دوست دارید مدرن ازدواج کنید یا سنتی

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
آیا ازدواج را فرآیندی برای تكامل شخصیت فردی و اجتماعی می‌دانید یا صرفا برای اینکه توسط دیگران تایید شوید انجام می‌دهید؟
آیا ازدواج را به قول معروف هندوانه سربسته می‌دانید یا معتقدید باید كاملا چشم‌ها را باز كرد و به سنجش ملاك‌های فردی و خانوادگی پرداخت؟

آیا از طرفداران ازدواج سنتی هستید یا ازدواج به اصطلاح مدرن را مناسب می‌دانید؟

عوامل زیادی در انتخاب همسر دخیل است كه در اینجا بیشتر به نحوه انتخاب و نقش مثبت خانواده بر رشد روانی و هدایت فرد می‌پردازیم.

ازدواج سالم رابطه صمیمی و روانی است كه در طول زمان رشد كرده و انسان را كامل‌تر می‌كند. امروزه به لحاظ علمی اثبات شده قسمتی از مغز كه مركز تصمیم‌گیری و كنترل هیجانات است، هنگام مشاهده افراد مشابه فعال‌تر می‌شود، یعنی مغز ما حین ملاقات با فرد هم طبقه اجتماعی و فكری خودمان واكنش مثبت و فعالیت بیشتری انجام می‌دهد.

این موضوع در واقع همان مساله هم‌كفو بودن است كه در اسلام بدان اشاره شده یعنی شباهت و هم‌شأن بودن زن و مرد در علم، شخصیت، فرهنگ، سن و...

در گذشته ازدواج‌ها سنتی بود یعنی انتخاب و تصمیم‌گیری به وسیله خانواده انجام می‌شد و بیشتر ماحصل تفاهم بین خانواده‌ها بود.

ولی در ازدواج‌های مدرن طرفین خودشان تصمیم می‌گیرند و خانواده‌ها در این امر مهم نقش چندانی ندارد.آشنایی در این موارد اغلب در محیط‌های تحصیلی، شغلی و حتی مجازی رخ می‌دهد و بعد از آشنایی خانواده‌ها در جریان قرار می‌گیرند كه تقدم و تاخر جابجا شده است.

آنچه كه می‌تواند یك ازدواج محكم و موفق را شكل دهد یك ارتباط سالم است، یعنی دو طرف تحت آگاهی و نظارت خانواده‌ها یك ارتباط سالم و عقل‌گرایانه جهت تحلیل و شناخت واقع‌بینانه از یكدیگر و خانواده‌های یكدیگر داشته باشند، چون خانواده بستر زندگی فرد است و شناخت آن تكمیل‌كننده شناخت فردی است.

اگر فردی بگوید در انتخاب از خانواده‌ام كمك نمی‌گیرم، اغلب این دیدگاه به دلیل باورهای نادرستی است كه خود را از لحاظ تحصیلی یا مهارت‌های اجتماعی برتر از والدین می‌داند و نیازی به مشورت با والدین نمی‌بیند، فرد در این مورد به علت تصمیم‌گیری‌های خام و عجولانه، در زندگی مشترك متوجه تضادهایی بین ایده‌آل و زندگی واقعی‌اش می‌شود.

اگر فردی خودش را از انتخاب محروم كند و بگوید من نظری ندارم و خانواده‌ام تصمیم بگیرند كه این ارتباط صحیح نیست و ناسالم است این فرد در آینده هیچ مشكلی در زندگی خانوادگی را تقبل نمی‌كند و همه را به گردن خانواده می‌اندازد.

واژه سنتی و مدرن بار ارزشی ندارد و می‌بایست جنبه‌های مثبت و منفی هر كدام را بررسی كنیم.

حق انتخاب همسر توسط خود فرد با نظارت والدین یكی از مناسب‌ترین راهكارهاست یعنی هم والدین به این حق فرزند احترام بگذارند و هم جوانان از تجربیات و مشورت با والدین حتما بهره ببرند. آگاهی والدین بخصوص با توجه به شناختی كه از فرزند خود دارند، بسیار مفید و موثر است، جوانان حتی برای استفاده از تجارب صحیح می‌توانند از مشاوره یا صحبت با افرادی كه ازدواج‌های موفق و ناموفق داشته‌اند نیز تحقیق كنند.

