گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

controlqueen

عضو جدید
اگه پایتون ضعیفه اول کتاب پی سی سن انتشارات بصیر رو طی دو روز بخونید خیلی از مسائل رو براتون روشن میکنه، بعد هم ماشین الکتریکی1و2 دکتر حلم زاده انتشارات پوران پژوهش.اگه هم متوسطید که همون کتابای حلم زاده کافیه، ضمنا یه توصیه میکنم بهتون اونم اینه که ماشین رو حتما بخونید چون نسبتا سادست و سوالات سختی ازش نمیاد(مثل پارسال!!!) ولی یکم باید حواستون جمع باشه چون تنوع دروس تو فیلد شما خیلی زیاده( مثلا ماشین و سیگنال!!!!!! خیلی باهم متفاوت هستن) موفق باشید.

مرسي ازراهنماييتون؛ من بايه ماشينم متوسطه وكفتم جون جزوه استادم خوبه اول ازجزوه بخونم بعدازمدرسان تمرين ياتست بزنم‏!

parviiiiizZz

عضو جدید
سلام بجه ها؛من خيلي خستم ازدرسا نميدونم جرا هي ميرم كه بخونم ولي تنبليم ميادولش ميكنم؛حوصلم سررفته؛جيكاركنم؟

به نظر من یه مسافرت چند روزه برو و حسابی انرژی بگیر و یه چند روزی بیخیال درس خوندن بشو
بعدش که از مسافرت اومدی و یه هوایی تازه کردی بشین حسابی درس بخون اینجوری دیگه حوصلت میکشه.
بعد اهدافت و بزرگ رو یه کاغذ بنویس و بزن اونجایی که می شینی و درس می خونی تا همش جلوی چشمت باشه تا وقتی تنبلی اومد سراغت این برگرو ببینی;)

sara_1370

عضو جدید
سلام
واسه کسی که از الان بخواد شروع کنه آیا امیدی هست برای کسب یه رتبه سه رقمی؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
سه رقمی؟؟؟
قول میدم اگه از الان خوب شروع کنی و با یه برنامه منظم پیش بری میتونی دو رقمی شی.یه نگاه به کارنامه های رتبه های خوب بنداز انگیزه ات خیلی بیشتر میشه

ghalndar

عضو جدید
سلام خدمت شما
اعصابم خرابه!!!:weirdsmiley:

برادرم با دوستش رفتن تو مخم دیروز
دیدن دارم درس میخونم بعد دوست برادرم که ارشد الکترونیک از چمران گرفته بهم گفت:
اینا همش کشکه زیاد فرق نمیکنه کجا درس بخونی الان تو شرکت ما دونفر ارشد از دانشگاه امیر کیبر دارن اما من سرپرست شون هستم و راستش خداییش سر برگه خیلی خوب بلدن اما تو اجرا گیر میکنن من سال های اول راستش مشکل داشتم و جایی استخدامم نمیکرد اما تو همین یک سالی که دنبال کار میگشتم رفتم اطلاعات خودمه با توجه به نیاز بازار بروز کردم و وقتی بعد 4بار دعوت شدن به مصاحبه (اما فکر کنم گفت 3 بار) وقتی مسول اونجا دید واقعا یه چیزایی سرم میشه استخدامم کرد و الان بعد 3 سال مصاحبه ها رو خودم انجام میدم و همین دونفرو خودم استخدام کردم
خلاصه دوساعت داشت لالایی میگفت که : بجایی اینکه خوتو بندازی وسط درس مدار بیا برو چندتا دوره اموزش نرم افزار بگذرون مثل plcو غیره
حالا برادرم میگفت بجایی اینکه خودوتو اذیت کنی بیا پیش خودم (نجاری داره) درامدش هم خوبه سر سال نشده یه پراید میخیری!!!!!
:w13:
حالا من چی جواب دادم
1) حسود هرگز نیاسود
2)من علاقه دارم به کنترل و برای علاقه ام دارم تلاش میکنم
3)ادم این دوره هارو هروقت بخواد میتونه بره (حتی هنگام تحصیل)
4)کنکور یک بازه داره اگر اون بازه تموم شه کار ادم سخت تر میشه و زحمتش بیشتر برای قبولی در کنکور
5)این همه حدیث و روایت هست برای علم آموزی(درسته که لازم نیست همه دکتری بگیرن اما وقتی کسی علاقه داره چرا نگیره؟؟؟)
6)مشالا دیگه کارشناسی شده .....از پیش دبستانی شروع کنی بعدش لیسانسی شاید 10سال پیش کارشناسی محبوبیت خاص خودشو داشت اما الان که بدون کنکور شده دیگه محببویت خاص خودشو نداره( بی احترامی به کارشناسان عزیز مهین گرامیان نشه چون گفتم محببوبیت نگفتمه اعتبار)
7)حدود 15 سال (بدون احتساب تجدیدی و امتحانات شهریور ) زحمت کشیدم !همین 32واحد ارشد یعنی سر دلمه! همش دوساله خو همینم میگرم
8)درسته خیلی ها با سیکل نصف بازار میوه دستشونه (اونا به میوه فروشی شاید علاقه داشتن وبراش زحمت کشدین) و اینم بگم حتی دکترا هم نمیتونه صرفا باعث رشد و کمال انسان بشه بلکه این مدرک ها فقط وسیله هستن و ما در مقابل این علمی که آموختیم مسئول هستیم (یعنی ذکات علم نشر آن است و باید با توانایی های که داریم به دیگران کمک کنیم چه کارشناس باشیم چه کارشناس ارشد)
9)بعدش هم ارشد کجاش منافاتی با اشتغال داره( خو هنگام تحصیل میشه کارهم کرد) تازه من شنیدم اونایی که دارن ارشد میخونن بیشتریاشون شاغل هستن ( یعینی تا دکترا باید بیکار باشیم بعد که دکترا گرفتیم بریم سر کار با عقل جور در میاد ؟)
10)ما درس میخوانیم که میهن خود را کنیم آباد کشوری که تاریخ علمیش باعث افتخار نه تنها ایرانیان بلکه تمام آسیایی هاس که یک آسیایی مثلا منطق فازی را بنا نهاد (چه افتخاری برای مسلمانان داره)
11) اگه اینجوره شهید چمران یا شهدای گران قدر هسته ای حوصله شون سر میرفت که درس خوندن
12)مثلا من میگم باشه برم نجار شم اون یکی بگه منم مکانیک شم پس کی تولید علم کنه؟؟؟ خب من و شما ها هستیم که تولید علم میکنیم ( خدا خیر بده تمام نجار و مکانیک ها اونها هم زحمت کشیدن و میکشن اما کشور عزیز ما به انواع متخصص نیاز داره)
13) درامد مهم نیست برکت مهمه شاید این دوست برادرم دارمد یک هفته اش اندازه یک سال دارمد بابابم باشه (چون براش زحمت کشیده) اما واقعا چند نفر از افرادی که از دانشگاه های که مطرح نیست فارغ تحصیل میشن همچین دارمدی دارن ؟؟؟(خیلی کم)
14) واقعا ما 20 سال درس میخونیم که جیبمون پرپول شه؟؟؟(البته کسب درامد حلال مهمه اما صرفا درس خوندن برای پول دار شدن نیست)
15)حالا چرا دانشگاه های مطرح؟؟؟چون امکانات دارن عدالت آموزشی بیشتر راعایت میشه و با افرادی سرکله میزنی که تو اون رشته قدر هستن ! حالا ما 15سال تو جاهای ضعیف تر درس خوندیم کسی چیزی نگفت حالا میخایم بریم یجایی که بهش علاقه داریم این همه بهونه میاری؟؟
16)کافیه یه آمار بگیریم چند نفر از عزیزانی که شهرستان ارشد گرفتن در مصاحبه دکترا پذیرش میشن و چند نفر از کسانی که در دانشگاه هایی مثل تهران یا فردوسی مشهد یا شیراز
17)بله شما دونفر از دانش آموختان امیر کبیر زیر دستتن اما؟ مگه این موضوع چقذ عمومیت داره و نگاه کن 5سال دیگه همین دونفر کجا هستن
18) خب گفت بسه دیگه هرکار دوست داری انجام بده
منم گفتم بله من دوست دارم درس میخونم چون اگر بخایی تا فردا برات توضیح میدم و دلیل میارم که کارم صحیح و منطقی هستش
و در آخر به همه عزیزان بگم
مگه میشه همه ما شریف قبول شیم؟ اصلا قرار نیست همه شریف قبول شیم شاید ینفر بخواد شهر خودش قبول شه
پس صرفا فقط اسم دانشگاه یا مدرک تحصیلی دلیل بر اینده بهتر نمیشه اما این ها ابزارهایی هستن که میتونیم باهاشون بهتر پیشرفت کرد حالا مثلا بنده ارشد برم ازاد بخونم برای ارشد یعنی دیگه دنیا تمومه خب معلومه که نه
نباید قیاس در زمان انجام بدیم چون ما از اینده خبر نداریم
شاید من در دانشگاه ازاد موفق تر باشم و شاید هم در دانشگاهی مثل تهران!کسی خبر نداره
اما شانس موفقیت بنده در دانشگاه های مطرح بیشتره
چرا؟؟چون نابرده رنج گنج میسر نمی شود
ایا تلاشی که برای رسیدن به دانشگاه مثلا تهران با دانشگاه های شهرستان کشید یکی هستن؟؟؟
پس نتیجه ی که بنده میگیرم اینه :
صرفا مدرک تحصیلی یا نام دانشگاه باعث منزلت یا کسب درامد نمیشه اما میتونه کمک خیلی خیلی بزرگی که به این موضوع

