used.

با ارجاعات دو كتاب

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
خب هر چي ماخ بيشتر باشه تراكم پذيري بيشتر ميشه..(طبق اين عكسي كه گذاشتم)..
اشتب ترجمه نكردي يا من اشتب ترجمه كردم؟!:دي

:surprised::confused:
نیگا کن مگه تو نمیگی هر چی ماخ بزرگتر تراکم پذیری بیشتره
الان جاهایی که تو نت خوندم میگه اگه ماخ کوچیکتر از 0.3 باشه میشه تراکم ناپذیر اما تو کامسول میگه اگه ماخ کوچیکتر از 0.3 باشه میشه تراکم پذیر
من با توجه به این 0.3 و با توجه به کامسول میخوام ببینم کدوم صحت داره
اخه تو کامسول ی گزینه تحت عنوان ma<0.3 وجود داره که باید تیک دار شه

پس تو کامسول، این تیکشو اشتباه نوشتن
اخه تو هلپشم همینی که من میگمو نوشته
خدا بگم چیکارشون نکنه، تیک عصبی پیدا کردم:D

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز

سیال من تراکم پذیره،و وقتی از فرمول ماخ میرم و سرعتش رو بر سرعت صوت که 300 متر بر ثانیه هست تقسیم میکنم عددش کمتر از 0.3 میشه، پس میشه گفت تو کامسول اینجوری حساب میشه که کمتر از 0.3 رو تراکم پذیر میگیره
در صورتی که جاهای دیگه این صحبت هستش که کمتر از 0.3 میشه تراکم ناپذیر

ببين فرشته..من كلمه "فرض" رو نوشتم رو كه منظورشون اينه كليت نداره..
تو ارجاعات ديگه هم فرض رو بر اين گذاشتن..ولي اون عكس نمودار عدد ماخ به نسبت دانسيته ها، يه رنج مشخص كرد و گفته درصد تغييرات توي 0.3 اينقدر (5صدم) هست و اين تغييرات از نزديكاي 0.2 شروع شده..
حالا من نظرم اينه هر جا رنج تغييرات دانسيته ات بيشتر مدنظر باشه اين عدد به 0.2 نزديكتر هست و در صورتي كه نباشه همون 0.3 رو ميگيرن..
به نظرم بستگي به خودت داره كدوم رو مبنا قرار بدي..
-____
(شايد هم اين رنج 0.1 تا 0.3 يه حالتي مث جريان گذرا هست كه اينطوري گفتن؟!:دي)

sahar tj

عضو جدید
منظورتون فرآیند فنتون ه؟
اگه اینطوره اینطور که دستم اومده هرکدوم از این فرآیند های فنتون و شبه فنتون و فتو فنتون برای حذف یه چیز بکار میرن
مثلا فتوفنتون برای حذف اسید هیومیک بکار میره و شبه فنتون برای حذف 4 کلروفنل و در نتیجه ی اون حذف COD بکار میره و فنتون هم برای حذف اسیدهای آبی بکار میره

میشه کامل توضیح بدین راجع به هر کدوم از این فرایندها؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
میشه کامل توضیح بدین راجع به هر کدوم از این فرایندها؟
اگه تو گوگل یه سرچ کوچولو هم بزنی چنتا مقاله در زمینه ی بررسی عملکرد هر کدوم از این فرآیند ها رو صفحه اول گوگل میاد
با مطالعه ی این مقالات (اکثرشون دیتا هایی که از آزمایش بدست اومده هستند) میتونی به کاربرد و نحوه ی عملکرد این فرآیند ها پی ببری
نمونه هایی از مقاله هایی که در مورد این فرآیند ها توضیح داده رو ببینید:
فنتون

شبه فنتون
فتوفنتون

sahar tj

عضو جدید
اگه تو گوگل یه سرچ کوچولو هم بزنی چنتا مقاله در زمینه ی بررسی عملکرد هر کدوم از این فرآیند ها رو صفحه اول گوگل میاد
با مطالعه ی این مقالات (اکثرشون دیتا هایی که از آزمایش بدست اومده هستند) میتونی به کاربرد و نحوه ی عملکرد این فرآیند ها پی ببری
نمونه هایی از مقاله هایی که در مورد این فرآیند ها توضیح داده رو ببینید:
فنتون

شبه فنتون
فتوفنتون

مقاله نمی خوام،مقاله دارم
در مورد مکانیسم ،مزابا و معایب اونا یه مطلب و توضیح جامع و کامل میخوام

sahar tj

عضو جدید
دوستان
اگه در مورد انواع روشهای تصفیه پیشرفته پساب مطلب فارسی دارین لطفا قرار بدین
تو اینترنت سرچ کردم چیز کامل و جامعی گیر نیاوردم
لطفا کمک کنید
مرسی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مقاله نمی خوام،در مورد مکانیسم اونا،مزابا و معایب اونا مطلب،به توضیح جامع و کامل
شرمنده من فقط در زمینه ی تصفیه ی آب با استفاده از دستگاه های RO و واحد حذف آهن و سختیگیر و تولید آب دیونیزه کار کردم

sahar tj

عضو جدید
آیین نامه نگارش مراجع به شرح زیر است :

• الف ـ ترتيب نوشتن مرجع كتب خارجي:
نام و نام خانوادگي ـ فاصله ـ حروف اول نام كوچك نويسنده ـ سال انتشار ( داخل پرانتز ) ـ نقطه ـ عنوان كتاب ( با حروف ايتاليك ) ـ كاما ـ شماره جلد ـ كاما ـ شماره چاپ ـ نقطه ـ اسم ناشر ـ كاما ـ محل نشر ـ كاما ـ شماره صفحه ـ نقطه