خانواده همیشه باید حامی و پشتیبان بودن خود را بیان كند و اگر متوجه مشكلاتی در مسیر انتخاب فرزندش شد باید بدون تهدید به ترك یا اعمال نظرهای غیر‌منطقی و تصمیم‌های خودسرانه، موضوع را كاملا با دلایل منطقی بیان كند و فرزند را از معایب و پیشامدهای كارش آگاه سازد.

سن مناسب ازدواج براساس بلوغ جسمانی، روانی و اجتماعی در هر فرد متفاوت است؛ بلوغ روانی یعنی فرد به رشد و ثبات فكری و عاطفی دست یافته است و قادر به كنترل احساسات و هیجانات خود می‌باشد. استقلال شخصیت و عدم وابستگی غیرطبیعی نیز از عوامل مهم بلوغ روانی است.سازگاری و تطبیق با شرایط زندگی خانوادگی و یا محیط كار از نشانه‌های بلوغ اجتماعی در فرد است.

ازدواج، فرد را با اعتقادات و عادات و اولویت‌های جدید روبه‌رو می‌كند اگر این انتخاب فقط بر مبنای احساس و علاقه و بدون پایه عقلی و منطقی باشد، احتمال اشتباه بودن آن بیشتر می‌شود.

Dorsa*

عضو جدید
خانوم محمودی از مطلبتون ممنون . نمیدونم سوال عنوان تاپیک بود یا واقعا قصدتون نظرخواهی بود
ولی من نظرمو میدم!
من با ازدواج سنتی بهیچ وجه موافق نیستم چون به نظرم خیلی مسخرست و حتی اینو یه توهین به خودم میدونم !!!
اینکه خونه رو آب و جارو کنی و به سر و وضعت برسی که چی ؟ یه شازده به اتفاق خانواده محترم میخوان بیان تماشا و براندازت کنن ببینن قد و بالات ، چشم و ابروت و طرز راه رفتن و حرف زدنت چه جوریه
ببینن خوششون میاد ؟ و تو لیاقت همسری شازدشونو داری یا نه
خداییش جلسه خواستگاری سنتی که یه خاله خانوم باجی مثلا دختر آقا کریم رو به پسر حاج آقا فلانی معرفی کرده همینه دیگه
فقط ظاهر آدم منهای شخصیت و تفکرش مورد توجهه و مثل این میمونه که دخترو گذاشتن تو ویترین تا خانواده پسر بیان ببیننش
منتها فرقش اینه که یه مانکن متحرک تو ویترینه و باید پذیرایی هم بکنه و دو کلمه ( نه بیشتر) حرفم بزنه که خانواده پسر صداشو بشنون و خدای نکرده نگن دختره لاله !:biggrin:
حتی اگه جمال دختر اوکی رو گرفت و جلسه خواستگاری تا شونصد بار هم تکرار بشه مطمئنا تو صحبتهایی که دختر و پسر با هم میکنن به جز یه مشت چرت و پرت و دروغ و دغل چیزی از توش در نمیاد و شناختی صورت نمیگیره
بعدم بزرگترا میبینن چقد این دو کفتر عاشق به هم میان :heart: قرار عقد و عروسی و ... والسلام
حالا اگه دوطرف خوش شانس باشن بعد از عروسی هم همه چیز خوبه و خوشبخت میشن و همه چی آرومه....:thumbsup2:
ولی وای از اون روزیکه .... یکی این شکلی بشه :wallbash:
و اون یکی این شکلی :cry:

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
سلام درسا جان من فقط خواستم یک سری مقاله تو سایتی که عضوم و برای من ایمیل میشه به اشتراک بزارم در حقیقت اگر تو پست یکی از دوستان جواب منو دیده باشید، خودم هم به شخصه با ازدواج سنتی، فامیلی مخالفم.. من هم دوست دارم با کسی ازدواج کنم که از قبل باش برخورد یا بهتر بگم در ارتباط بودم.. هرچند میدونم خیلی ها مخالفند و میگن هیچ ارتباط قبل از ازدواج مناسب نیست .شناخت به وجود نمیاد و یا اینکه میگن اصلا به ازدواج ختم نمیشه آیا همه ازدواج های سنتی به خوشبختی رسیده؟ طفلکی ها به خاطر عقاید خانواده ها بایدمی سوختند و می ساختند چرا؟ چون میگفتند عروس با لباس سفید اومده با لباس سفید برمیگرده..که از نظر من خیلی مسخره بوده..آخه چرا باید یک عمر زندگی به خاطر این عقاید بی منطق در حسرت خوشبختی بود؟ برای همین چون درصدآمار طلاق کم بوده همه فکر میکنند ازدواج سنتی بهترین نوع ازدواج بوده.. اما در جامعه صنعتی که همه چیز پیشرفت کرده ما هم نباید اسیر فرهنگ قدیم باشیم... خانواده ها باید به این رشد فکری برسند که دختر هم حق انتخاب داره و میتونه تو یک محیط سالم با فردی که انتخاب کرده بیشتر آشنابشه و چه بهتر از این که اون محیط کانون خانواده و زیر نظر پدر و مادر باشه... اون وقت نه دختر به اشتباه می افتاد نه پسر جرات میکرد از احساس دختر سو استفاده کنه و مسائل جنسی به وجود بیاره من خوشبختانه دارای خانواده ای هستم که غیر از رابطه فرزندی با هم دوست هستیم و من راحت میتونم کسیو که دوست دارم یا انتخاب کردم به خانواده ام معرفی کنم.. در کل دوست عزیز من هم حاضر نیستم با کسی ازدواج کنم که پیش شناختی از قبل ازون نداشته باشم.. موفق باشی

آخرین ویرایش:

Dorsa*

عضو جدید
منم با حرفات موافقم مژده جان و برات آرزوی خوشبختی دارم ...
ببخشید اگه اجازه بدی جواب آقا بهنامم تو همین پست بدم
آقا بهنام !
این پدیده ای که شما ازش نام بردی اسمش قحطی نیست به سلامتی و میمنت اسم این پدیده انقراضه !
مثل انقراض دایناسورها یا یه چیزی تو همین مایه ها:biggrin:
البته دور از جون بعضیها ....

ahmadpashaei

عضو جدید
من که مدرن رو می پسندم ولی سنتی هم دیگه مثل قبلا نیست!! چه عیبی داره کسی رو به شما معرفی بکنن؟ برید تو خیابون پیدا کنید خوبه؟:biggrin: خوب معرفی میشید و همو میبینید و بعد خانواده ها و ... ، میتونید به شیوه مدرن آشنا بشید اگر معیاراتون معلوم باشه دیگه. آدم عاقل به کسی که برای زندگی به آدم نگاه کرده و احترام گذاشته رسمی جلو اومده میگه به من توهین شده؟!!!! نه همون الافای تو خیابون خوبن که هفته اول نشده می خوان برید خونشون تا بهشون ثابت کنید دوسشون دارید-اعتماد دارید:w15: خیلی هم خوبه. توهین کجا بود؟ هر چی ایمنیش بالاتر باشه بهتره که.

Dorsa*

عضو جدید
واقعا من نمیدونم چرا بعضیا اینقدر راحت توهین میکنن مخصوصا به هم رشته ای خودشون ! :(
بعدشم میان میگن نه .... توهین کجا بود
همین آقای پاشایی تو پست بالا و در خط سوم کلا عقل منی که نمیشناسه رو زیر سوال برد :mad:
البته با این حرفا چیزی از عقل و درایت من کم نمیشه ولی آدم یه برخوردهایی رو اینجا میبینه بهش برمیخوره و پشیمون میشه از ... بگذریم

حرف سر ازدواج سنتیه . یعنی چی بعد از معرفی به هم مدرن آشنا بشید ؟!!!!!!
اون دیگه میشه دوره نامزدی و عقد و سایر مسائل
منظور من از اینکه گفتم ازدواج سنتی رو توهین به خودم میدونم این نبود که تو خیابون دنبال فرد مورد نظرم بگردم ، به هیچ وجه
از این جهت گفتم توهین ، چون تو اینجور ازدواج ها خود پسر هیچ نقشی تو انتخاب اولیه نداره
یا اقوام و فامیلش دخترو پسندیدن یا خانواده و مادرش .
بعد هم تو جلسه خواستگاری قراره تازه دختر و پسر که اصل ماجرا هستن همدیگرو ببینن
و یه انتخاب بر اساس ظاهر داشته باشن .
من دوست دارم کسیکه به خواستگاری من میاد من براش با بقیه دخترها فرق داشته باشم چون یه علاقه و شناختی بینمون حاصل شده از قبل
نه اینکه صرفا فقط تصمیم گرفته باشه زن بگیره و این دختر نشد یه دختر دیگه ...
آقای پاشایی چیزیکه شما گفتین که کسی برای زندگی به آدم نگاه کرده و رسمی جلو اومده این در واقع همون ازدواج مدرنه نه سنتی . چون پسر با انتخاب و اراده خودش جلو اومده
اصلا فرق خواستگاری سنتی و مدرن اینه که تو جلسه سنتی معمولا خانواده ها یه شناخت یا آشنایی نسبت بهم دارن و دختر و پسر میخوان با هم آشنا بشن
ولی در حالت مدرن در واقع جوونها از انتخاب هم مطمئن هستن و 50 درصد موضوع حله و حالا قراره خانواده ها هم با هم آشنا بشن که اگه قسمت شد 50درصد بقیه هم حل و فصل بشه

ahmadpashaei

عضو جدید
سلام.مهندس درسای عزیز
من توهین نکردم و احتمالا سوء تفاهم بوده. اما من بازم میگم سنتی هست اونی که گفته بودم،مثلا من میدونم شما مهندس برقین و دیدمتون نمیام اول به شما پیشنهاد بدم و آیا قبول کنید و شماره بگیرین و این بچه بازی هایی که مال چندین سال کوچکتر از ماست. 1- میام اول به شما می گم تا برای اطلاع به خانواده هماهنگ کنید که شما میگین باشه یا میگین اصلا خوشم نمیاد ازت و نیا و تمام! خوب این میشه تقریبا مدرن ولی با نگاه به سنت و رسمیتش هم داره رعایت میشه که حالت خوبیه که من خودم بیشتر می پسندم. 2- اول آدرس شما رو گیر میارم یا ااصلا شاید بشناسمتون، پس میام اول به خانوادم می گم و اونها میان خونه شما یا زنگ می زنن برای آشنایی ما.اگر اجازه دادند ما میایم برای آشنایی (نمیشه گفت خواستگاری) و مراحل آشنایی طی میشه و میشه واقعا طرف رو تا حد قابل قبولی شناخت. مثلا 2 تا 3 ماه رابطه عالیه. این میشه سنتی-مدرن 3- اصلا از افراد خانواده یک دختر رو که من اصلا ندیدم بهم معرفی می کنن چون میدونن کلیتش مثبت هست و بقیه حرفا می مونه برای ما. بازم در مدتی که برای آشنایی هست میشه فهمید ما به درد هم می خوریم یا نه. این کاملا سنتی هست ولی شما دارین به روش مدرن آشنایی پیدا می کنید. چون سنتی که شما می گین یعنی پسره گلابی باشه و اختیاردار داشته باشه. نه این خیلی بده ولی چیزی که توضیح دادم واقعا به نظرتون بد هست؟
پی نوشت: کسی میاد خواستگاری شما شما رو بشناسه و یک فرقی دیده باشه خوبه ولی این نوید رابطه پنهانی قبلی رو میده (دوستی) که معمولا همه همه همه توی حرفاشون میگن و ادعای تفاوت دارن ولی بعدا زیر یک سقف خودشون رو نشون میدن. البته در دوره طولانی تر دوستی هم کاملا خودشون رو نشون میدم اگر منطقی برخورد بکنیم و الکی تسامح نکنیم (به قول معروف خودمون رو گول نزنیم). من برای مثل سنتی ترین روش که سومی هست رو بازم میگم به شما. فکر می کنید ما در این حالت نمی تونیم ایده آل هامون و اهداف معمولترمون و نیز سوابق خانوادگی و تحصیلی و رفتاری و اجتماعی خودمون رو برای هم بازگو بکنیم و با نگاهی تیزبینانه تر رفتار همدیگر رو هم تحت نظر داشته باشم تا شناخت مناسبی پیدا کنیم؟؟ حالا مثلا بعد از یک ماه اصلا شاید دیدیم برای هم ساخته نشدیم. مثلا من هدفم ادامه تحصیل هست و هیچ چیز جلوی منو نمیگیره، و تا حدی مذهبی بودن دختر و خانواده (حداقل نماز و روزه) برام معیار هست. خوب شاید خلاف اینو دیدم و با انتخابی منطقی تصمیم می گیرم نه اینکه چون از قبل عشق به وجود اومده از ایمان خودم بکاهم و خودمو عوض کنم تا به شما نزدیکتر بشم! این یک پوسته هست فقط و نه چیز دیگه ای. در دراز مدت و زیر یک سقف اصلا نمیشه این رفتار رو کامل حفظ کرد و آدم بر می گرده به تربیت خانوادیگش و اختلافا شروع میشه.
امیدوارم منظورمو کامل بیان کرده باشم.

Dorsa*

عضو جدید
سلام مهندس پاشایی
از پاسختون ممنون . متوجه منظورتون شدم
حالت 1 و 2 به نظر منم یه حالتی از همون مدرنه اما اصلا با حالت 3 موافق نیستم ، حتی موقعیتش برام پیش اومده و به هیچ وجه این نوع ازدواج رو نمیپسندم
ببینید به نظر من برای ازدواج در درجه اول باید دختر و پسر همدیگرو بپسندن
اینکه مثلا مادر پسر یا اقوام دورترش منو ببینن و حتی بشناسن و تایید کنن دلیل نمیشه پسر هم واقعا از من خوشش بیاد ولی ممکنه به خاطر رعایت احترام یا قرار گرفتن در موقعیت نظر واقعیشو ابراز نکنه
منم عقل و منطقم حرف شما رو تایید میکنه و تابحال نه رابطه دوستی رو تجربه کردم و نه آشنایی رسمی یا نامزدی ، بهمین خاطر شاید نظرم درست نباشه ولی تصورم اینه که وقتی از ابتدا حرف ازدواج وسط باشه و همه چیز جدی باشه ممکنه طرفین خواسته یا ناخواسته خود واقعیشونو نشون ندن ولی در ضمن یه رابطه دوستی میتونه شرایطی پیش بیاد که بتونی طرف مقابلتو محک بزنی
ضمن اینکه بد نیست بدونید اکثر دخترها شبیه من فکر میکنن و اگه غیر از اینه لطفا بگن :
من اگه در آن واحد دو نفر تو زندگیم باشن که نفر اول از هر لحاظ ، ظاهر و باطن و موقعیت اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی بهترین باشه ولی من علاقه و تعلق خاطری از جانب اون احساس نکنم
و نفر دوم یه آدم کاملا معمولی باشه و با حداقل معیارهای من بخونه و حتی ضعفهایی هم داشته باشه ولی بدونم به من احساس و علاقه ای داره
من نفر دوم رو برای ازدواج انتخاب میکنم
شاید این حرف یکم ایده آلیستی باشه ولی من فکر میکنم مهمترین فاکتور برای شکلگیری یه ازدواج خوب عشق و علاقه است
وقتی عاشق طرف مقابلت باشی حتی ضعفها و ایرادهاشو (که مسلما هیچ کسی کامل نیست و نقصهایی داره ) وسیله ای میکنی برای نزدیکتر شدن به اون و سعی میکنی در کنار هم به تکامل برسید و اونوقت هیچ شرایطی نمیتونه آرامش و خوشبختی شما رو تحت تاثیر قرار بده .

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
و نفر دوم یه آدم کاملا معمولی باشه و با حداقل معیارهای من بخونه و حتی ضعفهایی هم داشته باشه ولی بدونم به من احساس و علاقه ای داره
من نفر دوم رو برای ازدواج انتخاب میکنم
شاید این حرف یکم ایده آلیستی باشه ولی من فکر میکنم مهمترین فاکتور برای شکلگیری یه ازدواج خوب عشق و علاقه است
وقتی عاشق طرف مقابلت باشی حتی ضعفها و ایرادهاشو (که مسلما هیچ کسی کامل نیست و نقصهایی داره ) وسیله ای میکنی برای نزدیکتر شدن به اون و سعی میکنی در کنار هم به تکامل برسید و اونوقت هیچ شرایطی نمیتونه آرامش و خوشبختی شما رو تحت تاثیر قرار بده .

اینکه نفری متناسب معیارهای شما باشه خیلی فرق داره تا ایرادهایی داشته باشه
درسته احساس دوست داشتن باید باشه اما نه تنها
چون به مرور در زندگی و مشکلات زندگی ممکنه از این عشق اولی کاسته بشه اما وقتی فردی انتخاب کنید که هم متناسب با معیارها باشه و هم دوستش داشته باشی این طوری در زندگی مشکل دار نمیشید