ببخشید پر حرفی کردم اخه گفتم شاید برای شما هم همپچین بحثهایی پیش بیاد
موفق باشیذ

neda mosavi

اخراجی موقت
سلام

عزیزم هیچ وقت نا امید نباش به خدا توکل کن با یه برنامه ریزی خوب و اعتماد به نفس بالا و تلاش وپشتکار حتمأ نتیجه میگیری

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
دوستان کسی مدار الکتریکی کارو زرگر جلد 1 داره؟
اگردارین میشه لطف کنید عنوان های 5فصل اینجا بنویسید
من مدار 1 از روی یک کتاب دیگه دارم میخونم اما مدار 2 از زرگر هست

ممنون میشم

.V A H I D.

عضو جدید
دوستان کسی مدار الکتریکی کارو زرگر جلد 1 داره؟
اگردارین میشه لطف کنید عنوان های 5فصل اینجا بنویسید
من مدار 1 از روی یک کتاب دیگه دارم میخونم اما مدار 2 از زرگر هست

ممنون میشم

فصل1:مبانی مدار های الکتریکی
فصل2:مدارهای مرتبه اول
فصل3:مدارهای مرتبه دوم
فصل4:تجزیه و تحلیل حالت دائمی سینوسی
فصل5:عناصر تزویج کننده و مدارهای تزویج
کلا تعداد صفحاتش حدود510ه.

sorour85

عضو جدید
سلام خدمت شما
اعصابم خرابه!!!:weirdsmiley:

برادرم با دوستش رفتن تو مخم دیروز
دیدن دارم درس میخونم بعد دوست برادرم که ارشد الکترونیک از چمران گرفته بهم گفت:
اینا همش کشکه زیاد فرق نمیکنه کجا درس بخونی الان تو شرکت ما دونفر ارشد از دانشگاه امیر کیبر دارن اما من سرپرست شون هستم و راستش خداییش سر برگه خیلی خوب بلدن اما تو اجرا گیر میکنن من سال های اول راستش مشکل داشتم و جایی استخدامم نمیکرد اما تو همین یک سالی که دنبال کار میگشتم رفتم اطلاعات خودمه با توجه به نیاز بازار بروز کردم و وقتی بعد 4بار دعوت شدن به مصاحبه (اما فکر کنم گفت 3 بار) وقتی مسول اونجا دید واقعا یه چیزایی سرم میشه استخدامم کرد و الان بعد 3 سال مصاحبه ها رو خودم انجام میدم و همین دونفرو خودم استخدام کردم
خلاصه دوساعت داشت لالایی میگفت که : بجایی اینکه خوتو بندازی وسط درس مدار بیا برو چندتا دوره اموزش نرم افزار بگذرون مثل plcو غیره
حالا برادرم میگفت بجایی اینکه خودوتو اذیت کنی بیا پیش خودم (نجاری داره) درامدش هم خوبه سر سال نشده یه پراید میخیری!!!!!
:w13:
حالا من چی جواب دادم
1) حسود هرگز نیاسود
2)من علاقه دارم به کنترل و برای علاقه ام دارم تلاش میکنم
3)ادم این دوره هارو هروقت بخواد میتونه بره (حتی هنگام تحصیل)
4)کنکور یک بازه داره اگر اون بازه تموم شه کار ادم سخت تر میشه و زحمتش بیشتر برای قبولی در کنکور
5)این همه حدیث و روایت هست برای علم آموزی(درسته که لازم نیست همه دکتری بگیرن اما وقتی کسی علاقه داره چرا نگیره؟؟؟)
6)مشالا دیگه کارشناسی شده .....از پیش دبستانی شروع کنی بعدش لیسانسی شاید 10سال پیش کارشناسی محبوبیت خاص خودشو داشت اما الان که بدون کنکور شده دیگه محببویت خاص خودشو نداره( بی احترامی به کارشناسان عزیز مهین گرامیان نشه چون گفتم محببوبیت نگفتمه اعتبار)
7)حدود 15 سال (بدون احتساب تجدیدی و امتحانات شهریور ) زحمت کشیدم !همین 32واحد ارشد یعنی سر دلمه! همش دوساله خو همینم میگرم
8)درسته خیلی ها با سیکل نصف بازار میوه دستشونه (اونا به میوه فروشی شاید علاقه داشتن وبراش زحمت کشدین) و اینم بگم حتی دکترا هم نمیتونه صرفا باعث رشد و کمال انسان بشه بلکه این مدرک ها فقط وسیله هستن و ما در مقابل این علمی که آموختیم مسئول هستیم (یعنی ذکات علم نشر آن است و باید با توانایی های که داریم به دیگران کمک کنیم چه کارشناس باشیم چه کارشناس ارشد)
9)بعدش هم ارشد کجاش منافاتی با اشتغال داره( خو هنگام تحصیل میشه کارهم کرد) تازه من شنیدم اونایی که دارن ارشد میخونن بیشتریاشون شاغل هستن ( یعینی تا دکترا باید بیکار باشیم بعد که دکترا گرفتیم بریم سر کار با عقل جور در میاد ؟)
10)ما درس میخوانیم که میهن خود را کنیم آباد کشوری که تاریخ علمیش باعث افتخار نه تنها ایرانیان بلکه تمام آسیایی هاس که یک آسیایی مثلا منطق فازی را بنا نهاد (چه افتخاری برای مسلمانان داره)
11) اگه اینجوره شهید چمران یا شهدای گران قدر هسته ای حوصله شون سر میرفت که درس خوندن
12)مثلا من میگم باشه برم نجار شم اون یکی بگه منم مکانیک شم پس کی تولید علم کنه؟؟؟ خب من و شما ها هستیم که تولید علم میکنیم ( خدا خیر بده تمام نجار و مکانیک ها اونها هم زحمت کشیدن و میکشن اما کشور عزیز ما به انواع متخصص نیاز داره)
13) درامد مهم نیست برکت مهمه شاید این دوست برادرم دارمد یک هفته اش اندازه یک سال دارمد بابابم باشه (چون براش زحمت کشیده) اما واقعا چند نفر از افرادی که از دانشگاه های که مطرح نیست فارغ تحصیل میشن همچین دارمدی دارن ؟؟؟(خیلی کم)
14) واقعا ما 20 سال درس میخونیم که جیبمون پرپول شه؟؟؟(البته کسب درامد حلال مهمه اما صرفا درس خوندن برای پول دار شدن نیست)
15)حالا چرا دانشگاه های مطرح؟؟؟چون امکانات دارن عدالت آموزشی بیشتر راعایت میشه و با افرادی سرکله میزنی که تو اون رشته قدر هستن ! حالا ما 15سال تو جاهای ضعیف تر درس خوندیم کسی چیزی نگفت حالا میخایم بریم یجایی که بهش علاقه داریم این همه بهونه میاری؟؟
16)کافیه یه آمار بگیریم چند نفر از عزیزانی که شهرستان ارشد گرفتن در مصاحبه دکترا پذیرش میشن و چند نفر از کسانی که در دانشگاه هایی مثل تهران یا فردوسی مشهد یا شیراز
17)بله شما دونفر از دانش آموختان امیر کبیر زیر دستتن اما؟ مگه این موضوع چقذ عمومیت داره و نگاه کن 5سال دیگه همین دونفر کجا هستن
18) خب گفت بسه دیگه هرکار دوست داری انجام بده
منم گفتم بله من دوست دارم درس میخونم چون اگر بخایی تا فردا برات توضیح میدم و دلیل میارم که کارم صحیح و منطقی هستش
و در آخر به همه عزیزان بگم
مگه میشه همه ما شریف قبول شیم؟ اصلا قرار نیست همه شریف قبول شیم شاید ینفر بخواد شهر خودش قبول شه
پس صرفا فقط اسم دانشگاه یا مدرک تحصیلی دلیل بر اینده بهتر نمیشه اما این ها ابزارهایی هستن که میتونیم باهاشون بهتر پیشرفت کرد حالا مثلا بنده ارشد برم ازاد بخونم برای ارشد یعنی دیگه دنیا تمومه خب معلومه که نه
نباید قیاس در زمان انجام بدیم چون ما از اینده خبر نداریم
شاید من در دانشگاه ازاد موفق تر باشم و شاید هم در دانشگاهی مثل تهران!کسی خبر نداره
اما شانس موفقیت بنده در دانشگاه های مطرح بیشتره
چرا؟؟چون نابرده رنج گنج میسر نمی شود
ایا تلاشی که برای رسیدن به دانشگاه مثلا تهران با دانشگاه های شهرستان کشید یکی هستن؟؟؟
پس نتیجه ی که بنده میگیرم اینه :
صرفا مدرک تحصیلی یا نام دانشگاه باعث منزلت یا کسب درامد نمیشه اما میتونه کمک خیلی خیلی بزرگی که به این موضوع

ببخشید پر حرفی کردم اخه گفتم شاید برای شما هم همپچین بحثهایی پیش بیاد
موفق باشیذ
سلام
به نظرم اگه واقعا تصمیم دارین که برای ارشد بخونین(به هر دلیلی) دیگه نیازی به دلیل اوردن برای کسی نیست یه لبخند بهشون بزنید خودشون میفهمن با حرفشون به جایی نمیرسن.

amir mahdian

عضو جدید
ابتدای راه ارشد93

ابتدای راه ارشد93

موقعی که از موفقیت در کنکور صحبت میشه اولین چیزی که به ذهن هر فردی میرسد این می باشد که یک فرد موفق از چه منابعی استفاده کرده است؟ چه کتابهایی خونده ، چه کلاس هایی رفته، از کی مشاوره گرفته و خیلی سوالات دیگر. بعدش دنبال این هستیم که چطور درس خونده؟ چند ساعت در روز؟ کدوم ازمون میداده؟ هیچ کس نمیتونه منکر این بشه که کتابهای خوب، ازمون استاندارد، و برنامه ریزی مناسب قطعا میتونه کمک شایانی برای موفقیت در کنکور بکنه اما ایا فقط همین چیزها هستند که مفید هستند؟
امروزه همه دنیا به این امر رسیده که برای موفق شدن مهمترین چیز یک سری عامل روانی و انگیزشی است که در افراد موفق وجود دارد و در افراد ناموفق معمولا وجود ندارد. شاید خوندن کتابهای خوب باعث بشه که به فهم بهتر برسیم ولی لزوما با سوادترها در کنکور موفق نمیشوند. نمونه اش کلی ادمی که ساعتها درس خوندند ولی باز هم نتیجه نگرفتند...
در این پست سعی دارم قبل از این که بخواهیم راجع به این که چه کتابهایی بخونیم چجور برنامه ریزی کنیم و چند ساعت درس بخونیم و تمام این دست سوالات روتین که قطعا تو ذهن هر داوطلبی وجود داره (و کاملا هم طبیعی است) یه کم راجع به پارامترهایی که برای موفقیت در کنکور لازمه صحبت کنم. البته اینها صرفا پارامترهایی هست که بر مبنای تجربه و مطالعات کتابهای مختلف بدست اوردم شاید پارامترهای بیشتری وجود داشته باشند و شاید باقی دوستان نظرات دیگری داشته باشند...
خصلت شماره ۱ - هدف
خصلت شماره ۲- باور ، ایمان یا امید
خصلت شماره ۳- برنامه ریزی
خصلت شماره ۴- تعهد
خصلت شماره ۵- انرژی و تلاش
خصلت شماره ۶-کنترل و تظر مدیریت مشکلات
خصلت شماره ۷- انتخاب و استفاده ی مناسب از امکانات و سرمایه های بالقوه

منتظر نظراتتون هستم.

controlqueen

عضو جدید
موقعی که از موفقیت در کنکور صحبت میشه اولین چیزی که به ذهن هر فردی میرسد این می باشد که یک فرد موفق از چه منابعی استفاده کرده است؟ چه کتابهایی خونده ، چه کلاس هایی رفته، از کی مشاوره گرفته و خیلی سوالات دیگر. بعدش دنبال این هستیم که چطور درس خونده؟ چند ساعت در روز؟ کدوم ازمون میداده؟ هیچ کس نمیتونه منکر این بشه که کتابهای خوب، ازمون استاندارد، و برنامه ریزی مناسب قطعا میتونه کمک شایانی برای موفقیت در کنکور بکنه اما ایا فقط همین چیزها هستند که مفید هستند؟
امروزه همه دنیا به این امر رسیده که برای موفق شدن مهمترین چیز یک سری عامل روانی و انگیزشی است که در افراد موفق وجود دارد و در افراد ناموفق معمولا وجود ندارد. شاید خوندن کتابهای خوب باعث بشه که به فهم بهتر برسیم ولی لزوما با سوادترها در کنکور موفق نمیشوند. نمونه اش کلی ادمی که ساعتها درس خوندند ولی باز هم نتیجه نگرفتند...
در این پست سعی دارم قبل از این که بخواهیم راجع به این که چه کتابهایی بخونیم چجور برنامه ریزی کنیم و چند ساعت درس بخونیم و تمام این دست سوالات روتین که قطعا تو ذهن هر داوطلبی وجود داره (و کاملا هم طبیعی است) یه کم راجع به پارامترهایی که برای موفقیت در کنکور لازمه صحبت کنم. البته اینها صرفا پارامترهایی هست که بر مبنای تجربه و مطالعات کتابهای مختلف بدست اوردم شاید پارامترهای بیشتری وجود داشته باشند و شاید باقی دوستان نظرات دیگری داشته باشند...
خصلت شماره ۱ - هدف
خصلت شماره ۲- باور ، ایمان یا امید
خصلت شماره ۳- برنامه ریزی
خصلت شماره ۴- تعهد
خصلت شماره ۵- انرژی و تلاش
خصلت شماره ۶-کنترل و تظر مدیریت مشکلات
خصلت شماره ۷- انتخاب و استفاده ی مناسب از امکانات و سرمایه های بالقوه

منتظر نظراتتون هستم.

سلام مهندس؛ جيزاييكه كه ميكين درست هست ماتمام اين خصلتهاروداريم:دي ولي واقعاآدم وسطش خسته ميشه مثلامن بااينكه خيلي انكيزم بالاس ولي الان3روزه خستم هيجي نخوندم‏!‏:‏(‏

amir mahdian

عضو جدید
سلام مهندس؛ جيزاييكه كه ميكين درست هست ماتمام اين خصلتهاروداريم:دي ولي واقعاآدم وسطش خسته ميشه مثلامن بااينكه خيلي انكيزم بالاس ولي الان3روزه خستم هيجي نخوندم‏!‏:‏(‏

اگر به زندگی افراد پیشرو بنگریم خواهیم دید که آنها همواره در پی فرصت هستند، گویی فرصت هایی که همه روزه پیش می آید به آنها نیش می زنند و معتقدند که انسان هیچ وقت به اندازه ی کافی وقت ندارد. افراد بسیار زیادی هستند که دارای هدف و امید رسیدن به آن هستند. برنامه ی صحیح برای رسیدن به هدف نیز دارند و ارزشها و اولویت هایشان نیز با برنامه ای که ریختند همخوانی دارد اما از انرژی کافی برای عمل به برنامه ی ریخته شده برخوردار نیستند. در واقع شاید مشکل این افراد به دلیل خستگی زیاد از فشارهایی دیگری می باشد که بر روی شانه آنها سنگینی می کند.
باید بدانید که قبولی در کنکور نیازمند صرف انرژی و تلاش می باشد. همچنین این امر خیلی مهم است که بدانید تو مقاطع مختلف به میزان متفاوتی از انرژی نیاز دارید. مثلا تو دی ماه و بهمن ماه قطعا به انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت تا تابستان. افرادی که شاغل هستند باید بدانند که شاید نیاز باشه زودتر از بقیه شروع کنند چون ظرف انرژی آنها محدودتر از سایرین هستند. همچنین مثلا دوره هایی رو برای تجدید قوا باید در نظر بگیرید. مثلا هفته اخر تابستان (برای کسانی که از تابستان شروع به مطالعه کردند) میتونه فرصت خوبی باشه برای رفتن به مسافرت و تجدید قوا. و یا جمعه هایی که ازمون میدهیم میتونه زمان خوبی برای تجدید قوا باشه و بعد از ظهرش به استراحت بپرداریم. خلاصه این که برای موفق شدن در کنکور خیلی نیازمند این هستیم که انرژی خود را مدیریت کنیم.
زنده باشی دوست من

mah t

عضو جدید

به نظر من ورزش خیلی می تونه به رفع این خستگی شما کمک کنه (شاید بعضیا مخالف باشن و بگن ورزش کردن وقت آدم و میگیره یا بیشتر باعث خستگی میشه)
ولی من تجربه کردم و واقعا نتیجه داده
شما می تونی 3 روز در هفته صبح زود 1 ساعت بری باشگاه یا پیاده روی کنی یا توی خونه ورزش کنی.
طوری که فقط سرحال بشی نه اینکه باعث خستگی بشه.
اینجوری اکسیژن بیشتری به مغز می رسه و قدرت یادگیری بیشتر میشه.

pouyan87

عضو جدید
سلام دوستای گل
بچه ها کنکور آزمایشی ثبت نام نمی کنین ؟
من واقعا بین سنجش بینش و پارسه گیر افتدم
مزایا معایب اگه کسی میدونه ممنون میشم بگین
یه لطفیم اگه بچه های پارسال بکنن از یدونه از کارنامه های آزمونهاشون اینجا بزارن خیلی خوبه
آخه از کارنامه ی که هرجا میده میشه یه نظری راجع به کیفیتش داد

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستای گل
بچه ها کنکور آزمایشی ثبت نام نمی کنین ؟
من واقعا بین سنجش بینش و پارسه گیر افتدم
مزایا معایب اگه کسی میدونه ممنون میشم بگین
یه لطفیم اگه بچه های پارسال بکنن از یدونه از کارنامه های آزمونهاشون اینجا بزارن خیلی خوبه
آخه از کارنامه ی که هرجا میده میشه یه نظری راجع به کیفیتش داد
من شنیدم بینش کارنامه ی خیلی محدودی داره و به برنامه هایی که موقع ثبت نام توضیح میده عمل نمیکنه.
پارسه هم شنیدم که امسال آزمون هاش رو دانشجو ها طراحی میکنن و به نظر نمیرسه کیفیت بالایی داشته باشه.
سنجش هم باز شنیدم !! که جامع هاش خوبه.
اما بنظرم نصیر آزمون های خوبی برگزار کنه،نسبت به پارسه جامعه آماری خیلی بالایی نداره اما سوالاش استاندارد تره.
تو آزمون های آزمایشی واسه ارشد جامعه آماری خیلی اهمیت نداره چون مثل کنکور کارشناسی نیست که 100 نفر اول خیلی از درسارو 100 بزنن.
مهم اون درصد هاییه که بدست میاری.هرقدر هم سوال ها به کنکور نزدیک تر باشه درصد هات واقعی تره.

