کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه لیسانس

amin zargaran

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 7 سیالاتم و ارشد میخوام هوافضا بخونم
از رفقای هوافضایی میخواستم یه کمکی بکنن واسه انتخاب موضوع پایان نامه!
علاقه ام سمت طراحیه و تا حدی هم آیرو
چون لیسانسم مکانیکه میخواستم رو پایان نامه ام درست و حسابی وقت بذارم تا از نظر علمی خودمو بکشم بالا
با یه بنده خدایی که ارشد مکانیک پرواز داشته صحبت میکردم بهم پیشنهاد داد یه پروژه طراحی بردارم به همراه بهینه سازی
بنظرتون سنگین نیست؟ یه نفری شدنیه؟ تو مقطع لیسانس عموما موضوعات چطوره...؟ این بهینه سازی چطوره؟
اگه پیشنهادی واسه موضوع پایان نامه دارید ممنون میشم بگید

mehdibaghaee

عضو جدید
بسته به گرایشی که می خایی انتخاب کنی موضوعات مختلف هستند.
پروژه طراحی و بهینه سازی برای شما کمی سنگینه. در ضمن ارزشی هم نداره. چون استاد درست و حسابی وجود نداره که بهت کمک کنه.
در کل پروژه لیسانس زیاد مهم نیست. پیشنهاد می کنم زیاد درگیرش نشی و یه موضوع مکانیکی رو روش کار کن و بده بره..

amin zargaran

عضو جدید
بسته به گرایشی که می خایی انتخاب کنی موضوعات مختلف هستند.
پروژه طراحی و بهینه سازی برای شما کمی سنگینه. در ضمن ارزشی هم نداره. چون استاد درست و حسابی وجود نداره که بهت کمک کنه.
در کل پروژه لیسانس زیاد مهم نیست. پیشنهاد می کنم زیاد درگیرش نشی و یه موضوع مکانیکی رو روش کار کن و بده بره..

بیشتر اصرارم سر اینه که به واسطه پایان نامه یه کار علمی کرده باشم تا وقتی با هوافضایی ها میشینم سر یه کلاس ازشون فاصله نداشته باشم
ولی ظاهرا توصیه شما دور از واقعیت نیست چون چند نفرهم همین جوابو بهم دادن

amin zargaran

عضو جدید
تز لیسانست رو سیالاتی بخصوص درباره توربین ها بردار . من ارشد هوافضا سازه دارم

خب بعد اون وقت بدرد گرایش ارشد میخوره؟ میخوام به چیزی باشه که وقت گذاشتن سرش کمکم کنه از نظر علمی خودمو بکشم بالا!
تو حوزه طراحی پروژه بر نمیدارن تو لیسانس؟ نازل جطوره...؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
پروژه طراحی و بهینه سازی به درد گرایش‌های فضایی یا مکانیک پرواز می‌خوره. اگرقصد شما، گرایش آیرودینامیک هست، سعی کنید یک پروژه CFD سبک یا تحلیل با فلوئنت انجام بدید یا چیز ساده‌تری در این راستا. اگر نسبت به CFD شناخت ندارید، توصیه میکنم یک تحلیل با استفاده از فلوئنت رو انتخاب کنید.

amin zargaran

عضو جدید
سلام،
پروژه طراحی و بهینه سازی به درد گرایش‌های فضایی یا مکانیک پرواز می‌خوره. اگرقصد شما، گرایش آیرودینامیک هست، سعی کنید یک پروژه CFD سبک یا تحلیل با فلوئنت انجام بدید یا چیز ساده‌تری در این راستا. اگر نسبت به CFD شناخت ندارید، توصیه میکنم یک تحلیل با استفاده از فلوئنت رو انتخاب کنید.

اتفاقا cfd هم کار کردم
ولی دوباره می پرسم که بنظر شما اگه ان شاالله ارشد هوافضا قبول بشم (یا آیرو یا طراحی که از سر اجبار باید مکانیک پروازو انتخاب کنم) با توجه به اینکه مکانیکی ام تو ارشد کمیتم نمی لنگه...؟ اگه می لنگه راهی پیشنهاد میدید که خودمو بکشم بالا...؟

سلام دوست عزیز
راستش بچه های زیادی هستن که با لیسانس مکانیک توی مقطع ارشد وارد رشته هوافضا میشن در حالی که هیچ دانش هوافضایی در ضمینه طراحی یا دینامیک پرواز ندارن.. پس در مرحله اول میخوام زیاد نگران این موضوع نباشی حتی اگه دانشگاه شریف قبول بشی میتونی خودتو بکشی بالا.. به نظر من موضوع پایان نامه ات رو جوری انتخاب کن که بتونی از پسش بر بیای و زودتر جمعش کنی... بعد که پایان نامه رو جمع کردی و خواستی به صورت تخصصی میتونی کتابای راسکم رو روزنامه وار مرور کنی که به نظرم کافی میاد
موفق باشی

بالا