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها منظورتون از ازدواج مدرن یعنی چی یعنی خودمون آشنا بشیممممممممممممم:w40::w40::w40:

kimiaye_hasti

عضو جدید
من که مدرن رو می پسندم ولی سنتی هم دیگه مثل قبلا نیست!! چه عیبی داره کسی رو به شما معرفی بکنن؟ برید تو خیابون پیدا کنید خوبه؟:biggrin: خوب معرفی میشید و همو میبینید و بعد خانواده ها و ... ، میتونید به شیوه مدرن آشنا بشید اگر معیاراتون معلوم باشه دیگه. آدم عاقل به کسی که برای زندگی به آدم نگاه کرده و احترام گذاشته رسمی جلو اومده میگه به من توهین شده؟!!!! نه همون الافای تو خیابون خوبن که هفته اول نشده می خوان برید خونشون تا بهشون ثابت کنید دوسشون دارید-اعتماد دارید:w15: خیلی هم خوبه. توهین کجا بود؟ هر چی ایمنیش بالاتر باشه بهتره که.

همه اینا درست ولی....
من خواستگارایی که به صورت سنتی اومدن جلو رو.... ندید رد کردم... پشیمونم نیستم
از نظر من اگه کسی منو میخواد... اول باید نظرخودمو بپرسه بعد با خونواده ها درمیون بزاره

kimiaye_hasti

عضو جدید

درضمن کی گفته ما منظورمون الافای سر خیابونن؟؟؟
منظوره ما رو اشتباه برداشت کردید

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اینا درست ولی....
من خواستگارایی که به صورت سنتی اومدن جلو رو.... ندید رد کردم... پشیمونم نیستم
از نظر من اگه کسی منو میخواد... اول باید نظرخودمو بپرسه بعد با خونواده ها درمیون بزاره

چرا؟!؟!؟!؟:surprised:

kimiaye_hasti

عضو جدید

چون از پسرایی که به این و اون میگن یه دختر خوب واسمون پیداکن.... متنفرم
میدونی چرا؟؟؟
چون انگار داره لباس میگیره

من فقط و فقط با کسی ازدواج میکنم که هدفش از ازدواج... "رسیدن به من باشه"
نه اینکه فقط بخواد ازدواج کنه

این دو با هم خیلی خیلی تفاوت داره

vahid_hit

عضو جدید
چون از پسرایی که به این و اون میگن یه دختر خوب واسمون پیداکن.... متنفرم
میدونی چرا؟؟؟
چون انگار داره لباس میگیره

من فقط و فقط با کسی ازدواج میکنم که هدفش از ازدواج... "رسیدن به من باشه"
نه اینکه فقط بخواد ازدواج کنه

این دو با هم خیلی خیلی تفاوت داره

خب وقتی پسرایی که میان خاستگاریت رو قبول نداری چطوری میخای بفهمی کی میخادت؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثلا چجوری باید به ی دختر فهموند که میخادش؟

kimiaye_hasti

عضو جدید
خب وقتی پسرایی که میان خاستگاریت رو قبول نداری چطوری میخای بفهمی کی میخادت؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثلا چجوری باید به ی دختر فهموند که میخادش؟

اونشو دیه خود طرف باید یه راه حل پیدا کنه
خوب باید حضوری بیاد اول به خودم بگه.... بعد اگرررررررررررررررر قبول داشتم بیاد خواستگاری

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میگم سنتی

اینجا بین خانواده ما عروسی مدرن میگیرن میشه اروپایی اصلن حال نمیده باید باکلاس لوکس باشی نهایتش دس یکی رو بگیری برقصی اصلن فز نمیده

عروسی باید سنتی باشه تا بترکونی بری وسط دبیا اووووووووووووف دلم تنگ شد برا یه عروسی ناب سنتی که توش کلی وحشی بازی دراریم بخندیم