controlqueen

عضو جدید
اگر به زندگی افراد پیشرو بنگریم خواهیم دید که آنها همواره در پی فرصت هستند، گویی فرصت هایی که همه روزه پیش می آید به آنها نیش می زنند و معتقدند که انسان هیچ وقت به اندازه ی کافی وقت ندارد. افراد بسیار زیادی هستند که دارای هدف و امید رسیدن به آن هستند. برنامه ی صحیح برای رسیدن به هدف نیز دارند و ارزشها و اولویت هایشان نیز با برنامه ای که ریختند همخوانی دارد اما از انرژی کافی برای عمل به برنامه ی ریخته شده برخوردار نیستند. در واقع شاید مشکل این افراد به دلیل خستگی زیاد از فشارهایی دیگری می باشد که بر روی شانه آنها سنگینی می کند.
باید بدانید که قبولی در کنکور نیازمند صرف انرژی و تلاش می باشد. همچنین این امر خیلی مهم است که بدانید تو مقاطع مختلف به میزان متفاوتی از انرژی نیاز دارید. مثلا تو دی ماه و بهمن ماه قطعا به انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت تا تابستان. افرادی که شاغل هستند باید بدانند که شاید نیاز باشه زودتر از بقیه شروع کنند چون ظرف انرژی آنها محدودتر از سایرین هستند. همچنین مثلا دوره هایی رو برای تجدید قوا باید در نظر بگیرید. مثلا هفته اخر تابستان (برای کسانی که از تابستان شروع به مطالعه کردند) میتونه فرصت خوبی باشه برای رفتن به مسافرت و تجدید قوا. و یا جمعه هایی که ازمون میدهیم میتونه زمان خوبی برای تجدید قوا باشه و بعد از ظهرش به استراحت بپرداریم. خلاصه این که برای موفق شدن در کنکور خیلی نیازمند این هستیم که انرژی خود را مدیریت کنیم.
زنده باشی دوست من

تشكرمهندس

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان....وقتی چند صفحه از تاپیکو خوندم
با نوشتن این که تا الان چقدر و چی ها رو خوندید دارید به جای کمک هم به خودتون اول از همه و بعدش به بقیه ضربه میزنید....دوستی که میاد میگه این جا ومیگه من چی رو تموم کردم اصلا به فرض درست و طرف خیلی خوب ترکونده و تموم کرده با این کار باعث میشه توی چشم ونظر بقیه قررا بگیره و مسلما روی روند درس خوندنش تاثیر داره و به مشکل میخوره و از طرفی اونایی هم که کم خوندند ناامید شند وکلی استرس بگیرند...

واقعا فضای پارسال خیلی بهتر از امسال بود زمانی که این جا دوستانی مثل ایدین خان بودند که کلی بچه های با تجربه و قوی این جا بودند وچقدر به هم کمک میکردند....بعضی ها این جا ناخواسته دارند به هم دیگه به جای کمک مانع هم میشند...
.
.
من با تمام احترامی که برای همه قایلم ولی کلا هیچ تازه واردی رو به رسمیت این جا نمیشناسم...دوستان تازه وارد بهتون برنخوره !!! شما دو حالت خارج نیستید یا واقعا این جا اومدید واسه این که چیزی یاد بگیرید که من منظورم اصلا شما ها نیست و نبود و سعی کنید از تجربه ی افراد قبلی که تاپیکاش هم این جا هست استفاده کنید..یا نه خیلی از تازه واردای این جا که برای تبلیغ یا هرچی میان و خیلی هاشون این جا معلوم نیست از کجا میان و وابسته به کجا هستند و فقط میخوان یه چیزی رو القا کنند به بقیه!!!!
.
.
یا چشمم افتاد به پستی که توش از ناامیدی بود و.... اصلا به فرض درست ما درس بخونیم اخرش هم هیچی نشیم ولی الان بچه های این جا عازم یه سفرند که توش قرار گرفتند حالا خوب یا بد چطور یکی به خودش اجازه میده حرف ازناامیدی بزنه و روحیه بقیه رو خراب کنه...تا چشتونبه این پستا میفته اصلا نخونید و باور کنید که خیلی اینا بهتون ضربه میزنه...
.
.
دوستان همین طوری که درسا رو میخونید میبینید خیلی از تستا واقعا اون قدر ها سخت نیست و میتونید بزندیشون پس چی میشه که سر جلسه نمیشه ؟؟!!
برای این که خیلی ها با این حرفا وسط راه خسته میشند و دیگه ادامه نمیدند ....
.
.
.
دوستان خیلی از بچه های پارسال که نتیجه خوبی نگرفتند و الان دارند مجددا واسه امسال میخونند من ندیدم دیگه لااقل با کاربری قبلیشون بیان این جا ؟؟!! فکر میکنید جرا واسه این که از گذشته درس گرفتند....
این جه واقعا فضاش مثل سابق نیست...البته هستند دوستانی که نظراشون خیلی خوبه میخونم و تایید میکنم..ولی جو حاکم نیستند...
.
.
.
و بدونید خیلی ها هستند میتونند با نظراتشون کمکتون کنند برید اول همین تاپیک و اونایی که رتبه خوب اوردند و از اونا کمک و نظر بخواید...ولی بنا به هر دلیلی شاید دیگه اون دسوتان این جا کمتر میان ولی شما باید برید دنبال اونا....
خیلی از اما ها هم اکنون در حال ازمون و خطا هستیم من خودم حرفی که این جا یه ماه پیش زدم و فکر میکردم خیلی خوب هشاید الان به کلی نقضش کنم پس چطور میتونیم ماهایی که هنوز این راهو تا ته نرفتیم واسه بقیه نسخه بپبچیم...

باید بیش تر این جا برامون انگیزشی باشه و این که فقط بگیم در چنین وضعیت هایی که گیر میکنیم چیکار میکینم و.....

Joe_Bel

کاربر ممتاز
آقا يوسف شمامطمئني اين تغييرات به كنكورمااعمال ميشه؟كفتن ازكنكور2ساله ديكه تغييرميكنه‏!يعني به 93نميرسه

یعنی مشخص نیست که تو ازمون امسال سوال میاد یا خیر؟

خوب اگه قراره سوال بیاد که حذف از سرفصلها چطوریه؟
اگه قرار نیست بیاد هم که دیگه کامل نخونیم؟

تا اونجایی که من میدونم این تغییرات واسه دانشجوهای در هر حال تحصیل اعمال میشه وزمانی که کنکورشون برسه اونموقع تو کنکور ارشد اعمال میشه

ولا دقیقا نمی دونم آقای توسلی گفتن، تا الانم حرفیم نگفته که عکسش ازآب در بیاد

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
ولا نمی دونم آقای توسلی گفتن، تا الانم حرفیم نگفته که عکسش ازآب در بیاد

اقای توسلی رو من خیلی از جزوشون استفاده کردم ..هر چند نمیشناسمشون..ولی جزوه ی کنترلشون عالیه...
ولی منم از چندتا دیگه اساتید پرسیدم بعید میدونم واسه ما اجرا بشه...چون از بهمن سال پیش بوده و اگرم بخواد اعمال شه فکر کنم لااقلش سال بعد باشه..هر چند هیچ چیز غیر ممکن نیست...