• ب ـ ترتيب نوشتن مرجع مقالات خارجي:
نام خانوادگي نويسنده ـ فاصله ـ حرف اول نام كوچك نويسنده ـ نقطه ـ سال انتشار ( داخل پرانتز ) ـ نقطه ـ عنوان مقاله ـ نقطه ـ نام مجله ( با حروف ايتاليك ) ـ كاما ـ شماره جلد ـ شماره مجله ( داخل پرانتز ) ـ كاما ـ شماره صفحه ـ نقطه

• ج ـ ترتيب نوشتن مراجع كتب فارسي:
نام خانوادگي نويسنده(كتاب)- كاما- حرف اول نام كوچك نويسنده- دو نقطه- عنوان كتاب- نقطه- شماره جلد- شماره چاپ – نقطه- اسم ناشر- كاما- محل نشر – كاما- شماره صفحات(صص:براي چند صفحه) و (ص: براي يك صفحه) – كاما- سال انتشار- نقطه

• د- ترتيب نوشتن مراجع مقالات فارسي:
نام خانوادگي نويسنده ( مقاله ) ـ كاما ـ حرف اول نام كوچك نويسنده ـ دو نقطه ـ عنوان مقاله(داخل گيومه) ـ نقطه ـ نام مجله ـ دو نقطه - سال مجله ـ كاما ـ شماره تسلسل مجله ـ كاما ـ شماره صفحه ـ كاما ـ سال انتشار ـ نقطه

• و ـ نحوه نوشتن پايان نامه ها به عنوان مرجع

- اگر پايان نامه به زبان انگليسي باشد:

نام خانوادگي نويسنده ـ فاصله ـ نام حرف اول كوچك نويسنده ـ نقطه ـ سال انتشار ( داخل پرانتز ) ـ نقطه ـ عنوان تز ( با حروف ايتاليك ) ـ نقطه ـ مقطع تز ـ كاما - دانشگاه مربوطه ـ نقطه

- اگر پايان نامه به زبان فارسي باشد:

نام خانوادگي نويسنده ـ كاما ـ حرف اول نام كوچك نويسنده ـ دو نقطه ـ عنوان تز (داخل گيومه)ـ كاما ـ مقطع پايان نامه ـ كاما ـ دانشگاه مربوطه ـ كاما ـ شماره صفحه - كاما - سال انتشار ـ نقطه

,واسه سمینار هم باید به همین ترتیب نوشته شه؟اگه نویسنده های مقاله چند نفر باشن اسماشون رو چطور باید نوشت؟

P O U R I A

مدیر تالار
,واسه سمینار هم باید به همین ترتیب نوشته شه؟اگه نویسنده های مقاله چند نفر باشن اسماشون رو چطور باید نوشت؟

بله ... به همین صورت است ...

درمورد سوال دومتون هم اسم و فامیل نویسنده ها را به ترتیب اولویت در مقاله زیر کنید ...

sahar tj

عضو جدید
بله ... به همین صورت است ...

درمورد سوال دومتون هم اسم و فامیل نویسنده ها را به ترتیب اولویت در مقاله زیر کنید ...
یعنی اسم و فامیل هر کدوم رو به صورت کامل (نه اختصار) بنویسیم و بین شون کاما بذاریم

P O U R I A

مدیر تالار

سلام
شاید سوالم خنده دار باشه ولی آیا ویروسها هم مثل این جاذبهای زیستی خاصیت جذب دارند؟

ممنون

سلام دوست من ..

بنده تا کنون چیزی درباره ویروس ها و توانایی آنها در جذب مواد نشنیده ام ... و فکر هم نمی کنم که تا کنون دانشمندان از ویروس ها به عنوان جاذب استفاده کرده باشند ...

shiva kh

عضو جدید
:que:
سلام من رشته ام مهندسی شیمی صنایع غذایی واسه ی امتحان ارشد شما پیشنهاد میکنید چه گرایشی از نظر شغلی
برای من بهتر البته به جز صنایع غذایی؟

P O U R I A

مدیر تالار
:que:
سلام من رشته ام مهندسی شیمی صنایع غذایی واسه ی امتحان ارشد شما پیشنهاد میکنید چه گرایشی از نظر شغلی
برای من بهتر البته به جز صنایع غذایی؟

سلام دوست من ...

اگر برای شما فرقی نمی کند که ارشد چه گرایشی باشید ... خب بهترین گرایش که بیشترین تقاضا برای آن است و در مجموع فرصت های شغلی مهندسی شیمی بیشتر برای آن رشته است طراحی فرایند می باشد ... که بعد از آن هم می توانیم به گرایش های جداسازی، پلیمر، کاتالیست و محیط زیست است ... اما تقریبا بیش از 90 درصد فرصت های شغلی برای مهندسین طراحی فرایند هست !!!

گرایش پیشرفته هم بد نیست و تقریبا میشه همه جا کار پیدا کرد ...

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

سلام
شاید سوالم خنده دار باشه ولی آیا ویروسها هم مثل این جاذبهای زیستی خاصیت جذب دارند؟

ممنون
از اونجایی که ویروس ها برای زندگی نیاز به موجود زنده برای زنده موندن دارند، فکر نمی کنم بشه اون ها رو در فرایند ها به کار برد، قضیه باکتری ها و ... خب کمی فرق داره

بالا