sahar mahdavi

عضو جدید
خانوم محمودی از مطلبتون ممنون . نمیدونم سوال عنوان تاپیک بود یا واقعا قصدتون نظرخواهی بود
ولی من نظرمو میدم!
من با ازدواج سنتی بهیچ وجه موافق نیستم چون به نظرم خیلی مسخرست و حتی اینو یه توهین به خودم میدونم !!!
اینکه خونه رو آب و جارو کنی و به سر و وضعت برسی که چی ؟ یه شازده به اتفاق خانواده محترم میخوان بیان تماشا و براندازت کنن ببینن قد و بالات ، چشم و ابروت و طرز راه رفتن و حرف زدنت چه جوریه
ببینن خوششون میاد ؟ و تو لیاقت همسری شازدشونو داری یا نه
خداییش جلسه خواستگاری سنتی که یه خاله خانوم باجی مثلا دختر آقا کریم رو به پسر حاج آقا فلانی معرفی کرده همینه دیگه
فقط ظاهر آدم منهای شخصیت و تفکرش مورد توجهه و مثل این میمونه که دخترو گذاشتن تو ویترین تا خانواده پسر بیان ببیننش
منتها فرقش اینه که یه مانکن متحرک تو ویترینه و باید پذیرایی هم بکنه و دو کلمه ( نه بیشتر) حرفم بزنه که خانواده پسر صداشو بشنون و خدای نکرده نگن دختره لاله !:biggrin:
حتی اگه جمال دختر اوکی رو گرفت و جلسه خواستگاری تا شونصد بار هم تکرار بشه مطمئنا تو صحبتهایی که دختر و پسر با هم میکنن به جز یه مشت چرت و پرت و دروغ و دغل چیزی از توش در نمیاد و شناختی صورت نمیگیره
بعدم بزرگترا میبینن چقد این دو کفتر عاشق به هم میان :heart: قرار عقد و عروسی و ... والسلام
حالا اگه دوطرف خوش شانس باشن بعد از عروسی هم همه چیز خوبه و خوشبخت میشن و همه چی آرومه....:thumbsup2:
ولی وای از اون روزیکه .... یکی این شکلی بشه :wallbash:
و اون یکی این شکلی :cry:

اااااااااااااااااااااااااااااخ که چقد خوب اومدی..... موافق......م 100درصد. سنتی خیلی بده اصلا طرف نمیدونه دختره ذاتی خوف هس یا نه... چهره رو میبینن و دوبارم دختره رو عین پلیس دنبال میکنن تا ببینن بچه سربه راهی هس یانه پسره ام این وسط بوقه... بعد اگه مورد پسنشون بود این دختر میشه عروس گلم..

آخرین ویرایش:

BEKco

عضو جدید
چرا بحثو از اینجا شروع میکنین؟ مدرن سنتی.
به دنیای امروز نگاه کنید . (منظورم فساد است)
این مطالبی که در این تاپیکها مینویسند که چه مشکلاتی پیش میاد بخونین.
به مشکلات مردم نگاه کنین.
آیا مساله مدرن و سنتی است؟
مساله تقوی است . انجام واجبات و مهمتر از آن ترک محرمات است.
اگر تقوی باشد این تاپیکهای ناراحت کننده نوشته میشود؟

ما باید بسوی خدا برویم . نه در حرف بلکه در عمل . خدا رحمت کنه اون عزیزو که میگفت تصمیم بگیر گناه نکنی استغفار لازم نیست. یعنی اگه تصمیم ترک گناه داشته باشی کار درست است والا هرقدر استغفار کنی بدون تصمیم ترک گناه فایده ندارد.
ما در جامعه یک مشکل برایمان پیش آمده و آن
اینست که دینمان حرفی شده و به دینمان عمل نمیکنیم. و این در حالیست که اکثر مردم ما مسلمان و معتقد هستند .
موفقیت در ازدواج ریطی به مدرن و سنتی ندارد بلکه به رعایت تقوی و مبنا قراردادن تقوی در زندگی میباشد خواه ازدواج سنتی باشد یا مدرن .

sara@@@

عضو جدید
من کاملا با حرف اقای پاشای محترم موافقم ،نه مدرن بده نه اینکه سنتی سوخاری شده اصلا بحث خوبو بد نیسنش بسته به شرایط باید درنظر گرفت،من خودم به عنوان یه دختر دوست ندارم یه پسر ندیده بیاد خونمونون منو ببینه بگه اره خوبه یا نیست،اما اینم دوست ندارم کسی بیاد خونمون که من حالا چند ماهی به عنوان دوستی یا چه میدونم با تیتر جدید اشنایی قبل خاستگاری باهاش بودم. من دوست دارم منو دیده باشه یه مقدار کنجکاوی کرده باشه سنگین سبک کرده باشه بعدش با واسطه یا خانواده بقیه جریان....دوستی قبل ازدواج یعنی سکوت و خفه شدن دختر بعد ازدواج سر خیلی مسایل ،شاید قبول نکنید اما خدایش منصفانش یه مقدار این شکلیه

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
برامن هیچ فرقی نداره ! فقط طرف ناتو و نامرد نباشه :| ینی آدم باشه:دی

بالا