خدا کنه فضای حالت حذف نشه انصافا کلی وقت روش گذشاتم تا یاد گرفتم و تستاشو زدم...
.
.
مغناطیس هم مباحثش اضافه شه زیاد مهم نیست چون سال اوله اگه بیاد تستای سال های قبل فیزیکو میارند ....

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
فصل1:مبانی مدار های الکتریکی
فصل2:مدارهای مرتبه اول
فصل3:مدارهای مرتبه دوم
فصل4:تجزیه و تحلیل حالت دائمی سینوسی
فصل5:عناصر تزویج کننده و مدارهای تزویج
کلا تعداد صفحاتش حدود510ه.

ممنونم
میشه یک توضیح بدید فصل هاش و البته 2و3و5...چه مباحثی گفته؟اگر ریز فصل هم بگید خوبه
میخوام با کتاب هیت مقایسه کنم
شرمنده

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

سلام دوستان....وقتی چند صفحه از تاپیکو خوندم
با نوشتن این که تا الان چقدر و چی ها رو خوندید دارید به جای کمک هم به خودتون اول از همه و بعدش به بقیه ضربه میزنید....دوستی که میاد میگه این جا ومیگه من چی رو تموم کردم اصلا به فرض درست و طرف خیلی خوب ترکونده و تموم کرده با این کار باعث میشه توی چشم ونظر بقیه قررا بگیره و مسلما روی روند درس خوندنش تاثیر داره و به مشکل میخوره و از طرفی اونایی هم که کم خوندند ناامید شند وکلی استرس بگیرند...

واقعا فضای پارسال خیلی بهتر از امسال بود زمانی که این جا دوستانی مثل ایدین خان بودند که کلی بچه های با تجربه و قوی این جا بودند وچقدر به هم کمک میکردند....بعضی ها این جا ناخواسته دارند به هم دیگه به جای کمک مانع هم میشند...
.
.
من با تمام احترامی که برای همه قایلم ولی کلا هیچ تازه واردی رو به رسمیت این جا نمیشناسم...دوستان تازه وارد بهتون برنخوره !!! شما دو حالت خارج نیستید یا واقعا این جا اومدید واسه این که چیزی یاد بگیرید که من منظورم اصلا شما ها نیست و نبود و سعی کنید از تجربه ی افراد قبلی که تاپیکاش هم این جا هست استفاده کنید..یا نه خیلی از تازه واردای این جا که برای تبلیغ یا هرچی میان و خیلی هاشون این جا معلوم نیست از کجا میان و وابسته به کجا هستند و فقط میخوان یه چیزی رو القا کنند به بقیه!!!!
.
.
یا چشمم افتاد به پستی که توش از ناامیدی بود و.... اصلا به فرض درست ما درس بخونیم اخرش هم هیچی نشیم ولی الان بچه های این جا عازم یه سفرند که توش قرار گرفتند حالا خوب یا بد چطور یکی به خودش اجازه میده حرف ازناامیدی بزنه و روحیه بقیه رو خراب کنه...تا چشتونبه این پستا میفته اصلا نخونید و باور کنید که خیلی اینا بهتون ضربه میزنه...
.
.
دوستان همین طوری که درسا رو میخونید میبینید خیلی از تستا واقعا اون قدر ها سخت نیست و میتونید بزندیشون پس چی میشه که سر جلسه نمیشه ؟؟!!
برای این که خیلی ها با این حرفا وسط راه خسته میشند و دیگه ادامه نمیدند ....
.
.
.
دوستان خیلی از بچه های پارسال که نتیجه خوبی نگرفتند و الان دارند مجددا واسه امسال میخونند من ندیدم دیگه لااقل با کاربری قبلیشون بیان این جا ؟؟!! فکر میکنید جرا واسه این که از گذشته درس گرفتند....
این جه واقعا فضاش مثل سابق نیست...البته هستند دوستانی که نظراشون خیلی خوبه میخونم و تایید میکنم..ولی جو حاکم نیستند...
.
.
.
و بدونید خیلی ها هستند میتونند با نظراتشون کمکتون کنند برید اول همین تاپیک و اونایی که رتبه خوب اوردند و از اونا کمک و نظر بخواید...ولی بنا به هر دلیلی شاید دیگه اون دسوتان این جا کمتر میان ولی شما باید برید دنبال اونا....
خیلی از اما ها هم اکنون در حال ازمون و خطا هستیم من خودم حرفی که این جا یه ماه پیش زدم و فکر میکردم خیلی خوب هشاید الان به کلی نقضش کنم پس چطور میتونیم ماهایی که هنوز این راهو تا ته نرفتیم واسه بقیه نسخه بپبچیم...

باید بیش تر این جا برامون انگیزشی باشه و این که فقط بگیم در چنین وضعیت هایی که گیر میکنیم چیکار میکینم و.....

این پست هایی که شما میگین ناامید میکنه واسه همه صادق نیس مثلا من خودم وقتی میبینم بچه ها دارن درس میخونن خیلی هم ظاهرا ازمن جلو هستن دوست دارم منم بیشتر بخونم تا به پاشون برسم حالا شاید اونا زیادتر از من خوندن اما ممکنه من بادرک عمیق خوندم و دوفصلی که خوندم اندازه 5فصل اونا بلدم پس نیازی به ناامیدی نیس
بعدشم این راه خیلی سخته هرکی باشه وسطها طبیعیه که کم بیاره مدتی ناامیدشه..
بهتره با دید مثبت نگاه کنیم فکر نکنم هیچ کدوم از دوستان واسه خراب کردن روحیه ی دیگران اینجا اومده باشن ..
عقیدم اینه که بچه های امسال هم مثل پارسال دی وبهمن کلی دیدشون عوض مبشه وشما بهتره با پارسال مقایسه نکنید چون دارین بچه های بهمن سال پیش رو که فول بودن رو با بچه های که تازه اول راه هستن مقایسه میکنید!!!!
موفق باشید

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنونم
میشه یک توضیح بدید فصل هاش و البته 2و3و5...چه مباحثی گفته؟اگر ریز فصل هم بگید خوبه
میخوام با کتاب هیت مقایسه کنم
شرمنده

شما که دارید مدار دو رو از روی جلدو دو زرگر میخونید خب چرا یکش رو هم از روی اون نمیخونید؟؟
به عقیده ی خیلی ها که اون کتابو خوندند مدار یکش از دوش هم حتی قوی تر هستش....
من هیتو چند باری بهش نگاه انداختم فکر نکنم واسه کنکور خوب باشه...نه این که به کلی ردش کنم و خیلی مسایلو به زبون ساده و مفهموی توضیح داده ولی واقعا الان وقتش نیست..به نظرم بهتره که از روی زرگر بخونید و اگه جایی به مشکل بر خوردید واسه توضیحات بیش تر و رفع اشکال به هیت رجوع کنید....

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر ممتاز
این پست هایی که شما میگین ناامید میکنه واسه همه صادق نیس مثلا من خودم وقتی میبینم بچه ها دارن درس میخونن خیلی هم ظاهرا ازمن جلو هستن دوست دارم منم بیشتر بخونم تا به پاشون برسم حالا شاید اونا زیادتر از من خوندن اما ممکنه من بادرک عمیق خوندم و دوفصلی که خوندم اندازه 5فصل اونا بلدم پس نیازی به ناامیدی نیس
بعدشم این راه خیلی سخته هرکی باشه وسطها طبیعیه که کم بیاره مدتی ناامیدشه..
بهتره با دید مثبت نگاه کنیم فکر نکنم هیچ کدوم از دوستان واسه خراب کردن روحیه ی دیگران اینجا اومده باشن ..
عقیدم اینه که بچه های امسال هم مثل پارسال دی وبهمن کلی دیدشون عوض مبشه وشما بهتره با پارسال مقایسه نکنید چون دارین بچه های بهمن سال پیش رو که فول بودن رو با بچه های که تازه اول راه هستن مقایسه میکنید!!!!
موفق باشید

نمیدونم اگه شما موافق این هستید که ادامه بدید روند این که چقدر خوندید و... ادامه بدید...درسته خود من هم همین طوری فکر میکردم مثل شما و در ظاهرش شاید باعث انگیزش بشه که وای من چقدر عقبم و باید تلاش کنم (و به قول شما حتی با این که شاید اونایی که خیلی جلو اند سطحی تر از کسی که عقبه خونده باشه) ولی بعد ها متوجه خواهید شد که اعصاب خورد کنیش بیش تره براتون...

نه بچه های پارسال من از همون اوایل که استارت زدند میومدم این جا و پست هاشونو میخوندم و با یه سال پیش همین الانشون مقایسه کردم....اصلا کلا با مقایسه کردند مخالفم...بحث من این بود از اونا درس بگیریم ...

میدونید اکثر ما بچه ها میریم سراغ اونایی که نتیجه ی خوبی گرفتند و مثلا اونا هم میگن ما اینو خوندیم و.. و ما هم شروع میکنیم به خوندن ولی هیچ وقت نمیریم سراغ اونایی که نتیجه نگرفتند مگه اونا هم کم تلاش کردند!!! کاش بچه های پارسال بودند که میگفتند چقدر حرفام درسته....با این که من با هیچ کدومشون جز یکی دو نفرشون رو اصلا نمیشناختم....

گفتنی ها رو من گفتم...امید وارم با تلاش هممون نتیجه ی دلخواهمون رو بگیریم......و هیچ کدوممون دو ساله نشیم که تازه متوجه شیم بقیه چی میگفتند...

الان اکثر بچه ها دارند واسه زیر صد میخونند ولی به قول اقای حلم زاده باید قبول کنیم طبق اصل لانه کبوتری فقط 100 نفر اون رتبه رو میارند و بقیه باید قبول کنند که یه عده جز اون 100 نفر نخواهند بود امیدوارم با اشتباهات کمتر و تلاش بیش تر همه ی ما جز اون 100 نفری باشیم که زیر صد جای میگیریم....

maryam_elec

عضو جدید
ممنون از راهننمایی های خوبتون.دوستان آیا رفتن کلاس با 2ساعت واندی فاصله بین محل سکونت و کلاس به صلاح است؟(مجموعا 5،6ساعت در رفت وآمد) استاد مغناطیس والکترونیک دکترباغستانی هستن. ی سوال دیگه اینکه جزوات ودی وی دی مغناطیس رو ازکجا میشه خرید؟و آیا مفید هست؟ سپاس

Paydar91

کاربر ممتاز
کلام اخر!!!!

کلام اخر!!!!

دوستان همیشه وقتی یه نفر پیدا میشه که برعکس نظر جریان حاکمیت بقیه نظر میده سبب میشه خیلی ها بر علیهش ساز مخالف بگیرند و....
بابت پست دیشبم لااقل دو نفر بر من خرده گرفتند که من اشتباه میکنم و....

حکایت این ادمایی رو دیدید که مثلا یه رفیق دارند که جونشونو واسه طرف میدند و.. هر چی بهش میگی مثلا هر چیزی حدی داره و... ولی طرف گوش نمیکنه تا یه روز خدایی ناکرده از اعتمادش سو استفاده میشه یا همچین چیز مشابهی تازه میفهمه بقیه چی میگفتند و... بعدش فقط باید افسوس بخوره حال که کلی از زندگیش هم عقب می افته.....یا از این دست مثال ها...حکایت این که میگن اگه ادما دوبار زندگی میکردند خیلی چیزا رو فتح میکردند....

این حکایت کنکور هم بخشی از زندگی ماست در ابعادی کوچکتر ...من به توصیه یکی از دوستان گلم در این جا که بیش از همه ی ما این جا تجربه داره واسه کنکور الان کم تر هم میام ...خواستم به شما توصیه کنم این جا نشه همه چی براتون..مخصوصا این که چشتون به پست هایی بیفته به کلی شما رو از مسیر منحرف میکنند...بعد دو هفته اومدم این چیزا رو لازم دیدم بگم...بعد دو هفته اومدم باید کلی وقت صرف کنم و استدلال بیارم که چشم زخم از پیامبر اسلام (ص) حتی روایت داریم اونم حداقل دو روایت معتبر....یا خیلی چیزای دیگه

اگه فکر میکنید من با حرفام دارم ناامیدتون میکنم باشه منم مثل خیلی وهای دیگه اگه اومدم این جا یه سر میزنم و اگه دوست گلی چیز خوبی گفته بود استفاده میکنم اگر هم نگفته بود که هیچی سریع میرم...و دیگه پست هم نمیدم...

امیدوارم اگه کسی غیر این عمل کردو نتیجه ی خوبی گرفت در پایان که نتایج اعلام شد بیاد این جا کارنامشو بزاره و با نتیجه ی خوبش به من نشون بده که اشتباه میکردم....
.
.
.
این مطلبو فقط ویژه تازه واردای گل میزارم.....(اونایی که توی اینترنت برای کنکور سرچ کردند و الان این جا روپیدا کردند)....
به عنوان یه دوست که حداقل چند وقته این جا عضویت دارم و ... دوستان گلم بهتون بگم اگه تالار برق باشگاه مهندسان الان شده این و به این جا رسیده که حرف اولو میزنه به خاطر زحمات دوستان گلی بوده که قبل از ما این جا بودند و زحمت کشیدند...بهترین توصیه ها و ترفند ها و راه کار ها (به جز فقط منابع روز رو) میتونید از توی اون تاپیک ها برید بخونید و نکات خوبشو برای خودتون یادداشت کنید...من یه سری حرفایی از اونا رو مینوشتم که الان بعد چند سال که دارم درسا رو میخونم دقیقا دارم به حرفایی که اونا میزدند میرسم...بهترین کمک رو به شما کی میتونه بکنه که این راهو رفته و نتیجه ی خوبی گرفته...و همه ی تاپیکاش هم موجوده و قفل شده....
.
.
.
خیلی از دوستان امسال هم هستند که من مطئنم اونا هم نتیجه ی خوبی امسال میگیرند و خیلی نظرات کارگشایی دارند و .. ولی از اون جایی که هنوز کنکور ندادند و .. باید صبر کنیم کنکور بدیم و.. و وقتی نتایج اومد بعدش صحبت های اونا که امسال توی این تاپیک حرف زدند میشه سند و بهترین توصیه ها برای بچه های سال دیگه یعنی 94 ها.....
.

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون از راهننمایی های خوبتون.دوستان آیا رفتن کلاس با 2ساعت واندی فاصله بین محل سکونت و کلاس به صلاح است؟(مجموعا 5،6ساعت در رفت وآمد) استاد مغناطیس والکترونیک دکترباغستانی هستن. ی سوال دیگه اینکه جزوات ودی وی دی مغناطیس رو ازکجا میشه خرید؟و آیا مفید هست؟ سپاس

دوست من الکترونیک اقای باغستانی با سبک خاص خودش واقعا جز بهترین هاست (البته بدون در نظر گرفتن اخلاقیات و... و این که پول براشون مهم تره یا چیزای دیگه) ولی از نظر درسی توی الکترونیک حرف اولو میزنند...در کنار اساتیدی مثل اقای اسلام پناه...(راستی ایشون از کی دکتر شدند؟؟!!!)

توی مغناطیس نه زیاد تعریفی ازشون نمیشه....کلا برای مغناطیس استاد خوب نداریم...همه در سطح متوسط رو به پایین هستند....
(ببنید اکثر اساتید توی یه درس متبحر هستند ولی از اون جایی که میرند کلاس مخصوصا شهرستان ها بتونند یه روز کامل رو داشته باشند دو درس رو درس میدند و شما باید اینا رو بدونید و الزاما چون کسی توی یه درس متبحره دلیلی نمیشه توی درسی دیگه هم متبحر باشه در همون حد )
.
.
.
در موردمسافت 5 ساعت راه بگم که ببنید من خودم یه درسی رو کلاس میرم که خیلی ها توش مشکل دارند و.. شاید باورتون نشه کلی مباحث سختو توی بازه دو ساعته کلاس یاد میگیرم...و بقیش اینه که بیام فقط تست بزنم..میدونم اگه خودم میخواستم بخونم چون اون درسو با استاد خوبی نگزروندم باید لااقل به جای دو ساعت 10 ساعت وقت میذاشتم تازشم کلی کلافه میشدم و...

پس اگه پایه الکترونیکتون ضعیفه حتما کلاس برید...ولی یادتون باشه بقیش به همت خودتون بستگی داره که تلاش کنید و تست بزنید ومرور کنید و...
.

maryam_elec

عضو جدید
:دی، مهندس باغستانی... کتابشونو خوندم وخوب بود.پایه ی الکترونیکم متوسطه.منتهی مغناطیس و همینطور ریاضی اصلا پایه ندارم.چه پیشنهادی دارید؟آیاحذف کنم مغناطیس رو؟ در ریاضی آقای شادلو خوب هستند برای تدریس؟ باتشکر

amir mahdian

عضو جدید
تمام تلاشم این است که پست هایی که اینجا تایپ میکنم حتی به یک نفر کمک کنه..

جمله ی معروفی از آقای بنجامین فرانکلین هست که بیان می دارند " آن کس تنها به امید زنده است، از گرسنگی خواهد مرد" در واقع بیان این نکته بسیار ضروری میباشد که امیدوار بودن به معنای برنامه ریزی نیست. این درست است که ما برای غلبه بر مشکلاتمان و رسیدن به اهدافمان به امید نیاز داریم اما ما به بیش از امید نیاز داریم. در واقع امید را می توان شرط لازم برای رسیدن به موفقیت دانست اما شرط کافی نمیباشد. در صورتی که فقط امید داشته باشیم ممکن است در تفکر آرزومند گیر کنیم . تفکر آرزومند به طرز خطرناکی بی مسئولیت می باشد. زیرا ما را از عمل باز می دارد. افرادی که دارای این نوع تفکر می باشند این گونه تفکر می کنند که « بالاخره این مشکل یک جوری حل خواهد شد و زندگی من دوباره سامان خواهد گرفت. عملا نیازی نیست که من برای تحقق رویاهام کاری انجام بدهم» آنچه می تواند امید را تکمیل نماید برنامه ریزی مناسب می باشد. برای این که بتوانیم از نیروی عشق و ایمانمان ( هدف و امید به موفقیت) به نحو احسنت استفاده نماییم نیازمند این هستیم تا برنامه ریزی مناسبی را داشته باشیم. در واقع هر انسان موفقی می داند که در اختیار داشتن منابع، برای رسیدن به موفقیت کافی نمی باشد. باید از این منابعی که در اختیارمان هست به بهترین وجه استفاده کنیم.
تو برنامه ریزی برای کنکور اغلب همه دنبال این هستند که بدونند هر کسی چند ساعت در روز مطالعه کرده است؟ و یا خیلی دوست دارند بدونند که چحوری درسها رو مطالعه کرده؟ مثلا تابستان چی کار کرده؟ پاییز چه کرده؟ آنچه که تو برنامه ریزی خیلی اهمیت داره، در نظر گرفتن سه عامل اثربخشی، انرژی و زمان همراه با یکدیگر هست.

amir mahdian

عضو جدید
در مورد انرژی گاه دیده شده که بعضی ها طوری برنامه ریزی میکنند که در طول یک روز پنج درس باید بخوانند و یا اگه قراره سه درس بخونند سه تا درس خیلی دشوار انتخاب میکنند و در روز دیگر در هفته شان را با دو درس ساده طی میکننداین کار اصلا درست نمی باشد. برنامه ریزی باید طوری باشد که تمامی روزها انرژی یکسانی از ما بگیرد. زمان هم بسیار مهم است. مثلا اگر در روزهای اول سه ساعت پشت سرهم به یک درس زمان بدهیم قطعا زمان زیادی به هدر میرود.چون هنوز بدن به درس خوندن عادت نکرده و سه ساعت پشت سرهم درس خوندن باعث میشه که خسته بشیم و نتونیم بازدهی کافی داشته باشیم. همچنین تو برنامه ریزی باید برای مقاطع مختلف سال استراتژی های مختلف داشته باشیم. مثلا تو تابستون نباید خیلی سراغ تست زنی و تمرین آن برویم. چون با حل تستهای کنکور به اصلاح آنها را میسوزانیم و تو پاییز که نیاز به تست زنی داریم تست به قدر کافی نداریم که بزنیم. تو تابستون باید بیشتر هدفمان رفع اشکالات پایه ای و فهم درسهای دشوار و مهم باشد. و یا مثلا تو دی ماه نباید دنبال این باشیم که درسهایی که نخواندیم رو شروع به مطالعه کنیم. بلکه باید بیشتر بر روی این تمرکز کنیم که اونهایی که خوندیم رو جمع بندی کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا