بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام داش حسن
خوبی؟
همه ی کلیپا حجمشون 600 مگابایته
فقط اخریه 300 اینا بود دانلودش کردم بد نبود
چون مراحل بعدی رو نشون میداد نتوشنستم باش اررتباط بگیرم
شاید واقعا خوب باشه
حالا نتمو شارژ کردم باید اولیو دانلود کنم ببینم چی میگه
مرسی داش حسن;)

سلام احمد جان
ممنون خوبم.....
شما خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش می کنم.........
قابلی نداشت..........
در خدمتت هستیم...........

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان گل

خوبین ؟ خوش میگذره؟

من ترم چهارمو بهار تموم کردم....تابستونو هیییچ کاری نکردم....البته ریا نشه بجز یه سری کلاس خوب و آشپزی و خوونه داری :redface:

الان میخوام نرم افزار کام سول رو یاد بگیرم...ینی استاد جانمان پیشنهاد کردن :razz: :)

میخوام بدونم چجوریاس ؟ واسه کار به درد میخوره ؟ واسه پروژه چطور ؟ سخته اصن ؟ یا آسونه ؟

الان میخوامش...بخرم یا میشه مجانی هم گیرش آورد ؟

ممنون دوستای پاسخگو :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

sadegh1068

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان گل

خوبین ؟ خوش میگذره؟

من ترم چهارمو بهار تموم کردم....تابستونو هیییچ کاری نکردم....البته ریا نشه بجز یه سری کلاس خوب و آشپزی و خوونه داری :redface:

الان میخوام نرم افزار کام سول رو یاد بگیرم...ینی استاد جانمان پیشنهاد کردن :razz: :)

میخوام بدونم چجوریاس ؟ واسه کار به درد میخوره ؟ واسه پروژه چطور ؟ سخته اصن ؟ یا آسونه ؟

الان میخوامش...بخرم یا میشه مجانی هم گیرش آورد ؟

ممنون دوستای پاسخگو :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
درود...
به نظر من ترم 5 بهترین زمان واسه شروع کردن به یاد گرفتن نرم افزار های تخصصی مکانیکه چون قبلش هنوز خیلی جدی وارد مکانیک نشدید و هنوز از خیلی چیزاش سر در نمیارید و بعد از اونم دیگه کم کم دیر میشه واسه یاد گرفتن نرم افزار.

نرم افزار کامسول هم همونطرو که توی اسمش هم ذکر شده (COMSOL Multiphysics) یک نرم افزار مولتی فیزیکه و به درد شبیه سازی چند میدان به هم کوپل شده و مسائل بین رشته ای (مثلا تاثیر میدان مغناطیس برروی سیال) میخوره. و در کل میشه گفت نرم افزار قوی و خوبی. البته اینم بگم بچه های مهندسی شیمی خیلی بیشتر با این نرم افزار کار میکنن تا مکانیک ها.
با این نرم افزار میشه پروژه های خوبی انجام داد و اگه پیگیرش باشین میشه مقاله هم از توش دراورد. خیلی محیط پیچیده ای نداره و میشه باهاش کار کرد و فک نمیکنم زیاد اذیتتون کنه.
واسه دانلودش هم من دیدم توی بچه ها لینکش رو گذاشته بودن ولی چون حجمش بالاست دانلود کردنش دردسره، اگه دی وی دیش رو بخرین یا از دوستاتون فایلش رو بگیرین خیلی راحتترین:gol:

siavash_1

عضو جدید
الان اینجا همه بچه درسخونن؟!!!
مغز مهندسی دارن یا فقط کتاب بلدن بخونن؟!
این دوتا خیلی فرق داره ها!!!!

همه هم که مهندسن. نظرتون چیه یه سوال بپرسیم..؟!!

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
احمد احساسو نمیدونم،کسایی هستن که دوسشون دارم، اما دیدن و ندیدنشون زیاد برام بفرقی نداره، ببینم نوکرشونم هستم، نبینم که حتما صلاحه دیگه
سندنسی خانم تو چرا همه پیامبرا رو ول کردی رفتی یقه جرجیسو گرفتی؟ این همه نرم افزار هست مخصوص مکانیک ،کتیا سالید، انسیس، فلوئنت،گمبیت
گرایشت با این نرفم افزار فک کنم سیالات باشه، فلوئنت و گمبیت خوبن
حاج بنیامین، به بروبچ نفت دسترسی داری؟؟ یا کسایی که رو پروژه های مکانیکی نفت کار میکنن

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیزم

مهندس شیما و مهندس سعیده

امیر عزیز

مهدی عزیز

و سایر دوستان

ایشالا همه ی دوستان خوبو خوش باشن

به امید دیدار همه ی دوستان:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احمد احساسو نمیدونم،کسایی هستن که دوسشون دارم، اما دیدن و ندیدنشون زیاد برام بفرقی نداره، ببینم نوکرشونم هستم، نبینم که حتما صلاحه دیگه
سندنسی خانم تو چرا همه پیامبرا رو ول کردی رفتی یقه جرجیسو گرفتی؟ این همه نرم افزار هست مخصوص مکانیک ،کتیا سالید، انسیس، فلوئنت،گمبیت
گرایشت با این نرفم افزار فک کنم سیالات باشه، فلوئنت و گمبیت خوبن
حاج بنیامین، به بروبچ نفت دسترسی داری؟؟ یا کسایی که رو پروژه های مکانیکی نفت کار میکنن

همه احساسو دارن ولی خوب درجشون فرق میکنه و از یه طرفیم زمان و نحوه ی بروزش فرق میکنه

siavash_1

عضو جدید
سلام اره مغز مهندسی دارم،دانشجوی شریف هستم:D

من از مغز مهندسی خوشم میاد.
بزار یه سوال بپرسیم چجوریه اینجا...
این سوال ورودی تیم مهندسی بود... فقط میخواستن ببینن چقدر ذهن طرف باز هستش.
سوال خارج از جزوه.. دنبال کتاب متاب نگرد توش نیست. من درآوردیه.
سوال آسونه... ااصنم سخت نیست!!!
اما سوال:
قصد داریم یک قیف با ورقی به ضخامت 0.3 درست کنیم. میدونیم که قیف از دو تا مخروط بهم چسبیده درست میشه..
لبه های ورق رو هم حالا به روش جوش خطی جوش میدیم. سوال ما تنها در مورد یک مخروط هستش.
محاسبه کنید ابعاد مناسب برای برش ورق جهت ساخت مخروطی به قطر کوچک 100 و قطر بزرگ 150 و ارتفاع 200 میلیمتر
این قطعه قرار است به تولید انبوه برسه. و یک شرکتی به روش WJM قراره این ورقها رو تولید کنه.

خیلی ها با فکر کردن به این سوال به جواب سوالهای کاریابیشون میرسن. یه سوال ساده ای است که تو هر شرکتی ممکنه خواسته بشه. به این سوالها سوال کاربردی گفته میشه. امثال این سوالها بسیارند.

Benyamin_NV

اخراجی موقت
اما سوال:
قصد داریم یک قیف با ورقی به ضخامت 0.3 درست کنیم. میدونیم که قیف از دو تا مخروط بهم چسبیده درست میشه..
لبه های ورق رو هم حالا به روش جوش خطی جوش میدیم. سوال ما تنها در مورد یک مخروط هستش.
محاسبه کنید ابعاد مناسب برای برش ورق جهت ساخت مخروطی به قطر کوچک 100 و قطر بزرگ 150 و ارتفاع 200 میلیمتر
این قطعه قرار است به تولید انبوه برسه. و یک شرکتی به روش WJM قراره این ورقها رو تولید کنه.

خیلی ها با فکر کردن به این سوال به جواب سوالهای کاریابیشون میرسن. یه سوال ساده ای است که تو هر شرکتی ممکنه خواسته بشه. به این سوالها سوال کاربردی گفته میشه. امثال این سوالها بسیارند.

شما تو سوالتون اول میگه میخوای یه قیف درست کنی و بعد میگی میخوای تولید انبوه ازش ایجاد کنی!!!!

خب سوالت نقص داره!چقدر ورق داریم ؟چند مترمربع ورق داریم؟:D

siavash_1

عضو جدید
شما تو سوالتون اول میگه میخوای یه قیف درست کنی و بعد میگی میخوای تولید انبوه ازش ایجاد کنی!!!!

خب سوالت نقص داره!چقدر ورق داریم ؟چند مترمربع ورق داریم؟:d

آره دیگه.. کجاش اشکاله؟
یه قیف گفتم به این معنیه که قطعه نهاییمون قراره این بشه. نه اینکه یه دونه. البته شما قراره همون یه دونه رو حساب کنی. نکته تولید انبوه در اینه که ما بیشترین میزان استفاده از قطعه خام رو میخوایم داشته باشیم و پرتی کم باشه. هدف از محاسبه برای همینه. وگرنه یه ورق بزرگ میگیریم سرو تهشو قیچی میزنیم تمومه دیگه.
چندمتر ورق چیه؟! سوالت جالب نبود، یه خورده رو سوالت فکر کن. یه رول ورق.
ما اینجا کل کل نمیکنمیاا...
من هم این سوال رو اول نمیتونسم جواب بدم. ولی بعد یه مدتی رفتم روش که هر جور شده بفهمم چیه..

Zehnehpooya

عضو جدید
سلام بجه ها من دارم براي بار سوم ديناميك ميگيرم راهنماييم كنيد نمره خوبي ازش بگيرم

siavash_1

عضو جدید
اما سوال:

بچه ها سوال سخت بود؟!!
همه میدونن سوال خیلی پیش پا افتادس ولی حلش ساده نیست.. نیاز به درک داره.
میگن توی 6 تا چیز هیچ وقت نکن ادعا:
عرق و
موتور و
زن و
بنگ و
دعوا و
مکانیک
قافیه نداشت.!
وقتی این سوال پرسیده شد.. سه تا جواب براش وجود داشت که میشد بگی. که هر کدومش یه نتیجه ای داشت.
اولیش اینکه بگی شکل ما یه ذوزنقه هستش و حالا یه ابعادی هم داره. جواب: بفرما برو خونتون به درد این کار نمیخوری
دومیش اینکه نمیدونم..... بهت یه روز فرصت میدادن که جوابشو کامل پیدا کنی.
سومیش اینکه شکل رو بگی و بگی که چه شرایطی بایستی داشته باشه جواب: از فردا کار شما شروع میشه

دینامیک راهنمایی نداره.. دینامیکه دیگه. فکر میکنم نمره خوب برای شما 10 باشه. که من نظرم اینه به استادت بگی که 2 بار افتادی. هر چی فکر میکنم راهنمایی به ذهنم نمیرسه

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تبدیل انرژی روزانه دانشگاه حکیم سبزواری قبول شدم:D

امیدوارم موفق باشید:D

BaBak.Turk

اخراجی موقت
ساخت و تولید روزانه دانشگاه کاشان
ولی خوب من که نمی رم برنامه ریزی برای سال بعد رشته تبذیل انرژی..
امیدوارم همگی موفق باشید...

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ساخت و تولید روزانه دانشگاه کاشان
ولی خوب من که نمی رم برنامه ریزی برای سال بعد رشته تبذیل انرژی..
امیدوارم همگی موفق باشید...

سلام بابک جان،اگه نری باید برنامه ریزی واسه دوسال بعد بکنی!

چون روزانه محرومیت داره!
یاعلی

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام بابک جان،اگه نری باید برنامه ریزی واسه دوسال بعد بکنی!

چون روزانه محرومیت داره!
یاعلی

سلام امیر جان تبریک میگم
بلی برای دو سال بعد منظورم بود البته می خام خوب بخونم که بتونم تبدیل دانشگاه سهند رو قبول بشم.
موفق باشید.

siavash_1

عضو جدید
یه سوال پرسیدیم همه فرار کردن..!!
امشب جواب سوال رو میدم.

شکل قطعه به صورت یک قطاع هستش
اگه یه سی دی رو بشکونی دقیقا شکلی مشابه همین به ما میده.
ساقهای قطاع بایستی دقیقا از مرکز رد بشن.
طول ساق = 201.556
شعاع کوچک = 403.111
شعاع بزرگ = 604.667
زاویه قطاع = 44.653
اگه با برنامه کتیا محاسبه بشه میشه ابعاد کاملا دقیقی بدست آورد.
خوش باشید....

lotusmehr

عضو جدید
سلام دوستان عزيز.من دانشجوي ترم 7 مكانيك گيلان گرايش سيالات هستم.قصد دارم براي ارشد بخونم.خوشحال ميشم راهنماييم كنين:smile: